Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!!!πως είστε ;;;

Εμείς σήμερα φτάσαμε τα 2.5κιλα και είμαι πολύ χαρούμενη !!!

Ωραία γωνιτσα !!!δύο σελτεδακια κ βολευεσαι ;;δε στα έχει κάνει χάλια ;;εμείς έχουμε πάρα πολλά ...τα κάνει συνεχώς στην αλλαξιερα όσο γρήγορες κ να είναι οι κινήσεις κ στο μπάνιο...

Ποιον κάδο έχεις ;;και εμείς έχουμε κ είναι ο τι πιο βολικό υπάρχει !!!βέβαια τα ανταλλακτικά δε τα λες και φτηνά !!

Το πρώτο εμβόλιο ;;έλα ρε συ τι ωραία !!θα πάρει τα αντισώματα του..μια χαρά .σίγουρα θα είναι δύσκολο για αυτόν και ίσως να ανεβάσει λίγο...πάντα λερώνει αλλά κάποιες φορές δεν έχει κάνει πολλά...αυτές έχω και εγώ με την γραμμή τις premium care..αλλά έτσι κ αλλιώς ανά δύο ώρες που μας είπε η παιδίατρος πάντα έχει κάνει κάτι..δε ξέρω ..με μοερδευοτν οι πάνες..εμένα δε κλαίει..

.στην αρχή όμως δε ξέραμε και αλλάζαμε πάνα λιγότερα συχνά

Τέλεια έχει πάρει τέλεια κιλακια το νινακι σου...δεν πειράζει κάτσε να ξεκουραστείς..τι να κάνεις...λίγο ακόμα υπομονη...μπηκες στον μήνα σου ;;

 

Ναι έτσι λένε 6-8εκ των οποίων οι δύο θα έχουν κακά ...σου πέρασαν τα πονάκια ε ;;έλα σιγά σιγά ετοιμάζεσαι !!!νομίζω όλες εσένα περιμένουμε ως την επόμενη χιχιχι...αλλά ίσως κάνει κάποια αλλαγή την έκπληξη !!εσένα το ζουζούνι σου καλοπερναει μαζί σου !!

Χαχαχα δεν λέει να βγει αύριο για τον γιατρό κλεινω 40 εβδομάδες  ηθελα η αλήθεια να ξεκινήσει ο τοκετός από μόνος του και ας πάω για καισαρική έχω διαβάσει ότι όταν είναι έτοιμο το μωρο να βγει αυτό δίνει σήμα να σπάσουν τα νερά εεε από ότι φαίνεται δεν την βλέπω να δίνει σήμα είχα μια ελπίδα εχτές αλλά τελικά λαθος συναγερμός σήμερα δεν έχω πονακια για την ώρα τουλάχιστον έχω και άγχος να πάω την Παρασκευή να με δει η μαία να δω τι θα μου πει 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια μου.

@Elk μάλλον είναι καλά στην κοιλίτσα και δεν θέλει να βγει,έχει βολευτεί φαίνεται.

@Mairy22αφού είσαι 36+4 έχεις μπει στο μήνα σου νομίζω. Διανυεις την 37η εβδομάδα τώρα.ο γιατρός σου είπε ότι δεν έχεις μπει?

@blueheartτέλεια τα έχεις τακτοποίησει στην αλλαξιερα ολα.σε βολεύει?εκει αλλαζεις το μωράκι?

 

@irini5πήρατε βαρος τέλεια!!τη ζυγιζεις καθε μερα ?ο παιδιατρος σου είπε να αλλάζεις κάθε 2ωρες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mairy22 είπε:

Είμαι 36 και 4 μέρες ,το Σάββατο πρώτα ο Θεός μπαίνω στον μηνά μου...έχω τράχηλο 2,2 ελπίζω να μη μας κάνει έκπληξη...να περιμένει λίγο ακόμα....😍Αχ τι ωραία εσείς μπάινεται σε πρόγραμμα σιγά σιγά με τα μωράκια σας.....

Έχεις μπει καλέ στον μήνα σου. Διανύεις την 37 η τώρα.  Εγώ έχω και την εφαρμογή που μου τα δίχνει..και από 36 και μετά με βάζει στον τελευταίο μήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Katerina. είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.

