Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Σήμερα έμαθα ότι μπορούμε να πάμε να κάνουμε μοριακό στον εοδυ στο Περιστέρι δωρεάν. Τους είπα ότι το θέλω για να γεννήσω. 

Άντε γλιτώσαμε 40€ ❤️❤️

Καλημερα,

 

έχω την εντύπωση πως δε μετράει για το μαιευτήριο με την έννοια πως δεν σου δίνουν χαρτί στον ΕΟΔΥ  μετράει μόνο για να ξέρεις αν είναι θετικός -αρνητικός για να το έχεις σε αποδεικτικο χαρτί  ιδιωτικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κορίτσια 

 

έχω την εντύπωση πως όσες έχουμε μείνει θα γεννήσουμε την άλλη βδομάδα!!!

πωωω χαμός πολλά μωράκια έρχονται!!!!

Και εμείς είμαστε 39 πάμε για 40 αύριο κάναμε καρδιοτοκογράφο και περιμένουμε να ωριμάσει το σύστημα δεν έχω ιδιαίτερες συσπάσεις κλπ...Πάμε για φυσιολογικό εκτός απρόοπτου!!

@irini5@Elk τι ωραία εσείς μας δίνετε τα φώτα σας που είσαστε ήδη εξοικειωμένες με τα μωράκια ,σας διαβάζουμε και μας βοηθάτε για αυτά που έρχονται.!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mairy22 είπε:

Καλημερα κορίτσια 

 

έχω την εντύπωση πως όσες έχουμε μείνει θα γεννήσουμε την άλλη βδομάδα!!!

πωωω χαμός πολλά μωράκια έρχονται!!!!

Και εμείς είμαστε 39 πάμε για 40 αύριο κάναμε καρδιοτοκογράφο και περιμένουμε να ωριμάσει το σύστημα δεν έχω ιδιαίτερες συσπάσεις κλπ...Πάμε για φυσιολογικό εκτός απρόοπτου!!

@irini5@Elk τι ωραία εσείς μας δίνετε τα φώτα σας που είσαστε ήδη εξοικειωμένες με τα μωράκια ,σας διαβάζουμε και μας βοηθάτε για αυτά που έρχονται.!!!

Ααα νομίζω έχεις δίκιο για τον ΕΟΔΥ δεν πρέπει να δίνουν χαρτι εγω δεν έχω κάνει ποτε τεστ εκεί αλλά αυτήν την εντύπωση έχω και εγω τώρα που το λες

αχ με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας  να συζητάμε μετά για τα μωράκια μας 😊 και εγω δεν είχα τίποτα από συσπάσεις είναι η αλήθεια

δεν έμεινε πολύ δηλαδή και σε εσενα σε καμία βδομαδα λογικά θα γεννήσεις και εσυ το έφαγες όλο όπως και εγω 40 εβδομάδων και 2 μερες πήγα αλλά δεν ήθελε να βγει η δίκη μου 😋

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα νομίζω έχεις δίκιο για τον ΕΟΔΥ δεν πρέπει να δίνουν χαρτι εγω δεν έχω κάνει ποτε τεστ εκεί αλλά αυτήν την εντύπωση έχω και εγω τώρα που το λες

αχ με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας  να συζητάμε μετά για τα μωράκια μας 😊 και εγω δεν είχα τίποτα από συσπάσεις είναι η αλήθεια

δεν έμεινε πολύ δηλαδή και σε εσενα σε καμία βδομαδα λογικά θα γεννήσεις και εσυ το έφαγες όλο όπως και εγω 40 εβδομάδων και 2 μερες πήγα αλλά δεν ήθελε να βγει η δίκη μου 😋

 

Ευχαριστούμε!!!

