Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είμαστε σήμερα?όλες καλά?

Καλησπέρα εδώ μας έχει φαει η ζεστη 😊

 προσπαθώ να κλεισω τσάντες για το μαιευτήριο να τελειώνω… άργησε να μου έρθει το καινούργιο πλυντήριο για να μπορέσω να πλύνω τα πράγματα μου και του μωρού τα φορμάκια που θα παρω μαζί μου και εχω μείνει λίγο πίσω αλλά εντάξει πιστεύω μέχρι αυριο να εχω τελειώσει με αυτά 

εσεις πως είστε κορίτσια ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα εδώ φας έχει φαει η ζεστη 😊

 προσπαθώ να κλεισω τσάντες για το μαιευτήριο να τελειώνω… άργησε να μου έρθει το καινούργιο πλυντήριο για να μπορέσω να πλύνω τα πράγματα μου και του μωρού τα φορμάκια που θα παρω μαζί μου και εχω μείνει λίγο πίσω αλλά εντάξει πιστεύω μέχρι αυριο να εχω τελειώσει με αυτά 

εσεις πως είστε κορίτσια ;

Πραγματικά φέτος αυτή η ζέστη δεν αντέχεται, και εγώ προσπαθώ να μην βγαινω από το σπίτι αν δεν είναι απαραίτητο.Πηγαμε σήμερα στο μαιευτήριο να μάθουμε κάποιες πληροφορίες και έλιωσα με τόσα νεογεννητα ζουζουνακια...❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Katerina. είπε:

Πραγματικά φέτος αυτή η ζέστη δεν αντέχεται, και εγώ προσπαθώ να μην βγαινω από το σπίτι αν δεν είναι απαραίτητο.Πηγαμε σήμερα στο μαιευτήριο να μάθουμε κάποιες πληροφορίες και έλιωσα με τόσα νεογεννητα ζουζουνακια...❤❤❤

Έλα ρε τι ωραία 🥰

Πηγες να το δεις από κοντά για να αποφάσεις αν θα πας σε αυτό ; Σου έκαναν ξενάγηση ;

αν επιτρέπεται σε πιο πήγες  ; Αθηνα θα γεννήσεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina. είπε:

Πραγματικά φέτος αυτή η ζέστη δεν αντέχεται, και εγώ προσπαθώ να μην βγαινω από το σπίτι αν δεν είναι απαραίτητο.Πηγαμε σήμερα στο μαιευτήριο να μάθουμε κάποιες πληροφορίες και έλιωσα με τόσα νεογεννητα ζουζουνακια...❤❤❤

Αχ τι ωραία !!καλά το σκεφτήκατε !!!!πηγές και στα δωμάτιο να δεις ;;αχ τα μωράκια μου τα γλυκά !σας τα έδειξαν οι μαίες ;;

Ναι παιδιά πολλή ζέστη..έχω ανοιχτό το ερ κοντισιον κ είναι σαν να είναι κλειστό !

@Elkτι ωραία πανέτοιμη είσαι !μη σε αγχωνει θα τα προλάβεις όλα !με γεια το πλυντήριο !!ε εσύ πλησιάζεις πάρα πολύ !!!εγώ βαλίτσα τίποτα ακόμα ..μόνο μια στιβα πρόχειρη με τα πράγματα έχω κάνει..

Έχει πάρει καμιά κοπέλα κάποιο προβολέα με λευκούς ήχους ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο Ρέα πήγαμε με αυτό συνεργάζεται  ο γιατρός μου πολλά χρόνια τώρα οπότε εκεί θα γεννήσω. Ήθελα να πάρω τιμοκατάλογο  λίστες να δω για το πάρκινγκ για τις εξετάσεις του μωρού τους συνοδούς τα τεστ ξέρετε όλες αυτές τις λεπτομέρειες. Απλά είδαμε αρκετά ζευγάρια που έπαιρναν εξιτήριο αφού ήταν και πρωί οπότε ειχαν και τα μωράκια τους στα αυγουλακια τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εσείς που ετοιμάζεστε να γεννήσετε, διάβασα κάτι που ίσως το ξέρετε ίσως και όχι.. έψαχνα για τις βασικές εξετάσεις που κάνουν στο μωρό μόλις γεννηθεί, και έλεγε ότι εάν βγάλουμε αμέσως άμκα στο παιδί έως να πάρουμε εξιτήριο, δεν τις χρεωνομαστε. Διαφορετικά το μητέρα είδα τις χρεώνει 280ευρω.. αυτό ισχύει μόνο για το βασικό πακέτο εξετάσεων και όχι το προαιρετικό το οποίο οποία θέλει το επιλέγει. Δεν το ξερα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Κορίτσια εσείς που ετοιμάζεστε να γεννήσετε, διάβασα κάτι που ίσως το ξέρετε ίσως και όχι.. έψαχνα για τις βασικές εξετάσεις που κάνουν στο μωρό μόλις γεννηθεί, και έλεγε ότι εάν βγάλουμε αμέσως άμκα στο παιδί έως να πάρουμε εξιτήριο, δεν τις χρεωνομαστε. Διαφορετικά το μητέρα είδα τις χρεώνει 280ευρω.. αυτό ισχύει μόνο για το βασικό πακέτο εξετάσεων και όχι το προαιρετικό το οποίο οποία θέλει το επιλέγει. Δεν το ξερα.. 

