Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Α μια χαρά αφου βγήκαν όλα καλά !!!

Δε ξέρω βρε κορίτσι μου ..καμπύλη θα μου είχε γράψει αν ήταν...πότε την κάνουν ;;εγώ τώρα είμαι 29+5.

Εντωμεταξύ κάθε φορά που με ελέγχει κολπικά ελέγχει και τα υγρά ..και μου λέει όλα καθαρά ..μόνο αυτό μπορεί να μου περάσει απ' το μυαλό ..ότι τα βλέπει όλα καλά κ δε μου λέει για ουρα..

Γιατί κ στην αρχή που είχα κνησμό το ίδιο μου είχε πει..οτι είναι όλα καθαρά εκεί κ είναι απ' τις ορμονες..και για αίματος ίσως επειδή επισκέπτομαι και αιματολογο ;;δε ξέρω τι να υποθέσω...εγώ όταν πάω θα τον ρωτήσω κάπως τύπου από εξετάσεις τελειώσαμε ;;η έχουμε κ άλλες τύπου αίματος ..;για να δω τι θα μου πει...

Από την άλλη ς όμως του έχω κ έμπιστοσυνη ..κ έχω αλλάξει αρκετούς..έχουμε κάνει κ δύο χειρουργεία μαζί και γενικά ο τι μου έχει πει ήταν σωστός..δε μπορώ να καταλάβω για τις εξετάσεις...

28 εβδομάδων και μετά γίνεται συνήθως η καμπύλη ζαχαρου ρώτησε τον δεν είναι κακο να του πεις για τις εξετάσεις αίματος και για την καμπύλη δεν θα δείξεις με αυτόν τον τρόπο ότι δεν τον εμπιστεύεσαι απλά να σου λύσει την απορία γιατί δεν κανείς ή αν έχει σκοπό να σε βάλει να ξέρεις και εσυ πως συνεχίζεται… εγώ πχ όταν είχα πάει την προηγούμενη φορά από μόνη μου ρώτησε για την Doppler πότε γίνεται αν θα την κάνω για να ξέρω…  

κολπικά εμένα δεν με κοιτάει 

εγώ μικρή κοιλιά έχω πάντως δεν είναι πολύ μεγάλη για τον μήνα που είμαι

Ευτυχώς και εγώ σκαλιά στο καινούργιο σπίτι δεν έχω αλλά στο παλιό δυσκολεύουν να τα ανάβω, μόνο στο γιατρό όταν πάω ανεβαίνω σκάλες και δεν τα μπορώ καθόλου 😋

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και εγώ έκανα καμπύλη αυτή την εβδομάδα 27η είμαι μου είχε πει ο δικος μου μεταξύ 26 και 29 την κάνουμε. και αίματος κάθε μήνα κάνω και ούρων κάθε 2 μήνες. ουτε εμένα με ελέγχει κολπικά.τωρα έχω ραντεβού την Τετάρτη κ με έβαλε να κάνω τις εξετάσεις πριν πάω για να τις έχει όταν θα κάνουμε το ραντεβού. Εγώ κορίτσια μερικές μέρες νιώθω πολύ βαριά και μερικές είμαι μια χαρά. Αλήθεια ποσα κιλά έχετε πάρει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ μια είμαι καλά μία πολύ βαριά και χάλια το ίδιο και στον ύπνο...

σχετικά με τον κόλπο το κοιτάει ο γιατρός όταν υπάρχει θε΄μα πχ οριακος  τράχηλος και θέλει να το ελέγχει και σ εμενα το κάνει αλλά μόνο μέτρηση οχι να κοιταέι τα υγρα..αν δεν έχεις θε΄μα δε στο μετράει...

Κάθε φορά που παω μου γράφει ούρων αίματος ..... 

Ρώτα τον δεν πρέπει να ντρεπόμαστε πρέπει να μας εξηγεί τις απορίες και φοβίες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mairy22 είπε:

Και εγώ μια είμαι καλά μία πολύ βαριά και χάλια το ίδιο και στον ύπνο...

σχετικά με τον κόλπο το κοιτάει ο γιατρός όταν υπάρχει θε΄μα πχ οριακος  τράχηλος και θέλει να το ελέγχει και σ εμενα το κάνει αλλά μόνο μέτρηση οχι να κοιταέι τα υγρα..αν δεν έχεις θε΄μα δε στο μετράει...

Κάθε φορά που παω μου γράφει ούρων αίματος ..... 

Ρώτα τον δεν πρέπει να ντρεπόμαστε πρέπει να μας εξηγεί τις απορίες και φοβίες μας...

