Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια ;;τώρα είδα τα μηνύματα !κάνω κάτι σεμινάρια προγεννητικά αυτά τα πρωινά πολύ ενημερωτικά ..βέβαια διαρκούν πολύ και με κουράζουν προς το τέλος..

Εγώ Πήρα αυτά !αλλά θελω να πάρω και βρακάκια τενα και κάτι ακόμα κοχύλια για θηλές που χρησιμοποιούνται και ως κομπρεσέρ κ ζεστές κ κρύες για το στήθος..νομίζω θα είναι αρκετά βοηθητικές..

IMG_20220705_193134.jpg

Αυτά τα nuk είχα δει και εγώ μήπως τα πάρω ..

Εγώ πριν έκανα παραγγελία monthly pack ένα babylino και ένα Pampers  με ένδειξη μπροστά πόσο γεμάτο είναι. Να δω ποια από τις δύο εταιρείες θα με βολεψει. Επισης πήρα κάποιες σερβιετες και κάποιες πάνες βρακάκια για εμένα.  Συσκευασία με 16 μωρομαντηλα και proderm απορρυπαντικό. Μόλις γυρίσω από τις διακοπές λέω σιγά σιγά να αρχίσω να πλένω και να τα βάλω στην θέση τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Αυτά τα nuk είχα δει και εγώ μήπως τα πάρω ..

Εγώ πριν έκανα παραγγελία monthly pack ένα babylino και ένα Pampers  με ένδειξη μπροστά πόσο γεμάτο είναι. Να δω ποια από τις δύο εταιρείες θα με βολεψει. Επισης πήρα κάποιες σερβιετες και κάποιες πάνες βρακάκια για εμένα.  Συσκευασία με 16 μωρομαντηλα και proderm απορρυπαντικό. Μόλις γυρίσω από τις διακοπές λέω σιγά σιγά να αρχίσω να πλένω και να τα βάλω στην θέση τους.

Τι θα βγει καλά απ' αυτά δε ξερω...αλλα όλα αυτά εμένα προσωπικά με αγχωνουν καπως...θηλες ψευδοθηλες κοχύλια κομπρεσες αποστειρωτες θηλαστρα !σαν βουνό μου φαινονται..

Πήρες μπόλικα !!εγώ απ' αυτά δεν έχω πάρει τίποτα..αυτά με την ένδειξη μου είπαν να πάρω και κάτι ξαδέρφες μου..αυτά είναι τα pampers premium ;;μου είπαν ότι είναι τα καλύτερα για τους πρώτους μήνες τουλάχιστον..εγώ απ' αυτά δεν έχω ψωνίσει τίποτα ακόμα..μόνο απορρυπαντικό κ εγώ το προδερμ πήρα αρχικά..το monthly pack θυμάσαι πόσα έχει μέσα ;;σερβιετες τις απλές νομιζω θα χρειαστούμε .αυτά θα μας τα δώσουν στο νοσοκομείο έτσι δεν είναι ;;

ελπίζω να περνάς σούπερ στις διακοπές σου κ να μη σε ξανά έπιασαν αυτά τα πονάκια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η irini5 είπε:

Τι θα βγει καλά απ' αυτά δε ξερω...αλλα όλα αυτά εμένα προσωπικά με αγχωνουν καπως...θηλες ψευδοθηλες κοχύλια κομπρεσες αποστειρωτες θηλαστρα !σαν βουνό μου φαινονται..

Πήρες μπόλικα !!εγώ απ' αυτά δεν έχω πάρει τίποτα..αυτά με την ένδειξη μου είπαν να πάρω και κάτι ξαδέρφες μου..αυτά είναι τα pampers premium ;;μου είπαν ότι είναι τα καλύτερα για τους πρώτους μήνες τουλάχιστον..εγώ απ' αυτά δεν έχω ψωνίσει τίποτα ακόμα..μόνο απορρυπαντικό κ εγώ το προδερμ πήρα αρχικά..το monthly pack θυμάσαι πόσα έχει μέσα ;;σερβιετες τις απλές νομιζω θα χρειαστούμε .αυτά θα μας τα δώσουν στο νοσοκομείο έτσι δεν είναι ;;

ελπίζω να περνάς σούπερ στις διακοπές σου κ να μη σε ξανά έπιασαν αυτά τα πονάκια !

