Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Δεν κανει το βράδυ να κοιμηθεί στην φωλιτσα. Η φωλιτσα είναι για τον καναπέ όταν θα παίρνει υπνακο και θα το παρακολουθούμε δίπλα μας .

Το βράδυ πρέπει ο χωρος που θα κοιμηθεί να μην έχει ουτε κουβέρτα ούτε πλεξούδες γύρω ούτε τίποτα. 

Για να μην μπορεί να πάθει γύρω ασφυξία. 

Εγώ θα το βάζω στο άδειο λίκνο. Μέσα σε ένα υπνοσακο όταν θα εχει κρύο. Αλλιώς στα πυτζαμακια της τα μακριά. 

Α δεν το ηξερα ρε συ τοτε θα σκεφτω Μηπως παρω κ Εγω λίκνο για αρχη μεχρι να μεγαλώσει λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 12 λεπτά, ο/η mariakater είπε:

Α δεν το ηξερα ρε συ τοτε θα σκεφτω Μηπως παρω κ Εγω λίκνο για αρχη μεχρι να μεγαλώσει λιγο

Ναι επειδή η φωλιτσα είναι κλειστή γύρω γύρω και αν πάει το προσωπάκι εκεί μπορεί να μην μπορεί να αναπνεύσει. Θα στα πει λογικά και ο παιδίατρος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Α τώρα κατάλαβα αυτό με την θέση κορίτσια. Δεν το γνώριζα  και βρήκα και αυτό το διάγραμμα. Ανάλογα με την βδομάδα που είσαι βλέπεις τα κιλά του μωρού και κατατάσσεται σε θέση εκατοστιαία. Έτσι περίπου βλέπουν πόσο θα γεννηθεί το μωρό. Εγώ στην πρώτη ντομπλερ. 30+2  έχω εκατοστιαία θέση 50.9

Ήταν 1.555. οπότε και νωρίτερα να βγει το γλυκάκι μου είναι καλα τα κιλά του και θα έχει ένα καλό βάρος. Πωωω αν έφτανα 40 κλεισεμενες θα ήταν αρκετά μεγάλο μωρό. Χαχαχαχα

Πάντως @Elk δεν είναι κακό και το 22. Λέει μέσα ότι μεταξύ 10-90 είναι εντάξει. Όσο πιο πάνω βέβαια τόσο πιο μεγάλο μωρό 

 

IMG_20220801_160006.thumb.jpg.d2b94ab12edbb206a5be30eb394c6cc6.jpg

Ναι μπράβο αυτό είναι… το καλύτερο ειναι όσο πιο κοντά στο 50 είσαι τόσο το καλύτερο.. το δικό μου είναι λίγο μέτριο το 20 δηλώνει ότι είναι μικρούλα… κάτω από 10 είναι που δεν θελουμε να πέσουμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η mariakater είπε:

Κοριτσια ολες πηρατε λίκνο ;

Εγω έχω λίκνο αλλά μου το έδωσε μια ξαδέρφη μου δεν το αγόρασα  

Φωλιά δεν έχω πάρει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η mariakater είπε:

Κοριτσια ολες πηρατε λίκνο ;

Εμείς πήραμε λίκνο ναι !να το έχουμε δίπλα μας..κ πιο μετά θα πάει στην κούνια του ..εσύ πήρες πολυμορφική ε;;εμάς απλώς γίνεται και προεφηβική μέτα..εκτός αν τη βαρεθουμε κ την αλλάξουμε..

Αυτό για τη φωλιτσα το έχω ακούσει κ εγώ ότι δεν κάνει για μόνο ύπνο του παιδιού...

Μπράβο κορίτσια + @Elkπου πλέκετε !!είναι ωραία να είσαι δημιουργική !εγώ δε το έχω με αυτά !χαχχα

Εγω τελικά αύριο έκλεισα γιατρό να με δει....από τώρα σκέφτομαι τον κολπικό υπέρηχο..τι θα κάνω βρε κορίτσια πάλι ;;θα πονέσω !

