Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Ναι εντάξει θα δείξει την Παρασκευή..εμένα αυτός έχει κ ειδίκευση στην εμβρθομητρικη κ ίσως για αυτό δε με έστειλε κάπου αλλού .αλλιώς λογικά θα με έστελνε .και την β επιπέδου κ την αυχενική ο ίδιος μου τις έκανε απλώς στο μαιευτήριο..

Ναι έτσι μου είπε ότι πλέον είναι ολόκληρα μωράκια κ να βγουν στο εξής δε θα έχουν κανένα απολύτως πρόβλημα..

Έλα κ εσύ @babyblue94λίγο απέχεις..δύο βδομάδες πίσω δεν είσαι ;;μια χαρά !!

Εσύ @Elkπως πάει ;;κάνεις καθόλου ασκήσεις να πάρει θέση ;;είσαι κ πιο προχωρημένη!!

τώρα θα πάω κατά τις 18αυγουστου !κ θα κάνω κ τις ενέσεις προγεστερόνης την Παρασκευή !ίσως ζητήσω απ' το μαιευτήριο να μου τις κάνουν .

 Oλα μια χαρά θα πάνε!!!!!.Έχουν μεγαλώσει τώρα και δε διατρέχουν κίνδυνο....🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Προσπάθησε να είσαι ήρεμη για το μωράκι σου.και εμένα στο ιατρείο μου τα κάνει όλα δεν έχω πάει αλλού εκτός από μια φορά που έλειπε  γιατρός μου.Απο  ότι μου έχει πει ο γιατρός πάντως ο μετρήσεις πολλές φορές πέφτουν αρκετά έξω,έχουν διακυμάνσεις οπότε ίσως γι αυτό δεν αγχώνεται με το βάρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι δύο εβδομάδες πίσω είμαι. 31+4 σήμερα. 

Αύριο έχω γιατρό άντε να δούμε τι θα δει. Πριν μιαμιση εβδομάδα ήταν 1600. Αυριο θα ήθελα ιδανικά να είναι 1900. 

Και 17 του μήνα έχω επαναλλειπτικη ντομπλερ. Θα είμαι 33+4

 

 

Όλα καλά θα πάνε !!ε ναι θα έχει πάρει λογικά !!θα ναι πάνω από 1800!!πολύ άγχος αυτό με το βάρος τώρα σας νιώθω !!

Θα μας πεις κ εσύ τα όμορφα σου νέα !!!

Ναι ποιος ξέρει ;;σίγουρα κ οι μετρήσεις είναι στο περιπου...το θέμα είναι ότι είμαστε σε προχωρημένη κύηση κ οπότε κ αν βγουν θα είναι μια χαρά ...αυτό πρέπει να μας καθησυχάζει γενικά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irini5 μια χαρά θα είναι όλα, ναι τα γραμμάρια είναι λίγο αγχωτικά αλλά εντάξει όλα καλά θα είναι.. 

Μόνο περπάτημα κάνω προσπαθώ να περπατάω 3 χιλιόμετρα την μέρα για να κατέβει προς τα κάτω στην λεκάνη.. όσο πιο κάτω πέσει τώρα τόσο το καλύτερο αφού θα πάμε για φυσιολογικό τοκετό.. 

κοριτσια στο μαιευτήριο να πάρω και το μαξιλάρι θηλασμού ; Εσείς θα πάρετε ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι εγώ θα το πάρω μου είπε και η μαια μου καλό θα είναι να το έχουμε είτε χρειαστεί είτε όχι. Και εγώ κορίτσια έχω το βράδυ γιατρό οπότε περιμένω να δω με άγχος το βάρος του γιατι έχω να πάω σχεδόν ένα μήνα και η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πάρει καθόλου βάρος από τότε οπότε αγχώνομαι λιγάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Δε ξέρω βρε κορίτσια..δε θέλω να αγχωθω αλλά φοβάμαι πως έχω ήδη αγχωθει...μου κάνει αυτός ντοπλερ εκεί κάθε φορά..έτσι κ χθες..μου είπε ότι δε βλέπει τίποτα κακό..κ ότι τρέφεται μια χαρά έτσι δείχνουν οι μητριαιες αρτηρίες..

