Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

τέλεια τότε!!αχ μακαρι να φτάσει τόσο η ψυχούλα μου -μέχρι στιγμής είναιόλα φυσιολογικά οπότε βλέπεις κ πόσο αισιοδοξος είναι ο γιατρός σου!!

να μας στείλεις να μας πεις την απάντησή!

σιγά βρε! γι αυτό ειναι η κοινότητα , να συζητάμε τα προβλήματά μας..είναι όμορφο να μοιραζεσαι κ να ανταλλάζεις απόψεις και ανησυχίες /προβληματισμο΄υς με άλλα κορίτσια που βρίσκονται στην ίδια κατάσταση.. ❤️ 

Ναι θα σας πω κορίτσια μόλις με πάρει… 

ναι όντως και με είχε πιάσει άγχος αλλά όλα καλά όποτε κάπως και εγώ ηρέμησα  μοιραζόμαστε  και τους προβληματισμούς μας εδώ βοηθάει και αυτό να τα συζητάμε 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου γιορτάζεις σήμερα ; 

εννοείται βοηθάει να συζητάμε..μας φεύγει ένα φορτίο και παίρνουμε δύναμη...γιατί υπάρχει κ κατανόηση ..!!ναι γιορτάζω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

εννοείται βοηθάει να συζητάμε..μας φεύγει ένα φορτίο και παίρνουμε δύναμη...γιατί υπάρχει κ κατανόηση ..!!ναι γιορτάζω!! 

Χρόνια σου πολλά ότι επιθυμείς να είσαι πάντα γερή και δυνατή να υποδεχτείς ένα υγιέστατο μωρο και πάντα να είστε μια ευτυχισμένη  οικογένεια 💕  όλα τα καλά σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου κοπέλα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

εννοείται βοηθάει να συζητάμε..μας φεύγει ένα φορτίο και παίρνουμε δύναμη...γιατί υπάρχει κ κατανόηση ..!!ναι γιορτάζω!! 

Χρόνια σου πολλά. Να είσαι πάντα χαρούμενη με το καλό το μωράκι σου ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έκλεισα β επιπέδου 31 /5 ....δεν είχε για λίγο πιο νωρίς και σύμφωνα με την αυχενική που ζήτησε να δει εκείνη τη. Ημερομηνία μου ζήτησε να πάω. Δεν πειράζει υπομονή. 

Πάντως μου έκανε πολύ καλή τιμή  110€ με βίντεο και φωτογραφίες 3d. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk@babyblue94ευχαριστώ πολύ για τις γλυκές σας ευχές κορίτσια μου!!ανταποδίδω!!με υγεία και με το καλό τα νινάκια μας , να τα υποδεχτούμε στην αγκαλιά μας ❤️ (στέρεψα απο καρδούλες στις αντιδράσεις)

άντε με το καλό!!σε 3 βδομάδες περίπου..για να στον συνέστησε κ ο γιατρός θα είναι κι καλός.καλά αποτελέσματα να έχεις !!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ έκλεισα β επιπέδου 31 /5 ....δεν είχε για λίγο πιο νωρίς και σύμφωνα με την αυχενική που ζήτησε να δει εκείνη τη. Ημερομηνία μου ζήτησε να πάω. Δεν πειράζει υπομονή. 

Πάντως μου έκανε πολύ καλή τιμή  110€ με βίντεο και φωτογραφίες 3d. 

Αντε ωραία καλά αποτελέσματα να έχεις κοπέλα μου θα περιμένουμε νέα σου 😊 μια χαρά είναι η τιμή που σε έδωσα εγώ έσωσα 120ευρω και χωρίς cd 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

@Elk@babyblue94ευχαριστώ πολύ για τις γλυκές σας ευχές κορίτσια μου!!ανταποδίδω!!με υγεία και με το καλό τα νινάκια μας , να τα υποδεχτούμε στην αγκαλιά μας ❤️ (στέρεψα απο καρδούλες στις αντιδράσεις)

άντε με το καλό!!σε 3 βδομάδες περίπου..για να στον συνέστησε κ ο γιατρός θα είναι κι καλός.καλά αποτελέσματα να έχεις !!