Εγώ που μίλησα μαζί τους μου είπανε ότι άμα βγάλω αμέσως ΑΜΚΑ θα κάνει δωρεάν εξετάσεις και θα χρειαστεί να δωσω 75€ που δεν κατάλαβα γιατί. Θα το ρωτήσω όταν έρθει η ώρα. Και το πακέτο για τα αυτιά, μάτια κτλ έχει το φουλ 310€. Αλλά επιλέγεις από μέσα αν θες να αφαιρέσεις κάποια για να μειωθεί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ που μίλησα μαζί τους μου είπανε ότι άμα βγάλω αμέσως ΑΜΚΑ θα κάνει δωρεάν εξετάσεις και θα χρειαστεί να δωσω 75€ που δεν κατάλαβα γιατί. Θα το ρωτήσω όταν έρθει η ώρα. Και το πακέτο για τα αυτιά, μάτια κτλ έχει το φουλ 310€. Αλλά επιλέγεις από μέσα αν θες να αφαιρέσεις κάποια για να μειωθεί..

Ναι ρώτησε τους γιατί θα είναι αρκετά τα λεφτά τότε, οπότε όπου μπορούμε να γλυτώσουμε ας γλυτώσουμε βρε κορίτσια.. 👍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyElpida είπε:

Κορίτσια εσείς που ετοιμάζεστε να γεννήσετε, διάβασα κάτι που ίσως το ξέρετε ίσως και όχι.. έψαχνα για τις βασικές εξετάσεις που κάνουν στο μωρό μόλις γεννηθεί, και έλεγε ότι εάν βγάλουμε αμέσως άμκα στο παιδί έως να πάρουμε εξιτήριο, δεν τις χρεωνομαστε. Διαφορετικά το μητέρα είδα τις χρεώνει 280ευρω.. αυτό ισχύει μόνο για το βασικό πακέτο εξετάσεων και όχι το προαιρετικό το οποίο οποία θέλει το επιλέγει. Δεν το ξερα.. 

@babyblue94δεν το ξέρω καθόλου αυτό.. το αμκα δεν το βγαζουμε μέσα στην κλινική ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina. είπε:

Στο Ρέα πήγαμε με αυτό συνεργάζεται  ο γιατρός μου πολλά χρόνια τώρα οπότε εκεί θα γεννήσω. Ήθελα να πάρω τιμοκατάλογο  λίστες να δω για το πάρκινγκ για τις εξετάσεις του μωρού τους συνοδούς τα τεστ ξέρετε όλες αυτές τις λεπτομέρειες. Απλά είδαμε αρκετά ζευγάρια που έπαιρναν εξιτήριο αφού ήταν και πρωί οπότε ειχαν και τα μωράκια τους στα αυγουλακια τους.

Εμένα είναι και ΡΕΑ και Ιασώ αλλά τελικά είπαμε να πάμε Ιασώ γιατί τέλος Αυγούστου θα σταματήσει την συνεργασία του με το ΡΕΑ 

Καλά θα ήταν να μπορούσα να πήγαινα και εγώ να το δω μαιευτήριο αλλά δεν γίνεται 😕 να έχω μια ιδέα πως είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Αχ τι ωραία !!καλά το σκεφτήκατε !!!!πηγές και στα δωμάτιο να δεις ;;αχ τα μωράκια μου τα γλυκά !σας τα έδειξαν οι μαίες ;;

Ναι παιδιά πολλή ζέστη..έχω ανοιχτό το ερ κοντισιον κ είναι σαν να είναι κλειστό !

