Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 20 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Εμενα η εφαρμογή μου βγαζει 26/09  ο γιατρος δεν μου ειπε ακομα !!! Εντομεταξυ  τα μηνυματα  μου αργούν να εμφανιστούν και δεν μπορω να συμμετέχω ενεργά 😂

  Επισης τι ειναι η προγεστερονη που χρησιμοποιείται ;;  
 

Απο ορεξη και Εγω δεν παω πολυ καλα αλλα τρωω αναγκάστηκα για το νινί 🥰

Η προγεστερόνη είναι ένα χαπακι ή από το στόμα ή κολπικά. Βοηθάει να κρατηθεί πιο καλά το έμβρυο. 

Παραγει και ο οργανισμός μας αλλά στη αρχή της εγγυμοσυνης το δίνουν Γιά να βοηθούν πιο πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Σήμερα όχι δεν είναι τόσο χάλια. Λίγο το πρωί είχα θεματακι. Αλλά τώρα ειμαι καλύτερα. 

Ναι ναι να μιλάς με τον γιατρό να σου λύνονται οι απορίες. Ανυπομονώ για την παραλλη Τετάρτη. Νομίζω μόλις ακούσω καρδιά θα κλαίω. Χαχαχαχ

Ε ναι έτσι πάει...αχ μια χαρά..θα φτιάξουν σιγά σιγά τα στομαχακια σας. Εγώ δε μπορούσα την προηγούμενη βδομάδα ούτε τον σίδηρο δε μπορούσα να πιω..

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katerina.k είπε:

Νομίζω όλα φυσιολογικά είναι κ κάθε οργανισμός αντιδρά κ διαφορετικά βέβαια εμείς με το παραμικρό αγχωνομαστε..μια τρέλα 

Ναι είναι κάπως λίγο..ειδικά αυτό που λες..κάθε βδομάδα όλο κ άλλες αλλαγές συμβαίνουν..και δε ξέρεις πότε πώς να τις αντιμετωπίσεις !αχ μακάρι να έχουμε τα μπεμπέ μας αγκαλίτσα...και εννοοεται δε θα σας ξεχάσουμε.ε ίσως όσο είμαστε νοσοκομείο !.μετά θα μιλάμε για τα μωράκια μας κορίτσια !!απίστευτο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ήθελα να ρωτήσω. Κάποιες φορές σταματάει το βάρος που νιώθω χαμηλά. Και είναι σαν να μην νιώθω τίποτα. Καλά το στήθος στήθος. Μιλήσω για χαμηλά

Σήμερα σε πούμε σηκώθηκα πολύ άνετα. Χωρίς να νιώθω κάτι. Οι υπόλοιπες νιώθετε παντα κάτι;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ ήθελα να ρωτήσω. Κάποιες φορές σταματάει το βάρος που νιώθω χαμηλά. Και είναι σαν να μην νιώθω τίποτα. Καλά το στήθος στήθος. Μιλήσω για χαμηλά

Σήμερα σε πούμε σηκώθηκα πολύ άνετα. Χωρίς να νιώθω κάτι. Οι υπόλοιπες νιώθετε παντα κάτι;

 

Καλημερα και Εγω κάποιες φορες ειναι σαν να μην νιώθω τιποτα αλλες φορες τρομάζω και απο τον πονο… απο την μια οταν πονάω λεω αναρωτιέμαι ειναι φυσιολογικό και απο την αλλη οταν δεν αισθανομαι κατι μου λειπει… 🤪 

 με το στήθος Εγω τα εχω βρει ειναι καλυτερα καμια σχεση οπως πονούσε στην αρχη !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ ήθελα να ρωτήσω. Κάποιες φορές σταματάει το βάρος που νιώθω χαμηλά. Και είναι σαν να μην νιώθω τίποτα. Καλά το στήθος στήθος. Μιλήσω για χαμηλά

Σήμερα σε πούμε σηκώθηκα πολύ άνετα. Χωρίς να νιώθω κάτι. Οι υπόλοιπες νιώθετε παντα κάτι;

 

Καλημέρα! Κάποιες μέρες δεν νιώθω τίποτα κι άλλες δεν μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι. Εμένα και το στήθος πότε με ενοχλεί, πότε όχι. Το μόνο σταθερό είναι η καούρα αργά το απόγευμα … βράδυ έχω κόψει μέχρι και το τσιμπολόγημα. Μόνο κανένα αγγουράκι/καροτακι ανέχεται τα βραδιά το στομάχι μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Καλημέρα! Κάποιες μέρες δεν νιώθω τίποτα κι άλλες δεν μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι. Εμένα και το στήθος πότε με ενοχλεί, πότε όχι. Το μόνο σταθερό είναι η καούρα αργά το απόγευμα … βράδυ έχω κόψει μέχρι και το τσιμπολόγημα. Μόνο κανένα αγγουράκι/καροτακι ανέχεται τα βραδιά το στομάχι μου. 

