Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις On 2/10/2022 at 5:08 ΠΜ, ο/η do-re-mi-fa-sol-la-si είπε:

Κορίτσια μου με λιγη καθυστέρηση να σας πω κι εγω ότι την Πέμπτη 29/9 μετα απο ενα ζορικο τοκετό,ηρθε στον κοσμο ο τροφαντος μπεμπακος μου ,3600 ο γλυκούλης κ μας έχει τρελανει!!!

 

Λεπτομέρειες οταν συνελθω γιατι ακομη είμαι σα χαμενη

να σας ζήσει!!!!!καλ΄ότυχος και γερός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι όλες πάνω κάτω στην ίδια κατάσταση ...εμένα σήμερα για καλή μου τύχη είναι ήρεμη ..βρήκα ευκαιδια να κάνω δουλίτσες !!αν κ το σπίτι γενικά το έχω αφήσει στη τύχη του..πως να προλάβουμε βρε κορίτσια ;;!αφήστε τα !!!

στις πριν 19 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Αχ κορίτσια μου και εμείς τα ίδια.κλαιμε αρκετά και την ημέρα και το βράδυ.εμενα ο μικρουλης από τη δεύτερη εβδομάδα γυρνάει μόνος του στο πλάι η από το πλάι ανάσκελα και σπρωχνει με τα ποδαρακια του και παει πολυ ψηλα η πολυ χαμηλα στο λικνο και εκεί που με παίρνει ο ύπνος  κάθε δέκα λεπτά πετάγομαι να δω αν είναι εντάξει και να τον βάλω και σε καλύτερη θέση.μαλλον μας ξεκίνησαν οι κολικοι και έχουμε αρκετή γκρίνια και πόνο μέσα στην ημέρα.βοηθεια ούτε εγώ έχω.ειχε ο άντρας μου άδεια και από αύριο γυρίζει δουλειά και όλο σκέφτομαι πως θα τα καταφέρω μόνη μου στο σπίτι με το μικρουλακι μου.

Αχ υπομονή..κ εμένα είχε δύο μεγάλες άδειες ο άντρας μου κ τη προηγούμενη βδομάδα που ξεκίνησε ήμουν μέσα στο άγχος...δυσκολα είναι αλλά θα τα καταφέρουμε...που θα πάει ;;

στις πριν 22 ώρες, ο/η Elk είπε:

αχ τι καλά που σκέφτεσαι να πάτε ;
εγω από βδομαδα θελω να πάω να παρω ευχή και να πάμε σε ένα ταβερνάκι να φάμε να κεράσει 2 συναδέλφισσες   τώρα που έχει καλό καιρό ακόμα να κάτσουμε έξω και λέω πως θα πάω με αγχώνει φοβαμαι θα κλαίει όλη την ώρα θα θέλει στηθος ούτε να φάω δεν θα με αφήσει άσε που η μια η κοπέλα ειναι εγκυος και μόλις δει την φάση αυτήν θα την τρομάξω καλύτερα που είναι στην άγνοια 😂 

πολύ στήθος τουλάχιστον αυτό που λες δεν μου κάνει εμετό… ίσως εσενα βγήκε και νωρίς μωρέ η καημένη και είναι πιο ευαίσθητη θα στρώσει υπομονή κορίτσι μου 

Παράγγειλα αρκουδάκι με λευκούς θορύβους θα το δοκιμάσω και θα σας πω αν δουλεύει ώστε να κοιμάται 

γιατρό ποτε θα πας ; Του είπες ότι έχεις ακόμα αίμα ; 

Λέμε να πάμε εδώ κοντά ανάλογα τον καιρό.

.Ναύπλιο Καλάβρυτα Αράχωβα θα δείξει...μακάρι να πάμε !!αν μπορείς σπίτι καλύτερα να μην έχεις άγχος...εγώ χθες κατάφερε ξ θήλασα δημόσια..είχαμε πάει βόλτα οι δυο μας κ την έπιασε ένα κλάμα..κ έκατσα σ ένα παγκάκι χαλαρά..πιάστηκαν τα πόδια μου αλλά τα κατάφερα κάνα πεντάλεπτο..ίσα που χόρτασε !