 

Χρόνια πολλά κορίτσι μου,εύχομαι ότι καλύτερο για σένα και την οικογένειά σου. Με το καλό να υποδεχτείτε το μωράκι σας και να έχει κ εκείνη κάθε ευτυχία στη ζωή της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

@Elk@babyblue94ευχαριστώ πολύ για τις γλυκές σας ευχές κορίτσια μου!!ανταποδίδω!!με υγεία και με το καλό τα νινάκια μας , να τα υποδεχτούμε στην αγκαλιά μας ❤️ (στέρεψα απο καρδούλες στις αντιδράσεις)

άντε με το καλό!!σε 3 βδομάδες περίπου..για να στον συνέστησε κ ο γιατρός θα είναι κι καλός.καλά αποτελέσματα να έχεις !!

 

Με πήρε τηλέφωνο η γραμματέας της γιατρού (μόνο αυτήν μιλάω από ότι έχετε καταλαβει) και λέει ότι να τρώω τις ποσότητες του υδατάνθρακα που μου λέει αυτήν και όχι λιγότερο.. γιατί λέει ότι τρώω λιγότερο για αυτό το μωρο είναι χαμηλό το βαρος του, επιμένει δηλαδή ότι είναι χαμηλό το βαρος του που αν έτρωγα και της ποσότητες που μου έδινε στο κρέας τα 100 γρ το μεσημέρι και 50 γρ βράδυ (μιλάμε για πολυ λίγο κρεας )τώρα όχι κιλά δεν είχα πάρει θα είχα χασει κιολας εν ολίγης οτι να ναι… 

*που τρώω την ποσότητα που λέει σε υδατάνθρακα αλλά δεν τρώω κάθε μέρα   μακαρονια και ρύζι

και να κλεισω ραντεβού τέλους του μήνα να παω από κοντά να δει.. εγώ ένα καλά της ειπα σε όλα αυτά και το έκλεισα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Με πήρε τηλέφωνο η γραμματέας της γιατρού (μόνο αυτήν μιλάω από ότι έχετε καταλαβει) και λέει ότι να τρώω τις ποσότητες του υδατάνθρακα που μου λέει αυτήν και όχι λιγότερο.. γιατί λέει ότι τρώω λιγότερο για αυτό το μωρο είναι χαμηλό το βαρος του, επιμένει δηλαδή ότι είναι χαμηλό το βαρος του που αν έτρωγα και της ποσότητες που μου έδινε στο κρέας τα 100 γρ το μεσημέρι και 50 γρ βράδυ (μιλάμε για πολυ λίγο κρεας )τώρα όχι κιλά δεν είχα πάρει θα είχα χασει κιολας εν ολίγης οτι να ναι… 

*που τρώω την ποσότητα που λέει σε υδατάνθρακα αλλά δεν τρώω κάθε μέρα   μακαρονια και ρύζι

και να κλεισω ραντεβού τέλους του μήνα να παω από κοντά να δει.. εγώ ένα καλά της ειπα σε όλα αυτά και το έκλεισα 

Ναι αστην μην την ξανά πάρεις. Αστην να λέει τα δικά της. Εσύ πήγαινε αλλού και μην ζοριζεσαι τόσο με το φαγητό. Φάε λίγο πιο φυσιολογικά αν θες να φας. Να μην πεινάς. Δεν κάνει . Και θα βλέπεις το νινακι σου στον γιατρό και μια χαρά είναι. 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι αστην μην την ξανά πάρεις. Αστην να λέει τα δικά της. Εσύ πήγαινε αλλού και μην ζοριζεσαι τόσο με το φαγητό. Φάε λίγο πιο φυσιολογικά αν θες να φας. Να μην πεινάς. Δεν κάνει . Και θα βλέπεις το νινακι σου στον γιατρό και μια χαρά είναι. 😍😍

Και εγω αυτό πιστεύω ότι πρέπει να κάνω..

