Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Καλησπέρα! 

Δεν έχω ακούσει/διαβάσει κάτι σχετικό να πω την αλήθεια. Εμένα πάντως όταν μου είχε έρθει τον Νοέμβριο με βοήθησε να ρυθμιστεί η υπερπαραγωγή που έκανα. Βέβαια μετά στα άλματα ξανακύλησα γιατί η μικρή θήλαζε παραπάνω. Από τότε δε μου έχει ξαναέρθει όμως για να παρατηρήσω κάτι διαφορετικό... Δε νομίζω πάντως ότι επηρεάζει. Τι στο καλό, κάπου θα το είχε πάρει το μάτι μου στα διάφορα που διάβαζα...

Εγώ πάλι θέλω να ρωτήσω το εξής: γίνεται να έχει εδραιωθεί η γαλουχία στο ένα στήθος μόνο και στο άλλο όχι; Γιατί βρε κορίτσια το αριστερό είναι μόνιμα μαλακό πλέον τον τελευταίο μήνα, ενώ το δεξί συνεχίζει και πρήζεται όταν περνάνε οι ώρες, ή όταν φοράω σουτιεν. Αφού στην αρχή νόμιζα ότι δεν έχω γάλα από το αριστερό γιατί η μικρή πιο πολύ πιπιλούσε από εκεί παρά έτρωγε. Το πρόσεξα όμως, το πάτησα κιόλας και έχω. Το δεξί ωστόσο γιατί εξακολουθεί να πρήζεται; Προσπαθώ να δίνω ισόποσα και τα δυο στήθη μέσα στη μέρα...

Από το Νοέμβριο έχεις κανονικά περίοδο κάθε μήνα ;  

εμενα όταν ξυπναω το πρωί και τα δυο τα στηθεί είναι λίγο πρησμένα αλλά εξαρτάται με πιο έφαγε και τελευταίο επειδή το αριστερό εμενα με βόλεψε πιο καλά στον θηλασμό νομίζω ίσως αδειάζει πιο καλά ; Δεν ξέρω.. αλλά την μέρα είναι μαλακά μόνο το πρωί λίγο τουμπανιάζουν γιατί εχω ώρα να θηλάσω 

η ξαδέρφη μου επειδή την βόλευε το ένα το στήθος πιο πολύ στο θηλασμό και ειδικά νύχτα θυμάμαι στο ενα να είχε  γαλα και στο άλλο είχε κοπεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Από το Νοέμβριο έχεις κανονικά περίοδο κάθε μήνα ;  

εμενα όταν ξυπναω το πρωί και τα δυο τα στηθεί είναι λίγο πρησμένα αλλά εξαρτάται με πιο έφαγε και τελευταίο επειδή το αριστερό εμενα με βόλεψε πιο καλά στον θηλασμό νομίζω ίσως αδειάζει πιο καλά ; Δεν ξέρω.. αλλά την μέρα είναι μαλακά μόνο το πρωί λίγο τουμπανιάζουν γιατί εχω ώρα να θηλάσω 

η ξαδέρφη μου επειδή την βόλευε το ένα το στήθος πιο πολύ στο θηλασμό και ειδικά νύχτα θυμάμαι στο ενα να είχε  γαλα και στο άλλο είχε κοπεί 

Όχι τον Νοέμβριο είχα μόνο περίοδο και αυτό μόνο για 2-3 μέρες. Από εκεί και έκτοτε τίποτα...

Και εγώ τη νύχτα στην αρχή το δεξί προτιμώ να πω την αλήθεια, αυτό που εξακολουθεί και πρήζεται, αλλά κατά τη διάρκεια της νύχτας αν μου ζητήσει δίνω το άλλο. Βέβαια δεν τρώει τότε πολύ, κυρίως πιπιλαει. Αχ κάνε πλάκα να μου κόβεται στο αριστερό... δε το θέλω καθόλου ρε συ γιατί μετά έχουν διαφορά και στο μέγεθος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Bestrong είπε:

Όχι τον Νοέμβριο είχα μόνο περίοδο και αυτό μόνο για 2-3 μέρες. Από εκεί και έκτοτε τίποτα...