Οπότε να μην αγχώνομαι. Ωραία..τι καλά ❣️❣️ και εγώ έλεγα φέρε μου πίσω την κακοπεραση και τα συμπτώματα. Χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η babyblue94 είπε:

Οπότε να μην αγχώνομαι. Ωραία..τι καλά ❣️❣️ και εγώ έλεγα φέρε μου πίσω την κακοπεραση και τα συμπτώματα. Χαχαχαχ

Χαχα! Ναι και εγώ έτσι ήμουν. Τις μέρες που δεν ένιωθα κάτι αγχωνόμουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ ήθελα να ρωτήσω. Κάποιες φορές σταματάει το βάρος που νιώθω χαμηλά. Και είναι σαν να μην νιώθω τίποτα. Καλά το στήθος στήθος. Μιλήσω για χαμηλά

Σήμερα σε πούμε σηκώθηκα πολύ άνετα. Χωρίς να νιώθω κάτι. Οι υπόλοιπες νιώθετε παντα κάτι;

 

Καλημέρα !!ναι μια χαρά.φυσιολογικο είναι νομίζω...εμένα μου έχουν φύγει αυτοί οι πόνοι..χθες επειδή κουράστηκα ποναγα πολύ σαν με διαπερνά ρεύμα κάτω κάτω στην κοιλίτσα και πήρα τον γιατρό μου ..μου είπε όλα καλά. πονάω περισσότερο από άλλα κορίτσια  επειδή είμαι Κι εγχειρισμενη και να ξεκουραστω σήμερα και αύριο.Και να μην πολύ βγαίνω μέχρι το τρίμηνο..βρε κορίτσια κ εγώ μπουχτισα μέσα..δε μπορώ άλλο.

 

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η blueheart είπε:

Καλημέρα! Κάποιες μέρες δεν νιώθω τίποτα κι άλλες δεν μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι. Εμένα και το στήθος πότε με ενοχλεί, πότε όχι. Το μόνο σταθερό είναι η καούρα αργά το απόγευμα … βράδυ έχω κόψει μέχρι και το τσιμπολόγημα. Μόνο κανένα αγγουράκι/καροτακι ανέχεται τα βραδιά το στομάχι μου. 

ΚΑλημερα !Εγώ βραδιά μια χαρά..απλώς δε μπορώ να φάω πολύ βαριά πχ μοσχαράκια και τέτοια..το σουκου το ρίχνω έξω τις άλλες μέρες καμιά σαλάτα ,κάνα γιαούρτακι ..αλλά όταν τρώω πολύ ελαφριά μετά πεινάω κατά τις δώδεκα που πέφτω για ύπνο..εσύ όχι !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Οπότε να μην αγχώνομαι. Ωραία..τι καλά ❣️❣️ και εγώ έλεγα φέρε μου πίσω την κακοπεραση και τα συμπτώματα. Χαχαχαχ

λένε ότι τα συμπτώματα υποχωρουν το πρώτο τρίμηνο...οπότε ..μακάρι !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι και εγώ τα βράδια πεινάω. Και όταν κοιμάμαι ξυπνάω και πεινάω. Αλλά λέω Ελα 5 η ώρα είναι ..ας ξανά κοιμηθώ μην ξεφτιλιζομαι έτσι. Χαχχχαχ

Πω και εγώ μέσα ...πως θ περάσει ο καιρός. Εγώ σε λίγες μέρες θα έπιανα δουλειά σε μια εταιρία. Αλλά τώρα προφανώς και δεν με παίρνουν . Οπότε θα μείνω σπίτι για όλο αυτό τον καιρό. 

Ξυπναω , κάνω δουλειές. Μαγειρεύω. Και 12 τα έχω τελειώσει όλα. Νυστάζω το μεσημεράκι ..κοιμάμαι λίγο και μετά βαριέμαι όλη μέρα. Πάλι καλά έρχεται ο άντρας μου έχω με κάποιον να ασχοληθώ. Αλλά κάθε μέρα τα ίδια και τα ίδια. 😌

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η eirini55 είπε:

λένε ότι τα συμπτώματα υποχωρουν το πρώτο τρίμηνο...οπότε ..μακάρι !!

