Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Α έχετε ταξίδι ...άρα θα τα οργανώσεις μέσω τηλεφώνου κ διαδικτύου πιστεύω ε ;; Θα κουραστεί κ το μικρούλι ..καλύτερα φυσικά να έχετε χρόνο να περάσετε κ εκεί λίγο σαν διακοπές να ξεκουραστείτε ..

Ναι τα οργάνωσα όλα ..βασικά αυτή με το στολισμό θα μου τα οργανωσει κάποια όπως προσκλητήρια κ λοιπά  ..απλώς έκλεισα έναν χώρο σαν κτήμα φωτογραφο κ στολισμό ..κ μαλλιά κ μακιγιάζ.βασικα ξέρω πως Αθήνα γίνεται χαμός φέτος που δεν έχω κορωνοιο οπότε ήθελα απλώς να μη τρέχω τελευταία στιγμή ..

Ααα σωστά κ φωτογράφος! Το ξέχασα αυτό... καλά μαλλιά-μακιγιάζ πιστεύω θα βολευτω... 

Αχ πολύ ωραία θα είναι σε κτήμα! Και καλοκαιράκι...θα είναι πολύ όμορφα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλά το σκέφτηκες ειδικά Αθήνα γίνεται ενας χαμος

και εγω επειδή είμαι μακριά τα πιο πολλά θα τα κλεισω από τον τηλέφωνο για αυτό θέλω να ξεκινήσω από τώρα να ψάχνω πιο πολύ η εκκλησία με καίει τα αλλά τα βολεύω θα βοηθήσει και η μαμα μου που είναι εκεί έχω κολλητή φίλη που έχει μαγαζί με στολισμούς προσκλητήρια και τέτοια όποτε θα μου τα οργάνωση όλα εκείνη εγω μόνο θα διαλέξω τι θεμα θέλω να έχει η βάφτιση είναι και οι κουμπάροι πάνω όποτε θα βάλουν και εκείνη κανένα χεράκι  κρίμα που δεν μπορω να πάω από κοντά να τα οργανώσω εγω 😕

για φωτογράφο το σκέφτομαι να σου πω την αλήθεια 🤔 καθαρά λόγο του οικονομικού το σκέφτομαι ζητάνε ρε γαμωτο πολλά και αυτοί 

για μαλλιά και βάψιμο εκεί θα είναι το δύσκολο γιατί δεν εχω κάπου να πάω δεν ξέρω καμια κοπέλα  

Ααα τυχερή είσαι που ασχολείται η φίλη σου! Κ στολισμό κ προσκλητήρια μια χαρά!

Δυστυχως ναι οι φωτογράφοι ζητάνε πολλά...βέβαια όταν η δουλειά είναι καλή τότε αξίζει νομίζω γιατί στο τέλος αυτό σου μένει...οι φωτογραφίες και το βίντεο. Τουλάχιστον για το γάμο που όπως κ να το κάνουμε είναι όλο πιο υπερπαραγωγή, τότε αξίζει σίγουρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

Ναι για φυσιολογικά πάω.. το μωράκι έχει πάρει θέση και περιμένει υπομονετικά!!χαχα άγχος άλλες φορές έχω, άλλες φορές είμαι καλά! Γίνεται όμως εγκυμοσύνη χωρίς άγχος?? Δε γίνεται! Το δουλεύω όσο μπορώ να ξεχνιέμαι!

Δυστυχώς όλες λίγο πολύ τραβάμε άγχος στην εγκυμοσύνη. Αλλά και τι να κάνεις... Υπομονή και όπως είπες γερά να είναι τα μωράκια κ όλα περνάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Olia4 είπε:

Αχ τέλεια τα έχεις πάρει δλδ τα βασικά!!!! Εγώ όταν με το καλό μας πει να ξεκινήσουμε! Έχουμε λίγο ακόμα 🤣 όσο για τον ατμόμαγειρα δεν ξέρω να σου πω! Αλλά θα ήθελα κ εγώ να μάθω αν γνωρίζει κάποια! 

Καλά άστα με το φαγητό... Εγώ συνήθως μαγειρεύω βράδυ που είναι εδώ ο άντρας μου για να το έχουμε για την επόμενη μέρα. Όσες φορές προσπάθησα να μαγειρέψω την ίδια μέρα...τις περισσότερες δεν φαγαμε! 🤣

Μα εύκολο είναι να μαγειρέψεις με ένα τόσο μικρό βρέφος; Εγώ το μαξιμουμ που έχω μπορέσει να κάνω μόνη είναι μακαρόνια, αυγά με πατάτες, τηγανιά με ρύζι και τραχανά. Αυτά μόνο. Και με πόσα διαλείμματα στο ενδιάμεσο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια μ έχει σκάσει η μικρή με τον βραδινό ύπνο πάλι... έχει τώρα κοντά στο μήνα που για να κοιμηθεί μας παίρνει 2 ώρες! Την θηλάζω, την παίρνει ο υπνος και τσουπ στο 10λεπτο-15λεπτο με φωνάζει. Πιπιλίζει ξανά κοιμάται, φεύγω, στο 10λεπτο το ίδιο! Είμαι να σκάσω...σήμερα δε σπάσαμε ρεκόρ: 2 ώρες και 40 λεπτά!!!

Κοντευω να τρελαθώ...έχω δοκιμάσει με αχνό φως (κρυφό φωτισμό που έχουμε), με κόκκινο φωτακι που λένε ενδείκνυται, χωρίς καθόλου φως στα μαύρα σκοτάδια, να την κοιμησω νωρίς - να την κοιμησω πιο αργά, να την κουράσω από πριν - να την έχω ξεκούραστη, να έχει κοιμηθεί λίγο το απόγευμα-να μην έχει κοιμηθεί καθόλου.

Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Μου ρουφάει όλη μου την ενέργεια και αυτό (όση μου έχει απομείνει δλδ) κ στο τέλος της ημέρας δε μένει καθόλου χρόνος για εμένα...

Πείτε καμιά ιδέα βρε κορίτσια, τι άλλο να κάνω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Κοίτα δεν είναι αργά αλλά λένε ότι όσο πιο μικρό τόσο πιο εύκολο... εγώ πάντως έχω πάει σε βαφτισια όπου τα μωρά ήταν και πολύ μεγαλύτερα και το κλάμα ήταν το σύνηθες...

