Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι εγώ θέλω. Να έχω προγράμμα για όλα..χαχαχα

Αχ καλά εντάξει πολύ τέλειο !!!!είναι πολύ όμορφα αυτά τα πάρτυ...αλλά κι για εμένα μου φαίνονται κάπως μακριά..επίσης επειδή είμαι κάπως επιφυλακτική δεν ξέρω καν αν θα κάνω baby shower..σκέφτομαι και την κορώνα ρε γαμωτο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 38 λεπτά, ο/η eirini55 είπε:

Αχ καλά εντάξει πολύ τέλειο !!!!είναι πολύ όμορφα αυτά τα πάρτυ...αλλά κι για εμένα μου φαίνονται κάπως μακριά..επίσης επειδή είμαι κάπως επιφυλακτική δεν ξέρω καν αν θα κάνω baby shower..σκέφτομαι και την κορώνα ρε γαμωτο ..

Κοίτα το baby shower είναι άλλο.και γίνεται προς το τέλος. 8ο 9ο. 

Ειναι που σου φέρνουν δωράκια αφού ξέρουν το φύλο. Δεν θα μπορούν που δεν θα μπορούν στο μαιευτήριο. Ας πάρουμε κανενα δωράκι χεχεεχ🥰😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κοίτα το baby shower είναι άλλο.και γίνεται προς το τέλος. 8ο 9ο. 

Ειναι που σου φέρνουν δωράκια αφού ξέρουν το φύλο. Δεν θα μπορούν που δεν θα μπορούν στο μαιευτήριο. Ας πάρουμε κανενα δωράκι χεχεεχ🥰😝

Χαχαχαχχα !θα τα κάνεις όλα.!ναι σκέψου ότι εγώ σκέφτομαι ακόμα κ έχω επιφυλάξεις  και για το μπειμπι..δε ξέρω..μου είπε κ ο γιατρός έτσι κι αλλιώς  όχι πολλές πολλές επαφές καλού κακού..θα το σκεφτώ όμως .γιατί όντως είναι πολύ ωραία αυτά είτε με το φύλο είτε τα μπέιμπι σαουερ με τον άνθρωπο σου την οικογένεια σου και φίλους που σας αγαπούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η eirini55 είπε:

Αχ μακάρι να μάθουμε κ μεις στην αυχενική ..θα είναι τέλειο !!αλλά να σε ρωτήσω κάτι που μπορεί να φανεί χαζό αλλά δεν έχω καταλάβει..

σε αυτά τα πάρτυ που φαντάζομαι κατι τέτοιο θα κάνεις με τα μπαλόνια που βγάζουν χρώμα η με τις τούρτες που μέσα είναι σε αντίστοιχο χρώμα με το φύλο του μωρού ποιος ξέρει το φύλο και το κανονίζει ;;;αφού μάλλον δε το γνωρίζει ούτε το ζευγάρι...πάντα το είχα απορία..

 

 

 

Ναι στο γραφει ο γιατρος σε ενα χαρτάκι και μετα το δινεις Εσυ σε καποιο μαγαζι μ μπαλόνια η σε ζαχαροπλαστείο οτι θες και μετα κανεις το παρτυ το καναμε και στις 2 φίλες μου και ηταν τέλειο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η eirini55 είπε:

Χαχαχαχχα !θα τα κάνεις όλα.!ναι σκέψου ότι εγώ σκέφτομαι ακόμα κ έχω επιφυλάξεις  και για το μπειμπι..δε ξέρω..μου είπε κ ο γιατρός έτσι κι αλλιώς  όχι πολλές πολλές επαφές καλού κακού..θα το σκεφτώ όμως .γιατί όντως είναι πολύ ωραία αυτά είτε με το φύλο είτε τα μπέιμπι σαουερ με τον άνθρωπο σου την οικογένεια σου και φίλους που σας αγαπούν.

Ναι και εγώ φοβαμαι γενικά..οπότε όταν θα έρθει η ώρα θα δω. Μήπως είμαι σε εξωτερικό χώρο ή γενικά πως θ το κάνω 😌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!!