Όσο για τα κιλά μου ανέφερε πως κάθε μωράκι έχει δικό του Ρυθμό ανάπτυξης κ πως τώρα δεν κάνει μεγάλη καμπύλη το βάρος του...κ γενικά τα γραμμάρια δεν βγαίνουν ακριβώς δλδ την προηγούμενη φορά μπορεί να ήταν λιγότερα..είναι συν πλην 150καθε φορά..

Κάτι ανέφερε κ για ομφάλιο λώρο κ φοβάμαι μην είδε καμιά περιτύλιξη σε σχέση με την καρδιά του..γιατί ήταν πόση ώρα στη καρδούλα του κ την μετραγε..κ πάνω εκεί μου είπε για καρδιοτοκογραφο άμεσα..είχε 131παλμους..ο σύζυγός μου κάτι κατάλαβε τον ρώτησε για αρρυθμία κ ο γιατρός είπε ότι έπαιζε με τον ομφάλιο και κινούταν συνεχώς...απλώς καλού κακού να πάω κ στο μητέρα να το κάνω..να δούμε την καρδούλα του..

Δε ξέρω...ήταν όλα καλά..τώρα κ βάρος κ καρδιά με ανησυχούν..άντε να δούμε.. Παρασκευή θα πάω στο μητέρα να με δει εκεί..

Γενικά συζητήσαμε πολύ...κ για την καισαρική..μου άφησε παραθυράκι κ για φυσιολογικό...αλλά δε ξέρω αν θέλω.κ αν θα γίνει γτ έτσι κ αλλιώς είναι με πάνω το κεφαλάκι..πάλι καλά που κινείται συνεχώς αλλιώς θα ήμουν κ άλλο ανήσυχη..

34+3ειμαι σήμερα !

Εσείς πως είστε ;;

Κορίτσι μου άκου τον γιατρό σου και μην αγχώνεσαι !!!! Αν ήταν κάτι θα στο έλεγε! Ειδικά σε αυτή την εβδομάδα! Δες το για καλό ότι θα κάνεις έναν έλεγχο ακόμα! Κ όλα καλά θα πάνε! Πιστεύω αν έβλεπε κάτι εκείνος θα σας το έλεγε δεν θα σας άφηνε έτσι!!!! 

 

Κορίτσια όσον αφορά τις κινήσεις. Τι να σας πω... Εμένα Μ είπε πως όλα τα μωρά δεν ειναι ίδια (αυτό ισχυεια κ για τα κιλά ) και πως όλες οι μέρες δεν είναι ίδιες! Εμένα εχθές δεν με άφησε να ησυχάσω από το πρωί!!!! Σμρ όμως τπτ... Λίγα πράγματα!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσι μου άκου τον γιατρό σου και μην αγχώνεσαι !!!! Αν ήταν κάτι θα στο έλεγε! Ειδικά σε αυτή την εβδομάδα! Δες το για καλό ότι θα κάνεις έναν έλεγχο ακόμα! Κ όλα καλά θα πάνε! Πιστεύω αν έβλεπε κάτι εκείνος θα σας το έλεγε δεν θα σας άφηνε έτσι!!!! 

 

Κορίτσια όσον αφορά τις κινήσεις. Τι να σας πω... Εμένα Μ είπε πως όλα τα μωρά δεν ειναι ίδια (αυτό ισχυεια κ για τα κιλά ) και πως όλες οι μέρες δεν είναι ίδιες! Εμένα εχθές δεν με άφησε να ησυχάσω από το πρωί!!!! Σμρ όμως τπτ... Λίγα πράγματα!!!!! 