Εγω όμως δεν είμαι ακόμα 3μηνο.

Είμαι 1μιση. 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι και εγώ τα βράδια πεινάω. Και όταν κοιμάμαι ξυπνάω και πεινάω. Αλλά λέω Ελα 5 η ώρα είναι ..ας ξανά κοιμηθώ μην ξεφτιλιζομαι έτσι. Χαχχχαχ

Πω και εγώ μέσα ...πως θ περάσει ο καιρός. Εγώ σε λίγες μέρες θα έπιανα δουλειά σε μια εταιρία. Αλλά τώρα προφανώς και δεν με παίρνουν . Οπότε θα μείνω σπίτι για όλο αυτό τον καιρό. 

Ξυπναω , κάνω δουλειές. Μαγειρεύω. Και 12 τα έχω τελειώσει όλα. Νυστάζω το μεσημεράκι ..κοιμάμαι λίγο και μετά βαριέμαι όλη μέρα. Πάλι καλά έρχεται ο άντρας μου έχω με κάποιον να ασχοληθώ. Αλλά κάθε μέρα τα ίδια και τα ίδια. 😌

 

 ναι το θυμόμουν απλά βδομάδα με τη βδομάδα φεύγουν μερικά συμπτώματα..δλδ εμένα αυτό το βάρος και ο πόνος έχουν 2-3  βδομάδες που υποχώρησαν!! αχ τόσο καλά κι εσύ..εγώ ούτε δουλειές , (όλα👎) ο άντρας μου που γυρνάει κουρασμένος..άρα και καταλαβαίνετε πώς είναι το σπίτι...αχαχχαχχχαχχχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η eirini55 είπε:

 ναι το θυμόμουν απλά βδομάδα με τη βδομάδα φεύγουν μερικά συμπτώματα..δλδ εμένα αυτό το βάρος και ο πόνος έχουν 2-3  βδομάδες που υποχώρησαν!! αχ τόσο καλά κι εσύ..εγώ ούτε δουλειές , (όλα👎) ο άντρας μου που γυρνάει κουρασμένος..άρα και καταλαβαίνετε πώς είναι το σπίτι...αχαχχαχχχαχχχα!

Ααα οπότε αλλάζει βδομάδα με βδομάδα..

Εγώ σοβαρά σήμερα πρώτη φορά δεν νιώθω απολύτως τίποτα. Και μου φαίνεται λίγο περίεργο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ααα οπότε αλλάζει βδομάδα με βδομάδα..

Εγώ σοβαρά σήμερα πρώτη φορά δεν νιώθω απολύτως τίποτα. Και μου φαίνεται λίγο περίεργο. 

μην αγχώνεσαι. και ε΄γω έτσι ήμουν όταν δεν ένιωθα απολύτως τίποτα ταραζόμουν.. εγω πονάω σαν πόνους περιόδου σήμερα και ανησυχώ!!αν και θ ακούσω τον γιατρό μου που μου είπε ότι ξεκινάει η ταχεία ανάπτυξη του μωρού!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ααα οπότε αλλάζει βδομάδα με βδομάδα..

Εγώ σοβαρά σήμερα πρώτη φορά δεν νιώθω απολύτως τίποτα. Και μου φαίνεται λίγο περίεργο. 

ναι τουλάχιστον αν κ΄ρινω από εμένα...με΄χρι τώρα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eirini55 είπε:

ναι τουλάχιστον αν κ΄ρινω από εμένα...με΄χρι τώρα.....

Ναι μου το είπανε και άλλες κοπέλες. Οπότε θα σας ακούσω όλες. 🥰 Εσύ σε ποια βδομάδα είπαμε είσαι; 10η;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι μου το είπανε και άλλες κοπέλες. Οπότε θα σας ακούσω όλες. 🥰 Εσύ σε ποια βδομάδα είπαμε είσαι; 10η;

ναι διανύω την 10η..και προσπαθώ να μην αγχωθώ με αυτά τα πονάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η eirini55 είπε:

ναι διανύω την 10η..και προσπαθώ να μην αγχωθώ με αυτά τα πονάκια!!