@Elkτι ωραία πανέτοιμη είσαι !μη σε αγχωνει θα τα προλάβεις όλα !με γεια το πλυντήριο !!ε εσύ πλησιάζεις πάρα πολύ !!!εγώ βαλίτσα τίποτα ακόμα ..μόνο μια στιβα πρόχειρη με τα πράγματα έχω κάνει..

Έχει πάρει καμιά κοπέλα κάποιο προβολέα με λευκούς ήχους ;;;

Ευχαριστώ έχω λίγο αγχωθεί μωρέ θέλω να τα έχω έτοιμα έχω τόσο καιρό που τα έχω πάρει και δεν είχα καταφέρει να τα πλύνω να τα έχω έτοιμα άργησα.. τέλος πάντων τουλάχιστον του μαιευτηρίου θα είναι έτοιμα για να πάω τώρα τα υπόλοιπα θα δω..

όχι εγώ δεν έχω πάρει.. εμένα μου λείπουν αρκετά από τα βασικά πράγματα ακόμα.. ούτε μια κουδουνίστρα δεν έχω πάρει 

Αυτός ο προβολέας γιατί είναι; Για να κοιμάται το μωρο ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina. είπε:

Στο Ρέα πήγαμε με αυτό συνεργάζεται  ο γιατρός μου πολλά χρόνια τώρα οπότε εκεί θα γεννήσω. Ήθελα να πάρω τιμοκατάλογο  λίστες να δω για το πάρκινγκ για τις εξετάσεις του μωρού τους συνοδούς τα τεστ ξέρετε όλες αυτές τις λεπτομέρειες. Απλά είδαμε αρκετά ζευγάρια που έπαιρναν εξιτήριο αφού ήταν και πρωί οπότε ειχαν και τα μωράκια τους στα αυγουλακια τους.

Αχ τι ωραία !!καλύτερα που πήγατε από κοντά !!έτσι θα βγουμε κ εμείς κορίτσια απ' το μαιευτήριο !!με τα μωράκια μας στα αυγουλάκια !!

@MyElpidaαυτό εγώ δε το γνώριζα καθόλου περί ΑΜΚΑ..ούτε μου είχαν πει κάτι στο τηλ όταν είχα ρωτήσει..εμένα νομίζω το φουλ πακέτο μου το είπαν 330 συν 75το βασικό πακέτο εξετάσεων . εκτός αν το θυμάμαι λάθος .θα το ξανά ρωτήσω όμως καλά που το είπες !!

@Elkμην αγχώνεσαι έχεις ακόμα ημέρες..μπορείς να τα κάνεις όλα..η μητέρα σου είναι μαζί σου ;αν ναι θα έχεις κ μια παραπάνω βοήθεια κ σίγουρα θα προλάβεις..

Ναι είναι σαν προτζεκτορας με φως στο ταβάνι με μουσική κ λευκούς ήχους που εντοπίζει κλάμα του μωρού κ παραει ήχους όταν κλαίει με χρονοδιακοπτη...ούτε εγώ τα ήξερα αλλά μια φίλη μου μου το είχε ζητήσει ως δώρο...κ ρώτησα μήπως ξέρει καμιά κοπέλα κάποιο καλό.η αν γένικα κάνουν δουλειά .εγώ μόνο την όλι την κουκουβάγια ξέρω και κάτι άλλους της εταιρείας zazu.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Elk είπε:

@babyblue94δεν το ξέρω καθόλου αυτό.. το αμκα δεν το βγαζουμε μέσα στην κλινική ; 

Ναι εκεί το βγάζεις νομίζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμκα βγάζεις στο μαιευτήριο όπως επίσης δηλώνεις και τη γέννηση έχει παράρτημα ληξιαρχείου.

@irini5Και εγώ την ολι ξέρω και αυτή είχα σκοπό να πάρω απλά όχι ακόμη να δω πρώτα πως είναι το μωρό με τον υπνο

@Elkθα προλάβεις έχει πολθ ζέστη στεγνώνουν όλα γρήγορα όσο γι αυτά που δεν έχεις πάρει μέσω ίντερνετ έρχονται όλα τόσο άμεσα πλέον.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Αχ τι ωραία !!καλύτερα που πήγατε από κοντά !!έτσι θα βγουμε κ εμείς κορίτσια απ' το μαιευτήριο !!με τα μωράκια μας στα αυγουλάκια !!

@MyElpidaαυτό εγώ δε το γνώριζα καθόλου περί ΑΜΚΑ..ούτε μου είχαν πει κάτι στο τηλ όταν είχα ρωτήσει..εμένα νομίζω το φουλ πακέτο μου το είπαν 330 συν 75το βασικό πακέτο εξετάσεων . εκτός αν το θυμάμαι λάθος .θα το ξανά ρωτήσω όμως καλά που το είπες !!