Κάθε μέρα δεν είναι ίδια όντως αλλά το θέμα είναι να έχεις κινήσεις αυτό είναι το σημαντικό 

@Katerina. Θα το παρω αν είναι και εγώ μαζί μου να υπάρχει ☺️ Εγώ έβαλα και 2 πάνες αγκαλιές να υπάρχουν μαζί μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κάθε μέρα δεν είναι ίδια όντως αλλά το θέμα είναι να έχεις κινήσεις αυτό είναι το σημαντικό 

@Katerina. Θα το παρω αν είναι και εγώ μαζί μου να υπάρχει ☺️ Εγώ έβαλα και 2 πάνες αγκαλιές να υπάρχουν μαζί μου 

Ναι καλά έκανες. Ακόμα και ο άντρας μας που θα έρχεται απέξω πρέπει να βάζει λογικά πάνω του για να το πάρει αγκαλίτσα. Ή αν έρθει τελικά επιπλέον σύνοδος σε άλλη βάρδια. Και εγώ έβαλα μαζί μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι καλά έκανες. Ακόμα και ο άντρας μας που θα έρχεται απέξω πρέπει να βάζει λογικά πάνω του για να το πάρει αγκαλίτσα. Ή αν έρθει τελικά επιπλέον σύνοδος σε άλλη βάρδια. Και εγώ έβαλα μαζί μου. 

Ειπα να παρω και για το ταξίδι γιατί λέω μέχρι να φτάσω στο σπίτι θα κάνουμε και στάσεις όποτε να έχω μαζί μου για να μπορω να την παρω αγκαλιά..  εκτός από τον αντρα μου εγώ δεν νομίζω να έρθει κανένας άλλος στην κλινική να με δει αν θέλει και μοριακό για να μπουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babyblue94 άσχετο αλλά το πινακάκι που έχεις κάνει με τις πητ που το βρίσκουμε;υπάρχει καπου σαν ξεχωριστή ανάρτηση ή είναι μεσα στο ιστορικό των συνομιλιών;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mairy22 είπε:

@babyblue94 άσχετο αλλά το πινακάκι που έχεις κάνει με τις πητ που το βρίσκουμε;υπάρχει καπου σαν ξεχωριστή ανάρτηση ή είναι μεσα στο ιστορικό των συνομιλιών;

Ναι δυστυχώς μόνο στις συνομιλίες. Δεν μπορώ να το βάλω κάπου αλλού για να το βλέπουμε😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babyblue94   ΠΗΤ 30/09  κοριτσάκι 😻

@Elk     ΠΗΤ 28/08 κοριτσακι 😻

@Olia4     ΠΗΤ 23/09 αγορακι😎

@Mairy22. ΠΗΤ  24/09 αγορακι 😎

@irini5   ΠΗΤ 11/09 κοριτσακι 😻

@blueheart γέννησε 25/06 30η εβδομάδα αγορακι 😎

@mariakater  24/09 αγορακι😎

@Μαργαρίτσ. 31/08 κοριτσακι 😻

@Katerina. 26/09 αγοράκι 😎

@tina21.  20/10   αγοράκια 😎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι δυστυχώς μόνο στις συνομιλίες. Δεν μπορώ να το βάλω κάπου αλλού για να το βλέπουμε😔

xexxe οκ δε πειράζει μια χαρα!!!Ευχαριστώωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ακόμα δεν έχω πάρει μαξιλάρι θηλασμού !!..

Ναι πάνες αγκάλιας θα πάρω κι εγώ κ επίσης κ αυτά για τα σαλακια..

Ακόμα δεν έχω φτιάξει κάτι..αύριο λέω σιγά σιγά !

@Elkπάντως στο μητέρα με ραπίντ μου είπαν πως μπαίνει ο κάθε σύνοδος..τώρα τι να πω..μιας που θα πάω κ εγώ την Παρασκευή θα ρωτήσω διεξοδικά πληροφορίες κ λεπτομερείες..γιατί ακόμα δεν έχω καταλήξει μητέρα η Ρέα !καλά.κανειςκ περπατάς ..υπάρχουν κ κάτι ειδικές μπάλες γυμναστικής κ κάνουν ασκήσεις εκει για να κατέβει το μωράκι ..

Αχ ανυπομονώ κ εγώ να μπω στο μήνα μου !!

στις πριν 4 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσι μου άκου τον γιατρό σου και μην αγχώνεσαι !!!! Αν ήταν κάτι θα στο έλεγε! Ειδικά σε αυτή την εβδομάδα! Δες το για καλό ότι θα κάνεις έναν έλεγχο ακόμα! Κ όλα καλά θα πάνε! Πιστεύω αν έβλεπε κάτι εκείνος θα σας το έλεγε δεν θα σας άφηνε έτσι!!!! 

