Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

αν τρωει επαρκως ελλαττωσε το..εγω δε της δινωμεσα στη μερα...

Εγω μέσα στην μέρα την δίνω λίγο το μεσημέρι για να κοιμηθεί 

αλλα έχει 10 μερες τώρα που δεν είναι πολύ στα καλά της ή άλμα περνάει ή δοντάκια και έχουμε γκρίνια όποτε αναγκαστικά αυτές τις μερες την έχω βάλει πιο πολλές φορές στήθος μέσα στην μέρα για να την ηρεμήσω.. που θα πάει θα το κόψουμε σιγα σιγά  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 21 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Εγώ και σκέτο της το δίνω, ή θα βάλω μέσα λίγο βρώμη, ή συνδυαστικά με φρούτο... βέβαια μη φανταστείς ότι τρώει...2, 3 άντε 4 κουταλακξα

Του το έδωσα σκέτο ( το κατσικίσιο) κ μόλις το δοκίμασε δεν άνοιγε το στόμα του με τπτ. Σμρ του έβαλα μπανάνα έφαγε δύο τρεις κουταλιές κ τέλος! Θα δοκιμάσω κ πρόβειο κ μετά αγελαδινό! Ελπίζω να φάει κάτι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Καλησπέρα!

Μετά το Πάσχα θα πάμε στη γιατρό. Όχι δε της έχω πει κάτι γιατί θα μου πει να την αφήσω στη μαμά μου για ωρεσ κ να φύγω... ε εγώ δεν μπορώ να το κάνω αυτό. Είναι ουσιαστικά η τακτική ας την να πεινάσει κ μη της δίνεις γάλα. Ναι αλλά το παιδί το αλεσμένο δεν το τρώει όσες φορές κ αν προσπάθησα. Κ κομμάτια για να φας πρέπει να είσαι ήρεμος κ όχι με κλάμματα. Εγώ αυτό που κάνω είναι να προσφέρω συνέχεια μέσα στη μέρα φαγητό, χωρίς να τηρώ πρόγραμμα. Δε λέω δλδ «α αφού δεν έφαγε πρωινό πάμε κατευθείαν για μεσημεριανό...», μέχρι να μεσημεριάσει της ξανά προσφέρω πρωινό. Το ίδιο και με το μεσημεριανό. Αν δε το φάει της το δίνω ξανά πιο μετά. Έτσι καταφέρνω και μου τρώει έστω αυτό το λίγο. Και επειδή δεν ξέρω κατά πόσο επαρκεί για τον σίδηρο θα της πω στον 9ο-10ο μήνα να μας γράψει εξετάσεις, να μη περιμένουμε να χρονίσει. 

Υπομονη με τον θηλασμό, είναι δύσκολο να τον περιορίσεις στα αποκλειστικά θηλαζοντα βρέφη...εάν θες να το πας ομαλά δλδ, διαφορετικά μπορείς μαχαίρι να το κόψεις αλλά το θεωρώ πολύ στρεσογόνο για τα μικρούλια και για εμάς...

Όσο για τους γιατρούς μ έχει κουράσει που ο καθένας λέει τα δικά του. Γι αυτό κ εγώ κάνω λίγο απ όλα... και άντε για τη διατροφή πάει στα κομμάτια. Χθες ανακάλυψα ότι και στα εμβόλια κάνουν τα δικά τους! Μιλούσα με φίλη της οποίας ο μικρός έγινε 8 μηνών κ μου είπε πάνω στην κουβέντα ότι τον πήγε στον γιατρό, κάνανε κ το εμβόλιο κλπ. Και λέω καλά ποιο εμβόλιο; Αφού μέχρι τον 6ο είναι, μετά στον χρόνο είναι πάλι. Λέω μήπως εννοεις αυτό το καινούργιο για τη μηνιγγίτιδα; Όχι όχι λέει την 3η δόση του πνευμονιόκοκκου. Κοιτάω στο βιβλιάριο της μικρής βλέπω ότι την 3η δόση την έχει σημειωμένη για 14 μηνών! Τώρα εγώ τι να κάνω; Ποιον να εμπιστευτώ; Δλδ έλεος για ένα πράγμα δεν ανησυχούσα κ δεν ψαχνόμουν, για τα εμβόλια της πεπατημένης, τώρα θα πρέπει κ γι αυτά να ψάχνομαι. Δεν είναι βλέπεις 1 μήνας διαφορά να πεις οκ, είναι πολλοί μήνες!

