Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 18 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω να πω την αλήθεια τώρα κορίτσια που έχει μεγαλώσει την καθαρίζω με το μωρομαντηλο κάθε φορά που αλλαζω πανα.. κακα κάνει μια φορά την μερα και μετα το απόγευμα την βαζω στην μπανιέρα και την κάνω μπανάκι  

δεν την πλένω καθε φορα που αλλαζω πανα γιατί δεν χωράει στην βρύση μου στον νιπτήρα πλέον 

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Καλά μη φανταστείς ότι εγώ την πλένω σε κάθε αλλαγή πάνας...μόνο πρωί που θα ξυπνήσει κ βράδυ πριν τον ύπνο και εννοείται αν κάνει κακά στο ενδιάμεσο. Μπάνιο δε την κάνω όμως κάθε μέρα γι αυτό κ το τοπικό πλύσιμο. Στο νεροχύτη δε χωράει ούτε η δικιά μου, της λυγίζω τα πόδια για να χωρέσει κάτω από τη βρύση 😂

Καλη Κυριακή να έχετε κορίτσια!

κορίτσια ούτε εγώ την πλένω στα τσισα αλλά στα κακά πάντα.. εγώ την κρατάω ανάσκελα πάνω στο αριστερό μου χέρι και πιάνω το αριστερό μπουτακι.. όμως όσο ψηλώνει δεν κάθεται καλά έτσι! επίσης, δεν την βάζω κάτω από τη βρύση, της ρίχνω με το χέρι μου για να ελέγχω πάντα το νερό. τώρα που μεγαλώνει θα δω πως θα την κρατάω, γενικά δεν της πολυαρεσει όταν την πλένω και κλαίει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 43 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

 

κορίτσια ούτε εγώ την πλένω στα τσισα αλλά στα κακά πάντα.. εγώ την κρατάω ανάσκελα πάνω στο αριστερό μου χέρι και πιάνω το αριστερό μπουτακι.. όμως όσο ψηλώνει δεν κάθεται καλά έτσι! επίσης, δεν την βάζω κάτω από τη βρύση, της ρίχνω με το χέρι μου για να ελέγχω πάντα το νερό. τώρα που μεγαλώνει θα δω πως θα την κρατάω, γενικά δεν της πολυαρεσει όταν την πλένω και κλαίει! 

Όπως σε βολεύει κορίτσι μου εμένα με βόλευε να την βάζω κάτω από την βρύση να τρέχει το νερό πάνω της τώρα βέβαια το σταμάτησα γιατί δεν χωράει 

εμένα το μπάνιο την αρεσει με το ντύσιμο είχε θέμα εκεί μου έκλεγε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/5/2023 at 10:39 ΠΜ, ο/η Elk είπε:

Μας είπε κάνει πολύ καλό η θάλασσα και να την κάνουμε και βουτιές 😂 βοηθάει για το χειμώνα στις μυτουλες 

Εμείς την έχουμε κοντά αλλά πρέπει να βρούμε και χρόνο για να την πηγαίνουμε 

Μπουφάν όχι δεν βάζουμε τα έχω μαζέψει τα χοντρά 

Τυχερή που την έχεις κοντά!!!!! Εμεις εδώ δεν βλέπω να βλέπουμε καλοκαίρι όπως πάει με τις βροχές! 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

κορίτσια ποιο μπανακι έχετε για τα μωράκια σας;; σας βολεύει να το κάνετε το μωρό μόνες σας μπανιο;;,

Καλημέρα! Εμένα μου έχουν δανείσει ένα της cam με τροχήλατη βάση. Μια χαρά με βόλεψε απλά τώρα που έχει μεγαλώσει και είναι άτακτη σκέφτομαι να το καταργήσω λόγω επικινδυνότητας (προσπαθεί συνέχεια να σηκωθεί μέσα στη μπανιερίτσα). Μόνη μου την κάνω μπάνιο εκτός αν είναι ο μπαμπάς της στο σπίτι που την κάνουμε μαζί ή την κάνει μόνος του... μέχρι τώρα πώς την κάνεις μπάνιο; Στο νιπτήρα; Εάν δεν έχεις ήδη μπανιερακι, μην αγοράσεις κάτι ακριβό, μη τυχόν καταλήξετε όπως εμείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bestrong είπε:

Καλημέρα! Εμένα μου έχουν δανείσει ένα της cam με τροχήλατη βάση. Μια χαρά με βόλεψε απλά τώρα που έχει μεγαλώσει και είναι άτακτη σκέφτομαι να το καταργήσω λόγω επικινδυνότητας (προσπαθεί συνέχεια να σηκωθεί μέσα στη μπανιερίτσα). Μόνη μου την κάνω μπάνιο εκτός αν είναι ο μπαμπάς της στο σπίτι που την κάνουμε μαζί ή την κάνει μόνος του... μέχρι τώρα πώς την κάνεις μπάνιο; Στο νιπτήρα; Εάν δεν έχεις ήδη μπανιερακι, μην αγοράσεις κάτι ακριβό, μη τυχόν καταλήξετε όπως εμείς...

