Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

@irini5με το καλό να πας αύριο να μας πεις κ εσύ τα νεα σου

Και εγώ την Δευτέρα το απόγευμα εχω

@mariakaterκαλορίζικο το σπιτάκι σας εύχομαι κάθε χαρά κ με το καλό το μωράκι σας.δυσκολο πράγμα μετακόμιση κ εγκυμοσυνη αλλά είναι τόση η χαρά που δεν θα καταλάβεις κούραση πιστεύω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλημέρα κορίτσια μου....Επιτέλους βρήκα χρόνο και εγώ...

Καλορίζικα τα σπίτια για τα κορίτσια που μετακόμισαν ...🥰

και εγώ στις 23 β επιπέδου !!!22 και 2 μέρες...

ρίξαμε και εμείς μια ματιά για τον εξοπλισμό δεν έχουμε καταληξει κάπου ,τα βασικά θα πάρουμε λίκνο -καρότσι -μπανάκι δε ξέρω τι είναι βολικό...το ψαχνουμε..

Εγώ ξεκίνησα αιματοκρίτη 39 έπεσε στο 36 με πειράζει στο στομάχι ο σίδηρος μέρα παρα μέρα παίρνω για να μη πονάω .Κάθε μηνα είναι οι εξετα΄σεις αίματος ούρων-ζα΄χαρου (όχι καμπύλη εννοείται)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Mairy22 είπε:

Kαλημέρα κορίτσια μου....Επιτέλους βρήκα χρόνο και εγώ...

Καλορίζικα τα σπίτια για τα κορίτσια που μετακόμισαν ...🥰

και εγώ στις 23 β επιπέδου !!!22 και 2 μέρες...

ρίξαμε και εμείς μια ματιά για τον εξοπλισμό δεν έχουμε καταληξει κάπου ,τα βασικά θα πάρουμε λίκνο -καρότσι -μπανάκι δε ξέρω τι είναι βολικό...το ψαχνουμε..

Εγώ ξεκίνησα αιματοκρίτη 39 έπεσε στο 36 με πειράζει στο στομάχι ο σίδηρος μέρα παρα μέρα παίρνω για να μη πονάω .Κάθε μηνα είναι οι εξετα΄σεις αίματος ούρων-ζα΄χαρου (όχι καμπύλη εννοείται)

Ναι όχι κάθε μήνα. Η καμπύλη είναι μετά την β επιπέδου μου είπε εμένα ο γιατρός. Κάθε μήνα κάνω αιματολογικές 

Εμείς κορίτσια τα πήραμε όλα και ησυχασαμε. Έχω κανει όλες τις παραγγελίες και θα περιμένω να μου ερθουν.  Μόνο ντουλάπα ψάχνω και είμαι έτοιμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

@irini5 κορίτσι μου

 Πες μας για την β επιπέδου σου. Πώς ήταν; Καθόταν φρόνιμα.;😋

καλησπέρα κορίτσια!!

τι ωραία που αναζητούμε όλες τα πρώτα απαραίτητα ψώνια μας για τα παιδάκια!!εμείς νομίζω καταλήξαμε σε καρότσι και είμαστε ανάμεσα σε δύο σετ κρεβατιών..δε ξέρω τι αξίζει κ τι όχι...

 ΄έρχονται κ επισήμως τα νινάκια μας σιγά σιγά!!είμαστε 6ο μηνα!!!το έχετε νιώσει ;;;είμαι τόσο χαρούμενη!

εμείς σήμερα πήγαμε στο μητέρα στο γιατρό μου..όλα καλά μας τα είπε όλα!!μου είπε όμως  ότι έχω κάπως υψηλότερη πίεση στις μητριαίες αγωγούς αλλά είναι εντός ορίων. απλώς μου είπε να πάω τις εξετἀσεις της β επιπέδου στον αιματολόγο που είχα ξαναπάει να τις δει όπως είθισται μου είπε άλλωστε! δλδ θα πήγαινα ούτως η άλλως να τις εκτιμήσει κ αυτός. κ ίσως μου αυξήσει τη δόση των αντιπηκτικών.  κατα τ άλλα πολύ καλά!! ❤️  στο εξής θα με βλέπει ανά 2-3  βδομάδες!! 

δεν ήταν καθόλου ήσυχη χαχαχχα..υπερκινητική αυτες τις ημέρες..!!όλο μου κουνιέται κ κάνει ναζάκια! τζάμπα και το 3d είχε γυρίσει όλο το κεφαλάκι της προς τον πλακο΄υντα... γενικά είχα πονάκια το βράδυ κ όταν πήγα σήμερα, το είπα κ στον γιατρό αλλά μου είπε είναι φυσιολογικά και δεν είναι συσπάσεις..οπότε μια χαρά...επίσης το νινάκι μου έχει αρχισει να πηγαίνει  προς τα αριστερα σιγά σιγά..ελπίζω να χωρέσει το μαναράκι μου στην μήτρα μου.

