Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

Κορίτσια εγώ έχω προβληματιστεί λίκνο ή κούνια κατευθείαν;

Ο΄λες για λίκνο σας βλέπω ...μόνο με το σκεπτικό πως θα είναι για λίγο το λίκνο το σκέφτομαι και άλλες φίλες μου είχαν τη κούνια δίπλα με κατεβασμε΄νο  κάγκελο..βέβαια βοηθάει το λίκνο (αν είναι ανοιχτο στη μεριά του κρεβατιού)να μη σηκώνεσαι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα ναι θα μου στείλουν μερικά πράγματα συγγενείς να τα δω ότι μου κάνει θα το κρατήσω ότι δεν μου κάνει θα αγοράσω καινούργιο τώρα που με πήρε τηλ με είπε ότι εκτός από καρότσι όλα τα αλλά τα έχουν θα περιμένω να μου τα στείλουν με μεταφορική να τα δω 😊

ναι είμαι λίγο πιο μπροστά ανυπομονώ να πάω αύριο να την δούμε… εμένα μου αύξησαν και τις βιταμίνες μου έδωσε και άλλο χάπι σίδερο μου το έκανε ένα πρωί ένα βράδυ και σε μια βδομαδα θα μου το κάνει 3 χάπια την μέρα και εσεις τόσο πολύ παίρνετε ;  και θα ξεκινήσω και Β12 

Εγώ προς το παρών παίρνω μαγνήσιο πρωί βράδυ 

Φολικό ένα την μέρα

Σαλοσπιρ ένα την μέρα..

Σίδηρο μου έχει πει δυο αλλά παίρνω ένα καο το ξέρει επειδή με αναγουλιαζει οι τελευταίες εξετάσεις είναι εντάξει οποτε μου λέει καλά είναι και ετσι προς το παρών 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mairy22 είπε:

Κορίτσια εγώ έχω προβληματιστεί λίκνο ή κούνια κατευθείαν;

Ο΄λες για λίκνο σας βλέπω ...μόνο με το σκεπτικό πως θα είναι για λίγο το λίκνο το σκέφτομαι και άλλες φίλες μου είχαν τη κούνια δίπλα με κατεβασμε΄νο  κάγκελο..βέβαια βοηθάει το λίκνο (αν είναι ανοιχτο στη μεριά του κρεβατιού)να μη σηκώνεσαι .

Ναι και εμείς σε λίκνο πήγαμε. Και του χρόνου που θα φτάσει 7-8 μηνών θα της πάρουμε κατευθείαν κρεβατάκι με κάγκελο για αρχή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι και εμείς σε λίκνο πήγαμε. Και του χρόνου που θα φτάσει 7-8 μηνών θα της πάρουμε κατευθείαν κρεβατάκι με κάγκελο για αρχή

Καλη ιδέα και αυτό ....!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mairy22 είπε:

Κορίτσια εγώ έχω προβληματιστεί λίκνο ή κούνια κατευθείαν;

Ο΄λες για λίκνο σας βλέπω ...μόνο με το σκεπτικό πως θα είναι για λίγο το λίκνο το σκέφτομαι και άλλες φίλες μου είχαν τη κούνια δίπλα με κατεβασμε΄νο  κάγκελο..βέβαια βοηθάει το λίκνο (αν είναι ανοιχτο στη μεριά του κρεβατιού)να μη σηκώνεσαι .

Εμένα επειδή θα μου τα δώσουν αυτά δεν θα παρω μόνο αν δεν είναι καλά θα αγοράσω καινούργια… η κούνια από όσο ξέρω είναι σίγουρα καλή γιατί την είδε η μαμα και για τα υπόλοιπα δεν έχω ιδέα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ προς το παρών παίρνω μαγνήσιο πρωί βράδυ 

Φολικό ένα την μέρα

Σαλοσπιρ ένα την μέρα..