Και εγώ τη νύχτα στην αρχή το δεξί προτιμώ να πω την αλήθεια, αυτό που εξακολουθεί και πρήζεται, αλλά κατά τη διάρκεια της νύχτας αν μου ζητήσει δίνω το άλλο. Βέβαια δεν τρώει τότε πολύ, κυρίως πιπιλαει. Αχ κάνε πλάκα να μου κόβεται στο αριστερό... δε το θέλω καθόλου ρε συ γιατί μετά έχουν διαφορά και στο μέγεθος...

Εμένα μου είπε όταν έρθει δευτερη φορά να πάω για τεστ παπ.. τώρα είναι λογικά η πρώτη.. είναι κόκκινο το αίμα αλλά δεν έχω ακόμα ροη 

Όχι βρε η ξαδέρφη μου τάιζε μόνο από εκεί αφού εσυ δίνεις και το άλλο απλά δεν έχουμε την ίδια ποσότητα και στα δυο εγω πχ την ταΐζω πιο πολύ από το αριστερό εκείνο με βολεύει πιο καλά εεε εκεί έχω σίγουρα πιο πολύ γιατί όταν το πατάω βγάζω πιο εύκολα γαλα από το όταν πατάω το δεξί 

προσπάθησε την νύχτα να δίνεις και από τα δυο αφού την ταΐζεις

Εγω το βράδυ όταν την ξυπναω δίνω και από τα δυο πρώτα αριστερό και μετα δεξί αν την έχει πάρει ο ύπνος όταν τρώει από το αριστερό την ξυπναω να φαει και από το δεξί τρώει λίγο και μετα ξανά κοιμάται και την αφήνω αλλα πάντα την βάζω γιατί αν δεν την βάλω μετα γίνεται τούμπανο το στήθος που δεν εχω βάλει 

Το θήλαστρο το χρησιμοποιείς ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εμένα μου είπε όταν έρθει δευτερη φορά να πάω για τεστ παπ.. τώρα είναι λογικά η πρώτη.. είναι κόκκινο το αίμα αλλά δεν έχω ακόμα ροη 

Όχι βρε η ξαδέρφη μου τάιζε μόνο από εκεί αφού εσυ δίνεις και το άλλο απλά δεν έχουμε την ίδια ποσότητα και στα δυο εγω πχ την ταΐζω πιο πολύ από το αριστερό εκείνο με βολεύει πιο καλά εεε εκεί έχω σίγουρα πιο πολύ γιατί όταν το πατάω βγάζω πιο εύκολα γαλα από το όταν πατάω το δεξί 

προσπάθησε την νύχτα να δίνεις και από τα δυο αφού την ταΐζεις

Εγω το βράδυ όταν την ξυπναω δίνω και από τα δυο πρώτα αριστερό και μετα δεξί αν την έχει πάρει ο ύπνος όταν τρώει από το αριστερό την ξυπναω να φαει και από το δεξί τρώει λίγο και μετα ξανά κοιμάται και την αφήνω αλλα πάντα την βάζω γιατί αν δεν την βάλω μετα γίνεται τούμπανο το στήθος που δεν εχω βάλει 

Το θήλαστρο το χρησιμοποιείς ;

Μπααα... ζήτημα να το χρησιμοποίησα 7-8 φορές... το σκεπτικό μου ήταν να δίνω ένα γεύμα με μπουκάλι και συγκεκριμένα κάποιος άλλος, είτε ο άντρας μου είτε η μητέρα μου, ωστε να μπορώ να φεύγω όταν χρειαστεί. Ναι αλλά ο άντρας μου γυρνάει πολύ αργά στο σπίτι κ η μητέρα μου εννοείται δεν έρχεται κάθε μέρα, οπότε χωρίς πρόγραμμα πού να γίνει κάτι τέτοιο. Ε έβγαλα μόνη μου, τγς έδωσα μόνη μου με μπουκάλι, οκ δεν ήταν αρνητική (θεωρώ πως αν χρειαστεί δε θα έχουμε θέμα), αλλά είναι χαζό να βγάζω κ να το δίνω εγώ, ενώ μπορώ μπαμ μπαμ να θηλασω χωρίς προετοιμασία, πλυσίματα κλπ. Οπότε στο ντουλάπι και το θήλαστρο...ευτυχώς δε λες που δεν πήρα και κανένα ακριβό να κλαίω τα λεφτακια μου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bestrong είπε:

Μπααα... ζήτημα να το χρησιμοποίησα 7-8 φορές... το σκεπτικό μου ήταν να δίνω ένα γεύμα με μπουκάλι και συγκεκριμένα κάποιος άλλος, είτε ο άντρας μου είτε η μητέρα μου, ωστε να μπορώ να φεύγω όταν χρειαστεί. Ναι αλλά ο άντρας μου γυρνάει πολύ αργά στο σπίτι κ η μητέρα μου εννοείται δεν έρχεται κάθε μέρα, οπότε χωρίς πρόγραμμα πού να γίνει κάτι τέτοιο. Ε έβγαλα μόνη μου, τγς έδωσα μόνη μου με μπουκάλι, οκ δεν ήταν αρνητική (θεωρώ πως αν χρειαστεί δε θα έχουμε θέμα), αλλά είναι χαζό να βγάζω κ να το δίνω εγώ, ενώ μπορώ μπαμ μπαμ να θηλασω χωρίς προετοιμασία, πλυσίματα κλπ. Οπότε στο ντουλάπι και το θήλαστρο...ευτυχώς δε λες που δεν πήρα και κανένα ακριβό να κλαίω τα λεφτακια μου;;

Τώρα στο μεταξύ είναι 2ο βράδυ που δε με ταλαιπωρεί στον ύπνο. Οκ δε μου κοιμάται στο τέταρτο, μια ώρα έκλεισα κ χθες κ σήμερα, αλλά τουλάχιστον δε ξυπνάει στο 10λεπτο να με φωνάζει, να πηγαινοέρχομαι και να κλείνουμε έτσι 2ωρα κ 2,5ωρα για να κοιμηθεί! 

Αχ Παναία μ ελπίζω να το κρατήσει γιατί από βδομάδα ξεκινάει και άλμα...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Bestrong είπε:

Τώρα στο μεταξύ είναι 2ο βράδυ που δε με ταλαιπωρεί στον ύπνο. Οκ δε μου κοιμάται στο τέταρτο, μια ώρα έκλεισα κ χθες κ σήμερα, αλλά τουλάχιστον δε ξυπνάει στο 10λεπτο να με φωνάζει, να πηγαινοέρχομαι και να κλείνουμε έτσι 2ωρα κ 2,5ωρα για να κοιμηθεί! 

Αχ Παναία μ ελπίζω να το κρατήσει γιατί από βδομάδα ξεκινάει και άλμα...!!!

Μα ποσο ταύτιση αυτά τα παιδεία μας και εμένα εχτές και σήμερα το βράδυ μου κοιμήθηκε πολύ καλά γιατί ως συνήθως όταν πάμε για ύπνο κλαίει πολύ μέχρι να καταφέρω να την ηρεμήσω και να την κοιμησω και έχει εχτές και σήμερα δεν έχει κλάψει έπιασε στήθος ημέρα και ωραία 

Αχ μακάρι να συνεχίσει έτσι 😊

εεε ναι μωρέ δεν έχει νοημα να το δίνεις εσυ με μπιμπερό σκοπός είναι να το δώσει κάποιος άλλος.. να ξεκουραστείς και εσυ να κανείς και καμία δουλειά άλλη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Μα ποσο ταύτιση αυτά τα παιδεία μας και εμένα εχτές και σήμερα το βράδυ μου κοιμήθηκε πολύ καλά γιατί ως συνήθως όταν πάμε για ύπνο κλαίει πολύ μέχρι να καταφέρω να την ηρεμήσω και να την κοιμησω και έχει εχτές και σήμερα δεν έχει κλάψει έπιασε στήθος ημέρα και ωραία 

