Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina. είπε:

Κ εμείς στην ίδια κατάσταση είμαστε κάθε μέρα 40 με 50 τρώει στην αρχη με όρεξη κ μετά γκρινιάζει.

Όταν πας με το κουτάλι κοντά στο στομα το ανοίγει για να φαει ; Εμένα όχι.. την κάνω καμία χαζομάρα να γελάσει για να ανοίξει το στομα να την δώσω κρέμα αλλα αυτό μετά το παίρνει χαμπάρι και το κρατάει κλειστό σουφρώνει και τα χείλια δεν μπορω να δώσω άλλο 

Πόση ώρα κάθεσαι και τον ταΐζεις ; Εμένα μου πέρνει 1 ώρα σίγουρα για να φαει 50ml μόνο και φορά έφαγε 100ml

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Όταν πας με το κουτάλι κοντά στο στομα το ανοίγει για να φαει ; Εμένα όχι.. την κάνω καμία χαζομάρα να γελάσει για να ανοίξει το στομα να την δώσω κρέμα αλλα αυτό μετά το παίρνει χαμπάρι και το κρατάει κλειστό σουφρώνει και τα χείλια δεν μπορω να δώσω άλλο 

Πόση ώρα κάθεσαι και την ταΐζεις ; Εμένα μου πέρνει 1 ώρα σίγουρα για να φαει 50ml μόνο και φορά έφαγε 100ml

ναι ανοίγει το στόμα να φάει αλλά είναι λαιμαργος δηλαδη φαντασου εχει κρεμα στο στομα κ ζηταει κ αλλη,  νομιζω οτι βαριεται τη διαδικασια γι αυτο κ δεν τρωει παραπανω.φοβαμαι κ εγω να του δωσω μεγαλυτερες κουταλιες γτ ειμαστε μικροι ακομη.στο μισάωρο σταματαώ να τον ταΐζω.οσο εχει φάει μέχρι μισή ώρα, αφού μετά το μισάωρο αλέσματος τα φρούτα έχουν χάσει βιταμίνες κ θρεπτικά συστατικά δεν έχει νόημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Katerina. είπε:

ναι ανοίγει το στόμα να φάει αλλά είναι λαιμαργος δηλαδη φαντασου εχει κρεμα στο στομα κ ζηταει κ αλλη,  νομιζω οτι βαριεται τη διαδικασια γι αυτο κ δεν τρωει παραπανω.φοβαμαι κ εγω να του δωσω μεγαλυτερες κουταλιες γτ ειμαστε μικροι ακομη.στο μισάωρο σταματαώ να τον ταΐζω.οσο εχει φάει μέχρι μισή ώρα, αφού μετά το μισάωρο αλέσματος τα φρούτα έχουν χάσει βιταμίνες κ θρεπτικά συστατικά δεν έχει νόημα.

Ναι έχεις δίκιο για τις βιταμίνες χάνονται μετά είναι άχρηστο το ξέρω αλλά αν σταματήσω στο μισάωρο δεν θα έχει φαει τίποτα 

αν ανοίγει το στομα του μια χαρά είσαι μόλις μεγαλώσει λίγο ακόμα θα το τρώει όλο σίγουρα

Εγω πήρα την παιδιατρο τηλ μου είπε να σταματήσω τα φρούτα να αρχίσω λαχανικά μήπως αυτά τις αρέσουν πιο πολύ αύριο θα το δοκιμάσω μπας και φαει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι έχεις δίκιο για τις βιταμίνες χάνονται μετά είναι άχρηστο το ξέρω αλλά αν σταματήσω στο μισάωρο δεν θα έχει φαει τίποτα 

αν ανοίγει το στομα του μια χαρά είσαι μόλις μεγαλώσει λίγο ακόμα θα το τρώει όλο σίγουρα

Εγω πήρα την παιδιατρο τηλ μου είπε να σταματήσω τα φρούτα να αρχίσω λαχανικά μήπως αυτά τις αρέσουν πιο πολύ αύριο θα το δοκιμάσω μπας και φαει 

γιατί δεν δοκιμάζεις να αλλάξεις την ώρα που το δινεις?εμένα αυτό μου πρότεινε αν δω ότι δεν τρώει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Katerina. είπε:

γιατί δεν δοκιμάζεις να αλλάξεις την ώρα που το δινεις?εμένα αυτό μου πρότεινε αν δω ότι δεν τρώει.