ναι την άλλη βδομάδα γεννάω και εγώ αν δεν έχουμε κανενα απρόοπτο νωρίτερα θα μπω και ελπίζω να πιασει η πρόκληση αν χρειαστεί ... Ναι τη θυμάμαι την περίπτωση σου...εμένα είναι χαμηλά το μωρό ο τράχηλος θέλει δουλειά για να δούμε....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Σήμερα έμαθα ότι μπορούμε να πάμε να κάνουμε μοριακό στον εοδυ στο Περιστέρι δωρεάν. Τους είπα ότι το θέλω για να γεννήσω. 

Άντε γλιτώσαμε 40€ ❤️❤️

Ρώτα το μαιευτηριο αν το δέχονται, παλιά νομίζω ήθελαν να το κάνεις μέσα στο μαιευτηριο, βέβαια έτσι τα χρέωναν και 150ευρω. Μάλλον άλλαξε αυτό?? Δεν το γνωρίζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου τι κάνετε??

Εμείς βγήκαμε μια μέρα νωρίτερα από  χθες είμαστε σπιτακι μας.ειμασταν καλά και εγώ και ο μπέμπης οπότε μας άφησαν να φύγουμε.ευχομαι ότι καλύτερο σε όλες και με τα μωράκια σας αγκαλίτσα γρηγορα να τα χαρείτε.η ανάρρωση από την δική μου καισαρικη είναι πολύ καλή και γρήγορη οπότε δεν δυσκολεύομαι καθόλου μ αυτό.η τομή δεν ενοχλεί καν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mairy22 είπε:

Καλημερα,

 

έχω την εντύπωση πως δε μετράει για το μαιευτήριο με την έννοια πως δεν σου δίνουν χαρτί στον ΕΟΔΥ  μετράει μόνο για να ξέρεις αν είναι θετικός -αρνητικός για να το έχεις σε αποδεικτικο χαρτί  ιδιωτικά!

Στο τηλέφωνο του ρώτησα αν δίνουν χαρτί και είπανε ναι. Επειδή τους λέω το θέλω για το μαιευτήριο. 

στις πριν 26 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Ρώτα το μαιευτηριο αν το δέχονται, παλιά νομίζω ήθελαν να το κάνεις μέσα στο μαιευτηριο, βέβαια έτσι τα χρέωναν και 150ευρω. Μάλλον άλλαξε αυτό?? Δεν το γνωρίζω 

Όχι δεν τους νοιάζει να το κάνεις εκεί. Αρκει να τους φέρεις χαρτί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδή από Δευτέρα κάθε μέρα θα γεννάει και μια..χαχαχα πολύ πλάκα..θα έχουμε πολλά νέα.

Εγώ είμαι Πέμπτη. 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mairy22 είπε:

Ευχαριστούμε!!!

ναι την άλλη βδομάδα γεννάω και εγώ αν δεν έχουμε κανενα απρόοπτο νωρίτερα θα μπω και ελπίζω να πιασει η πρόκληση αν χρειαστεί ... Ναι τη θυμάμαι την περίπτωση σου...εμένα είναι χαμηλά το μωρό ο τράχηλος θέλει δουλειά για να δούμε....!!!

Άντε μακάρι να βελτιωθεί ο τράχηλος αυτές τις μερες που σου έχουν απομείνει 😊

@Katerina. ωραία κοπέλα μου που πήγατε σπίτι σας να ξεκουραστείτε και εσυ και το μωρακι σου 

περαστικα να είναι να μην σε ενόχληση καθόλου η τομή 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Γεννησαμε 14/9 τη κουκλάρα μας! Πήγαν όλα καλά! Εγώ λόγω καισαρικής είχα πονους αρκετούς αλλά από εχθές το μεσημέρι είμαι καλύτερα! 

Εύχομαι με το καλό σε όσες περιμένουν τα μωράκια τους! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Δηλαδή από Δευτέρα κάθε μέρα θα γεννάει και μια..χαχαχα πολύ πλάκα..θα έχουμε πολλά νέα.

