Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Πω το ματιασαμε μου φαίνεται 😂 που να κάτσεις μετά αν αρχίσει το κλάμα εγω νιωθω και ασχημα για τους αλλους γύρο μου όταν κλαίει το μωρο νιωθω ότι ενοχλώ τον κόσμο που έχει πάει να πιει καφέ και θέλω να φυγω 😅 δεν θηλάζω και έξω για να πω ότι θα την βάλω στήθος να ησυχάσει και πάω στο αμαξι να την ταΐσω 

Δεν ευχαριστιέμαι καφέ έτσι όμως 

Αύριο έχουμε το πρώτο επαναληπτικό εμβόλιο για να δούμε πως θα πάει και αυτό.. εσυ το εκανες ;

Αστα να πάνε! Κ εγώ έτσι, δε μπορώ όταν κλαίει και είμαστε έξω, νοιώθω άσχημα...επίσης βγαίνω πάντα με τα πόδια οπότε δεν έχω αμάξι να χώνω για να τη θηλασω με άνεση. Και όσο είναι μαλακός ο καιρός είμαι οκ. Αλλά τψρα με μπουφάν, πουλόβερ κ δε συμμαζεύεται, με δυσκολεύει...είναι κ το θέμα της έντονης ροής οπότε καταλαβαίνεις...

Εγω της το έκανα στις 23/12. Το επαναληπτικό ήτανε; Ούτε ξέρω...ευτυχώς ήταν μια χαρά μετά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bestrong είπε:

Αστα να πάνε! Κ εγώ έτσι, δε μπορώ όταν κλαίει και είμαστε έξω, νοιώθω άσχημα...επίσης βγαίνω πάντα με τα πόδια οπότε δεν έχω αμάξι να χώνω για να τη θηλασω με άνεση. Και όσο είναι μαλακός ο καιρός είμαι οκ. Αλλά τψρα με μπουφάν, πουλόβερ κ δε συμμαζεύεται, με δυσκολεύει...είναι κ το θέμα της έντονης ροής οπότε καταλαβαίνεις...

Εγω της το έκανα στις 23/12. Το επαναληπτικό ήτανε; Ούτε ξέρω...ευτυχώς ήταν μια χαρά μετά...

Εγω κανονικά ήταν να το κάνω 27/12 το επαναληπτικό αλλά δεν ηθελα μεσα στις γιορτές να το κάνω και το άφησα για τώρα 

Κατάλαβα που να θηλάσεις έτσι που να ξεντυθείς να βγάλεις ρούχα μπουφάν.. εμενα οι καφετέριες είναι λίγο μακριά για να πάω με τα πόδια πρέπει να πάμε με το αμαξι εδώ γύρο γύρο από το σπίτι μου δεν έχει τίποτα μόνο κτήματα με ελιές όποτε όταν κλαίει δεν μας ακούει και κανείς, αλλά θέλω να την πηγαίνω λίγο και στο χωριό να βλέπει κόσμο κίνηση 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά κορίτσια μου !!!ναι @Bestrong δουλεύω αλλά το δύσκολο είναι που δεν έχω βοήθεια γενικά.Ο.μπαμπας μου είναι ακόμα κλινήρης κ η μαμά μου έρχεται πολύ λίγο κάτω...οπότε τα έχω βρει σκούρα.δεν πειράζει..λίγο την αφήνω στην πεθερά μου αλλά δεν έχω κ την οικειότητα..κρύα γυναίκα..εμένα πάντως τα κακά πολλές φορές έχουν πάει κ στο.παπακι ...δεν έγινε κάτι ...ειδικά στην αρχή που έκανε άπειρα ...τα είχε δει κ η Γιατρος κ μας είπε ότι δεν πειράζει ...απλώς να καθαρίζουμε καλά μέσα το παπάκι μας...

πάντως ;εγώ όλο το βράδυ δεν την αλλάζω πανα..όσες φορές το έκανα ξυπνάει ...στην αλλαξιέρα έχουμε πάντα παιχνίδια κ μετά δε κοιμόταν με τίποτ.δοκιμασα κ στο κρεβατάκι της να την αλλάξω αλλά πάλι μετά δεν..... Ρώτησα κ την γιατρό κ μου είπε πως σιγά σιγά το βράδυ δε θα κάνει κακά πολλά οπτοε είμαστε οκ..

συγκοιμηση βρε παιδιά δε μπορώ με τίποτα..φοβάμαι γενικά πως θα την πλακωσουμε..το έχουμε κάνει τέσσερις πέντε φορές αλλά δε..κοιμάται καλύτερα στο λίκνο..

όσο για το δωμάτιο της θα την μεταφέρουμε κοντά στο έτος..τσι λέμε..θα δούμε.βεβαια πως θα γίνει...ακόμα στον λίκνο χωράμς μιας που είμαστε πιο μικρές απ' την ηλικία μας...

επίσης εμείς είχαμε θέμα γιατί χάνουμε.γραμμαρια κάποιες φορές τον μήνα κ η γιατρός είχε θεωρήσει πως δεν έχω γάλα...εσφαλμένα... Προσπάθησα για ξενκ δεν το ήθελε με τίποτα..απλώς είναι με τις ημέρες της η μικρή..κάποιες χάνει αλλά πάντα το πρόσημα στο τέλος του μήνα είναι θετικό..