εχτές και σήμερα μια γιατρός με σύγχυσε και χωρίς λόγο κιολας τέλος πάντων τουλάχιστον είναι όλα καλά αυτό έχει σημασία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσι μου,εύχομαι ότι καλύτερο για σένα και την οικογένειά σου. Με το καλό να υποδεχτείτε το μωράκι σας και να έχει κ εκείνη κάθε ευτυχία στη ζωή της.

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου !!εύχομαι και για εσένα ο τι καλύτερο !!με υγεία και με το καλό να έρθουν τα νέα μέλη στις οικογένειές μας !!

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Με πήρε τηλέφωνο η γραμματέας της γιατρού (μόνο αυτήν μιλάω από ότι έχετε καταλαβει) και λέει ότι να τρώω τις ποσότητες του υδατάνθρακα που μου λέει αυτήν και όχι λιγότερο.. γιατί λέει ότι τρώω λιγότερο για αυτό το μωρο είναι χαμηλό το βαρος του, επιμένει δηλαδή ότι είναι χαμηλό το βαρος του που αν έτρωγα και της ποσότητες που μου έδινε στο κρέας τα 100 γρ το μεσημέρι και 50 γρ βράδυ (μιλάμε για πολυ λίγο κρεας )τώρα όχι κιλά δεν είχα πάρει θα είχα χασει κιολας εν ολίγης οτι να ναι… 

*που τρώω την ποσότητα που λέει σε υδατάνθρακα αλλά δεν τρώω κάθε μέρα   μακαρονια και ρύζι

και να κλεισω ραντεβού τέλους του μήνα να παω από κοντά να δει.. εγώ ένα καλά της ειπα σε όλα αυτά και το έκλεισα 

Μάλιστα..τι να πω ;πολύ άσχημο που δεν έχεις άμεση επικοινωνία με την γιατρό κ ειδικά στη περίπτωση που αυτή επιμένει σε κάτι αρνητικό ..θα έπρεπε να σε πάρει να στο συζητήσει..τι πρέπει να αλλάξει κ τι όχι..τι να πω βρε κορίτσι μου..καλά ξεμπερδεματα πραγματικά !

 

Εμείς πήγαμε γιατρό !όλα καλά μεγαλώνει το μπεμπακι μου το όμορφο !όλα καλά τα βρήκε και τον τράχηλο κ κάτι άλλο μου μέτρησε αυτή τη φορά δεν κατάλαβα..την πίεση του ομφάλιου λώρου κ κατά πόσο αιματωνει τον πλακούντα /μήτρα..κάτι τέτοιο..μου είπε να πάω για β επιπέδου το Σάββατο αυτό η το επόμενο..επειδή θεώρησα ηλίθιο να πάω αυτό το Σάββατο (έλεος δλδ.τοτδ για ποιο λόγο μου είπε να πάω σήμερα ;!!..)του είπα να πάω το επόμενο..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου !!εύχομαι και για εσένα ο τι καλύτερο !!με υγεία και με το καλό να έρθουν τα νέα μέλη στις οικογένειές μας !!

 

Μάλιστα..τι να πω ;πολύ άσχημο που δεν έχεις άμεση επικοινωνία με την γιατρό κ ειδικά στη περίπτωση που αυτή επιμένει σε κάτι αρνητικό ..θα έπρεπε να σε πάρει να στο συζητήσει..τι πρέπει να αλλάξει κ τι όχι..τι να πω βρε κορίτσι μου..καλά ξεμπερδεματα πραγματικά !

 

Εμείς πήγαμε γιατρό !όλα καλά μεγαλώνει το μπεμπακι μου το όμορφο !όλα καλά τα βρήκε και τον τράχηλο κ κάτι άλλο μου μέτρησε αυτή τη φορά δεν κατάλαβα..την πίεση του ομφάλιου λώρου κ κατά πόσο αιματωνει τον πλακούντα /μήτρα..κάτι τέτοιο..μου είπε να πάω για β επιπέδου το Σάββατο αυτό η το επόμενο..επειδή θεώρησα ηλίθιο να πάω αυτό το Σάββατο (έλεος δλδ.τοτδ για ποιο λόγο μου είπε να πάω σήμερα ;!!..)του είπα να πάω το επόμενο..

