Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νόσηση από COVID και αλλαγές στον κύκλο


Lavender

Recommended Posts

Καλησπέρα! Έχω διαβάσει πως μετά απο νοσηση απο COVID μερικές γυναίκες έχουν αλλαγές σε έναν δυο κύκλους… τύπου να αδιαθετήσουν νωρίτερα,  να αδιαθετήσουν δυο φορες στον ιδιο μήνα, η να μην αδιαθετήσουν καθόλου! Εχετε κάποια τετοια εμπειρία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Lavender είπε:

Καλησπέρα! Έχω διαβάσει πως μετά απο νοσηση απο COVID μερικές γυναίκες έχουν αλλαγές σε έναν δυο κύκλους… τύπου να αδιαθετήσουν νωρίτερα,  να αδιαθετήσουν δυο φορες στον ιδιο μήνα, η να μην αδιαθετήσουν καθόλου! Εχετε κάποια τετοια εμπειρία;

Εμένα μου παρουσιάστηκαν κάποιες αλλαγές στην 3η δόση του εμβολίου. Ήρθε μια μέρα νωρίτερα κ είχα κάπως λιγότερο αίμα. Οπότε είναι πολύ πιθανό αυτό που λες... Έχει γίνει κ σχετική μελέτη και όντως υπάρχει συσχέτιση. Άρα μπορεί αντίστοιχα να συμβαίνει με τη νοσηση κ ίσως κ σε μεγαλύτερο βαθμό. Όμως κ πάλι θεωρώ ενας δύο κύκλοι θα είναι η αλλαγή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια δεν είδα κάποια αλλαγή. Αδιαθετησα κανονικά. Στην κουμπάρα μου καθυστέρησε αρκετά αλλά έτσι κι αλλιώς δεν έχει πολύ σταθερό κύκλο άρα δεν μπορώ να πω με σιγουριά ότι ήταν από αυτό! Ότι και αν είναι όμως είναι μια ίωση και είναι λογικό πιστεύω να επηρεαστεί κάποιες φορές και η περίοδος.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Εγώ δεν είχα κάποια αλλαγή.Αλλα στον άντρα επηρεάζει το σπερμα,θέλει κανένα τρίμηνο να επανελθει. Από ότι μας είπε και η γιατρός ακυρώθηκαν κύκλοι εξωσωματικης για αυτό το λόγο.Την πατήσαμε και εμείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 15/2/2022 at 6:43 ΜΜ, ο/η popcorn είπε:

Εγώ δεν είχα κάποια αλλαγή.Αλλα στον άντρα επηρεάζει το σπερμα,θέλει κανένα τρίμηνο να επανελθει. Από ότι μας είπε και η γιατρός ακυρώθηκαν κύκλοι εξωσωματικης για αυτό το λόγο.Την πατήσαμε και εμείς.

Γειά σου!!!
Τι εννοείς ακυρώθηκαν κύκλοι εξωσωματικής???
Παιζει ρόλο η νοσηση?? Σε ρωτάω γιατί νόσησα πριν ενα μηνα και σκέφτομαι να κανω εξωσωματική μέσα στο επομενο 2μηνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγώ είχα πολύ πονο και αιμα μόνο τη πρώτη ημέρα μετά σταμάτησε! Ήρθε με μια μέρα καθυστέρηση…η γυναικολόγος μ είπε ότι ισως κ ο δεύτερος κύκλος να είναι ίδιος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα αυτό που μου έκανε ο κοβιντ είναι να μου κόψει την περίοδο με το που ανέβασα πυρετό τώρα περιμένω 21 Μαρτίου να δω αν θα έρθει κανονικά.. Ωορρηξία δεν έχω μπει στον κόπο να κοιταξω άλλωστε είμαι ακόμα θετική οπότε τις γόνιμες της χασαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...