@Elk μάλλον είναι καλά στην κοιλίτσα και δεν θέλει να βγει,έχει βολευτεί φαίνεται.

@Mairy22αφού είσαι 36+4 έχεις μπει στο μήνα σου νομίζω. Διανυεις την 37η εβδομάδα τώρα.ο γιατρός σου είπε ότι δεν έχεις μπει?

@blueheartτέλεια τα έχεις τακτοποίησει στην αλλαξιερα ολα.σε βολεύει?εκει αλλαζεις το μωράκι?

 

@irini5πήρατε βαρος τέλεια!!τη ζυγιζεις καθε μερα ?ο παιδιατρος σου είπε να αλλάζεις κάθε 2ωρες ?

Λαθος δικό μου κορίτσιαααα

35 και 4 μέρες διανύω την 36 εβδομάδα....ρώτησα γιατρό και Μαία μόλις κλίσω την 36 δλδ το σαββατο μπάινω στον μήνα μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Έχεις μπει καλέ στον μήνα σου. Διανύεις την 37 η τώρα.  Εγώ έχω και την εφαρμογή που μου τα δίχνει..και από 36 και μετά με βάζει στον τελευταίο μήνα. 

Εκανα λάθος από τη βιασύνη μου επειδή θέλω να μπώ στο μήνα μου .....χαχαχ

35 και 4 μέρες είμαι δλδ διανύω την 36η μόλις αρχίσει η 37 μπαίνω στο μήνα μου έχω ρωτήσει και το γιατρό πότε μπαίνουμε στο μήνα μας γιατί τα διάφορα σαιτ σε μπερδεύουν με τις εβδομάδες...

Γι αυτό θέλει να μπω στο μήνα μου και να πάρω ΄λίγο και μου είπε ξεκούραση αυστηρά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mairy22 είπε:

Εκανα λάθος από τη βιασύνη μου επειδή θέλω να μπώ στο μήνα μου .....χαχαχ

35 και 4 μέρες είμαι δλδ διανύω την 36η μόλις αρχίσει η 37 μπαίνω στο μήνα μου έχω ρωτήσει και το γιατρό πότε μπαίνουμε στο μήνα μας γιατί τα διάφορα σαιτ σε μπερδεύουν με τις εβδομάδες...

Γι αυτό θέλει να μπω στο μήνα μου και να πάρω ΄λίγο και μου είπε ξεκούραση αυστηρά....

Ρ΄ώτα το γιατρό σου η τη μαιά σου γιατι οι εφαρμογες δεν τα λένε καλά....οτι θ΄έλει βαζει ο καθένας ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!!!πως είστε ;;;

Εμείς σήμερα φτάσαμε τα 2.5κιλα και είμαι πολύ χαρούμενη !!!

Ωραία γωνιτσα !!!δύο σελτεδακια κ βολευεσαι ;;δε στα έχει κάνει χάλια ;;εμείς έχουμε πάρα πολλά ...τα κάνει συνεχώς στην αλλαξιερα όσο γρήγορες κ να είναι οι κινήσεις κ στο μπάνιο...

Ποιον κάδο έχεις ;;και εμείς έχουμε κ είναι ο τι πιο βολικό υπάρχει !!!βέβαια τα ανταλλακτικά δε τα λες και φτηνά !!

Το πρώτο εμβόλιο ;;έλα ρε συ τι ωραία !!θα πάρει τα αντισώματα του..μια χαρά .σίγουρα θα είναι δύσκολο για αυτόν και ίσως να ανεβάσει λίγο...πάντα λερώνει αλλά κάποιες φορές δεν έχει κάνει πολλά...αυτές έχω και εγώ με την γραμμή τις premium care..αλλά έτσι κ αλλιώς ανά δύο ώρες που μας είπε η παιδίατρος πάντα έχει κάνει κάτι..δε ξέρω ..με μοερδευοτν οι πάνες..εμένα δε κλαίει..