Γιατρό δε θα πάω τώρα..παίρνω τα φάρμακα δεν έχω δει καμία βελτίωση και είπαμε θα τηλεφωνήθουμε.. δεν έχω ακόμα αίμα είναι βλεννες σκούρες...δύσοσμες..το είδε στον υπέρηχο ότι έχω κομμάτια αίματος..

Εσύ πως είσαι ;;το στήθος σου ;;λοχεία τελείωσες ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Ναι όλες πάνω κάτω στην ίδια κατάσταση ...εμένα σήμερα για καλή μου τύχη είναι ήρεμη ..βρήκα ευκαιδια να κάνω δουλίτσες !!αν κ το σπίτι γενικά το έχω αφήσει στη τύχη του..πως να προλάβουμε βρε κορίτσια ;;!αφήστε τα !!!

Αχ υπομονή..κ εμένα είχε δύο μεγάλες άδειες ο άντρας μου κ τη προηγούμενη βδομάδα που ξεκίνησε ήμουν μέσα στο άγχος...δυσκολα είναι αλλά θα τα καταφέρουμε...που θα πάει ;;

Λέμε να πάμε εδώ κοντά ανάλογα τον καιρό.

.Ναύπλιο Καλάβρυτα Αράχωβα θα δείξει...μακάρι να πάμε !!αν μπορείς σπίτι καλύτερα να μην έχεις άγχος...εγώ χθες κατάφερε ξ θήλασα δημόσια..είχαμε πάει βόλτα οι δυο μας κ την έπιασε ένα κλάμα..κ έκατσα σ ένα παγκάκι χαλαρά..πιάστηκαν τα πόδια μου αλλά τα κατάφερα κάνα πεντάλεπτο..ίσα που χόρτασε !

Γιατρό δε θα πάω τώρα..παίρνω τα φάρμακα δεν έχω δει καμία βελτίωση και είπαμε θα τηλεφωνήθουμε.. δεν έχω ακόμα αίμα είναι βλεννες σκούρες...δύσοσμες..το είδε στον υπέρηχο ότι έχω κομμάτια αίματος..

Εσύ πως είσαι ;;το στήθος σου ;;λοχεία τελείωσες ;;

Μακαρι να μπορέσετε να πάτε μια εκδρομή θα σας κάνει καλο

Δεν πειράζει άσε το σπίτι τώρα έχεις άλλες προτεραιότητες Αν μπορεί να σε βοηθήσει ή μητέρα σου ή πεθερά σου καλός αλλιώς άστο δεν έγινε και τίποτα να μείνει και λίγο βρωμικο 😊

Δεν γίνεται διαφορετικά αν βγεις έξω και αρχίσει να κλαίει πρέπει να την ταΐσεις δεν μπορείς να την αφήσεις έτσι και εγω αν βγω θα αναγκαστώ να το κάνω απλά δεν μου αρέσει δεν νιωθω άνετα με αυτό 

Εγώ καλά είμαι το στήθος μου με πονάει λίγο για 2-3 δευτερόλεπτα και περναει η παιδιατρος μου είπε κομπρέσες όποτε μπορώ κάνω… έχω λίγα ακόμα λοχεία θα πάρω αύριο τον γιατρό μου τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού να πάω να με δει μέσα στην βδομάδα 

εχτες η Μπέμπα μου έκανε τον πρώτο εμετό και εμένα, αλλά ενταξει είχε φαει και πολύ αφού είχε τουμπανιάσει το στομάχι της φαινόταν είχε και πολλά αέρια.. το ειπα και στην παιδιατρο για καλό και για κακο να το ξέρει 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/9/2022 at 11:26 ΠΜ, ο/η Mairy22 είπε:

Κορίτσια καλημέρα....άργησα να σας πω τα ευχάριστα ...δεν έιχα ιντερνετ ...

Γεννήσαμε το ΄Σάββατο τον κούκλο μας...έσπασαν τα νερά αλλα είχαμε λώρο και πήγαμε έκτακτη καισαρικ΄ή.

Γυρίσαμε σπίτι και προσπαθούμε να μπούμε σε μια σειρά...τα ξέρετε καλύτερα..