επίσης @Elkδε ξέρω πως μπορείς αν δε μπορείς να πας πουθεν..θα είναι πολύ δύσκολο εκτός αν είσαι του σπιτιού όπως ο άντρας μου..εμείς γενικά βγαίνουμε κάθε ημέρα σχεδόν βόλτα..χαλαρά βέβαια εδώ σε πλατείες η για ψώνια κ λοιπά..αλλά κ για  καφέδες κ ταβέρνες τα σουκου με τον άντρα μου κ είναι πολύ.ηρεμη τις περίσσοτετες φορές .το αμάξι όμως δε θέλει πφφφ

Όσο για τη δουλειά σιγά σιγά θα πρέπει να πηγαίνω από κοντά τουλάχιστον μία φορά τη βδομάδα ...δε δουλεύω πολλές ώρες μη φανταστείτε κάνα τετραωρο κι αν...το θέμα είναι ότι πρέπει να την παίρνω μαζί ..κ είναι μια ώρα δρόμος με κίνηση...θα πλανταζει στο κλάμα στο αμάξι το μωρό..κ αυτό με στεναχωρει πολύ..εκεί θα την αφήνω στην μαμά κ θα πηγαίνω στους μαθητές μου τους δύο που είναι κοντά..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω κανονικά ήταν να το κάνω 27/12 το επαναληπτικό αλλά δεν ηθελα μεσα στις γιορτές να το κάνω και το άφησα για τώρα 

Κατάλαβα που να θηλάσεις έτσι που να ξεντυθείς να βγάλεις ρούχα μπουφάν.. εμενα οι καφετέριες είναι λίγο μακριά για να πάω με τα πόδια πρέπει να πάμε με το αμαξι εδώ γύρο γύρο από το σπίτι μου δεν έχει τίποτα μόνο κτήματα με ελιές όποτε όταν κλαίει δεν μας ακούει και κανείς, αλλά θέλω να την πηγαίνω λίγο και στο χωριό να βλέπει κόσμο κίνηση 

 

; Κατάλαβα...δύσκολο τότε..αν θέλει.αμαξι....εγω πλέον θηλάζω κανονικά στα μαγαζιά με προσοχή πάντα .επιλεγοτμε ακριβά τραπέζια .μας βοήθησε πολύ η εκδρομή που είχαμε πάει γιατί ξεκόλλησε λίγο κ ο άντρας μου..άλλωστε δε φαίνεται τίποτα αν κάτσεις σωστά κ δεν έχει κόσμο φάτσα κάρτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η irini5 είπε:

; Κατάλαβα...δύσκολο τότε..αν θέλει.αμαξι....εγω πλέον θηλάζω κανονικά στα μαγαζιά με προσοχή πάντα .επιλεγοτμε ακριβά τραπέζια .μας βοήθησε πολύ η εκδρομή που είχαμε πάει γιατί ξεκόλλησε λίγο κ ο άντρας μου..άλλωστε δε φαίνεται τίποτα αν κάτσεις σωστά κ δεν έχει κόσμο φάτσα κάρτα..

Καλημέρα κορίτσια 

Δεν είμαι άνθρωπος που θα βγαίνει κάθε μέρα στην καφετέρια είχα πολλούς μήνες να πάω αλλά να πάω σε μαγαζιά πχ να ψωνίσω πάλι δεν μπορω συνήθως πάμε με το αμαξι πηγαίνω γιατί εδώ δεν έχει κοντά στο σπίτι αφήνω το παιδί μέσα στο αμαξι με τον αντρα μου και πάω γρήγορα γρήγορα να ψωνίσω δεν ξέρω η βόλτα είναι λίγο βάσανο για εμένα η παιδιατρος με είπε πρέπει κάθε μέρα να την πηγαίνω αλλά αν το παιδί τσιρίζει στα πέντε λεπτά τι να κάνω την γυριζω πίσω 

Αυτό για τα κακα την νύχτα θα το ρωτήσω γιατί το μωρο κάνει λίγα βέβαια και δεν ξυπνάει εγω τη ακούω και την ξυπναω για να την αλλαξω μήπως δεν κάνει που την χαλάω τον ύπνο ; Θα το ρωτήσω σήμερα που θα πάω 

Με τους εμετούς πως τα πάει; 
στα μαγαζιά μπαίνεις με το μωρο μέσα όταν πας για ψώνια ;


Και εγω πλέον δεν έχω ιδιαίτερη βοηθάει έχει φύγει η μαμα μου εδώ και πολύ καιρό η πεθερά καλή γυναίκα αλλά βλέπεις φοβάται να μην την κολλήσει τίποτα γιατί δουλεύει έχει γίνει μικροφοβικη την έχουν κάνει μεγάλη ζημιά αυτά με τον κορονοιο  δεν πλησιάζει σχεδόν κανένα μεγαλη ιστορία 

είναι δύσκολο να δουλεύεις και το μωρο μαζί δεν θα μπορούσα να το κάνω να τα συνδυάσω θα είχα πέσει κάτω από την κούραση κορίτσια μπράβο σας που τα καταφέρνετε @Olia4( αν θυμάμαι καλά και εσυ δουλεύεις ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Elk είπε:

Μια βδομαδα μετά ε; Μπράβο 😊 σου πρέπει να ήταν δύσκολο θα ήθελε μεγάλη υπομονή 

το να έχεις κάποιο θέμα εννοεται δεν το συζητάμε να δωσεις και ξενο ή μόνο ξενο ή μπορεί  να μην θέλεις να θηλάσεις ολα είναι αποδεκτά.. η κάθε μανούλα κάνει το καλύτερο για το μωρο της αλλά και για την ίδια 

ξέρω κοπέλα που είχε γαλα θήλασε 20 μερες Και τελικά πήρε χάπι να κόψει το γαλα και να δίνει μονο ξενο ένιωθε εγκλωβισμένη με τον θηλασμό δεν μπορούσε πιεζόταν ψυχολογικά καλά έκανε αφού δεν ήθελε να συνεχίσει μαζί της αλλά ήταν επιλογή της το διάλεξε η ίδια 

εγω έλεγα θα το προσπαθήσω όσο μπορω αν τα καταφέρω οκ αν όχι δεν πειράζει ποτε δεν πιέστηκα και για αυτό είχα αγοράσει και μπουκάλι να έχω μήπως χρειαστεί να δώσω ξενο μπορεί το μωρο να μην έπιανε στήθος εεε δεν θα το άφηνα νηστικό 

Αλλά να είναι όλα οκ και να σου φαιρνουν οι μαίες το μωρο στο ένα χερι και στο άλλο το μπουκάλι χωρίς καν να δοκιμάσεις να θηλάσεις λέγοντας ααα δεν έχεις γαλα πρώτη μετά δώσε μπουκάλι λες και βαριόταν να την δείξει πως να θηλάσει το μωρο της δεν ειναι ωραιο 😕 