Αχ μακάρι να συνεχίσει έτσι 😊

εεε ναι μωρέ δεν έχει νοημα να το δίνεις εσυ με μπιμπερό σκοπός είναι να το δώσει κάποιος άλλος.. να ξεκουραστείς και εσυ να κανείς και καμία δουλειά άλλη 

Αχαχαχα!!! Να δεις που οι μικρές μας περνάνε μαζί τα άλματα! Λες να περνούσαν νωρίτερα άλμα ή τους έμεινε κατάλοιπο από το προηγούμενο το βαρβάτο;; Ποιος ξερει... άντε μακάρι να συνεχίσουν έτσι!! Ευκαιρία να την πέσουμε κ εμείς ήρεμα τώρα και χωρίς πονοκέφαλο! 

Άντε, καλό ξημέρωμα να έχουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Αχαχαχα!!! Να δεις που οι μικρές μας περνάνε μαζί τα άλματα! Λες να περνούσαν νωρίτερα άλμα ή τους έμεινε κατάλοιπο από το προηγούμενο το βαρβάτο;; Ποιος ξερει... άντε μακάρι να συνεχίσουν έτσι!! Ευκαιρία να την πέσουμε κ εμείς ήρεμα τώρα και χωρίς πονοκέφαλο! 

Άντε, καλό ξημέρωμα να έχουμε! 

Καλημέρα κορίτσια ....εμείς ακόμα δεν δούμε συνέλθει από κοβιντ όπως σας είχα πει ...κολλησαμε όλοι τελικά...δόξα τω θεώ σπίτι μας χωρίς να χρειαστεί να νοσηλευτουμε.

Με το καλό η πρώτη σου περίοδος @Elk!!  Εμένα μου είχε κοπεί κάπως το γάλα ...μειωθεί βασικά..αυτό όλο..επίσης μου κρατήσει λίγο κ χωρίς πολλή ροή .όπως πάντα τα τελευταία χρόνια δυστυχώς ..

χαίρομαι που κοιμούνται τα μωράκια σας..εμείς το έχουμε χάσει..εκεί που ξύπναγε λίγο πλέον ξυπνάει συνεχώς..ίσως λόγω ασθενείας...θα δείξει !!!

ΘΑ έπρεπε να ξεκινήσουμε στερεές τροφές εδώ κ μια μισή βδομάδα κ ακόμα δεν....ελπίζω ως το Σάββατο να έχουμε ορθοποδήσει με την αρρώστια κ ναμοαμε να ψωνίσουμε κ άλλα δύο τρία απαραίτητα πράγματα ώστε να ξεκινήσουμε !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Elk είπε:

Τελικά μου ήρθε κορίτσια αδιαθέτησα λέτε να επηρεάζεται ο θηλασμός τώρα με την περίοδο ; 

Τι κάνεις?????

Αδιαθετησες κανονικά? Φαντάζομαι πως όχι δεν θα επηρεάσει κάπου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Τι κάνεις?????

Αδιαθετησες κανονικά? Φαντάζομαι πως όχι δεν θα επηρεάσει κάπου! 

Καλά είμαι εσυ πως είσαι ;  ναι αδιαθέτησα κανονικότατα σήμερα εχω ροη ευτυχώς δεν πονάω πολύ 

Εστειλα μνμ και την παιδιατρο εχτές να της το πω.. μου είπε ίσως μειωθεί λίγο το γαλα τις μερες που έχω περίοδο όποτε αυτές τις μερες να πίνω πολλά υγρά και αν καταλάβω ότι το μωρο δεν χορτάνει να την παρω τηλέφωνο 

να πω την αλήθεια δεν το περίμενα να έρθει από τώρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ....εμείς ακόμα δεν δούμε συνέλθει από κοβιντ όπως σας είχα πει ...κολλησαμε όλοι τελικά...δόξα τω θεώ σπίτι μας χωρίς να χρειαστεί να νοσηλευτουμε.