Ναι θα τον ρωτήσω.δικιο έχετε ..αυτά τα συμπληρώματα σιδήρου κ όλα τα άλλα μου τα είχε γράψει εξ αρχής παρόλο που οι εξετάσεις μου ήταν μια χαρά μου είχε πει ότι είναι απαραίτητα με προσοχή να μη ξεχνάω πλέον το μαγνήσιο και ένα άλλο πολυβιταμινουχο που βοηθά την ανάπτυξη του εμβρύου .τα υγρά από τον κολπικά τα βάζει σ ένα σαν μικροσκόπιο που έχει εκεί...

Ναι στον αιματολογο κάνω κάθε φορά εξετάσεις..θα πάω πάλι 33η βδομάδα να δούμε τι θα γίνει κ με τον τοκετό κ τις αντιπηκτικες .

Όσο για τον τράχηλο λόγω προωροτητας μου είχε πει εξ αρχής ότι θα μου τον μετράει σε κάθε ραντεβού...παρόλο που δεν έχω θέμα τραχήλου..όπως και ντοπλερ μου κάνει πάντα μετά την β επιπέδου..

Θα τον ρωτήσω να δούμε τι θα μου πει !

@Elkμένα Μ έκαναν κ στον μήνα μου σκεφτείτε ...κ τους λέω όχι δεν είμαι στον ένατο χαχχαχ !!να δω που θα φτάσει.μαφου όταν καμιά φορά φτερνιζομαι νιώθω ότι θα σκάσω !!!είσαι μια χαρά που έχεις μικρή κοιλίτσα..καλά αν είχα σκάλες στο σπίτι δε θα μπορούσα ..Απαπα !!αυτό σκέφτομαι ότι αν τον ρωτήσω θα νομίζει ότι δε του έχω εμπιστοσύνη αλλά θα τον ρωτήσω όταν θα πάω !!!

@Katerina.εχω πάρει 8κιλα μέχρι στιγμής !!πεινάω πολύ κ σκέφτομαι το φαγητό αλλά προσπαθώ να μη το παρακανω μιας που τώρα και τελευταία εχω κ λίγη δυσκοιλιότητα ..εσείς κορίτσια ;;

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Ναι θα τον ρωτήσω.δικιο έχετε ..αυτά τα συμπληρώματα σιδήρου κ όλα τα άλλα μου τα είχε γράψει εξ αρχής παρόλο που οι εξετάσεις μου ήταν μια χαρά μου είχε πει ότι είναι απαραίτητα με προσοχή να μη ξεχνάω πλέον το μαγνήσιο και ένα άλλο πολυβιταμινουχο που βοηθά την ανάπτυξη του εμβρύου .τα υγρά από τον κολπικά τα βάζει σ ένα σαν μικροσκόπιο που έχει εκεί...

Ναι στον αιματολογο κάνω κάθε φορά εξετάσεις..θα πάω πάλι 33η βδομάδα να δούμε τι θα γίνει κ με τον τοκετό κ τις αντιπηκτικες .

Όσο για τον τράχηλο λόγω προωροτητας μου είχε πει εξ αρχής ότι θα μου τον μετράει σε κάθε ραντεβού...παρόλο που δεν έχω θέμα τραχήλου..όπως και ντοπλερ μου κάνει πάντα μετά την β επιπέδου..

Θα τον ρωτήσω να δούμε τι θα μου πει !

@Elkμένα Μ έκαναν κ στον μήνα μου σκεφτείτε ...κ τους λέω όχι δεν είμαι στον ένατο χαχχαχ !!να δω που θα φτάσει.μαφου όταν καμιά φορά φτερνιζομαι νιώθω ότι θα σκάσω !!!είσαι μια χαρά που έχεις μικρή κοιλίτσα..καλά αν είχα σκάλες στο σπίτι δε θα μπορούσα ..Απαπα !!αυτό σκέφτομαι ότι αν τον ρωτήσω θα νομίζει ότι δε του έχω εμπιστοσύνη αλλά θα τον ρωτήσω όταν θα πάω !!!

@Katerina.εχω πάρει 8κιλα μέχρι στιγμής !!πεινάω πολύ κ σκέφτομαι το φαγητό αλλά προσπαθώ να μη το παρακανω μιας που τώρα και τελευταία εχω κ λίγη δυσκοιλιότητα ..εσείς κορίτσια ;;

 

 

εε εντάξει μια χαρά αφού κάνεις στον αιματολόγο εξετάσεις θα βλέπει τον αιματοκρίτη κλπ....

Ωραία ναι ρώτα τον την επόμενη...και εγώ εχω κοιλιά και μου λένε κοντεύεις΄ ;

εχω πάρει και εγώ κάπου 6 κιλά προς το παρόν τη παλεύω με τη τουαλέτα δεν ΄έχω  μεγάλο θέμα δυσκοιλιότητας πολύ λίγο...

