Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Olia4 είπε:

Αχ κ εμείς έτσι!!!! Πάνω από είκοσι λεπτά δεν κοιμόμαστε! Βάστα γερά!!!!! Πότε ξεκινάτε εσείς? 

Τέλη του μήνα ξεκινάμε. Αι να δούμε τι θα δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια καλησπερα.!!

αχ τι ειναι αυτο το πραγμα με τον υπνο..κλαιει χτυπιεται προσπαθω να τη κοιμισω ποση ωρα κ κοιμαται 1 τεταρτο...το βραδυ επισης εχει γινει εφιλατης ..σηκωνεται συνεχως ..εσας ετσι ειναι ;; πολυ διαταραχη ...αντι να καλυτερευει χειροτερευει..

συνεχιζουμε εισαγωγη ναι.κρεας απο αυριο..λαχανικα δε πολυθελει..σημερα εκανα γλυκοπατατα κ καροτο αλα ματαια ..εφαγε 4-5κουταλιες....συνηθιζουν πιστευω σιγα σιγα...τη φρουτοκρεμα την εχουμε συνηθισει αλλα καποιες φορες μαλλον την μπουκωνω κ κανει εμετο.

εννοω @Elkαν βραζεις καθε ημερα τα λαχανικα και αν τα δινουμε κρυα η ζεστα..

@Olia4πολτοποιημενα τα βαζουμε εκκει κ συντηρουνται..αγορασα εναν αντε θα δω το σουκου  αν ειναι καλος..εσεις ποτε ξεκινατε ;; 

καλη αρχη κι σε εσας κ στην @Bestrong

οσο για παρκο θα αρχισουμε να χρησιμοποιουμε οταν στεκομαστε στον πωπο μας..ειναι ηεπομενη αγορα..πηραμε περπατουρα 4 σε 1 κ στρατα ..συν καρεκλακια κ ολα τα σκευη φαγητου κ το μηνιαιο φαρμακειο ποσα εξοδα πια ;;;απαπα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η irini5 είπε:

κοριτσια καλησπερα.!!

αχ τι ειναι αυτο το πραγμα με τον υπνο..κλαιει χτυπιεται προσπαθω να τη κοιμισω ποση ωρα κ κοιμαται 1 τεταρτο...το βραδυ επισης εχει γινει εφιλατης ..σηκωνεται συνεχως ..εσας ετσι ειναι ;; πολυ διαταραχη ...αντι να καλυτερευει χειροτερευει..

συνεχιζουμε εισαγωγη ναι.κρεας απο αυριο..λαχανικα δε πολυθελει..σημερα εκανα γλυκοπατατα κ καροτο αλα ματαια ..εφαγε 4-5κουταλιες....συνηθιζουν πιστευω σιγα σιγα...τη φρουτοκρεμα την εχουμε συνηθισει αλλα καποιες φορες μαλλον την μπουκωνω κ κανει εμετο.

εννοω @Elkαν βραζεις καθε ημερα τα λαχανικα και αν τα δινουμε κρυα η ζεστα..

@Olia4πολτοποιημενα τα βαζουμε εκκει κ συντηρουνται..αγορασα εναν αντε θα δω το σουκου  αν ειναι καλος..εσεις ποτε ξεκινατε ;; 

καλη αρχη κι σε εσας κ στην @Bestrong

οσο για παρκο θα αρχισουμε να χρησιμοποιουμε οταν στεκομαστε στον πωπο μας..ειναι ηεπομενη αγορα..πηραμε περπατουρα 4 σε 1 κ στρατα ..συν καρεκλακια κ ολα τα σκευη φαγητου κ το μηνιαιο φαρμακειο ποσα εξοδα πια ;;;απαπα !!

Εγω με τον ύπνο τις περισσότερες μερες είμαστε οκ κοιμάται δεν μπορω να πω..  την νύχτα 1 φορά μου ξυπνάει και πιο σπανια 2 Αλλά μέχρι να την πάρει ο ύπνος εχω και εγω κλάμα γκρίνια πολύ… υπομονή κορίτσια 

Εγω τα λαχανικά τα βράζω κάθε μέρα αλλα κρύα της τα δίνω.. ποσότητα δεν τρωει πολύ είναι η αλήθεια το περισσότερο το πετάω..  😕

Να μας πεις πως πήγε με το κρέας αν την άρεσε

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω με τον ύπνο τις περισσότερες μερες είμαστε οκ κοιμάται δεν μπορω να πω..  την νύχτα 1 φορά μου ξυπνάει και πιο σπανια 2 Αλλά μέχρι να την πάρει ο ύπνος εχω και εγω κλάμα γκρίνια πολύ… υπομονή κορίτσια 