Με το καλό η πρώτη σου περίοδος @Elk!!  Εμένα μου είχε κοπεί κάπως το γάλα ...μειωθεί βασικά..αυτό όλο..επίσης μου κρατήσει λίγο κ χωρίς πολλή ροή .όπως πάντα τα τελευταία χρόνια δυστυχώς ..

χαίρομαι που κοιμούνται τα μωράκια σας..εμείς το έχουμε χάσει..εκεί που ξύπναγε λίγο πλέον ξυπνάει συνεχώς..ίσως λόγω ασθενείας...θα δείξει !!!

ΘΑ έπρεπε να ξεκινήσουμε στερεές τροφές εδώ κ μια μισή βδομάδα κ ακόμα δεν....ελπίζω ως το Σάββατο να έχουμε ορθοποδήσει με την αρρώστια κ ναμοαμε να ψωνίσουμε κ άλλα δύο τρία απαραίτητα πράγματα ώστε να ξεκινήσουμε !!

Ωχ βρε κοπέλα μου περάστηκα σας.. τουλάχιστον να μην το περνάτε βαριά αυτό έχει σημασία 

δεν πειράζει τώρα αν αρρώστησε που να ξεκινήσετε τροφες ας γίνετε όλοι καλά και θα αρχίσετε δεν χάθηκε ο κόσμος για κανα 2 βδομαδες με παιδιατρο μίλησες σου είπε τίποτα ; 

λογικά θα είναι λόγο ασθένειας 

εχει καιρό που σου ήρθε εσενα ; Εγω έχω ροη κανονικά σήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου τι κάνετε?διάβασα στα γρηγορα τα νέα σας.

@irini5περαστικά σας κορίτσι μου 

@Elkαπό ότι μου είχε πει η μαία μου δεν επηρεάζει πουθενά η περίοδος 

ξεκίνησε καμια  σας στερεές να μας πει εντυπώσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

κορίτσια μου τι κάνετε?διάβασα στα γρηγορα τα νέα σας.

@irini5περαστικά σας κορίτσι μου 

@Elkαπό ότι μου είχε πει η μαία μου δεν επηρεάζει πουθενά η περίοδος 

ξεκίνησε καμια  σας στερεές να μας πει εντυπώσεις?

Καλά είμαστε εσεις πως είστε ;  
εγω θα ξεκινήσω αρχές του μήνα τροφες 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλά είμαστε εσεις πως είστε ;  
εγω θα ξεκινήσω αρχές του μήνα τροφες 

 

καλά είμαστε κ εμείς περνάμε το υπέροχο αλμα τώρα και καταλαβαίνεις...κ εμείς θα ξεκινήσουμε αρχές του μήνα δειλά δειλά.με τι σας ξεκινάει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Katerina. είπε:

καλά είμαστε κ εμείς περνάμε το υπέροχο αλμα τώρα και καταλαβαίνεις...κ εμείς θα ξεκινήσουμε αρχές του μήνα δειλά δειλά.με τι σας ξεκινάει?

Ωχ κατάλαβα αυτά τα άλματα δύσκολα

θα μας ξεκινήσει με φρούτα εποχής μετά λαχανικά και μετά κρέας 

τωρα λεπτομερείς θα ξέρω τέλος του μήνα.. εσενα με τι θα σας ξεκινήσει σας είπε ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ....εμείς ακόμα δεν δούμε συνέλθει από κοβιντ όπως σας είχα πει ...κολλησαμε όλοι τελικά...δόξα τω θεώ σπίτι μας χωρίς να χρειαστεί να νοσηλευτουμε.

Με το καλό η πρώτη σου περίοδος @Elk!!  Εμένα μου είχε κοπεί κάπως το γάλα ...μειωθεί βασικά..αυτό όλο..επίσης μου κρατήσει λίγο κ χωρίς πολλή ροή .όπως πάντα τα τελευταία χρόνια δυστυχώς ..

χαίρομαι που κοιμούνται τα μωράκια σας..εμείς το έχουμε χάσει..εκεί που ξύπναγε λίγο πλέον ξυπνάει συνεχώς..ίσως λόγω ασθενείας...θα δείξει !!!

