Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Πωωωω ναι όλες όσες μείναμε θα πάμε μαζί.

Εγώ το πρωί έχω τον προεγχειρητικο και την Πέμπτη το πρωί εισαγωγή.

Έχω αγχωθει παααρα πολύ αχχαχα. Φοβάμαι ρε κορίτσια. Φοβάμαι πολύ για κλισμα., επισκληριδιο και καθετήρα και καισαρική. Και φοβάμαι και την Κυριακή που θα βγούμε και ξαφνικά θα πάμε σε ένα σπίτι με ένα νινι χωρίς καμία βοήθεια. Μακριά από γιατρούς και μαίες. Έχω φόβο και άγχος . Να είναι το σπίτι καθαρό γιατί έχω και αυτα. Να τρώμε κτλ.. πφφφ. Το συζητούσα χθες με τον Αντρα μου. Μου έλεγε εγώ είμαι εδώ τι αγχώνεσαι. Όλα θα τα κάνουμε μαζί. Και θα κάνω τα πάντα. ❤️❤️

Εγώ "φοβάμαι" μόνο μέχρι να βγει γτ θα είμαι μόνη! Το μετά αλήθεια δεν το σκέφτομαι! Ούτε το μετά που θα πάω στο δωμάτιο ούτε όταν γυρίσουμε. Αλλά μέχρι να κάνω την εισαγωγή τις εξετάσεις (λογικά) να με ανεβάσουν δωμάτιο να μου βάλουν ορό που θα πάμε μετά πόσες ώρες θα το παλέψουμε κ τι θα γίνει χαχαχχαχαα ασεεεεε χαμός μέσα στο μυαλό όλα!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 19/9/2022 at 7:11 ΜΜ, ο/η irini5 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !! Πως είστε ;;;εμείς όλα καλά !

@mariakaterνα σου ζήσει κορίτσι μου !!!;πολλά κιλά φτου φτου φτου !!!

Άντε κ στις χαρές των υπολοίπων τώρα !!!!

Ναι κι εμένα έτσι κοιμάται στο πλάι !!!

 

Ευχαριστω πολυ κοπελα μου 😘

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ειχε καμια θεματάκι με τον ικτερο ; Εμεις βγηκαμε με 8 χτες και σημερα εχουμε 11.7 η Παιδιατρος ειπε οτι μπορει να ειναι και απο το αιμάτωμα που εκανε απο την βεντούζα  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Κοριτσια ειχε καμια θεματάκι με τον ικτερο ; Εμεις βγηκαμε με 8 χτες και σημερα εχουμε 11.7 η Παιδιατρος ειπε οτι μπορει να ειναι και απο το αιμάτωμα που εκανε απο την βεντούζα  

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;

εγω όταν ήμουν στο μαιευτήριο μου είπαν ότι μπορεί να κάνει ικτερο ξεκίνησα με 6,5 και έφυγα από την κλινική στο 10 

Μετά που πήγα σπίτι πρέπει να έφτασε κοντά στο 12 η παιδιατρος μου είπε κάθε μέρα 10 λεπτά να την αφήνω στον ήλιο και να μην φεύγουν από την ώρα που πρέπει να γεύματα της ο ίκτερος θέλει καλή ενυδάτωση και αποβάλλεται από τα κακα και τσίσα δεν είναι κάτι σοβαρό πάντως για να σε ανήσυχη  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια Εγώ τελείωσα Με τον προεγχειρητικο ελεγχο. Όλα καλά

Τώρα αναμονή για το πρωί που θα κάνω εισαγωγή 😌❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια Εγώ τελείωσα Με τον προεγχειρητικο ελεγχο. Όλα καλά

Τώρα αναμονή για το πρωί που θα κάνω εισαγωγή 😌❤️

 

Με το καλό θα περιμένουμε νέα σας 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Εγώ "φοβάμαι" μόνο μέχρι να βγει γτ θα είμαι μόνη! Το μετά αλήθεια δεν το σκέφτομαι! Ούτε το μετά που θα πάω στο δωμάτιο ούτε όταν γυρίσουμε. Αλλά μέχρι να κάνω την εισαγωγή τις εξετάσεις (λογικά) να με ανεβάσουν δωμάτιο να μου βάλουν ορό που θα πάμε μετά πόσες ώρες θα το παλέψουμε κ τι θα γίνει χαχαχχαχαα ασεεεεε χαμός μέσα στο μυαλό όλα!!!!! 