 

Άντε ωραία κοπέλα μου μια χαρά 😊 ναι όντως αν ήταν έτσι τσάμπα πηγες σήμερα δηλαδή να σε δει θα πήγαινες κατευθείαν το Σάββατο δεν πειράζει τουλάχιστον είναι όλα καλά όποτε θα πας σε μια βδομαδα να την κάνει και αυτήν να ξεμπερδεύεις τέλεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Άντε ωραία κοπέλα μου μια χαρά 😊 ναι όντως αν ήταν έτσι τσάμπα πηγες σήμερα δηλαδή να σε δει θα πήγαινες κατευθείαν το Σάββατο δεν πειράζει τουλάχιστον είναι όλα καλά όποτε θα πας σε μια βδομαδα να την κάνει και αυτήν να ξεμπερδεύεις τέλεια 

Ναι μια χαρά ...δε ξέρω γιατί..ίσως να ήθελε να ελέγξει όντως πως θα πάει η β επιπέδου(αυτό μου είχε πει στο τηλέφωνο ).ότι καλό είναι να γίνει ο υπέρηχος  να δούμε πού βρισκόμαστε αφού με είδε πριν ένα μήνα .σκέφτομαι ότι ίσως το έκανε κ για τα χρήματα..αν κ δεν τον εχω για τέτοιον να σου πω την αληθεια..οπως έχει φανεί κ από δύο επέμβασεις που μου εχω κάνει είναι πολύ άνθρωπος..

το βασικό είναι ότι είναι καλά το μωράκι!! Όλα τα μωράκια της παρέας μας είναι καλά !!!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Ναι μια χαρά ...δε ξέρω γιατί..ίσως να ήθελε να ελέγξει όντως πως θα πάει η β επιπέδου(αυτό μου είχε πει στο τηλέφωνο ).ότι καλό είναι να γίνει ο υπέρηχος  να δούμε πού βρισκόμαστε αφού με είδε πριν ένα μήνα .σκέφτομαι ότι ίσως το έκανε κ για τα χρήματα..αν κ δεν τον εχω για τέτοιον να σου πω την αληθεια..οπως έχει φανεί κ από δύο επέμβασεις που μου εχω κάνει είναι πολύ άνθρωπος..

το βασικό είναι ότι είναι καλά το μωράκι!! Όλα τα μωράκια της παρέας μας είναι καλά !!!😍

Μπορεί να ήθελε να δει κάτι μωρέ εσενα στα κάνει και ο ίδιος Γιατρός δεν πειράζει που έπεσε τόσο κοντά η μια εξεταση από την άλλη θα ξανά δεις το μωρακι σου πάλι σε λιγες μερες 😀 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irini5 Χρονια σου πολλά για χτες με το καλό το μωράκι σας!!!!🥰

@Elk μη σκας όλα καλά!!Αφου ο γιατρός σου είναι ήσυχος ..απλά άλλαξε ενδοκρινολόγο αφού δε σου κάνει !!Συμβαίνουν αυτά πρέπει να είμαστε ψύχραιμες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk μην αγχώνεσαι με τους γιατρούς τόσο πολύ δυστυχώς δεν μας καλύπτουν όλοι πάντα. Κάνε μια επίσκεψη σε έναν άλλο να πάρεις μια δεύτερη γνώμη και να ηρεμήσεις από το άγχος που σου προκάλεσε η συγκεκριμένη.