ΘΑ έπρεπε να ξεκινήσουμε στερεές τροφές εδώ κ μια μισή βδομάδα κ ακόμα δεν....ελπίζω ως το Σάββατο να έχουμε ορθοποδήσει με την αρρώστια κ ναμοαμε να ψωνίσουμε κ άλλα δύο τρία απαραίτητα πράγματα ώστε να ξεκινήσουμε !!

Καλησπέρα! 

Μην αγχώνεσαι, σίγουρα από την ίωση είναι οι νυχτερινές αφυπνίσεις. Μόλις συνέλθει θα επανέλθει ο υπνος της. 

Καλα μη νομίζεις ότι κ η δικιά μου δεν ξυπνάει...απλά το επίτευγμά μας είναι ότι τα προηγούμενα 2 βράδια κατάφερα να την κοιμισω σε μια ώρα (από τις 2 και βάλε που κάναμε, όπου εγώ πηγαινοερχόμουν ανα 10λεπτο). Κατά τ άλλα μια χαρά ξυπνάει ακόμη μέχρι να ξημερώσει!

Μη στενοχωριέσαι κ για το φαγητό, δεν έγινε κ τπτ 1-2 βδομάδες αργότερα να ξεκινήσετε.. ίσα ίσα θα είναι ακόμη πιο έτοιμη η μικρή για τις στέρεες.

Καλη και γρήγορη ανάρρωση σας εύχομαι!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

κορίτσια μου τι κάνετε?διάβασα στα γρηγορα τα νέα σας.

@irini5περαστικά σας κορίτσι μου 

@Elkαπό ότι μου είχε πει η μαία μου δεν επηρεάζει πουθενά η περίοδος 

ξεκίνησε καμια  σας στερεές να μας πει εντυπώσεις?

Καλησπέρα! Ούτε εμείς ξεκινήσαμε ακόμη...λογικά (ευελπιστώ) από βδομάδα που γίνεται 5... δεν το έχω συζητήσει και καθόλου με την παιδίατρο, οπότε δεν ξέρω αν θα μας ξεκινήσει τώρα ή μόλις κλείσει κ τον 6ο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ωχ κατάλαβα αυτά τα άλματα δύσκολα

θα μας ξεκινήσει με φρούτα εποχής μετά λαχανικά και μετά κρέας 

τωρα λεπτομερείς θα ξέρω τέλος του μήνα.. εσενα με τι θα σας ξεκινήσει σας είπε ; 

καλημέρα κοριτσια

Και εμάς την ίδια σειρά μας έδωσε. θα τον ξεκινήσω το άλλο Σάββατο λογικά.εχεις πάρει κάποιο ειδικό μπλεντερ η με τα δικά μας θα το κάνεις?

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Καλησπέρα! Ούτε εμείς ξεκινήσαμε ακόμη...λογικά (ευελπιστώ) από βδομάδα που γίνεται 5... δεν το έχω συζητήσει και καθόλου με την παιδίατρο, οπότε δεν ξέρω αν θα μας ξεκινήσει τώρα ή μόλις κλείσει κ τον 6ο...

εμείς θα ξεκινήσουμε μια εβδομάδα πριν μπούμε στον 5ο μου είπε για την γνωριμία σιγά σιγά με το κουτάλι και μήπως περιορίσουμε λίγο τις αναγωγες που έχουμε.ναι ο κάθε παιδίατρος έχει διαφορετική προσέγγιση άλλοι ξεκινάνε 5ο άλλοι 6ο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Katerina. είπε:

καλημέρα κοριτσια

Και εμάς την ίδια σειρά μας έδωσε. θα τον ξεκινήσω το άλλο Σάββατο λογικά.εχεις πάρει κάποιο ειδικό μπλεντερ η με τα δικά μας θα το κάνεις?