Τέλειες οι φωτό με τις θέσεις !!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Εμείς πήραμε λίκνο ναι !να το έχουμε δίπλα μας..κ πιο μετά θα πάει στην κούνια του ..εσύ πήρες πολυμορφική ε;;εμάς απλώς γίνεται και προεφηβική μέτα..εκτός αν τη βαρεθουμε κ την αλλάξουμε..

Αυτό για τη φωλιτσα το έχω ακούσει κ εγώ ότι δεν κάνει για μόνο ύπνο του παιδιού...

Μπράβο κορίτσια + @Elkπου πλέκετε !!είναι ωραία να είσαι δημιουργική !εγώ δε το έχω με αυτά !χαχχα

Εγω τελικά αύριο έκλεισα γιατρό να με δει....από τώρα σκέφτομαι τον κολπικό υπέρηχο..τι θα κάνω βρε κορίτσια πάλι ;;θα πονέσω !

Τέλειες οι φωτό με τις θέσεις !!!

 

 

Κι εγω το σκέφτομαι καθε φορα που εχω κολπικο, δεν μ αρεσει και δεν νιωθω άνετα.. Αλλα Γιατί να πονέσεις κορίτσι μου?? Έχεις αρνητική εμπειρία??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Κοριτσια ολες πηρατε λίκνο ;

Εγώ όχι!!!!! Κατευθείαν κούνια! ( Ελπίζω να πάρω πριν γεννήσω 🤣🤣🤣) και στο δωμάτιο μας! Γι'αυτό κ ακόμα δεν κάνω παιδικό 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyElpida είπε:

Κι εγω το σκέφτομαι καθε φορα που εχω κολπικο, δεν μ αρεσει και δεν νιωθω άνετα.. Αλλα Γιατί να πονέσεις κορίτσι μου?? Έχεις αρνητική εμπειρία??

Αχ σε νιωθω...Εμένα μου κάνει σε κάθε ραντεβού δυστυχώς ..κ πλέον πονάω ...γτ απέχω και το σεξ τόσο καιρό  !!άσε !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Αχ σε νιωθω...Εμένα μου κάνει σε κάθε ραντεβού δυστυχώς ..κ πλέον πονάω ...γτ απέχω και το σεξ τόσο καιρό  !!άσε !!

Ρε συ γιατί δεν στο βάζει με πολύ λιπαντικό και σιγά σιγά ;

Εμένα δεν με έχει πονέσει ποτέ ο γιατρός μου..μόνο ο άλλος εκεί στο νοσοκομείο το έβαλε με όλη την δύναμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ρε συ γιατί δεν στο βάζει με πολύ λιπαντικό και σιγά σιγά ;

Εμένα δεν με έχει πονέσει ποτέ ο γιατρός μου..μόνο ο άλλος εκεί στο νοσοκομείο το έβαλε με όλη την δύναμη 

Βάζει αρκετό λιπαντικό..πότε δεν ποναγα πέρα απ' το άβολο της καταστασης..αλλα την τελευταία φορά πόνεσα...δε ξέρω..δε μπορώ άλλο το κολπικό.οχι δε το κάνει σιγά σιγά....λες γι αυτό ;;θεωρεί πως θα πόνεσα περισσότερο έτσι..μου το είχε πει...

Ίσως αύριο του πω να το κάνει σιγά σιγά...

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Βάζει αρκετό λιπαντικό..πότε δεν ποναγα πέρα απ' το άβολο της καταστασης..αλλα την τελευταία φορά πόνεσα...δε ξέρω..δε μπορώ άλλο το κολπικό.οχι δε το κάνει σιγά σιγά....λες γι αυτό ;;θεωρεί πως θα πόνεσα περισσότερο έτσι..μου το είχε πει...

Ίσως αύριο του πω να το κάνει σιγά σιγά...

 

 

Ναι. Να βάλεις πατούσα με πατούσα και να του πεις να το βάλει αργά επειδή πονάς πες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Βάζει αρκετό λιπαντικό..πότε δεν ποναγα πέρα απ' το άβολο της καταστασης..αλλα την τελευταία φορά πόνεσα...δε ξέρω..δε μπορώ άλλο το κολπικό.οχι δε το κάνει σιγά σιγά....λες γι αυτό ;;θεωρεί πως θα πόνεσα περισσότερο έτσι..μου το είχε πει...