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mairy22 είπε:

εε εντάξει μια χαρά αφού κάνεις στον αιματολόγο εξετάσεις θα βλέπει τον αιματοκρίτη κλπ....

Ωραία ναι ρώτα τον την επόμενη...και εγώ εχω κοιλιά και μου λένε κοντεύεις΄ ;

εχω πάρει και εγώ κάπου 6 κιλά προς το παρόν τη παλεύω με τη τουαλέτα δεν ΄έχω  μεγάλο θέμα δυσκοιλιότητας πολύ λίγο...

 

 

Πολύ καλά κιλακια έχεις πάρει !ίσως έχεις πάρει τά περισσότερα  στη κοιλιά αν έχεις μεγάλη κοιλίτσα ..!επειδή εγώ είχα κ λίγα από πριν φαίνονται πιο πολλά ! έχω θέμα όταν δεν προσέχω καθόλου την διατροφή μου ..αυτές τις ημέρες έχω ταλαιπωρηθεί λίγο .αλλά εντάξει .αχ κορίτσια υπό μια εννοια κοντευουμε χαίρομαι πολύ αλλά αγχώνομαι κ λίγο ..💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ 6 έχω πάρει αλλά και πάλι νιώθω τεράστια κάποιες μέρες...και νεύρα κορίτσια πολλά νεύρα δεν ξέρω εσείς πως είστε μ αυτό το θέμα.

@irini5ρώτα τον για την καμπύλη η αν νιώθεις τόσο άβολα πηγαινε σε ένα μικροβιολογικο και καντην εσυ άσχετα αν στο είπε η όχι για να μην αγχώνεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Katerina. είπε:

Και εγώ 6 έχω πάρει αλλά και πάλι νιώθω τεράστια κάποιες μέρες...και νεύρα κορίτσια πολλά νεύρα δεν ξέρω εσείς πως είστε μ αυτό το θέμα.

@irini5ρώτα τον για την καμπύλη η αν νιώθεις τόσο άβολα πηγαινε σε ένα μικροβιολογικο και καντην εσυ άσχετα αν στο είπε η όχι για να μην αγχώνεσαι

Εγω έχω μπει στο όγδοο μήνα, 8 κιλά έχω πάρει μέχρι στιγμής, δεν ξέρω μέχρι τέλος βέβαια πόσο θα πάω.. 

νευρα δεν θα το έλεγα ότι έχω.. απλά δεν έχω τόσο υπομονή πλέον…

δυσκοιλιότητα έχω και εγώ είναι αλήθεια δεν πάω πολύ συχνά.. απλα το θετικό είναι ότι όταν πάω δεν δυσκολεύομαι..  

η καμπύλη ζαχαρου σου ήταν καλή ;

@irini5  όλοι μου λένε ααα δεν έχεις μεγάλη κοιλιά δεν είχα πρηστεί κιολας δεν τους φαινόμουν για εγκυος 😋 ούτε το στήθος μου έχει μεγαλώσει μόνο οι θηλές μου έχουν αλλάξει χρώμα 

Τώρα άρχισα λίγο πρήξιμο να έχω σήμερα ξύπνησα και είχαν πρηστεί τα δάχτυλα μου δεν μπορούσα να βγάλω την βέρα μου είχε σφηνώσει έβαλα λίγο σαπούνι την εβγαλα και την έβαλα στο κουτί της νομίζω από εδώ και πέρα θα αρχίσω να πρήζομαι όμως… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσια! Εγώ ξεκινάω μετρήσεις ζαχάρου 4φορες την ημέρα για 4 μέρες κ βλέπουμε αν θα συνεχίσω! Πρώτη φορά βέβαια η καμπύλη Μ ήταν τοοοοσο καλή! Αλλά επειδή το ιστορικό μου είναι χάλια κ εγώ κ προδιάθεση είπαμε να το τσεκαρουμε λιγάκι! Προς το παρόν πάει πολύ καλά όμως! Κ εσείς μην ανησυχείτε αν έχετε λίγο τσιπμημενο!!!τόσο ο ενδοκρινολόγος όσο κ ο γυναικολόγος μου ήταν πολύ καθησυχαστικοι και large με τις τροφές μου!!! 🤣 Απλά θέλουν να το παρακολουθήσουμε λιγάκι!  Επίσης θα ξεκινήσω κ αντιβίωση γιατί μου βρήκαν αρκετά πυοσφαιρια στα ουρα! 🤷🤷🤷 Και υπομονή μέχρι τις 18 που έχω ραντεβού για να δω το νινι!!!! 🥰

Εγώ τις παράτησα τις μετρήσεις για το ζαχαρο έκανα 3 φορές την μέρα… να σε ρωτήσω τι τιμές σε έχουν δώσει ότι πρέπει να είναι όταν το μετράς μετά απο το γεύμα ; 
Για πόσες μέρες σου έδωσαν αντιβίωση ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina. είπε:

Και εγώ 6 έχω πάρει αλλά και πάλι νιώθω τεράστια κάποιες μέρες...και νεύρα κορίτσια πολλά νεύρα δεν ξέρω εσείς πως είστε μ αυτό το θέμα.