Απο κοιλίτσα πως πας ;έχει πρηστεί καθόλου ; Έχει αλλάξει; 

Επισης πότε γίνεται η αυχενική; Σε ποια βδομάδα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η babyblue94 είπε:

Απο κοιλίτσα πως πας ;έχει πρηστεί καθόλου ; Έχει αλλάξει; 

Επισης πότε γίνεται η αυχενική; Σε ποια βδομάδα; 

ναι έχει φουσκώσει λίγο...ένα πρήξιμο δλδ. η φίλη μου που με ε΄ιδε χθες την παρατήρησε..(αν κι είχα λίγη και πριν την εγκυμοσύνη).η αυχενική και μαζι λογικά και το nifty θα γίνει τέλη τουμηνός κοντά στις 28 ΄, δλδ 12η με 13η εκεί ενδιάμεσα. εσένα σε ποια βδομάδα θα γίνει ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου..

Κ εγώ μια από τα ίδια τη μία στιγμή είμαι μια χαρά την άλλη σέρνομαι κ δεν μπορώ να σηκωθώ απ τον καναπέ. Τελικά όλες σπίτι είμαστε? Κ εγώ τα ίδια με τις δουλειές μεχρι τις 12 και μετά  περιφέρομαι σαν την άδικη κατάρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η eirini55 είπε:

ναι έχει φουσκώσει λίγο...ένα πρήξιμο δλδ. η φίλη μου που με ε΄ιδε χθες την παρατήρησε..(αν κι είχα λίγη και πριν την εγκυμοσύνη).η αυχενική και μαζι λογικά και το nifty θα γίνει τέλη τουμηνός κοντά στις 28 ΄, δλδ 12η με 13η εκεί ενδιάμεσα. εσένα σε ποια βδομάδα θα γίνει ;; 

Εγώ είχα ρωτήσει τον γιατρό για το nipt όπως λέγεται. 

Μου είχε πει ότι αν είναι καλή η αυχενική δεν υπάρχει λόγος να την κάνω. 

Εμένα μου είπε μια επίσκεψη 7 μισή. Άλλη μια 9 μισή και ότι μετά θα πάω για την αυχενική. Μόλις μάθω θα σας πω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina.k είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου..

Κ εγώ μια από τα ίδια τη μία στιγμή είμαι μια χαρά την άλλη σέρνομαι κ δεν μπορώ να σηκωθώ απ τον καναπέ. Τελικά όλες σπίτι είμαστε? Κ εγώ τα ίδια με τις δουλειές μεχρι τις 12 και μετά  περιφέρομαι σαν την άδικη κατάρα.

 Εγω δουλευω σε φυσικοθεραπευτήριο κανονικα δευτερα με παρασκευη τα 8 ωρα μου… ακομα δεν εχω αναφέρει οτι ειμαι εγκυος μονο στην συνάδελφο για να εχει το νου της μην νομίζει οτι λουφαρω 😂

 Ο γιατρος μου ειπε Οποτε θελω να μου γραψει αναρρωτική αλλα προς το παρον ειμαι ενταξει ισως αργοτερα που δεν φουσκώσω  να χρειαστεί !!! Απο την μια νομιζω πως θα ηθελα να ξεκουραστω και να απολαύσω την εγκυμοσύνη μου αλλα ολη μερα σπιτι δεν νομιζω να άντεχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η mariakater είπε:

 Εγω δουλευω σε φυσικοθεραπευτήριο κανονικα δευτερα με παρασκευη τα 8 ωρα μου… ακομα δεν εχω αναφέρει οτι ειμαι εγκυος μονο στην συνάδελφο για να εχει το νου της μην νομίζει οτι λουφαρω 😂

 Ο γιατρος μου ειπε Οποτε θελω να μου γραψει αναρρωτική αλλα προς το παρον ειμαι ενταξει ισως αργοτερα που δεν φουσκώσω  να χρειαστεί !!! Απο την μια νομιζω πως θα ηθελα να ξεκουραστω και να απολαύσω την εγκυμοσύνη μου αλλα ολη μερα σπιτι δεν νομιζω να άντεχα 