Καλά και εγώ πήρα έτσι θα δω ποια θα βγουν καλά και ποια όχι. Να μην αγχώνεσαι. Θα μας δώσουν στο ιδιωτικό πάρα πολλά πράγματα. Και από αυτά. Για αυτό δεν θα πάρω άλλα. Εγώ πήρα κανονικές σερβιετες ναι και λίγα βρακάκια. Τα Pampers λέγονται harmony  αυτά με την γραμμή μπροστά. Πήρα και babylino να τα δοκιμάσω. Βέβαια μου έχουν πει ότι έχουν σαν φοδρα από μέσα και ερεθίζει..ενώ τα Pampers  είναι καλύτερα. Θα δίξει.....τα babylino τα πήρα 168 ΤΜΧ στα 18.50€ και τα Pampers harmony 102 ΤΜΧ στα 22.90€ και τα μαντηλάκια.16 πακέτα στα 15€ . Τα πήρα από superpanes.gr πρώτη φορά να τα δω. 

Πολύ ωραία περνάω. Με ενοχλεί βέβαια η ζέστη και θέλω να ξαπλώνω μέσα στην μέρα συνέχεια. Εκείνος ο σφάχτης δεν με ξανά έπιασε πάλι καλά..μόνο ένα τσιμπηματακι πριν αλλά πολύ χαλαρό.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλά και εγώ πήρα έτσι θα δω ποια θα βγουν καλά και ποια όχι. Να μην αγχώνεσαι. Θα μας δώσουν στο ιδιωτικό πάρα πολλά πράγματα. Και από αυτά. Για αυτό δεν θα πάρω άλλα. Εγώ πήρα κανονικές σερβιετες ναι και λίγα βρακάκια. Τα Pampers λέγονται harmony  αυτά με την γραμμή μπροστά. Πήρα και babylino να τα δοκιμάσω. Βέβαια μου έχουν πει ότι έχουν σαν φοδρα από μέσα και ερεθίζει..ενώ τα Pampers  είναι καλύτερα. Θα δίξει.....τα babylino τα πήρα 168 ΤΜΧ στα 18.50€ και τα Pampers harmony 102 ΤΜΧ στα 22.90€ και τα μαντηλάκια.16 πακέτα στα 15€ . Τα πήρα από superpanes.gr πρώτη φορά να τα δω. 

Πολύ ωραία περνάω. Με ενοχλεί βέβαια η ζέστη και θέλω να ξαπλώνω μέσα στην μέρα συνέχεια. Εκείνος ο σφάχτης δεν με ξανά έπιασε πάλι καλά..μόνο ένα τσιμπηματακι πριν αλλά πολύ χαλαρό.

 

Να ξαπλώνεις κάτω από μια ομπρέλα στη θάλασσα.!χαχαχ !πόσο μου έχει λείψει !πάλι καλά που δε σε ξαναεπιασαν..ξεκουραση, καμιά βόλτα το βραδάκι χωρίς ζέστη και φαγητό !!το καλύτερο !!

Ναι θα μας δώσουν σιγουρά !!αλλά δε ξέρω αν θα είναι κανονικά μεγέθη η δειγματακια !!

αλλά όλο κ κάτι θα πάρω από πάνες ,μωρομαντηλα διάφορες κρέμες να έχω στο σπίτι !έιχα κάνει κ αυτό το σεμινάριο στο mnb center  κ μας είχαν πει να έχουμε διάφορα !δε ξέρω αν το έχεις παρακολουθήσει !

Πολύ καλές μου φαίνονται οι τιμές κ έχει κ πολλά τεμάχια !!εγώ δεν έχω κάνει έρευνα ακόμα αλλά σίγουρα αυτά θα τα παραγγείλω από ίντερνετ ,νομίζω συμφέρουν περισσότερο έτσι !!