.στην αρχή όμως δε ξέραμε και αλλάζαμε πάνα λιγότερα συχνά

Τέλεια έχει πάρει τέλεια κιλακια το νινακι σου...δεν πειράζει κάτσε να ξεκουραστείς..τι να κάνεις...λίγο ακόμα υπομονη...μπηκες στον μήνα σου ;;

 

Ναι έτσι λένε 6-8εκ των οποίων οι δύο θα έχουν κακά ...σου πέρασαν τα πονάκια ε ;;έλα σιγά σιγά ετοιμάζεσαι !!!νομίζω όλες εσένα περιμένουμε ως την επόμενη χιχιχι...αλλά ίσως κάνει κάποια αλλαγή την έκπληξη !!εσένα το ζουζούνι σου καλοπερναει μαζί σου !!

Καλημέρα κορίτσια! 
 

Όχι δεν έχω πάρει μόνο δυο σελτεδακια 😬 έχω πάρει δυο καλύμματα σαν σελτεδακια για το μαξιλαράκι της αλλαξιερας. Αλλά μέχρι στιγμής δεν μας τα λερώνει ιδιαίτερα. Οπότε χρησιμοποιώ πιο πολύ τα μικρά όταν τρώει. 
 

κάδο έχω αυτόν εδώ της chicco και δεν χρειάζεται τίποτα από ανταλλακτικά. Παίρνει απλές σακούλες. 

https://www.skroutz.gr/s/15191156/Chicco-Κάδος-Απόρριψης-Πανών-09481.html

@Mairy22και @Elk ετοιμάζεστε κορίτσια! Να μην κουράζεστε πολύ αυτές τις μέρες. Σας περιμένει άλλη κούραση μετά αλλά θα είναι πιο γλυκιά ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Δηλαδή έχουν αναισθησιολόγο για τις καισαρικές αλλά όχι για το φυσιολογικό τοκετό; Γιατί κάτι μπορεί να πάει στραβά και να χρειαστεί κάποια καισαρική βράδυ. Περίεργο μου φαίνεται να μην υπάρχει αναισθησιολόγος βράδυ στο μαιευτήριο. Ελπίζω όλα να πάνε καλά! Λίγες μέρες σου έμειναν και σύντομα θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά. 
 

εμείς αλλαξιερα έχουμε την απλή φουσκωτή του ικεα και έχω πάρει δυο καλύμματα - είναι σαν σελτεδακια. Μας έχει βολέψει πολύ. Για αφρόλουτρο θα σου πρότεινα ένα με αντλία να πατάς από πάνω γιατί θα θέλεις να κάνεις πραγματάκια με το ένα χέρι εφόσον στο άλλο θα έχεις το μωρό. Septona και Pharmasept συμφέρουν και έχουν αντλία. 

φωτό από την αλλαξιερα μας. Να σας πω πως αυτό που έχω αγαπήσει είναι ο κάδος για τις πάνες. Τον θεωρούσα αχρείαστο προτού γεννήσω αλλά  έχει αποδειχτεί σωτήριος μιας και μπορείς να πετάξεις την πάνα επιτόπου, να μη χρειαστεί να ξεφορτωθείς σκουπίδια άμεσα και να γλιτώσεις από «άσχημες»μυρωδιές. Εμάς λερώνει στανταρ 8 πάνες έτσι τον αδειάζουμε μια φορά τη μέρα. 

 

DE658D7F-F6B9-4ED0-8196-51276D822790.thumb.jpeg.c8d37d7fb6dbf906bc9af02cc4e319fd.jpeg

Μα τι ωραία που τα έχεις φτιάξει!!!!!!! Μπράβο σου!!!!!!!!! Κ μεγάλη αλλαξιερα αποτι φαίνεται! Ο κάδος όμως μετά θέλει ειδική σακούλιτσα ε???? 

Αναισθησιολογο πάντα έχουν στα νοσοκομεία! Όμως δεν κάνουν όλοι επισκληριδιο! Στις καισαρικές εδώ κάνουν ολική γι'αυτό ακριβώς τον λόγο. Γτ όσες κοπέλες είναι να γεννήσουν βράδυ η ξημερώματα κ δεν αντέξουν τον πόνο χωρίς επισκληριδιο ζητάνε καισαρική. Δεν είναι δλδ όπως τα νοσοκομεία που είναι για γέννες κ εννοείται όλοι οι αναισθησιολογοι ειδικεύονται κ πάνω στην επισκληριδιο. Πλέον κ αφού μας τα εξήγησαν δεν αγχώνομαι!!! Ότι γίνει..... ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mairy22 είπε:

Είμαι 36 και 4 μέρες ,το Σάββατο πρώτα ο Θεός μπαίνω στον μηνά μου...έχω τράχηλο 2,2 ελπίζω να μη μας κάνει έκπληξη...να περιμένει λίγο ακόμα....😍Αχ τι ωραία εσείς μπάινεται σε πρόγραμμα σιγά σιγά με τα μωράκια σας.....