@irini5ρώτα τον για την καμπύλη η αν νιώθεις τόσο άβολα πηγαινε σε ένα μικροβιολογικο και καντην εσυ άσχετα αν στο είπε η όχι για να μην αγχώνεσαι

Νεύρα γενικά έχω!!κάποια περίοδο είχα πιο πολλά αλλά δε γινόταν και νομίζω  χαλάρωσα.πλέον είμαι σε νιρβάνα γενικά.προσπαθω τουλάχιστον.με βοηθάει κ ο άντρας μου σε αυτό γιατί είναι αρκετά ήρεμος ..

@Elk κι εγώ τη βέρα κ το δαχτυλιδι τα έχω βγάλει εδώ και κάνα μήνα σκέψου ...μου είχαν κάνει σημάδι .πολύ πρήξιμο βρε κορίτσια μου.παντού !!

Τι ωραία που δε σου φαίνεται .!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, τλκ άλλαξε το πρόγραμμα του άντρα μου και φύγαμε σήμερα για διακοπές αλλά για 3 μέρες. Θα γυρίσω τη Δευτέρα για να πάω στον γιατρό να κάνω Doppler. Έχω μεγάλη ανυπομονησία. Συνολικά έχω πάρει 7 κιλά και είμαι 8ο μήνα. Και μένα μου λένε όλοι ότι δεν μου φαίνεται και ότι έχω μικρή κοιλιά.  Εγώ, ωστόσο, έχω αρχίσει και πρήζομαι για τα καλά αλλά μόνο στα ποδια. Πρόσωπο -χέρια όπως πριν. Κι εγώ έχω αρχίσει να αγχώνομαι όσο πλησιάζει ο καιρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Κορίτσια, τλκ άλλαξε το πρόγραμμα του άντρα μου και φύγαμε σήμερα για διακοπές αλλά για 3 μέρες. Θα γυρίσω τη Δευτέρα για να πάω στον γιατρό να κάνω Doppler. Έχω μεγάλη ανυπομονησία. Συνολικά έχω πάρει 7 κιλά και είμαι 8ο μήνα. Και μένα μου λένε όλοι ότι δεν μου φαίνεται και ότι έχω μικρή κοιλιά.  Εγώ, ωστόσο, έχω αρχίσει και πρήζομαι για τα καλά αλλά μόνο στα ποδια. Πρόσωπο -χέρια όπως πριν. Κι εγώ έχω αρχίσει να αγχώνομαι όσο πλησιάζει ο καιρός. 

Άντε ωραία καλά να περάσετε στις διακοπές σας και 3 μέρες μια χαρά είναι 

στα πόδια εγώ υπάρχουν φορές που με σφίγγουν τα παπούτσια και άλλες φορές που είναι εντάξει 

στε χέρια τώρα άρχισα να πρήζομαι, στο πρόσωπο ευτυχώς όχι ακόμα 

Άγχος και εγώ πολύ όσο πλησιάζουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Ναι ακόμα κινούνται συνέχεια τα μικρακια μας..δε θα έχουν πάρει θέση !!εγώ νιώθω πάντως ότι έχω κάνει μια κοιλιά εννιά μηνών χχαχα !πόνο στα πλευρά έχω πολύ λίγο..ομως κάποιες φορές το νιώθω πάρα πολύ κάτω .δε ξέρω αν είναι φυσιολογικό !θα ρωτήσω κ τον γιατρό όταν πάω !

Ναι είναι όλα αυτά !!καλά εμείς πάμε τώρα τελείως άπειρα με ολα αυτά !!δεν πειράζει να πάνε όλα καλά μόνο !!

Αχ σκαλιά εγώ δεν ανεβαίνω πια..τα αποφευγω βασικά οδό γίνεται .με το ευάλωτο μου πόδι..αλλά γενικά πολύ κούραση ειδικά τα βράδια που είμαστε πιο βαριές..κ αυτή η τουαλέτα το βράδυ έχει γίνει βάσανο !!χαχαχ ας είναι καλά τα νινακια μας μόνο !!!!