Εσας βρε κορίτσια για πότε σας έχουν την 3η δόση του πνευμονιόκοκκου;;

Τώρα που θα είναι 7κ κάτι ημερών θα κάνουμε την τρίτη δόση! 

Επισης της μηνιγγίτιδας που ήταν να το κάνουμε στον 6ο μήνα θα κάνουμε τελικά την πρώτη δόση στον 8ο μήνα γτ ο μικρός ήταν αρρώστουλης. Ειλικρινά κ εγώ δεν ξέρω τι παίζει με τις δόσεις κ εμβόλια για να σου πω! Πάντως κοιτώντας το βιβλιάριο καταλαβαίνω ότι κάθε μήνα θα έχουμε κ από ένα εμβόλιο 🤷🏽‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/4/2023 at 3:14 ΜΜ, ο/η Katerina. είπε:

καλή εβδομάδα κορίτσια τι κάνετε?πως είναι τα μωράκια σας?

Καλημέρα καλα είμαστε έχουμε γκρίνια κάποιο άλμα περνάει ή δόντια δεν ξέρω  🤷‍♀️ Κάνουμε υπομονή να περάσει ελπίζω  να μην μας βρουν έτσι οι γιορτές 😅 να μπορέσουμε να πάμε πουθενά να ξεσκάσουμε 

εσείς πως είστε ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια. εμείς καλά είμαστε.γκρινια αλλά καλά.τη φρουτοκρεμα την τρώει όλη το μεσημεριανό είμαστε γύρω στα 120 γρ.θα σας πω τι έκανα εγώ γτ εμένα δεν έτρωγε καθόλου.ξεκινησα να δίνω φρούτα μέρα παρά μέρα.την πρώτη μέρα έδωσα μισή μπανάνα με λίγο γάλα αλεσμένα.την επόμενη φορά έδωσα πάλι το ίδιο συν μισο αχλάδι.την επόμενη με ένα αχλάδι κτλ.ετσι λοιπόν όταν φτάσαμε να τρώμε όλη τη φρουτοκρεμα του ξεκίνησα να δίνω κάθε μέρα.καναμε βέβαια μια παύση γτ έβλεπα ότι δεν τρώει κ δεν ήθελα να τον πιέσω.στο μεσημεριανό του κάνω διαφορετικούς συνδυασμούς κάθε μέρα γτ παρατήρησα πως αν του βάζω τα ίδια βαριέται κ δεν τρώει.εμας όταν έτρωγε 30 γρ τη μέρα μας είχε πει πως αν δεν ξεκινήσει να τρώει παραπάνω μέχρι τον 8ο θα μας έδινε σίδηρο.της μηνιγγίτιδας μας είπε στο χρόνο του πνευμονιοκοκου στους 13μηνες.ζυμαρικο μας είπε στον 7ο.οποτε σε λίγες μερες.αυτα τα δικά μας νέα.πασχα θα πάτε πουθενά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/4/2023 at 12:38 ΠΜ, ο/η Olia4 είπε:

Τώρα που θα είναι 7κ κάτι ημερών θα κάνουμε την τρίτη δόση! 

Επισης της μηνιγγίτιδας που ήταν να το κάνουμε στον 6ο μήνα θα κάνουμε τελικά την πρώτη δόση στον 8ο μήνα γτ ο μικρός ήταν αρρώστουλης. Ειλικρινά κ εγώ δεν ξέρω τι παίζει με τις δόσεις κ εμβόλια για να σου πω! Πάντως κοιτώντας το βιβλιάριο καταλαβαίνω ότι κάθε μήνα θα έχουμε κ από ένα εμβόλιο 🤷🏽‍♀️

Καλημέρα!