πήρα κι το δωράκι μου από το μητέρα..κάτι δειγματάκια, ένα απορρυπαντικό, ένα μπιμπερό με σετ πιπίλα και 2 πιπίλες!! ενθουσιάστηκα ❤️ χχαχαχα!! 

 

@babyblue94 @Mairy22 @mariakater άντε να παίρνετε κ εσείς σειρά με το βασικό :καλά αποτελέσματα !! καλά εσύ @babyblue94είσαι πανέτοιμη μου φαίνεται!!πότε με το καλό τα περιμένεις τα πραγματάκια σου ;; εμάς μας είπαν κ για το καρότσι και για όποια απ τις 2 κούνιες κάνα μήνα με 1.5!!!

@Katerina. είσαι η επόμενη!!σε 2 μερούλες θα περιμένουμε τα νέα σου! μην πας αγχωμένη όπως εγώ καθε φορά...μ έχει πάρει κ ο γιατρός χαμπάρι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

καλησπέρα κορίτσια!!

τι ωραία που αναζητούμε όλες τα πρώτα απαραίτητα ψώνια μας για τα παιδάκια!!εμείς νομίζω καταλήξαμε σε καρότσι και είμαστε ανάμεσα σε δύο σετ κρεβατιών..δε ξέρω τι αξίζει κ τι όχι...

 ΄έρχονται κ επισήμως τα νινάκια μας σιγά σιγά!!είμαστε 6ο μηνα!!!το έχετε νιώσει ;;;είμαι τόσο χαρούμενη!

εμείς σήμερα πήγαμε στο μητέρα στο γιατρό μου..όλα καλά μας τα είπε όλα!!μου είπε όμως  ότι έχω κάπως υψηλότερη πίεση στις μητριαίες αγωγούς αλλά είναι εντός ορίων. απλώς μου είπε να πάω τις εξετἀσεις της β επιπέδου στον αιματολόγο που είχα ξαναπάει να τις δει όπως είθισται μου είπε άλλωστε! δλδ θα πήγαινα ούτως η άλλως να τις εκτιμήσει κ αυτός. κ ίσως μου αυξήσει τη δόση των αντιπηκτικών.  κατα τ άλλα πολύ καλά!! ❤️  στο εξής θα με βλέπει ανά 2-3  βδομάδες!! 

δεν ήταν καθόλου ήσυχη χαχαχχα..υπερκινητική αυτες τις ημέρες..!!όλο μου κουνιέται κ κάνει ναζάκια! τζάμπα και το 3d είχε γυρίσει όλο το κεφαλάκι της προς τον πλακο΄υντα... γενικά είχα πονάκια το βράδυ κ όταν πήγα σήμερα, το είπα κ στον γιατρό αλλά μου είπε είναι φυσιολογικά και δεν είναι συσπάσεις..οπότε μια χαρά...επίσης το νινάκι μου έχει αρχισει να πηγαίνει  προς τα αριστερα σιγά σιγά..ελπίζω να χωρέσει το μαναράκι μου στην μήτρα μου.

πήρα κι το δωράκι μου από το μητέρα..κάτι δειγματάκια, ένα απορρυπαντικό, ένα μπιμπερό με σετ πιπίλα και 2 πιπίλες!! ενθουσιάστηκα ❤️ χχαχαχα!! 

 

@babyblue94 @Mairy22 @mariakater άντε να παίρνετε κ εσείς σειρά με το βασικό :καλά αποτελέσματα !! καλά εσύ @babyblue94είσαι πανέτοιμη μου φαίνεται!!πότε με το καλό τα περιμένεις τα πραγματάκια σου ;; εμάς μας είπαν κ για το καρότσι και για όποια απ τις 2 κούνιες κάνα μήνα με 1.5!!!

@Katerina. είσαι η επόμενη!!σε 2 μερούλες θα περιμένουμε τα νέα σου! μην πας αγχωμένη όπως εγώ καθε φορά...μ έχει πάρει κ ο γιατρός χαμπάρι. 

Αχ τι ωραία όλα. Ααα σε όλη την εξέταση κοιτούσε από την άλλη;; Χαχαχα είναι σταρ δεν θέλει πολλά πολλά. 

Ωραία να τις πας στον αιματολογο. Όλα καλά. 