Καλως σας βρηκα😁 

Αν ολα πανε καλα αυτήν την φορα περιμενω το 3ό νινι μου τελος σεπτεμβρη λογω καισαρικης!

Ευχομε σε ολες μια ομορφη τελειομηνη εγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Ναι στο γραφει ο γιατρος σε ενα χαρτάκι και μετα το δινεις Εσυ σε καποιο μαγαζι μ μπαλόνια η σε ζαχαροπλαστείο οτι θες και μετα κανεις το παρτυ το καναμε και στις 2 φίλες μου και ηταν τέλειο 

Αχ τι όμορφα..δεν έχω πάει εγώ ποτέ σε τέτοιο πάρτυ !!

στις πριν 16 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι και εγώ φοβαμαι γενικά..οπότε όταν θα έρθει η ώρα θα δω. Μήπως είμαι σε εξωτερικό χώρο ή γενικά πως θ το κάνω 😌

Ναι  θα δούμε !!πάντως είναι τέλεια ιδέα !!καλά εσύ το έχεις σκηνοθετήσει κιολας!!χαχαχ 👋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Happen miracles είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!!

Καλως σας βρηκα😁 

Αν ολα πανε καλα αυτήν την φορα περιμενω το 3ό νινι μου τελος σεπτεμβρη λογω καισαρικης!

Ευχομε σε ολες μια ομορφη τελειομηνη εγκυμοσυνη

καλησπέρα !!καλώς όρισες!!ευχόμαστε καλή εγκυμοσύνη !!θα πάνε όλα καλά!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια λίγο δυσκολεύομαι με την εφαρμογη..κάτι κάνω λάθος και δεν τα εμφανίζει όλα...

Πώς είμαστε από συμπτώματα?Εγώ λίγο απ όλα εμετό όχι αλλά αναγουλες και στομάχι...κυρίως απογευματινές ώρες....

Πολύ δύσκολη η αναμονή μέχρι τον επόμενο υπέρηχο...😉😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mairy22 είπε:

Κορίτσια λίγο δυσκολεύομαι με την εφαρμογη..κάτι κάνω λάθος και δεν τα εμφανίζει όλα...

Πώς είμαστε από συμπτώματα?Εγώ λίγο απ όλα εμετό όχι αλλά αναγουλες και στομάχι...κυρίως απογευματινές ώρες....

Πολύ δύσκολη η αναμονή μέχρι τον επόμενο υπέρηχο...😉😘

Πω και εγώ αυτό με το στομάχι με πιάνει απογευματινές προς βραδινές ώρες άστα να πάνε. Χάλια νιώθω. Χαχαχχα

Ναι είναι δύσκολο να περιμενεις μέχρι την επόμενη επίσκεψη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πλέον δεν έχω καμία ενόχληση - μόνο δυσκοιλιότητα (που με παιδεύει πολύ) και μια στο τόσο - ανάλογα τι έχω φάει βέβαια - καούρα στο στομάχι 

να σας πω την αλήθεια ανησυχώ λίγο που δεν έχω πια συμπτώματα … και ανυπομονώ για την επόμενη επίσκεψη στον γιατρό - θα πάω την την Παρασκευή - γιατί τώρα έχω πολλές μέρες να το δω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Εγώ πλέον δεν έχω καμία ενόχληση - μόνο δυσκοιλιότητα (που με παιδεύει πολύ) και μια στο τόσο - ανάλογα τι έχω φάει βέβαια - καούρα στο στομάχι 

να σας πω την αλήθεια ανησυχώ λίγο που δεν έχω πια συμπτώματα … και ανυπομονώ για την επόμενη επίσκεψη στον γιατρό - θα πάω την την Παρασκευή - γιατί τώρα έχω πολλές μέρες να το δω! 