@Elkμην αγχώνεσαι έχεις ακόμα ημέρες..μπορείς να τα κάνεις όλα..η μητέρα σου είναι μαζί σου ;αν ναι θα έχεις κ μια παραπάνω βοήθεια κ σίγουρα θα προλάβεις..

Ναι είναι σαν προτζεκτορας με φως στο ταβάνι με μουσική κ λευκούς ήχους που εντοπίζει κλάμα του μωρού κ παραει ήχους όταν κλαίει με χρονοδιακοπτη...ούτε εγώ τα ήξερα αλλά μια φίλη μου μου το είχε ζητήσει ως δώρο...κ ρώτησα μήπως ξέρει καμιά κοπέλα κάποιο καλό.η αν γένικα κάνουν δουλειά .εγώ μόνο την όλι την κουκουβάγια ξέρω και κάτι άλλους της εταιρείας zazu.

Όχι μόνη μου τα ετοιμάζω η μαμα μου θα έρθει μετά που θα γεννήσω μου είπε βέβαια να θέλω βοήθεια να έρθει αλλά εντάξει ακόμα μπορω τα κάνω μόνη μου έχω και την πεθερά μου αν χρειαστώ κάτι θα την πω…

δεν τα ήξερα καθόλου αυτά εγώ δεν τα έχω δει από εσενα τώρα τα μαθαίνω 😊

@Katerina. τα χαρτιά που χρειάζεται για το μαιευτήριο τα έχω μαζέψει λογικά με αυτά πρέπει να βγάζουν το αμκα για το μωρο.. η αλήθεια είναι επειδή με αυτά θα ασχοληθεί ο αντρας μου δεν έχω κάτσει να ασχοληθώ πολύ..  εντάξει εδώ επειδή είμαι σε χωριό περίπου 3 μερες κάνουν να έρθουν τα πράγματα όταν παραγγέλνω στην καλύτερη.. αλλά καποια μπορεί να αργήσουν λίγο περισσότερο.. ναι έχουν στεγνώσει όλα τώρα τα σιδέρωσα, μόνο να τα βάλω μέσα στην βαλίτσα έμεινε ίσως τα κάνω αύριο αυτά γιατί κουραστικά λίγο σήμερα 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγαμε στον γιατρό !!το μωράκι από βάρος μου φαίνεται δεν πήρε πολύ..ο γιατρός το έβγαλε 2100ενω το χαρτί γράφει 2000...πριν τρεις βδομάδες ήταν 1900...δεν μου είπα κάτι του φάνηκε οκ..φυσιολογικο.κι το ντοπλερ είπε μια χαρά πιέσεις έχει...

Είπε πως στόχος είναι στις 36κλεισμενες βδομάδες να είναι 2.5κιλα..επισης κάτι είδε κ μου είπε να πάω για καρδιοτοκογραφο ενώ μου είχε πει εξ αρχής να το κάνω σε μία με δύο βδομάδες...ο άντρας μου τον ρώτησε γιατί κατάλαβε ότι έχει αρρυθμίες...ο γιατρός είπε θα το δούμε στο μαιευτήριο..

Δεν είπε κάτι ανησυχητικο ίσως για να μη με αγχωσει..

Επίσης είδατε που λέγαμε για την κινητικότητα του μωρού ...εμένα σας έχω πει ότι είναι πολύ κινητική...ο γιατρός λοιπόν είπε ότι όντως είναι επειδή θέλει να βγει...παρόλα αυτά δεν υπάρχει κανένα σημάδι προωρότητας!!αυτά τα περίεργα νέα μας..επίσης το είδαμε κ θριντι..τρόμαξαμε λίγο αλλά θα το αγαπάμε 😂

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Κορίτσια πήγαμε στον γιατρό !!το μωράκι από βάρος μου φαίνεται δεν πήρε πολύ..ο γιατρός το έβγαλε 2100ενω το χαρτί γράφει 2000...πριν τρεις βδομάδες ήταν 1900...δεν μου είπα κάτι του φάνηκε οκ..φυσιολογικο.κι το ντοπλερ είπε μια χαρά πιέσεις έχει...

Είπε πως στόχος είναι στις 36κλεισμενες βδομάδες να είναι 2.5κιλα..επισης κάτι είδε κ μου είπε να πάω για καρδιοτοκογραφο ενώ μου είχε πει εξ αρχής να το κάνω σε μία με δύο βδομάδες...ο άντρας μου τον ρώτησε γιατί κατάλαβε ότι έχει αρρυθμίες...ο γιατρός είπε θα το δούμε στο μαιευτήριο..