Ναι δεν το συζητάμε αυτό! Κανείς δεν έχει δικαίωμα με το έτσι θελω να πει σε κάποια μανούλα τι θα κάνει κ τι όχι με το παιδί της. Είπαμε άλλο τι θέλει η κάθε μία άλλο τα θέματα υγείας κ άλλο αυτό! Δεν είναι καθόλου ωραίο κ επίσης δεν ξέρει τι ψυχολογία έχει μια γυναίκα που μόλις γέννησε κ πως θα το πάρει αυτό! Κ εγώ δεν ήθελα να δώσω ξένο...κ δεν σου κρύβω ότι μου κακοφανηκε στην αρχή- όμως μου εξήγησαν κ μίλησα κ με την παιδίατρο μας που είναι σύμβουλος θηλασμού και με την μαία μου και είπα να φάει το παιδί κ ας είναι κ ξένο 🥰😁

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

Δεν είμαι άνθρωπος που θα βγαίνει κάθε μέρα στην καφετέρια είχα πολλούς μήνες να πάω αλλά να πάω σε μαγαζιά πχ να ψωνίσω πάλι δεν μπορω συνήθως πάμε με το αμαξι πηγαίνω γιατί εδώ δεν έχει κοντά στο σπίτι αφήνω το παιδί μέσα στο αμαξι με τον αντρα μου και πάω γρήγορα γρήγορα να ψωνίσω δεν ξέρω η βόλτα είναι λίγο βάσανο για εμένα η παιδιατρος με είπε πρέπει κάθε μέρα να την πηγαίνω αλλά αν το παιδί τσιρίζει στα πέντε λεπτά τι να κάνω την γυριζω πίσω 

Αυτό για τα κακα την νύχτα θα το ρωτήσω γιατί το μωρο κάνει λίγα βέβαια και δεν ξυπνάει εγω τη ακούω και την ξυπναω για να την αλλαξω μήπως δεν κάνει που την χαλάω τον ύπνο ; Θα το ρωτήσω σήμερα που θα πάω 

Με τους εμετούς πως τα πάει; 
στα μαγαζιά μπαίνεις με το μωρο μέσα όταν πας για ψώνια ;


Και εγω πλέον δεν έχω ιδιαίτερη βοηθάει έχει φύγει η μαμα μου εδώ και πολύ καιρό η πεθερά καλή γυναίκα αλλά βλέπεις φοβάται να μην την κολλήσει τίποτα γιατί δουλεύει έχει γίνει μικροφοβικη την έχουν κάνει μεγάλη ζημιά αυτά με τον κορονοιο  δεν πλησιάζει σχεδόν κανένα μεγαλη ιστορία 

είναι δύσκολο να δουλεύεις και το μωρο μαζί δεν θα μπορούσα να το κάνω να τα συνδυάσω θα είχα πέσει κάτω από την κούραση κορίτσια μπράβο σας που τα καταφέρνετε @Olia4( αν θυμάμαι καλά και εσυ δουλεύεις ) 

Ναι ναι δουλεύω! Μέχρι στιγμή 3 Ώρο! Αλλά από την αλλη βδομάδα με θέλουν 6ωρο κ σκέφτομαι πολύ σοβαρά να σταματήσω. Με θέλουν 2το μεσημέρι με 8 το απόγευμα. Μου φαίνεται πολύ δύσκολο να λείπω τόσες ώρες με ένα μωράκι 3μηνων... 🤷🏽‍♀️ Σκέφτομαι κ το μετά τα ταισματα του ... Άλλο τώρα για ένα τρίωρο που κ πάλι ήταν κάπως τις πρώτες μέρες... 

 

 

Πάντως πλέον ούτε εγώ τον αλλάζω πάνα το βράδυ! Γτ ξυπνάει για τα καλά αν τον αλλάξω! Μόνο όταν έχει κάνει κακάκια τον αλλάζω. Ευτυχώς δλδ δεν κάνει την νυχτα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

Δεν είμαι άνθρωπος που θα βγαίνει κάθε μέρα στην καφετέρια είχα πολλούς μήνες να πάω αλλά να πάω σε μαγαζιά πχ να ψωνίσω πάλι δεν μπορω συνήθως πάμε με το αμαξι πηγαίνω γιατί εδώ δεν έχει κοντά στο σπίτι αφήνω το παιδί μέσα στο αμαξι με τον αντρα μου και πάω γρήγορα γρήγορα να ψωνίσω δεν ξέρω η βόλτα είναι λίγο βάσανο για εμένα η παιδιατρος με είπε πρέπει κάθε μέρα να την πηγαίνω αλλά αν το παιδί τσιρίζει στα πέντε λεπτά τι να κάνω την γυριζω πίσω 

Αυτό για τα κακα την νύχτα θα το ρωτήσω γιατί το μωρο κάνει λίγα βέβαια και δεν ξυπνάει εγω τη ακούω και την ξυπναω για να την αλλαξω μήπως δεν κάνει που την χαλάω τον ύπνο ; Θα το ρωτήσω σήμερα που θα πάω 

Με τους εμετούς πως τα πάει; 
στα μαγαζιά μπαίνεις με το μωρο μέσα όταν πας για ψώνια ;


Και εγω πλέον δεν έχω ιδιαίτερη βοηθάει έχει φύγει η μαμα μου εδώ και πολύ καιρό η πεθερά καλή γυναίκα αλλά βλέπεις φοβάται να μην την κολλήσει τίποτα γιατί δουλεύει έχει γίνει μικροφοβικη την έχουν κάνει μεγάλη ζημιά αυτά με τον κορονοιο  δεν πλησιάζει σχεδόν κανένα μεγαλη ιστορία 

είναι δύσκολο να δουλεύεις και το μωρο μαζί δεν θα μπορούσα να το κάνω να τα συνδυάσω θα είχα πέσει κάτω από την κούραση κορίτσια μπράβο σας που τα καταφέρνετε @Olia4( αν θυμάμαι καλά και εσυ δουλεύεις ) 