Εγώ είμαι Πέμπτη. 🥰🥰

Αχ τι ωραία που θα έρθουν όλα τα μωράκια μαζί. Να τα δεχτείτε με το καλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irini5 γέννησε 08/08 36η εβδομάδα κοριτσακι 😻

@blueheart γέννησε 25/06 30η εβδομάδα αγορακι 😎

@Μαργαρίτσ γέννησε . 11/08 37η εβδομάδα κοριτσακι 😻

@Elk γέννησε 27/08 40 η εβδομάδα κοριτσακι 😻

@tina21. Γέννησε 8/09 35η εβδομάδα αγοράκια😎

@Katerina. 12/09  38η εβδομάδα αγοράκι 😎

@Maria1722 . 14/09  38η εβδομαδα κοριτσάκι 😻

 

 

@babyblue94 ΠΗΤ 30/09 κοριτσάκι 😻

@Olia4 ΠΗΤ 23/09 αγορακι😎

@Mairy22. ΠΗΤ 24/09 αγορακι 😎

@mariakater 24/09 αγορακι😎

@do-re-mi-fa-sol-la-si. ΠΗΤ 27/09 αγοράκι 😎

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maria1722 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Γεννησαμε 14/9 τη κουκλάρα μας! Πήγαν όλα καλά! Εγώ λόγω καισαρικής είχα πονους αρκετούς αλλά από εχθές το μεσημέρι είμαι καλύτερα! 

Εύχομαι με το καλό σε όσες περιμένουν τα μωράκια τους! 

 

Να σας ζήσει το κοριτσάκι σας πάντα γερο και ευτυχισμένο να είναι 

περαστικά στην μανούλα να περάσει γρήγορα ο πόνος 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maria1722να την χαίρεστε !!όλα τα καλά εύχομαι !!γρήγορη ανάρρωση κ σε εσένα μανούλα εύχομαι !!

@Katerina.αχ τι ωραία !!θα επανέλθει πολύ γρήγορα το σώμα σου λογικά αφού δεν πονάς !!άντε σιγά σιγά θα βρείτε τους ρυθμούς σας στο σπίτι και θα χαλαρώσεις !!

@Elkκρεατακια από τόσο νωρίς ;;απλώς το υπέθεσε να φανταστώ ε ;;κ εμάς χθες βράδυ ήταν πολύ βουλωμένη μυτούλα αλλά σήμερα από μόνη της υποχώρησε ..

@babyblue94αβ θες την γνώμη μου ρωτά και κανέναν άλλον εοδυ η και το μαιευτήριο για σίγουρα...εμένα πάντως για ραπίντ που είχα κάνει σε μονάδα τους δε μου έδωσαν ποτέ χαρτί..απλώς μου είχαν πει πως αν είναι θετική θα μου τηλεφωνούσαν ..

 

Αχ άντε τι ωραία θα γεμίσουμε μωράκια σε λίγες ημέρες !θα λέμε μετά όλες αλλου είδους νέα !!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maria1722 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Γεννησαμε 14/9 τη κουκλάρα μας! Πήγαν όλα καλά! Εγώ λόγω καισαρικής είχα πονους αρκετούς αλλά από εχθές το μεσημέρι είμαι καλύτερα! 

Εύχομαι με το καλό σε όσες περιμένουν τα μωράκια τους! 

 

Τέλεια κορίτσι μου να σου ζήσει η κουκλίτσα σου να είναι γερη και καλότυχη. Υπομονή κάθε μέρα θα είσαι και καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

Μια χαρά εγώ πλήρωσα από 45 ευρώ ένα για εμένα και ένα για τον άντρα μου για να πάμε, σε μικροβιολογικό το έκανα μέσα στα μαιευτήρια δεν ξέρω ποσο κάνουν αλλά αφού τα βρήκες δωρεάν μια χαρά να πας να τα κανείς εκεί 

@Olia4 κανείς περπάτημα και ασκήσεις για να μπορέσει να κατέβει το μωράκι ; 

Ναι ναι!!!! Τα πάντα!!!! Μάλλον έχει βολευτει στην κοιλίτσα χαχαχχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Ναι ναι!!!! Τα πάντα!!!! Μάλλον έχει βολευτει στην κοιλίτσα χαχαχχα! 