Σίδηρο μου έχει πει δυο αλλά παίρνω ένα καο το ξέρει επειδή με αναγουλιαζει οι τελευταίες εξετάσεις είναι εντάξει οποτε μου λέει καλά είναι και ετσι προς το παρών 

 

 

 

 

Εγω παίρνω μαγνήσιο πρωί βράδυ, σίδηρο τώρα το παίρνω πρωί βράδυ ξεκίνησα με ένα αλλά έκανα εξετάσεις και αντί να ανεβεί το σίδηρο έπεσε 2 μονάδες όποτε αύξησαν την δόση και σε μια βδομαδα θα μου τα κάνει 3 τα χάπια 

Επισης παίρνω Φυλλικό d3 και ξεκίνησα και b12 πολύ πράγμα κάθε μέρα, πολλά χάπια αναρωτιέμαι αν οργανισμός μπορεί να απορρόφηση τόσες βιταμίνες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω παίρνω μαγνήσιο πρωί βράδυ, σίδηρο τώρα το παίρνω πρωί βράδυ ξεκίνησα με ένα αλλά έκανα εξετάσεις και αντί να ανεβεί το σίδηρο έπεσε 2 μονάδες όποτε αύξησαν την δόση και σε μια βδομαδα θα μου τα κάνει 3 τα χάπια 

Επισης παίρνω Φυλλικό d3 και ξεκίνησα και b12 πολύ πράγμα κάθε μέρα, πολλά χάπια αναρωτιέμαι αν οργανισμός μπορεί να απορρόφηση τόσες βιταμίνες 

καλησπέρα κορίτσια!φαντάζομαι πως αν δε μπορούσε ο οργανισμός δε θα μας τις χορηγούσαν. αν και όντωςπαίρνεις αρκετά...εγώ προς στιγμήν παίρνω 1 iofolen-πολυβιταμινούχο-, ένα φολικό, έναν σίδηρο και 1 μαγνήσιο κ τις αντιπηκτικέ΄ς μου...σε κάνα/1.5 μήνα  μου είπε ίσως ξεκινήσω ενέσιμη προγεστερ΄΄ονη..(ασβέστιο σταμάτησα τελείως ..)

@Mairy22νομίζω πως το λίκνο βολεύει άπειρα για τον πρώτο καιρό...απο κει κ πέρα νομίζω τίθεται το ερώτημα αν θες να φτιάξεις παιδικό δωμάτιο εξ αρχής ώστε να το χεις έτοιμο.συν ότι η κούνια σου μένει παραπάνω..προσωπικά πήραμε κούνια που γίνεται προεφηβικό κρεβάτι ΄ωστε να την έχουμε περισσοτερο χρόνο. εμας μας έδωσαν λίκνο,πήγαμε πήραμε στρωματάκι μόνο αλλά κ να μη μας έδιναν θα παίρναμε..έχω ακούσει τα καλύτερα.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mairy22 είπε:

Κορίτσια εγώ έχω προβληματιστεί λίκνο ή κούνια κατευθείαν;

Ο΄λες για λίκνο σας βλέπω ...μόνο με το σκεπτικό πως θα είναι για λίγο το λίκνο το σκέφτομαι και άλλες φίλες μου είχαν τη κούνια δίπλα με κατεβασμε΄νο  κάγκελο..βέβαια βοηθάει το λίκνο (αν είναι ανοιχτο στη μεριά του κρεβατιού)να μη σηκώνεσαι .