Κι εγώ μαγαζιά δεν έχω κοντά μου χρειάζομαι αμάξι ..βέβαια απέχει από εδώ δέκα λεπτά με το αμάξι αλλά εντάξει κ πάλι το αποφεύγω με το παιδί...όταν εννοώ ψώνια εννοώ σούπερ κρεοπωλείο.μαναβικο κ σε κάποια μαγαζιά αν χρειαστεί να πάρω κάποιο δώρο τα οποία είναι κοντά μου απλώς είναι πολύ συγκεκριμένα..πχ δε εχω κάποιο για ρούχα ...έχω όμως με καλλυντικά κ τέτοια..κ εγώ δεν βγαίνω κάθε ημέρα για καφέ ούτε καν.τα σουκου όμως όλο κ Κάππου πηγαίνουμε ...

Ναι εγώ δουλεύω τρεις ώρες τη βδομάδα το θέμα είναι ότι θα πηγαίνω από κοντά κ η απόσταση γιατί από νότια θα πηγαίνω βόρεια Αττική...οπότε σίγουρα καμιά ώρα πήγαινε καμιά έλα..αυτό είναι το δύσκολο κ θα έχω το μωρό μέσα...αλλά μου έχει κακοφανει που δε βγάζω χρήματα η που πλέον τα σκέφτομαι...πάρα πολύ.....δυστυχώς ..τέλος πάντων δεν πειράζει ...απλώς εγώ δε ξέρω τι μου ξημερώνει κ αν θα έχω μαθητές του χρόνου ..ιδανικά θα ήθελα να δουλεύω κάνα δυώρο την ημέρα εδώ κοντά αλλά δε ξέρω αν θα γίνει ..δε πειράζει ..έχω το μωράκι μου απλώς είχα συνηθίσει αλλιώς .

Δύσκολα να μην υπάρχει βοήθεια...ωχ κατάλαβα με την πεθερά σου γενικά πολλοί άνθρωποι έχουν φοβίες μετά από όλο αυτό..

@Olia4πωπω βρε κορίτσι μου πολύ δύσκολο...καλά το εξάωρο δε το συζητώ ..Απαπα...κ είναι ακόμα πολύ πολύ.μικρο.το.μωρακι..!!

Κορίτσια.ποτε ξεκινάτε στερεές τροφές !;εμείς απ' την παταλλη βδομαδα..πρέπει να ψωνίσουμε πραγματακια χιχιχ !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα το ξαναπώ...Ηρωίδες είστε όλες όσες δουλεύετε! Ακόμη κ για 3 ώρες την ημέρα με τόσο μικρά μωράκια είναι πολύ δύσκολο...και δυσκολεύει ακόμη παραπάνω όταν δεν υπάρχει βοήθεια...οπότε ηρωίδες!!!

Εμας η γιατρός δε μας είπε ακόμη για τροφές, στις 23 του μήνα που θα πάμε και γίνεται 5 μηνών η δικιά μου θα τη ρωτήσω.

Εσας @irini5 τι σας σύστησε; Με τι ξεκινάτε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κορίτσια ήταν να πάω παιδιατρο σήμερα για το εμβόλιο και έχω σπαστεί γιατί δεν πήγα τελικά 

ήταν κανονικά να το κάνω 27 του μήνα αλλά λέω άντε μέσα στις γιορτές μην το κάνω (τι το θελα ) και κλεινω ραντεβού για σήμερα 15:00 η ώρα (16:00-19:30 ο αντρας μου δουλεύει και της το ειπα) 

μετά με παίρνει και μου το κάνει 15:30 την λέω δεν προλάβω να ερθω 15:30 γιατί δουλεύει ο αντρας μου εγω δεν οδηγώ και δεν μπορεί να αργήσει έχει μάθημα ιδιαίτερο 

λέει παρε τηλ όταν τελειώσει την δουλειά τελικά σχόλασε νωρίτερα την πήρα 18:30 η ώρα δεν το σήκωσε με πήρε 19:15 δεν το προλαβα την παίρνω καπάκι μιλάει, ξανά παίρνω δεν το σηκώνει και από της 19:15 με πήρε 21:15 και λέει πέρασε η ώρα δεν κάνω εμβόλιο  τώρα άστο την άλλη βδομάδα 

Και παω πίσω τώρα 2 βδομαδες με το εμβόλιο και αν την άλλη βδομαδα χτυπά ξύλο μου αρρωστήσει το μωρο και δεν μπορω να το κάνω ; Πουφ έχω σκάσει σήμερα 😮💨

@irini5 ναι εγω μόνο σούπερ παω άσε που εδώ δεν έχει και μαγαζιά για να πας για ψώνια αλλά το μωρο δεν το βάζω μέσα ούτε σούπερ ούτε σε μανάβικο.. θα είναι δύσκολο με το μωρο μέσα στα αμαξι αλλά πιστεύω αν μεγαλώσει λίγο ακόμα θα είναι καλύτερα.. τροφές ακόμα όχι πιστεύω στο 6 μηνο μάλλον θα αρχίσουμε ; Δεν ξέρω αφού δεν πήγα γιατρό σήμερα να ρωτήσω 

@Olia4 εγω κορίτσια την δουλειά μου την άφησα όχι ότι ήταν και καμία φοβερή δουλειά 4 ωρο ήμουν σε σχολή οδηγών δούλευα γραμματεία για να βγάζω λίγα λεφτά και να περνάει η ώρα και έτσι την άφησα όταν έμαθα ότι είμαι εγκυος δεν μπορούσα να πηγαίνω.. εμένα το βράδυ κακα είχε σταματήσει να κάνει τώρα έχει 10 μερες άρχισε κάνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω κορίτσια ήταν να πάω παιδιατρο σήμερα για το εμβόλιο και έχω σπαστεί γιατί δεν πήγα τελικά 