καλημέρα!! έχω αγοράσει ένα φθηνό μπανακι με έξτρα καθισμα ριλαξ, αλλά δεν με βολεύει, δεν μπορώ να την πλύνω καλά σε αυτό το καθισμα. πριν είχα ένα καθισμα με πετσέτα σαν αιώρα ήταν αλλά τώρα που μεγάλωσε δεν χωράει σε αυτό..  ψάχνω να βρω τι άλλες εναλλακτικές έχω για καθισμα, γιατί τώρα την κρατάει ο μπαμπάς της αλλά θέλω να μπορώ να την κάνω μόνη μου.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

κορίτσια ποιο μπανακι έχετε για τα μωράκια σας;; σας βολεύει να το κάνετε το μωρό μόνες σας μπανιο;;,

Καλησπέρα κορίτσια εγω έχω μια μπανιέρα με τρίποδα και την βάζω εκει

Ειναι σχεδόν ξαπλωμένη και την κάνω μόνη μου μπάνιο χωρίς βοήθεια με έχει βολέψει πολύ σου βάζω φωτο να την δεις IMG_3699.thumb.jpeg.8562247c3ec18c339913011e811c3114.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Elk είπε:

 

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εγω έχω μια μπανιέρα με τρίποδα και την βάζω εκει

Ειναι σχεδόν ξαπλωμένη και την κάνω μόνη μου μπάνιο χωρίς βοήθεια με έχει βολέψει πολύ σου βάζω φωτο να την δεις IMG_3699.thumb.jpeg.8562247c3ec18c339913011e811c3114.jpeg

Κάπως έτσι είναι κ η δική μας. Το μέσα μπορείς να το αγοράσεις και έξτρα μόνο του. Και στα τζάμπο εχει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εγω έχω μια μπανιέρα με τρίποδα και την βάζω εκει

Ειναι σχεδόν ξαπλωμένη και την κάνω μόνη μου μπάνιο χωρίς βοήθεια με έχει βολέψει πολύ σου βάζω φωτο να την δεις IMG_3699.thumb.jpeg.8562247c3ec18c339913011e811c3114.jpeg

Ρε συ πως πλένεις την πλατουλα της και τον ποπό της ενώ κάθεται σε αυτό το καθισματακι;;; και ειδικά όταν ήταν πιο μωρό 3 μηνών.. εγώ πήρα ένα παρόμοιο και δεν μπορούσα..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyElpida είπε:

Ρε συ πως πλένεις την πλατουλα της και τον ποπό της ενώ κάθεται σε αυτό το καθισματακι;;; και ειδικά όταν ήταν πιο μωρό 3 μηνών.. εγώ πήρα ένα παρόμοιο και δεν μπορούσα..! 

Κοιτα τώρα ειναι 8 μηνών είναι πιο μεγάλη δεν έχω θέμα την πιάνω από το πόδι την σηκώνω προς τα πάνω να σηκωθεί ο πωπως της πάνω (σαν να βάζω pampers ) και με το άλλο χερι μου την πλένω.. και μετά την βάζω κάθετε με το ένα χερι την κρατάω από τον ώμο και με το άλλο πλένω 

Όταν ήταν 3 μηνών δεν την έπλενα μόνη μου τότε είχα και τον αντρα μου μαζί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κοιτα τώρα ειναι 8 μηνών είναι πιο μεγάλη δεν έχω θέμα την πιάνω από το πόδι την σηκώνω προς τα πάνω να σηκωθεί ο πωπως της πάνω (σαν να βάζω pampers ) και με το άλλο χερι μου την πλένω.. και μετά την βάζω κάθετε με το ένα χερι την κρατάω από τον ώμο και με το άλλο πλένω 

Όταν ήταν 3 μηνών δεν την έπλενα μόνη μου τότε είχα και τον αντρα μου μαζί 

ναι κι εγώ με τον άντρα μου την πλένω.. την κρατάει.. αυτό το καθισματακι δεν το ξανά χρησιμοποιησα δε με βολεψε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyElpida είπε:

Ρε συ πως πλένεις την πλατουλα της και τον ποπό της ενώ κάθεται σε αυτό το καθισματακι;;; και ειδικά όταν ήταν πιο μωρό 3 μηνών.. εγώ πήρα ένα παρόμοιο και δεν μπορούσα..! 