 

 

 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε; Βλέπω καποιες αρχίσατε διακοπές :) να περάσετε όμορφα και να ξεκουραστείτε! Και σιγά σιγά να φτιάξετε βαλίτσα (αν και όσες είστε σε ιδιωτικό πραγματικά μόνο ένα νυχτικό χρειάζεστε - προσφέρουν τα πάντα τελικά) 

Για θηλαστρο καλύτερα να μη βιαστείτε και να μετρήσετε σωστά τις χοάνες που χρειάζεστε. Εγώ την πάτησα με το πρώτο που νοίκιασα και έκανα ζημιά στις θηλές μου. Τους έλεγα ότι δεν το αισθάνομαι καλά και μου έλεγαν αυτό είναι το μέγεθος μου. Τελικά πήγα στη Medela, πήρα άλλο από εκεί και μου έκαναν μέτρηση στις θηλές για τις χοάνες (χρειαζόμουν διαφορετικά μεγέθη στο καθένα, και μεγαλύτερα απ ότι είχα στο πρώτο) 
 
@Elk πολύ χάρηκα που το Doppler σου βγήκε καλό! 
 
@Olia4 απορώ πως έχεις κρατηθεί και δεν έχεις πάρει τίποτα ακόμα 😂 όπως βλέπεις όλες οι υπόλοιπες τρέξαμε νωρίς νωρίς 
 
@irini5 φάε κορίτσι μου τώρα που μπορείς να το ευχαριστηθείς! Μετά θα τρέχεις και δεν θα έχεις χρόνο να φας. Το Ρεα είναι πολύ καλό σε όλες τις παροχές του. Το φαγητό ήταν εστιατόρικο - ο άντρας μου τους έλεγε θα φύγουμε αλλά θα ερχόμαστε να τρώμε 😂 
Το μπούκωμα θα σου φύγει με το που θα γεννήσεις - είναι απίστευτο πραγματικά 
Είπες στον γιατρό σου να σου γράψει εξετάσεις; Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν τα παρακολουθεί αυτά. Καμπύλη ζαχαρου, γενικές αίματος και καλλιέργεια ούρων θα έπρεπε να έχεις κάνει οπωσδήποτε 
 
@Μαργαρίτσ πως βγήκε το Doppler σου; Πες μας νέα 
 
@babyblue94μα πόσο οργανωτική πια!!! Τα έχεις φροντίσει ήδη όλα :) 
 
 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

 

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε; Βλέπω καποιες αρχίσατε διακοπές :) να περάσετε όμορφα και να ξεκουραστείτε! Και σιγά σιγά να φτιάξετε βαλίτσα (αν και όσες είστε σε ιδιωτικό πραγματικά μόνο ένα νυχτικό χρειάζεστε - προσφέρουν τα πάντα τελικά) 

Για θηλαστρο καλύτερα να μη βιαστείτε και να μετρήσετε σωστά τις χοάνες που χρειάζεστε. Εγώ την πάτησα με το πρώτο που νοίκιασα και έκανα ζημιά στις θηλές μου. Τους έλεγα ότι δεν το αισθάνομαι καλά και μου έλεγαν αυτό είναι το μέγεθος μου. Τελικά πήγα στη Medela, πήρα άλλο από εκεί και μου έκαναν μέτρηση στις θηλές για τις χοάνες (χρειαζόμουν διαφορετικά μεγέθη στο καθένα, και μεγαλύτερα απ ότι είχα στο πρώτο) 
 
@Elk πολύ χάρηκα που το Doppler σου βγήκε καλό! 
 
@Olia4 απορώ πως έχεις κρατηθεί και δεν έχεις πάρει τίποτα ακόμα 😂 όπως βλέπεις όλες οι υπόλοιπες τρέξαμε νωρίς νωρίς 
 
@irini5 φάε κορίτσι μου τώρα που μπορείς να το ευχαριστηθείς! Μετά θα τρέχεις και δεν θα έχεις χρόνο να φας. Το Ρεα είναι πολύ καλό σε όλες τις παροχές του. Το φαγητό ήταν εστιατόρικο - ο άντρας μου τους έλεγε θα φύγουμε αλλά θα ερχόμαστε να τρώμε 😂 
Το μπούκωμα θα σου φύγει με το που θα γεννήσεις - είναι απίστευτο πραγματικά 
Είπες στον γιατρό σου να σου γράψει εξετάσεις; Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν τα παρακολουθεί αυτά. Καμπύλη ζαχαρου, γενικές αίματος και καλλιέργεια ούρων θα έπρεπε να έχεις κάνει οπωσδήποτε 
 