Είναι λίγο βλακεία που δεν θα είναι μαζί σου αλλά δεν πειράζει θα τον έχεις μετά που θα γεννήσεις που εκεί θα είναι και πιο χρήσιμος να σε βοηθάει με το μωρακι 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;

εγω όταν ήμουν στο μαιευτήριο μου είπαν ότι μπορεί να κάνει ικτερο ξεκίνησα με 6,5 και έφυγα από την κλινική στο 10 

Μετά που πήγα σπίτι πρέπει να έφτασε κοντά στο 12 η παιδιατρος μου είπε κάθε μέρα 10 λεπτά να την αφήνω στον ήλιο και να μην φεύγουν από την ώρα που πρέπει να γεύματα της ο ίκτερος θέλει καλή ενυδάτωση και αποβάλλεται από τα κακα και τσίσα δεν είναι κάτι σοβαρό πάντως για να σε ανήσυχη  

Ναι αυτο μου ειπε κ εμενα η γιατρος σε φωτεινό μερος να ειναι και να τρωει καλα … με τον θηλασμό βεβαια δεν ξερω αν τρωει καλα Οποτε του δινω και ξένο μεσα στην μερα.

 Ρε σείς κοριτσια ποση ωρα καθεται στο στήθος σας;; Εμενα τρωει μετα τον περνει ο υπνος τον αφηνω και ξυπναει μετα απο λιγο και ξανα ψάχνει να φαει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια Εγώ τελείωσα Με τον προεγχειρητικο ελεγχο. Όλα καλά

Τώρα αναμονή για το πρωί που θα κάνω εισαγωγή 😌❤️

 

Μπράβο κορίτσι μου! Με το καλό αύριο! Θα κάνεις νωρίς νωρίς εισαγωγή???? Πώς είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου όλες με το καλό να υποδεχτείτε τα μωράκια σας ξεκινώντας από αύριο.ευχομαι γρήγορη ανάρρωση σε όλες. Θα περιμένουμε τα νέα σας όταν με το καλό μπορείτε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mariakater είπε:

Ναι αυτο μου ειπε κ εμενα η γιατρος σε φωτεινό μερος να ειναι και να τρωει καλα … με τον θηλασμό βεβαια δεν ξερω αν τρωει καλα Οποτε του δινω και ξένο μεσα στην μερα.

 Ρε σείς κοριτσια ποση ωρα καθεται στο στήθος σας;; Εμενα τρωει μετα τον περνει ο υπνος τον αφηνω και ξυπναει μετα απο λιγο και ξανα ψάχνει να φαει 

Και εμένα έτσι κάνει να σου πω την αλήθεια όλη μερα με ένα στήθος έξω είμαι 

συνηθως κάθεται κανένα μισάωρο στο στήθος μετά την παίρνει ο ύπνος την βάζω στην φωλιά  άλλες φορες την παίρνει ο ύπνος άλλες φορες ξυπνάει και ζητάει πάλι στήθος 

Εμένα η δίκη μου παιδίατρος μου είπε για να καταλάβω αν τρώει καλά από το στήθος θα μετράω μέσα στην μέρα ποσα κακα και ποσα τσίσα κάνει και της τα στέλνω 

το βράδυ σε ξυπνάει αρκετές φορές ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babyblue94 όλα καλά !!αχ άντε αύριο θα έχεις το νινακι έξω απ' την κοιλίτσα !!!τι τέλεια!!

Κορίτσια γενικά πως είστε ;;τα νινακια ,;;

@mariakaterμη φοβάσαι είναι συνήθης κ φεύγει εύκολα απ' ι τι ξέρω !!

Εμείς κορίτσια γενικά κάνουμε εμετούς ..θηλάζω περίπου δέκα λεπτά ανά δυώρο ..έχω υπέρ παραγωγή και μπουκωνεται..δυστυχώς αυτό το τριήμερο έχει συνεχές Κλαμα κ ηρεμεί μόνο πάνω μας η  στήθος..κ έτσι της δυνω αρκετά συχνότερα..πήρα τη γιατρό μου ειπε μάλλον έντονη παλινδρόμηση ...θα της δώσουμε κανονικό φάρμακο ...κ στο εξής πιπίλα ..