Εγω να πω την αλήθεια θα ηθελα 7-8 μηνών αλλά δεν θα έχει άδεια ο αντρας μου τότε για να πάμε 

καλα κλάμα όποτε και να την πάω σίγουρα θα ουρλιάζει δεν υπάρχει περίπτωση 😅

ναι είναι πολύ βοηθητικό που έχει  φίλη μαγαζί γιατί έχω και άλλο θάρρος όσο να πεις 

εγω κορίτσια είχα πάρει ένα φωτογράφο στον γάμο χάλια όμως ο Θειος μου καλύτερες φωτογραφίες έβγαλε τέλος πάντων 

εμενα η γνωμη είναι αν είσαι και Αθήνα (δεν ξέρω) να κλείσεις ημερομηνία το πιο βασικό και μετά φωτογράφο (εγω δεν θα παρω μάλλον)

εγω έχω πρόβλημα με ημερομηνία δεν έχω πολλές επιλογές γιατί ο Αύγουστος είναι περίεργος άλλοι δεν κάνουν μυστήρια αλλά μαγαζιά όπως η φίλη μου κλεινει τον Αύγουστο και με δεσμεύει 5-6 Αυγούστου μπορω μονο

  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Βρε κορίτσια μ έχει σκάσει η μικρή με τον βραδινό ύπνο πάλι... έχει τώρα κοντά στο μήνα που για να κοιμηθεί μας παίρνει 2 ώρες! Την θηλάζω, την παίρνει ο υπνος και τσουπ στο 10λεπτο-15λεπτο με φωνάζει. Πιπιλίζει ξανά κοιμάται, φεύγω, στο 10λεπτο το ίδιο! Είμαι να σκάσω...σήμερα δε σπάσαμε ρεκόρ: 2 ώρες και 40 λεπτά!!!

Κοντευω να τρελαθώ...έχω δοκιμάσει με αχνό φως (κρυφό φωτισμό που έχουμε), με κόκκινο φωτακι που λένε ενδείκνυται, χωρίς καθόλου φως στα μαύρα σκοτάδια, να την κοιμησω νωρίς - να την κοιμησω πιο αργά, να την κουράσω από πριν - να την έχω ξεκούραστη, να έχει κοιμηθεί λίγο το απόγευμα-να μην έχει κοιμηθεί καθόλου.

Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Μου ρουφάει όλη μου την ενέργεια και αυτό (όση μου έχει απομείνει δλδ) κ στο τέλος της ημέρας δε μένει καθόλου χρόνος για εμένα...

Πείτε καμιά ιδέα βρε κορίτσια, τι άλλο να κάνω; 

Αχ δύσκολος ο βραδινός ύπνος

εμενα την μέρα που κοιμάται ειτε καποια ώρα το πρωί ειτε το μεσημέρι είναι οκ την βάζω στήθος και σε κανένα 20 λεπτο ήσυχα ήσυχα κοιμάται 

το βράδυ όμως είναι δύσκολα τα πράγματα όταν πάμε να την βάλω για ύπνο εκεί ξεκινάει ένα κλάμα και μια υπερένταση άλλο πράγμα μου παίρνει 1,5 ωρα περίπου να την κοιμησω εχτές την πήγα στο δωμάτιο 21:30 και κοιμήθηκε 22:40 αλλά αυτό γίνεται μόνο το βράδυ την μέρα δεν το κάνει αυτό δεν ξέρω γιατί γίνεται και δεν έχω βρει τι φταίει έχω δοκιμάσει και εγω να την βάζω πιο νωρίς για ύπνο να την βάλω πιο αργά για ύπνο το ίδιο πράγμα 😕 και με κουράζει πολύ όποτε μετά πέφτω και κοιμάμαι και εγω δεν έχω κουράγιο άλλο μετά 

Εμένα έχει και γκρίνια όλη την μέρα καποιες ώρες είμαστε οκ άλλες πάλι να γκρινιάζει συνέχεια.. το μόνο που με σώζει είναι ότι κοιμάται εχτές που την πήρε ο ύπνος 22:40 ξύπνησε 06:30 την ξανά πήρε μετά ο ύπνος 07:30 και ξύπνησε 08:30 

εσενα σου παίρνει ακόμα πιο πολύ ώρα να την καταφέρεις να κοιμηθεί πολύ ζόρικο και σε ξυπνάει μετά μέσα στην νύχτα ; Ή το παίρνει σερί μέχρι το πρωί ;
Εμένα αν ξυπνήσει νύχτα ξυπνάει μια φορά.. άλλες πάλι δεν ξυπνάει όπως πχ σήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ! 

Κ εγώ έτσι έλεγα θα ξεκινήσω Φεβρουάριο @Bestrongαλλά επειδή στους δύο χώρους που πήγαμε είδαμε ότι είχαν πολλά ραντεβού μαζί Μ εμάς κ συν ότι ο ένας δεν είχε καν αρκετές ημερομηνίες για το καλοκαίρι το επισπευσαμε..

ΕΓω μαγειρεύω όταν είναι γυμναστήριο η όταν θα κοιμηθεί έστω για ένα τέταρτο ως συνήθως η πρωί πρωί σπάνια όμως γιατί είμαι πάντα κουρασμένη..

όσο για τον ύπνο εμείς αυτό το είχαμε τριών μηνών περίπου...μόνο που εμάς ήταν ακόμα χειρότερα γιατί δε κοιμάται στο στήθος κ θέλει μόνιμα αγκαλιά κ όπως καταλαβαίνετε είναι πολύ βάναυσο...μήπως όμως θέλει να κοιμάται πιο αργά ώστε να το προσπαθήσεις  ;;εμείς κοιμόμαστε κατά τις έντεκα μισή ...κοιμάται πολλές ώρες μέσα στη ημέρα ;;

Εγώ νομίζω @Elk mια χαρά είμαστε για βάφτιση τι καλοκαίρι ...εμένα ας πούμε 7μηνων μου φαίνεται πολύ μικρούλι..δε θα ήθελα .

κορίτσια από γυμναστικη.κσνευε τίποτα ;;έχει χαλάσει πάρα πολύ το σώμα μου κ δε μου κάνουν κ τα ρούχα μου..όχι ότι ποτέ είχα πολύ ωραίο κορμί αλλά σίγουρα δεν ήταν έτσι ...σκέφτομαι σε κάνα μήνα που η μικρή θα είναι έξι μηνών μήπως αρχίσω κολυμβητήριο κ μου δώσει το οκ ο γιατρός...επίσης αδιαθετησα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αχ δύσκολος ο βραδινός ύπνος

εμενα την μέρα που κοιμάται ειτε καποια ώρα το πρωί ειτε το μεσημέρι είναι οκ την βάζω στήθος και σε κανένα 20 λεπτο ήσυχα ήσυχα κοιμάται 

το βράδυ όμως είναι δύσκολα τα πράγματα όταν πάμε να την βάλω για ύπνο εκεί ξεκινάει ένα κλάμα και μια υπερένταση άλλο πράγμα μου παίρνει 1,5 ωρα περίπου να την κοιμησω εχτές την πήγα στο δωμάτιο 21:30 και κοιμήθηκε 22:40 αλλά αυτό γίνεται μόνο το βράδυ την μέρα δεν το κάνει αυτό δεν ξέρω γιατί γίνεται και δεν έχω βρει τι φταίει έχω δοκιμάσει και εγω να την βάζω πιο νωρίς για ύπνο να την βάλω πιο αργά για ύπνο το ίδιο πράγμα 😕 και με κουράζει πολύ όποτε μετά πέφτω και κοιμάμαι και εγω δεν έχω κουράγιο άλλο μετά 