Ναι εγώ πήγα ότι πιστεύω χρειάζονται μέχρι και την γέννα. Τώρα ότι προκύψει θα δούμε. Επειδή κάτι τον Αύγουστο θα είναι κλειστές οι εταιρείες. Τον Ιούλιο θα πάμε διακοπές. Άρα είπα να τελειώνω. Κάποια θα μου τα δώσουν την άλλη βδομάδα και κάποια την επόμενη. Όλα θα τα εχω μέχρι αρχές Ιουνίου. 

 

Στην αυχενική δεν μου έδωσαν τίποτα στο μητέρα. Και τώρα που θα πάω αλλού, χάνω τα δωράκια χαχαχαχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όλες οι φωλιές έχουν 100 και πάνω. Εγώ βρήκα ένα site  και την πήρα 55€. 

Μόλις μου έρθει θα σας πω αν είναι καλή και φουσκωτή για να ξέρετε και εσείς

Screenshot_2022-05-14-11-40-03-093_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Αχ τι ωραία όλα. Ααα σε όλη την εξέταση κοιτούσε από την άλλη;; Χαχαχα είναι σταρ δεν θέλει πολλά πολλά. 

Ωραία να τις πας στον αιματολογο. Όλα καλά. 

Ναι εγώ πήγα ότι πιστεύω χρειάζονται μέχρι και την γέννα. Τώρα ότι προκύψει θα δούμε. Επειδή κάτι τον Αύγουστο θα είναι κλειστές οι εταιρείες. Τον Ιούλιο θα πάμε διακοπές. Άρα είπα να τελειώνω. Κάποια θα μου τα δώσουν την άλλη βδομάδα και κάποια την επόμενη. Όλα θα τα εχω μέχρι αρχές Ιουνίου. 

 

Στην αυχενική δεν μου έδωσαν τίποτα στο μητέρα. Και τώρα που θα πάω αλλού, χάνω τα δωράκια χαχαχαχα

 

αχαχχα ισχύει  !κ εμενα τίποτα στην αυχενική ..

αυτά τα κουτιά με τα δωρακια τα έχει κ ο γιατρός μου στο ιατρείο αλλά δεν είχα πάρει κανένα ποτέ!!ελα δεν πειράζει..όχι όλη την ώρα αλλά την περισσότερη μας ήταν γυρισμένο..δεν κρατάει κ πολλή ωρα μη φανταστείς!! 

ναι καλά έκανες!!αφού θα σου δώσουν κιόλας πραγματάκια μια χαρά θα είσαι!!εμάς ίσως μας δώσουν λίκνο κ καθισματάκι φαγητού για πιο μετα.αυτά!!κοριτσια σας είπαν κ εσά τα μαγαζιά που βγήκατε για ψἀξιμο ως απαραιτητα :θερμαντήρα μπιμπερό, αποστειρω΄τη κι θήλαστρο;; 

εμείς ξεκινήσαμε βαψιμο..το χρώμα του δικού μας δωματίου βγήκε χάλια...λαδί παραγγείλαμε πράσινο βγήκε Παναγία μου!ίσως δείχνεει έτσι κ πάνω στο μωβ που ήταν το προηγούμενο χρώμα..

@blueheartαν θυμάμαι καλά κ εσένα κάτι τέτοιο δε σου είχαν πει.;; για πίεση ; δεν είναι κάτι ανησυχητικό έτσι δεν είναι ;; έτσι είπε ο γιατρός τουλάχιστον .θα περιμένω να δει τι θα μου πει κ ο αιματολόγος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια όλες οι φωλιές έχουν 100 και πάνω. Εγώ βρήκα ένα site  και την πήρα 55€. 

Μόλις μου έρθει θα σας πω αν είναι καλή και φουσκωτή για να ξέρετε και εσείς

Screenshot_2022-05-14-11-40-03-093_com.android.chrome.jpg

ααα το είχα δει αυτο το σαιτ!!!αυτό ειναι το θέμα αν είναι αρκετά φουσκωτή για το μωράκι...πάντως φωλίτσες και στο ηρα, λητω κ όλα τα υπόλοιπα έχουν κ με 65..απλώς είναι λιγότερο γεμάτες!!!κι εντάξει σιγά, θα είναι μια χαρά πστεύω, άλλωστε δε θα τη χρησιμοποιήσουμε κ πολύ καιρο.. καλέ εσύ είσαι πανέτοιμη !!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

αχαχχα ισχύει  !κ εμενα τίποτα στην αυχενική ..

αυτά τα κουτιά με τα δωρακια τα έχει κ ο γιατρός μου στο ιατρείο αλλά δεν είχα πάρει κανένα ποτέ!!ελα δεν πειράζει..όχι όλη την ώρα αλλά την περισσότερη μας ήταν γυρισμένο..δεν κρατάει κ πολλή ωρα μη φανταστείς!! 