ήταν κανονικά να το κάνω 27 του μήνα αλλά λέω άντε μέσα στις γιορτές μην το κάνω (τι το θελα ) και κλεινω ραντεβού για σήμερα 15:00 η ώρα (16:00-19:30 ο αντρας μου δουλεύει και της το ειπα) 

μετά με παίρνει και μου το κάνει 15:30 την λέω δεν προλάβω να ερθω 15:30 γιατί δουλεύει ο αντρας μου εγω δεν οδηγώ και δεν μπορεί να αργήσει έχει μάθημα ιδιαίτερο 

λέει παρε τηλ όταν τελειώσει την δουλειά τελικά σχόλασε νωρίτερα την πήρα 18:30 η ώρα δεν το σήκωσε με πήρε 19:15 δεν το προλαβα την παίρνω καπάκι μιλάει, ξανά παίρνω δεν το σηκώνει και από της 19:15 με πήρε 21:15 και λέει πέρασε η ώρα δεν κάνω εμβόλιο  τώρα άστο την άλλη βδομάδα 

Και παω πίσω τώρα 2 βδομαδες με το εμβόλιο και αν την άλλη βδομαδα χτυπά ξύλο μου αρρωστήσει το μωρο και δεν μπορω να το κάνω ; Πουφ έχω σκάσει σήμερα 😮💨

@irini5 ναι εγω μόνο σούπερ παω άσε που εδώ δεν έχει και μαγαζιά για να πας για ψώνια αλλά το μωρο δεν το βάζω μέσα ούτε σούπερ ούτε σε μανάβικο.. θα είναι δύσκολο με το μωρο μέσα στα αμαξι αλλά πιστεύω αν μεγαλώσει λίγο ακόμα θα είναι καλύτερα.. τροφές ακόμα όχι πιστεύω στο 6 μηνο μάλλον θα αρχίσουμε ; Δεν ξέρω αφού δεν πήγα γιατρό σήμερα να ρωτήσω 

@Olia4 εγω κορίτσια την δουλειά μου την άφησα όχι ότι ήταν και καμία φοβερή δουλειά 4 ωρο ήμουν σε σχολή οδηγών δούλευα γραμματεία για να βγάζω λίγα λεφτά και να περνάει η ώρα και έτσι την άφησα όταν έμαθα ότι είμαι εγκυος δεν μπορούσα να πηγαίνω.. εμένα το βράδυ κακα είχε σταματήσει να κάνει τώρα έχει 10 μερες άρχισε κάνει 

 

πωπω χαμος με τ ο εμβολιο ....ποσο ειστε τωρα ;;4;; κριμα ρε γαμωτο ..ναι εχεις χασειμισο μηνα...σε παιρνει ομως...εμας ποτε...

πρεπει να ην παρω 2/3 φορες για να μας παρει κ απ ο τι ξερω ολοι οι  παιδιατροι αθηνα...με νοιαζει που οσες φορς την εχω χρειαστει εκτακτα την εχω βρει κ μας εχει βαλει την ιδια μερα ραντεβου αλλα πολυ βραδυ...

@Olia4προσωπικα 3 ωρες τη βδομάδα .....μου λείπει πολύ η δουλειά μου αλλά κ τα χρήματα που έβγαζα ...απλώς με αγχωνει κι το μέλλον...δ πειράζει θα δουμε..εχουμε τα μωρακιαμας τωρα..εμεις τωρα σε λγες μερες γινομαστε 5...

μισο μηνα διαφορα εχουμε.γενικα τα θηλαζοντα αποκλειστικα βρεφη συνηθως μπαινουν στον 5 στις τροφες γτ το μητρικο γαλα ελλειπει σιδηρου κ αλλων συστατικων μας ειπε....θα ξεκινησουμε με 2 φρουτα, μετα 3 , μετα λαχανικκα κ μετα κρεας...εχω ηδη αρχισει να παιρνω  τα απαραιτητα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

 

πωπω χαμος με τ ο εμβολιο ....ποσο ειστε τωρα ;;4;; κριμα ρε γαμωτο ..ναι εχεις χασειμισο μηνα...σε παιρνει ομως...εμας ποτε...

πρεπει να ην παρω 2/3 φορες για να μας παρει κ απ ο τι ξερω ολοι οι  παιδιατροι αθηνα...με νοιαζει που οσες φορς την εχω χρειαστει εκτακτα την εχω βρει κ μας εχει βαλει την ιδια μερα ραντεβου αλλα πολυ βραδυ...

@Olia4προσωπικα 3 ωρες τη βδομάδα .....μου λείπει πολύ η δουλειά μου αλλά κ τα χρήματα που έβγαζα ...απλώς με αγχωνει κι το μέλλον...δ πειράζει θα δουμε..εχουμε τα μωρακιαμας τωρα..εμεις τωρα σε λγες μερες γινομαστε 5...

μισο μηνα διαφορα εχουμε.γενικα τα θηλαζοντα αποκλειστικα βρεφη συνηθως μπαινουν στον 5 στις τροφες γτ το μητρικο γαλα ελλειπει σιδηρου κ αλλων συστατικων μας ειπε....θα ξεκινησουμε με 2 φρουτα, μετα 3 , μετα λαχανικκα κ μετα κρεας...εχω ηδη αρχισει να παιρνω  τα απαραιτητα!!

Ναι 4 μηνών είναι.. αύριο θα την πάω εγω στο ιατρείο που έχει στο άλλο χωριό είναι 45 λεπτά από εδώ.. μου είπε μεσημέρι δεν πάει αλλά αν πάω θα ανοιξει να μας δει και να μας κάνει το εμβόλιο..  τι να κάνω δεν θέλω να φύγει τόσο πολύ το εμβόλιο..