@irini5δεν πειράζει μωρέ απ το να περιμένεις 1 μήνα ανάμεσα στις επισκέψεις καλύτερα έτσι. Και αφού με το μωράκι σου ειναι όλα καλά τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Καλησπέρα, κορίτσια! Κι εμένα οι εξετάσεις Β Επιπέδου και η καθιερωμένη του μήνα έπεσαν κοντά. Μια βδομάδα διαφορα. Χτες, λοιπόν, πήγα στον γιατρό. @Elk κι εγώ κοριτσάκι εχω. Στην Β Επιπέδου ήταν το βάρος του 432 γραμμ. Μια βδομάδα μετά 583. Μου είπαν ότι θα βγει μικρό μωρό αλλά ότι είναι φυσιολογικό το βάρος του. Κι ότι καμια φορά καλύτερα να είναι και πιο μικρό να μην μας ταλαιπωρήσει στη γέννα. Μην αγχώνεσαι ως προς αυτό. Εκείνο που με προβληματίζει είναι η ενδοκρινολόγος σου. Αρχικά, γιατί έχεις τόσο αυστηρή διατροφή; Πχ οι τελευταίες σου εξετάσεις στο ζάχαρο τι τιμές είχαν; Για να δούμε αν δικαιολογείται η ανησυχία της. (Και τώρα που είπα ζάχαρο μου είπε ο γιατρός να κάνω την καμπύλη ζαχάρου γύρω στις 20 του Μάη.) Γενικά, επειδή διάβασα τις συζητήσεις σας και είδα και τα κιλά σας να πούμε ότι κάθε σώμα είναι διαφορετικό και καλό είναι να μην αγχωνόμαστε τζάμπα. Αν δηλαδη δεν μας πει κάτι ο γιατρός ή αν δεν νιώσουμε εμείς οι ίδιες δυσφορία για κάτι. Πχ. Εγώ έμεινα έγκυος έχοντας παραπάνω κιλά. Στα 73.  Σήμερα είμαι 23 και 2 μερες έγκυος και τα κιλά μου είναι 77. Ο γιατρός μου ποτέ δεν μου έθεσε ζήτημα κιλών. Απλά να προσπαθήσω να μην ξεπεράσω τα δέκα που μου είπε μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης. Και γενικά νιώθω όπως πριν το σώμα μου απλά με μια κοιλιά παραπάνω. Πλακούντας, αμνιακό υγρό, θέσεις κτλ. τα είδε μια χαρά όλα. Κάθε φορά που πάω με κάνει και νιώθω όμορφα. Τις εξετάσεις μου τις στέλνω κι εγώ στο βαιμπερ. Όταν είναι άριστες μου απαντά εκεί με μνμ. Όταν υπάρχει κάποιο μικρό θεματακι με παίρνει τηλ να μου το πει σαν άνθρωπος. Δεν φτάνει που δίνουμε τόσα λεφτά, οφείλουν να μας φέρονται όμορφα και με ενσυναίσθηση. Τα λέω γιατί συνέχεια ακούω παραδειγματα γιατρών που με βγάζουν εξω από τα ρούχα μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mairy22ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!εύχομαι ό τι καλύτερο κι για εσένα! με ένα υγιές μωράκι! ❤️ 

@Elkτελικά θα κλείσεις τέλη του μήνα ένα τελευταίο ραντεβού με την  ενδοκρινολόγο;; 

@Μαργαρίτσμπράβο για τα ωραία νέα !!οι περισσότερες κοριτσάκια έχουμε! ❤️και το βα΄ρος των μωρών σας μια χαρά φαίνεται να είναι!έχω διαβάσει ότι μέσο όρο πρέπει να παίρνει 100 τη βδομάδα στην ηλικία κύησης που βρισκόμαστε.

έτσι πρέπει να είναι οι γιατροί όπως τους περιγράφεις.όσο για το κιλα και εμένα ο γυναικολόγος μου μου είπε ιδανικά 9-10 κιλά να πάρω.(ξεκίνησα 63 και είμαι 68)...νομίζω γενικά αυτό προτείνεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