Εμένα έχει και γκρίνια όλη την μέρα καποιες ώρες είμαστε οκ άλλες πάλι να γκρινιάζει συνέχεια.. το μόνο που με σώζει είναι ότι κοιμάται εχτές που την πήρε ο ύπνος 22:40 ξύπνησε 06:30 την ξανά πήρε μετά ο ύπνος 07:30 και ξύπνησε 08:30 

εσενα σου παίρνει ακόμα πιο πολύ ώρα να την καταφέρεις να κοιμηθεί πολύ ζόρικο και σε ξυπνάει μετά μέσα στην νύχτα ; Ή το παίρνει σερί μέχρι το πρωί ;
Εμένα αν ξυπνήσει νύχτα ξυπνάει μια φορά.. άλλες πάλι δεν ξυπνάει όπως πχ σήμερα 

Α εσύ είσαι τέλεια αν δε ξυπνάει κ την νύχτα ...εμένα ξυπνάει σίγουρα δύο τρεις φορές κ κάποιες μάλιστα μένει κ ξύπνια καμία ώρα (οπότε κ εγώ )κ μετά ξανά κοιμάται ..χάλια χαχα !! τουλάχιστον στο βραδινό ύπνο δε ταλαιπωρουμαδτεμ...η αγκαλίτσα η στο λίκνο το κουνάμε κ κοιμαται..τον έχει αναλάβει ο άντρας μου αυτό το κομμάτι..επίσης μετά το απόγευμα κατά τις πέντε  είναι μονίμως με γκρίνια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Α εσύ είσαι τέλεια αν δε ξυπνάει κ την νύχτα ...εμένα ξυπνάει σίγουρα δύο τρεις φορές κ κάποιες μάλιστα μένει κ ξύπνια καμία ώρα (οπότε κ εγώ )κ μετά ξανά κοιμάται ..χάλια χαχα !! τουλάχιστον στο βραδινό ύπνο δε ταλαιπωρουμαδτεμ...η αγκαλίτσα η στο λίκνο το κουνάμε κ κοιμαται..τον έχει αναλάβει ο άντρας μου αυτό το κομμάτι..επίσης μετά το απόγευμα κατά τις πέντε  είναι μονίμως με γκρίνια....

Εμένα με ταλαιπωρεί μέχρι να την πάρει ο ύπνος αλλά αν κάνει και κοιμηθεί μετά δεν ξυπνάει 

εγω κορίτσια τα κιλά τα έχω χασει σχεδόν 2 κιλα έμειναν αλλά τα παντελόνια δεν μου κουμπώνουν γιατί έχει ανοιξει η λεκάνη μου και αμφιβάλω αν θα ξανά γίνει όπως ήταν.. η κοιλιά μου είναι λίγο χαλαρή από τον αφαλό και κάτω έχω και μερικές ραγάδες που δεν βλέπω να φεύγουν  

γυμναστική δεν έκανα ποτε είναι αλήθεια το μόνο που μου είχε αρέσει από θέμα γυμναστικής ήταν η γιόγκα αλλά εδώ στο χωριό δεν έχουμε τέτοια ήταν το μοναδικό που θα διάλεγα να κάνω 

Αλλά τωρα το εχω αφήσει αρκετά το σώμα μου είναι αλήθεια άσε που τωρα ούτε χρόνο εχω ούτε αντοχή ούτε όρεξη να ασχοληθώ 

το μόνο που θέλω να κάνω είναι να πάω κομμωτήριο να φτιάξω μαλλί νύχια να νιώσω λίγο όμορφα 🥰 

Μην σε αγχώνει πάντως δεν έχουμε και πολύ καιρό που γεννήσαμε θελουμε χρόνο να επανέλθουμε όλα θα γίνουν σιγά σιγά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εμένα με ταλαιπωρεί μέχρι να την πάρει ο ύπνος αλλά αν κάνει και κοιμηθεί μετά δεν ξυπνάει 

εγω κορίτσια τα κιλά τα έχω χασει σχεδόν 2 κιλα έμειναν αλλά τα παντελόνια δεν μου κουμπώνουν γιατί έχει ανοιξει η λεκάνη μου και αμφιβάλω αν θα ξανά γίνει όπως ήταν.. η κοιλιά μου είναι λίγο χαλαρή από τον αφαλό και κάτω έχω και μερικές ραγάδες που δεν βλέπω να φεύγουν  

γυμναστική δεν έκανα ποτε είναι αλήθεια το μόνο που μου είχε αρέσει από θέμα γυμναστικής ήταν η γιόγκα αλλά εδώ στο χωριό δεν έχουμε τέτοια ήταν το μοναδικό που θα διάλεγα να κάνω 

Αλλά τωρα το εχω αφήσει αρκετά το σώμα μου είναι αλήθεια άσε που τωρα ούτε χρόνο εχω ούτε αντοχή ούτε όρεξη να ασχοληθώ 

το μόνο που θέλω να κάνω είναι να πάω κομμωτήριο να φτιάξω μαλλί νύχια να νιώσω λίγο όμορφα 🥰 

Μην σε αγχώνει πάντως δεν έχουμε και πολύ καιρό που γεννήσαμε θελουμε χρόνο να επανέλθουμε όλα θα γίνουν σιγά σιγά 

Κ εμένα δύο κιλά μου απομένουν αλλά είχα ξεκινήσει την εγκυμοσύνη στην έξι κιλά απ' τα κανονικά Μουνκ όπως καταλαβαίνεις μου κακοφαίνεται..κ εγώ λεκάνη έχω ανοίξει κ κοιλιά κάτω κάτω έχω ...άσε..σκέφτομαι να γραφτω κολύμβηση έστω να πηγαίνω τρεις φορές τη βδομάδα να ξεσκαω κιόλας γιατί είναι κάτι που Μ αρέσει ..συνήθως καλοκαίρια πήγαινα αλλά δε πειράζει..θα δω ...γιατί δεν έχω που να αφήνω την μικρή..

Είναι αλλιώς να είσαι αδύνατη κ κάπως αγυμναστη κ αλλιώς κ με πιο πολλά κιλά κ αγυμναστη ..μου έχει κακοφανει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εμένα με ταλαιπωρεί μέχρι να την πάρει ο ύπνος αλλά αν κάνει και κοιμηθεί μετά δεν ξυπνάει 

εγω κορίτσια τα κιλά τα έχω χασει σχεδόν 2 κιλα έμειναν αλλά τα παντελόνια δεν μου κουμπώνουν γιατί έχει ανοιξει η λεκάνη μου και αμφιβάλω αν θα ξανά γίνει όπως ήταν.. η κοιλιά μου είναι λίγο χαλαρή από τον αφαλό και κάτω έχω και μερικές ραγάδες που δεν βλέπω να φεύγουν  

γυμναστική δεν έκανα ποτε είναι αλήθεια το μόνο που μου είχε αρέσει από θέμα γυμναστικής ήταν η γιόγκα αλλά εδώ στο χωριό δεν έχουμε τέτοια ήταν το μοναδικό που θα διάλεγα να κάνω 