Καλώς την !!δεν πειράζει καλύτερα να το παρακολουθείς συχνά παρά να το άφηνες έτσι .όλα καλά θα είναι αφού σου βγήκε οκ και η καμπύλη. Τι είναι τα πυοσφαιρια ;!!αντιβίωση κάνει ε ;;και εγώ κοντά στις 15θα πάω...ασεεε!!

Βρε κορίτσια εμένα ο γιατρός ούτε καμπύλη μου έγραψε ούτε ουρά μου γράψει ούτε εξετάσεις αίματος...να του το αναφέρω άραγε ;;νομίζα την καμπύλη που είναι κ βασική θα μου την έλεγε αλλά ούτε αυτό...Εντωμεταξύ στην αρχή ήταν ο αρχιψειρας και τώρα τίποτα....

 

Κάτι μικρόβια στα ούρα αποτι κατάλαβα κ εγώ! Για να μου έδωσε ο γιατρός αντιβίωση φαντάζομαι κάνει! Κοίτα εμένα μια φορά τον μήνα μου γράφει γενικές εξετάσεις (αίματος -ουρων) μια φορά Μ είχε βάλει κ κολπικές. Την καμπύλη την έκανα 28ε . Λογικά ειδικά για την καμπύλη έπρεπε να σου πει.... Αν οι άλλες εξετάσεις σου ήταν οκ ίσως να μην θεώρησε αναγκαίο να κάνεις. Αλλά την καμπύλη απόσο ξέρω όλες την κάνουμε!!!  Όταν ξανά πας να του το πεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Α μια χαρά αφου βγήκαν όλα καλά !!!

Δε ξέρω βρε κορίτσι μου ..καμπύλη θα μου είχε γράψει αν ήταν...πότε την κάνουν ;;εγώ τώρα είμαι 29+5.

Εντωμεταξύ κάθε φορά που με ελέγχει κολπικά ελέγχει και τα υγρά ..και μου λέει όλα καθαρά ..μόνο αυτό μπορεί να μου περάσει απ' το μυαλό ..ότι τα βλέπει όλα καλά κ δε μου λέει για ουρα..

Γιατί κ στην αρχή που είχα κνησμό το ίδιο μου είχε πει..οτι είναι όλα καθαρά εκεί κ είναι απ' τις ορμονες..και για αίματος ίσως επειδή επισκέπτομαι και αιματολογο ;;δε ξέρω τι να υποθέσω...εγώ όταν πάω θα τον ρωτήσω κάπως τύπου από εξετάσεις τελειώσαμε ;;η έχουμε κ άλλες τύπου αίματος ..;για να δω τι θα μου πει...

Από την άλλη ς όμως του έχω κ έμπιστοσυνη ..κ έχω αλλάξει αρκετούς..έχουμε κάνει κ δύο χειρουργεία μαζί και γενικά ο τι μου έχει πει ήταν σωστός..δε μπορώ να καταλάβω για τις εξετάσεις...

Κολπικο υπέρηχο μου κάνει κ εμένα! Αλλά για να τσεκαρει τον τράχηλο! Κ από εκεί καταλαβαίνει αν έχω συσπάσεις η όχι! Για να δει όμως αν υπάρχει κάποιο μικρόβιο πρέπει να σου πάρει κολπικό υγρό με την μπατονετα κ να γίνει μικροβιολογικος έλεγχος... Αν εννοεί ότι με τα υγρά όλα οκ! Εκτός αν κοιτάει το αμνιακό υγρό το οποίο νομίζω φαίνεται με κοιλιακό υπέρηχο! Κοίτα δεν χάνεις να τον ρωτήσεις όταν ξανά πας! Δεν σημαίνει ότι δεν του έχεις εμπιστοσύνη! Ίσα ίσα! Είναι σημαντικό να τους εμπιστευόμαστε τους γιατρούς μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγώ τις παράτησα τις μετρήσεις για το ζαχαρο έκανα 3 φορές την μέρα… να σε ρωτήσω τι τιμές σε έχουν δώσει ότι πρέπει να είναι όταν το μετράς μετά απο το γεύμα ; 
Για πόσες μέρες σου έδωσαν αντιβίωση ; 

Τις βαρεθηκες κ τις παρατήσες???? Είναι κάπως χαχαχχα αλλά τι να κάνουμε!!!!

Κάνω μια μέτρηση το πρωί νηστική (μέχρι 95να είναι) κ μετά κάνω μια ώρα μετά από το πρωί ο το μεσημεριανό κ το βραδυνό (μέχρι 140 να είναι) εμένα προς το παρόν μ είναι αρκετά πιο κάτω! Κ ίσως μου πει να τις σταματήσω η να τις ελαττωσω τις μετρήσεις! 