 Καλησπέρα, κορίτσια! Κι εμένα οι εξετάσεις Β Επιπέδου και η καθιερωμένη του μήνα έπεσαν κοντά. Μια βδομάδα διαφορα. Χτες, λοιπόν, πήγα στον γιατρό. @Elk κι εγώ κοριτσάκι εχω. Στην Β Επιπέδου ήταν το βάρος του 432 γραμμ. Μια βδομάδα μετά 583. Μου είπαν ότι θα βγει μικρό μωρό αλλά ότι είναι φυσιολογικό το βάρος του. Κι ότι καμια φορά καλύτερα να είναι και πιο μικρό να μην μας ταλαιπωρήσει στη γέννα. Μην αγχώνεσαι ως προς αυτό. Εκείνο που με προβληματίζει είναι η ενδοκρινολόγος σου. Αρχικά, γιατί έχεις τόσο αυστηρή διατροφή; Πχ οι τελευταίες σου εξετάσεις στο ζάχαρο τι τιμές είχαν; Για να δούμε αν δικαιολογείται η ανησυχία της. (Και τώρα που είπα ζάχαρο μου είπε ο γιατρός να κάνω την καμπύλη ζαχάρου γύρω στις 20 του Μάη.) Γενικά, επειδή διάβασα τις συζητήσεις σας και είδα και τα κιλά σας να πούμε ότι κάθε σώμα είναι διαφορετικό και καλό είναι να μην αγχωνόμαστε τζάμπα. Αν δηλαδη δεν μας πει κάτι ο γιατρός ή αν δεν νιώσουμε εμείς οι ίδιες δυσφορία για κάτι. Πχ. Εγώ έμεινα έγκυος έχοντας παραπάνω κιλά. Στα 73.  Σήμερα είμαι 23 και 2 μερες έγκυος και τα κιλά μου είναι 77. Ο γιατρός μου ποτέ δεν μου έθεσε ζήτημα κιλών. Απλά να προσπαθήσω να μην ξεπεράσω τα δέκα που μου είπε μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης. Και γενικά νιώθω όπως πριν το σώμα μου απλά με μια κοιλιά παραπάνω. Πλακούντας, αμνιακό υγρό, θέσεις κτλ. τα είδε μια χαρά όλα. Κάθε φορά που πάω με κάνει και νιώθω όμορφα. Τις εξετάσεις μου τις στέλνω κι εγώ στο βαιμπερ. Όταν είναι άριστες μου απαντά εκεί με μνμ. Όταν υπάρχει κάποιο μικρό θεματακι με παίρνει τηλ να μου το πει σαν άνθρωπος. Δεν φτάνει που δίνουμε τόσα λεφτά, οφείλουν να μας φέρονται όμορφα και με ενσυναίσθηση. Τα λέω γιατί συνέχεια ακούω παραδειγματα γιατρών που με βγάζουν εξω από τα ρούχα μου. 

Εσυ όταν εκανες την β επιπέδου ποσο εβδομάδων ήσουν ; Εγώ πριν την εγκυμοσύνη χωρίς να προσέχω την διατροφη είχα ζαχαρο 105 με όριο 100… μετά με την εγκυμοσύνη για να μην τα πολύ λόγο προ τελευταία εξέταση ζαχαρου με διατροφη 85 αλλά ήταν η οξονη στα ουρά ανεβασμένη +++ που λένε ότι δείχνει ανεβασμένο ζαχαρο που μετά από μια βδομαδα ξανά έκανα τα ουρά και ήταν οκ.. και πριν 2 βδομαδες πήγα έκανα ζαχαρο πάλι αλλά αυτήν την φορά που είπε ο γιατρός να φάω και να την κανω την εξέταση που ήταν 109 και τα ουρά μου οκ… αυτήν το πρόβλημα της είναι τώρα της ενδοκρινολόγου ότι τρώω λιγότερη ποσότητα από αυτό που πρέπει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

@Mairy22ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!εύχομαι ό τι καλύτερο κι για εσένα! με ένα υγιές μωράκι! ❤️ 

@Elkτελικά θα κλείσεις τέλη του μήνα ένα τελευταίο ραντεβού με την  ενδοκρινολόγο;; 

@Μαργαρίτσμπράβο για τα ωραία νέα !!οι περισσότερες κοριτσάκια έχουμε! ❤️και το βα΄ρος των μωρών σας μια χαρά φαίνεται να είναι!έχω διαβάσει ότι μέσο όρο πρέπει να παίρνει 100 τη βδομάδα στην ηλικία κύησης που βρισκόμαστε.

έτσι πρέπει να είναι οι γιατροί όπως τους περιγράφεις.και εμένα ο γυναικολόγος μου μου είπε ιδανικά 9-10 κιλά να πάρω.(ξεκίνησα 63 και είμαι 68)...νομίζω γενικά αυτό προτείνεται..