Αλλά τωρα το εχω αφήσει αρκετά το σώμα μου είναι αλήθεια άσε που τωρα ούτε χρόνο εχω ούτε αντοχή ούτε όρεξη να ασχοληθώ 

το μόνο που θέλω να κάνω είναι να πάω κομμωτήριο να φτιάξω μαλλί νύχια να νιώσω λίγο όμορφα 🥰 

Μην σε αγχώνει πάντως δεν έχουμε και πολύ καιρό που γεννήσαμε θελουμε χρόνο να επανέλθουμε όλα θα γίνουν σιγά σιγά 

Πάντως κ για τη βάφτιση έτσι όπως το σκέφτεσαι το κάνουμε πάρα πολύ.με.λιγα γλυκά κ λίγα αλμυρά !!θα είναι πολύ πολύ ωραίο !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω να πω την αλήθεια θα ηθελα 7-8 μηνών αλλά δεν θα έχει άδεια ο αντρας μου τότε για να πάμε 

καλα κλάμα όποτε και να την πάω σίγουρα θα ουρλιάζει δεν υπάρχει περίπτωση 😅

ναι είναι πολύ βοηθητικό που έχει  φίλη μαγαζί γιατί έχω και άλλο θάρρος όσο να πεις 

εγω κορίτσια είχα πάρει ένα φωτογράφο στον γάμο χάλια όμως ο Θειος μου καλύτερες φωτογραφίες έβγαλε τέλος πάντων 

εμενα η γνωμη είναι αν είσαι και Αθήνα (δεν ξέρω) να κλείσεις ημερομηνία το πιο βασικό και μετά φωτογράφο (εγω δεν θα παρω μάλλον)

εγω έχω πρόβλημα με ημερομηνία δεν έχω πολλές επιλογές γιατί ο Αύγουστος είναι περίεργος άλλοι δεν κάνουν μυστήρια αλλά μαγαζιά όπως η φίλη μου κλεινει τον Αύγουστο και με δεσμεύει 5-6 Αυγούστου μπορω μονο

  

Κοίτα αφού είναι έτσι η κατάσταση, είσαι κ τόσο μακριά, έχεις κ τη δέσμευση με τις ημερομηνίες, μη το σκέφτεσαι καν! Σκοπός είναι να είστε κ χαλαροί, μη τρέχετε σαν τ τον Βέγγο τόσα χιλιόμετρα για 3 μέρες...

Θεσσαλονίκη είμαι, αλλά κ εδώ ψιλό χαμός γίνεται. Κ επειδή θέλω να γίνει στην εκκλησία όπου έγιναν κ τα δικά μου βαφτίσια, ο γάμος των γονιών μου κλπ, μάλλον θα πρέπει να βιαστώ... καλά για φωτογράφο δεν αγχώνομαι, όποιος μου κάτσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Αχ δύσκολος ο βραδινός ύπνος

εμενα την μέρα που κοιμάται ειτε καποια ώρα το πρωί ειτε το μεσημέρι είναι οκ την βάζω στήθος και σε κανένα 20 λεπτο ήσυχα ήσυχα κοιμάται 

το βράδυ όμως είναι δύσκολα τα πράγματα όταν πάμε να την βάλω για ύπνο εκεί ξεκινάει ένα κλάμα και μια υπερένταση άλλο πράγμα μου παίρνει 1,5 ωρα περίπου να την κοιμησω εχτές την πήγα στο δωμάτιο 21:30 και κοιμήθηκε 22:40 αλλά αυτό γίνεται μόνο το βράδυ την μέρα δεν το κάνει αυτό δεν ξέρω γιατί γίνεται και δεν έχω βρει τι φταίει έχω δοκιμάσει και εγω να την βάζω πιο νωρίς για ύπνο να την βάλω πιο αργά για ύπνο το ίδιο πράγμα 😕 και με κουράζει πολύ όποτε μετά πέφτω και κοιμάμαι και εγω δεν έχω κουράγιο άλλο μετά 

Εμένα έχει και γκρίνια όλη την μέρα καποιες ώρες είμαστε οκ άλλες πάλι να γκρινιάζει συνέχεια.. το μόνο που με σώζει είναι ότι κοιμάται εχτές που την πήρε ο ύπνος 22:40 ξύπνησε 06:30 την ξανά πήρε μετά ο ύπνος 07:30 και ξύπνησε 08:30 

εσενα σου παίρνει ακόμα πιο πολύ ώρα να την καταφέρεις να κοιμηθεί πολύ ζόρικο και σε ξυπνάει μετά μέσα στην νύχτα ; Ή το παίρνει σερί μέχρι το πρωί ;
Εμένα αν ξυπνήσει νύχτα ξυπνάει μια φορά.. άλλες πάλι δεν ξυπνάει όπως πχ σήμερα 

Κοίτα χθες κ εμένα 11 παρά κοιμήθηκε και ξύπνησε στις 5 και κάτι. Το θυμάμαι γιατί της άλλαξα κ πάνα. Τώρα αν ξυπνούσε κ στο ενδιάμεσο για στήθος δεν το κατάλαβα γιατί κοιμόμαστε μαζί...από τις 5:30 6 παρά που ξανά κοιμήθηκε ξύπνησε 9 παρά. Νομίζω είναι καλά. Αλλά υπογραμμίζω ότι είμαστε στο ίδιο κρεβάτι. Αν ήταν στο λίκνο της μπορεί να ξυπνούσε πιο συχνα. Ποιος ξερει...

Μεσα στη μέρα εξακολουθεί να κοιμάται μισαωρα, όχι παραπάνω, αλλά σχετικά εύκολα την παίρνει ο υπνος. Όσο για τη γκρίνια, είναι με τις μέρες τγς. Άλλες φορές είναι συνεργάσιμη, άλλες όχι.

Ελπιζω να είναι φάση κ αυτό με τον ύπνο και να περάσει τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! 

Κ εγώ έτσι έλεγα θα ξεκινήσω Φεβρουάριο @Bestrongαλλά επειδή στους δύο χώρους που πήγαμε είδαμε ότι είχαν πολλά ραντεβού μαζί Μ εμάς κ συν ότι ο ένας δεν είχε καν αρκετές ημερομηνίες για το καλοκαίρι το επισπευσαμε..

ΕΓω μαγειρεύω όταν είναι γυμναστήριο η όταν θα κοιμηθεί έστω για ένα τέταρτο ως συνήθως η πρωί πρωί σπάνια όμως γιατί είμαι πάντα κουρασμένη..

όσο για τον ύπνο εμείς αυτό το είχαμε τριών μηνών περίπου...μόνο που εμάς ήταν ακόμα χειρότερα γιατί δε κοιμάται στο στήθος κ θέλει μόνιμα αγκαλιά κ όπως καταλαβαίνετε είναι πολύ βάναυσο...μήπως όμως θέλει να κοιμάται πιο αργά ώστε να το προσπαθήσεις  ;;εμείς κοιμόμαστε κατά τις έντεκα μισή ...κοιμάται πολλές ώρες μέσα στη ημέρα ;;

Εγώ νομίζω @Elk mια χαρά είμαστε για βάφτιση τι καλοκαίρι ...εμένα ας πούμε 7μηνων μου φαίνεται πολύ μικρούλι..δε θα ήθελα .