Είναι ο λόγος που πριν τη βάλω στο μπανιερακι της πλένω στο νιπτήρα παπί-κολαρί με τον τρόπο που σου είπα τις προάλλες. Τώρα για την πλάτη όπως όπως την έκανα στις αρχές, ενώ πλέον αφού κάθεται είναι οκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κοιτα τώρα ειναι 8 μηνών είναι πιο μεγάλη δεν έχω θέμα την πιάνω από το πόδι την σηκώνω προς τα πάνω να σηκωθεί ο πωπως της πάνω (σαν να βάζω pampers ) και με το άλλο χερι μου την πλένω.. και μετά την βάζω κάθετε με το ένα χερι την κρατάω από τον ώμο και με το άλλο πλένω 

Όταν ήταν 3 μηνών δεν την έπλενα μόνη μου τότε είχα και τον αντρα μου μαζί 

Αχ εγώ δε μπορώ να το κάνω αυτό...την πλένω από πριν στο νιπτήρα (παπί-κολάρου) και μετά τη βάζω στο μπανιερακι. Παράνοια το ξέρω αλλά έτσι βολεύομαι 🤷‍♀️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Bestrong είπε:

Αχ εγώ δε μπορώ να το κάνω αυτό...την πλένω από πριν στο νιπτήρα (παπί-κολάρου) και μετά τη βάζω στο μπανιερακι. Παράνοια το ξέρω αλλά έτσι βολεύομαι 🤷‍♀️☺️

Ναι μωρέ όπως βολεύει εμένα η μπανιέρα με έχει βολέψει μετά αν δεν χωράει δεν ξέρω τι θα την κάνω 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

ναι κι εγώ με τον άντρα μου την πλένω.. την κρατάει.. αυτό το καθισματακι δεν το ξανά χρησιμοποιησα δε με βολεψε.. 

πιστεύω όταν θα μεγαλώσει λίγο ακόμα εκεί 5 μηνών ισως μετά θα σε βολέψει και εσενα να την κανεις μονη σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bestrong είπε:

Αχ εγώ δε μπορώ να το κάνω αυτό...την πλένω από πριν στο νιπτήρα (παπί-κολάρου) και μετά τη βάζω στο μπανιερακι. Παράνοια το ξέρω αλλά έτσι βολεύομαι 🤷‍♀️☺️

κι εγώ την πλένω από πριν στον νιπτήρα εάν έχει κάνει κακά, για  να μην λερωθει το νερό στο μπάνιο της με κακάκια κι αντί να πλένω το μωρό, το λερωνω!!! χάχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Καλημερααααα!!!!!!!! 💐💐💐💐

Χρόνια μας πολλαααααα μανουλες!!!!!!!! ❤️🌺🌷🌹🌸💮🌻🏵️🌼❤️

Καλησπέρα κορίτσια!! Χρόνια μας πολλά! Να χαιρόμαστε τα βλαστάρια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; Πως είστε;

Καλησπέρα! Τι να κάνουμε...μεγαλώνει και ζωηρεύει...όλο και πιο δύσκολη γίνεται η καθημερινότητα κορίτσια...έχει και τα ζόρια της με τα ούλα, οπότε κλαίμε παρέα...! 😂

Εσείς τι κάνετε; Πώς τα περνάτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Καλησπέρα! Τι να κάνουμε...μεγαλώνει και ζωηρεύει...όλο και πιο δύσκολη γίνεται η καθημερινότητα κορίτσια...έχει και τα ζόρια της με τα ούλα, οπότε κλαίμε παρέα...! 😂

Εσείς τι κάνετε; Πώς τα περνάτε;

Καλημέρα κοριτσια

Εμείς ποτε έτσι ποτε αλλιώς υπάρχουν μερες που είναι καλές και άλλες πάλι δύσκολες 

έχουμε κόψει τον θηλασμό μέσα στην μέρα αλλά όλοι την νύχτα θηλάζω ξυπνάει 😵💫

Δεν ξέρω αν πονάνε και τα δοντια της μονο πολλά σαλια έχει εμένα όταν είχα πάει παιδιατρο μου είπε έχει δρόμο ακόμα για δοντια 

σημερα λέω να την δοκιμάσω το αβγό ελπίζω να μην έχει θέμα 😮💨

Εσυ την έχεις δώσει δοκιμάσει ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κοριτσια

Εμείς ποτε έτσι ποτε αλλιώς υπάρχουν μερες που είναι καλές και άλλες πάλι δύσκολες 