Εγω τα λαχανικά τα βράζω κάθε μέρα αλλα κρύα της τα δίνω.. ποσότητα δεν τρωει πολύ είναι η αλήθεια το περισσότερο το πετάω..  😕

Να μας πεις πως πήγε με το κρέας αν την άρεσε

 

καλησπερα..πως εισαι ;;αυριο λεωνα βαλω κρεας..κ εμεις ετσι ημασταν με τον υπνο αλλα εχει χαλασει παρα πολυ..ειμστε αυπνοι καθε μερα...κλαιει συνεχως μεσα στον υπνο της...ελπιζω ναναι αλμα η δοντια κι να μας περασει ευκολα...να μην ειναι μονιμο..νερο δε πινει ποτε ελεος

τωρα πηρα κ ζυγαρια κουζινας να τα μετραω να ξερω ποσο τρωει..θηλαζεις κ μεσα στην μερα η το εκοψες ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια πως ειστε?

@irini5ρώτησα κ εγώ την παιδίατρο για το βράσιμο των λαχανικών κ μου είπε να φτιάχνω για 2 μερες να τα βραζω και να ρα διατηρω στο ψυγειο με ζουμακι κ να τα αλεθω την ωρα του φαγητού.μου ειπε τωρα βρασιμο αργότερα αν θελω και ατμομαγειρα.μπορει να έχετε αλμα είναι ένα 23 με 26 εβδομάδα.εσεις σε ποια είστε?

εμείς έχουμε άλλο πρόβλημα με τον ύπνο γυρνάει συνέχεια να κοιμηθεί μπρούμυτα κ εγώ όλο το βράδυ τον γυρνάω ανάσκελα οπότε ξυπνάω κάθε λίγο κ λιγάκι 

με την φρουτοκρεμα τοπιάσαμε  πάλι από την αρχή ένα ένα φρούτο να δω τι δεν του αρέσει.σημερα μπανάνα 30γρ μόνο.αυριο θα δώσω μηλο μόνο του να δω τι θα γίνει.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

καλησπερα..πως εισαι ;;αυριο λεωνα βαλω κρεας..κ εμεις ετσι ημασταν με τον υπνο αλλα εχει χαλασει παρα πολυ..ειμστε αυπνοι καθε μερα...κλαιει συνεχως μεσα στον υπνο της...ελπιζω ναναι αλμα η δοντια κι να μας περασει ευκολα...να μην ειναι μονιμο..νερο δε πινει ποτε ελεος

τωρα πηρα κ ζυγαρια κουζινας να τα μετραω να ξερω ποσο τρωει..θηλαζεις κ μεσα στην μερα η το εκοψες ;; 

Καλά είμαστε μωρέ εγω περιμένω να αδιαθετήσω και ειμαι λίγο στα κάτω μου αυτες τις μερες

άρχισε να κάνει βαρελάκια να την βάζω μπρούμυτα και να γυρίζει ανασκελα δεν μου το έκανε πρώτη φορά σήμερα 😊 

ισως περνατε κάποιο άλμα δύσκολο το ξενύχτι ελπίζω να μην κρατήσει πολύ 

Εγω παρατήρησα όταν το νερό είναι λίγο ζεστο το πίνει αν είναι κρύο σε θερμοκρασία δωματίου δεν το πολύ θέλει 

και εγω έχω ζυγαριά δεν το ζυγιζω παντα αλλά μια στο τόσο για να βλέπω τι τρώει 

θυλαζω κανονικά δεν το έχω κόψει αφού δεν πολύ τρώει 30 γρ μόνο.. εσυ θηλάζεις ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλά είμαστε μωρέ εγω περιμένω να αδιαθετήσω και ειμαι λίγο στα κάτω μου αυτες τις μερες

άρχισε να κάνει βαρελάκια να την βάζω μπρούμυτα και να γυρίζει ανασκελα δεν μου το έκανε πρώτη φορά σήμερα 😊 

ισως περνατε κάποιο άλμα δύσκολο το ξενύχτι ελπίζω να μην κρατήσει πολύ 

Εγω παρατήρησα όταν το νερό είναι λίγο ζεστο το πίνει αν είναι κρύο σε θερμοκρασία δωματίου δεν το πολύ θέλει 

και εγω έχω ζυγαριά δεν το ζυγιζω παντα αλλά μια στο τόσο για να βλέπω τι τρώει 

θυλαζω κανονικά δεν το έχω κόψει αφού δεν πολύ τρώει 30 γρ μόνο.. εσυ θηλάζεις ; 

κι εγω αδιαθετησα σημερα αλλα αυτη τη φορ α δε το καταλαβα παλι καλα.....