Δεν είπε κάτι ανησυχητικο ίσως για να μη με αγχωσει..

Επίσης είδατε που λέγαμε για την κινητικότητα του μωρού ...εμένα σας έχω πει ότι είναι πολύ κινητική...ο γιατρός λοιπόν είπε ότι όντως είναι επειδή θέλει να βγει...παρόλα αυτά δεν υπάρχει κανένα σημάδι προωρότητας!!αυτά τα περίεργα νέα μας..επίσης το είδαμε κ θριντι..τρόμαξαμε λίγο αλλά θα το αγαπάμε 😂

 

 

 

 

 

Ολα καλα δλδ… ποσο βδομαδων εισαι τωρα ;;;  Εμενα που με ρωτησε αν κουνιεται κ του ειπα αρκετα μου ειπε οτι ειναι πολυ καλο Γιατι λεει οτι τρέφεται σωστα κ περνει ενέργεια Ενω αν δεν ειχε σωστή αιμάτωση η κατι Επειδη ειναι πολυ έξυπνα θ περιόριζε τις κινησεις του για να μην καταναλώνει ενέργεια  (καπως ετσι μ το ειπε)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Κορίτσια πήγαμε στον γιατρό !!το μωράκι από βάρος μου φαίνεται δεν πήρε πολύ..ο γιατρός το έβγαλε 2100ενω το χαρτί γράφει 2000...πριν τρεις βδομάδες ήταν 1900...δεν μου είπα κάτι του φάνηκε οκ..φυσιολογικο.κι το ντοπλερ είπε μια χαρά πιέσεις έχει...

Είπε πως στόχος είναι στις 36κλεισμενες βδομάδες να είναι 2.5κιλα..επισης κάτι είδε κ μου είπε να πάω για καρδιοτοκογραφο ενώ μου είχε πει εξ αρχής να το κάνω σε μία με δύο βδομάδες...ο άντρας μου τον ρώτησε γιατί κατάλαβε ότι έχει αρρυθμίες...ο γιατρός είπε θα το δούμε στο μαιευτήριο..

Δεν είπε κάτι ανησυχητικο ίσως για να μη με αγχωσει..

Επίσης είδατε που λέγαμε για την κινητικότητα του μωρού ...εμένα σας έχω πει ότι είναι πολύ κινητική...ο γιατρός λοιπόν είπε ότι όντως είναι επειδή θέλει να βγει...παρόλα αυτά δεν υπάρχει κανένα σημάδι προωρότητας!!αυτά τα περίεργα νέα μας..επίσης το είδαμε κ θριντι..τρόμαξαμε λίγο αλλά θα το αγαπάμε 😂

 

 

 

 

 

Καλημέρα κορίτσια 

36 εβδομάδων σίγουρα θα έχει φτάσει αυτά τα γραμμάρια που θέλει Doppler έχεις κάνει ;  Ή του αρκεί έτσι όπως το μετράει αυτός; Το σημαντικό είναι ότι δεν βιάζετε να βγει η μικρούλα όσο μένει μέσα τόσο το καλύτερο 😊

χαχαχα τι ωραία σας το δείχνουν 3d εγώ από την β επιπέδου δεν την έχω ξανά δει…

εγώ εχω παρά πολύ καιρό να μου δείξουν πρόσωπο.. μια σπονδυλική στήλη βλέπω ένα κρανίο από πάνω και ένα πόδι αυτά που μετράει δηλαδή..

το μόνο που με είπε είναι ότι έχει πολύ μαλλί, από τον μπαμπά της λέω θα το πήρε το πολύ μαλλί που το έχει μπόλικο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Κορίτσια πήγαμε στον γιατρό !!το μωράκι από βάρος μου φαίνεται δεν πήρε πολύ..ο γιατρός το έβγαλε 2100ενω το χαρτί γράφει 2000...πριν τρεις βδομάδες ήταν 1900...δεν μου είπα κάτι του φάνηκε οκ..φυσιολογικο.κι το ντοπλερ είπε μια χαρά πιέσεις έχει...

Είπε πως στόχος είναι στις 36κλεισμενες βδομάδες να είναι 2.5κιλα..επισης κάτι είδε κ μου είπε να πάω για καρδιοτοκογραφο ενώ μου είχε πει εξ αρχής να το κάνω σε μία με δύο βδομάδες...ο άντρας μου τον ρώτησε γιατί κατάλαβε ότι έχει αρρυθμίες...ο γιατρός είπε θα το δούμε στο μαιευτήριο..