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια Εγώ τελείωσα Με τον προεγχειρητικο ελεγχο. Όλα καλά

Τώρα αναμονή για το πρωί που θα κάνω εισαγωγή 😌❤️

 

Με το καλό…Όλα καλά…❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

@babyblue94 όλα καλά !!αχ άντε αύριο θα έχεις το νινακι έξω απ' την κοιλίτσα !!!τι τέλεια!!

Κορίτσια γενικά πως είστε ;;τα νινακια ,;;

@mariakaterμη φοβάσαι είναι συνήθης κ φεύγει εύκολα απ' ι τι ξέρω !!

Εμείς κορίτσια γενικά κάνουμε εμετούς ..θηλάζω περίπου δέκα λεπτά ανά δυώρο ..έχω υπέρ παραγωγή και μπουκωνεται..δυστυχώς αυτό το τριήμερο έχει συνεχές Κλαμα κ ηρεμεί μόνο πάνω μας η  στήθος..κ έτσι της δυνω αρκετά συχνότερα..πήρα τη γιατρό μου ειπε μάλλον έντονη παλινδρόμηση ...θα της δώσουμε κανονικό φάρμακο ...κ στο εξής πιπίλα ..

 

 

Θα την κάνετε θεραπεία ;τι φάρμακο σου έδωσε ; Κάνει πολύ εμετό ;
 Εμένα πιπίλα δεν παίρνει το δοκιμασα καποιες μερες που είχαμε πολύ κλάμα αλλά την φτύνει 

γκρίνια- κλάμα έχουμε και με το στήθος μόνο ηρεμεί 

μια γνωστή μου το έχει πάθει αυτό με την παλινδρόμηση και νομίζω την έδωσε αντιβίωση αν δεν κάνω λαθος 

περαστικα να είναι και να της περάσει γρήγορα γιατί θα ζορίζεται η καημένη 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Με το καλό αύριο! Θα κάνεις νωρίς νωρίς εισαγωγή???? Πώς είσαι? 

Ναι 9 θα είμαι εκεί. 

Γενικά φοβάμαι και κλαίω χαχαχαχα 

Αλλά από την άλλη ανυπομονώ κιόλας να δω το μωράκι και να είναι όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Θα την κάνετε θεραπεία ;τι φάρμακο σου έδωσε ; Κάνει πολύ εμετό ;
 Εμένα πιπίλα δεν παίρνει το δοκιμασα καποιες μερες που είχαμε πολύ κλάμα αλλά την φτύνει 

γκρίνια- κλάμα έχουμε και με το στο στήθος μόνο ηρεμεί 

μια γνωστή μου το έχει πάθει αυτό με την παλινδρόμηση και νομίζω την έδωσε αντιβίωση αν δεν κάνω λαθος 

περαστικα να είναι και να της περάσει γρήγορα γιατί θα ζορίζεται η καημένη 😕

ναι θα κάνουμε θεράπεια ..γιατί αυτή με τις φυτικές σταγόνες δεν έπιασε....εμένα δεν έκλαγε ποτέ..είναι σαν να είναι άλλο παιδί.γι αυτό επικοινώνησα με τηνγιατρό...κοιμάται κ ξύπναει ξαφνικά κ κλαίει..ελπίζω να μην είναι έτσι στο εξής...γιατί δε ξέρουμε ακρι΄βώς ττι φταίει.ελπίζω γι αυτή τη γκρίνια να φταίει όντως το στομαχάκι..

την πιπίλα μου είπε  να τη δώσει όσο το μωράκι είναι στο στήθος αγκαλίτσαγια να δεχτεί πιο  εύκολα.

ναι σαν αντιβίωση είναι κ εμένα νομίζω αυτό που θα μας δώσει.σκέφτομαι να κόψω κ τα γαλακτοκομικά κ να καθυστερήσω  την αντιβίωση..

βγαίνετε καμία βόλτα εσείς ;; αχχχ δύσκολο συνέχως το  στήθος έξω..το έκανα χθες κ προχθές κ πραγματικά εξαντλήθηκα..

αχ @babyblue94θα γνωρ΄ίσεις το κοριτσάκι σου α΄ύριο..μόνο αυτό να σκέφτεσαι..δε θα καταλάβεις τίποτα κανέναν πόνο -αλήθεια...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

ναι θα κάνουμε θεράπεια ..γιατί αυτή με τις φυτικές σταγόνες δεν έπιασε....εμένα δεν έκλαγε ποτέ..είναι σαν να είναι άλλο παιδί.γι αυτό επικοινώνησα με τηνγιατρό...κοιμάται κ ξύπναει ξαφνικά κ κλαίει..ελπίζω να μην είναι έτσι στο εξής...γιατί δε ξέρουμε ακρι΄βώς ττι φταίει.ελπίζω γι αυτή τη γκρίνια να φταίει όντως το στομαχάκι..