κορίτσια από γυμναστικη.κσνευε τίποτα ;;έχει χαλάσει πάρα πολύ το σώμα μου κ δε μου κάνουν κ τα ρούχα μου..όχι ότι ποτέ είχα πολύ ωραίο κορμί αλλά σίγουρα δεν ήταν έτσι ...σκέφτομαι σε κάνα μήνα που η μικρή θα είναι έξι μηνών μήπως αρχίσω κολυμβητήριο κ μου δώσει το οκ ο γιατρός...επίσης αδιαθετησα !!

Δυστυχώς το έχω προσπαθήσει κ πιο αργά να την βάλω για ύπνο, δίχως αποτέλεσμα. Πάλι 2 ώρες για να κοιμηθεί. Οπότε την ξεκινάω από τις 8 συνήθως ώστε κατά τις 10 να έχει κοιμηθεί μπας κ μου μείνει κ εμένα λίγος χρόνος.. ούτε μέσα στη μέρα κοιμάται πολύ. 3-4 μισαωρα κοιμάται...🤷‍♀️

Αααχχ γυμναστική!!! Τπτ δεν κάνω από γυμναστική δυστυχώς... είμαι ακόμη 9 κιλά επάνω από τα κανονικά μου, παρόλο που έχω μαζέψει αρκετά.. Η κοιλιά μου έχει χαλαρώσει κ έχω κ την υποψία πως η λεκάνη μου δεν επανήλθε... έλεγα να ξεκινήσω τώρα μέσα στον Γενάρη αλλά δεν το βλέπω γιατί η μικρή δεν κάθεται εύκολα σε άλλους... δεν ξέρω ίσως βάλω πρόγραμμα μέσα στο σπίτι να κάνω μαζί της. Και πριν την εγκυμοσύνη μόνη μου έκανα στο σπίτι. Αλλά φεύγει έτσι η μέρα...

Εγω αδιαθέτησα μόνο μια φορά τον Νοέμβριο για 2 μέρες. Έκτοτε τίποτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Α εσύ είσαι τέλεια αν δε ξυπνάει κ την νύχτα ...εμένα ξυπνάει σίγουρα δύο τρεις φορές κ κάποιες μάλιστα μένει κ ξύπνια καμία ώρα (οπότε κ εγώ )κ μετά ξανά κοιμάται ..χάλια χαχα !! τουλάχιστον στο βραδινό ύπνο δε ταλαιπωρουμαδτεμ...η αγκαλίτσα η στο λίκνο το κουνάμε κ κοιμαται..τον έχει αναλάβει ο άντρας μου αυτό το κομμάτι..επίσης μετά το απόγευμα κατά τις πέντε  είναι μονίμως με γκρίνια....

Ναι το απόγευμα έχει κ εμένα γκρίνια συνήθως, αλλά μέχρι στιγμής ελεγχόμενη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Εμένα με ταλαιπωρεί μέχρι να την πάρει ο ύπνος αλλά αν κάνει και κοιμηθεί μετά δεν ξυπνάει 

εγω κορίτσια τα κιλά τα έχω χασει σχεδόν 2 κιλα έμειναν αλλά τα παντελόνια δεν μου κουμπώνουν γιατί έχει ανοιξει η λεκάνη μου και αμφιβάλω αν θα ξανά γίνει όπως ήταν.. η κοιλιά μου είναι λίγο χαλαρή από τον αφαλό και κάτω έχω και μερικές ραγάδες που δεν βλέπω να φεύγουν  

γυμναστική δεν έκανα ποτε είναι αλήθεια το μόνο που μου είχε αρέσει από θέμα γυμναστικής ήταν η γιόγκα αλλά εδώ στο χωριό δεν έχουμε τέτοια ήταν το μοναδικό που θα διάλεγα να κάνω 

Αλλά τωρα το εχω αφήσει αρκετά το σώμα μου είναι αλήθεια άσε που τωρα ούτε χρόνο εχω ούτε αντοχή ούτε όρεξη να ασχοληθώ 

το μόνο που θέλω να κάνω είναι να πάω κομμωτήριο να φτιάξω μαλλί νύχια να νιώσω λίγο όμορφα 🥰 

Μην σε αγχώνει πάντως δεν έχουμε και πολύ καιρό που γεννήσαμε θελουμε χρόνο να επανέλθουμε όλα θα γίνουν σιγά σιγά 

Εμένα ο αφαλος κορίτσια έτσι όπως άνοιξε στην εγκυμοσύνη δεν ξανά έκλεισε... σαν τριαντάφυλλο είναι 😂😂 άραγε θα επανέλθει ποτέ;;

Η γιόγκα είναι τέλεια! Κ εγώ γιόγκα έκανα προ εγκυμοσύνης, μόνη μου στο σπίτι από βιντεάκια στο Ίντερνετ. Θέλω να ξαναρχίσω. Έλεγα να πάω σε στούντιο αυτή τη φορά για να φεύγω κ λίγο από το σπίτι, να έχω μια δικιά μου ώρα, αλλά δύσκολο επειδή η μικρή δεν κάθεται εύκολα με άλλους, οπότε για να μη τους παιδεύω κ ολας την αφήνω μόνο για να πάω για ψώνια και σε κανέναν γιατρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Κ εμένα δύο κιλά μου απομένουν αλλά είχα ξεκινήσει την εγκυμοσύνη στην έξι κιλά απ' τα κανονικά Μουνκ όπως καταλαβαίνεις μου κακοφαίνεται..κ εγώ λεκάνη έχω ανοίξει κ κοιλιά κάτω κάτω έχω ...άσε..σκέφτομαι να γραφτω κολύμβηση έστω να πηγαίνω τρεις φορές τη βδομάδα να ξεσκαω κιόλας γιατί είναι κάτι που Μ αρέσει ..συνήθως καλοκαίρια πήγαινα αλλά δε πειράζει..θα δω ...γιατί δεν έχω που να αφήνω την μικρή..

Είναι αλλιώς να είσαι αδύνατη κ κάπως αγυμναστη κ αλλιώς κ με πιο πολλά κιλά κ αγυμναστη ..μου έχει κακοφανει ..