Κορίτσι μου εγώ είμαι μάλλον από τις μοναδικές περιπτώσεις που δεν θα πάρω λίκνο! 🤣 Θεωρώ ότι με αυτά τα χρήματα θα πάρω κάτι άλλο! Θα πάμε κατευθείαν σε κούνια (που γίνεται κ κρεβατάκι ιδανικά). Σε δύο μαγαζιά που ρώτησα μου είπαν ότι το λίκνο είναι μέχρι 4το πολύ 6μηνων! Γτ δεν είναι τόσο σταθερά! Φυσικά κ είναι επιλογή της κάθε μίας! Αν μου το έδιναν ίσως το χρησιμοποιούσα για το πρώτο 2μηνο! Αλλά επειδή τα έξοδα μας είναι πολλά θεωρώ ότι είναι χαμένα λεφτά! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσι μου εγώ είμαι μάλλον από τις μοναδικές περιπτώσεις που δεν θα πάρω λίκνο! 🤣 Θεωρώ ότι με αυτά τα χρήματα θα πάρω κάτι άλλο! Θα πάμε κατευθείαν σε κούνια (που γίνεται κ κρεβατάκι ιδανικά). Σε δύο μαγαζιά που ρώτησα μου είπαν ότι το λίκνο είναι μέχρι 4το πολύ 6μηνων! Γτ δεν είναι τόσο σταθερά! Φυσικά κ είναι επιλογή της κάθε μίας! Αν μου το έδιναν ίσως το χρησιμοποιούσα για το πρώτο 2μηνο! Αλλά επειδή τα έξοδα μας είναι πολλά θεωρώ ότι είναι χαμένα λεφτά! 😉

Αναλογα τι λίκνο εννοεί η καθεμία. Αν εννοείς μια καλαθουνα είναι για πολύ λίγο ναι. Αλλά αν πάρεις λίκνο από αυτά τα μεγάλα. Χωράει το παιδί μέχρι 8 μηνών σίγουρα. Μετά πάλι χωράει απλά σηκώνεται και είναι επίφοβο μην πέσει. 

Αλλά ναι το κάθε ζευγάρι τα βάζει κάτω και βλέπει τι το βολεύει καλύτερα. Εμείς είχαμε δει ότι όλοι οι γύρω μας πήρανε κούνιες και τα παιδιά δεν κοιμήθηκαν ποτέ εκεί μέσα. Και μας έλεγαν πετάξαμε τα λεφτά μας.  Οπότε καλύτερα κρεβατάκι που να έχει και προστασία. Ώστε να μην πετάξουμε τα λεφτά μας. Να μπορεί να χρησιμοποιηθεί για χρόνια. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια περνω μονο φιλικό και σίδηρο viofer ενα πρωι ενα βραδυ επερνα και D αλλα ανεβηκε και σταματησα τωρα μ φαινεται θα μ γραψει και μαγνησιο στην επομενη επισκεψη  εχω κράμπες στα ποδια το βραδυ …

 

 Και εγω λεω να μην παρω λίκνο θα παρω φωλίτσα και θα εχω το κρεβατι στο δωματιο μου Οποτε δεν θα μ χρειαστει πιστευω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ό,  τι βολεύει την καθεμία.. άλλωστε κ η κούνια δίπλα στο κρεβάτι κι το λίκνο είναι ακριβώς τα ίδια..δεν αλλάζει κάτι. κ οι φωλίτσες είναι υπέροχες κ πολύ βολικές.εμείς για αρχή σίγουρα δε θα πάρουμε πάρκο..δε ξέρω αν θα μας χρειαστεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου...κάναμε  β επιπέδου όλα καλά!!🙂

Σεβαστές όλες οι απόψεις σχετικά ,και εγώ προς λίκνο κλίνω ...Θα δούμε ...

Πάντως χαλάρωσα και μου ΄έφυγε ένα αγχος σήμερα ....Π΄άντως ούτε βίντεο ούτε 3d μας έδωσαν 😪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mairy22 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου...κάναμε  β επιπέδου όλα καλά!!🙂

Σεβαστές όλες οι απόψεις σχετικά ,και εγώ προς λίκνο κλίνω ...Θα δούμε ...

Πάντως χαλάρωσα και μου ΄έφυγε ένα αγχος σήμερα ....Π΄άντως ούτε βίντεο ούτε 3d μας έδωσαν 😪

Άντε ωραία κοπέλα μου ολα καλά έφυγε και η β επιπέδου κομπλέ😊 εγώ λογικά θα προτιμούσα λίκνο αλλά επειδή θα με δώσουν περιμένω πρώτα να τα δω

και εμένα που μου έδωσαν φωτογραφίες από την εξέταση μην νομίζεις δεν ήταν καλές ίσως δεν καθόταν και το μωρο ανάλυση χάλια… κάποιες κοπέλες ήταν πιο τυχερές και πήραν ωραίες φωτογραφίες 3d 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mairy22 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου...κάναμε  β επιπέδου όλα καλά!!🙂

Σεβαστές όλες οι απόψεις σχετικά ,και εγώ προς λίκνο κλίνω ...Θα δούμε ...