Ίσως το πάνε οι γιατροί και αναλογως το παιδί και το περιβάλλον στο οποίο μεγαλώνει. Αυτό σκεφτόμουν χθες γιατί η φίλη μου ας πούμε έχει και ένα μεγαλύτερο παιδάκι το οποίο πάει παιδικό και συνέχεια φέρνει ιώσεις στο σπίτι με αποτέλεσμα να αρρωσταίνει και το μωρό. Μετά σκέφτηκα ότι εμάς μας την 3η δόση του πνευμονιόκοκκου μας την έβαλε για 14 μηνών κι όχι για 12 όπως συστήνεται από το υπουργείο υγείας γιατί 14 μηνών θα είναι τέλη Οκτωβρίου  όπου τότε συνήθως ξεκινάνε οι ιώσεις. Ποιος ξερει...μάλλον λαμβανουνε και αλλά πράγματα υπόψη τους οι γιατροί & δεν ακολουθούν τυφλά την πρόταση του υπουργείου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Καλησπερα κορίτσια. εμείς καλά είμαστε.γκρινια αλλά καλά.τη φρουτοκρεμα την τρώει όλη το μεσημεριανό είμαστε γύρω στα 120 γρ.θα σας πω τι έκανα εγώ γτ εμένα δεν έτρωγε καθόλου.ξεκινησα να δίνω φρούτα μέρα παρά μέρα.την πρώτη μέρα έδωσα μισή μπανάνα με λίγο γάλα αλεσμένα.την επόμενη φορά έδωσα πάλι το ίδιο συν μισο αχλάδι.την επόμενη με ένα αχλάδι κτλ.ετσι λοιπόν όταν φτάσαμε να τρώμε όλη τη φρουτοκρεμα του ξεκίνησα να δίνω κάθε μέρα.καναμε βέβαια μια παύση γτ έβλεπα ότι δεν τρώει κ δεν ήθελα να τον πιέσω.στο μεσημεριανό του κάνω διαφορετικούς συνδυασμούς κάθε μέρα γτ παρατήρησα πως αν του βάζω τα ίδια βαριέται κ δεν τρώει.εμας όταν έτρωγε 30 γρ τη μέρα μας είχε πει πως αν δεν ξεκινήσει να τρώει παραπάνω μέχρι τον 8ο θα μας έδινε σίδηρο.της μηνιγγίτιδας μας είπε στο χρόνο του πνευμονιοκοκου στους 13μηνες.ζυμαρικο μας είπε στον 7ο.οποτε σε λίγες μερες.αυτα τα δικά μας νέα.πασχα θα πάτε πουθενά?

Καλημέρα!

Κ εγώ το σκέφτηκα αυτό με τους συνδυασμούς και το εφαρμόζω λίγο πολύ αλλά δε βλέπω ουσιαστική διαφορά. Μία θα φάει ικανοποιητικά, μία ελάχιστα, μία καθόλου. Δε θέλω και να την πιέζω γιατί φοβάμαι μην αναπτύξει μεγαλύτερη άρνηση για το φαγητό...παντως ακόμη κ όταν αρνείται της ξανά προσφέρω μέσα στη μέρα (τουλάχιστον 3 φορές). ελπίζω να στρώσει μετά τον 8ο γιατί ακούω από πολλούς του περίγυρου μας ότι μετά τον 8ο ξεκίνησαν να τρώνε. Τι να πω...θα δω τι θα μας κ η γιατρός σε 2 βδομάδες που θα πάμε και βλέποντας και κάνοντας. 

Πασχα εμείς εδώ θα είμαστε, δε θα πάμε κάπου. Δεν έχουμε και κανένα χωριό (είναι το μαράζι μου αυτό κάθε Πάσχα, από παιδί...☺️). Εσείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/4/2023 at 11:57 ΠΜ, ο/η Bestrong είπε:

Καλημέρα!