Δεν είπε κάτι ανησυχητικο ίσως για να μη με αγχωσει..

Επίσης είδατε που λέγαμε για την κινητικότητα του μωρού ...εμένα σας έχω πει ότι είναι πολύ κινητική...ο γιατρός λοιπόν είπε ότι όντως είναι επειδή θέλει να βγει...παρόλα αυτά δεν υπάρχει κανένα σημάδι προωρότητας!!αυτά τα περίεργα νέα μας..επίσης το είδαμε κ θριντι..τρόμαξαμε λίγο αλλά θα το αγαπάμε 😂

 

 

 

 

 

Αφού είναι ο γιατρός ήρεμος όλα καλά θα είναι.Μην αγχωθείς χωρίς λόγο αν υπήρχε κάτι πρώτος ο γιατρός σου θα στο έλεγε για να προσέχεις. Αυτό με το 3d όντως και εμένα μου φαίνεται κάπως 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Κορίτσια πήγαμε στον γιατρό !!το μωράκι από βάρος μου φαίνεται δεν πήρε πολύ..ο γιατρός το έβγαλε 2100ενω το χαρτί γράφει 2000...πριν τρεις βδομάδες ήταν 1900...δεν μου είπα κάτι του φάνηκε οκ..φυσιολογικο.κι το ντοπλερ είπε μια χαρά πιέσεις έχει...

Είπε πως στόχος είναι στις 36κλεισμενες βδομάδες να είναι 2.5κιλα..επισης κάτι είδε κ μου είπε να πάω για καρδιοτοκογραφο ενώ μου είχε πει εξ αρχής να το κάνω σε μία με δύο βδομάδες...ο άντρας μου τον ρώτησε γιατί κατάλαβε ότι έχει αρρυθμίες...ο γιατρός είπε θα το δούμε στο μαιευτήριο..

Δεν είπε κάτι ανησυχητικο ίσως για να μη με αγχωσει..

Επίσης είδατε που λέγαμε για την κινητικότητα του μωρού ...εμένα σας έχω πει ότι είναι πολύ κινητική...ο γιατρός λοιπόν είπε ότι όντως είναι επειδή θέλει να βγει...παρόλα αυτά δεν υπάρχει κανένα σημάδι προωρότητας!!αυτά τα περίεργα νέα μας..επίσης το είδαμε κ θριντι..τρόμαξαμε λίγο αλλά θα το αγαπάμε 😂

 

 

 

 

 

Καλημέρα. Πώς γίνεται να πήρε μόνο 100 γρ όμως μέσα σε 3 εβδομάδες. Γιατί δεν το ρώτησες; Εμένα μου είπε να παίρνει 200-250 την εβδομάδα. Για αυτό το αναφέρω. Δεν στο λέω για να αγχωθεις αλλά μου κάνει και εμένα εντύπωση. Τώρα οπότε σε ποια βδομάδα είσαι; Πότε πας για καρδιοτοκογράφο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε ξέρω βρε κορίτσια..δε θέλω να αγχωθω αλλά φοβάμαι πως έχω ήδη αγχωθει...μου κάνει αυτός ντοπλερ εκεί κάθε φορά..έτσι κ χθες..μου είπε ότι δε βλέπει τίποτα κακό..κ ότι τρέφεται μια χαρά έτσι δείχνουν οι μητριαιες αρτηρίες..

Όσο για τα κιλά μου ανέφερε πως κάθε μωράκι έχει δικό του Ρυθμό ανάπτυξης κ πως τώρα δεν κάνει μεγάλη καμπύλη το βάρος του...κ γενικά τα γραμμάρια δεν βγαίνουν ακριβώς δλδ την προηγούμενη φορά μπορεί να ήταν λιγότερα..είναι συν πλην 150καθε φορά..

Κάτι ανέφερε κ για ομφάλιο λώρο κ φοβάμαι μην είδε καμιά περιτύλιξη σε σχέση με την καρδιά του..γιατί ήταν πόση ώρα στη καρδούλα του κ την μετραγε..κ πάνω εκεί μου είπε για καρδιοτοκογραφο άμεσα..είχε 131παλμους..ο σύζυγός μου κάτι κατάλαβε τον ρώτησε για αρρυθμία κ ο γιατρός είπε ότι έπαιζε με τον ομφάλιο και κινούταν συνεχώς...απλώς καλού κακού να πάω κ στο μητέρα να το κάνω..να δούμε την καρδούλα του..