Ααα δεν το ήξερα ότι μπορεί να μας ξεκινήσει νωρίτερα λογο αποκλειστικού θηλασμού θα την ρωτήσω.. από μια άλλη κοπέλα ξέρω ότι η παιδιατρος που πάω ξεκινάει με φρούτα… ανυπόμονο να αρχίσουμε 😊

η αλήθεια είναι πως η δουλειά μένει λίγο πίσω όταν τα μωράκια είναι τόσο μικρά… αλλα μόλις ξεπεταχτούν λίγο μετά πιστεύω θα μπορείς να δουλέψεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

 

πωπω χαμος με τ ο εμβολιο ....ποσο ειστε τωρα ;;4;; κριμα ρε γαμωτο ..ναι εχεις χασειμισο μηνα...σε παιρνει ομως...εμας ποτε...

πρεπει να ην παρω 2/3 φορες για να μας παρει κ απ ο τι ξερω ολοι οι  παιδιατροι αθηνα...με νοιαζει που οσες φορς την εχω χρειαστει εκτακτα την εχω βρει κ μας εχει βαλει την ιδια μερα ραντεβου αλλα πολυ βραδυ...

@Olia4προσωπικα 3 ωρες τη βδομάδα .....μου λείπει πολύ η δουλειά μου αλλά κ τα χρήματα που έβγαζα ...απλώς με αγχωνει κι το μέλλον...δ πειράζει θα δουμε..εχουμε τα μωρακιαμας τωρα..εμεις τωρα σε λγες μερες γινομαστε 5...

μισο μηνα διαφορα εχουμε.γενικα τα θηλαζοντα αποκλειστικα βρεφη συνηθως μπαινουν στον 5 στις τροφες γτ το μητρικο γαλα ελλειπει σιδηρου κ αλλων συστατικων μας ειπε....θα ξεκινησουμε με 2 φρουτα, μετα 3 , μετα λαχανικκα κ μετα κρεας...εχω ηδη αρχισει να παιρνω  τα απαραιτητα!!

Ούτε εγώ το ήξερα αυτό για τα αποκλειστικά θηλαζοντα! Κ να φανταστείς εμάς δε μας είπε τίποτα στο τελευταίο ραντεβού που ήταν ακριβώς 4 μηνών...βέβαια μου είπε να την βάζω συχνά μπρούμυτα, υποθέτω για να δυναμώσει η πλάτη κ να μπορεί να κάθεται χωρίς να γέρνει, πράγμα που απ ότι έχω ακούσει πολλοί παιδίατροι το θέλουν πριν ξεκινήσουν τις στέρεες...ποιος ξερει...αλλάζουν κ όλη την ώρα τα πρωτόκολλα...συγγενής μου που η κόρη της είναι τώρα 8 χρόνων μου είπε πως αυτοί τότε της ξεκίνησαν τις στέρεες στους 9 μήνες! Πολύ μεγάλη διαφορά για μέσα σε 8 χρόνια...

Πώς σου είπε να της τα δίνεις; Τελείως αλεσμένα;

Πάντως και εγώ ανυπομονώ να ξεκινήσουμε! Μακάρι να μας βάλει κ εμάς από τον επόμενο μήνα...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι 4 μηνών είναι.. αύριο θα την πάω εγω στο ιατρείο που έχει στο άλλο χωριό είναι 45 λεπτά από εδώ.. μου είπε μεσημέρι δεν πάει αλλά αν πάω θα ανοιξει να μας δει και να μας κάνει το εμβόλιο..  τι να κάνω δεν θέλω να φύγει τόσο πολύ το εμβόλιο..

Ααα δεν το ήξερα ότι μπορεί να μας ξεκινήσει νωρίτερα λογο αποκλειστικού θηλασμού θα την ρωτήσω.. από μια άλλη κοπέλα ξέρω ότι η παιδιατρος που πάω ξεκινάει με φρούτα… ανυπόμονο να αρχίσουμε 😊

η αλήθεια είναι πως η δουλειά μένει λίγο πίσω όταν τα μωράκια είναι τόσο μικρά… αλλα μόλις ξεπεταχτούν λίγο μετά πιστεύω θα μπορείς να δουλέψεις 

Αχ σε καταλαβαίνω για το εμβόλιο...κ εγώ έτσι είμαι, θέλω στην ώρα του να γίνεται. Όχι ότι θα είχες πρόβλημα και 1-2 βδομάδες μετά, αλλά να είναι η αμφιβολία που μας τρώει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/1/2023 at 4:26 ΜΜ, ο/η Olia4 είπε:

Ναι ναι δουλεύω! Μέχρι στιγμή 3 Ώρο! Αλλά από την αλλη βδομάδα με θέλουν 6ωρο κ σκέφτομαι πολύ σοβαρά να σταματήσω. Με θέλουν 2το μεσημέρι με 8 το απόγευμα. Μου φαίνεται πολύ δύσκολο να λείπω τόσες ώρες με ένα μωράκι 3μηνων... 🤷🏽‍♀️ Σκέφτομαι κ το μετά τα ταισματα του ... Άλλο τώρα για ένα τρίωρο που κ πάλι ήταν κάπως τις πρώτες μέρες... 

 

 

Πάντως πλέον ούτε εγώ τον αλλάζω πάνα το βράδυ! Γτ ξυπνάει για τα καλά αν τον αλλάξω! Μόνο όταν έχει κάνει κακάκια τον αλλάζω. Ευτυχώς δλδ δεν κάνει την νυχτα 🤣

Βρε κορίτσι μου, δεν μπορείς να πάρεις άλλη άδεια; Το 6μηνο (που πλέον έχει γίνει 9μηνο) του ΟΑΕΔ; Κρίμα είναι και να γυρίσεις τόσο νωρίς, αλλά εξίσου κρίμα είναι και να παραιτηθείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bestrong είπε:

Αχ σε καταλαβαίνω για το εμβόλιο...κ εγώ έτσι είμαι, θέλω στην ώρα του να γίνεται. Όχι ότι θα είχες πρόβλημα και 1-2 βδομάδες μετά, αλλά να είναι η αμφιβολία που μας τρώει...