ναι καλά έκανες!!αφού θα σου δώσουν κιόλας πραγματάκια μια χαρά θα είσαι!!εμάς ίσως μας δώσουν λίκνο κ καθισματάκι φαγητού για πιο μετα.αυτά!!κοριτσια σας είπαν κ εσά τα μαγαζιά που βγήκατε για ψἀξιμο ως απαραιτητα :θερμαντήρα μπιμπερό, αποστειρω΄τη κι θήλαστρο;; 

εμείς ξεκινήσαμε βαψιμο..το χρώμα του δικού μας δωματίου βγήκε χάλια...λαδί παραγγείλαμε πράσινο βγήκε Παναγία μου!ίσως δείχνεει έτσι κ πάνω στο μωβ που ήταν το προηγούμενο χρώμα..

@blueheartαν θυμάμαι καλά κ εσένα κάτι τέτοιο δε σου είχαν πει.;; για πίεση ; δεν είναι κάτι ανησυχητικό έτσι δεν είναι ;; έτσι είπε ο γιατρός τουλάχιστον .θα περιμένω να δει τι θα μου πει κ ο αιματολόγος.

Όχι δεν θα μου δώσουν τίποτα. Εννοώ τα μαγαζιά θα μου τα έχουν έτοιμα να τα πάρω. Δεν έχω κάποιον να μου δώσει. Μόνο μια φίλη που έχει πολλά ρούχα αλλά μόνο για αγόρι. Οπότε δεν μας κάνει..

Εγώ έχω σκεφτεί να αντλώ γάλα Γιά να δίνει και ο άντρας μου με μπιμπερο οπότε θα χρειαστώ και θηλαστρο και αποστειρωτη για τα μπιμπερο ( έχω κοιτάξει λίγο και υπάρχει και θερμαντήρας μαζί.) .αυτές τις δύο συσκευές θα της πάρω μόλις γεννήσω για να μου πουν και εκεί στο μαιευτήριο. .όλα τα άλλα θα τα έχω αρχές του μήνα 

Εμένα στην αυχενική όταν έδωσα αίμα μου είπε ο γιατρός ότι είδε από το papp-a  ότι μπορώ να κάνω πίεση τρίτου τριμήνου.  Και μου είχε δώσει ένα σαλοσπιρ κάθε βράδυ για πρόληψη. Οπότε τώρα θα δω στην β επιπέδου τι βλέπουν. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

ααα το είχα δει αυτο το σαιτ!!!αυτό ειναι το θέμα αν είναι αρκετά φουσκωτή για το μωράκι...πάντως φωλίτσες και στο ηρα, λητω κ όλα τα υπόλοιπα έχουν κ με 65..απλώς είναι λιγότερο γεμάτες!!!κι εντάξει σιγά, θα είναι μια χαρά πστεύω, άλλωστε δε θα τη χρησιμοποιήσουμε κ πολύ καιρο.. καλέ εσύ είσαι πανέτοιμη !!!!!!!!! 

Ναι έχει και πιο φτηνές. Αλλά μόνο η φωλιά και λίγο γεμάτη. Εγώ αυτό που βρήκα είναι με 5 αξεσουάρ. Δηλαδή κουβέρτα μαξιλαράκι στρωματακι.κτλ. σε αυτά τα χαρακτηριστικά πιστεύω είναι πολύ καλή η τιμή. Θα σου πω εντυπώσεις μόλις μου έρθει. 

Κοίτα εγώ έχω σκεφτεί να την βάζω στον καναπέ και να κοιμάται όταν θα κάθομαι και εγώ στο σαλόνι. Αλλά και τον πρώτο καιρό θα την βάζω μέσα στο λίκνο για να κοιμάται για να μην μπορεί να γυρίσει μου είπανε. Ίσως να την παίρνω και μαζί στην γιαγιά επίσκεψη για να το βάζω για ύπνο θα δω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρέ ήθελα να προλάβω τις εκπτώσεις για αυτό τα παρειγγειλα. Και για να τελειώνω κιόλας. Είμαι πολύ του προγράμματος είχα κάνει λίστα και τα πήρα όλα γιατί έπεται καλοκαίρι. Και πετσέτες μπουρνουζι και σεντονακια είχανε αρκετή έκπτωση τώρα. Γλίτωσα κάποια λεφτά. Για αυτό τα πήρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Μωρέ ήθελα να προλάβω τις εκπτώσεις για αυτό τα παρειγγειλα. Και για να τελειώνω κιόλας. Είμαι πολύ του προγράμματος είχα κάνει λίστα και τα πήρα όλα γιατί έπεται καλοκαίρι. Και πετσέτες μπουρνουζι και σεντονακια είχανε αρκετή έκπτωση τώρα. Γλίτωσα κάποια λεφτά. Για αυτό τα πήρα 

α έχεις πάρει τέτοια ;; βασικά έχεις πάρει πάρα πολλά!! ουάου!!εγώ όταν πήγα για σετ κούνιας ήθελα να πάρω κ αυτά αλλά στο ίδιο σετ... αλλά δε τα είχαν.οπότε το άφησα προς στιγμήν . ναι είχαν τώρα καλές εκπτώσεις..