αχ τι ωραια εμεις τιποτα ακομα..ουτε μπρουμυτα ανασκελα ουτε αντθετα,απλως κανει μια κινηση κ θελει παντα βοηθεια!!λογικα παιζει κ η πρωοροτητα λογο..

εμεις μια τρωμε μια οχι...αλλα κανει εμετους οταν τρωει..μαλλον την μπουκωνω(¨;) ..ααφου δεν εχεετε θεμα με βαρος μην ανησυχεις.

αχ ελπιζω να μη κρατησει πολυ το ξενυχτι , δεμπορω αλλο..

θυμισε μου κι απογευματινο τρωτε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

κι εγω αδιαθετησα σημερα αλλα αυτη τη φορ α δε το καταλαβα παλι καλα.....

αχ τι ωραια εμεις τιποτα ακομα..ουτε μπρουμυτα ανασκελα ουτε αντθετα,απλως κανει μια κινηση κ θελει παντα βοηθεια!!λογικα παιζει κ η πρωοροτητα λογο..

εμεις μια τρωμε μια οχι...αλλα κανει εμετους οταν τρωει..μαλλον την μπουκωνω(¨;) ..ααφου δεν εχεετε θεμα με βαρος μην ανησυχεις.

αχ ελπιζω να μη κρατησει πολυ το ξενυχτι , δεμπορω αλλο..

θυμισε μου κι απογευματινο τρωτε ;

Ναι πιστεύω παίζει τον ρόλο και η πρωοροτητα σε αυτά κορίτσι μου 

αλλα ειναι απίστευτο πως την μια μέρα δεν κάνουν πράγματα και την επομενη τσουπ έτσι στα ξαφνικά βλέπεις καινούργια πράγματα 

Εγω να πω την αλήθεια δεν την μπουκώνω αν μου κανει μια γκρίνια ή δεν ανοιξει το στομα μόνη της σταματάω να ταΐζω.. μπορεί για αυτό να σου κάνει λίγο εμετό αν δεν θέλει άστην δοκίμασε πάλι μετά απο καμία ώρα 

Την δίνω το μεσημέρι να φαει αλλά αν την έχει πάρει ο ύπνος το μεσημέρι και δεν έχω προλάβει να την ταΐσω το μεταφέρω απόγευμα γενικά δεν την δίνω στάνταρ ώρες όπως μας πάει η μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/2/2023 at 7:37 ΜΜ, ο/η irini5 είπε:

κοριτσια καλησπερα.!!

αχ τι ειναι αυτο το πραγμα με τον υπνο..κλαιει χτυπιεται προσπαθω να τη κοιμισω ποση ωρα κ κοιμαται 1 τεταρτο...το βραδυ επισης εχει γινει εφιλατης ..σηκωνεται συνεχως ..εσας ετσι ειναι ;; πολυ διαταραχη ...αντι να καλυτερευει χειροτερευει..

συνεχιζουμε εισαγωγη ναι.κρεας απο αυριο..λαχανικα δε πολυθελει..σημερα εκανα γλυκοπατατα κ καροτο αλα ματαια ..εφαγε 4-5κουταλιες....συνηθιζουν πιστευω σιγα σιγα...τη φρουτοκρεμα την εχουμε συνηθισει αλλα καποιες φορες μαλλον την μπουκωνω κ κανει εμετο.

εννοω @Elkαν βραζεις καθε ημερα τα λαχανικα και αν τα δινουμε κρυα η ζεστα..

@Olia4πολτοποιημενα τα βαζουμε εκκει κ συντηρουνται..αγορασα εναν αντε θα δω το σουκου  αν ειναι καλος..εσεις ποτε ξεκινατε ;; 

καλη αρχη κι σε εσας κ στην @Bestrong

οσο για παρκο θα αρχισουμε να χρησιμοποιουμε οταν στεκομαστε στον πωπο μας..ειναι ηεπομενη αγορα..πηραμε περπατουρα 4 σε 1 κ στρατα ..συν καρεκλακια κ ολα τα σκευη φαγητου κ το μηνιαιο φαρμακειο ποσα εξοδα πια ;;;απαπα !!