Ίσως αύριο του πω να το κάνει σιγά σιγά...

 

 

Καλά μην νομίζεις και εγώ δεν ήξερα να πλέκω από το YouTube έμαθα έβλεπα βιντεάκια ήμουν άνεργη τότε και είχα πολύ χρόνο 😋

εμενα δεν με κοιτάει κολπικά αλλά νομίζω έτσι μου ειπαν δηλαδή ότι θα αρχίσει να με κοιτάει από εδώ και πέρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Εγώ όχι!!!!! Κατευθείαν κούνια! ( Ελπίζω να πάρω πριν γεννήσω 🤣🤣🤣) και στο δωμάτιο μας! Γι'αυτό κ ακόμα δεν κάνω παιδικό 😉

Παιδικό ούτε εγώ έχω κάνει.. το άφησα για αργότερα λέω έτσι και αλλιώς στην αρχή θα είναι μαζί μας όποτε δεν το βιάζομαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θα ρωτήσω εσάς εδώ μιας και είστε παλιές καραβάνες που λένε!! Είμαι στο 1ο τρίμηνο και νιώθω συνεχώς κουρασμένη και θέλω να κοιμάμαι ολη μερα.. μόλις κάνω μια δουλειά, όπως το μαγειρεμα κουράζομαι, ζαλίζομαι, με πιανει το έντερο μου.. Δεν έχω όρεξη να κουνηθω από τον καναπέ! Πότε βρε κορίτσια έρχεται ξανά πίσω η όρεξη και η διάθεσή μας?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Κορίτσια θα ρωτήσω εσάς εδώ μιας και είστε παλιές καραβάνες που λένε!! Είμαι στο 1ο τρίμηνο και νιώθω συνεχώς κουρασμένη και θέλω να κοιμάμαι ολη μερα.. μόλις κάνω μια δουλειά, όπως το μαγειρεμα κουράζομαι, ζαλίζομαι, με πιανει το έντερο μου.. Δεν έχω όρεξη να κουνηθω από τον καναπέ! Πότε βρε κορίτσια έρχεται ξανά πίσω η όρεξη και η διάθεσή μας?? 

Καλησπέρα η αλήθεια είναι το πρώτο τρίμηνο είναι λίγο ζόρικο.. εγώ είχα εμετούς 6 φορές την μερα ξεκίνησα από 7,5 εβδομάδων και με πήγε μέχρι 16 εβδομάδων με αυτούς τους ρυθμούς ήμουν από καναπε σε κρεβατι και πίσω ούτε φαει δεν μπορούσα να κάνω αλλά ούτε και να φάω μόνο μακαρονια ψωμι τυρί τα υπόλοιπα με έφερναν αναγούλα.. εγώ συνήλθα από την 16 εβδομάδα και μετα ελπίζω να νιώσεις σύντομα καλύτερα… μετα στο δεύτερο τρίμηνο επανέρχεσαι και έχεις αρκετή ενέργεια.. υπομονή 😊 τώρα σε πια βδομαδα είσαι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Κορίτσια θα ρωτήσω εσάς εδώ μιας και είστε παλιές καραβάνες που λένε!! Είμαι στο 1ο τρίμηνο και νιώθω συνεχώς κουρασμένη και θέλω να κοιμάμαι ολη μερα.. μόλις κάνω μια δουλειά, όπως το μαγειρεμα κουράζομαι, ζαλίζομαι, με πιανει το έντερο μου.. Δεν έχω όρεξη να κουνηθω από τον καναπέ! Πότε βρε κορίτσια έρχεται ξανά πίσω η όρεξη και η διάθεσή μας?? 

Και εγώ θα σου πω ότι ήμουν χάλια με το στομάχι. Είχα εξάντληση. Είχα χάσει κιλά.. δεν είχα όρεξη να κάνω τίποτα .κουραζομουν πολύ εύκολα και αυτό συμβαίνει κιόλας επειδή το σώμα πρέπει να παράγει πιο πολύ αίμα για να αιματωνεται η μήτρα. Μην ανησυχείς. 