εξ αρχής ξέρουμε ότι είσαι οργανωμένη..εγώ δεν έχω κάνει ακομα λίστα σκέψου...αυτή τη βδομάδα θα την φτιάξω που έχει κ άδεια ο άντρας μου μπας κ πάμεπουθένα ..

εντωμεταξύ καμία φώτο δεν είναι 3d..τι το πλήρωσα παραπάνω δε ξέρω !!κ άσε που δε φαίνεται κι τίποτα..ούτε στον υπέρηχο διέκρινα κάτι ...ό τι μου έλεγε ο γιατρός κ αυτό...μη φανταστείς προσπαθούσα να καταλάβω ψχαχαχα!!έχουν μεγαλώσει αρκετά τα πιτσούνια μου κι δε φαίνονται ευδιάκριτα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η irini5 είπε:

α έχεις πάρει τέτοια ;; βασικά έχεις πάρει πάρα πολλά!! ουάου!!εγώ όταν πήγα για σετ κούνιας ήθελα να πάρω κ αυτά αλλά στο ίδιο σετ... αλλά δε τα είχαν.οπότε το άφησα προς στιγμήν . ναι είχαν τώρα καλές εκπτώσεις..

εξ αρχής ξέρουμε ότι είσαι οργανωμένη..εγώ δεν έχω κάνει ακομα λίστα σκέψου...αυτή τη βδομάδα θα την φτιάξω που έχει κ άδεια ο άντρας μου μπας κ πάμεπουθένα ..

εντωμεταξύ καμία φώτο δεν είναι 3d..τι το πλήρωσα παραπάνω δε ξέρω !!κ άσε που δε φαίνεται κι τίποτα..ούτε στον υπέρηχο διέκρινα κάτι ...ό τι μου έλεγε ο γιατρός κ αυτό...μη φανταστείς προσπαθούσα να καταλάβω ψχαχαχα!!έχουν μεγαλώσει αρκετά τα πιτσούνια μου κι δε φαίνονται ευδιάκριτα !!!

Αφού πλήρωσες δεν σου έδωσε μια που είναι πορτοκαλί;  Έπρεπε να το πεις. Που είναι πες η 3d. Να τους πάρεις και να την ζητήσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Μωρέ ήθελα να προλάβω τις εκπτώσεις για αυτό τα παρειγγειλα. Και για να τελειώνω κιόλας. Είμαι πολύ του προγράμματος είχα κάνει λίστα και τα πήρα όλα γιατί έπεται καλοκαίρι. Και πετσέτες μπουρνουζι και σεντονακια είχανε αρκετή έκπτωση τώρα. Γλίτωσα κάποια λεφτά. Για αυτό τα πήρα 

ναι για όλα μαζί μπόμπα η τιμή!!να μας πεις κ ποιότητες όταν σου έρθουν..εχω δει κ εγώ σε αυτό το σαιτ ένα μαξιλαρι ύπνου νομίζω... 

κ εμείς έτσι τη φωλίτσα στον καναπέ πάνω φαντάζομαι θα την εχουμε..ή κ μέσα στο λίκνο..το έχω ξανακούσει κ αυτο !! θα δειξει..λογικά σε επισκέψεις θα πηγαινουμε με το πορτ-μπεμπέ..κ βλέπουμε...΄έχω πει κ στην μανα μου να αγορασει κάποια λίγα για το σπίτι της να έχουμε   όπως ένα μικρό καρότσι γτ πχ δε θέλω να κουβαλάω καρότσι όταν πήγαινω -κ είναι κ βαρύ αυτό που θα πάρω κ η μαμά μου μένει στα αντίθετα προστια από εμάς..οπότε με το άμαξι δε ξέρω αν θα βολευτώ ..δε ξέρω αν είμαι υπερβολική αλλά οκ..θα δοκιμάσω κι βλέπω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Αφού πλήρωσες δεν σου έδωσε μια που είναι πορτοκαλί;  Έπρεπε να το πεις. Που είναι πες η 3d. Να τους πάρεις και να την ζητήσεις 

σε σιντι μου τα εδωσαν κλασικά-έλεος....-..κ τώρα τα είδα στον υπολογιστή...δυστυχώς..πήρα κ μου είπαν από δευτέρα γιατί έχει κλείσει το συγκεκριμένο τμήμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η irini5 είπε:

καλησπέρα κορίτσια!!