Εμείς τώρα θα μπούμε στον 5ο θα πάμε για εμβόλιο κ θα συζητήσουμε για να τον ξεκινήσω. Κάποιες βασικές οδηγίες μου έχει στείλει πρέπει να κάτσω λίγο να τις δω! Κάπου διάβασα ότι πολτοποιημένα δεν κάνει πάνω από μισάωρο.. δεν ξέρω τι κ πως! Αλλά φαντάζομαι κάποια μωρά κάνουν να φάνε περισσότερη ώρα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιαααααα σος!!!!!!!!!!!!!! Γιατί το μωράκι μας έχει αναφιλιτα ενώ κοιμάται και τσιριζει στον ύπνο του ενώ κοιμάται πάλι???? Κ προσπαθούμε ήρεμα παίρνοντας τον αγκαλιά να τον ηρεμήσουμε και να το ξυπνήσουμε???? Μιλάμε δεν έχουμε ξανά ακούσει τέτοια τσιριδα. Κ κοιμόταν!!!! Βλέπει εφιάλτες το κακόμοιρο?????? Μέσα στην εβδομάδα έχω γι'αυτό κ θα της το πω βέβαια αλλά αν έχετε καμία ιδέα γτ κάπως πανικοβληθηκαμε! 🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Κοριτσιαααααα σος!!!!!!!!!!!!!! Γιατί το μωράκι μας έχει αναφιλιτα ενώ κοιμάται και τσιριζει στον ύπνο του ενώ κοιμάται πάλι???? Κ προσπαθούμε ήρεμα παίρνοντας τον αγκαλιά να τον ηρεμήσουμε και να το ξυπνήσουμε???? Μιλάμε δεν έχουμε ξανά ακούσει τέτοια τσιριδα. Κ κοιμόταν!!!! Βλέπει εφιάλτες το κακόμοιρο?????? Μέσα στην εβδομάδα έχω γι'αυτό κ θα της το πω βέβαια αλλά αν έχετε καμία ιδέα γτ κάπως πανικοβληθηκαμε! 🥺

Καλημέρα κορίτσια 

εμενα έχει τυχει να κλάψει στο ύπνο της κοιμόμουν τρόμαξα είναι η αλήθεια αλλά κρατησε  2-3 δευτερόλεπτα… το μόνο που έκανα ήταν να κουνήσω το λικνο και σταμάτησε συνέχισε να κοιμάται.. αποφεύγω να την παρω αγκαλιά γιατί δεν θέλω να την ξυπνησω..  

Είχε διάρκεια εσας ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/2/2023 at 3:23 ΜΜ, ο/η Katerina. είπε:

καλησπέρα κορίτσια πως ειστε?

@irini5ρώτησα κ εγώ την παιδίατρο για το βράσιμο των λαχανικών κ μου είπε να φτιάχνω για 2 μερες να τα βραζω και να ρα διατηρω στο ψυγειο με ζουμακι κ να τα αλεθω την ωρα του φαγητού.μου ειπε τωρα βρασιμο αργότερα αν θελω και ατμομαγειρα.μπορει να έχετε αλμα είναι ένα 23 με 26 εβδομάδα.εσεις σε ποια είστε?

εμείς έχουμε άλλο πρόβλημα με τον ύπνο γυρνάει συνέχεια να κοιμηθεί μπρούμυτα κ εγώ όλο το βράδυ τον γυρνάω ανάσκελα οπότε ξυπνάω κάθε λίγο κ λιγάκι 

με την φρουτοκρεμα τοπιάσαμε  πάλι από την αρχή ένα ένα φρούτο να δω τι δεν του αρέσει.σημερα μπανάνα 30γρ μόνο.αυριο θα δώσω μηλο μόνο του να δω τι θα γίνει.

 

Πως πάτε τελικά με το φαγητό ;

Έδωσες όλα τα φρούτα ;;

Εείς τρώμε περίπου 50γρ..κ ας έχει περάσει τόσες καιρός που τρώει δε ξέρω τι να κάνω..σκέφτομαι να της δίνω πάλι μετά από λίγο ..

Σε λίκνο κοιμάται η κούνια ;;γιατί στο λίκνο φαντάζομαι δε θα υπάρχει πολύς χώρος για μπρουμυτα ..υπομονή..θέλει συ έχεις προσοχή αυτό ..

26ειμαστε..άστα ...κ φυσικά συνεχίζεται όλο αυτό ..κλάμα συνέχεια κ μέσα στην ημέρα ..κ το βράδυ ανά μιαμιση με δύο ώρες ξυπνάμε..