Εμένα το στομάχι δεν πέρασε ποτέ αχαχχα απλά έγιναν λίγο καλύτερα τα πράγματα. Μετά την 15 η εβδομάδα και εγώ βρήκα λιγο ηρεμία και άρχισα να νιώθω την εγγυμοσυνη

Γενικά στο δεύτερο τρίμηνο ήταν καλά και είχα διάθεση. Και για φαγητό και όρεξη ξανά 

Στο τρίτο τρίμηνο έχεις πάλι κούραση να ξέρεις, αλλά λόγω όγκου κοιλιάς. Λόγω του ότι κουβαλάς ένα πιο μεγάλο μωρό πλέον..δηλαδή τώρα 32 η νιώθω λίγο σαν. Μπάλα χαχααχχ δυσκίνητη. Βέβαια δεν έχω πάρει πολλά κιλά..+7 είμαι.και μου λέει και ο άντρας μου. Τώρα εσύ είσαι έγγυος ;τόσο αδύνατη; Πρέπει να πάρεις κιλά να τρέφεται σωστά. Του λέω το μωρό μια χαρά παίρνει. Μην ανησυχείς. Κοντεύει αυτό τον μήνα θα μας κάνει την εμφάνιση της. 🥰🥰

Οπότε λίγη υπομονή και θα περάσει το πρώτο τρίμηνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα δεν με πονεσε ποτε με τον κολπικο μονο παλι πριν την εγκυμοσύνη που καναμε την απλή έξεταση οταν ηθελε να δει τις ωοθήκες … 

 Ναι καπως ετσι ειναι πολυμορφική μετα γινεται γραφειο … Εγω τωρα σκεφτομαι τι να βαλω στο δωματιο  το κρεβατακι θα ειναι στο δωματιο μας Οποτε μονο την ντουλαπα του δεν ξερω αν το φτιαξω απο τωρα τλκ το δωματιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα η αλήθεια είναι το πρώτο τρίμηνο είναι λίγο ζόρικο.. εγώ είχα εμετούς 6 φορές την μερα ξεκίνησα από 7,5 εβδομάδων και με πήγε μέχρι 16 εβδομάδων με αυτούς τους ρυθμούς ήμουν από καναπε σε κρεβατι και πίσω ούτε φαει δεν μπορούσα να κάνω αλλά ούτε και να φάω μόνο μακαρονια ψωμι τυρί τα υπόλοιπα με έφερναν αναγούλα.. εγώ συνήλθα από την 16 εβδομάδα και μετα ελπίζω να νιώσεις σύντομα καλύτερα… μετα στο δεύτερο τρίμηνο επανέρχεσαι και έχεις αρκετή ενέργεια.. υπομονή 😊 τώρα σε πια βδομαδα είσαι ;

 

στις πριν 30 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Και εγώ θα σου πω ότι ήμουν χάλια με το στομάχι. Είχα εξάντληση. Είχα χάσει κιλά.. δεν είχα όρεξη να κάνω τίποτα .κουραζομουν πολύ εύκολα και αυτό συμβαίνει κιόλας επειδή το σώμα πρέπει να παράγει πιο πολύ αίμα για να αιματωνεται η μήτρα. Μην ανησυχείς. 

Εμένα το στομάχι δεν πέρασε ποτέ αχαχχα απλά έγιναν λίγο καλύτερα τα πράγματα. Μετά την 15 η εβδομάδα και εγώ βρήκα λιγο ηρεμία και άρχισα να νιώθω την εγγυμοσυνη

Γενικά στο δεύτερο τρίμηνο ήταν καλά και είχα διάθεση. Και για φαγητό και όρεξη ξανά 

Στο τρίτο τρίμηνο έχεις πάλι κούραση να ξέρεις, αλλά λόγω όγκου κοιλιάς. Λόγω του ότι κουβαλάς ένα πιο μεγάλο μωρό πλέον..δηλαδή τώρα 32 η νιώθω λίγο σαν. Μπάλα χαχααχχ δυσκίνητη. Βέβαια δεν έχω πάρει πολλά κιλά..+7 είμαι.και μου λέει και ο άντρας μου. Τώρα εσύ είσαι έγγυος ;τόσο αδύνατη; Πρέπει να πάρεις κιλά να τρέφεται σωστά. Του λέω το μωρό μια χαρά παίρνει. Μην ανησυχείς. Κοντεύει αυτό τον μήνα θα μας κάνει την εμφάνιση της. 🥰🥰