Ναι μου το ειπε και αυτό οτι μπορω να  το αλλαξω σε απογευματινό το φρούτο 

Αλλά επειδή σε 2 μερες θα έμπαινα έτσι και αλλιώς στα λαχανικά όποτε μου ειπε το πρωί να μην δώσω φρούτο να δώσω κατευθείαν μεσημεριανό πατάτα καρότο για να δούμε πως θα παει.. εσυ λαχανικά δίνεις ; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι μου το ειπε και αυτό οτι μπορω να  το αλλαξω σε απογευματινό το φρούτο 

Αλλά επειδή σε 2 μερες θα έμπαινα έτσι και αλλιώς στα λαχανικά όποτε μου ειπε το πρωί να μην δώσω φρούτο να δώσω κατευθείαν μεσημεριανό πατάτα καρότο για να δούμε πως θα παει.. εσυ λαχανικά δίνεις ; 

 

Όχι ακόμη Δευτέρα έχουμε επίσκεψη οπότε θα μου πει πως θα συνεχίσουμε.να σου πω την αλήθεια θέλω να το πάμε σταδιακά δεν θέλω να το ζορίσω σιγά σιγά να συνηθίσει έτσι κ αλλιώς αφού ξεκίνησαν νωρίς τα μωράκια μας έχουμε πολύ χρόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Katerina. είπε:

Όχι ακόμη Δευτέρα έχουμε επίσκεψη οπότε θα μου πει πως θα συνεχίσουμε.να σου πω την αλήθεια θέλω να το πάμε σταδιακά δεν θέλω να το ζορίσω σιγά σιγά να συνηθίσει έτσι κ αλλιώς αφού ξεκίνησαν νωρίς τα μωράκια μας έχουμε πολύ χρόνο 

Ναι αφού εσενα τρώει τα φρούτα ίσως δεν χρειάζεται να βιαστείς για τα λαχανικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ναι αφού εσενα τρώει τα φρούτα ίσως δεν χρειάζεται να βιαστείς για τα λαχανικά 

Πώς πάει ο φρονιμίτης ;;;μήπως θα μπερδευτεί αν δώσεις κ λαχανικά ;;ενώ δεν έχει δεχτεί τα φρουτα ;;,στο λέω γιατί η παιδίατρος κάτι τέτοιο μου είχε πει..ότι πρέπει πρώτα να παγιωθουν τα φρούτα και μετά ...όσες ξεκινάμε με φρούτα..τι να πω..

Κ εμένα δεν ανοίγει το στόμα της αλλά όταν της βάζω το κουτάλι κάτι γίνεται...κ πάλι είναι με τις ημέρες της όμως..θα ξεκινήσουμε κ λαχανικά σιγά σιγά φαντάζομαι..την άλλη βδομάδα έχουμε παιδίατρο.

 

Εμείς κορίτσια περνάμε σίγουρα άλμα..ξυπνάει συνεχώς μέσα στον ύπνο της κλαίει ..κ γενικά έχουμε γκρίνια κ επίσης πνίγηκε με τα σάλια της ενώ ήταν στο γυμναστήριο και βραχνιάσε κ δεν της βγαίνει η φωνή..φοβερό !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Εγώ επειδή τον θήλαζα τόσο καιρό έπινε ένα μπουκάλι μόνο το βράδυ περίπου 120 άντε κ ένα μέσα στην ημέρα όχι πάντα όμως! Έχει εδώ κ ένα μήνα που έχουμε αυξήσει τα μπουκάλια κ έχουμε μειώσει τον θηλασμό (έτσι ήθελε 😜) κ ακόμα το ψάχνω! Η γιατρός Μ μου είπε ότι είναι φαγανος. Κανονικά πρέπει να πίνει λίτρο την ημέρα μπορεί κ παραπάνω. Ακόμα δεν έχουμε ξεκινήσει τροφές (τέλος του μήνα). Χοντρικά σου λέω ότι πίνει 13-150 ανά τρίωρο πλέον. 🤷🏽‍♀️ Κ είναι φορές που μάλλον πεινάει κ άλλο αλλά φοβάμαι μην σκάσει χαχαχαχχα (πλάκα κάνω) η γιατρό Μ λέει καλύτερα να του κάνω κ να το αφήνει στο μπουκάλι παρά να μην του φτάνει! Πιστεύω ότι θα το βρούμε! Απλά ήθελα να ξέρω πάνω κάτω τι γίνεται! 🥰