Καλησπέρα κορίτσια μου!χρόνια πολλά σε όλες μας !!!με το καλό τα νινακια μας !ο ποιος όμορφος άγιος Βαλεντίνος !!κ εγώ πλέον τίποτα από συμπτώματα..μόνο το μπούκωμα(μόνιμο πλέον ),μια κάποια δυσκολία μικρή στον ύπνο κι κάπου κάπου κάτι ενοχλήσεις χαμηλά στην κοιλίτσα ..τίποτα άλλο..και εγώ έχω ανησυχήσει ..λεω πάνε οι αναγουλες ;;είναι καλά το εμβρυακι ;;δυστυχώς σήμερα έκανα τον πρώτο εμετό αλλά λόγω ενός μασωμενου χαπιού ..θα πω στον γιατρό να μου το αντικαταστήσει ..αχ έχω γιατρό αύριο κ ήδη σήμερα όταν το σκέφτομαι κάπως αγχώνομαι .αχ συμπάσχω με όσες υποφέρετε ακόμα με αναγουλα κ δυσπεψία ...δεν παλεύοταν όσο είδε κρατήσει ... @Mairy22 εμένα μόνο από το λάπτοπ τα εμφανίζει όλα..το κινητό ούτε καν ειδοποίηση δε βγάζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Πω και εγώ αυτό με το στομάχι με πιάνει απογευματινές προς βραδινές ώρες άστα να πάνε. Χάλια νιώθω. Χαχαχχα

Ναι είναι δύσκολο να περιμενεις μέχρι την επόμενη επίσκεψη 

Πήγες γιατρό ;περιμένουμε τα όμορφα νέα σου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια Εμένα πάλι οι εμετοί δεν έχουν σταματημό κοντεύω σε λίγες μέρες την 13 εβδομάδα και κάνω κάθε μέρα 5 με 6φορές την μέρα εμετό πρωί βράδυ μόνο σήμερα δεν ξέρω πως και έτσι που έκανα 3 φορές μόνο το πρωί και το απόγευμα έχω μόνο αναγούλες και καούρα στο στομάχι που η αλήθεια είναι ότι είχε πολύ καιρό να με πιάσει καούρα στο στομάχι και με έπιασε σήμερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αχ κορίτσια Εμένα πάλι οι εμετοί δεν έχουν σταματημό κοντεύω σε λίγες μέρες την 13 εβδομάδα και κάνω κάθε μέρα 5 με 6φορές την μέρα εμετό πρωί βράδυ μόνο σήμερα δεν ξέρω πως και έτσι που έκανα 3 φορές μόνο το πρωί και το απόγευμα έχω μόνο αναγούλες και καούρα στο στομάχι που η αλήθεια είναι ότι είχε πολύ καιρό να με πιάσει καούρα στο στομάχι και με έπιασε σήμερα

Αλήθεια ;;με τέτοια συχνότητα;από τη μια εσύ έχεις τα συμπτώματα ότι όλα πάνε καλά !!δε ξέρουμε και τι να σκεφτούμε !θεωρώ πως κ εγώ αν μπορούσα να κάνω εμετό θα έκανα αλλά είμαι πολύ δύσκολη και ήμουν τις προηγούμενες βδομάδες μόνιμα με δυσπεψία και αναγουλα..που θεωρώ πως είναι χειρότερο..κάπως με αυτόν τον τρόπο "ανακουφίζεσαι ""

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγα στον γιατρό. Ακούσαμε καρδούλα 🥰🥰 το τράβηξα βίντεο και το έχω δει 1000 φορές στον δρόμο.χαχαχααχ θέλω να ακούω τον ήχο. 😝 

 

Σε μέγεθος για την ηλικία του είναι καλά. Γενικά είναι σε καλό σημείο εμφυτευμενο προς τον πυθμένα της μήτρας οπότε δεν είναι λέει κοντά στον κόλπο. Που δεν θα θέλαμε κάτι τέτοιο 

 

Είδε μια μικρή αποκόλληση στο αρχικό της στάδιο. Δεν έχω δει ακόμα αίμα . Δεν έχει προχωρήσει εκεί. Μακάρι να μην προχωρήσει να δω αίμα. 😟 Και μου είπε να κάτσω ξαπλωμένη. 😔 Τρόμαξα λίγο η αλήθεια είναι. Αλλά μου είπε είναι συχνό φαινόμενο στην αρχή της εγκυμοσύνης και απλά να μην κουράζομαι και να μην σηκώνω βαρη. 