Κ εγώ το σκέφτηκα αυτό με τους συνδυασμούς και το εφαρμόζω λίγο πολύ αλλά δε βλέπω ουσιαστική διαφορά. Μία θα φάει ικανοποιητικά, μία ελάχιστα, μία καθόλου. Δε θέλω και να την πιέζω γιατί φοβάμαι μην αναπτύξει μεγαλύτερη άρνηση για το φαγητό...παντως ακόμη κ όταν αρνείται της ξανά προσφέρω μέσα στη μέρα (τουλάχιστον 3 φορές). ελπίζω να στρώσει μετά τον 8ο γιατί ακούω από πολλούς του περίγυρου μας ότι μετά τον 8ο ξεκίνησαν να τρώνε. Τι να πω...θα δω τι θα μας κ η γιατρός σε 2 βδομάδες που θα πάμε και βλέποντας και κάνοντας. 

Πασχα εμείς εδώ θα είμαστε, δε θα πάμε κάπου. Δεν έχουμε και κανένα χωριό (είναι το μαράζι μου αυτό κάθε Πάσχα, από παιδί...☺️). Εσείς;

Κ εμείς εδώ θα μείνουμε τώρα και με τα φαγητά που δεν έχουν στρώσει ακόμη μου φαίνεται ταλαιπωρία να κουβαλάω τόσα πράγματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς μάλλον Πάσχα στο χωριό μου μπας κ κλείσουμε ημερομηνία για την βάφτιση 😁😁😁 

Κορίτσια καμιά ιδέα για το αβοκάντο 🥑????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Εμείς μάλλον Πάσχα στο χωριό μου μπας κ κλείσουμε ημερομηνία για την βάφτιση 😁😁😁 

Κορίτσια καμιά ιδέα για το αβοκάντο 🥑????

Καλημέρα! Τι ωραία! Πάσχα στο χωριό!!

Το αβοκάντο και σκέτο μπορείς να το δώσεις. Είναι πολύ μαλακό και θα το λιώσεις εύκολα. Αλλιώς μέσα στο γιαούρτι, μαζί με τα υπόλοιπα φρούτα κλπ. Γενικά νομίζω ότι μπορεί να συνδυαστεί με πολλά αν και δε μπυ έρχονται άλλες ιδέες...

Καλα να περάσετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Εμείς μάλλον Πάσχα στο χωριό μου μπας κ κλείσουμε ημερομηνία για την βάφτιση 😁😁😁 

Κορίτσια καμιά ιδέα για το αβοκάντο 🥑????

Καλημερα κοριτσια καλή εβδομάδα 

εγώ δίνω αβοκάντο μηλο μπανάνα του αρέσει πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Καλημέρα! Τι ωραία! Πάσχα στο χωριό!!

Το αβοκάντο και σκέτο μπορείς να το δώσεις. Είναι πολύ μαλακό και θα το λιώσεις εύκολα. Αλλιώς μέσα στο γιαούρτι, μαζί με τα υπόλοιπα φρούτα κλπ. Γενικά νομίζω ότι μπορεί να συνδυαστεί με πολλά αν και δε μπυ έρχονται άλλες ιδέες...

Καλα να περάσετε!!!

Κ εσείς να περάσετε όμορφα!!!!! Ναι νομίζω τελικά ότι το αβοκάντο 🥑 ταιριάζει με πολλά κ λιώνει πολύ εύκολα! Απλά με το πιρούνι δλδ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Καλημερα κοριτσια καλή εβδομάδα 

εγώ δίνω αβοκάντο μηλο μπανάνα του αρέσει πολυ

Καλή εβδομάδα να έχουμε! Εδώ αβοκάντο μπανάνα πορτοκάλι κ μια χαρά πήγε!!!! Θα βάλω κ μήλο αύριο! Ευχαριστούμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Πάσχα που θα κάνετε??????? Θα φύγετε???? Θα μείνετε εκεί που μένετε???? 

Αλήθεια από ποιες περιοχές είμαστε??????? 