Είναι σκέτη γλύκα παρα τη κούραση και την αυπνία τι ομορφα συναισθήματα....

 

Να σας ζήσει!!!!!! Να είστε καλά κ ευτυχισμένοι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/10/2022 at 5:08 ΠΜ, ο/η do-re-mi-fa-sol-la-si είπε:

Κορίτσια μου με λιγη καθυστέρηση να σας πω κι εγω ότι την Πέμπτη 29/9 μετα απο ενα ζορικο τοκετό,ηρθε στον κοσμο ο τροφαντος μπεμπακος μου ,3600 ο γλυκούλης κ μας έχει τρελανει!!!

 

Λεπτομέρειες οταν συνελθω γιατι ακομη είμαι σα χαμενη

Να σας ζησειιιιιιιιιι!!!!!!!!! Καλότυχος να είναι!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Πωωω όλες έτσι είμαστε. Τα μωράκια μας θέλουν κρεβάτι.; Απίστευτο. 

Τι να κάνουμε θα την βάζω και θα περάσει αυτή η φάση κάποια στιγμή ε ;

Υπομονή τι να κάνουμε...ελπίζω να περάσει στο τρίμηνο αυτή η φάση και να μη μας τραβήξει περισσότερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Πωωω όλες έτσι είμαστε. Τα μωράκια μας θέλουν κρεβάτι.; Απίστευτο. 

Τι να κάνουμε θα την βάζω και θα περάσει αυτή η φάση κάποια στιγμή ε ;

και εμένα μια από τα ίδια...κρεβάτι και πάνω μας θε΄λει...είναι μεγάλη η κούραση..ελπίζω ν αλλάξει αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εσεις τα βάζετε ανάσκελα ή στο πλαί για ύπνο τα μωράκια σας;

Bβάζετε και κάτι στο πλάι για να μη κινούνται στη πλαινή στάση αναφε΄ρομαι...,Σκέφτομαι πως ανάσκελα είναι καλύτερα...αλλα φοβάμαι ..ο παιδίατρος μας είπε πλαι ή ανασκελα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mairy22 είπε:

Κορίτσια εσεις τα βάζετε ανάσκελα ή στο πλαί για ύπνο τα μωράκια σας;

Bβάζετε και κάτι στο πλάι για να μη κινούνται στη πλαινή στάση αναφε΄ρομαι...,Σκέφτομαι πως ανάσκελα είναι καλύτερα...αλλα φοβάμαι ..ο παιδίατρος μας είπε πλαι ή ανασκελα...

Εγώ πλάι την βάζω την βολεύει πιο καλά αλλά μετά γυρίζει και από μόνη της ανάσκελα.. όχι δεν βάζω κάτι όταν την βάζω πλαι 

η καλύτερη στάση για να κοιμάται το μωρό είναι ανάσκελα πάντως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγώ πλάι την βάζω την βολεύει πιο καλά αλλά μετά γυρίζει και από μόνη της ανάσκελα.. όχι δεν βάζω κάτι όταν την βάζω πλαι 

η καλύτερη στάση για να κοιμάται το μωρό είναι ανάσκελα πάντως..

ναι και εγώ έτσι νομίζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες! Ήθελα να σας ρωτήσω το εξής  μιας και τα έχετε φρέσκα τώρα!! Η αλαξιερα πόσο απαραίτητη είναι??? Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί να μην αλλάξω το μωρό στο κρεβάτι?? Νιώθω ότι είναι επικίνδυνη μάλιστα, ειδικά από τους μήνες που το μωρό θα αρχίσει να προσπαθεί να γυρίσει κτλ... Περιμένω την άποψή σας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

Καλησπέρα μανούλες! Ήθελα να σας ρωτήσω το εξής  μιας και τα έχετε φρέσκα τώρα!! Η αλαξιερα πόσο απαραίτητη είναι??? Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί να μην αλλάξω το μωρό στο κρεβάτι?? Νιώθω ότι είναι επικίνδυνη μάλιστα, ειδικά από τους μήνες που το μωρό θα αρχίσει να προσπαθεί να γυρίσει κτλ... Περιμένω την άποψή σας!!! 