@Μαργαρίτσ πως βγήκε το Doppler σου; Πες μας νέα 
 
@babyblue94μα πόσο οργανωτική πια!!! Τα έχεις φροντίσει ήδη όλα :) 
 
 

Αχ κοριτσάκι μου και σε σκεφτόμουν !!πως είσαι ;;για πες μας ;;σπίτι ;άρχισες να επανέρχεσαι απ' την καισαρική ;;πως είναι το νινακι σου ;;δέχεται το γαλατάκι σου ;?μεγαλώνει φαντάζομαι με τις φροντίδες στον θάλαμο !

Δεν ήξερα καθόλου για τις χοάνες κ όλα αυτά..ελπίζω να μην πήρα λάθος !κ δε μου το είπαν κ από εκεί που τα πήρα !

Ναι όσο για τις εξετάσεις θα του τις αναφέρω την επόμενη !!

Χαχαχ τόσο καλό φαγητό ;;ΜΜΜ..τέλεια !!αν κ έχω ακούσει πως στην καισαρική τρως συντηρητικα..ισχύει ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια για πανες δειτε στο tofarmakeiomou.gr με κωδικο filio50 τις εχει 50% εκπτωση! μολις παρηγγειλα κ γω τις πρωτες μας ❤️ πηρα 4 πακετα νο1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Αχ κοριτσάκι μου και σε σκεφτόμουν !!πως είσαι ;;για πες μας ;;σπίτι ;άρχισες να επανέρχεσαι απ' την καισαρική ;;πως είναι το νινακι σου ;;δέχεται το γαλατάκι σου ;?μεγαλώνει φαντάζομαι με τις φροντίδες στον θάλαμο !

Δεν ήξερα καθόλου για τις χοάνες κ όλα αυτά..ελπίζω να μην πήρα λάθος !κ δε μου το είπαν κ από εκεί που τα πήρα !

Ναι όσο για τις εξετάσεις θα του τις αναφέρω την επόμενη !!

Χαχαχ τόσο καλό φαγητό ;;ΜΜΜ..τέλεια !!αν κ έχω ακούσει πως στην καισαρική τρως συντηρητικα..ισχύει ;;

Εγώ καλά είμαι απλά δυσκολεύομαι αρκετά με τη ΜΕΝΝ. Δεν μου φτάνουν 10 λεπτά τη μέρα μόνο να βλέπω τον μπεμπάκο μας. Άρχισε να τρώει και να παίρνει σιγά σιγά βάρος. Ελπίζω να πάρει όσο χρειάζεται σύντομα Μ και να περάσουν οι εβδομάδες γρήγορα να τον πάρουμε σπίτι ❤️
 

με την καισαρική όλα καλά. Υποχώρησε ο πόνος, αλλά το σημείο είναι ακόμα μουδιασμένο. Απλά έχω ξεφύγει με το φαγητό. Δεν ξέρω αν είναι η στεναχώρια ή το θηλαστρο αλλά τρώω σαν να μην υπάρχει αύριο. 


το γαλατάκι μια χαρά το δέχεται. Αλλά δεν βγάζω αρκετό ακόμα και στεναχωριέμαι. Το δουλεύω με μια σύμβουλο θηλασμού μπας και καταφέρω να βγάλω περισσότερο τις επόμενες ημέρες. Απλά επειδή δεν έχω κοντά μου το μωρό και επειδή γέννησα και πρόωρα δεν είναι εύκολο. 
 

τι εννοείς συντηρητικά; Μόνο την πρώτη μέρα ισχύει αυτό. Από τη δεύτερη σε ταΐζουν πλουσιοπάροχα 😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

κοριτσια για πανες δειτε στο tofarmakeiomou.gr με κωδικο filio50 τις εχει 50% εκπτωση! μολις παρηγγειλα κ γω τις πρωτες μας ❤️ πηρα 4 πακετα νο1

Ωωω ευχαριστούμε για την πληροφορία.

μπήκα κι εγώ να παραγγείλω αλλά μου λέει πως ο κωδικός δεν υπάρχει. Σίγουρα έβαλες filio50? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Ωωω ευχαριστούμε για την πληροφορία.