Χαχαχα πολύ πιθανό δεν θέλουν να βγουν 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maria1722 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Γεννησαμε 14/9 τη κουκλάρα μας! Πήγαν όλα καλά! Εγώ λόγω καισαρικής είχα πονους αρκετούς αλλά από εχθές το μεσημέρι είμαι καλύτερα! 

Εύχομαι με το καλό σε όσες περιμένουν τα μωράκια τους! 

 

Να σας ζήσει η μικρούλα σας!!!!! Να είστε καλά κ οι δύο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

@Maria1722να την χαίρεστε !!όλα τα καλά εύχομαι !!γρήγορη ανάρρωση κ σε εσένα μανούλα εύχομαι !!

@Katerina.αχ τι ωραία !!θα επανέλθει πολύ γρήγορα το σώμα σου λογικά αφού δεν πονάς !!άντε σιγά σιγά θα βρείτε τους ρυθμούς σας στο σπίτι και θα χαλαρώσεις !!

@Elkκρεατακια από τόσο νωρίς ;;απλώς το υπέθεσε να φανταστώ ε ;;κ εμάς χθες βράδυ ήταν πολύ βουλωμένη μυτούλα αλλά σήμερα από μόνη της υποχώρησε ..

@babyblue94αβ θες την γνώμη μου ρωτά και κανέναν άλλον εοδυ η και το μαιευτήριο για σίγουρα...εμένα πάντως για ραπίντ που είχα κάνει σε μονάδα τους δε μου έδωσαν ποτέ χαρτί..απλώς μου είχαν πει πως αν είναι θετική θα μου τηλεφωνούσαν ..

 

Αχ άντε τι ωραία θα γεμίσουμε μωράκια σε λίγες ημέρες !θα λέμε μετά όλες αλλου είδους νέα !!!

 

Ναι το υπέθεσε για αυτό μου είπε θα το δουμε στην πορεία αυτό αν είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η irini5 είπε:

@Maria1722να την χαίρεστε !!όλα τα καλά εύχομαι !!γρήγορη ανάρρωση κ σε εσένα μανούλα εύχομαι !!

@Katerina.αχ τι ωραία !!θα επανέλθει πολύ γρήγορα το σώμα σου λογικά αφού δεν πονάς !!άντε σιγά σιγά θα βρείτε τους ρυθμούς σας στο σπίτι και θα χαλαρώσεις !!

@Elkκρεατακια από τόσο νωρίς ;;απλώς το υπέθεσε να φανταστώ ε ;;κ εμάς χθες βράδυ ήταν πολύ βουλωμένη μυτούλα αλλά σήμερα από μόνη της υποχώρησε ..

@babyblue94αβ θες την γνώμη μου ρωτά και κανέναν άλλον εοδυ η και το μαιευτήριο για σίγουρα...εμένα πάντως για ραπίντ που είχα κάνει σε μονάδα τους δε μου έδωσαν ποτέ χαρτί..απλώς μου είχαν πει πως αν είναι θετική θα μου τηλεφωνούσαν ..

 

Αχ άντε τι ωραία θα γεμίσουμε μωράκια σε λίγες ημέρες !θα λέμε μετά όλες αλλου είδους νέα !!!