Έκανα βλακεία εγω που δεν την είχα πάει μέσα στις γιορτές να τελειώνει 

δεν θα το ξανά κάνω αυτό γιατί να που στράβωσε το ραντεβού και τελικά δεν πήγα απλά εγω δεν οδηγάω και μένω μερικά χιλιόμετρα έξω από το χωριό και ειναι πρόβλημα αυτό… το αστείο ήταν ότι δούλευα σε σχολή οδηγών αλλά εγω δεν ξέρω να οδηγώ 🤣

Και εμένα μου είπε για το μπρούμυτα και μερικές ασκησούλες να την κάνω…

κάθεται εσένα μπρούμυτα ;
Μου είχε πει η παιδιατρος 10’λεπτα την μέρα αν θυμάμαι καλά να την βάζω ; Εεε ούτε 10 δευτερόλεπτα δεν κάθεται κλαίει και έτσι δεν την αφήνω πολύ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Βρε κορίτσι μου, δεν μπορείς να πάρεις άλλη άδεια; Το 6μηνο (που πλέον έχει γίνει 9μηνο) του ΟΑΕΔ; Κρίμα είναι και να γυρίσεις τόσο νωρίς, αλλά εξίσου κρίμα είναι και να παραιτηθείς...

Δυστυχώς όχι! Είμαι δημόσιος υπάλληλος ιδιωτικού-ορισμενου χρόνου όμως. Κ εμείς τον ΟΑΕΔ δεν το παίρνουμε θα δούμε τι θα κάνουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια αποτι έχω ακούσει από άλλες γνωστές μου που έχουμε την ίδια παιδίατρο συνήθως λέει να ξεκινήσουμε τροφές στο 6μηνο κ ξεκινάει από λαχανικά. Βέβαια είναι κ ανάλογα την περίπτωση δεν ξέρω! Έχουμε ακόμα χρόνο. Θα δούμε τι θα μας πει! 

Ωστόσο στείλτε το πήρατε εσείς που θα ξεκινήσετε νωρίς να παίρνουμε ιδέες 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Elk είπε:

Έκανα βλακεία εγω που δεν την είχα πάει μέσα στις γιορτές να τελειώνει 

δεν θα το ξανά κάνω αυτό γιατί να που στράβωσε το ραντεβού και τελικά δεν πήγα απλά εγω δεν οδηγάω και μένω μερικά χιλιόμετρα έξω από το χωριό και ειναι πρόβλημα αυτό… το αστείο ήταν ότι δούλευα σε σχολή οδηγών αλλά εγω δεν ξέρω να οδηγώ 🤣

Και εμένα μου είπε για το μπρούμυτα και μερικές ασκησούλες να την κάνω…

κάθεται εσένα μπρούμυτα ;
Μου είχε πει η παιδιατρος 10’λεπτα την μέρα αν θυμάμαι καλά να την βάζω ; Εεε ούτε 10 δευτερόλεπτα δεν κάθεται κλαίει και έτσι δεν την αφήνω πολύ 

 

Με το ζόρι κάθεται κ εμένα μπρούμυτα...ξεκίνησα να την βάζω από 2 μηνών χωρίς να επιμένω, τώρα πλέον επιμένω πιο πολύ...μαξ 5 λεπτά κάθεται μπρούμυτα. Την σηκώνω κ μετά από ώρες την ξαναβαζω. Θεωρώ ότι αργά μας το είπε η παιδίατρος. Κανονικά από τη γέννηση έπρεπε να τα βάζουμε μπρούμυτα. Στην αρχή στο στέρνο μας κ μετά στο στρώμα...από τη στιγμή που πλέον τα μωράκια δε κοιμούνται μπρούμυτα θα πρέπει θεωρώ να τα βάζουμε εμείς μέσα στη μέρα (εννοείται με επίβλεψη πάντα) έστω κ για λίγα λεπτάκια, μπας κ μπουσουλίσουν λίγο. Γιατί τα περισσότερα πλέον μωρά σχεδόν δε μπουσουλανε, κατευθείαν σηκώνονται κ περπατανε. Όχι ότι παθαίνουν κάτι κ χωρίς μπουσούλισμα, μια χαρά μεγαλώνουν, αλλά βρε παιδί μου δεν ξέρω, μου φαίνεται ότι είναι από τη φύση ένα αναπτυξιακό στάδιο κ αυτό. Κρίμα είναι να παραλείπεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Δυστυχώς όχι! Είμαι δημόσιος υπάλληλος ιδιωτικού-ορισμενου χρόνου όμως. Κ εμείς τον ΟΑΕΔ δεν το παίρνουμε θα δούμε τι θα κάνουμε! 

Πωωω πόσο άδικο...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Με το ζόρι κάθεται κ εμένα μπρούμυτα...ξεκίνησα να την βάζω από 2 μηνών χωρίς να επιμένω, τώρα πλέον επιμένω πιο πολύ...μαξ 5 λεπτά κάθεται μπρούμυτα. Την σηκώνω κ μετά από ώρες την ξαναβαζω. Θεωρώ ότι αργά μας το είπε η παιδίατρος. Κανονικά από τη γέννηση έπρεπε να τα βάζουμε μπρούμυτα. Στην αρχή στο στέρνο μας κ μετά στο στρώμα...από τη στιγμή που πλέον τα μωράκια δε κοιμούνται μπρούμυτα θα πρέπει θεωρώ να τα βάζουμε εμείς μέσα στη μέρα (εννοείται με επίβλεψη πάντα) έστω κ για λίγα λεπτάκια, μπας κ μπουσουλίσουν λίγο. Γιατί τα περισσότερα πλέον μωρά σχεδόν δε μπουσουλανε, κατευθείαν σηκώνονται κ περπατανε. Όχι ότι παθαίνουν κάτι κ χωρίς μπουσούλισμα, μια χαρά μεγαλώνουν, αλλά βρε παιδί μου δεν ξέρω, μου φαίνεται ότι είναι από τη φύση ένα αναπτυξιακό στάδιο κ αυτό. Κρίμα είναι να παραλείπεται...