μπήκα κι εγώ να παραγγείλω αλλά μου λέει πως ο κωδικός δεν υπάρχει. Σίγουρα έβαλες filio50? 

ναι μολις! και ξαναδοκιμασα τωρα και μ το παιρνει κανονικα...μονο για πανες ειναι...δεν ειναι για ολα... εγω πηρα αυτες 

Premium Care Μέγεθος 1 (Newborn) 2-5 κg 52 Πάνες
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

ναι μολις! και ξαναδοκιμασα τωρα και μ το παιρνει κανονικα...μονο για πανες ειναι...δεν ειναι για ολα... εγω πηρα αυτες 

Premium Care Μέγεθος 1 (Newborn) 2-5 κg 52 Πάνες

Ααα μπορεί να μην ισχύει για όλες τις πάνες τότε. Εγώ προσπάθησα να παραγγείλω αυτές εδώ https://www.tofarmakeiomou.gr/mobile/el-gr/pampers/mama-moro-panes-no1/harmonie-monthly-pack-megethos-1-2kg-5kg-102-panes

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Εγώ καλά είμαι απλά δυσκολεύομαι αρκετά με τη ΜΕΝΝ. Δεν μου φτάνουν 10 λεπτά τη μέρα μόνο να βλέπω τον μπεμπάκο μας. Άρχισε να τρώει και να παίρνει σιγά σιγά βάρος. Ελπίζω να πάρει όσο χρειάζεται σύντομα Μ και να περάσουν οι εβδομάδες γρήγορα να τον πάρουμε σπίτι ❤️
 

με την καισαρική όλα καλά. Υποχώρησε ο πόνος, αλλά το σημείο είναι ακόμα μουδιασμένο. Απλά έχω ξεφύγει με το φαγητό. Δεν ξέρω αν είναι η στεναχώρια ή το θηλαστρο αλλά τρώω σαν να μην υπάρχει αύριο. 


το γαλατάκι μια χαρά το δέχεται. Αλλά δεν βγάζω αρκετό ακόμα και στεναχωριέμαι. Το δουλεύω με μια σύμβουλο θηλασμού μπας και καταφέρω να βγάλω περισσότερο τις επόμενες ημέρες. Απλά επειδή δεν έχω κοντά μου το μωρό και επειδή γέννησα και πρόωρα δεν είναι εύκολο. 
 

τι εννοείς συντηρητικά; Μόνο την πρώτη μέρα ισχύει αυτό. Από τη δεύτερη σε ταΐζουν πλουσιοπάροχα 😬

Ναι λογικό..το στήθος θέλει το μωράκι για να παράγει..είναι προσφορά ζήτηση..εντάξει αφού βγάζεις μια χαρά !!

Αχ δέκα λεπτά είναι πολύ λίγα για να βλεπετε το νινακι σας ..φαντάζομαι θα περιμένεις να έρθει η ώρα κάθε ημέρα !!λίγη υπομονή αν αρχίσει κ παίρνει βάρος σκέψου πως σύντομα θα το έχετε μαζί στο σπίτι σας !!

κ ο θηλασμός ξέρω πως  θέλει μπόλικο φαγητό ..να μη στεναχωριέσαι όσο κ θεωρητικο μπορεί να είναι.κ όσο κ αν δεν βρίσκομαι στη θέση σου.αν σου λένε οι γιατροί ότι πάει καλά κ βαραίνει δεν έχεις λόγο..απλώς θα έχεις μια γλυκιά προσμονή να έρθει σπίτι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η blueheart είπε:

Ααα μπορεί να μην ισχύει για όλες τις πάνες τότε. Εγώ προσπάθησα να παραγγείλω αυτές εδώ https://www.tofarmakeiomou.gr/mobile/el-gr/pampers/mama-moro-panes-no1/harmonie-monthly-pack-megethos-1-2kg-5kg-102-panes

σε αυτες ουτε εμενα μ περναει τον κωδικο...μαλλον δεν ειναι για ολες :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

ναι μολις! και ξαναδοκιμασα τωρα και μ το παιρνει κανονικα...μονο για πανες ειναι...δεν ειναι για ολα... εγω πηρα αυτες 

Premium Care Μέγεθος 1 (Newborn) 2-5 κg 52 Πάνες

Ευχαριστούμε !!γι αυτές έχω ακούσει κ  εγώ τα καλύτερα  !άνοιξε κ φυσικό κατάστημα αυτό το σάιτ  στη Γλυφάδα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η irini5 είπε:

Ευχαριστούμε !!γι αυτές έχω ακούσει κ  εγώ τα καλύτερα  !άνοιξε κ φυσικό κατάστημα αυτό το σάιτ  στη Γλυφάδα !