Υπομονή...είναι ένα καινούριο στάδιο για εσάς..φαντάζομαι θα βοηθήσει κ στον αποθηλασμο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/2/2023 at 11:11 ΠΜ, ο/η Katerina. είπε:

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε?

εμένα κανει 5 γεύματα πινει από 150 μέχρι 210 ανάλογα τα κέφια.

και από κιλα είμαστε γύρω στα 7,5 .

τα φρούτα δεν τα θέλει πολύ τις τελευταίες μέρες. Κ δεν του αρέσει κ το καρεκλακι του φαγητού.

εμείς από ύπνο ημερήσιο μπορεί τέταρτο μπορεί κ 1 ώρα δεν έχει στανταρ 

Αχ τι τέλεια κιλα είναι αυτά !!εμείς λίγες ημέρες πριν ήμασταν 6...κ έχουμε.κλεισει έξι μηνών..χάλια ξέρω !!αλλά δεν πειράζει θα μεγαλώσει που θα πάει !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

καλημέρα κορίτσια. πως είστε?κ εμείς δυσκολευτηκαμε να βρούμε ποια είναι η ποσότητα που θέλει.θα σου πω τι μου είπε η γιατρός μας.μεχρι τους 4 μήνες πάει 150ml ανα κιλό βάρους μετά πάει γύρω στα 120 ανα κιλό.παντα είναι σχετικά αυτά βέβαια.δοκιμασε να του κάνεις 180 σε κάθε γεύμα κ όσο πιει.θα το δεις κ μόνη σου.εμενα συνήθως το μεσημέρι θέλει περισσότερο.καλυτερα να αφήνει πάρα να πεινάει.κ κάπου στη μέση του γεύματος βάλε το μωρο να ρευτει για να καταλάβει κ εκείνο αν έχει χορτάσει η αν είναι απλά αέρας στο στομαχακι του.σου λέω πάντα με την δική μου εμπειρία που δίνουμε ξένο σχεδόν από την αρχή.

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!! Ανά πόσες ώρες του δίνεις εσύ???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Πώς πάει ο φρονιμίτης ;;;μήπως θα μπερδευτεί αν δώσεις κ λαχανικά ;;ενώ δεν έχει δεχτεί τα φρουτα ;;,στο λέω γιατί η παιδίατρος κάτι τέτοιο μου είχε πει..ότι πρέπει πρώτα να παγιωθουν τα φρούτα και μετά ...όσες ξεκινάμε με φρούτα..τι να πω..

Κ εμένα δεν ανοίγει το στόμα της αλλά όταν της βάζω το κουτάλι κάτι γίνεται...κ πάλι είναι με τις ημέρες της όμως..θα ξεκινήσουμε κ λαχανικά σιγά σιγά φαντάζομαι..την άλλη βδομάδα έχουμε παιδίατρο.

 

Εμείς κορίτσια περνάμε σίγουρα άλμα..ξυπνάει συνεχώς μέσα στον ύπνο της κλαίει ..κ γενικά έχουμε γκρίνια κ επίσης πνίγηκε με τα σάλια της ενώ ήταν στο γυμναστήριο και βραχνιάσε κ δεν της βγαίνει η φωνή..φοβερό !