Καλησπέρα.. είναι χρήσιμο  να έχεις αλλαξιερα έτσι πιστεύω… εγω την έχω πάνω στην συρταριερα και από κάτω μέσα στο συρτάρι έχω πράγματα που χρειάζομαι για την αλλάγη της πάνας.. 

στο κρεβάτι δεν βολεύει γιατί είναι χαμηλά και πρέπει να σκύβεις για να την αλλάζεις όπου μέσα στην μέρα αλλάζεις τόσες πολλές πάνες θα σε κουράσει και υπάρχουν αρκετά ατυχήματα μπορεί να κάνει τσισα κακα εμετό μπορεί να λερωσεις το στρώμα από το κρεβάτι σου θα ξυπνάς μέσα στην νύχτα που θα κοιμάσαι δεν ξέρω αν θα σε βολεύει να την αλλάζεις πάνω στο κρεβάτι σας.. μπορείς όμως να το δοκιμάσεις και αν δεν σε βολέψει να πάρεις τότε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα.. είναι χρήσιμο  να έχεις αλλαξιερα έτσι πιστεύω… εγω την έχω πάνω στην συρταριερα και από κάτω μέσα στο συρτάρι έχω πράγματα που χρειάζομαι για την αλλάγη της πάνας.. 

στο κρεβάτι δεν βολεύει γιατί είναι χαμηλά και πρέπει να σκύβεις για να την αλλάζεις όπου μέσα στην μέρα αλλάζεις τόσες πολλές πάνες θα σε κουράσει και υπάρχουν αρκετά ατυχήματα μπορεί να κάνει τσισα κακα εμετό μπορεί να λερωσεις το στρώμα από το κρεβάτι σου θα ξυπνάς μέσα στην νύχτα που θα κοιμάσαι δεν ξέρω αν θα σε βολεύει να την αλλάζεις πάνω στο κρεβάτι σας.. μπορείς όμως να το δοκιμάσεις και αν δεν σε βολέψει να πάρεις τότε 

Nαι συμφωνώ απόλυτα...δε βολεύει με τίποτα το κρεβάτι για όλους τους παραπάνω λόγους ,εμείς έχουμε διαμορφώσει το πλυντήριο σε αλλαξιερα με στρωματάκι κλπ...δίπλα από το νιπτήρα βολεύει πολύ .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα.. είναι χρήσιμο  να έχεις αλλαξιερα έτσι πιστεύω… εγω την έχω πάνω στην συρταριερα και από κάτω μέσα στο συρτάρι έχω πράγματα που χρειάζομαι για την αλλάγη της πάνας.. 

στο κρεβάτι δεν βολεύει γιατί είναι χαμηλά και πρέπει να σκύβεις για να την αλλάζεις όπου μέσα στην μέρα αλλάζεις τόσες πολλές πάνες θα σε κουράσει και υπάρχουν αρκετά ατυχήματα μπορεί να κάνει τσισα κακα εμετό μπορεί να λερωσεις το στρώμα από το κρεβάτι σου θα ξυπνάς μέσα στην νύχτα που θα κοιμάσαι δεν ξέρω αν θα σε βολεύει να την αλλάζεις πάνω στο κρεβάτι σας.. μπορείς όμως να το δοκιμάσεις και αν δεν σε βολέψει να πάρεις τότε 

 

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Mairy22 είπε:

Nαι συμφωνώ απόλυτα...δε βολεύει με τίποτα το κρεβάτι για όλους τους παραπάνω λόγους ,εμείς έχουμε διαμορφώσει το πλυντήριο σε αλλαξιερα με στρωματάκι κλπ...δίπλα από το νιπτήρα βολεύει πολύ .....

Απλώς βρε κορίτσια μέχρι ποιο μήνα θα το χρησιμοποιείτε? Θέλω να πω μόλις το παιδί αρχίσει να γυριζει, και να μπούσουλαει σίγουρα θα πάτε στο κρεβάτι.. γιατί η αλαξιερα θα είναι επικίνδυνη! Από αυτή την άποψη το λέω, ότι δεν είναι χρήσιμη.. Βάζεις ένα σελτεδακι στο κρεβάτι και δεν λερώνεται τίποτα..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

 

Απλώς βρε κορίτσια μέχρι ποιο μήνα θα το χρησιμοποιείτε? Θέλω να πω μόλις το παιδί αρχίσει να γυριζει, και να μπούσουλαει σίγουρα θα πάτε στο κρεβάτι.. γιατί η αλαξιερα θα είναι επικίνδυνη! Από αυτή την άποψη το λέω, ότι δεν είναι χρήσιμη.. Βάζεις ένα σελτεδακι στο κρεβάτι και δεν λερώνεται τίποτα..! 