Την αντιβίωση για 6μερες! 2χαπακια πρωί κ 2βραδυ! Σίγουρα στις εγκυμοσύνες δεν θέλουμε μικρόβια κ μύκητες! Οπότε θα τον ακούσω κ θα την πάρω 😉

Επεξεργάστηκε από Olia4
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Ναι θα τον ρωτήσω.δικιο έχετε ..αυτά τα συμπληρώματα σιδήρου κ όλα τα άλλα μου τα είχε γράψει εξ αρχής παρόλο που οι εξετάσεις μου ήταν μια χαρά μου είχε πει ότι είναι απαραίτητα με προσοχή να μη ξεχνάω πλέον το μαγνήσιο και ένα άλλο πολυβιταμινουχο που βοηθά την ανάπτυξη του εμβρύου .τα υγρά από τον κολπικά τα βάζει σ ένα σαν μικροσκόπιο που έχει εκεί...

Ναι στον αιματολογο κάνω κάθε φορά εξετάσεις..θα πάω πάλι 33η βδομάδα να δούμε τι θα γίνει κ με τον τοκετό κ τις αντιπηκτικες .

Όσο για τον τράχηλο λόγω προωροτητας μου είχε πει εξ αρχής ότι θα μου τον μετράει σε κάθε ραντεβού...παρόλο που δεν έχω θέμα τραχήλου..όπως και ντοπλερ μου κάνει πάντα μετά την β επιπέδου..

Θα τον ρωτήσω να δούμε τι θα μου πει !

@Elkμένα Μ έκαναν κ στον μήνα μου σκεφτείτε ...κ τους λέω όχι δεν είμαι στον ένατο χαχχαχ !!να δω που θα φτάσει.μαφου όταν καμιά φορά φτερνιζομαι νιώθω ότι θα σκάσω !!!είσαι μια χαρά που έχεις μικρή κοιλίτσα..καλά αν είχα σκάλες στο σπίτι δε θα μπορούσα ..Απαπα !!αυτό σκέφτομαι ότι αν τον ρωτήσω θα νομίζει ότι δε του έχω εμπιστοσύνη αλλά θα τον ρωτήσω όταν θα πάω !!!

@Katerina.εχω πάρει 8κιλα μέχρι στιγμής !!πεινάω πολύ κ σκέφτομαι το φαγητό αλλά προσπαθώ να μη το παρακανω μιας που τώρα και τελευταία εχω κ λίγη δυσκοιλιότητα ..εσείς κορίτσια ;;

 

 

Άρα μια χαρά μην αγχώνεσαι!!!! Μόνο για την καμπύλη ρώτα τον!!!! 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Ναι ακόμα κινούνται συνέχεια τα μικρακια μας..δε θα έχουν πάρει θέση !!εγώ νιώθω πάντως ότι έχω κάνει μια κοιλιά εννιά μηνών χχαχα !πόνο στα πλευρά έχω πολύ λίγο..ομως κάποιες φορές το νιώθω πάρα πολύ κάτω .δε ξέρω αν είναι φυσιολογικό !θα ρωτήσω κ τον γιατρό όταν πάω !

Ναι είναι όλα αυτά !!καλά εμείς πάμε τώρα τελείως άπειρα με ολα αυτά !!δεν πειράζει να πάνε όλα καλά μόνο !!

Αχ σκαλιά εγώ δεν ανεβαίνω πια..τα αποφευγω βασικά οδό γίνεται .με το ευάλωτο μου πόδι..αλλά γενικά πολύ κούραση ειδικά τα βράδια που είμαστε πιο βαριές..κ αυτή η τουαλέτα το βράδυ έχει γίνει βάσανο !!χαχαχ ας είναι καλά τα νινακια μας μόνο !!!!

Καλώς την !!δεν πειράζει καλύτερα να το παρακολουθείς συχνά παρά να το άφηνες έτσι .όλα καλά θα είναι αφού σου βγήκε οκ και η καμπύλη. Τι είναι τα πυοσφαιρια ;!!αντιβίωση κάνει ε ;;και εγώ κοντά στις 15θα πάω...ασεεε!!

Βρε κορίτσια εμένα ο γιατρός ούτε καμπύλη μου έγραψε ούτε ουρά μου γράψει ούτε εξετάσεις αίματος...να του το αναφέρω άραγε ;;νομίζα την καμπύλη που είναι κ βασική θα μου την έλεγε αλλά ούτε αυτό...Εντωμεταξύ στην αρχή ήταν ο αρχιψειρας και τώρα τίποτα....