Δεν ξέρω τι θα κάνω ακόμα μάλλον πρέπει να αλλάξω γιατρό για την ώρα τα σταματάω όλα να ηρεμήσω γιατί πιέστηκα θα πω στον γιατρό μου σε 3 βδομαδες να μιλήσω μαζί του και θα δω 

@Katerina. @Mairy22Ευχαριστώ ρε κορίτσια ναι θα δω τι θα κάνω με αυτό το θέμα γιατί έχω κουραστεί εδώ και 6 μήνες με αυτήν την κατάσταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εσυ όταν εκανες την β επιπέδου ποσο εβδομάδων ήσουν ; Εγώ πριν την εγκυμοσύνη χωρίς να προσέχω την διατροφη είχα ζαχαρο 105 με όριο 100… μετά με την εγκυμοσύνη για να μην τα πολύ λόγο προ τελευταία εξέταση ζαχαρου με διατροφη 85 αλλά ήταν η οξονη στα ουρά ανεβασμένη +++ που λένε ότι δείχνει ανεβασμένο ζαχαρο που μετά από μια βδομαδα ξανά έκανα τα ουρά και ήταν οκ.. και πριν 2 βδομαδες πήγα έκανα ζαχαρο πάλι αλλά αυτήν την φορά που είπε ο γιατρός να φάω και να την κανω την εξέταση που ήταν 109 και τα ουρά μου οκ… αυτήν το πρόβλημα της είναι τώρα της ενδοκρινολόγου ότι τρώω λιγότερη ποσότητα από αυτό που πρέπει 

22 εβδομάδες και 1 μέρα ήμουν στην Β επιπέδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

22 εβδομάδες και 1 μέρα ήμουν στην Β επιπέδου.

Ααα εσυ πήγες μια βδομαδα μετά από εμένα δηλαδή μια χαρά είμαστε εγώ αυτό καταλαβαίνω από την στιγμή που μας λένε οι γιατροί μας ότι είναι φυσιολογικό τελείωσε δεν υπάρχει λόγος να αγχωνόμαστε… τωρα η άλλη γιατί με βγάζει πρόβλημα δεν ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα εσυ πήγες μια βδομαδα μετά από εμένα δηλαδή μια χαρά είμαστε εγώ αυτό καταλαβαίνω από την στιγμή που μας λένε οι γιατροί μας ότι είναι φυσιολογικό τελείωσε δεν υπάρχει λόγος να αγχωνόμαστε… τωρα η άλλη γιατί με βγάζει πρόβλημα δεν ξέρω 

είναι λογικό να υπάρχουν τέτοιες μικρές αποκλίσεις ανάμεσα στην ανάπτυξη του κάθεπαιδιού.. ΄΄οπως λέει κ μία εφαρμογή που ΄έχω κατεβάσει :το κάθε παιδί μεγαλώνει διαφορετικά στη μήτρα..αν υπήρχε πρόβλημα ή η ανάπτυξη του ήταν σε αναντιστοιχία των βδομάδων ο πρώτος που θα σε  ενημέρωνε θα ήταν ο γιατρός..μη μου τρελαίνεσαι λοιπόν κι ξεαγχώσου (κι με το βάρος του μωρού κ με το ζάχαρο)..παρόμοιες μετρήσεις με την @Μαργαρίτσέχεις απ ό τι καταλαβαίνω.. υπάρχουν μωράκια πιο μεγάλα κ πιο μικρά...αν είχε δει το παραμικρό ο γυναικολόγος κ ο εμβρυολόγος θα σε ενημέρωνε έγκαιρα..πρ΄΄επει να αρχίσουμε ν απολαμβάνουμε τις εγκυμοσ΄ύνες μας..μεγαλώνουν οι κοιλίτσες μας κ επιπρόσθετα οι γιιατροί μας είναι καθησυχαστικοί..για κάποιον λόγο είναι ❤️ 

αυτή ως γυναίκες που είμαστε ίσως να αγχώθηκε κάπως..απλώς δε το διαχειρίστηκε σωστά κιάγχωσε κ εσένα κ μέσω μίας απρόσωπης επαφης...όμως δεν είναι ο τομέας της θεωρώ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...