Καλημέρα κορίτσια 

Δεν ξέρω κοπέλα μου εμένα δεν με βόλεψε..αν σε βολέψει βάλτο εκεί το μωρακι δεν υπάρχει κάποιο θέμα είναι καθαρά πως βολεύει την κάθε κοπέλα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

Καλησπέρα μανούλες! Ήθελα να σας ρωτήσω το εξής  μιας και τα έχετε φρέσκα τώρα!! Η αλαξιερα πόσο απαραίτητη είναι??? Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί να μην αλλάξω το μωρό στο κρεβάτι?? Νιώθω ότι είναι επικίνδυνη μάλιστα, ειδικά από τους μήνες που το μωρό θα αρχίσει να προσπαθεί να γυρίσει κτλ... Περιμένω την άποψή σας!!! 

Καλημερα ,εμείς έχουμε την αλλαξιερα στο μπάνιο, όπως είπαν και τα κοριτσια δεν είναι εφικτό πάντα στο κρεβάτι να το αλλάξεις,άσε που όταν αρχίσει να κάνει πολλά κακα θες σίγουρα τρεχούμενο νερό δίπλα σου.δοκιμασε το και βλέπεις.εγω πάντως δεν θα τα κατάφερνα χωρίς αλλαξιερα.φαντασου έχει και η κούνια μου και δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ γτ δεν με βολεύει χωρίς νερό δίπλα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

Δεν ξέρω κοπέλα μου εμένα δεν με βόλεψε..αν σε βολέψει βάλτο εκεί το μωρακι δεν υπάρχει κάποιο θέμα είναι καθαρά πως βολεύει την κάθε κοπέλα 😊

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Καλημερα ,εμείς έχουμε την αλλαξιερα στο μπάνιο, όπως είπαν και τα κοριτσια δεν είναι εφικτό πάντα στο κρεβάτι να το αλλάξεις,άσε που όταν αρχίσει να κάνει πολλά κακα θες σίγουρα τρεχούμενο νερό δίπλα σου.δοκιμασε το και βλέπεις.εγω πάντως δεν θα τα κατάφερνα χωρίς αλλαξιερα.φαντασου έχει και η κούνια μου και δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ γτ δεν με βολεύει χωρίς νερό δίπλα μου 

Καλημέρα! Τι να πω κορίτσια, μάλλον είναι τι θα βολεψει την κάθε κοπέλα!! Θα το δω κι εγώ στην πράξη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα,

από ψυχολογία πως πάτε;

εγώ πολλές εναλλαγές στην ψυχολογία βάζω και κάτι κλάματα που και που....δύσκολη περίοδος η λοχεία μου φαίνεται...είναι όλα πρωτόγνωρα και υπάρχει μια ανησυχία αν τα κάνω σωστά κλπ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Mairy22 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

από ψυχολογία πως πάτε;

εγώ πολλές εναλλαγές στην ψυχολογία βάζω και κάτι κλάματα που και που....δύσκολη περίοδος η λοχεία μου φαίνεται...είναι όλα πρωτόγνωρα και υπάρχει μια ανησυχία αν τα κάνω σωστά κλπ....