 

εμείς θα ξεκινήσουμε μια εβδομάδα πριν μπούμε στον 5ο μου είπε για την γνωριμία σιγά σιγά με το κουτάλι και μήπως περιορίσουμε λίγο τις αναγωγες που έχουμε.ναι ο κάθε παιδίατρος έχει διαφορετική προσέγγιση άλλοι ξεκινάνε 5ο άλλοι 6ο.

Καλημέρα κορίτσια 

Εγω μόλις κλεισω τον 5ο θα αρχίσουμε  

έχω ένα μπλέντερ το οποίο δεν το έχω χρησιμοποιήσει είναι καινούργιο όποτε θα χρησιμοποιήσω αυτό 

Μου πήρε η πεθερά μου δώρο πιατάκι σιλικόνης και κουταλάκι 

Εμένα μου είπε μόνο κουταλάκι η παιδιατρος να παρω..

Καθισματάκι φαγητού δεν έχω και δεν ξέρω μήπως είναι νωρίς ακόμα να παρω εσυ έχεις ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

Εγω μόλις κλεισω τον 5ο θα αρχίσουμε  

έχω ένα μπλέντερ το οποίο δεν το έχω χρησιμοποιήσει είναι καινούργιο όποτε θα χρησιμοποιήσω αυτό 

Μου πήρε η πεθερά μου δώρο πιατάκι σιλικόνης και κουταλάκι 

Εμένα μου είπε μόνο κουταλάκι η παιδιατρος να παρω..

Καθισματάκι φαγητού δεν έχω και δεν ξέρω μήπως είναι νωρίς ακόμα να παρω εσυ έχεις ; 

δοκίμασα χθες στο μπλεντερ που έχω κ εγώ αχρησιμοποιητο μόνο με μήλο όπως μου είπε ότι θα ξεκινήσουμε αλλά τελικά δεν κάνει. δεν είναι τόσο δυνατό όσο νόμιζα και δεν έχει ωραία υφή η κρέμα.καθισματακι έχω πάρει εδώ και πολύ καιρό ένα που ξεκινάει από νεογεννητο σαν ριλαξ και μετά το σηκώνεις .αφού δεν έκατσε ποτε στο κλασικό ριλαξ κουνια.μου είπε η παιδίατρος να τον ταΐζω στο καθισμα όσο γίνεται για να μάθει να τρώει εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Katerina. είπε:

δοκίμασα χθες στο μπλεντερ που έχω κ εγώ αχρησιμοποιητο μόνο με μήλο όπως μου είπε ότι θα ξεκινήσουμε αλλά τελικά δεν κάνει. δεν είναι τόσο δυνατό όσο νόμιζα και δεν έχει ωραία υφή η κρέμα.καθισματακι έχω πάρει εδώ και πολύ καιρό ένα που ξεκινάει από νεογεννητο σαν ριλαξ και μετά το σηκώνεις .αφού δεν έκατσε ποτε στο κλασικό ριλαξ κουνια.μου είπε η παιδίατρος να τον ταΐζω στο καθισμα όσο γίνεται για να μάθει να τρώει εκεί.

Ααα δεν το εχω δοκιμάσει αλλά μήπως πρέπει να ρίχνουμε ίσως και λίγο νεράκι μέσα για να μπορεί να χτυπηθεί το μήλο καλύτερα; Πχ η μπαμπανα πιστεύω θέλω λίγο και κάτι υγρό για να γίνει σαν κρεμα 
δεν ξέρω και εγω θα τα ρωτήσω όταν πάω 

Σου είπε μήπως ποτε αρχίζουν να πίνουν νερό ;

εμενα πρέπει να σηκώνεται η πλάτη στο ριλαξ να γίνεται σαν καθισματάκι αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά δεν πολύ κάθεται ναι στο ριλαξ θα περιμένω να δω πως θα πάει έτσι και αλλιώς τώρα στην αρχή 2-3 κουταλιτσες δίνουνε ίσα ίσα να μαθει το κουτάλι δεν πιστεύω ότι θα φάνε και πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ααα δεν το εχω δοκιμάσει αλλά μήπως πρέπει να ρίχνουμε ίσως και λίγο νεράκι μέσα για να μπορεί να χτυπηθεί το μήλο καλύτερα; Πχ η μπαμπανα πιστεύω θέλω λίγο και κάτι υγρό για να γίνει σαν κρεμα 
δεν ξέρω και εγω θα τα ρωτήσω όταν πάω 