Η κολύμβηση είναι η καλύτερη άσκηση νομίζω! Όταν μπορέσεις να πας κορίτσι! Αλλά μη σε αγχώνει τόσο το σώμα σου...μια φίλη μου είπε πως όταν θέλει το σώμα μας 9 μήνες για να φέρει ένα παιδί στον κόσμο, θέλει άλλο τόσο για να επανέλθει. Εγώ θα σου πω θέλει κανά χρόνο για να επανέλθει. Δεν τράβηξε κ λίγα 9 μήνες συν 1-2 ακόμη της λοχείας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Δυστυχώς το έχω προσπαθήσει κ πιο αργά να την βάλω για ύπνο, δίχως αποτέλεσμα. Πάλι 2 ώρες για να κοιμηθεί. Οπότε την ξεκινάω από τις 8 συνήθως ώστε κατά τις 10 να έχει κοιμηθεί μπας κ μου μείνει κ εμένα λίγος χρόνος.. ούτε μέσα στη μέρα κοιμάται πολύ. 3-4 μισαωρα κοιμάται...🤷‍♀️

Αααχχ γυμναστική!!! Τπτ δεν κάνω από γυμναστική δυστυχώς... είμαι ακόμη 9 κιλά επάνω από τα κανονικά μου, παρόλο που έχω μαζέψει αρκετά.. Η κοιλιά μου έχει χαλαρώσει κ έχω κ την υποψία πως η λεκάνη μου δεν επανήλθε... έλεγα να ξεκινήσω τώρα μέσα στον Γενάρη αλλά δεν το βλέπω γιατί η μικρή δεν κάθεται εύκολα σε άλλους... δεν ξέρω ίσως βάλω πρόγραμμα μέσα στο σπίτι να κάνω μαζί της. Και πριν την εγκυμοσύνη μόνη μου έκανα στο σπίτι. Αλλά φεύγει έτσι η μέρα...

Εγω αδιαθέτησα μόνο μια φορά τον Νοέμβριο για 2 μέρες. Έκτοτε τίποτα....

Έχεις αδιαθετήσει κ εσύ ;;τέλεια..εγώ νόμιζα θα κάνει πιο μετά να μου έρθει ..έτσι μου είχαν πει συμβαίνει σε όσες θηλάζουν αποκλειστικά..να δούμε πως θα πάει !!

Δυστυχώς εμένα η μαμά μου μένει μακριά κ η πεθερά μου δεν είναι για πολλά οπότε δε θέλω να την την αφήνω ..παρά μόνο για δουλειά κ αν...

Η μετά φεύγει όπως το είπες κ χαμπάρι δε παίρνουμε..εμένα έχουν αρχίσει να με πονάνε τα χέρια μου έχω χρόνια τενοντίτιδα ασβεστοειδγ...κ έχει επιδεινωθεί η κατάσταση κ στα δύο χέρια ...λογικά πρέπει να ξεκινήσει χάπια..κ έπειτα φυσικοθεραπειες..αλλά Μ ένα μωράκι δε γίνεται να μην το σηκώνεις για αγκαλίτσα..

Ναι κ εγώ εννιάμηνο έχω ακούσει ..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Έχεις αδιαθετήσει κ εσύ ;;τέλεια..εγώ νόμιζα θα κάνει πιο μετά να μου έρθει ..έτσι μου είχαν πει συμβαίνει σε όσες θηλάζουν αποκλειστικά..να δούμε πως θα πάει !!

Δυστυχώς εμένα η μαμά μου μένει μακριά κ η πεθερά μου δεν είναι για πολλά οπότε δε θέλω να την την αφήνω ..παρά μόνο για δουλειά κ αν...

Η μετά φεύγει όπως το είπες κ χαμπάρι δε παίρνουμε..εμένα έχουν αρχίσει να με πονάνε τα χέρια μου έχω χρόνια τενοντίτιδα ασβεστοειδγ...κ έχει επιδεινωθεί η κατάσταση κ στα δύο χέρια ...λογικά πρέπει να ξεκινήσει χάπια..κ έπειτα φυσικοθεραπειες..αλλά Μ ένα μωράκι δε γίνεται να μην το σηκώνεις για αγκαλίτσα..

Ναι κ εγώ εννιάμηνο έχω ακούσει ..

 

Τενοντίτιδα ε;; Πριν ένα μήνα συνήλθα...στο ένα το χέρι μόνο ευτυχώς, στο σημείο του καρπού. Άρχισε να με πονάει από τον Οκτώβριο, δεν έδινα σημασία, στις 3 βδομάδες έβαλα βολταρεν, δεν έκανε τπτ, στον μήνα πήρα αντιφλεγμονώδη, είδα πολύ μικρή διαφορά αλλά ο πόνος συνεχιζόταν και αρχές Δεκέμβρη αποφάσισα να πάω στον ορθοπεδικό γιατί άρχισα να νοιώθω ότι σε λίγο δε θα μπορώ να κουνήσω τον αντίχειρα (γιατί από εκεί ξεκινούσε, από τη βάση του αντίχειρα και επεκτεινόταν στον καρπό). Ε κ ορθοπεδικός μου είπε τόσο που το άφησα μόνο για ένεση κορτιζόνης ήμουν κ αν θα με έπιανε. Ευτυχώς με έπιασε γιατί διαφορετικά θα έπρεπε να κάνω επέμβαση. Πήρα κ έναν νάρθηκα κ όταν νοιώθω ότι πάει να με πιάσει τον φοράω... Εσύ και με τα δυο χέρια πώς αντέχεις;; Είναι και το μωρό...πώς τα καταφέρνεις; Γενικά πώς τα καταφέρνεις;; Βοήθεια δεν έχεις απ ότι καταλαβαίνω πέραν του αντρός σου, δουλεύεις, έχεις το σπίτι με όλα τα συναφή, το μωρό, την τενοντίτιδα...πώς;; Μπράβο βρε κοπέλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Εμένα ο αφαλος κορίτσια έτσι όπως άνοιξε στην εγκυμοσύνη δεν ξανά έκλεισε... σαν τριαντάφυλλο είναι 😂😂 άραγε θα επανέλθει ποτέ;;

Η γιόγκα είναι τέλεια! Κ εγώ γιόγκα έκανα προ εγκυμοσύνης, μόνη μου στο σπίτι από βιντεάκια στο Ίντερνετ. Θέλω να ξαναρχίσω. Έλεγα να πάω σε στούντιο αυτή τη φορά για να φεύγω κ λίγο από το σπίτι, να έχω μια δικιά μου ώρα, αλλά δύσκολο επειδή η μικρή δεν κάθεται εύκολα με άλλους, οπότε για να μη τους παιδεύω κ ολας την αφήνω μόνο για να πάω για ψώνια και σε κανέναν γιατρό...

Και εμένα έτσι είναι ο αφαλός μου ακόμα και έχει είναι μαυρισμένο ακόμα το δέρμα μέσα και έχω ακόμα και την γραμμή στην κοιλιά δεν έχει φύγει

ετσι έκανα και εγω γιόγκα με βίντεο στο Ίντερνετ και μου είχε αρέσει αλλά θα ηθελα να πάω αλλά εδω δεν εχουν για να πήγαινα 

Και εγω δεν έχω κάπου να την αφήσω εδω μόνο η πεθερά μου είναι αλλά δουλεύει και ακόμα είναι πολύ μωρο φοβάται να την κράτηση μόνη της ισως να μεγαλώσει πιο πολύ να μπορεί (ελπίζω)

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Έχεις αδιαθετήσει κ εσύ ;;τέλεια..εγώ νόμιζα θα κάνει πιο μετά να μου έρθει ..έτσι μου είχαν πει συμβαίνει σε όσες θηλάζουν αποκλειστικά..να δούμε πως θα πάει !!