 

Κορίτσια όσον αφορά τις κινήσεις. Τι να σας πω... Εμένα Μ είπε πως όλα τα μωρά δεν ειναι ίδια (αυτό ισχυεια κ για τα κιλά ) και πως όλες οι μέρες δεν είναι ίδιες! Εμένα εχθές δεν με άφησε να ησυχάσω από το πρωί!!!! Σμρ όμως τπτ... Λίγα πράγματα!!!!! 

Σ ευχαριστώ γλυκιά μου !!ε κάθε μέρα δεν είναι ίδια...άλλα παιδάκια έτσι αλλά αλλιώς .αλλά γενικά λένε ότι αυτές τις βδομάδες έχουν πιο μειωμένη κινητικότητα ..δες το θετικά !!θα κοιμάται κ θα είναι πιο ήσυχο χαχαχαχ !εμένα πάλι όλη την ημέρα ..δε σταματάει Κ κάποιες κινήσεις είναι επώδυνες ειδικα όταν πιέζει με το κεφαλάκι πλευρό κ στήθος .πότε θα κοιμάται αυτό το μικρακι δε ξέρω !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Εγώ ακόμα δεν έχω πάρει μαξιλάρι θηλασμού !!..

Ναι πάνες αγκάλιας θα πάρω κι εγώ κ επίσης κ αυτά για τα σαλακια..

Ακόμα δεν έχω φτιάξει κάτι..αύριο λέω σιγά σιγά !

@Elkπάντως στο μητέρα με ραπίντ μου είπαν πως μπαίνει ο κάθε σύνοδος..τώρα τι να πω..μιας που θα πάω κ εγώ την Παρασκευή θα ρωτήσω διεξοδικά πληροφορίες κ λεπτομερείες..γιατί ακόμα δεν έχω καταλήξει μητέρα η Ρέα !καλά.κανειςκ περπατάς ..υπάρχουν κ κάτι ειδικές μπάλες γυμναστικής κ κάνουν ασκήσεις εκει για να κατέβει το μωράκι ..

Αχ ανυπομονώ κ εγώ να μπω στο μήνα μου !!

Σ ευχαριστώ γλυκιά μου !!ε κάθε μέρα δεν είναι ίδια...άλλα παιδάκια έτσι αλλά αλλιώς .αλλά γενικά λένε ότι αυτές τις βδομάδες έχουν πιο μειωμένη κινητικότητα ..δες το θετικά !!θα κοιμάται κ θα είναι πιο ήσυχο χαχαχαχ !εμένα πάλι όλη την ημέρα ..δε σταματάει Κ κάποιες κινήσεις είναι επώδυνες ειδικα όταν πιέζει με το κεφαλάκι πλευρό κ στήθος .πότε θα κοιμάται αυτό το μικρακι δε ξέρω !!

Δεν ρώτησα αλλά νομίζω με μοριακό μπαίνουν αλλά μπορεί να κάνω και λαθος και να μπαίνουν με Ράμπιτ..

ναι έχω ακούσει για την μπάλα που κάνουν ασκήσεις αλλα δεν έχω όποτε μόνο περπατάω και τις δουλειές που κάνω στο σπίτι για να βρισκομαι σε κίνηση 

Εμένα τα χέρια μου ακόμα με ταλαιπωρούν το βράδυ που κοιμάμαι με πονάνε αρκετά με ξυπνούν από τον πόνο μέσα στην νύχτα αρκετές φορές σκέφτομαι να του πω αύριο αν είναι να με δώσει κάτι να παίρνω μπας και με αφήσουν λίγο.. 