Σου είπε μήπως ποτε αρχίζουν να πίνουν νερό ;

εμενα πρέπει να σηκώνεται η πλάτη στο ριλαξ να γίνεται σαν καθισματάκι αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά δεν πολύ κάθεται ναι στο ριλαξ θα περιμένω να δω πως θα πάει έτσι και αλλιώς τώρα στην αρχή 2-3 κουταλιτσες δίνουνε ίσα ίσα να μαθει το κουτάλι δεν πιστεύω ότι θα φάνε και πολύ 

μου είπε για το νερό ότι θα ξεκινησω όταν θα αντικαταστήσει πλήρως το δεκατιανο αφού μετά τις κουταλιές θα πινει γαλα δεν θα χρειαστεί ακόμη. και ότι δεν θα το θέλει κιόλας.θα τα ξαναρωτήσω όλα πριν ξεκινήσουμε βέβαια.το έκανα  με νεράκι και πάλι το ίδιο.εχω χαλάσει 4 μήλα ήδη 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Katerina. είπε:

μου είπε για το νερό ότι θα ξεκινησω όταν θα αντικαταστήσει πλήρως το δεκατιανο αφού μετά τις κουταλιές θα πινει γαλα δεν θα χρειαστεί ακόμη. και ότι δεν θα το θέλει κιόλας.θα τα ξαναρωτήσω όλα πριν ξεκινήσουμε βέβαια.το έκανα  με νεράκι και πάλι το ίδιο.εχω χαλάσει 4 μήλα ήδη 🤣🤣

Ααα έβαλες και νερό μέσα και πάλι δεν έγινε ; Δεν ξέρω δεν έχω ιδέα δεν μου είπε κιολας σε 2 βδομαδες θα παω και θα μου πει τότε πως γίνονται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα έβαλες και νερό μέσα και πάλι δεν έγινε ; Δεν ξέρω δεν έχω ιδέα δεν μου είπε κιολας σε 2 βδομαδες θα παω και θα μου πει τότε πως γίνονται 

θα πάρω καινούριο μπλεντερ μάλλον αυτό θα φταίει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια !!!!

@Bestrong κάτι είναι κ αυτό που βελτιωσατε τον χρόνο...για εσένα δλδ να ξεκουραστείς κάπως...εμάς κοιμάται σχετικά εύκολα .. ευχαριστούμε!!

Εμείς κορίτσια θα ξεκινήσουμε αύριο..γενικά πήρα ξεχωριστά σκεύη για τη μικρή κ μπλέντερ και κατσαρολάκι..ρώτησα κ την παιδίατρο για τον ειδικό βρεφικό ατμομαγειρα αλλά μου είπε να μη τον πάρω δεν είναι πρακτικός κ απαιτεί παραπάνω νερό απ' ο τι πρέπει..οπότε δε θα τον πάρω ...επίσης πήραμε κουταλιά μπουκάλια κ εκπαιδευτικό ποτηρι ...νεράκι εμείς θα ξεκινήσουμε με τις στερεές ...όχι πολύ..λίγο να πίνει..κ μου είπε ότι μπορεί να έχει γκρίνια επειδή διψάει ..θα δούμε πως θα πάει...

Πάντως κ εμείς φρουτάκια μετά από μια βδομάδα κρέμα ρυζαλευρο κ από τον άλλο μήνα λαχανικά κ μετά κρέας !!!μου έδωσε κ παραλλαγή για το ρυζαλευρο αν δε θέλω .

Επίσης εμάς μας έχουν δώσει κάθισμα κ δεν έχει τραπεζάκι οπότε θα πάμε να αγοράσουμε καινούριο αύριο !κάθονται γενικά εκεί κ μαθαίνουν να είναι πιο όρθια δλδ βοηθάει στη στάση μας είπε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...