τι ωραία που αναζητούμε όλες τα πρώτα απαραίτητα ψώνια μας για τα παιδάκια!!εμείς νομίζω καταλήξαμε σε καρότσι και είμαστε ανάμεσα σε δύο σετ κρεβατιών..δε ξέρω τι αξίζει κ τι όχι...

 ΄έρχονται κ επισήμως τα νινάκια μας σιγά σιγά!!είμαστε 6ο μηνα!!!το έχετε νιώσει ;;;είμαι τόσο χαρούμενη!

εμείς σήμερα πήγαμε στο μητέρα στο γιατρό μου..όλα καλά μας τα είπε όλα!!μου είπε όμως  ότι έχω κάπως υψηλότερη πίεση στις μητριαίες αγωγούς αλλά είναι εντός ορίων. απλώς μου είπε να πάω τις εξετἀσεις της β επιπέδου στον αιματολόγο που είχα ξαναπάει να τις δει όπως είθισται μου είπε άλλωστε! δλδ θα πήγαινα ούτως η άλλως να τις εκτιμήσει κ αυτός. κ ίσως μου αυξήσει τη δόση των αντιπηκτικών.  κατα τ άλλα πολύ καλά!! ❤️  στο εξής θα με βλέπει ανά 2-3  βδομάδες!! 

δεν ήταν καθόλου ήσυχη χαχαχχα..υπερκινητική αυτες τις ημέρες..!!όλο μου κουνιέται κ κάνει ναζάκια! τζάμπα και το 3d είχε γυρίσει όλο το κεφαλάκι της προς τον πλακο΄υντα... γενικά είχα πονάκια το βράδυ κ όταν πήγα σήμερα, το είπα κ στον γιατρό αλλά μου είπε είναι φυσιολογικά και δεν είναι συσπάσεις..οπότε μια χαρά...επίσης το νινάκι μου έχει αρχισει να πηγαίνει  προς τα αριστερα σιγά σιγά..ελπίζω να χωρέσει το μαναράκι μου στην μήτρα μου.

πήρα κι το δωράκι μου από το μητέρα..κάτι δειγματάκια, ένα απορρυπαντικό, ένα μπιμπερό με σετ πιπίλα και 2 πιπίλες!! ενθουσιάστηκα ❤️ χχαχαχα!! 

 

@babyblue94 @Mairy22 @mariakater άντε να παίρνετε κ εσείς σειρά με το βασικό :καλά αποτελέσματα !! καλά εσύ @babyblue94είσαι πανέτοιμη μου φαίνεται!!πότε με το καλό τα περιμένεις τα πραγματάκια σου ;; εμάς μας είπαν κ για το καρότσι και για όποια απ τις 2 κούνιες κάνα μήνα με 1.5!!!

@Katerina. είσαι η επόμενη!!σε 2 μερούλες θα περιμένουμε τα νέα σου! μην πας αγχωμένη όπως εγώ καθε φορά...μ έχει πάρει κ ο γιατρός χαμπάρι. 

Άντε τι ωραία που είναι όλα καλά την εκανες και την εξέταση σου έφυγε και αυτό το άγχος 😊 και εμένα το 3d δεν ήταν καλό γιατί η φωτογραφίες ήταν θολές, δεν πειράζει..  εσυ πήρες και τα δωράκια σου πολύ γλυκιά κίνηση αυτήν που σου έδωσαν πραγματάκια για το μωράκι σου 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Elk είπε:

Άντε τι ωραία που είναι όλα καλά την εκανες και την εξέταση σου έφυγε και αυτό το άγχος 😊 και εμένα το 3d δεν ήταν καλό γιατί η φωτογραφίες ήταν θολές, δεν πειράζει..  εσυ πήρες και τα δωράκια σου πολύ γλυκιά κίνηση αυτήν που σου έδωσαν πραγματάκια για το μωράκι σου 💕

Πως είσαι ;προχωρατε σιγά σιγά με το σπίτι ;;

Ναι πολύ όμορφα όλα !!βάψαμε κ τα δωμάτια τελειώσαμε πάλι καλά...απλώς θέλουν τώρα τακτοποίηση.σιγα σιγά θα γίνουν όλα...το χρώμα στο δωμάτιο της μπουμπους δεν βγήκε το επιθυμητο....είναι εν τέλει σαν γκρι με μωβ ..κάπως..είναι παιχνιδιάρικο αλλά δε ταιριάζει τόσο με αυτά που είχα κατά νου...