Θα πας να δεις τα μαιευτήρια απο κοντά ; Ή τους παίρνεις τηλέφωνο και ρωτάς για πληροφορίες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Σήμερα έκανα τον προεγχειρητικο έλεγχο και το καρδιοτοκογραφημα. Συγκεκριμένα, ξεκίνησα με ραπίντ τεστ και τεστ αντισωμάτων. Στη συνέχεια μου πήραν αίμα και μετά μου έκανα υπέρηχο στην καρδιά και με ρώτησαν όλο το ιστορικό μου. Τέλος, το καρδιοτοκογραφημα που με ταλαιπώρησε...με κράτησαν ώρα στο κρεβάτι με τα καλώδια γιατί στην αρχή δεν πολυκουνιοταν.  Τλκ όλα καλά. Οι αιματολογικές μου δεν ξέρω...χαμηλό αιματοκρίτη είδα και κάτι άλλο υψηλό έχω που δεν ξέρω τι είναι. Δεν θα αγχωθω τώρα...θα τα δείξω στο γιατρό πρώτα και βλέπουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Δεν ρώτησα αλλά νομίζω με μοριακό μπαίνουν αλλά μπορεί να κάνω και λαθος και να μπαίνουν με Ράμπιτ..

ναι έχω ακούσει για την μπάλα που κάνουν ασκήσεις αλλα δεν έχω όποτε μόνο περπατάω και τις δουλειές που κάνω στο σπίτι για να βρισκομαι σε κίνηση 

Εμένα τα χέρια μου ακόμα με ταλαιπωρούν το βράδυ που κοιμάμαι με πονάνε αρκετά με ξυπνούν από τον πόνο μέσα στην νύχτα αρκετές φορές σκέφτομαι να του πω αύριο αν είναι να με δώσει κάτι να παίρνω μπας και με αφήσουν λίγο.. 

Θα πας να δεις τα μαιευτήρια απο κοντά ; Ή τους παίρνεις τηλέφωνο και ρωτάς για πληροφορίες; 

Αχ ακόμα τα χέρια ε ;ναι πες του να σου δώσει τίποτα...αν ξυπνάς κ στον ύπνο σου θα είναι λίγο ζόρι.κοιτα αφού θα πάω αύριο μητέρα θα ζητήσω πληροφορίες εκεί και να μου δείξουν τα δωμάτια..θα ήθελα ιδανικά να είναι κ ο άντρας μου αλλά θα δουλεύει..

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Γεια σας κορίτσια! Σήμερα έκανα τον προεγχειρητικο έλεγχο και το καρδιοτοκογραφημα. Συγκεκριμένα, ξεκίνησα με ραπίντ τεστ και τεστ αντισωμάτων. Στη συνέχεια μου πήραν αίμα και μετά μου έκανα υπέρηχο στην καρδιά και με ρώτησαν όλο το ιστορικό μου. Τέλος, το καρδιοτοκογραφημα που με ταλαιπώρησε...με κράτησαν ώρα στο κρεβάτι με τα καλώδια γιατί στην αρχή δεν πολυκουνιοταν.  Τλκ όλα καλά. Οι αιματολογικές μου δεν ξέρω...χαμηλό αιματοκρίτη είδα και κάτι άλλο υψηλό έχω που δεν ξέρω τι είναι. Δεν θα αγχωθω τώρα...θα τα δείξω στο γιατρό πρώτα και βλέπουμε. 

Έκανες μπόλικα πραγματακια !!όλα καλά λοιπόν !!μια χαρά ξεμπερδεψες κιόλας !!

Αιματοκρίτη κ εγώ στα τάρταρα .ο γιατρός μου δεν είδε ανησυχήσει καθόλου..οπότε λογικά ούτε κ ο δικός σου..για πες μου το καρδιοτοκογραφημα ήταν επώδυνο ;;;ο γιατρός μου μου είπε ότι θα κρατήσει μισή ώρα με τρία τέταρτα...τα αποτελέσματα του βγαίνουν εκείνη την ώρα έτσι δεν είναι ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Αχ ακόμα τα χέρια ε ;ναι πες του να σου δώσει τίποτα...αν ξυπνάς κ στον ύπνο σου θα είναι λίγο ζόρι.κοιτα αφού θα πάω αύριο μητέρα θα ζητήσω πληροφορίες εκεί και να μου δείξουν τα δωμάτια..θα ήθελα ιδανικά να είναι κ ο άντρας μου αλλά θα δουλεύει..

Έκανες μπόλικα πραγματακια !!όλα καλά λοιπόν !!μια χαρά ξεμπερδεψες κιόλας !!