 

Αυτό που λες ότι καμία φορά το νιώθεις πολύ χαμηλά..το παθαίνω και εγώ. Ειδικά αν κουραστω ή ειμαι πολλές ώρες όρθια ή περπατήσω αρκετα. Το νιώθω πολύ χαμηλά και με ενοχλεί κιόλας. Τον ρώτησα τον γιατρό μου είπε ότι είναι η ενόχληση επειδή εκεί χαμηλά λέει είναι λεπτό το τοίχωμα και τα νιώθουμε πιο έντονα. Οπότε λέει για αυτό νιώθεις ετσι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Αυτό που λες ότι καμία φορά το νιώθεις πολύ χαμηλά..το παθαίνω και εγώ. Ειδικά αν κουραστω ή ειμαι πολλές ώρες όρθια ή περπατήσω αρκετα. Το νιώθω πολύ χαμηλά και με ενοχλεί κιόλας. Τον ρώτησα τον γιατρό μου είπε ότι είναι η ενόχληση επειδή εκεί χαμηλά λέει είναι λεπτό το τοίχωμα και τα νιώθουμε πιο έντονα. Οπότε λέει για αυτό νιώθεις ετσι. 

Καλημέρα!!!! Κ εγώ πολλές φορές το νιώθω αρκετά χαμηλά...στα όρια της ενόχλησης! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Τις βαρεθηκες κ τις παρατήσες???? Είναι κάπως χαχαχχα αλλά τι να κάνουμε!!!!

Κάνω μια μέτρηση το πρωί νηστική (μέχρι 95να είναι) κ μετά κάνω μια ώρα μετά από το πρωί ο το μεσημεριανό κ το βραδυνό (μέχρι 140 να είναι) εμένα προς το παρόν μ είναι αρκετά πιο κάτω! Κ ίσως μου πει να τις σταματήσω η να τις ελαττωσω τις μετρήσεις! 

Την αντιβίωση για 6μερες! 2χαπακια πρωί κ 2βραδυ! Σίγουρα στις εγκυμοσύνες δεν θέλουμε μικρόβια κ μύκητες! Οπότε θα τον ακούσω κ θα την πάρω 😉

Καλημέρα κορίτσια 😊 καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε! 

Ναι κουραστικά και τις παράτησα από μόνη μου αυτήν με είπε να συνεχίσω… εμένα ήθελε κάτω από 95 το πρωί σε νηστεία και μετά το γεύμα ήθελε κάτω από 125 

καλα θα κανείς και θα την πάρεις την αντιβίωση αφού πρέπει, εγω έπινα 25 μερες αντιβίωση και έμεινα εγκυος με την αντιβίωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elk είπε:

Άντε ωραία καλά να περάσετε στις διακοπές σας και 3 μέρες μια χαρά είναι 

στα πόδια εγώ υπάρχουν φορές που με σφίγγουν τα παπούτσια και άλλες φορές που είναι εντάξει 

στε χέρια τώρα άρχισα να πρήζομαι, στο πρόσωπο ευτυχώς όχι ακόμα 

Άγχος και εγώ πολύ όσο πλησιάζουμε 

Τι ωραία !! Να περάσεις όμορφα κι να το ευχαριστηθείς όσο γίνεται !!!όσες κάνετε κ μπανάκια στη θάλασσα κάντε και για εμάς !!ο γιατρός μου είπε μόνο πολύ πρωινά αλλά δε θα χάσω και τον ύπνο μου !!περιμένουμε τα νέα σου τη Δευτέρα !

@Olia4ναι δε το συζητώ !!δε θέλουμε σίγουρα μικρόβια !οπότε όλα μια χαρά !!

@babyblue94Εγώ τη νιώθω χαμηλά κυρίως τα βράδια ..κ εγώ σε σημείο ενόχλησης!!!τα γλυκούλια μας κινούνται συνεχώς ..εγώ πλέον τη νιώθω κ όταν δεν είμαι τόσο ξεκούραστη κ ακόμα κ όταν κινούμαι !!φαντάζομαι κι εσείς !!

Κορίτσια μετά από μια συζήτηση που είχα χθες με μια ξαδέρφη μου που γέννησε πρόσφατα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε ακούσει κάποια καλή κρέμα σισφιγξης της κοιλιά μετά τον τοκετό  ;;πρώτα ο Θεός βέβαια !!σιγά σιγά θα πάρω τα του φαρμακείου κ αυτό δε το είδα σκεφτεί καν !εκτός αν μας πει κ ο γιατρός κάποια ειδική τουλάχιστον για εμένα με την τομή της καισαρικής..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια πρώτο μπάνιο για φέτος! Πολλή ζέστη!!! 256F18E8-1CBF-4C4E-BE8B-BE14369ABC10.thumb.jpeg.41c0888401569c1ab2b5e9434442d898.jpeg

Τι τέλεια !!αυτές είναι αμμουδιές...χωρίς πολύ κόσμο,με  δέντρα ,φυσική σκιά , με καθαρή θαλασσα χωρίς την εμπορευματοποίηση με τις ξαπλώστρες κ όλα αυτά !!