χθες  μου έφερε κ μια φίλη μου λίκνο ,γυμναστήριο και μομπιλε κουνιας..ο τι είχε εδώ στην Αθήνα δηλαδή !!

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Πως είσαι ;προχωρατε σιγά σιγά με το σπίτι ;;

Ναι πολύ όμορφα όλα !!βάψαμε κ τα δωμάτια τελειώσαμε πάλι καλά...απλώς θέλουν τώρα τακτοποίηση.σιγα σιγά θα γίνουν όλα...το χρώμα στο δωμάτιο της μπουμπους δεν βγήκε το επιθυμητο....είναι εν τέλει σαν γκρι με μωβ ..κάπως..είναι παιχνιδιάρικο αλλά δε ταιριάζει τόσο με αυτά που είχα κατά νου...

χθες  μου έφερε κ μια φίλη μου λίκνο ,γυμναστήριο και μομπιλε κουνιας..ο τι είχε εδώ στην Αθήνα δηλαδή !!

 

 

 

Έχουμε δρόμο ακόμα εμείς με την μετακόμιση και έχω είδη κουραστεί χωρίς να κάνω τίποτα 🤣

Έτσι έχω βαμμένο το δωμάτιο μου εγώ στο πατρικό μου γκρι με ένα ελαφρύ ροζ μωβ ωραιο είναι αλλά αν το είχες είχες αλλιώς στο μυαλό σου, σου χαλάει το λίγα τα σχέδια.. τι σκέφτεσαι να κανείς ; Θα το αφησεις έτσι ; Ή θα το αλλάξεις ; 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Έχουμε δρόμο ακόμα εμείς με την μετακόμιση και έχω είδη κουραστεί χωρίς να κάνω τίποτα 🤣

Έτσι έχω βαμμένο το δωμάτιο μου εγώ στο πατρικό μου γκρι με ένα ελαφρύ ροζ μωβ ωραιο είναι αλλά αν το είχες είχες αλλιώς στο μυαλό σου, σου χαλάει το λίγα τα σχέδια.. τι σκέφτεσαι να κανείς ; Θα το αφησεις έτσι ; Ή θα το αλλάξεις ; 
 

Λογικό..εμείς βάφουμε κ μεταφέρουμε πράγματα κ έχουμε κουραστεί ειδικά εγώ που μη φανταστείς δεν κάνω κι τίποτα..όχι να μετακομίζεις ολόκληρο σπίτι...δύσκολο πολύ !

Λέμε να το αφήσουμε έτσι.στον άντρα μου αρέσει κιολας (εξαρχής ήθελε γκρι ..)..απλώς δε θα είναι πιο απαλά τα χρώματα σαν το μπεζ που ήθελα να βάλω κ στη διακόσμηση ..τώρα απλώς θα βάλω ροζ διακόσμητικα....

Εσύ κάθε πότε πηγαίνεις στο γιατρό μετά την β επιπέδου ;;ενδοκρινολόγο τι θα κάνεις τελικά ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Λογικό..εμείς βάφουμε κ μεταφέρουμε πράγματα κ έχουμε κουραστεί ειδικά εγώ που μη φανταστείς δεν κάνω κι τίποτα..όχι να μετακομίζεις ολόκληρο σπίτι...δύσκολο πολύ !

Λέμε να το αφήσουμε έτσι.στον άντρα μου αρέσει κιολας (εξαρχής ήθελε γκρι ..)..απλώς δε θα είναι πιο απαλά τα χρώματα σαν το μπεζ που ήθελα να βάλω κ στη διακόσμηση ..τώρα απλώς θα βάλω ροζ διακόσμητικα....

Εσύ κάθε πότε πηγαίνεις στο γιατρό μετά την β επιπέδου ;;ενδοκρινολόγο τι θα κάνεις τελικά ;

Ναι αν το κρατήσεις το γκρι με ροζ θα δείξει πολύ ωραιο πάνε αυτά τα χρώματα μαζί 

εγω μετά την β επιπέδου που έκανα στον γιατρό πήγα 2 εβδομάδες μετά… και τωρα με είχε βάλει στις 3 βδομαδες ραντεβού όποτε θα πάω μετα της 20 του μήνα γιατρό θα παρω να κλεισω ραντεβού.. με την ενδοκρινολόγο θα κλεισω ραντεβού να πάω να μιλήσω από κοντά αρχές Ιουνίου να δω τι θα κάνω και με αυτήν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Ναι αν το κρατήσεις το γκρι με ροζ θα δείξει πολύ ωραιο πάνε αυτά τα χρώματα μαζί 

εγω μετά την β επιπέδου που έκανα στον γιατρό πήγα 2 εβδομάδες μετά… και τωρα με είχε βάλει στις 3 βδομαδες ραντεβού όποτε θα πάω μετα της 20 του μήνα γιατρό θα παρω να κλεισω ραντεβού.. με την ενδοκρινολόγο θα κλεισω ραντεβού να πάω να μιλήσω από κοντά αρχές Ιουνίου να δω τι θα κάνω και με αυτήν.. 