έχουμε κόψει τον θηλασμό μέσα στην μέρα αλλά όλοι την νύχτα θηλάζω ξυπνάει 😵💫

Δεν ξέρω αν πονάνε και τα δοντια της μονο πολλά σαλια έχει εμένα όταν είχα πάει παιδιατρο μου είπε έχει δρόμο ακόμα για δοντια 

σημερα λέω να την δοκιμάσω το αβγό ελπίζω να μην έχει θέμα 😮💨

Εσυ την έχεις δώσει δοκιμάσει ; 

Αχ το πουλάκι μου ξυπνάει για να αναπληρώσει αυτό που «χάνει» τη μέρα...επειδή της λείπει ο θηλασμός γι αυτό θηλάζει τόσο τη νύχτα. Θα στρώσει όμως σιγά σιγά. Μπραβο που τα κατάφερες πάντως καο έκοψες τους ημερήσιους! 

Καλα και εμένα έχει δρόμο μας είπε την τελευταία φορά, αλλά την βλέπω συνέχεια προσπαθεί με κάτι να ανακουφιστεί και γκρινιάζει. 

Ναι την έδωσα αυγό. Πώς θα της το δώσεις; Πρώτα 3 μέρες κρόκο που λένε και μετά άλλες 3 ασπράδι; Εμένα μου είχε πει να της βάλω λίγο στο χέρι από την ομελέτα τη δική μας και αν δεν ερεθιστεί, την επόμενη μέρα της δωσω ένα κομματάκι ομελέτας να φάει και τη μεθεπόμενη κανονικά. Πιο εύκολη μου φάνηκε αυτή η εισαγωγή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Bestrong είπε:

Αχ το πουλάκι μου ξυπνάει για να αναπληρώσει αυτό που «χάνει» τη μέρα...επειδή της λείπει ο θηλασμός γι αυτό θηλάζει τόσο τη νύχτα. Θα στρώσει όμως σιγά σιγά. Μπραβο που τα κατάφερες πάντως καο έκοψες τους ημερήσιους! 

Καλα και εμένα έχει δρόμο μας είπε την τελευταία φορά, αλλά την βλέπω συνέχεια προσπαθεί με κάτι να ανακουφιστεί και γκρινιάζει. 

Ναι την έδωσα αυγό. Πώς θα της το δώσεις; Πρώτα 3 μέρες κρόκο που λένε και μετά άλλες 3 ασπράδι; Εμένα μου είχε πει να της βάλω λίγο στο χέρι από την ομελέτα τη δική μας και αν δεν ερεθιστεί, την επόμενη μέρα της δωσω ένα κομματάκι ομελέτας να φάει και τη μεθεπόμενη κανονικά. Πιο εύκολη μου φάνηκε αυτή η εισαγωγή...

Με χίλια ζορια τον έκοψα τις μερες το θηλασμό 

ηθελα να ρωτήσω την γιατρό αν παίζει ρόλο ο θηλασμός στα δοντια.. αν τα καθυστερεί 🤔 κοπέλες που ξέρω που δεν θηλάζουν εβγαλαν δοντάκια εκείνα  

εμενα μου είπε να το βράσω 10 λεπτά και ν δώσω μόνο τον Κρόκο σήμερα και αύριο πρωί και μέσα στην βδομαδα να συνεχίσω μόνο κρόκο αλλά σε οποίο γεύμα θέλω ειτε μεσημέρι ειτε από απογευμα και μετά από μια βδομαδα θα κάνω το ίδιο μονο με ασπράδι και όταν το κάνω και αυτό μετά θα το βάλω όλο μαζί δηλαδή θα φάμε κανένα μήνα μέχρι να βάλουμε ολόκληρο το αβγό 😅

της έδωσα και βρεφικό μπισκότο εσενα σου είπε να δωσεις ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!! Είμαστε καλά! Ο μικρός είναι πολύ ζορικος απαιτητικός και με καθόλου υπομονή.... Δεν ξέρω ειλικρινά τι θα κάνουμε 🤣 

Από δόντια εμείς ακόμα τίποτα! Την άλλη βδομάδα θα δώσουμε αυγό πρώτο κρόκο μετά όλο μαζι! Κ μετά από μια βδομάδα ψάρι! Τρελαίνεται για γιαούρτι! Και για βρώμη! Προς το παρόν όλα καλά κ με το φαγητό! 

Τον θηλασμό τον έχει κόψει από μόνος του! Έκλαιγε δεν ήθελε! Όμως ρε κορίτσια ξυπνάει το βράδυ ανά δύο ώρες για γάλα!!! Δεν υπάρχει η αϋπνία!!! 

Λέμε μαμά! Μαμ! Σερνομαστε σε όλο το σπίτι κ προσπαθούμε να σηκωθούμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...