την πιπίλα μου είπε  να τη δώσει όσο το μωράκι είναι στο στήθος αγκαλίτσαγια να δεχτεί πιο  εύκολα.

ναι σαν αντιβίωση είναι κ εμένα νομίζω αυτό που θα μας δώσει.σκέφτομαι να κόψω κ τα γαλακτοκομικά κ να καθυστερήσω  την αντιβίωση..

βγαίνετε καμία βόλτα εσείς ;; αχχχ δύσκολο συνέχως το  στήθος έξω..το έκανα χθες κ προχθές κ πραγματικά εξαντλήθηκα..

αχ @babyblue94θα γνωρ΄ίσεις το κοριτσάκι σου α΄ύριο..μόνο αυτό να σκέφτεσαι..δε θα καταλάβεις τίποτα κανέναν πόνο -αλήθεια...

 

Ααα δεν το ήξερα ότι ήθελε να είναι στο στήθος για να την πάρει την πιπίλα 

και εμένα το κάνει αυτό ξυπνάει απότομα στον ύπνο της και κλαίει φαντάζομαι θα έχει τίποτα κολικούς δεν ξέρω και εγω τι να σκεφτώ 

κουράζομαι δεν φανταζόμουν ότι θα είμαι ετσι γιατί την παίρνει ο ύπνος και τρέχω να φάω ή να κάνω ένα μπάνιο

δεν λέω για δουλειές ή μαγείρεμα δεν το συζητώ δεν υπάρχει καθόλου χρόνος για αυτά 

Βγαίνω με το καρότσι εδώ γύρο από το σπίτι και με το αμαξι που την πάω βόλτα 

Λες να την ενοχλούν τα γαλακτοκομικά ;

εμενα μου είπε καλό είναι να μην πίνω γαλα να προσέχω τα πράσινα λαχανικά τα όσπρια και όχι ανθρακικό 

δες πως θα πάει και αν τελικά δεν έχει βελτίωση δώσε την αντιβίωση αναγκαστικά να μπορέσει να συνέλθει το μωρο 

η κοπέλα μου έχει παλινδρομήσεις ξέρω ότι δεν θηλάζει και υπάρχει περίπτωση να την ενοχλεί το γαλα που παίρνει και άλλαξε μερικές μάρκες μήπως την περάσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Ναι αυτο μου ειπε κ εμενα η γιατρος σε φωτεινό μερος να ειναι και να τρωει καλα … με τον θηλασμό βεβαια δεν ξερω αν τρωει καλα Οποτε του δινω και ξένο μεσα στην μερα.

 Ρε σείς κοριτσια ποση ωρα καθεται στο στήθος σας;; Εμενα τρωει μετα τον περνει ο υπνος τον αφηνω και ξυπναει μετα απο λιγο και ξανα ψάχνει να φαει 

Ακριβώς έτσι είναι κ εμένα! Μπορεί να θηλάζει όλη μέρα! Την παίρνει ο υπνος κ με το που την αφήνω ξυπνάει κ ξανά τρώει..,!

Οταν θηλαζεις κριτήριο για να δεις αν τρώει το παιδί είναι οι πάνες που βρέχει κ λερώνει. Για τον 1ο μήνα θα πρέπει να βρέχει τουλάχιστον 6 πάνες/24ωρο και από κακά τουλάχιστον 4 κουταλιές της σούπας/24ωρο. Αυτό βέβαια ισχύει για τον αποκλειστικό θηλασμό. Αν δίνεις κ ξένο λογικά διαφοροποιούνται τα ανωτέρω. Ένας/μία παιδίατρος/μαία πιστοποιημένος/η σύμβουλος θηλασμού θα ξερει να σου πει.

😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι 9 θα είμαι εκεί. 

Γενικά φοβάμαι και κλαίω χαχαχαχα 

Αλλά από την άλλη ανυπομονώ κιόλας να δω το μωράκι και να είναι όλα καλά 

Αχ κοπελίτσα μου μη φοβάσαι όλα σούπερ θα πάνε και θα κρατάς το κουκλάκι σου αγκαλίτσα κ δε θα θυμάσαι τπτ!! 

Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια και μια μεγάλη αγκαλιά! Με το καλό το κουκλί σου!! 🤗❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι 9 θα είμαι εκεί. 

Γενικά φοβάμαι και κλαίω χαχαχαχα 

Αλλά από την άλλη ανυπομονώ κιόλας να δω το μωράκι και να είναι όλα καλά 

Με το καλό εύχομαι κορίτσι μου!!! Αύριο θα έχεις αγκαλιά το αγγελούδι σου!!! Θα περιμένουμε τα νέα σου και την εμπειρία σου, οπότε μπορέσεις φυσικά! 🤱🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι 9 θα είμαι εκεί. 

Γενικά φοβάμαι και κλαίω χαχαχαχα 

Αλλά από την άλλη ανυπομονώ κιόλας να δω το μωράκι και να είναι όλα καλά 

Αχ σε καταλαβαίνω!!!!! Κ εγώ έχω αγχωθει για αυτήν την πρόκληση ! Πολλά μου λένε..... Για να δούμε! Αλλά κ εγώ ανυπομονώ για το μωράκι μας! Οπότε μπορείς να μας στείλεις! Να πάνε όλα καλά! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Elk είπε:

Και εμένα έτσι κάνει να σου πω την αλήθεια όλη μερα με ένα στήθος έξω είμαι 

συνηθως κάθεται κανένα μισάωρο στο στήθος μετά την παίρνει ο ύπνος την βάζω στην φωλιά  άλλες φορες την παίρνει ο ύπνος άλλες φορες ξυπνάει και ζητάει πάλι στήθος 

Εμένα η δίκη μου παιδίατρος μου είπε για να καταλάβω αν τρώει καλά από το στήθος θα μετράω μέσα στην μέρα ποσα κακα και ποσα τσίσα κάνει και της τα στέλνω 

το βράδυ σε ξυπνάει αρκετές φορές ; 

Ναι αυτό μου είπε κι εμένα η παιδίατρος να κοιτάω τις πάνες έξι βρεγμένες θέλει τουλάχιστον για να πεις ότι τρέφεται καλά χθες ξανά πήγαμε για τον ίκτερο και έπεσε στο 11,2 και πήρε πίσω τα κιλάκια που είχε χάσει σχεδόν

Όχι γενικά είναι πολύ καλός τρώει κι αν είναι χορτάτος σίγουρα ένα τρίωρο κοιμάται το ξυπνάω εγώ πολλές φορές για να φάει εδώ κανει κακά και δεν γκρινιάζει να τον αλλάξω

Κάθε μέρα είναι διαφορετική από χθες δε φάγαμε συμπλήρωμα και κοιμάται καλά μάλλον κατέβασα πιο πολύ γάλα φαντάζομαι όσο περνάν οι μέρες θα είναι ακόμα καλύτερα με το γάλα μου θα χορταίνει δηλαδή πιο γρήγορα δεν θα πιπιλίζει τόση ώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Ακριβώς έτσι είναι κ εμένα! Μπορεί να θηλάζει όλη μέρα! Την παίρνει ο υπνος κ με το που την αφήνω ξυπνάει κ ξανά τρώει..,!

Οταν θηλαζεις κριτήριο για να δεις αν τρώει το παιδί είναι οι πάνες που βρέχει κ λερώνει. Για τον 1ο μήνα θα πρέπει να βρέχει τουλάχιστον 6 πάνες/24ωρο και από κακά τουλάχιστον 4 κουταλιές της σούπας/24ωρο. Αυτό βέβαια ισχύει για τον αποκλειστικό θηλασμό. Αν δίνεις κ ξένο λογικά διαφοροποιούνται τα ανωτέρω. Ένας/μία παιδίατρος/μαία πιστοποιημένος/η σύμβουλος θηλασμού θα ξερει να σου πει.