Χάλια !!εσείς πως είστε κορίτσια ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/2/2023 at 8:01 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Ναι πιστεύω παίζει τον ρόλο και η πρωοροτητα σε αυτά κορίτσι μου 

αλλα ειναι απίστευτο πως την μια μέρα δεν κάνουν πράγματα και την επομενη τσουπ έτσι στα ξαφνικά βλέπεις καινούργια πράγματα 

Εγω να πω την αλήθεια δεν την μπουκώνω αν μου κανει μια γκρίνια ή δεν ανοιξει το στομα μόνη της σταματάω να ταΐζω.. μπορεί για αυτό να σου κάνει λίγο εμετό αν δεν θέλει άστην δοκίμασε πάλι μετά απο καμία ώρα 

Την δίνω το μεσημέρι να φαει αλλά αν την έχει πάρει ο ύπνος το μεσημέρι και δεν έχω προλάβει να την ταΐσω το μεταφέρω απόγευμα γενικά δεν την δίνω στάνταρ ώρες όπως μας πάει η μέρα 

Τι να πω θα δείξει..πως  είστε εσείς ;;πως πάει με το φαγητό ;;

Κ εμείς το παθαίνουμε αυτό να τα φτιάχνω να τα πολοτοποιω και να νυστάζει εν τέλει...θα πετάξουμε πολύ φαγητό ..κρίμα κ κάποια άλλοι άνθρωποι δεν έχουν ούτε στεγη (σεισμός Τουρκία )..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Κοριτσιαααααα σος!!!!!!!!!!!!!! Γιατί το μωράκι μας έχει αναφιλιτα ενώ κοιμάται και τσιριζει στον ύπνο του ενώ κοιμάται πάλι???? Κ προσπαθούμε ήρεμα παίρνοντας τον αγκαλιά να τον ηρεμήσουμε και να το ξυπνήσουμε???? Μιλάμε δεν έχουμε ξανά ακούσει τέτοια τσιριδα. Κ κοιμόταν!!!! Βλέπει εφιάλτες το κακόμοιρο?????? Μέσα στην εβδομάδα έχω γι'αυτό κ θα της το πω βέβαια αλλά αν έχετε καμία ιδέα γτ κάπως πανικοβληθηκαμε! 🥺

Εμάς το κάνει πλέον συνέχεια αυτό ...κάθε βραδυ  εδώ κ τρεις βδομάδες ανά δυώρο μπορεί κ μια μισή ώρα ...έχουν ενοχλήσεις ..μεγαλώνουν μάλλον...εμάς μπορεί να είναι κ δόντακια ..να είναι άλμα ;;τι να πούμε.

Μόνο υποθέσεις κάνουμε οι έρημες μάνες..

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Κοριτσιαααααα σος!!!!!!!!!!!!!! Γιατί το μωράκι μας έχει αναφιλιτα ενώ κοιμάται και τσιριζει στον ύπνο του ενώ κοιμάται πάλι???? Κ προσπαθούμε ήρεμα παίρνοντας τον αγκαλιά να τον ηρεμήσουμε και να το ξυπνήσουμε???? Μιλάμε δεν έχουμε ξανά ακούσει τέτοια τσιριδα. Κ κοιμόταν!!!! Βλέπει εφιάλτες το κακόμοιρο?????? Μέσα στην εβδομάδα έχω γι'αυτό κ θα της το πω βέβαια αλλά αν έχετε καμία ιδέα γτ κάπως πανικοβληθηκαμε! 🥺

Καλημέρα! Κ εμένα το κάνει αυτό αλλά διαρκεί πολύ λίγο, κάποια δευτερόλεπτα. Όχι τσιρίδα όμως, αλλά κλάμα φόβου. Μάλλον βλέπει κακό όνειρο εκείνη την ώρα. Αν είμαι δίπλα της απλά τη φιλάω και ηρεμεί. Αλλά και όταν δεν είμαι δίπλα της, μέχρι να πάω έχει σταματήσει...

Αμα δεν ξυπνάει εκείνη την ώρα μη τον ξυπνάτε, απλά χάιδεψε τον λίγο, φιλήστε τον. Ούτε έτσι ηρεμεί; Συνεχίζει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Πως πάτε τελικά με το φαγητό ;

Έδωσες όλα τα φρούτα ;;

Εείς τρώμε περίπου 50γρ..κ ας έχει περάσει τόσες καιρός που τρώει δε ξέρω τι να κάνω..σκέφτομαι να της δίνω πάλι μετά από λίγο ..

Σε λίκνο κοιμάται η κούνια ;;γιατί στο λίκνο φαντάζομαι δε θα υπάρχει πολύς χώρος για μπρουμυτα ..υπομονή..θέλει συ έχεις προσοχή αυτό ..

26ειμαστε..άστα ...κ φυσικά συνεχίζεται όλο αυτό ..κλάμα συνέχεια κ μέσα στην ημέρα ..κ το βράδυ ανά μιαμιση με δύο ώρες ξυπνάμε..