Κορίτσι μου χωρίς να θέλω να σε αγχωσω νομίζω πως έχεις μπει ήδη στον μήνα σου!!!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mairy22 είπε:

Είμαι 36 και 4 μέρες ,το Σάββατο πρώτα ο Θεός μπαίνω στον μηνά μου...έχω τράχηλο 2,2 ελπίζω να μη μας κάνει έκπληξη...να περιμένει λίγο ακόμα....😍Αχ τι ωραία εσείς μπάινεται σε πρόγραμμα σιγά σιγά με τα μωράκια σας.....

Εγώ έχω τράχηλο πριν μια βδομαδα που πήγα 3 και θεωρείται πολύ για την φάση που είμαι τώρα… θα πάω πάλι Παρασκευή να με δει να δούμε ποσο έχει πάει τώρα που κάνω και περπατημα.. 

συμφωνώ με την @Olia4 Αφού ειδα έχεις ΠΗΤ 24/9 σήμερα ο μήνας έχει 24/8 θεωρητικά έχεις μπει στο μήνα σου κορίτσι μου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγώ έχω τράχηλο πριν μια βδομαδα που πήγα 3 και θεωρείται πολύ για την φάση που είμαι τώρα… θα πάω πάλι Παρασκευή να με δει να δούμε ποσο έχει πάει τώρα που κάνω και περπατημα.. 

συμφωνώ με την @Olia4 Αφού ειδα έχεις ΠΗΤ 24/9 σήμερα ο μήνας έχει 24/8 θεωρητικά έχεις μπει στο μήνα σου κορίτσι μου 😊

Το Σαββατο σε 3 μέρες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσι μου χωρίς να θέλω να σε αγχωσω νομίζω πως έχεις μπει ήδη στον μήνα σου!!!!! 🥰

μακάρι να ήμουν αλλα έκανα λάθος το είπα παραπάνω  διανύω την 36 η εβδομάδα..35 και 4 είμαι ...

Κορίτσια μόλις κλεισουμε την 36 εβδομάδα μπαίνουμε στο μήνα μας έχω ρωτήσει Γιατρό και μια μαία ....4 εβδομάδες μέχρι την 40η...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mairy22 είπε:

Το Σαββατο σε 3 μέρες.....

εγώ είχα θέμα με τράχηλο οριακό ξεκίνησα με 2,5 και έμεινε σταθερός ευτυχώς απλά πήγε 2,2 τώρα που κοντεύω....μου είπε ξεκούραση..λογικά επειδή άρχισε να υποχωρέι θα πέσει και θέλει να μπω και να πάρψ λίγο 9 ο μου είπε επειδή είμαι πρωτότοκη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irini5  γέννησε  08/08 36η εβδομάδα κοριτσακι 😻

@blueheart γέννησε 25/06 30η εβδομάδα αγορακι 😎

@Μαργαρίτσ γέννησε . 11/08 37η εβδομάδα  κοριτσακι 😻

@babyblue94   ΠΗΤ 30/09  κοριτσάκι 😻

@Elk     ΠΗΤ 28/08 κοριτσακι 😻

@Olia4     ΠΗΤ 23/09 αγορακι😎

@Mairy22. ΠΗΤ  24/09 αγορακι 😎

@mariakater  24/09 αγορακι😎

@Katerina. 26/09 αγοράκι 😎

@tina21.  20/10   αγοράκια😎

@do-re-mi-fa-sol-la-si. ΠΗΤ 27/09 αγοράκι 😎

@Maria1722 ΠΗΤ. 24/09 κοριτσάκι 😻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 
 

Όχι δεν έχω πάρει μόνο δυο σελτεδακια 😬 έχω πάρει δυο καλύμματα σαν σελτεδακια για το μαξιλαράκι της αλλαξιερας. Αλλά μέχρι στιγμής δεν μας τα λερώνει ιδιαίτερα. Οπότε χρησιμοποιώ πιο πολύ τα μικρά όταν τρώει. 
 