Δυστυχώς εμένα η μαμά μου μένει μακριά κ η πεθερά μου δεν είναι για πολλά οπότε δε θέλω να την την αφήνω ..παρά μόνο για δουλειά κ αν...

Η μετά φεύγει όπως το είπες κ χαμπάρι δε παίρνουμε..εμένα έχουν αρχίσει να με πονάνε τα χέρια μου έχω χρόνια τενοντίτιδα ασβεστοειδγ...κ έχει επιδεινωθεί η κατάσταση κ στα δύο χέρια ...λογικά πρέπει να ξεκινήσει χάπια..κ έπειτα φυσικοθεραπειες..αλλά Μ ένα μωράκι δε γίνεται να μην το σηκώνεις για αγκαλίτσα..

Ναι κ εγώ εννιάμηνο έχω ακούσει ..

 

Εγω ακόμα δεν αδιαθέτησα αν και πριν κανένα μήνα είχα κάτι έντονους πόνους και έλεγα να θα έρθει τελικά δεν ήρθε για να δούμε ποτε.. μονο πολλα υγρά έχω 

ωχ δύσκολο να πονάνε τα χέρια και να μην έχεις και βοήθεια εγω εδώ ζορίστηκα στην εγκυμοσύνη που πονούσαν τα χέρια και που ήξερα ότι θα με πονάω για ένα μήνα μετά που θα γεννούσα θα σταμάταγε και με είχε κούραση όχι εσυ που με την τενοντίτιδα υπομονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Κοίτα χθες κ εμένα 11 παρά κοιμήθηκε και ξύπνησε στις 5 και κάτι. Το θυμάμαι γιατί της άλλαξα κ πάνα. Τώρα αν ξυπνούσε κ στο ενδιάμεσο για στήθος δεν το κατάλαβα γιατί κοιμόμαστε μαζί...από τις 5:30 6 παρά που ξανά κοιμήθηκε ξύπνησε 9 παρά. Νομίζω είναι καλά. Αλλά υπογραμμίζω ότι είμαστε στο ίδιο κρεβάτι. Αν ήταν στο λίκνο της μπορεί να ξυπνούσε πιο συχνα. Ποιος ξερει...

Μεσα στη μέρα εξακολουθεί να κοιμάται μισαωρα, όχι παραπάνω, αλλά σχετικά εύκολα την παίρνει ο υπνος. Όσο για τη γκρίνια, είναι με τις μέρες τγς. Άλλες φορές είναι συνεργάσιμη, άλλες όχι.

Ελπιζω να είναι φάση κ αυτό με τον ύπνο και να περάσει τι να πω...

Να δούμε ποτε θα καταφέρουμε να μπούμε σε μια σειρά ώστε να ξεκινήσει να υπάρχει και ένα πρόγραμμα εμένα αυτό που δεν έχουμε σταθερή ώρα να πω 21:00 να πάνε για ύπνο και να κοιμηθεί με κουράζει πολύ 

Αφού μπορείς και κοιμάστε όλοι μαζί πάλι καλά από το να μην μπορούσατε να κοιμηθείτε γιατί αν δεν κοιμόμαστε και τα βραδια δεν βγαίνει η μέρα κορίτσια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Α εσύ είσαι τέλεια αν δε ξυπνάει κ την νύχτα ...εμένα ξυπνάει σίγουρα δύο τρεις φορές κ κάποιες μάλιστα μένει κ ξύπνια καμία ώρα (οπότε κ εγώ )κ μετά ξανά κοιμάται ..χάλια χαχα !! τουλάχιστον στο βραδινό ύπνο δε ταλαιπωρουμαδτεμ...η αγκαλίτσα η στο λίκνο το κουνάμε κ κοιμαται..τον έχει αναλάβει ο άντρας μου αυτό το κομμάτι..επίσης μετά το απόγευμα κατά τις πέντε  είναι μονίμως με γκρίνια....

Αχ και μόνο που μπορεί να κοιμάται με τον μπαμπά της την νύχτα είναι τεράστια υπόθεση 

Γκρίνια όλες μας έχουμε σήμερα όλο το απόγευμα είχα ούτε να φάω μπορούσα την είχα στο καρότσι αναμμένο απορροφητηρα  και πάλι δεν μπορεσα να φάω με ησυχία 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια θέλω να απαντήσω σε όλες ξεχωριστά αλλά δεν προλαβαίνω ωωω ! 

Λοιπόν εμείς με τον ύπνο ειδικά τον βραδινό ύπνο δεν έχουμε καμία επαφή! Έχω προσπαθήσει τα πάντα.! Ενώ μου κοιμόταν κατά τις 10.30 για βράδυ τώρα έχει κάποιες μέρες που κάνουμε πάρτυ μέχρι μια η ώρα !!!!! Ελπίζω να είναι φάση κ να περάσει! Δεν θέλω να κοιμάται από τις 8 οκ αλλά τουλάχιστον κατά τις δέκα να κοιμάται! Γτ είναι θέλει πολλές ώρες αγκαλιά κ κούνιμα κ τραγούδια κ όλα αυτά! Ε κ κάποια στιγμή κλαταρω! 🤣 

Μου λένε ότι περνάμε άλμα (αυτό με τα άλματα δεν το έχω ψάξει καθόλου) το μωράκι πεινάει συνέχεια! Ζητάει συνέχεια γάλα! Έχουμε αύξηση κατά πολύ το γάλα μας. Δεν έχει υπομονή για στήθος πλέον. Δλδ θα πρέπει να νυστάζει η να είναι κάπως χορτασμένος η όταν κοιμάται την νύχτα κ ξυπναει θέλει στήθος. Αυξήσαμε πολύ τα μπουκάλια μας κ την ποσότητα. Δεν με πειράζει ειλικρινά που αυξήθηκε το ξένο...απλά έχουμε πολλά ουρλιαχτά μέχρι να φάει! Γι'αυτό Μ λένε για άλμα! Δεν ξέρω! 

Τώρα κορίτσια χρόνο δεν έχω ούτε για μπάνιο κάποιες φορές....όχι για γυμναστική μαλλιά νύχια κλπ! 🤣🤣🤣 Δλδ φουλ πολυτέλεια μου φαίνεται αυτό ακόμα! Κ μπράβο σας ειλικρινά όσες μπορείτε κ έχετε χρόνο! Εδώ ένα φαγητό με το ζόρι! Κ επειδή δεν προλαβαίνω να φάω κιολλας έχω χάσει κάποια κιλά. Αλλά κ να πάρω η να μην χάσω αλλά δεν με νοιάζει!!!!! Είμαι καλά κ με τον άντρα Μ καταφέραμε να αποκτήσουμε το παιδάκι μας κ τα κιλά πάνε κ έρχονται! Ναι είμαστε γυναίκες! Αλλά θα ξανά βρούμε τους ρυθμούς μας! ❤️❤️❤️ 

Πονάνε χέρια φουλ! Κ η μέση! Κ ο αυχένας! Όσο παίρνει κιλά ο μικρός τόσο ποναω εγώ! 