Καλά είναι ευτυχώς μου πέρασε αλλά πρέπει να το βάλω στο πρόγραμμα να τον βγάλω αφού με ενόχλησε μια φορά σίγουρα θα με ξανά πονέσει 

τι να σας πω αυτό που είπε η δίκη μου να δοκιμάσω τα λαχανικά να δούμε πως θα πάει 🤔

σκέφτομαι μήπως όλα τα φρούτα μαζί δεν της αρέσουν να της να δίνω ξεχωριστά 

Κάπως θα το βρούμε δεν θέλω να την ταΐζω με το ζόρι κάτι που δεν της αρέσει να της ανοίγω εγω το στομα και να της το μπουκώνω 😕για αυτό ψάχνω τι άλλο μπορω να κανω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλά είναι ευτυχώς μου πέρασε αλλά πρέπει να το βάλω στο πρόγραμμα να τον βγάλω αφού με ενόχλησε μια φορά σίγουρα θα με ξανά πονέσει 

τι να σας πω αυτό που είπε η δίκη μου να δοκιμάσω τα λαχανικά να δούμε πως θα πάει 🤔

σκέφτομαι μήπως όλα τα φρούτα μαζί δεν της αρέσουν να της να δίνω ξεχωριστά 

Κάπως θα το βρούμε δεν θέλω να την ταΐζω με το ζόρι κάτι που δεν της αρέσει να της ανοίγω εγω το στομα και να της το μπουκώνω 😕για αυτό ψάχνω τι άλλο μπορω να κανω 

πωπω κατλαβα..κ εμενα τωρα δεν εφαγε καθολου ρυζαλευρο...ουτε να το δει χαχαα..λαχανικα δλδ απ αυριο ξεκινας ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

πωπω κατλαβα..κ εμενα τωρα δεν εφαγε καθολου ρυζαλευρο...ουτε να το δει χαχαα..λαχανικα δλδ απ αυριο ξεκινας ;;

Ναι αύριο θα το δοκιμάσουμε 

ποσα γεύματα την δίνεις μέσα στην μέρα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Αχ τι τέλεια κιλα είναι αυτά !!εμείς λίγες ημέρες πριν ήμασταν 6...κ έχουμε.κλεισει έξι μηνών..χάλια ξέρω !!αλλά δεν πειράζει θα μεγαλώσει που θα πάει !!

μην αγχώνεσαι αν είναι μέσα στις καμπύλες όλα καλά, κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό.τωρα με τις στερεές θα πάρει σιγά σιγά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ναι αύριο θα το δοκιμάσουμε 

ποσα γεύματα την δίνεις μέσα στην μέρα ;

Ένα πρωί κ ένα απόγευμα λογικά από βδομάδα έρχεται κ το μεσημεριανό..αχ όλη ημέρα κουζίνα μας κόβω κ αν δεν έχουμε κ βοήθεια όπως εγώ με ένα μωρό είναι δύσκολα τα πράγματα ...εσύ.   Πόσα ;;

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Katerina. είπε:

μην αγχώνεσαι αν είναι μέσα στις καμπύλες όλα καλά, κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό.τωρα με τις στερεές θα πάρει σιγά σιγά

Μακάρι Κατερίνα μου !μέχρι στιγμής πάντως δε παίρνει κ πολύ...επέστρεψα κ την ζυγαριά γιατί την είχαμε νοικιάσει απ' το νοσοκομείο κ πλεονδε θα έχω ιδέα για το βάρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Ένα πρωί κ ένα απόγευμα λογικά από βδομάδα έρχεται κ το μεσημεριανό..αχ όλη ημέρα κουζίνα μας κόβω κ αν δεν έχουμε κ βοήθεια όπως εγώ με ένα μωρό είναι δύσκολα τα πράγματα ...εσύ.   Πόσα ;;

Μακάρι Κατερίνα μου !μέχρι στιγμής πάντως δε παίρνει κ πολύ...επέστρεψα κ την ζυγαριά γιατί την είχαμε νοικιάσει απ' το νοσοκομείο κ πλεονδε θα έχω ιδέα για το βάρος.