κάδο έχω αυτόν εδώ της chicco και δεν χρειάζεται τίποτα από ανταλλακτικά. Παίρνει απλές σακούλες. 

https://www.skroutz.gr/s/15191156/Chicco-Κάδος-Απόρριψης-Πανών-09481.html

@Mairy22και @Elk ετοιμάζεστε κορίτσια! Να μην κουράζεστε πολύ αυτές τις μέρες. Σας περιμένει άλλη κούραση μετά αλλά θα είναι πιο γλυκιά ❤️ 

Έχει κάτι ειδικό αυτός ο καδος? Πολύ ακριβός μου φαίνεται... 😲😲😲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια με πήρε ο γιατρός μου τηλέφωνο να δει πως είμαι.. 

Με ρώτησε αν κινητέ το μωρο αν είμαι καλά του ειπα ότι είμαι καλά απλά με πιάνει ταχυπαλμία έφτασα μέχρι 120 παλμούς μου ήμουν σε κλειστό χώρο με μάσκα και με έπιασε δύσπνοια λέει πάνω από 100 δεν είναι καλό να πηγαίνω να το παρακολουθώ και να αποφεύγω να κάθομαι σε κλειστό χώρο με μάσκα.. επισης μου ειπε την Παρασκευή που θα με δει η μαία ανεξάρτητα με το το έχει γίνει με τον τράχηλο καλό είναι όπως και να έχει να κάνουμε εισαγωγή το Σάββατο δεν θέλει να με αφήσει άλλο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια με πήρε ο γιατρός μου τηλέφωνο να δει πως είμαι.. 

Με ρώτησε αν κινητέ το μωρο αν είμαι καλά του ειπα ότι είμαι καλά απλά με πιάνει ταχυπαλμία έφτασα μέχρι 120 παλμούς μου ήμουν σε κλειστό χώρο με μάσκα και με έπιασε δύσπνοια λέει πάνω από 100 δεν είναι καλό να πηγαίνω να το παρακολουθώ και να αποφεύγω να κάθομαι σε κλειστό χώρο με μάσκα.. επισης μου ειπε την Παρασκευή που θα με δει η μαία ανεξάρτητα με το το έχει γίνει με τον τράχηλο καλό είναι όπως και να έχει να κάνουμε εισαγωγή το Σάββατο δεν θέλει να με αφήσει άλλο.. 

Με το καλό κορίτσι μου..οτι πει ο γιατρός ....!!!!Π΄άμε δυναμικάαα!!!!😍

Έχε κατα νου πως σε λίγο θα αντικρίσεις το παιδάκι σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια με πήρε ο γιατρός μου τηλέφωνο να δει πως είμαι.. 

Με ρώτησε αν κινητέ το μωρο αν είμαι καλά του ειπα ότι είμαι καλά απλά με πιάνει ταχυπαλμία έφτασα μέχρι 120 παλμούς μου ήμουν σε κλειστό χώρο με μάσκα και με έπιασε δύσπνοια λέει πάνω από 100 δεν είναι καλό να πηγαίνω να το παρακολουθώ και να αποφεύγω να κάθομαι σε κλειστό χώρο με μάσκα.. επισης μου ειπε την Παρασκευή που θα με δει η μαία ανεξάρτητα με το το έχει γίνει με τον τράχηλο καλό είναι όπως και να έχει να κάνουμε εισαγωγή το Σάββατο δεν θέλει να με αφήσει άλλο.. 

Αχ τι υπέροχο το Σάββατο θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά. ❤️❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ποια μαντηλάκια είναι σκέτα νερού; 

Τα pure λένε ότι είναι νερού. Τα άλλα τα sensitive ;;; Ξέρετε αν είναι σκέτα νερού; 

Λένε ότι μέχρι 3 μηνών πρέπει να χρησιμοποιούμε μόνο νερού αααν χρειαστεί να χρησιμοποιήσουμε μαντηλάκια. Και θέλω να δω ποια είναι του νερού 

IMG_20220824_143951.jpg

IMG_20220824_143940.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια με πήρε ο γιατρός μου τηλέφωνο να δει πως είμαι.. 