😊

Ναι και Η παιδίατρος μου είναι σύμβουλος θηλασμού οπότε αυτά ακριβώς μου είπε κι εμένα Είναι νωρίς ακόμα μάλλον δεν έχω και αρκετό γάλα γι’ αυτό ίσως αργότερα τρώει και χορταίνει πιο γρήγορα γιατί θα κατεβαίνει πιο εύκολα το γάλα

Εμένα η γιατρός είναι κατά της πιπίλας αλλά η αλήθεια είναι εγώ του εδωσα Λίγο όταν γκρινιάζει η όταν τον αλλάζω και πεινάει

Ιδανικά θα ήθελα να τρώει και μπουκάλι μήπως χρειάστει Να φεύγω από το σπίτι αργότερα

Γενικά κορίτσια ο καθένας λέει τα δικά του οι μαίες  μου λέγανε αλλά Η γιατρός λέει αλλά νομίζω ότι πρέπει να δούμε τι βολεύει πιο πολύ εμάς και να κρατήσουμε αυτά που νομίζουμε ότι είναι καλύτερο για τα παιδιά μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mariakater είπε:

Ναι και Η παιδίατρος μου είναι σύμβουλος θηλασμού οπότε αυτά ακριβώς μου είπε κι εμένα Είναι νωρίς ακόμα μάλλον δεν έχω και αρκετό γάλα γι’ αυτό ίσως αργότερα τρώει και χορταίνει πιο γρήγορα γιατί θα κατεβαίνει πιο εύκολα το γάλα

Εμένα η γιατρός είναι κατά της πιπίλας αλλά η αλήθεια είναι εγώ του εδωσα Λίγο όταν γκρινιάζει η όταν τον αλλάζω και πεινάει

Ιδανικά θα ήθελα να τρώει και μπουκάλι μήπως χρειάστει Να φεύγω από το σπίτι αργότερα

Γενικά κορίτσια ο καθένας λέει τα δικά του οι μαίες  μου λέγανε αλλά Η γιατρός λέει αλλά νομίζω ότι πρέπει να δούμε τι βολεύει πιο πολύ εμάς και να κρατήσουμε αυτά που νομίζουμε ότι είναι καλύτερο για τα παιδιά μας

Καλημέρα κορίτσια 

Και εμένα η παιδιατρος είναι σύμβουλος θηλασμού και είναι κατά της πιπίλας..

πάνω κάτω ότι μου είπε η μαία μου με είπε και παιδιατρος μου έτυχε να συμφωνούν 😊

εγω ξένο δεν έχω δώσει μάλλον για αυτο είναι συνέχεια στο στηθος

έχετε πάρει θήλαστρο;
συνήθως κοιμάται  2 ώρες και ξυπνάει μόνη της για φαει.. κανένα βράδυ πιο σπάνια  ξυπνάει στο 3 ωρο ..

αλλάζουν κάθε μωρέ τα κέφια τους την μια μέρα είμαστε έτσι την άλλη αλλιώς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mariakater είπε:

Ναι και Η παιδίατρος μου είναι σύμβουλος θηλασμού οπότε αυτά ακριβώς μου είπε κι εμένα Είναι νωρίς ακόμα μάλλον δεν έχω και αρκετό γάλα γι’ αυτό ίσως αργότερα τρώει και χορταίνει πιο γρήγορα γιατί θα κατεβαίνει πιο εύκολα το γάλα

Εμένα η γιατρός είναι κατά της πιπίλας αλλά η αλήθεια είναι εγώ του εδωσα Λίγο όταν γκρινιάζει η όταν τον αλλάζω και πεινάει

Ιδανικά θα ήθελα να τρώει και μπουκάλι μήπως χρειάστει Να φεύγω από το σπίτι αργότερα

Γενικά κορίτσια ο καθένας λέει τα δικά του οι μαίες  μου λέγανε αλλά Η γιατρός λέει αλλά νομίζω ότι πρέπει να δούμε τι βολεύει πιο πολύ εμάς και να κρατήσουμε αυτά που νομίζουμε ότι είναι καλύτερο για τα παιδιά μας

Ακριβώς, ο καθένας τα δικά του, οπότε αυτό που λες: ακούμε κ κρατάμε ό,τι μας βολεύει... κ εμένα με την πιπίλα δεν είναι ενθαρρυντική, προφανώς λόγω της σύγχυσης θηλων που μπορεί να πάθει... αλλά εγώ προσπαθώ να της δώσω να σου πω την αλήθεια. Αλλά την φτύνει δε τη θέλει προς το παρόν... όσο για το μπουκάλι και εγώ μόλις μεγαλώσει, μόλις περάσει το τρίμηνο θα αρχίσω να αντλώ με θηλαστρο για να μπορεί να την ταΐζει κ κανένας άλλος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...