 

Σε δύο βδομάδες θα πάω πάλι. 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια πήγα στον γιατρό. Ακούσαμε καρδούλα 🥰🥰 το τράβηξα βίντεο και το έχω δει 1000 φορές στον δρόμο.χαχαχααχ θέλω να ακούω τον ήχο. 😝 

 

Σε μέγεθος για την ηλικία του είναι καλά. Γενικά είναι σε καλό σημείο εμφυτευμενο προς τον πυθμένα της μήτρας οπότε δεν είναι λέει κοντά στον κόλπο. Που δεν θα θέλαμε κάτι τέτοιο 

 

Είδε μια μικρή αποκόλληση στο αρχικό της στάδιο. Δεν έχω δει ακόμα αίμα . Δεν έχει προχωρήσει εκεί. Μακάρι να μην προχωρήσει να δω αίμα. 😟 Και μου είπε να κάτσω ξαπλωμένη. 😔 Τρόμαξα λίγο η αλήθεια είναι. Αλλά μου είπε είναι συχνό φαινόμενο στην αρχή της εγκυμοσύνης και απλά να μην κουράζομαι και να μην σηκώνω βαρη. 

 

Σε δύο βδομάδες θα πάω πάλι. 🥰

Αχ το γλυκούλη !!πόσοι παλμοι ;;καλά πόση οργάνωση πια ;;

εντάξει η αποκόλληση θέλει ξεκούραση..κ εγώ το έχω ακούσει αυτο.νομιζω είναι συχνό φαινόμενο και μπορεί να γίνει απλώς με ένα τέντωμα η μία απότομη κίνηση !!αλλά πόσο να προσέχουμε βρε κορίτσια ;πφφφ..άσε τους άλλους τώρα να σε υπηρετουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η eirini55 είπε:

Αχ το γλυκούλη !!πόσοι παλμοι ;;καλά πόση οργάνωση πια ;;

εντάξει η αποκόλληση θέλει ξεκούραση..κ εγώ το έχω ακούσει αυτο.νομιζω είναι συχνό φαινόμενο και μπορεί να γίνει απλώς με ένα τέντωμα η μία απότομη κίνηση !!αλλά πόσο να προσέχουμε βρε κορίτσια ;πφφφ..άσε τους άλλους τώρα να σε υπηρετουν..

140 παλμοί. Χεχεχεχ 7.47 χιλιοστά. ❣️❣️ Ε ναι τώρα καναπέ όλη μέρα. Χαχααχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η eirini55 είπε:

Αλήθεια ;;με τέτοια συχνότητα;από τη μια εσύ έχεις τα συμπτώματα ότι όλα πάνε καλά !!δε ξέρουμε και τι να σκεφτούμε !θεωρώ πως κ εγώ αν μπορούσα να κάνω εμετό θα έκανα αλλά είμαι πολύ δύσκολη και ήμουν τις προηγούμενες βδομάδες μόνιμα με δυσπεψία και αναγουλα..που θεωρώ πως είναι χειρότερο..κάπως με αυτόν τον τρόπο "ανακουφίζεσαι ""

Ναι ναι ξεκίνησα από την 7,5 εβδομάδα και πάει έτσι μέχρι και σήμερα  δεν μπορω να κάνω τίποτα όλη μέρα από κρεβάτι σε καναπε και το ανάποδο δεν κάνω τίποτα γιατί με πιάνει περισσότερο αναγούλα.. με ανακουφίζει για λίγο όταν κάνω εμετό με περνάει η αναγούλα αλλά μετα από λίγο με ξανα πιάνει.. όταν ειπα τον γιατρό μου ότι εχω ακόμα εμετούς με είπε πολύ ωραία με χαμόγελο 😊 την Παρασκευή έχω ραντεβού για αυχενική εκεί θα δείξει αν είναι όλα καλα 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Ναι ναι ξεκίνησα από την 7,5 εβδομάδα και πάει έτσι μέχρι και σήμερα  δεν μπορω να κάνω τίποτα όλη μέρα από κρεβάτι σε καναπε και το ανάποδο δεν κάνω τίποτα γιατί με πιάνει περισσότερο αναγούλα.. με ανακουφίζει για λίγο όταν κάνω εμετό με περνάει η αναγούλα αλλά μετα από λίγο με ξανα πιάνει.. όταν ειπα τον γιατρό μου ότι εχω ακόμα εμετούς με είπε πολύ ωραία με χαμόγελο 😊 την Παρασκευή έχω ραντεβού για αυχενική εκεί θα δείξει αν είναι όλα καλα 💕