Είναι το πρώτο Πάσχα των μωρών μας!!!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσια Πάσχα που θα κάνετε??????? Θα φύγετε???? Θα μείνετε εκεί που μένετε???? 

Αλήθεια από ποιες περιοχές είμαστε??????? 

Είναι το πρώτο Πάσχα των μωρών μας!!!!! 🥰

Καλημέρα! Εμείς εδώ θα μείνουμε, Θεσσαλονίκη! Εσείς πού βρίσκεστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσια Πάσχα που θα κάνετε??????? Θα φύγετε???? Θα μείνετε εκεί που μένετε???? 

Αλήθεια από ποιες περιοχές είμαστε??????? 

Είναι το πρώτο Πάσχα των μωρών μας!!!!! 🥰

Καλησπέρα εγω θα παω στο πατρικο μου στην Κοζάνη για Πάσχα για λιγες μερες

αλλά πολλές ώρες ταξίδι κορίτσια  7-8 ώρες και μένω σε ενα χωριο της Αρκαδίας (ερωτικός μετανάστης) μακάρι να ειναι ήσυχη η μπεμπα στο δρόμο 

ακομα βαλίτσες δεν εχω ετοιμάσει 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα εγω θα παω στο πατρικο μου στην Κοζάνη για Πάσχα για λιγες μερες

αλλά πολλές ώρες ταξίδι κορίτσια  7-8 ώρες και μένω σε ενα χωριο της Αρκαδίας (ερωτικός μετανάστης) μακάρι να ειναι ήσυχη η μπεμπα στο δρόμο 

ακομα βαλίτσες δεν εχω ετοιμάσει 😅

Πολλές ώρες όντως!!!!! Θα πάρεις πολλά ε???? Άσε κ εγώ σκέφτομαι τι θα πρώτο πάρω κ πόσα θα χωρέσουν στο αυτοκίνητο! 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσια Πάσχα που θα κάνετε??????? Θα φύγετε???? Θα μείνετε εκεί που μένετε???? 

Αλήθεια από ποιες περιοχές είμαστε??????? 

Είναι το πρώτο Πάσχα των μωρών μας!!!!! 🥰

Τι ωραία που είναι η Θεσσαλονίκη!!!!! Γιάννενα είμαστε! Κ θα πάμε Ναύπακτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Πολλές ώρες όντως!!!!! Θα πάρεις πολλά ε???? Άσε κ εγώ σκέφτομαι τι θα πρώτο πάρω κ πόσα θα χωρέσουν στο αυτοκίνητο! 🤣

Μπα έχω δεν πήρα για εμένα σχεδόν τίποτα του μωρού είναι πιο πολλά και το καρότσι που θα πιάνει χώρο όποτε ένα μικρό σακο θα παρω για εμάς 3 μερες θα κάτσουμε μόνο 

Θα περάσω έξω από Γιάννενα 😋Ναυπακτο δεν έχω  πάει ποτε πόση ώρα θα κάνετε ταξιδι εσεις ; πρέπει να είναι ωραία καλά με περάσετε θα κάτσετε μερες ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Elk είπε:

Μπα έχω δεν πήρα για εμένα σχεδόν τίποτα του μωρού είναι πιο πολλά και το καρότσι που θα πιάνει χώρο όποτε ένα μικρό σακο θα παρω για εμάς 3 μερες θα κάτσουμε μόνο 

Θα περάσω έξω από Γιάννενα 😋Ναυπακτο δεν έχω  πάει ποτε πόση ώρα θα κάνετε ταξιδι εσεις ; πρέπει να είναι ωραία καλά με περάσετε θα κάτσετε μερες ; 

Θύμησες μου Αθήνα μένεις???? 

Εμάς δεν είναι πολλές ώρες! Χωρίς το μωρό 2 με 2 μισή ώρες το κάναμε. Τώρα δεν ξέρω ! Γτ σίγουρα θα κάνουμε κ στάση! 

Άσε σου λέω πολλά πράγματα για το μωρό! Πρώτο ταξίδι κ τα θέλω όλα μαζί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Θύμησες μου Αθήνα μένεις???? 