και στο χαιδαρι νομιζω για τα κοριτσια των δυτικων  ;)

κ μενα αυτες μ ειπαν να παρω...τωρα δεν ξερω ποσες θα χρειαστουμε για τον 1ο μηνα...εμενα π ειναι 2 ελπιζω με αυτες π πηρα να περασω 2 βδομαδες :P 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

σε αυτες ουτε εμενα μ περναει τον κωδικο...μαλλον δεν ειναι για ολες :(

Δεν πειράζει! Τις έχω βρει στο Skroutz 16€ οπότε θα τις πάρω από εκεί. Ευχαριστούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Ναι λογικό..το στήθος θέλει το μωράκι για να παράγει..είναι προσφορά ζήτηση..εντάξει αφού βγάζεις μια χαρά !!

Ναι δέκα λεπτά είναι πολύ λίγα για να βλεπετε το νινακι σας ..φαντάζομαι θα περιμένεις να έρθει η ώρα κάθε ημέρα !!λίγη υπομονή αν αρχίσει κ παίρνει βάρος σκέψου πως σύντομα θα το έχετε μαζί στο σπίτι σας !!

Ναι κ ο θηλασμός θέλει μπόλικο φαγητό ..να μη στεναχωριέσαι όσο κ θεωρητικο μπορεί να είναι.κ όσο κ αν δεν βρίσκομαι στη θέση σου.αν σου λένε οι γιατροί ότι πάει καλά κ βαραίνει δεν έχεις λόγο..απλώς θα έχεις μια γλυκιά προσμονή να έρθει σπίτι ❤️

Ναι το ξέρω πως είναι για καλό! Απλά είναι δύσκολο. Τώρα ανυπομονώ να πάω αύριο να τον δω και να μάθω και πόσο πήρε! Ελπίζω να συνεχίσει με καλούς ρυθμούς. Είναι τόσο καλός!!!! Θέλω να τον πάρω αγκαλίτσα και δεν γίνεται. Ζηλεύω τις νοσοκόμες στη ΜΕΝΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Να ξαπλώνεις κάτω από μια ομπρέλα στη θάλασσα.!χαχαχ !πόσο μου έχει λείψει !πάλι καλά που δε σε ξαναεπιασαν..ξεκουραση, καμιά βόλτα το βραδάκι χωρίς ζέστη και φαγητό !!το καλύτερο !!

Ναι θα μας δώσουν σιγουρά !!αλλά δε ξέρω αν θα είναι κανονικά μεγέθη η δειγματακια !!

αλλά όλο κ κάτι θα πάρω από πάνες ,μωρομαντηλα διάφορες κρέμες να έχω στο σπίτι !έιχα κάνει κ αυτό το σεμινάριο στο mnb center  κ μας είχαν πει να έχουμε διάφορα !δε ξέρω αν το έχεις παρακολουθήσει !

Πολύ καλές μου φαίνονται οι τιμές κ έχει κ πολλά τεμάχια !!εγώ δεν έχω κάνει έρευνα ακόμα αλλά σίγουρα αυτά θα τα παραγγείλω από ίντερνετ ,νομίζω συμφέρουν περισσότερο έτσι !!

 

 

 

 

 

 

 

 

Θα παρακολουθήσω όσα είναι δωρεάν σίγουρα και θα δω μήπως χρειαστώ και κάποιο επί πληρωμή. Προς το παρών έχω παρακολουθήσει αυτό της εγγυμοσυνης και το άλλο που ήταν επιστροφή από το μαιευτήριο..

