Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πως τοποθετείται σωστά ένα κολπικό υπόθετο;


paradisebird

Recommended Posts

Κορίτσια, καλησπέρα!

Αγόρασα από φαρμακείο κολπικά υπόθετα για την ξηρότητα κόλπου. Είναι η πρώτη φορά που θα χρησιμοποιήσω κολπικό υπόθετο. Δεν χρειάστηκε ποτέ να χρησιμοποιήσω κάποιο υπόθετο. Τζελ και κρέμες έχω βάλει με τη βοήθεια εφαρμοστή μέσα στον κόλπο. Τα υπόθετα που πήρα δεν έχουν εφαρμοστές ή αμπλικατέρ για να βοηθηθεί η είσοδος εντός του κόλπου. Η ιδέα του υποθέτου με τρομάζει και δεν ξέρω με ποιόν τρόπο να το τοποθετήσω. Εννοώ την τεχνική... πόσο βαθιά, με ποιο τρόπο, με ποιο δάχτυλο κτλ. Για αυτό το λόγο σας παρακαλώ αν μπορείτε να με συμβουλέψετε και να με καθοδηγήσετε. Φοβάμαι μη κάνω κάτι λάθος και δεν μπει σωστά και όσο βαθιά χρειάζεται για να δράσει σωστά και όπως πρέπει. Ευχαριστώ πολύ και σας φιλώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • paradisebird changed the title to Πως τοποθετείται σωστά ένα κολπικό υπόθετο;
στις πριν 22 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα!

Αγόρασα από φαρμακείο κολπικά υπόθετα για την ξηρότητα κόλπου. Είναι η πρώτη φορά που θα χρησιμοποιήσω κολπικό υπόθετο. Δεν χρειάστηκε ποτέ να χρησιμοποιήσω κάποιο υπόθετο. Τζελ και κρέμες έχω βάλει με τη βοήθεια εφαρμοστή μέσα στον κόλπο. Τα υπόθετα που πήρα δεν έχουν εφαρμοστές ή αμπλικατέρ για να βοηθηθεί η είσοδος εντός του κόλπου. Η ιδέα του υποθέτου με τρομάζει και δεν ξέρω με ποιόν τρόπο να το τοποθετήσω. Εννοώ την τεχνική... πόσο βαθιά, με ποιο τρόπο, με ποιο δάχτυλο κτλ. Για αυτό το λόγο σας παρακαλώ αν μπορείτε να με συμβουλέψετε και να με καθοδηγήσετε. Φοβάμαι μη κάνω κάτι λάθος και δεν μπει σωστά και όσο βαθιά χρειάζεται για να δράσει σωστά και όπως πρέπει. Ευχαριστώ πολύ και σας φιλώ!!!

Καλησπέρα,

Αν έχεις καταφέρει να χρησιμοποιήσεις εφαρμοστή που είναι ένα σκληρό, άκαμπτο πράγμα, το δάχτυλο θα είναι πολύ εύκολο. Κάνεις βαθύ κάθισμα, ακουμπάς το υπόθετο στην είσοδο του κόλπου και σιγά σιγά με τον μέσο το σπρώχνεις προς τα μέσα και κάπως προς τα πίσω, όχι προς τα πάνω. Το βάζεις μέχρι εκεί που μπορείς, δε θα μπορείς και πολύ, μέχρι τη δεύτερη φάλαγγα είναι πολύ καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/2/2022 at 7:11 ΜΜ, ο/η paradisebird είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα!

Αγόρασα από φαρμακείο κολπικά υπόθετα για την ξηρότητα κόλπου. Είναι η πρώτη φορά που θα χρησιμοποιήσω κολπικό υπόθετο. Δεν χρειάστηκε ποτέ να χρησιμοποιήσω κάποιο υπόθετο. Τζελ και κρέμες έχω βάλει με τη βοήθεια εφαρμοστή μέσα στον κόλπο. Τα υπόθετα που πήρα δεν έχουν εφαρμοστές ή αμπλικατέρ για να βοηθηθεί η είσοδος εντός του κόλπου. Η ιδέα του υποθέτου με τρομάζει και δεν ξέρω με ποιόν τρόπο να το τοποθετήσω. Εννοώ την τεχνική... πόσο βαθιά, με ποιο τρόπο, με ποιο δάχτυλο κτλ. Για αυτό το λόγο σας παρακαλώ αν μπορείτε να με συμβουλέψετε και να με καθοδηγήσετε. Φοβάμαι μη κάνω κάτι λάθος και δεν μπει σωστά και όσο βαθιά χρειάζεται για να δράσει σωστά και όπως πρέπει. Ευχαριστώ πολύ και σας φιλώ!!!

Α, επίσης νομίζω ότι θα σε βοηθήσει αν το δάχτυλό σου και το υπόθετο είναι βρεγμένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τη συμβουλή σου!!! Ίσως την πρώτη φορά να δυσκολευτώ όπως είχα δυσκολευτεί όταν έβαλα για πρώτη φορά τζελ. Κάθε αρχή και δύσκολη που λένε!!! Εγώ σκέφτομαι να το βάλω σε ύπτια θέση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τη συμβουλή σου!!! Ίσως την πρώτη φορά να δυσκολευτώ όπως είχα δυσκολευτεί όταν έβαλα για πρώτη φορά τζελ. Κάθε αρχή και δύσκολη που λένε!!! Εγώ σκέφτομαι να το βάλω σε ύπτια θέση. 

Ναι, ναι η πρώτη φορά είναι η δύσκολη! Δοκίμασέ το, εμένα σίγουρα δε θα έφτανε το χέρι μου, αλλά είμαι και πρώτο μπόι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...