Πάντως χαλάρωσα και μου ΄έφυγε ένα αγχος σήμερα ....Π΄άντως ούτε βίντεο ούτε 3d μας έδωσαν 😪

Τέλεια, όλα ομορφα..χαλάρωσες και σιγά σιγά θα ψωνίσεις κιόλας!!

αχ κ εγώ δεν πήρα 3ντι .. μου είπε ο γιατρός πως και να μου έδινε θα ήταν χάλια..το μωράκι είχε στρέψει το προσωπάκι του προος τον πλακούντα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Εγω κοριτσια περνω μονο φιλικό και σίδηρο viofer ενα πρωι ενα βραδυ επερνα και D αλλα ανεβηκε και σταματησα τωρα μ φαινεται θα μ γραψει και μαγνησιο στην επομενη επισκεψη  εχω κράμπες στα ποδια το βραδυ …

 

 Και εγω λεω να μην παρω λίκνο θα παρω φωλίτσα και θα εχω το κρεβατι στο δωματιο μου Οποτε δεν θα μ χρειαστει πιστευω 

Και εμένα με πιάνουν κράμπες στα πόδια το βράδυ όταν κοιμάμαι και με έχει δώσει μαγνήσιο ένα πρωί ένα βράδυ βέβαια πάλι με πιάνουν αλλά ίσως είναι κάπως καλύτερα από το να μην το έπαιρνα καθόλου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Αναλογα τι λίκνο εννοεί η καθεμία. Αν εννοείς μια καλαθουνα είναι για πολύ λίγο ναι. Αλλά αν πάρεις λίκνο από αυτά τα μεγάλα. Χωράει το παιδί μέχρι 8 μηνών σίγουρα. Μετά πάλι χωράει απλά σηκώνεται και είναι επίφοβο μην πέσει. 

Αλλά ναι το κάθε ζευγάρι τα βάζει κάτω και βλέπει τι το βολεύει καλύτερα. Εμείς είχαμε δει ότι όλοι οι γύρω μας πήρανε κούνιες και τα παιδιά δεν κοιμήθηκαν ποτέ εκεί μέσα. Και μας έλεγαν πετάξαμε τα λεφτά μας.  Οπότε καλύτερα κρεβατάκι που να έχει και προστασία. Ώστε να μην πετάξουμε τα λεφτά μας. Να μπορεί να χρησιμοποιηθεί για χρόνια. 

 

 

Ναι έχει να κάνει σίγουρα με το ποσό που διαθέτει το ζευγάρι! Διότι τα έξοδα είναι πολλά! Εμείς κ πάλι όλοι μας λένε ότι το λίκνο είναι πεταμένα λεφτά!!! Τώρα τι να σου πω κ εγώ δεν έχω ιδέα! Ελπίζω όταν με το καλό έρθει το μωρό να κοιμηθεί στην κούνια του όπως όλα τα μωράκια που μας έχουν πει!!! Πάμε λίγο στα τυφλά μωρέ όλες μας όσες περιμένουμε το πρώτο μας! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mairy22 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου...κάναμε  β επιπέδου όλα καλά!!🙂

Σεβαστές όλες οι απόψεις σχετικά ,και εγώ προς λίκνο κλίνω ...Θα δούμε ...