Με ρώτησε αν κινητέ το μωρο αν είμαι καλά του ειπα ότι είμαι καλά απλά με πιάνει ταχυπαλμία έφτασα μέχρι 120 παλμούς μου ήμουν σε κλειστό χώρο με μάσκα και με έπιασε δύσπνοια λέει πάνω από 100 δεν είναι καλό να πηγαίνω να το παρακολουθώ και να αποφεύγω να κάθομαι σε κλειστό χώρο με μάσκα.. επισης μου ειπε την Παρασκευή που θα με δει η μαία ανεξάρτητα με το το έχει γίνει με τον τράχηλο καλό είναι όπως και να έχει να κάνουμε εισαγωγή το Σάββατο δεν θέλει να με αφήσει άλλο.. 

Αχ κοριτσάκι μου με το καλό!το Σάββατο θα είσαι αγκαλίτσα με το μωράκι σου.οτι σου είπε ο γιατρός. Ξεκουρασου μέχρι τότε και όλα θα πάνε τέλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια ποια μαντηλάκια είναι σκέτα νερού; 

Τα pure λένε ότι είναι νερού. Τα άλλα τα sensitive ;;; Ξέρετε αν είναι σκέτα νερού; 

Λένε ότι μέχρι 3 μηνών πρέπει να χρησιμοποιούμε μόνο νερού αααν χρειαστεί να χρησιμοποιήσουμε μαντηλάκια. Και θέλω να δω ποια είναι του νερού 

IMG_20220824_143951.jpg

IMG_20220824_143940.jpg

Τα pure aqua είναι αυτά με το νερό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Katerina. είπε:

Τα pure aqua είναι αυτά με το νερό 

Ααα για αυτό μάλλον είναι πιο ακριβά. Τα sensitive λογικά δεν είναι ευχαριστώ πολύ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katerina. @babyblue94 @Mairy22Ευχαριστώ πολύ κορίτσια αχ έχω πολύ άγχος να πάνε όλα καλά 😊

Με το καλό και εσεις να έρθουν τα μωράκια σας στην αγκαλιά σας 

δεν γνωριζω καθόλου πια είναι νερού από αυτα  τα μωρο μαντήλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Έχει κάτι ειδικό αυτός ο καδος? Πολύ ακριβός μου φαίνεται... 😲😲😲

Το βασικό είναι ότι δεν χρειάζεται ανταλλακτικά και ειδικές σακούλες που στοιχίζουν στην πορεία ένα σκασμό λεφτά. Παίρνει απλές σακούλες πχ σούπερ μάρκετ και χωράει πολλές πάνες (από τις μικρές τουλάχιστον), σίγουρα πάνω από 10. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια με πήρε ο γιατρός μου τηλέφωνο να δει πως είμαι.. 

Με ρώτησε αν κινητέ το μωρο αν είμαι καλά του ειπα ότι είμαι καλά απλά με πιάνει ταχυπαλμία έφτασα μέχρι 120 παλμούς μου ήμουν σε κλειστό χώρο με μάσκα και με έπιασε δύσπνοια λέει πάνω από 100 δεν είναι καλό να πηγαίνω να το παρακολουθώ και να αποφεύγω να κάθομαι σε κλειστό χώρο με μάσκα.. επισης μου ειπε την Παρασκευή που θα με δει η μαία ανεξάρτητα με το το έχει γίνει με τον τράχηλο καλό είναι όπως και να έχει να κάνουμε εισαγωγή το Σάββατο δεν θέλει να με αφήσει άλλο.. 