Οπότε λίγη υπομονή και θα περάσει το πρώτο τρίμηνο 

Είμαι στην 11η.. ευτυχώς οι πολλές αναγούλες έχουν περάσει, όμως έδωσαν τη θέση τους στη δυσκοιλιοτητα και σε ένα έντερο που πρηζεται και πονάει ακόμα και με μια αγκουροντοματα!!! Και 2 φορές έχω ζαλιστεί πολύ καθως μαγειρευα, οριακά να πέσω και ήμουν μόνη στο σπίτι.. Πφφφ μακάρι βρε κορίτσια να μπει το 2ο τρίμηνο και να περάσουν όλα αυτά! Κάθε βράδυ λέω αύριο θα βγω να περπατήσω λίγο, να κινηθώ.. και κάθε πρωί δεν έχω κουράγιο ούτε το πρωινό μου να φτιάξω!  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

 

Είμαι στην 11η.. ευτυχώς οι πολλές αναγούλες έχουν περάσει, όμως έδωσαν τη θέση τους στη δυσκοιλιοτητα και σε ένα έντερο που πρηζεται και πονάει ακόμα και με μια αγκουροντοματα!!! Και 2 φορές έχω ζαλιστεί πολύ καθως μαγειρευα, οριακά να πέσω και ήμουν μόνη στο σπίτι.. Πφφφ μακάρι βρε κορίτσια να μπει το 2ο τρίμηνο και να περάσουν όλα αυτά! Κάθε βράδυ λέω αύριο θα βγω να περπατήσω λίγο, να κινηθώ.. και κάθε πρωί δεν έχω κουράγιο ούτε το πρωινό μου να φτιάξω!  

 

Ναι δυστυχώς έτσι είναι το 1 τρίμηνο καποιες μας ταλαιπωρεί άλλες κοπέλες δεν νιώθουν τίποτα.. υπομονή και να μην κουράζεσαι θα σου πω εγώ αν δεν μπορεί το σώμα σου να μην το πιέζεις θα συνέλθεις σιγά σιγά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

 

Είμαι στην 11η.. ευτυχώς οι πολλές αναγούλες έχουν περάσει, όμως έδωσαν τη θέση τους στη δυσκοιλιοτητα και σε ένα έντερο που πρηζεται και πονάει ακόμα και με μια αγκουροντοματα!!! Και 2 φορές έχω ζαλιστεί πολύ καθως μαγειρευα, οριακά να πέσω και ήμουν μόνη στο σπίτι.. Πφφφ μακάρι βρε κορίτσια να μπει το 2ο τρίμηνο και να περάσουν όλα αυτά! Κάθε βράδυ λέω αύριο θα βγω να περπατήσω λίγο, να κινηθώ.. και κάθε πρωί δεν έχω κουράγιο ούτε το πρωινό μου να φτιάξω!  

 

Να κάνεις τις εξετάσεις σου κάθε μήνα. Να δείτε τον σίδηρο κτλ.

Αλλά γενικά είναι χάλια το 1ο τρίμηνο.εγω δεν χαιρομουν τίποτα. Δεν πέρασα καν εγγυμοσυνη. Από το 2 ο και μετά άρχισα να την καταλαβαινω.

Και εγώ ετσι έλεγα. Έτσι θα είναι όλη η εγγυμοσυνη; Πότε θα γίνω καλά; Κτλ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

 

Είμαι στην 11η.. ευτυχώς οι πολλές αναγούλες έχουν περάσει, όμως έδωσαν τη θέση τους στη δυσκοιλιοτητα και σε ένα έντερο που πρηζεται και πονάει ακόμα και με μια αγκουροντοματα!!! Και 2 φορές έχω ζαλιστεί πολύ καθως μαγειρευα, οριακά να πέσω και ήμουν μόνη στο σπίτι.. Πφφφ μακάρι βρε κορίτσια να μπει το 2ο τρίμηνο και να περάσουν όλα αυτά! Κάθε βράδυ λέω αύριο θα βγω να περπατήσω λίγο, να κινηθώ.. και κάθε πρωί δεν έχω κουράγιο ούτε το πρωινό μου να φτιάξω!  