Και εσύ κοντά 7w νομίζω είσαι. Έχεις πάει για να ακούσεις καρδούλα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια πήγα σήμερα στο γιατρό μου όλα καλά μέχρι στιγμής🙂 μου είπε τελικά πως είναι 11 μισή εβδομάδων και ΠΗΤ 25/8 και ότι αυχενική θα γίνει σε μια εβδομάδα.. όποτε από Δευτέρα δηλαδή μπορω να πάω να την κανω αυτά με λίγα λόγια… τώρα βέβαια απο ότι φαίνεται είμαι στην ομαδούλα του Αυγούστου αλλά μου αρέσει και η δίκη σας παρέα όποτε αν δεν σας πειράζει θα ήθελα να συνεχίσω να είμαι και μαζί σας Ευχαριστώ 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Γεια σας κορίτσια πήγα σήμερα στο γιατρό μου όλα καλά μέχρι στιγμής🙂 μου είπε τελικά πως είναι 11 μισή εβδομάδων και ΠΗΤ 25/8 και ότι αυχενική θα γίνει σε μια εβδομάδα.. όποτε από Δευτέρα δηλαδή μπορω να πάω να την κανω αυτά με λίγα λόγια… τώρα βέβαια απο ότι φαίνεται είμαι στην ομαδούλα του Αυγούστου αλλά μου αρέσει και η δίκη σας παρέα όποτε αν δεν σας πειράζει θα ήθελα να συνεχίσω να είμαι και μαζί σας Ευχαριστώ 💕

Τέλεια κοριτσι μου. Πλησιαζεις σε μια βδομάδα θα σου φύγει το πολύ αγχος.και εμείς αυτό περιμένουμε. ❣️ Και βέβαια να μείνεις και στην δική μας παρέα και να μας λες τα νέα σου. Θα περιμένουμε τις λεπτομέρειες σου από την αυχενική. Πώς είναι ;; Και όλα τα σχετικά ; 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου ότι θέλεις να πας πεις εμεις είμαστε εδώ για όλα να συζητάμε να τα βγάζουμε από μέσα μας.. 😊
    • Καλημέρα κορίτσια! Εχθές είχα ραντεβού με την νεα γυναικολόγο..είναι ολα οκ μετα τη βιοχημική και προχωράμε.. Όμως θέλω να σταθώ σε κάτι άλλο ρε κορίτσια..η προηγούμενη γυναικολόγος που πήγαινα τα τελευταία 4 χρόνια μου έλεγε ότι η μια μου ωοθήκη έχει πολυκυστική μορφή..να σημειώσω ότι δεν έβλεπα ποτέ τι έβλεπε στον υπέρηχο και φυσικά δεν τον πήρα εκτυπωμένο καμία φορά αυτά τα 4 χρόνια. Εχθές λοιπόν η νεα γυναικολόγος μου είπε ότι δεν υπάρχει καμία εικόνα πολυκυστικών υπερηχογραφικά..μου έδειξε αναλυτικά στον υπέρηχο τον οποίο πήρα και για το αρχείο μου.. ούτε από τις ορμονολογικές μου προκύπτει ότι έχω σύνδρομο πολυκυστικών και ας είναι λίγο πιο ανεβασμένα τα ανδρογόνα μου.. το άλλο θέμα που με βασάνιζε ήταν η προλακτίνη..ο ενδοκρινολόγος μου έλεγε ότι μετά απ όλες τις εξετάσεις που έχω κάνει φαίνεται ότι ειναι ιδιοπαθής..δηλ ειναι ανεβασμένη χωρίς κάποιον λόγο και δεν με επηρεάζει πουθενα και φυσικά ουτε στην σύλληψη και δεν χρειάζομαι αγωγή..η προηγούμενη γυναικολόγος μου είχε πει οτι εμποδίζει για σύλληψη και να ξεκινήσω αγωγή..χθες η αλλη γυναικολόγος μου είπε ακριβώς ότι και ο ενδοκρινολόγος μου..να τονίσω σε αυτο το σημείο ότι πέτυχα εγκυμοσύνη σε κύκλο που δεν είχα ξεκινήσει την αγωγή για την προλακτίνη... Συγγνώμη για το σεντόνι..θέλω να σας πω να ψάχνεστε όσο μπορείτε και να ακούτε το ένστικτο σας! Αν κάτι δεν σας πηγαίνει καλά με τον γιατρό σας να παίρνετε κι άλλη γνώμη! 
    • Καλημερα κορίτσι μου! Κι εγω μετα το Πάσχα θα παω για την καμπύλη Ζαχαρου στις 9/5. 
    • Σ' ευχαριστώ πολύ καλή μου. Με το καλό να κρατήσεις κι εσύ το δικό σου μωράκι.
    • Δε θέλω να σας νταουνιάσω κι εσάς αλλά νιώθω πως αν δεν τα πω θα σκάσω.  Καλημέρα σε όλες μας κορίτσια μου!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...