 

Ναι μίλησα ξανά μαζί τους και μου είπανε ότι θα μου δώσουν κανονικά χαρτί..τους είπα ότι το θέλω Τετάρτη πρωί ώστε και κάτι να πάει στραβά και να μην το πάρω να μπορώ να πάω σε ιδιωτικό..τώρα θα δούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα κορίτσια πονάει τρομερά η λεκάνη μου..και η ουριτσα πίσω στην μέση. Αφού περπατάω και μου κόβονται τα πόδια. Πφφφ τι να κάνω δεν ξέρω...και επίσης ξύπνησα το πρωί και η κοιλιά είχε βαρύνει προς τα εμπρός. Βέβαια δεν πιστεύω ότι έχει αλλάξει θέση επειδή το πιάνω πάλι αλλά λίγο πιο χαμηλά από ότι συνήθως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Σήμερα κορίτσια πονάει τρομερά η λεκάνη μου..και η ουριτσα πίσω στην μέση. Αφού περπατάω και μου κόβονται τα πόδια. Πφφφ τι να κάνω δεν ξέρω...και επίσης ξύπνησα το πρωί και η κοιλιά είχε βαρύνει προς τα εμπρός. Βέβαια δεν πιστεύω ότι έχει αλλάξει θέση επειδή το πιάνω πάλι αλλά λίγο πιο χαμηλά από ότι συνήθως. 

Πώς είσαι σμρ????? Μήπως κουράστηκες λίγο παραπάνω η περπατήσες αρκετά???? Αν κ έτσι όπως μας τα λες νομίζω ότι έχει κατέβει το μωράκι! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Πώς είσαι σμρ????? Μήπως κουράστηκες λίγο παραπάνω η περπατήσες αρκετά???? Αν κ έτσι όπως μας τα λες νομίζω ότι έχει κατέβει το μωράκι! 😁

Καλημέρα. Σήμερα ήμουν λίγο καλύτερη. Ναι μπορεί να έχει κατέβει αλλά δεν πρέπει να έχει γυρίσει με το κεφάλι κάτω. Έτσι πιστεύω. Πρέπει να έχει κατέβει προς τα κάτω γενικά γιατί κρέμεται λίγο μπροστά η κοιλιά μου. 

Γενικά ακόμα με πονάει η λεκάνη σε πιο καλό βαθμό. Γενικά πρέπει αυτή η τελευταία εβδομάδα από σωματικής πλευράς να είναι η χειρότερη μου. . 

Το μωρό τι νιώθω να κουνιέται μέσα στην μέρα αρκετές φορές αλλά έχουν μειωθεί οι κινήσεις. Διάβασα ότι τώρα στο τέλος έτσι γίνεται επειδή δεν έχει χώρο. Και σε εσάς  το ίδιο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Καλο σκ να έχουμε! Να σας ρωτήσω κάτι? Όσες κάνατε καισαρική με τον καθετήρα πως την παλέψατε????? 

Καλησπέρα κορίτσια 

Είναι πιο εύκολο από όσο νομίζεις και εγώ το είχα άγχος δεν το καταλαβαίνεις ούτε όταν το βάζουν ούτε όταν βγαίνει.μονο την πρώτη μέρα το έχεις. 

στις πριν 56 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα. Σήμερα ήμουν λίγο καλύτερη. Ναι μπορεί να έχει κατέβει αλλά δεν πρέπει να έχει γυρίσει με το κεφάλι κάτω. Έτσι πιστεύω. Πρέπει να έχει κατέβει προς τα κάτω γενικά γιατί κρέμεται λίγο μπροστά η κοιλιά μου. 

Γενικά ακόμα με πονάει η λεκάνη σε πιο καλό βαθμό. Γενικά πρέπει αυτή η τελευταία εβδομάδα από σωματικής πλευράς να είναι η χειρότερη μου. . 

Το μωρό τι νιώθω να κουνιέται μέσα στην μέρα αρκετές φορές αλλά έχουν μειωθεί οι κινήσεις. Διάβασα ότι τώρα στο τέλος έτσι γίνεται επειδή δεν έχει χώρο. Και σε εσάς  το ίδιο; 

Έτσι ήμουν κ εγώ την τελευταία βδομάδα. Πλησιάζεις κορίτσι μου.οι κινήσεις είχαν μειωθεί λόγω χώρου πιο πολύ στα πλάγιο ένιωθα τις κινήσεις του μωρού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...