με το καλό και με ένα πόνο! Σύντομα θα έχεις αγκαλιά το μωράκι σου ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έλα κορίτσι μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον❤️ η μητρα και ο τράχηλος είναι πεντακάθαρα! Ίσως η περίοδος να αργησει και να έρθει μέχρι και σε 50 μέρες και να μην ανησυχήσω! Μου έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις για αυτοάνοσα και θρομβοφιλια τις έκανα και θα βγουν μέχρι την Τρίτη! Επίσης περιμενουμε να βγουν και οι καρυοτυποι (εμβρύου και οι δικοί μας) και μετά το πασχα έκλεισα ραντεβού να με δει και να συζητήσουμε τι θα βγάλουν οι εξετάσεις και έχει στο μυαλό του να μου δώσει κάποια αγωγη γτ έπεσαν λίγο και τα ανδρογονα μου και με βάση το ιστορικό μου και τος εξετάσεις να μου δώσει αγωγη! Επίσης μου είπε να μη τρώω κάποια τρόφιμα και να μη περνώ κάποιες βιταμίνες γτ πυροδοτούν τις ενδορφινες με αποτελεσμα να μη κάνω ποιοτικά ωάρια! Τελος μου είπε πως αφού θα λείπει ο σύντροφος το καλοκαιρι μπορούμε να καταψηξει ο σύντροφος σπερμα και να κάνω σπερματεγχυνση κάποια στιγμή το καλοκαιρι αφού παρω την αγωγη και μετά🙏
    • Ναι ακούγονται ενθαρρυντικά 🙏μου είπε θα το παλέψουμε μαζί και είμαι σίγουρος ότι το μωρακι θα έρθει🙏 δυστυχώς τις γιορτές δεν θα είναι ο σύντροφος εδώ όποτε θα τις περάσουμε μοναχικά! Θα πάω στα πεθερικά μου βέβαια αλλά όσο να ναι δεν είναι το ίδιο😢 ευτυχως μου το είπε και από μόνος του ότι αν λείπει ο σύντροφος θα κάνουμε μαζί την προσπάθεια 🙏 Ενδιαφέρεται πολύ γ αυτό και εγώ τον εμπιστεύομαι πολύ! Δεν με ξεπετάει και μας εξηγεί τα πάντα 🙏 Ναι ενοιωσα μια ανακούφιση γτ θέλει να το ψάξουμε λιγακι αλλά και μου δεν μας άφησε να προσπαθησουμε μόνοι μας και βλεπουμε! Από μονος του μας είπε ότι αν θελουμε να κάνουμε σπερματεγχυνση  να καταλήξουμε σπερμα και ας λείπει ο συζυγος θα το κάνουμε μαζί με τον γιατρό 🙏 Κορίτσι μου η διατροφή που ανέφερα προφανώς είναι για την δικιά μου περίπτωση με βάση το ιστορικό μου (ΣΠΩ, υψηλή αμη, χαμηλά ανδρογονα, υπερινσουλιναιμια κτλ) μη βάζεις κατά νου αυτά που είπα γτ κάθε περίπτωση είναι διαφορετική! Μου είπε να αποφεύγω αυτά καθώς πυροδοτούν τις ενδορφινες και κατά συνέπεια δεν βοηθούν σε ποιοτικά ωάρια! Μου είπε επακριβώς πως αν σας πηγαινα για εξωσωματικη θα σας έπαιρναν 4000-5000 και θα περνάμε τα τέτοια μας τώρα! Έτσι ακριβώς μου είπε🤪 θέλει λέει να το παλέψουμε ακόμη να βγουν και οι εξετάσεις και από εκεί και περα να δούμε πως θα προχωρήσουμε🙏 αχ κοριτσάκι μου τι έχεις περάσει και εσυ😩
    • ΄Άρα αυτά επιτρέπονται και βοηθάνε; Τότε ο γιατρός της @Mpourmpouloγιατί της είπε να τα ελαττώσει;
    • Γεια σας κορίτσια. Προσφατα πήγα στο μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης να πάρω το μηλαρακι και την ζώνη. Μου είπαν για 3ημερη νηστεία , αλλά την τρίτη μέρα εγώ έφαγα παγωτό το πρωί το ξέχασα και την4η μέρα έφαγα το μηλαρακι κανονικά. Δεν ξέρω τι έπαθα εκείνη την ημέρα και το ξέχασα τελειωσ ότι έκανα νηστεία ... Τώρα θεωρείτε άκυρο;  Να ξαναπάρω μηλαρακι να ξεκινήσω πάλι απ' την αρχή;  Είμαι πάρα πολύ στεναχωρημένη ... Προσπαθώ 3 χρόνια για μωράκι αλλά δεν έρχεται ..😔😔😔😔😥
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...