Χάλια !!εσείς πως είστε κορίτσια ;;

Χάλια πάμε με το φαγητό 30 γρ κάθε φορά.εδωσα ένα ένα όλα τα φρούτα πάλι τα ίδια.εδωσα για δοκιμή έτοιμη φρουτοκρεμα σε βαζάκι έφαγε 60 με όρεξη και χωρίς γκρίνια.δεν ξέρω τι να πω μάλλον δεν του αρέσει.θα τον σταματήσω από σήμερα μέχρι σκ που θα ξεκινήσουμε λαχανικά για να μην τα συνδυάσει κ μου κάνει κ εκεί τα ίδια κ μετά σιγά σιγά θα ξαναπροσπαθησω.

τα 50 που τρώτε είναι το ίδιο κ στα φρούτα κ στα λαχανικα?βάζατε κρεας?

αυτό με το μπρουμυτα μου το κάνει παντού κρεβάτι κούνια λίκνο πάτωμα...ρολαρει όλη την ώρα. 

το αλμα σας θα είναι μάλλον με τον ύπνο.θα στρώσει σιγά σιγά.

στις πριν 10 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Κοριτσιαααααα σος!!!!!!!!!!!!!! Γιατί το μωράκι μας έχει αναφιλιτα ενώ κοιμάται και τσιριζει στον ύπνο του ενώ κοιμάται πάλι???? Κ προσπαθούμε ήρεμα παίρνοντας τον αγκαλιά να τον ηρεμήσουμε και να το ξυπνήσουμε???? Μιλάμε δεν έχουμε ξανά ακούσει τέτοια τσιριδα. Κ κοιμόταν!!!! Βλέπει εφιάλτες το κακόμοιρο?????? Μέσα στην εβδομάδα έχω γι'αυτό κ θα της το πω βέβαια αλλά αν έχετε καμία ιδέα γτ κάπως πανικοβληθηκαμε! 🥺

Κ εμένα το έκανε κάποιες φορές πήγα τον χαϊδέψω κ περίμενα να δω.δεν το ξαναέκανε.μηπως να δοκιμάσεις να μην σηκώνεις το μωρο?

 

κορίτσια έβγαλε κανένα μωρο δοντακια?

εμάς τα ούλα μας είναι υπερβολικά πρησμένα κ πονάει πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Τι να πω θα δείξει..πως  είστε εσείς ;;πως πάει με το φαγητό ;;

Κ εμείς το παθαίνουμε αυτό να τα φτιάχνω να τα πολοτοποιω και να νυστάζει εν τέλει...θα πετάξουμε πολύ φαγητό ..κρίμα κ κάποια άλλοι άνθρωποι δεν έχουν ούτε στεγη (σεισμός Τουρκία )..

 

Εμένα έχει καλυτερεύσει στο θέμα φαγητό τρώει πιο καλα… εντάξει ποσότητα μεγάλη δεν τρώει, δεν το μετράω κιολας αλλά περίπου 60 γραμμάρια…
Το στομα το ανοίγει η μικρή σου μόνη της για να φαει ; Νομίζω αυτό είναι το πιο βασικό να θελει να φαει και ας είναι 6 κουταλιές..  την θηλαζεις μετά το φαγητό ;

Πήρα και ένα ράβδο μπλέντερ κορίτσια γιατί με αυτά που είχα δεν μπορούσα να κάνω καλή κρέμα.. μπορεί να είναι και η ιδέα αλλά νομίζω της άρεσαν πιο πολυ οι κρεμες όταν της κάνω εκεί...
άσε που παρατήρησα τα φρούτα δεν μαυρίζουν τόσο γρήγορα με το ραβδο μπλέντερ.. ίσως επειδή δεν τα χρυπαω πολυ ώρα ; Δεν ξερω.. πάντως έμεινα πολύ ευχαριστημένη 

Και εγω το λυπάμαι που το πετάω αλλά τι να κάνω που δεν μπορω να τα δώσω και στα σκυλιά μου να το φάνε αυτό που δεν τρώει η Μπέμπα να μην πηγαίνει χαμένο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Χάλια πάμε με το φαγητό 30 γρ κάθε φορά.εδωσα ένα ένα όλα τα φρούτα πάλι τα ίδια.εδωσα για δοκιμή έτοιμη φρουτοκρεμα σε βαζάκι έφαγε 60 με όρεξη και χωρίς γκρίνια.δεν ξέρω τι να πω μάλλον δεν του αρέσει.θα τον σταματήσω από σήμερα μέχρι σκ που θα ξεκινήσουμε λαχανικά για να μην τα συνδυάσει κ μου κάνει κ εκεί τα ίδια κ μετά σιγά σιγά θα ξαναπροσπαθησω.