@irini5 @Olia4 κορίτσια Πήγα παιδιατρο κάναμε εμβόλιο μου είπε θα ξεκινήσουμε σε ένα μήνα τροφές 5 μηνών δηλαδή θα ξεκινήσουμε με φρούτα στο μπλέντερ να παρω και σιλικόνη κουταλάκι πιατάκι δεν μας πειράζει.. να την βάζω να κάθεται στον πωπω της να ακουμπάει την πλάτη της στο καναπε και να την αφήνω να στέκεται αλλά με προσοχή μην φύγει μπροστά ωστε σε ένα μήνα που θα ξεκινήσουμε να τρώμε να μπορεί να στέκετε 

Και εγω 2 μηνών ξεκίνησα να την βάζω μπρούμυτα νομίζω δεν κρατάει πολύ το μπουσούλημα αλλά εξαρτάται και ποτε θα περπατήσει το παιδί φαντάζομαι.. αλλά δεν κάθεται πολύ μπρούμυτα και δεν την ζορίζω και εγω όταν γκρινιάζει την σηκώνω.. 5 λεπτά δεν μου κάθησε ποτε εμένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Elk είπε:

@irini5 @Olia4 κορίτσια Πήγα παιδιατρο κάναμε εμβόλιο μου είπε θα ξεκινήσουμε σε ένα μήνα τροφές 5 μηνών δηλαδή θα ξεκινήσουμε με φρούτα στο μπλέντερ να παρω και σιλικόνη κουταλάκι πιατάκι δεν μας πειράζει.. να την βάζω να κάθεται στον πωπω της να ακουμπάει την πλάτη της στο καναπε και να την αφήνω να στέκεται αλλά με προσοχή μην φύγει μπροστά ωστε σε ένα μήνα που θα ξεκινήσουμε να τρώμε να μπορεί να στέκετε 

Και εγω 2 μηνών ξεκίνησα να την βάζω μπρούμυτα νομίζω δεν κρατάει πολύ το μπουσούλημα αλλά εξαρτάται και ποτε θα περπατήσει το παιδί φαντάζομαι.. αλλά δεν κάθεται πολύ μπρούμυτα και δεν την ζορίζω και εγω όταν γκρινιάζει την σηκώνω.. 5 λεπτά δεν μου κάθησε ποτε εμένα 

Μόνο εμένα δε μου είπε τπτ η παιδίατρος;;☹️ Ελπίζω να μας ξεκινήσει και εμάς από τον 5ο...

Σου είπε συγκεκριμένα φρούτα να την ξεκινήσεις; Και πόσα; 1 είδος τη φορά;

Όταν την βάζεις μπρούμυτα εχε κ ένα παιχνιδάκι που της αρέσει μήπως ξεχαστεί και κάτσει λίγο παραπάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Μόνο εμένα δε μου είπε τπτ η παιδίατρος;;☹️ Ελπίζω να μας ξεκινήσει και εμάς από τον 5ο...

Σου είπε συγκεκριμένα φρούτα να την ξεκινήσεις; Και πόσα; 1 είδος τη φορά;

Όταν την βάζεις μπρούμυτα εχε κ ένα παιχνιδάκι που της αρέσει μήπως ξεχαστεί και κάτσει λίγο παραπάνω...

Θα σου πει λογικά όταν πάτε στο επόμενο ραντεβού.. 

δεν μου είπε λεπτομέρειες θα μου τα πει την επόμενη φορά αναλυτικά αλλά μου είπε ότι θα ξεκινήσουμε με φρούτα εποχής που θα το βάζω στο μπλέντερ (ένα την φορά) μετά θα βαλουμε λαχανικά και μετά κρέας.. και να δούμε τι θα τρώει 😆

ο πέμπτος μήνας είναι μήνας προσαρμογής προσπαθούμε να μάθουμε στο παιδί σιγά σιγά το κουτάλι όποτε τέλος του μήνα θα ξεκινήσουμε

μπα το δοκίμασα αλλά μπα δεν θέλει  μπρούμυτα καθόλου δεν της αρέσει 

το κεφάλι της το κρατάει καλά εσενα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Θα σου πει λογικά όταν πάτε στο επόμενο ραντεβού.. 

δεν μου είπε λεπτομέρειες θα μου τα πει την επόμενη φορά αναλυτικά αλλά μου είπε ότι θα ξεκινήσουμε με φρούτα εποχής που θα το βάζω στο μπλέντερ (ένα την φορά) μετά θα βαλουμε λαχανικά και μετά κρέας.. και να δούμε τι θα τρώει 😆

ο πέμπτος μήνας είναι μήνας προσαρμογής προσπαθούμε να μάθουμε στο παιδί σιγά σιγά το κουτάλι όποτε τέλος του μήνα θα ξεκινήσουμε

μπα το δοκίμασα αλλά μπα δεν θέλει  μπρούμυτα καθόλου δεν της αρέσει 

το κεφάλι της το κρατάει καλά εσενα; 

Το κρατάει ναι, μερικές φορές όταν την έχω όρθια αγκαλιά κ περπατάω πηγαίνει λίγο σαν τα σκυλάκια στο αυτοκίνητο που κουνιούνται αλλά γενικά το κρατάει...

Αντε να δούμε τι αγώνα θα ρίξουμε με τις τροφές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Bestrong είπε:

Το κρατάει ναι, μερικές φορές όταν την έχω όρθια αγκαλιά κ περπατάω πηγαίνει λίγο σαν τα σκυλάκια στο αυτοκίνητο που κουνιούνται αλλά γενικά το κρατάει...

Αντε να δούμε τι αγώνα θα ρίξουμε με τις τροφές...

Εντάξει αν το κρατάει θα σε βάλει σίγουρα να φαει και εμένα έτσι κάνει της φευγει καμία φορά λίγο αλλά το κρατάει μόνη της πλέον.. και στον κωλο της κάθεται εννοείται όμως με στήριξη πίσω στην πλάτη αλλά κουράζεται εύκολα και δεν την αφήνω πολύ ώρα τώρα δουλεύουμε αυτό

Ελπίζω να τους αρέσει και να τα τρώνε μην μας παιδέψουν  😊 

εγω έχω μια αίσθηση ότι θα είναι φαγανού για να δούμε θα πέσω μέσα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...