Την γραμμή στην κοιλίτσα μου ακόμα την έχω! Και να σας πω κ για τον αφαλό μου! Ενώ ήταν σκούρος πλέον έγινε άσπρος! 🤣 Έβαζα όμως συχνά οινόπνευμα δεν ξέρω αν έκανα καλά η όχι. Όμως κάποιες μέρες έχω λίγο φαγούρα κ βγάζει λίγο υγρό. Κ βάζω κρέμα να σας πω την αλήθεια (του μωρού για συγκαμα 🤣🤣🤣) ομωςςςςς επειδή έχω είχα κάνει λαπαροσκόπηση πριν μείνω έγκυος Μ είπαν ότι ίσως είναι κ από αυτό. Κ πάλι δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει!!!! 

 

Για βάφτιση ακόμα δεν έχουμε πει κάτι! Ξαφνικά έχουμε μείνει κ χωρίς νονό! Κάτι θα βρούμε δεν αγχώνομαι! Ιδανικά θα ήθελα καλοκαιράκι! Κ στο χωριό μου! Αλλά όπως μας πάει κ αυτό! Σίγουρα όμως όσες ετοιμάζεστε πρέπει να κλείστε εκκλησία φωτογράφο κ μαγαζί για μετά. Τα άλλα νομίζω πως θα τα βρείτε πιο εύκολα! ❤️❤️❤️❤️ Κ πείτε κ περιοχές αν ξέρουμε κάτι κορίτσια να βοηθήσουμε όσο μπορούμε η μια την αλλη! Καλά ειδικά για μαλλιά μακιγιάζ κάτι θα βρεθεί κ μέσω ίντερνετ η Facebook 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; έχω κι εγώ αρκετό καιρό να γράψω. είχα λίγο τα τρεχάματα μου με ενδοκρινολόγους και λοιπά αλλά προς το παρόν όλα καλά δόξα το θεό! Εμφάνισα και πάλι προδιάθεση για διαβήτη στην εγκυμοσύνη μου (όπως και στην πρώτη) αλλά αυτή τη φορά παρόλο που ακολουθώ δίαιτα για διαβήτη ήταν πιο δύσκολο να το ρυθμίσω (ειδικά το πρωινό της νηστείας). 'Ημουν ένα τσικ πριν μου ξεκινήσουν ινσουλίνη, γιατί το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα φυσιολογικά και το μωρό έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο! το παλέψαμε όμως λίγο με τη γυναικολόγο μου εφόσον δεν είχα ξεφύγει από τα φυσιολογικά όρια και καταφέραμε κάπως και το ισορροπήσαμε! έστρωσε το πρωινό ζάχαρο, το μωρό έχει πάει στις 2 μέρες μεγαλύτερο και το αμνιακό υγρό μένει σταθερό, δεν αυξάνεται. Επομένως τώρα το πάμε μέτρηση στη μέτρηση κι όσο παραμένω μέσα στα φυσιολογικά όρια με καλές τιμές ζαχάρου, γλιτώνω την ινσουλίνη! (καμπύλη εγώ δεν έκανα μιας και ήδη είχα θέμα και πρόσεχα) Ραντεβού με την γυναικολόγο μου έχω ξανά 30 του Απρίλη για να δούμε και πάλι πως πάμε και στις 20 ΜαΪου έχω το doppler. Τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι ότι δεν έχω προετοιμάσει τίποτα από το άγχος μου. Ψώνια τίποτα, μόνο ό,τι μου έχουν φέρει ως δωράκι και λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω να κάνω ψώνια! Ό,τι χρειάζομαι δηλαδή γιατί τα πολύ βασικά τα έχω από την πρώτη εγκυμοσύνη (κούνιες, καρότσια και λοιπά) να ξεκινήσω να παίρνω φορμάκια, σεντονάκια, πάνες, απορρυπαντικά, σαμπουάν κλπ για να κάνω ένα μίνι στοκ, επίσης νομίζω θα χρειαστώ φωλιά κι ένα καλό μάρσιπο (αν έχετε κάτι να προτείνετε) και τέλος νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω και τη βαλίτσα μου, μόνο που δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα βάλει μέσα την πρώτη φορά  για πείτε ρε κορίτσια τι θα βάλετε εσείς να κάνουμε μια λίστα. Για το μωρό δεν θα χρειαστώ τίποτα μιας και μου τα παρέχει όλα το μαιευτήριο (μόνο το ρουχαλάκι που θα φύγουμε). Εσείς έχετε ξεκινήσει;
    • Καλησπέρα κορίτσια🫶🏻 Η εγκυμοσύνη μου πάει τελεια η μπεμπουλα μεγαλώνει πολυ γρήγορα όπως και η κοιλιτσα μου..έχω γίνει σαν ένα μικρό μπαλονάκι😂 Απο όταν μπήκα στον 5ο την ακούω πιο συχνά νιωθω οτι κινείται..καλά για τις κλοτσιές που μου ρίχνει δεν το συζητώ καν😂 Σήμερα είμαι 21+6 και Μ.Εβδομάδα θα πάω για την β’επιπέδου και έχω αγχωθεί λίγο😅Κοριτσιαα κάτι άσχετο μιας και λέμε διαφορα εδώ..Έχω ξεκινήσει δουλεια από τέλη Μαρτίου και θα μείνω έως και τον Ιούνιο (ολόκληρο)βάση νόμου..Έχω και παλιότερα ένσημα αλλα ήθελα την δουλεια και για να ξεφύγω λίγο εφόσον μπορω και ο γιατρός μου έδωσε το οκ αλλά και για το 9μηνο αργότερα..Τι επιδόματα ομως και τι δικαιούμαστε γενικα πριν και αφού γεννήσουμε;Έχω ακούσει διαφορα και έχω μπερδευτεί παρα πολυ και ενας λογιστής δεν έχει βρεθεί να με κατατοπίσει 😅  Ελπιζω να είστε όλες καλά περιμένω νέα και από εσάς🥹🥰
    • Καλημέρα κορίτσια..καλη επιτυχία σε ολες!! Ήρθα και εγω στο κλαμπ για άλλη μια φορά 
    • Είμαι σήμερα 30 εβδομάδων ακριβώς και το μωρό μ ζύγιζε την Παρασκευή 1.350 κανονικά μου είπε είναι σύμφωνα με την ηλικία της…
    • Παντα βγαίνει δεύτερη γραμμή γιατί έχουμε αυτή την ορμόνη λίγο πολύ στον οργανισμό μας..για να είναι θετικό πρέπει η γραμμή να είναι έντονη όσο η γραμμή ελέγχου ή και περισσότερο.. σου βάζω δυο εικόνες για παράδειγμα..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...