Εμάς δεν είναι πολλές ώρες! Χωρίς το μωρό 2 με 2 μισή ώρες το κάναμε. Τώρα δεν ξέρω ! Γτ σίγουρα θα κάνουμε κ στάση! 

Άσε σου λέω πολλά πράγματα για το μωρό! Πρώτο ταξίδι κ τα θέλω όλα μαζί! 

Όχι δεν είμαι Αθήνα 

μενω σε ένα χωριό στην Αρκαδία στην Πελοπόννησο αλλά έχω καταγωγή από Κοζάνη από εκεί είμαι αλλά γνώρισα τον αντρα μου και ηρθα Πελοπόννησο 

εγω ξεκηνησα από της 14:30 η ώρα και ακόμα δεν έχω φτάσει 😮💨

Παίρνουμε μαζί μας πράγματα για το μωρο και στο τέλος ούτε τα μισά δεν θα χρειαστούμε 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Τι ωραία που είναι η Θεσσαλονίκη!!!!! Γιάννενα είμαστε! Κ θα πάμε Ναύπακτο!

Αααα τέλεια!! Και τα Γιάννενα και η Ναυπακτος!! Να περάσετε σούπερ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/4/2023 at 7:49 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα εγω θα παω στο πατρικο μου στην Κοζάνη για Πάσχα για λιγες μερες

αλλά πολλές ώρες ταξίδι κορίτσια  7-8 ώρες και μένω σε ενα χωριο της Αρκαδίας (ερωτικός μετανάστης) μακάρι να ειναι ήσυχη η μπεμπα στο δρόμο 

ακομα βαλίτσες δεν εχω ετοιμάσει 😅

Ωωωω είναι όντως πολλές οι ώρες, αλλά μια χαρά θα σας βγει. Θα κάνετε και στάσεις και θα ξεμουδιαζετε και οι 3!

Δεν έχω κάνει ακόμη βαλίτσα για κάποια εκδρομή με μωρό, αλλά φαντάζομαι είναι λίγο μανίκι...

Να περάσετε όμορφα και να ξεκουραστείτε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Όχι δεν είμαι Αθήνα 

μενω σε ένα χωριό στην Αρκαδία στην Πελοπόννησο αλλά έχω καταγωγή από Κοζάνη από εκεί είμαι αλλά γνώρισα τον αντρα μου και ηρθα Πελοπόννησο 

εγω ξεκηνησα από της 14:30 η ώρα και ακόμα δεν έχω φτάσει 😮💨

Παίρνουμε μαζί μας πράγματα για το μωρο και στο τέλος ούτε τα μισά δεν θα χρειαστούμε 😅

Ααα τώρα που μιλάμε είστε στο δρόμο;;; Η μικρή πώς είναι τελικά στο ταξίδι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Ααα τώρα που μιλάμε είστε στο δρόμο;;; Η μικρή πώς είναι τελικά στο ταξίδι;

Καλημέρα κορίτσια 

7,5 ώρες ταξίδι ήταν με μια στάση 15 λεπτών που να έκανα και πιο πολλές στάσεις.. 😅

στο ταξίδι είναι σχετικά καλά περίμενα χειρότερα να πω την αλήθεια είχε λίγο γκρίνια το κακο ήταν για να μπορεσω να την ηρεμήσω ήθελε αγκαλιά και στήθος στο καρεκλάκι κάθησε 3 ώρες περίπου μετά κουραστικέ δεν ξέρω ήθελε αγκαλιά την πήρα αναγκαστικά την θήλασα και ευτυχώς κοιμήθηκε από της 7 μέχρι της 10 όπου και την ξύπνησα επειδή φτάσαμε σπίτι  

κανονικά θέλει το μωρο να είναι δεμένο αλλα ήταν πολλές ώρες για να κάτσει στο καρεκλάκι της δεμένη 

Καλά να περάσετε καλή ανασταση να έχουμε να χαρούμε το πρώτο Πάσχα με τα μωράκια μας 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...