Ναι είναι όντως πολύ ωραία .χαχχα.κακ εγώ όταν του είχα αναφέρει αναγουλες μου είχε πει αυτά είναι τα καλά και ωραία συμπτώματα της εγκυμοσύνης.θα έπρεπε να χαίρεσαι .χαχχα..τώρα όμως που δεν έχω ;;αχ άντε θα είσαι η πρώτη στην ομαδουλα..κ εμένα με αγχωνει η αυχενικη.ολα καλά όμως θα πάνε !!να μας πεις εντυπώσεις !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

140 παλμοί. Χεχεχεχ 7.47 χιλιοστά. ❣️❣️ Ε ναι τώρα καναπέ όλη μέρα. Χαχααχ

Έλα το γλυκουλι μου  !!ανυπομονώ να ξανά ακούσω και εγώ την καρδούλα του αύριο ..μακάρι να είναι καλά!ναι ξεκούραση φουλ εσύ  για να μη δεις αιματακι..έλα να κάνουμε παρέα.κ εγώ όσο μπορώ ξάπλα είμαι όπως μου είχε προτείνει εξ αρχής ο γιατρός για το πρώτο τρίμηνο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

140 παλμοί. Χεχεχεχ 7.47 χιλιοστά. ❣️❣️ Ε ναι τώρα καναπέ όλη μέρα. Χαχααχ

💕 άντε ωραία!! Κάνε λίγο υπομονή και κάθησε να ξεκουραστείς κορίτσι μου και εγώ ξαπλωμένη είναι σχεδόν όλη μέρα επειδή έχω πολλές αναγούλες και δεν μπορω να κάνω τίποτα είναι για καλό όμως όποτε κάνουμε υπομονή να έχουμε υγιέστατα μωράκια 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η eirini55 είπε:

Ναι είναι όντως πολύ ωραία .χαχχα.κακ εγώ όταν του είχα αναφέρει αναγουλες μου είχε πει αυτά είναι τα καλά και ωραία συμπτώματα της εγκυμοσύνης.θα έπρεπε να χαίρεσαι .χαχχα..τώρα όμως που δεν έχω ;;αχ άντε θα είσαι η πρώτη στην ομαδουλα..κ εμένα με αγχωνει η αυχενικη.ολα καλά όμως θα πάνε !!να μας πεις εντυπώσεις !!

Ναι εννοείται μόλις έχω νέα θα σας πω έχω λίγο άγχος αλλά θέλω να πιστεύω ότι θα είναι όλα καλά 😊 εγώ 3 φίλες που έχω πριν από εμένα που έγιναν μανούλες καμία δεν είχε εμετούς μόνο αναγούλες είχαν δεν είναι είναι κακό που έχεις λίγα συμπτώματα ή καθόλου κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός εγω τόσο καιρό νιώθω πιο πολύ άρρωστη παρά εγκυος 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι εννοείται μόλις έχω νέα θα σας πω έχω λίγο άγχος αλλά θέλω να πιστεύω ότι θα είναι όλα καλά 😊 εγώ 3 φίλες που έχω πριν από εμένα που έγιναν μανούλες καμία δεν είχε εμετούς μόνο αναγούλες είχαν δεν είναι είναι κακό που έχεις λίγα συμπτώματα ή καθόλου κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός εγω τόσο καιρό νιώθω πιο πολύ άρρωστη παρά εγκυος 😅

Μακάρι !!εμένα μια φίλη μου ολο εμετούς..σίγουρα όλα φυσιολογικα μπορεί να είναι και εννοείται  όπως λες πως είναι αναλογικα και του κάθε οργανισμου !!άντε να δούμε !όλα καλά θα πάνε ναι ! ξεκουράζομαστε όλες μαζί κορίτσια !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...