Όταν γυρίσω θέλω να δω και περιποίηση νεογνού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η blueheart είπε:

Ναι το ξέρω πως είναι για καλό! Απλά είναι δύσκολο. Τώρα ανυπομονώ να πάω αύριο να τον δω και να μάθω και πόσο πήρε! Ελπίζω να συνεχίσει με καλούς ρυθμούς. Είναι τόσο καλός!!!! Θέλω να τον πάρω αγκαλίτσα και δεν γίνεται. Ζηλεύω τις νοσοκόμες στη ΜΕΝΝ

Ναι ρε συ δεν μπορείς να τον πάρεις σωστά..σκέφτομαι πόσο δύσκολο θα είναι !σου λένε καθημερινά πως πάει ε;;εσύ πλέον κινείσαι κανονικά ε;;το γλυκούλη ..φαντάζομαι πόσο γλυκούλης θα είναι κ πόσο το μυαλό σου θα είναι σε αυτόν..υπομονή και προσευχή και όλα θα πάνε καλά. Σου στέλνω όλη μου την αγάπη 

 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tina21 είπε:

και στο χαιδαρι νομιζω για τα κοριτσια των δυτικων  ;)

κ μενα αυτες μ ειπαν να παρω...τωρα δεν ξερω ποσες θα χρειαστουμε για τον 1ο μηνα...εμενα π ειναι 2 ελπιζω με αυτες π πηρα να περασω 2 βδομαδες :P 

Μια χαρά!!δεν ήξερα ότι έιχε ήδη φυσικό κατάστημα !!κ εγώ δύο πακέτα πήρα το νούμερο ένα και άλλα δύο το νούμερο δύο..βλέποντας και κάνοντας..να δούμε πόσες θα χρειαζόμαστε !!πρώτα ο Θεός να πάνε όλα καλά !να σαι καλά με παρακίνησες κ επιτέλους πήρα όλα τα του φαρμακείου πέρα από δύο τρία που ήταν εξαντλημενα !!

 

στις πριν 45 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Θα παρακολουθήσω όσα είναι δωρεάν σίγουρα και θα δω μήπως χρειαστώ και κάποιο επί πληρωμή. Προς το παρών έχω παρακολουθήσει αυτό της εγγυμοσυνης και το άλλο που ήταν επιστροφή από το μαιευτήριο..

Όταν γυρίσω θέλω να δω και περιποίηση νεογνού 

Πολύ χρήσιμα πάντως !!στην περιποίηση σου λένε μια λίστα με τα πράγματα που χρειάζεσαι για το μωράκι !!εμένα με βοήθησε πολύ τώρα στις αγορές του φαρμακείου!!βέβαια κ εγώ θα ξανά παρακολουθήσω περιποίηση γιατί μη νομίζεις τα έχω ξεχάσει χαχχαχ !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, είχα καλεσμένους και ξέχασα να σας στείλω. Ολα πήγαν τέλεια στην Doppler. Το μωράκι  σχηματίστηκε για τα καλα. Κατάφερα να δω το προσωπάκι του. Έπαθα σοκ! Μύτη, μάτια, χείλη πολύ πιο καθαρά από την προηγούμενη φορά. Ήμουν 31 και 5 μέρες όταν έκανα την εξέταση. Το βάρος του με το ζόρι 1600. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι οκ απλά θα βγει μικρό μωρό. Γύρισα από τις διακοπές συν 2 κιλά εντωμεταξυ μέσα σε μόλις 4 μέρες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Κορίτσια, είχα καλεσμένους και ξέχασα να σας στείλω. Ολα πήγαν τέλεια στην Doppler. Το μωράκι  σχηματίστηκε για τα καλα. Κατάφερα να δω το προσωπάκι του. Έπαθα σοκ! Μύτη, μάτια, χείλη πολύ πιο καθαρά από την προηγούμενη φορά. Ήμουν 31 και 5 μέρες όταν έκανα την εξέταση. Το βάρος του με το ζόρι 1600. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι οκ απλά θα βγει μικρό μωρό. Γύρισα από τις διακοπές συν 2 κιλά εντωμεταξυ μέσα σε μόλις 4 μέρες!!!!