Πάντως χαλάρωσα και μου ΄έφυγε ένα αγχος σήμερα ....Π΄άντως ούτε βίντεο ούτε 3d μας έδωσαν 😪

Μπραβοοο που πήγαν όλα καλά!!! Αυτό έχει σημασία κ όλα τα άλλα ότι μπορεί η κάθε μία θα πάρει μωρέ!!! Πάντως κ εμένα που ο γιατρός Μ είναι στο νοσοκομείο δεν Μ έδωσε βίντεο ούτε 3d. Απλές φωτογραφίες πήραμε! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Μπραβοοο που πήγαν όλα καλά!!! Αυτό έχει σημασία κ όλα τα άλλα ότι μπορεί η κάθε μία θα πάρει μωρέ!!! Πάντως κ εμένα που ο γιατρός Μ είναι στο νοσοκομείο δεν Μ έδωσε βίντεο ούτε 3d. Απλές φωτογραφίες πήραμε! 😉

Καλημέρα!!!Σ ευχαριστώ πολύ !!! Ναι μόνο κάτι φωτογραφίες και εμείς αν και ιδιωτικο....😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Τέλεια, όλα ομορφα..χαλάρωσες και σιγά σιγά θα ψωνίσεις κιόλας!!

αχ κ εγώ δεν πήρα 3ντι .. μου είπε ο γιατρός πως και να μου έδινε θα ήταν χάλια..το μωράκι είχε στρέψει το προσωπάκι του προος τον πλακούντα!!

Καλημέρα και εμένα δεν είχε καλή στα΄ση για 3d δε βαριέσαι...θα βγα΄λουμε άλλες καλά να είμαστε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Elk είπε:

Άντε ωραία κοπέλα μου ολα καλά έφυγε και η β επιπέδου κομπλέ😊 εγώ λογικά θα προτιμούσα λίκνο αλλά επειδή θα με δώσουν περιμένω πρώτα να τα δω

και εμένα που μου έδωσαν φωτογραφίες από την εξέταση μην νομίζεις δεν ήταν καλές ίσως δεν καθόταν και το μωρο ανάλυση χάλια… κάποιες κοπέλες ήταν πιο τυχερές και πήραν ωραίες φωτογραφίες 3d 

Καλημέρα..και εμείς θα πάρουμε κα΄ποια από γνωστούς αν μας κάνουν και είναι σε καλή κατάσταση...ενας χαμός ..χχεχεχεχ...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Ναι έχει να κάνει σίγουρα με το ποσό που διαθέτει το ζευγάρι! Διότι τα έξοδα είναι πολλά! Εμείς κ πάλι όλοι μας λένε ότι το λίκνο είναι πεταμένα λεφτά!!! Τώρα τι να σου πω κ εγώ δεν έχω ιδέα! Ελπίζω όταν με το καλό έρθει το μωρό να κοιμηθεί στην κούνια του όπως όλα τα μωράκια που μας έχουν πει!!! Πάμε λίγο στα τυφλά μωρέ όλες μας όσες περιμένουμε το πρώτο μας! 😊

Καλημέρα από όσο ξέρω αν δεν κάνω λαθος εδώ όλες το πρώτο μας παιδάκι περιμένουμε όποτε σίγουρα πάμε και λίγο στα τυφλά.. εγώ πιστεύω ότι θα παρω και πράγματα που τελικά δεν θα μου είναι και τόσο χρήσιμα αλλά και αυτά μέσα στο πρόγραμμα είναι 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου !!η μπουμπου ήταν τόσο κινητική όλο το βράδυ κι τώρα !!Μ έχει τρελάνει χιχιχ .ήταν καιρός κ εγώ να την βγάλω βίντεο..βρε κορίτσια εσείς που έχετε κράμπες στα πόδια που τις έχετε ;;χαμηλά ;;εγώ νιώθω πονάκια ψηλά ανάμεσα στα πόδια και στο όργανακι μας(καταλαβαίνετε 🤣).αν είναι πάλι συσπάσεις πφφφφ...