τα 50 που τρώτε είναι το ίδιο κ στα φρούτα κ στα λαχανικα?βάζατε κρεας?

αυτό με το μπρουμυτα μου το κάνει παντού κρεβάτι κούνια λίκνο πάτωμα...ρολαρει όλη την ώρα. 

το αλμα σας θα είναι μάλλον με τον ύπνο.θα στρώσει σιγά σιγά.

Κ εμένα το έκανε κάποιες φορές πήγα τον χαϊδέψω κ περίμενα να δω.δεν το ξαναέκανε.μηπως να δοκιμάσεις να μην σηκώνεις το μωρο?

 

κορίτσια έβγαλε κανένα μωρο δοντακια?

εμάς τα ούλα μας είναι υπερβολικά πρησμένα κ πονάει πολύ 

Και εγω έτσι ήμουν με τα φρούτα δεν τα πολύ ήθελε τα σταμάτησα 1-2 μερες άρχισα λαχανικά που την άρεσαν πιο καλά και μετά ξανά εβαλα τα φρούτα ένα  ή δυο φρούτα μαζί την φορά 

δοντακι εμένα δεν έχει βγάλει αλλά από κάτω έχει λίγο πρήξιμο στα ούλα μου είχε πει η παιδιατρος 

εμένα γυρίζει μόνο από μπρούμυτα ανάσκελα το ανάποδο δεν μπορεί δεν μου το έχει κάνει ακόμα αλλά μπρούμυτα δεν της αρέσει να κάθεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω και κάτι βρε κορίτσια τα κακακια από τα μωράκια σας πως είναι τωρα με τις τροφες ; 
εμενα κάνει αρκετα σφιχτά και βγάζει λίγο και εσας έτσι κάνουν ; 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Χάλια πάμε με το φαγητό 30 γρ κάθε φορά.εδωσα ένα ένα όλα τα φρούτα πάλι τα ίδια.εδωσα για δοκιμή έτοιμη φρουτοκρεμα σε βαζάκι έφαγε 60 με όρεξη και χωρίς γκρίνια.δεν ξέρω τι να πω μάλλον δεν του αρέσει.θα τον σταματήσω από σήμερα μέχρι σκ που θα ξεκινήσουμε λαχανικά για να μην τα συνδυάσει κ μου κάνει κ εκεί τα ίδια κ μετά σιγά σιγά θα ξαναπροσπαθησω.

τα 50 που τρώτε είναι το ίδιο κ στα φρούτα κ στα λαχανικα?βάζατε κρεας?

αυτό με το μπρουμυτα μου το κάνει παντού κρεβάτι κούνια λίκνο πάτωμα...ρολαρει όλη την ώρα. 

το αλμα σας θα είναι μάλλον με τον ύπνο.θα στρώσει σιγά σιγά.

Κ εμένα το έκανε κάποιες φορές πήγα τον χαϊδέψω κ περίμενα να δω.δεν το ξαναέκανε.μηπως να δοκιμάσεις να μην σηκώνεις το μωρο?

 

κορίτσια έβγαλε κανένα μωρο δοντακια?

εμάς τα ούλα μας είναι υπερβολικά πρησμένα κ πονάει πολύ 

Είναι αρχή ακόμα εσάς με το φαγητό..υπομονή..

Ναι γενικα εκεί τρώει κ φρουτόκρεμα κ κρέας με λαχανικά...

Σαν να βαριέται να φάει παραπάνω ..κ όταν νυστάζει δε τρώει καθόλου..γκρινιάζει κ κλαίει οπότε δε τη τάιζω καν..

Εμείς όχι άλλα τέτοια γκρίνια η άλμα η δοντια πάντως ακόμα κ στον ύπνο της ξυπνάει κ βάζει στο στόμα ο τι βρει ..τα ούλα είναι αρκετά πρησμένα..τι να πω..

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Να ρωτήσω και κάτι βρε κορίτσια τα κακακια από τα μωράκια σας πως είναι τωρα με τις τροφες ; 
εμενα κάνει αρκετα σφιχτά και βγάζει λίγο και εσας έτσι κάνουν ; 
 

Λίγες φορές ανοίγει στόμα αλλά γενικά δεν....

Μπράβο που τα πάτε καλύτερα !!

Εμείς έχουμε δυσκοιλιότητα κ για αυτό της δίνω αλά φρούτα κ άλλα λαχανικά μέχρι να φτιάξει το θέμα...έκανε λίγα και στρογγυλά κ είναι δυσκοιλιότητα .πρέπει να είναι μαλακά μας είπε η γιατρός κ ενιαία..αλλάζουν κ αυτά με τις τροφές ..μοιάζουν περισσότερο με τα δικά μας..ιουυτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Είναι αρχή ακόμα εσάς με το φαγητό..υπομονή..