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ;

και εγώ έτσι ακριβώς πήγα έκανα υπέρηχο στον γιατρό μου 31 και 3 μερες και ήταν 1600 γραμμαρια το ίδιο είπε και σε εμένα έτσι είπε θα βγει λίγο μικρό το μωρο και εμένα η Doppler μου ήταν καλή τώρα έχω ραντεβού την άλλη βδομαδα πάλι.. τώρα θα αρχίσουμε να παίρνουμε κιλά με γρήγορους ρυθμούς 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Χαιρομαι πολύ για όλες και ιδιαίτερα για τη @blueheart που περνάει μια δύσκολη αλλά περαστική φάση !!!΄Όλα θα ξεχαστούν μετά και θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά !!Εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου όσο πιο γρήγορα!!!!!

Πρέπει να φτιάξω και εγώ τα του μαιευτήριού σιγά σιγά ...Να βρω πιο οικονομικά ιντερνετικά φαρμακεία....

Καλές διακοπές σ όσες διακοπάρουν και καλή μας υπομονή!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Ναι το ξέρω πως είναι για καλό! Απλά είναι δύσκολο. Τώρα ανυπομονώ να πάω αύριο να τον δω και να μάθω και πόσο πήρε! Ελπίζω να συνεχίσει με καλούς ρυθμούς. Είναι τόσο καλός!!!! Θέλω να τον πάρω αγκαλίτσα και δεν γίνεται. Ζηλεύω τις νοσοκόμες στη ΜΕΝΝ

Όλα καλά πήγαν κοπέλα μου λίγο υπομονή τώρα να μπορέσεις να τον πάρεις σπίτι σου 😊

10 λεπτά ρε είναι πολύ λίγα τι να προλάβεις να δεις το μωρακι σου αλλά είναι για καλό όποτε θα δίνεις το γαλατάκι σου και όλα θα πάνε μια χαρά σιγά σιγά θα έχεις και γαλα να δεις όταν τον πάρεις και βάλεις το παιδί στο στήθος πιστεύω θα έχει διαφορά μετά θα βγάλεις πιο πολύ γαλατάκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Κορίτσια, είχα καλεσμένους και ξέχασα να σας στείλω. Ολα πήγαν τέλεια στην Doppler. Το μωράκι  σχηματίστηκε για τα καλα. Κατάφερα να δω το προσωπάκι του. Έπαθα σοκ! Μύτη, μάτια, χείλη πολύ πιο καθαρά από την προηγούμενη φορά. Ήμουν 31 και 5 μέρες όταν έκανα την εξέταση. Το βάρος του με το ζόρι 1600. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι οκ απλά θα βγει μικρό μωρό. Γύρισα από τις διακοπές συν 2 κιλά εντωμεταξυ μέσα σε μόλις 4 μέρες!!!!

Τέλεια ελπίζω να περάσες όμορφα στις διακοπές σου !!μια χαρά !!εντάξει κάποια μωράκια πιο μικρά κάποια πιο μεγάλα δεν μας πειράζει !!το θέμα είναι που εξελίσσονται καλα οι εγκυμοσύνες όλων μας !!καλά οσο για τα κιλά εγώ τρώω κ χωρίς διακοπές χαχαχχ !όπως λέει η @Elkτώρα θ αρχίσουμε να παίρνουμε !ένα σας λέω κάθε σουκου τρώμε έξω με τον άντρα μου ..κ ήδη σκέφτομαι το μαγαζί που έχουμε κλείσει αυτή την βδομάδα ..τόσο χαλί χαχαχχαχ!!!

τι τέλειο 3d!!εμένα τις τρεις τελευταίες φορές είχε κολλημένο προσωπάκι στον πλακούντα και δεν μας το έβγαλε ο γιατρός μου..την άλλη βδομάδα που θα πάμε πάλι ελπίζω τόσο κ εγώ να δω ένα διαμορφωμένο γλυκό προσωπάκι !!!

 

Εγώ σήμερα ξεκινάω δυναμικά  τα πλυσίματα κ τα σίδερα της μικρούλας!!θα έρθει να ζωηρεψει το σπίτι ❤️να τα έχω έτοιμα !κ μέσα στην άλλη βδομάδα σκέφτομαι να φτιάξω και βαλίτσα μαιευτηρίου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...