 

Συμφωνώ με τα κορίτσια !χάλια το πρώτο τρίμηνο κ για εμένα..μια κούραση , μια υποτονικότητα ..μονίμως είχα το αίσθημα της εξάντλησης και της αρρώστιας...στο δεύτερο όμως θα είσαι τέλεια !!θα δεις !

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Εμενα δεν με πονεσε ποτε με τον κολπικο μονο παλι πριν την εγκυμοσύνη που καναμε την απλή έξεταση οταν ηθελε να δει τις ωοθήκες … 

 Ναι καπως ετσι ειναι πολυμορφική μετα γινεται γραφειο … Εγω τωρα σκεφτομαι τι να βαλω στο δωματιο  το κρεβατακι θα ειναι στο δωματιο μας Οποτε μονο την ντουλαπα του δεν ξερω αν το φτιαξω απο τωρα τλκ το δωματιο 

Ναι αν έχεις το κρεβατάκι στο δωμάτιο ,τότε το παιδικό θα είναι κάπως άδειο..εκτός αν έχεις συρτάριερα η θες να το διακοσμήσεις ..ε εντάξει άλλωστε κ εγώ που το έφτιαξα φαντάζομαι δε θα τι χρησιμοποιούμε τόσο συχνά..ίσα να την βάζω που κ που στην κούνια ...κ να την αλλάζω εκεί  που είναι η αλλαξιερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Κοριτσια ολες πηρατε λίκνο ;

Ουτε εμείς λίκνο...πορτ μπεμπε και μετα κατευθείαν κούνια δίπλα μας ,βέβαια δεν ήξερα ούτε εγώ  για τη φωλιά πως δεν κάνει πολλές ώρες..οπότε θα την αποφύγουμε...😏🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

 

Είμαι στην 11η.. ευτυχώς οι πολλές αναγούλες έχουν περάσει, όμως έδωσαν τη θέση τους στη δυσκοιλιοτητα και σε ένα έντερο που πρηζεται και πονάει ακόμα και με μια αγκουροντοματα!!! Και 2 φορές έχω ζαλιστεί πολύ καθως μαγειρευα, οριακά να πέσω και ήμουν μόνη στο σπίτι.. Πφφφ μακάρι βρε κορίτσια να μπει το 2ο τρίμηνο και να περάσουν όλα αυτά! Κάθε βράδυ λέω αύριο θα βγω να περπατήσω λίγο, να κινηθώ.. και κάθε πρωί δεν έχω κουράγιο ούτε το πρωινό μου να φτιάξω!  

 

Καλησπέρα και από εμένα. Εγώ είχα πάρα πολλές ζαλάδες το πρώτο τρίμηνο.μου πέρασαν σιγά σιγά απλά όταν το νιώθεις αυτό φρόντισε να είσαι καθιστή.Το δεύτερο τρίμηνο είναι το πιο ευχάριστο και πιο εύκολο. Κάνε λίγο υπομονή ακόμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Katerina. είπε:

Καλησπέρα και από εμένα. Εγώ είχα πάρα πολλές ζαλάδες το πρώτο τρίμηνο.μου πέρασαν σιγά σιγά απλά όταν το νιώθεις αυτό φρόντισε να είσαι καθιστή.Το δεύτερο τρίμηνο είναι το πιο ευχάριστο και πιο εύκολο. Κάνε λίγο υπομονή ακόμη 

Καλησπέρα! Ανυπομονώ να μπει το 2ο τρίμηνο να χαλαρώσω λιγάκι.. έχω διαβάσει κι εγώ οτι ειναι το πιο όμορφο τριμηνο αυτό! Αντε να δούμε, λιγο έμεινε.. 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...