Εσύ είσαι πολύ μπροστά ρε συ..έχεις κάνει και β επιπέδου και έχουν περάσει και δύο βδομάδες και εχεις πάει και στον γιατρό;. Πόσο εβδομάδων είσαι; Πητ έχεις Σεπτέμβριο ; Για Αύγουστο βγαίνει νομίζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εσύ είσαι πολύ μπροστά ρε συ..έχεις κάνει και β επιπέδου και έχουν περάσει και δύο βδομάδες και εχεις πάει και στον γιατρό;. Πόσο εβδομάδων είσαι; Πητ έχεις Σεπτέμβριο ; Για Αύγουστο βγαίνει νομίζω 

Ναι είμαι πιο μπροστά από εσάς ΠΗΤ 28/8  απλα στην αρχή με είχε πει για τέλη Αυγούστου με αρχές Σεπτεμβρίου για την ΠΗΤ για αυτό  ήμουν και στις 2 ομαδουλες εδώ μέχρι να δω που θα καταλήξω αλλά τελικά ξέμεινα στην ομάδα του Σεπτεμβρίου 😊 αλλά κανονικά είμαι Αύγουστο..  εμένα με έβαλε και νωρίς για β επιπέδου εγώ είχα πει 21 εβδομάδων και 2 μερες και την έκανα τώρα είμαι 25 εβδομάδων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι είμαι πιο μπροστά από εσάς ΠΗΤ 28/8  απλα στην αρχή με είχε πει για τέλη Αυγούστου με αρχές Σεπτεμβρίου για την ΠΗΤ για αυτό  ήμουν και στις 2 ομαδουλες εδώ μέχρι να δω που θα καταλήξω αλλά τελικά ξέμεινα στην ομάδα του Σεπτεμβρίου 😊 αλλά κανονικά είμαι Αύγουστο..  εμένα με έβαλε και νωρίς για β επιπέδου εγώ είχα πει 21 εβδομάδων και 2 μερες και την έκανα τώρα είμαι 25 εβδομάδων 

Aααα κατάλαβα 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι αν το κρατήσεις το γκρι με ροζ θα δείξει πολύ ωραιο πάνε αυτά τα χρώματα μαζί 

εγω μετά την β επιπέδου που έκανα στον γιατρό πήγα 2 εβδομάδες μετά… και τωρα με είχε βάλει στις 3 βδομαδες ραντεβού όποτε θα πάω μετα της 20 του μήνα γιατρό θα παρω να κλεισω ραντεβού.. με την ενδοκρινολόγο θα κλεισω ραντεβού να πάω να μιλήσω από κοντά αρχές Ιουνίου να δω τι θα κάνω και με αυτήν.. 

Καλημέρα κοριτσάκια μου γλυκα!!

Ε ναι εσύ είσαι η πιο μπροστά !η παρεούλα μας είναι η καλύτερη γι αυτό μάλλον είσαι εδώ χαχαχ..κ εγώ κυρίως εδώ είμαι αν κ μου είχε πει ο γιατρός ότι πάμε για Αύγουστο λογικά.

Ελα πλησιάζεις να ξαναπάς κι εσύ !!μια χαρά .ονειρεύτηκα το μικρακι μου σήμερα .πολύ γλυκό ονειρο χιχιζ!

Το χρώμα ταιριάζει με ροζ οντως !...αλλά μου φαίνεται πολύ κρυο κ σε καμία περίπτωση κοριτσίστικο..Τέσπα θα το διακοσμήσω..

Ναι να δεις πως θα συνεχίσεις κ με την ενδοκρινολόγο..

Εμείς σήμερα θα πάμε στο μαγαζί να παραγγείλουμε κ καρότσι κ σετ κούνιας ! ανυπομονώ.

Κορίτσια λίγο άκυρο :για τον τοκετό έχετε σκεφτεί αν θα πάρετε μαια ;;αν κ είναι λίγο νωρίς βέβαια. 

@babyblue94τέλικα μία κ καλή β επιπέδου ;;η θα πας κ γιατρό πριν  ;;πλησιάζεις κ εσύ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...