Εγω ένα γεύμα έδινα μόνο το πρωί τωρα θα δώσω μόνο μεσημέρι κανα 2 μερες και μετά θα δοκιμάσω να ξανά βάλω το φρουτο αλλά θα το δοκιμάσω απογευμα αυτήν την φορα 

εγω να πω την αλήθεια όταν θέλω να δω τα κιλά του μωρού ανεβαίνω στην δίκη μας ζυγαριά βλέπω ποσα με δείχνει μετά ξανά ανεβαίνω με το μωρο αγκαλιά και κάνω την αφαιρέσει δεν έχει μεγάλη απόκλιση από την γιατρό εκτός αν θέλεις πολύ ακρίβεια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Ένα πρωί κ ένα απόγευμα λογικά από βδομάδα έρχεται κ το μεσημεριανό..αχ όλη ημέρα κουζίνα μας κόβω κ αν δεν έχουμε κ βοήθεια όπως εγώ με ένα μωρό είναι δύσκολα τα πράγματα ...εσύ.   Πόσα ;;

Μακάρι Κατερίνα μου !μέχρι στιγμής πάντως δε παίρνει κ πολύ...επέστρεψα κ την ζυγαριά γιατί την είχαμε νοικιάσει απ' το νοσοκομείο κ πλεονδε θα έχω ιδέα για το βάρος.

επειδή κ εγώ αγχώνομαι με το βάρος τον παίρνω αγκαλιά ανεβαίνω ζυγαρια κ κατευθείαν ανεβαίνω μόνη μου για να έχω μια εικόνα πόσο περίπου παίρνει τη βδομάδα.κ εμείς την επιστρέψαμε οπότε το κάνω έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω ένα γεύμα έδινα μόνο το πρωί τωρα θα δώσω μόνο μεσημέρι κανα 2 μερες και μετά θα δοκιμάσω να ξανά βάλω το φρουτο αλλά θα το δοκιμάσω απογευμα αυτήν την φορα 

εγω να πω την αλήθεια όταν θέλω να δω τα κιλά του μωρού ανεβαίνω στην δίκη μας ζυγαριά βλέπω ποσα με δείχνει μετά ξανά ανεβαίνω με το μωρο αγκαλιά και κάνω την αφαιρέσει δεν έχει μεγάλη απόκλιση από την γιατρό εκτός αν θέλεις πολύ ακρίβεια.. 

μετά είδα την δική σου απαντηση...όλες τα ίδια κάνουμε 😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια ..μου είχε.πει η παιδίατρος ότι δεν είναι αξιόπιστο έτσι βρβαια αυτό όταν ήταν νεογέννητο ..ίσως τώρα πάνω κάτω θα δείχνει φαντάζομαι ..δλδ δε πάτε στην παιδίατρο μόνο για ζύγισμα έτσι ;;είμαστε πολύ κάτω στην καμπύλη κ το έχω ένα άγχος ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια ..μου είχε.πει η παιδίατρος ότι δεν είναι αξιόπιστο έτσι βρβαια αυτό όταν ήταν νεογέννητο ..ίσως τώρα πάνω κάτω θα δείχνει φαντάζομαι ..δλδ δε πάτε στην παιδίατρο μόνο για ζύγισμα έτσι ;;είμαστε πολύ κάτω στην καμπύλη κ το έχω ένα άγχος ..

Καλημέρα κορίτσια 

Όχι εμείς δεν πάμε για ζύγισμα…  μια φορά τον μήνα την ζυγίζει όταν πάμε για το εμβόλιο αλλά εμένα τα κιλά της είναι καλά δεν χρειαζόταν.. στο σπίτι εγω την κανω μια στο τόσο από περιέργεια αλλά εμενα δεν πέφτει και πολύ έξω το ζύγισμα αλλά τώρα αν θέλεις να δεις αν πήρε πχ 50 γρ  εεε αυτό δεν θα στο δείξει αλλά νομίζω τώρα στην φάση που είστε που είναι πιο μεγάλο το μωρο δεν χρειάζεται να την ζυγίζεις εσυ σπίτι θα την βλέπει η παιδιατρος.. 