Καλημέρα κορίτσια 

Οι πρώτες μερες ήταν λίγο περίεργα  εγώ πιο πολύ δυσκολεύτηκα στο μαιευτήριο, μετα που ηρθα σπίτι ήμουν πιο καλά εντάξει φυσιολογικό είναι όλα αυτά να είμαστε έτσι είναι λίγο δύσκολη η αρχή.. είναι τα πρώτα μας μωράκια για αυτό νιώθουμε ανασφάλεια αν τα κάνουμε σωστά αλλα πιστεύω σιγά σιγά θα μπουν όλα σε μια σειρά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια !τι κάνετε νέες μανούλες ;;πως είστε ;;τα μωράκια σας ::

εμείς το Σάββατο γινόμαστε δύο μηνών κ την άλλη βδομάδα θα πάμε κ για το πρώτο μας εμβόλιο !!!γενικά καλά.καποιες ημέρες είναι δύσκολες με γκρίνια άλλες εύκολες !!!μια έτσι μια αλλιώς !!.είναι πολύ βασικό να υπάρχει βοήθεια πάντως..εμένα η μαμά μου έρχεται δύο φορές τη βδομάδα ..όσο για την πεθερά μου που μένει από κάτω είναι λίγο ο τι ναναι...Τέσπα...

με τον θηλασμός επίσης τρώω πάρα πολύ..πεινάω όλη ημέρα..πήρα κ τα χάπια αλλά το αίμα δεν έφυγε..δεν την γλιτώνω την απόξεση !

Αναφορικά με την αλλαξιερα τη θεωρώ άκρως απαραίτητη...εμείς πήραμε συρτάριερα και την έχουμε από πάνω..κ πιο πάνω παιχνίδακια ξύλινο γυμναστήριο για να απασχολείται όταν την αλλάζω ...έχω δίπλα όλα τα απαραίτητα σε νεσεσερακια και κάτω τα ρούχα της..επίσης έχω και κάδο Πάνας ..γενικά είναι πάρα πολύ βολική αυτή η γωνιτσα ...

Στο κρεβάτι εγώ προσωπικά δε θα μπορούσα με τίποτα...αλλά είπαμε είναι ανάλογα τι βολεύει την κάθε κοπέλα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Mairy22 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

από ψυχολογία πως πάτε;

εγώ πολλές εναλλαγές στην ψυχολογία βάζω και κάτι κλάματα που και που....δύσκολη περίοδος η λοχεία μου φαίνεται...είναι όλα πρωτόγνωρα και υπάρχει μια ανησυχία αν τα κάνω σωστά κλπ....

Και εγώ μια από τα ίδια. Κλαίω συχνα. Ειδικά την πρώτη βδομάδα .έκλαιγα και πίστευα ότι δεν κάνω τίποτα σωστά. Αγχωνομουν για όλα τα πράγματα. Για τον θηλασμό, για το μωρό.για όλα 

Όλη μέρα έκλαιγα. Και είχα έναν φόβο συνεχώς. 

Σήμερα είμαστε 2 εβδομάδων. Είμαι πολύ καλύτερα. Με τον θηλασμό το έχουμε βρει και παίρνει κιλά το νινι. Όλα καλά. Μόνο το πιο δύσκολο αυτή την στιγμή είναι ότι δεν κοιμάται στο κρεβάτι της με τίποτα το βράδυ. Θέλει μόνο το δικό μας. 

 

Εγώ έχω συρταριερα απλη και από πάνω έβαλα μια μαλακή αλλαξιερα. Θέλει προσοχή να μην πέσει Βολεύει γιατί έχεις όλες τις κρέμες δίπλα και τις πάνες και γίνεται γρήγορα. Και είναι και δίπλα στο μπάνιο για πλυσιμο. Συν ότι συνέχεια κάνει κακά και τσισα μόλις ανοίγω την πάνα. Άρα το κρεβάτι θα ήταν δύσκολο. Θα το λέρωνε συνέχεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Και εγώ μια από τα ίδια. Κλαίω συχνα. Ειδικά την πρώτη βδομάδα .έκλαιγα και πίστευα ότι δεν κάνω τίποτα σωστά. Αγχωνομουν για όλα τα πράγματα. Για τον θηλασμό, για το μωρό.για όλα 

Όλη μέρα έκλαιγα. Και είχα έναν φόβο συνεχώς. 

Σήμερα είμαστε 2 εβδομάδων. Είμαι πολύ καλύτερα. Με τον θηλασμό το έχουμε βρει και παίρνει κιλά το νινι. Όλα καλά. Μόνο το πιο δύσκολο αυτή την στιγμή είναι ότι δεν κοιμάται στο κρεβάτι της με τίποτα το βράδυ. Θέλει μόνο το δικό μας. 