Δε ξέρω...ήταν όλα καλά..τώρα κ βάρος κ καρδιά με ανησυχούν..άντε να δούμε.. Παρασκευή θα πάω στο μητέρα να με δει εκεί..

Γενικά συζητήσαμε πολύ...κ για την καισαρική..μου άφησε παραθυράκι κ για φυσιολογικό...αλλά δε ξέρω αν θέλω.κ αν θα γίνει γτ έτσι κ αλλιώς είναι με πάνω το κεφαλάκι..πάλι καλά που κινείται συνεχώς αλλιώς θα ήμουν κ άλλο ανήσυχη..

34+3ειμαι σήμερα !

Εσείς πως είστε ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Δε ξέρω βρε κορίτσια..δε θέλω να αγχωθω αλλά φοβάμαι πως έχω ήδη αγχωθει...μου κάνει αυτός ντοπλερ εκεί κάθε φορά..έτσι κ χθες..μου είπε ότι δε βλέπει τίποτα κακό..κ ότι τρέφεται μια χαρά έτσι δείχνουν οι μητριαιες αρτηρίες..

Όσο για τα κιλά μου ανέφερε πως κάθε μωράκι έχει δικό του Ρυθμό ανάπτυξης κ πως τώρα δεν κάνει μεγάλη καμπύλη το βάρος του...κ γενικά τα γραμμάρια δεν βγαίνουν ακριβώς δλδ την προηγούμενη φορά μπορεί να ήταν λιγότερα..είναι συν πλην 150καθε φορά..

Κάτι ανέφερε κ για ομφάλιο λώρο κ φοβάμαι μην είδε καμιά περιτύλιξη σε σχέση με την καρδιά του..γιατί ήταν πόση ώρα στη καρδούλα του κ την μετραγε..κ πάνω εκεί μου είπε για καρδιοτοκογραφο άμεσα..είχε 131παλμους..ο σύζυγός μου κάτι κατάλαβε τον ρώτησε για αρρυθμία κ ο γιατρός είπε ότι έπαιζε με τον ομφάλιο και κινούταν συνεχώς...απλώς καλού κακού να πάω κ στο μητέρα να το κάνω..να δούμε την καρδούλα του..

Δε ξέρω...ήταν όλα καλά..τώρα κ βάρος κ καρδιά με ανησυχούν..άντε να δούμε.. Παρασκευή θα πάω στο μητέρα να με δει εκεί..

Γενικά συζητήσαμε πολύ...κ για την καισαρική..μου άφησε παραθυράκι κ για φυσιολογικό...αλλά δε ξέρω αν θέλω.κ αν θα γίνει γτ έτσι κ αλλιώς είναι με πάνω το κεφαλάκι..πάλι καλά που κινείται συνεχώς αλλιώς θα ήμουν κ άλλο ανήσυχη..

34+3ειμαι σήμερα !

Εσείς πως είστε ;;

Κοιτά και εμένα με μετράει την Doppler ο δικός μου αλλά με στέλνει για σιγουριά για δεύτερη γνωμη και σε εμβρυολογο μήπως του ξεφεύγει κάτι.. μια άλλη κοπελε που πάμε στον ίδιο γιατρό δεν την έχει στείλει την τελευταία φορά που την είχα δει μου είπε ότι δεν είχε πάει (αυτήν είναι 2 βδομαδες πιο μπροστά από εμένα) αλλά έχω κανένα μήνα να την δω.. αν έβλεπε κάτι που δεν του κάθονταν καλά θα σε έστελνε να το δείτε καλύτερα..

αν νιώθεις καλύτερα με την καισαρική να πας με καισαρική μην το σκέφτεσαι κοπέλα μου όπως  αισθάνεσαι εσυ καλύτερα  η κάθε κοπέλα θα διαλέξει πως θέλει να φέρει το μωρακι της στον κόσμο 

Τώρα πότε σε ειπε να ξανα πας ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Δε ξέρω βρε κορίτσια..δε θέλω να αγχωθω αλλά φοβάμαι πως έχω ήδη αγχωθει...μου κάνει αυτός ντοπλερ εκεί κάθε φορά..έτσι κ χθες..μου είπε ότι δε βλέπει τίποτα κακό..κ ότι τρέφεται μια χαρά έτσι δείχνουν οι μητριαιες αρτηρίες..