υπομονή θα στρώσουν τα κιλά της λογικό είναι να μείνει και λίγο πίσω η καημένη είχε τόσους εμετούς 

Εδώ εμένα είχε μια βδομαδα που μου έκανε εμετούς και αμέσως δεν είχε πάρει πολύ βαρος εκείνη την φορά την έκοψε ο εμετός όχι εσενα που έκανε τόσο καιρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

μετά είδα την δική σου απαντηση...όλες τα ίδια κάνουμε 😄😄

Χαχαχα ναι και εγω έτσι ζυγίζω και την Μπέμπα και ένα κουτάβι που μου έδωσαν 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

Όχι εμείς δεν πάμε για ζύγισμα…  μια φορά τον μήνα την ζυγίζει όταν πάμε για το εμβόλιο αλλά εμένα τα κιλά της είναι καλά δεν χρειαζόταν.. στο σπίτι εγω την κανω μια στο τόσο από περιέργεια αλλά εμενα δεν πέφτει και πολύ έξω το ζύγισμα αλλά τώρα αν θέλεις να δεις αν πήρε πχ 50 γρ  εεε αυτό δεν θα στο δείξει αλλά νομίζω τώρα στην φάση που είστε που είναι πιο μεγάλο το μωρο δεν χρειάζεται να την ζυγίζεις εσυ σπίτι θα την βλέπει η παιδιατρος.. 

υπομονή θα στρώσουν τα κιλά της λογικό είναι να μείνει και λίγο πίσω η καημένη είχε τόσους εμετούς 

Εδώ εμένα είχε μια βδομαδα που μου έκανε εμετούς και αμέσως δεν είχε πάρει πολύ βαρος εκείνη την φορά την έκοψε ο εμετός όχι εσενα που έκανε τόσο καιρό 

Ναι ακριβώς έτσι να ίσως τώρα που μεγαλώνει Δεν χρειάζεται να είναι τόσο ακριβείας τα κιλά.. Ναι και οι εμετοί επηρεάζουν αλλά γενικά η δική μου δεν πολύ θέλει το φαγητό..

Πάντως η δικιά μου τρώει το πρωί πιο ευχαρίστηση γιατί είναι πιο ορεξάτη

 από τον βραδινό ύπνο που έχει ξεκουραστεί ενώ το απόγευμα παρόλο που το ρυζάλευρο είναι πιο ωραίο δεν το θέλει γιατί μετά τις 5:00 ξεκινάει η γκρίνια Και όσο περνάει η μέρα επιδεινώνεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Ναι ακριβώς έτσι να ίσως τώρα που μεγαλώνει Δεν χρειάζεται να είναι τόσο ακριβείας τα κιλά.. Ναι και οι εμετοί επηρεάζουν αλλά γενικά η δική μου δεν πολύ θέλει το φαγητό..

Πάντως η δικιά μου τρώει το πρωί πιο ευχαρίστηση γιατί είναι πιο ορεξάτη

 από τον βραδινό ύπνο που έχει ξεκουραστεί ενώ το απόγευμα παρόλο που το ρυζάλευρο είναι πιο ωραίο δεν το θέλει γιατί μετά τις 5:00 ξεκινάει η γκρίνια Και όσο περνάει η μέρα επιδεινώνεται...

Εντάξει και εμένα δεν το πολύ θέλει το φαγητό σιγά μην αφήσουν το στηθος για το φαγητό 😂

Ωχ κατάλαβα και εμένα μετά το απόγευμα συνήθως μετά της 18:00 και αρχίζει η γκρίνια όποτε κάνουμε μπανάκι τότε και προσπαθω σιγά σιγά να μην βάζω σε φάση ύπνου 

σημερα την έδωσα πατάτα εντάξει δεν έφαγε πολύ αλλά το έτρωγε πιο καλά άνοιξε και το στομα της να φαει της άρεσε καλύτερα από το φρουτο 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...