 

Εγώ έχω συρταριερα απλη και από πάνω έβαλα μια μαλακή αλλαξιερα. Θέλει προσοχή να μην πέσει Βολεύει γιατί έχεις όλες τις κρέμες δίπλα και τις πάνες και γίνεται γρήγορα. Και είναι και δίπλα στο μπάνιο για πλυσιμο. Συν ότι συνέχεια κάνει κακά και τσισα μόλις ανοίγω την πάνα. Άρα το κρεβάτι θα ήταν δύσκολο. Θα το λέρωνε συνέχεια. 

Μια από τα ίδια κοιμάται στο κρεβάτι μας άνετα και πάνω μας  ...με τα χίλια ζόρια στη κούνια ή αλλού ...κάνουν πάρτι οι ορμόνες πιστεύω και είναι και τα πλασματάκια που φοβάσαι αν όλα τα κάνουμε σωστά..

Ελπίζω σε λίγες μέρες να είναι ακόμα καλύτερα τα πράγματα .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια...

Εγώ πάλι θέλω να ρωτήσω το εξής: όσων τα μωράκια κοιμούνται στο κρεβάτι το δικό σας και όχι στο λίκνο τους, θηλάζουν αποκλειστικά; Γιατί και η δική μου έτσι και μάλιστα τελευταία δεν μπορώ να την ακουμπήσω πουθενά αλλού, είτε ξύπνια, είτε κοιμισμένη. Κατευθείαν κλαίει δυνατά και θέλει αγκαλιά... δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Εμείς θηλαζουμε αποκλειστικά και αναρωτιέμαι εάν λόγω αυτού υπάρχει τόσο έντονη προσκόλληση, ή δεν παίζει ρόλο και είναι στο παιδί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...

Εγώ πάλι θέλω να ρωτήσω το εξής: όσων τα μωράκια κοιμούνται στο κρεβάτι το δικό σας και όχι στο λίκνο τους, θηλάζουν αποκλειστικά; Γιατί και η δική μου έτσι και μάλιστα τελευταία δεν μπορώ να την ακουμπήσω πουθενά αλλού, είτε ξύπνια, είτε κοιμισμένη. Κατευθείαν κλαίει δυνατά και θέλει αγκαλιά... δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Εμείς θηλαζουμε αποκλειστικά και αναρωτιέμαι εάν λόγω αυτού υπάρχει τόσο έντονη προσκόλληση, ή δεν παίζει ρόλο και είναι στο παιδί;

Καλησπέρα κορίτσια 

και εγω θηλάζω αποκλειστικά δεν έχει μπει στο λικνο αν την βάλω μετά από μερικά λεπτά ξυπνάει με κλάμα.. κοιμάται στο κρεβατι ανάμεσα μας όλη μέρα πάνω μου δεν κάνω τίποτα άλλο αλλά έχω την μαμα μου εδώ για να έχω ένα φαγητό και καθαρό σπίτι.. δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό μάλλον όλα τα μωράκια έτσι θα είναι στην αρχή.. εγω πιστεύω η διαφορά θα είναι μονο στον ύπνο όσα μωράκια πίνουν έτοιμο γαλα πρέπει να κοιμούνται πιο πολύ ώρα ειδικά την νύχτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 

και εγω θηλάζω αποκλειστικά δεν έχει μπει στο λικνο αν την βάλω μετά από μερικά λεπτά ξυπνάει με κλάμα.. κοιμάται στο κρεβατι ανάμεσα μας όλη μέρα πάνω μου δεν κάνω τίποτα άλλο αλλά έχω την μαμα μου εδώ για να έχω ένα φαγητό και καθαρό σπίτι.. δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό μάλλον όλα τα μωράκια έτσι θα είναι στην αρχή.. εγω πιστεύω η διαφορά θα είναι μονο στον ύπνο όσα μωράκια πίνουν έτοιμο γαλα πρέπει να κοιμούνται πιο πολύ ώρα ειδικά την νύχτα 

Ίδια ακριβώς κατάσταση....μα ίδια όμως! Κσλημερα! 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...