Όσο για τα κιλά μου ανέφερε πως κάθε μωράκι έχει δικό του Ρυθμό ανάπτυξης κ πως τώρα δεν κάνει μεγάλη καμπύλη το βάρος του...κ γενικά τα γραμμάρια δεν βγαίνουν ακριβώς δλδ την προηγούμενη φορά μπορεί να ήταν λιγότερα..είναι συν πλην 150καθε φορά..

Κάτι ανέφερε κ για ομφάλιο λώρο κ φοβάμαι μην είδε καμιά περιτύλιξη σε σχέση με την καρδιά του..γιατί ήταν πόση ώρα στη καρδούλα του κ την μετραγε..κ πάνω εκεί μου είπε για καρδιοτοκογραφο άμεσα..είχε 131παλμους..ο σύζυγός μου κάτι κατάλαβε τον ρώτησε για αρρυθμία κ ο γιατρός είπε ότι έπαιζε με τον ομφάλιο και κινούταν συνεχώς...απλώς καλού κακού να πάω κ στο μητέρα να το κάνω..να δούμε την καρδούλα του..

Δε ξέρω...ήταν όλα καλά..τώρα κ βάρος κ καρδιά με ανησυχούν..άντε να δούμε.. Παρασκευή θα πάω στο μητέρα να με δει εκεί..

Γενικά συζητήσαμε πολύ...κ για την καισαρική..μου άφησε παραθυράκι κ για φυσιολογικό...αλλά δε ξέρω αν θέλω.κ αν θα γίνει γτ έτσι κ αλλιώς είναι με πάνω το κεφαλάκι..πάλι καλά που κινείται συνεχώς αλλιώς θα ήμουν κ άλλο ανήσυχη..

34+3ειμαι σήμερα !

Εσείς πως είστε ;;

Ωραία τοτε θα δεις την Παρασκευή και θα σου λυθούν οι απορίες. Πάντως εντάξει είσαι 34 η εβδομάδα εγώ μόλις φτάσω εκεί θα ηρεμήσω. Ακόμα και να γεννιόταν μια χαρά θα είναι. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι εντάξει θα δείξει την Παρασκευή..εμένα αυτός έχει κ ειδίκευση στην εμβρθομητρικη κ ίσως για αυτό δε με έστειλε κάπου αλλού .αλλιώς λογικά θα με έστελνε .και την β επιπέδου κ την αυχενική ο ίδιος μου τις έκανε απλώς στο μαιευτήριο..

Ναι έτσι μου είπε ότι πλέον είναι ολόκληρα μωράκια κ να βγουν στο εξής δε θα έχουν κανένα απολύτως πρόβλημα..

Έλα κ εσύ @babyblue94λίγο απέχεις..δύο βδομάδες πίσω δεν είσαι ;;μια χαρά !!

Εσύ @Elkπως πάει ;;κάνεις καθόλου ασκήσεις να πάρει θέση ;;είσαι κ πιο προχωρημένη!!

τώρα θα πάω κατά τις 18αυγουστου !κ θα κάνω κ τις ενέσεις προγεστερόνης την Παρασκευή !ίσως ζητήσω απ' το μαιευτήριο να μου τις κάνουν .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Ναι εντάξει θα δείξει την Παρασκευή..εμένα αυτός έχει κ ειδίκευση στην εμβρθομητρικη κ ίσως για αυτό δε με έστειλε κάπου αλλού .αλλιώς λογικά θα με έστελνε .και την β επιπέδου κ την αυχενική ο ίδιος μου τις έκανε απλώς στο μαιευτήριο..

Ναι έτσι μου είπε ότι πλέον είναι ολόκληρα μωράκια κ να βγουν στο εξής δε θα έχουν κανένα απολύτως πρόβλημα..

Έλα κ εσύ @babyblue94λίγο απέχεις..δύο βδομάδες πίσω δεν είσαι ;;μια χαρά !!

Εσύ @Elkπως πάει ;;κάνεις καθόλου ασκήσεις να πάρει θέση ;;είσαι κ πιο προχωρημένη!!

τώρα θα πάω κατά τις 18αυγουστου !κ θα κάνω κ τις ενέσεις προγεστερόνης την Παρασκευή !ίσως ζητήσω απ' το μαιευτήριο να μου τις κάνουν .

Ναι δύο εβδομάδες πίσω είμαι. 31+4 σήμερα. 

Αύριο έχω γιατρό άντε να δούμε τι θα δει. Πριν μιαμιση εβδομάδα ήταν 1600. Αυριο θα ήθελα ιδανικά να είναι 1900. 

Και 17 του μήνα έχω επαναλλειπτικη ντομπλερ. Θα είμαι 33+4

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...