Αχ όλες αυτές οι ετοιμασίες είναι τόσο όμορφες...άλλωστε όντως είμαστε στα τυφλά και δε ξέρουμε τι θα βολεψει την καθεμία .το κάθε ζευγάρι παίρνει ο τι νομίζει καλύτερο κ ο τι μπορεί !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !!η μπουμπου ήταν τόσο κινητική όλο το βράδυ κι τώρα !!Μ έχει τρελάνει χιχιχ .ήταν καιρός κ εγώ να την βγάλω βίντεο..βρε κορίτσια εσείς που έχετε κράμπες στα πόδια που τις έχετε ;;χαμηλά ;;εγώ νιώθω πονάκια ψηλά ανάμεσα στα πόδια και στο όργανακι μας(καταλαβαίνετε 🤣).αν είναι πάλι συσπάσεις πφφφφ...

Αχ όλες αυτές οι ετοιμασίες είναι τόσο όμορφες...άλλωστε όντως είμαστε στα τυφλά και δε ξέρουμε τι θα βολεψει την καθεμία .το κάθε ζευγάρι παίρνει ο τι νομίζει καλύτερο κ ο τι μπορεί !

Εγώ μια φορά είχα πάθει κράμπα..και μου ξεκίνησε ο γιατρός μαγνήσιο..

Στην γάμπα είχα νιώσει. Και καμιά φορά παθαίνω στην πατούσα.. οι δικιες σου πρέπει λογικά να είναι κάτι άλλο ίσως συσπάσεις.  Δεν κάνεις κάτι για αυτό; Εννοώ σου έχει πει ο γιατρός πως θα σε βοηθήσει να ελλατωθουν.;

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ μια φορά είχα πάθει κράμπα..και μου ξεκίνησε ο γιατρός μαγνήσιο..

Στην γάμπα είχα νιώσει. Και καμιά φορά παθαίνω στην πατούσα.. οι δικιες σου πρέπει λογικά να είναι κάτι άλλο ίσως συσπάσεις.  Δεν κάνεις κάτι για αυτό; Εννοώ σου έχει πει ο γιατρός πως θα σε βοηθήσει να ελλατωθουν.;

 

 

Ναι στην γάμπα είχα πάθει κ εγώ...αχ δε ξέρω αν είναι συσπάσεις..έχω νιώσει διάφορους πόνους κ δε μπορώ να καταλάβω ..πάντως πέτρωμα κ λοιπά δεν έχω..στην αρχή της εγκυμοσύνης το είχα αυτό από την άλλη πλευρά αλλά μου είχε πει ο γιατρός πως μεγαλώνει η μήτρα ..τώρα είναι απ' την άλλη πλευρά που μάλλον έχει αρχίσει να μεγαλώνει όντως γιατί πηγαίνει το νινακι κ από εκεί (επιτέλους )..δε θέλω να αγχωθω..μου είχε πει αν νιώσω έντονο πόνο να πάρω ενέσιμη προγεστερόνη..θα δω πως θα πάει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !!η μπουμπου ήταν τόσο κινητική όλο το βράδυ κι τώρα !!Μ έχει τρελάνει χιχιχ .ήταν καιρός κ εγώ να την βγάλω βίντεο..βρε κορίτσια εσείς που έχετε κράμπες στα πόδια που τις έχετε ;;χαμηλά ;;εγώ νιώθω πονάκια ψηλά ανάμεσα στα πόδια και στο όργανακι μας(καταλαβαίνετε 🤣).αν είναι πάλι συσπάσεις πφφφφ...

Αχ όλες αυτές οι ετοιμασίες είναι τόσο όμορφες...άλλωστε όντως είμαστε στα τυφλά και δε ξέρουμε τι θα βολεψει την καθεμία .το κάθε ζευγάρι παίρνει ο τι νομίζει καλύτερο κ ο τι μπορεί !

Εγώ κάτω στον αστράγαλο έχω κράμπες και στην γάμπα με πιάνει σε εκείνα τα σημεία έχω… 

αχ τι καλά είδες όσο περναει ο καιρός είναι πιο έντονο να τραβήξεις βίντεο και εγω έχω βγάλει 😁

πηρα καρότσι καρότσια  πολύ χάρηκα 💕 χαζό μαμα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...