Ναι γενικα εκεί τρώει κ φρουτόκρεμα κ κρέας με λαχανικά...

Σαν να βαριέται να φάει παραπάνω ..κ όταν νυστάζει δε τρώει καθόλου..γκρινιάζει κ κλαίει οπότε δε τη τάιζω καν..

Εμείς όχι άλλα τέτοια γκρίνια η άλμα η δοντια πάντως ακόμα κ στον ύπνο της ξυπνάει κ βάζει στο στόμα ο τι βρει ..τα ούλα είναι αρκετά πρησμένα..τι να πω..

Λίγες φορές ανοίγει στόμα αλλά γενικά δεν....

Μπράβο που τα πάτε καλύτερα !!

Εμείς έχουμε δυσκοιλιότητα κ για αυτό της δίνω αλά φρούτα κ άλλα λαχανικά μέχρι να φτιάξει το θέμα...έκανε λίγα και στρογγυλά κ είναι δυσκοιλιότητα .πρέπει να είναι μαλακά μας είπε η γιατρός κ ενιαία..αλλάζουν κ αυτά με τις τροφές ..μοιάζουν περισσότερο με τα δικά μας..ιουυτ

Και εμένα δυσκοιλιότητα έχει αυτές τις μερες μάλλον θα πρέπει να παρω την παιδιατρο υπάρχουν μερες που δεν κάνει καθόλου ενώ μου έκανε 3 φορές την μέρα και τώρα αν κάνει βγάζει στρογγυλά και εμένα  πολύ λίγο 🤔μήπως είναι πρόβλημα αυτό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμάς μας είπε η παιδίατρος ότι αλλάζει η σύσταση με την εισαγωγή των στερεων ειδικά μπανάνα κ μηλο προκαλούν δυσκοιλιοτητα οπότε είπε αν δούμε ότι έχει θέμα να βάλουμε μικρότερη ποσότητα η να τα αφαιρέσουμε για λίγο για να ενεργηθει(άσχετα που δεν τρώμε 😄)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/2/2023 at 8:32 ΠΜ, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

εμενα έχει τυχει να κλάψει στο ύπνο της κοιμόμουν τρόμαξα είναι η αλήθεια αλλά κρατησε  2-3 δευτερόλεπτα… το μόνο που έκανα ήταν να κουνήσω το λικνο και σταμάτησε συνέχισε να κοιμάται.. αποφεύγω να την παρω αγκαλιά γιατί δεν θέλω να την ξυπνησω..  

Είχε διάρκεια εσας ; 

Είχε ναι! Κ το ξανά έκανε τον επόμενο βράδυ... Θα ρωτήσω την γιατρό αύριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/2/2023 at 8:41 ΠΜ, ο/η Bestrong είπε:

Καλημέρα! Κ εμένα το κάνει αυτό αλλά διαρκεί πολύ λίγο, κάποια δευτερόλεπτα. Όχι τσιρίδα όμως, αλλά κλάμα φόβου. Μάλλον βλέπει κακό όνειρο εκείνη την ώρα. Αν είμαι δίπλα της απλά τη φιλάω και ηρεμεί. Αλλά και όταν δεν είμαι δίπλα της, μέχρι να πάω έχει σταματήσει...

Αμα δεν ξυπνάει εκείνη την ώρα μη τον ξυπνάτε, απλά χάιδεψε τον λίγο, φιλήστε τον. Ούτε έτσι ηρεμεί; Συνεχίζει;

Θελει αγκαλίτσα κ μετά από λίγη ώρα ηρεμεί...κ εγώ για όνειρα σκέφτηκα αλλά δεν ξέρω βλέπουν???? Η είναι μικρά ακόμα??? 🤷🏽‍♀️🤷🏽‍♀️🤷🏽‍♀️🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Θελει αγκαλίτσα κ μετά από λίγη ώρα ηρεμεί...κ εγώ για όνειρα σκέφτηκα αλλά δεν ξέρω βλέπουν???? Η είναι μικρά ακόμα??? 🤷🏽‍♀️🤷🏽‍♀️🤷🏽‍♀️🥰🥰🥰

Καλημέρα! Εγώ πιστεύω ότι βλέπουν. Τόσα ερεθίσματα έχουν μέσα στη μέρα. Πιστεύω ότι αποτυπώνονται στο υποσυνείδητό τους κ μετά βλέπουν όνειρα. Δεν μπορώ να βρω άλλη εξήγηση για το κλάμα αλλά κ το χαμόγελο μέσα στον ύπνο τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...