Να ξέρεις σε ζηλεύω άπειρα !!!❤️καλή αρχή στα μπανάκια σου !!!με πολύ αντηλιακό 😙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Τι τέλεια !!αυτές είναι αμμουδιές...χωρίς πολύ κόσμο,με  δέντρα ,φυσική σκιά , με καθαρή θαλασσα χωρίς την εμπορευματοποίηση με τις ξαπλώστρες κ όλα αυτά !!

Να ξέρεις σε ζηλεύω άπειρα !!!❤️καλή αρχή στα μπανάκια σου !!!με πολύ αντηλιακό 😙

Έχει και τα καλά του το χωριό

αλλά δεν κολύμπησα πολυ κανένα 10 λεπτό, πήγα και μέσα στο μεσημέρι ο ήλιος έκαιγε την έχω κοντά την θάλασσα αλλά δυστυχώς δεν μπορω να πηγαίνω συχνά… 

μακαρι να βολέψει και εσενα να πας να κανείς ένα μπανάκι κάπου εκεί κοντά να δροσιστείς 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Έχει και τα καλά του το χωριό

αλλά δεν κολύμπησα πολυ κανένα 10 λεπτό, πήγα και μέσα στο μεσημέρι ο ήλιος έκαιγε την έχω κοντά την θάλασσα αλλά δυστυχώς δεν μπορω να πηγαίνω συχνά… 

μακαρι να βολέψει και εσενα να πας να κανείς ένα μπανάκι κάπου εκεί κοντά να δροσιστείς 😊

Κρίμα να είναι κοντά κ τέτοια θάλασσα κ να μη μπορείς να πηγαίνεις..δεν πειράζει κ μια στο τόσο μια χαρά είναι !!εμένα ο γιατρός μόνο πρωινά μου επέτρεψε..αν κ την τελευταία φορά μου τόνισε και το φαινόμενο της μωβ μέδουσας.

Κ εγώ κοντά την έχω αλλά οι κοντινές είναι μέσα στον κόσμο κ μέσα στην βρώμα..οπότε δε με κόβω...ίσως κάνα σουκου αν πάμε εξοχικό !αν κ δε πολύ θέλουμε γιατι θέλουμε πρώτα να το ανακαινίσουμε κάπως.ελπιζουμε μέχρι του χρόνου για να παίρνουμε κ την μικρόυλα να πηγαίνουμε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Κρίμα να είναι κοντά κ τέτοια θάλασσα κ να μη μπορείς να πηγαίνεις..δεν πειράζει κ μια στο τόσο μια χαρά είναι !!εμένα ο γιατρός μόνο πρωινά μου επέτρεψε..αν κ την τελευταία φορά μου τόνισε και το φαινόμενο της μωβ μέδουσας.

Κ εγώ κοντά την έχω αλλά οι κοντινές είναι μέσα στον κόσμο κ μέσα στην βρώμα..οπότε δε με κόβω...ίσως κάνα σουκου αν πάμε εξοχικό !αν κ δε πολύ θέλουμε γιατι θέλουμε πρώτα να το ανακαινίσουμε κάπως.ελπιζουμε μέχρι του χρόνου για να παίρνουμε κ την μικρόυλα να πηγαίνουμε ❤️

Ναι δυστυχώς λόγο δουλειάς ο αντρας μου δεν έχει πολύ χρόνο για να πηγαίνουμε αν πας θάλασσα μετά σε κουράζει θέλεις να φας και να κοιμηθείς εάν έχεις δουλειά μετά δεν γίνεται να δουλέψεις είσαι χάλια..   Δεν πειράζει του χρόνου με την μικρούλα θα είναι αλλιώς ααα έχετε και εξοχικο τι ωραία αν το φτιάξετε σίγουρα θα πηγαίνετε μετά με την μικρή για μπανάκι  😊

αν είναι βρώμικη καλά κανείς και δεν μπαίνεις ούτε εγώ θα έμπαινα και εμένα ο Γιατρός με είπε η να πηγαίνω πρωί ή απόγευμα αλλά σήμερα είχαμε χρόνο μεσημέρι για να πάμε αλλιώς δεν θα πηγαίναμε καθόλου και λέω από το να μην πάω καθόλου ας πάμε για μια ωριτσα το μεσημέρι 

Μακάρι και εμείς του χρόνου με την μικρή να μπορέσουμε να πάμε κάπου διακοπές να φύγουμε λίγο από το χωριό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...