Αιματοκρίτη κ εγώ στα τάρταρα .ο γιατρός μου δεν είδε ανησυχήσει καθόλου..οπότε λογικά ούτε κ ο δικός σου..για πες μου το καρδιοτοκογραφημα ήταν επώδυνο ;;;ο γιατρός μου μου είπε ότι θα κρατήσει μισή ώρα με τρία τέταρτα...τα αποτελέσματα του βγαίνουν εκείνη την ώρα έτσι δεν είναι ;;

Δεν είναι επώδυνο...μόνο λίγο άβολο γιατί μου είχαν σφίξει λίγο τη μέση με μια ζωνουλα. Εμένα κράτησε πολύ. Τρία τέταρτα σίγουρα. Και μπαινοβγαινανε οι κοπέλες, δεν ήταν πάντα κάποια δίπλα μου...άκουγα φασαρία, μωρά να κλαίνε, το Ντιν Ντιν από το μηχάνημα, έβλεπα να ετοιμάζονται για χειρουργείο...αγχώθηκα...κατά τ αλλα δεν είναι κάποια δύσκολη εξέταση. Τα αποτελέσματα αμέσως βγαίνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Γεια σας κορίτσια! Σήμερα έκανα τον προεγχειρητικο έλεγχο και το καρδιοτοκογραφημα. Συγκεκριμένα, ξεκίνησα με ραπίντ τεστ και τεστ αντισωμάτων. Στη συνέχεια μου πήραν αίμα και μετά μου έκανα υπέρηχο στην καρδιά και με ρώτησαν όλο το ιστορικό μου. Τέλος, το καρδιοτοκογραφημα που με ταλαιπώρησε...με κράτησαν ώρα στο κρεβάτι με τα καλώδια γιατί στην αρχή δεν πολυκουνιοταν.  Τλκ όλα καλά. Οι αιματολογικές μου δεν ξέρω...χαμηλό αιματοκρίτη είδα και κάτι άλλο υψηλό έχω που δεν ξέρω τι είναι. Δεν θα αγχωθω τώρα...θα τα δείξω στο γιατρό πρώτα και βλέπουμε. 

Μήπως μωρέ κοιμόταν το μωράκι εκείνη την ώρα???? Γι'αυτό!!!!!! Σας διαδικασία όμως???? Κοίτα κ εγώ έχω σχετικά χαμηλό αιματοκρίτη (η μάλλονου έπεσε κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης) αλλά ο γιατρός μου τον βρίσκει μια χαρά οπότε μην ανησυχείς!!!! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Δεν είναι επώδυνο...μόνο λίγο άβολο γιατί μου είχαν σφίξει λίγο τη μέση με μια ζωνουλα. Εμένα κράτησε πολύ. Τρία τέταρτα σίγουρα. Και μπαινοβγαινανε οι κοπέλες, δεν ήταν πάντα κάποια δίπλα μου...άκουγα φασαρία, μωρά να κλαίνε, το Ντιν Ντιν από το μηχάνημα, έβλεπα να ετοιμάζονται για χειρουργείο...αγχώθηκα...κατά τ αλλα δεν είναι κάποια δύσκολη εξέταση. Τα αποτελέσματα αμέσως βγαίνουν.

Αυτήν την εξέταση την κάνουμε δηλαδή πριν γεννήσουμε ; Σε κλινική την κάνουμε ; Εγω νόμιζα την κάνουμε όταν κάνουμε εισαγωγή στο μαιευτήριο για την γεννα

Εμένα δεν μου είχε πει κάτι μέχρι στιγμής ο γιατρός μου για αυτήν την εξέταση αύριο δεν ξέρω αν θα μου αναφέρει να κανω.. ίσως μου ζητήσει άλλη μια Doppler επειδή πέρασε καιρός από την τελευταία φορά που έκανα αλλά αυτό θα το μάθω αύριο που έχω ραντεβού.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μόλις γυρίσαμε από το γιατρό ο μπέμπης μας μεγάλωσε πολύ. Εμένα μου είπε να κάνω καρδιοτοκογραφημα  σε 2 εβδομάδες και θα με ξαναδεί σε 3 .από τη στιγμή που όλα είναι καλά μου είπε δεν χρειάζεται πιο άμεσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κι εγω μολις γυρισα απ το γιατρο και ειμαι πολύ χαρουμενη!!! Εκτός απ το ότι ο μπεμπης μου εχει μεγαλωσει και ειναι πλεον 2100γρ ,χαρη στην περιδεση κ την ξεκουραση ο τραχηλος απο 11mm έφτασε στα 20mm!!!Μου ηρθε να βαλω τα κλάματα γιατι μεχρι πριν μερικές εβδομαδες με ειχαν εντελως ξεγραμμενη κ παρακαλαγαμε να φτασω τις 28 εβδομαδες εστω. Τωρα τουλαχιστον εχουμε ελπίδες για τις 36

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μόλις γυρίσαμε από το γιατρό ο μπέμπης μας μεγάλωσε πολύ. Εμένα μου είπε να κάνω καρδιοτοκογραφημα  σε 2 εβδομάδες και θα με ξαναδεί σε 3 .από τη στιγμή που όλα είναι καλά μου είπε δεν χρειάζεται πιο άμεσα.

Όλα τέλεια δλδ !!

Αχ μεγαλωνουν τα νινακια μας !!!πόσα γραμμάρια είναι ν ο μπέμπης σου ;;!α σε ρωτήσω κάτι δλδ ποτέ σου προτεινε καρδιοτοκογραφημα ;;πόσω βδομάδων θα είσαι τότε ;;για να δω αν εμένα με έβαλε να το κάνω νωρίτερα που μάλλον Μ έβαλε ...

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Δεν είναι επώδυνο...μόνο λίγο άβολο γιατί μου είχαν σφίξει λίγο τη μέση με μια ζωνουλα. Εμένα κράτησε πολύ. Τρία τέταρτα σίγουρα. Και μπαινοβγαινανε οι κοπέλες, δεν ήταν πάντα κάποια δίπλα μου...άκουγα φασαρία, μωρά να κλαίνε, το Ντιν Ντιν από το μηχάνημα, έβλεπα να ετοιμάζονται για χειρουργείο...αγχώθηκα...κατά τ αλλα δεν είναι κάποια δύσκολη εξέταση. Τα αποτελέσματα αμέσως βγαίνουν.

Αχ ωραία !!μια χαρά είσαι..τα έχεις κάνει όλα,ξεμπερδεψες και με καλά αποτελέσματα !!!

εμένα μου έχει γράψει εξετάσεις κ μου είπε να τα τις κάνω σε δύο βδομάδες...συν μερικές ακόμα που δε γράφονται..δεν τον ρώτησα όμως επακριβώς..θα τον ρωτήσω την Παρασκευή !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Όλα τέλεια δλδ !!

Αχ μεγαλωνουν τα νινακια μας !!!πόσα γραμμάρια είναι ν ο μπέμπης σου ;;!α σε ρωτήσω κάτι δλδ ποτέ σου προτεινε καρδιοτοκογραφημα ;;πόσω βδομάδων θα είσαι τότε ;;για να δω αν εμένα με έβαλε να το κάνω νωρίτερα που μάλλον Μ έβαλε ...

Αχ ωραία !!μια χαρά είσαι..τα έχεις κάνει όλα,ξεμπερδεψες και με καλά αποτελέσματα !!!

εμένα μου έχει γράψει εξετάσεις κ μου είπε να τα τις κάνω σε δύο βδομάδες...συν μερικές ακόμα που δε γράφονται..δεν τον ρώτησα όμως επακριβώς..θα τον ρωτήσω την Παρασκευή !

Είναι 2200 ηδη!όταν θα πάω για καρδιοτοκογραφο θα είμαι 34+ κάτι.δεν ξέρω αν είναι νωρίς η αργά ιδέα δεν έχω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Katerina. είπε:

Είναι 2200 ηδη!όταν θα πάω για καρδιοτοκογραφο θα είμαι 34+ κάτι.δεν ξέρω αν είναι νωρίς η αργά ιδέα δεν έχω 

Ουάου !!!θα σου βγει με ωραία κ χοντρα μπουτακια !!!!αχ θα τρελαθώ !!αυτά είναι κιλά !!❤️

Κ εγω τώρα θα την κάνω που είμαι 34+..οπότε δε ξέρω..αν είναι αργά η νωρίς..ίσως κ αυτό είναι ανάλογα τον κάθε γιατρό ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...