Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Όλα μια χαρά σημασία έχει να παίρνει βαρος το μωρακι να μεγαλώνει😊  εξετάσεις αίματος τις είχες κάνει στο μαιευτήριο και βγήκαν τώρα το αποτελέσματα ; Στο μαιευτήριο εκανες όλες τις εξετάσεις που είναι περίπου 300 ευρώ έξτρα ; 

σε σχέση με άλλες η κοιλιά μου είναι μικρή δηλαδή δεν πιστεύω ότι φαίνομαι ότι είμαι έτοιμη να γεννήσω αν με δει κάποιος που δεν με ξέρει αλλά πάω σαν βάρκα όμως όταν περπατάω 😂

Με βλέπουν στο χωριό και μου λένε άντε ποτε θα γεννήσεις ακόμα ; Λέω φαντάσου μέχρι και ο κόσμος έχει βαρεθεί να με βλέπει με την κοιλιά, λέω τώρα την άλλη βδομαδα θα πάω να γεννήσω 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα στο πως περπατάς.υπομονη λίγο σου έμεινε....

Βγήκαμε για σούπερ μάρκετ σήμερα και κάτι άλλες δουλειές και νόμιζα πως θα γεννήσω εκεί.πολυ κούραση με το παραμικρό και δεν αντέχεται κ η ζέστη καθόλου. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina. είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα στο πως περπατάς.υπομονη λίγο σου έμεινε....

Βγήκαμε για σούπερ μάρκετ σήμερα και κάτι άλλες δουλειές και νόμιζα πως θα γεννήσω εκεί.πολυ κούραση με το παραμικρό και δεν αντέχεται κ η ζέστη καθόλου. 

 

Ναι ναι  επλιζω από βδομάδα να πέσει λίγο η θερμοκρασία να είμαστε λίγο πιο άνετες.. κούραση φουλ και μετά σου λέει ο γιατρός περπάτημα στο γήπεδο που να βγει..

@irini5 αααα δεν το ήξερε αυτό με την φωτογραφία ούτε και εγώ.. εγώ δεν έχω αποφασίσει αν θα τις κάνω ολες τις εξετάσεις το πακέτο αυτό, μια γνωστή μου που πήγε στο ΡΕΑ έκανε μόνο για τα αυτιά στα 80 ευρώ τα υπόλοιπα δεν τα έκανε εγώ δεν ξέρω τι θα κανω.. βλαστοκύτταρα πάντως δεν θα κρατήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Μου είχε πει το μητέρα ότι το πλήρες πακέτο έχει 320€ για το παιδί. Τόσο πλήρωσες; 

Επίσης η φωτογράφιση πόσο κόστισε ;

Ακριβώς δε ξέρω πόσο κόστισαν...τα ανέλαβα ο άντρας μου αυτά κ έρχεται στο τέλος από το λογιστήριο το τελικό ποσό ..απλώς νομίζω κάπου 300/320και η φωτογράφιση η πιο απλή με το φπα νομίζω κοντά στο 70..έχει πολλά πακέτα και διαλέγεις...

@Elkβλαστοκύτταρα ούτε εγώ κράτησα..έτσι όπως γεννησα βασικά ούτε καν το είχα συζητήσει με τον άντρα μου κ τον γιατρό...δε ξέρω για τις εξετάσεις..μερικές αν δεν τις κάνεις μέσα στο νοσοκομείο πρέπει να τις κάνεις έξω.ετσι ήξερα από μια μαία..οπότε λέμε μιας που είμαστε στο νοσοκομείο να τις κάνουμε να ξεμπερδευουμε..

Πάντως Από έξοδα εμείς δώσαμε : τη διαμονή ;γιατρό και μαία ,εξετάσεις μωρού , φωτογράφηση , τα γλυκά που παίρναμε , καφέδες κεράσματα που ήρθαν κάποιοι αγαπημένοι στο κυλικείο , κάποια επιπλέον χρήματα σε μερικές μαίες που με βοήθησαν στον θηλασμό συν τα έξοδα για γάλα και μπιμπερο που πήραμε φεύγοντας. Γιατί δεν είχαμε πάρει τίποτα...κ ακόμα παίρνουμε κορίτσια γιατί έχουμε ελλείψεις σε μερικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα στο πως περπατάς.υπομονη λίγο σου έμεινε....

Βγήκαμε για σούπερ μάρκετ σήμερα και κάτι άλλες δουλειές και νόμιζα πως θα γεννήσω εκεί.πολυ κούραση με το παραμικρό και δεν αντέχεται κ η ζέστη καθόλου. 

 

Και σούπερ κ άλλες δουλειές ;;α είσαι πολύ δυνατή !!εμείς μετά τον όγδοο μόνο σούπερ πηγαίναμε και γυρναγα κατάκοπη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Και σούπερ κ άλλες δουλειές ;;α είσαι πολύ δυνατή !!εμείς μετά τον όγδοο μόνο σούπερ πηγαίναμε και γυρναγα κατάκοπη...

Θα τα πάρετε όλα σιγά σιγά τώρα ανοίγουν και όλα τα μαγαζιά από Δευτέρα οπότε θα βρείτε ό,τι χρειάζεστε.οσο για την έξοδο δεν νομίζω ότι θα το ξανακάνω πολύ βαρβαρο μου φάνηκε 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Ακριβώς δε ξέρω πόσο κόστισαν...τα ανέλαβα ο άντρας μου αυτά κ έρχεται στο τέλος από το λογιστήριο το τελικό ποσό ..απλώς νομίζω κάπου 300/320και η φωτογράφιση η πιο απλή με το φπα νομίζω κοντά στο 70..έχει πολλά πακέτα και διαλέγεις...

@Elkβλαστοκύτταρα ούτε εγώ κράτησα..έτσι όπως γεννησα βασικά ούτε καν το είχα συζητήσει με τον άντρα μου κ τον γιατρό...δε ξέρω για τις εξετάσεις..μερικές αν δεν τις κάνεις μέσα στο νοσοκομείο πρέπει να τις κάνεις έξω.ετσι ήξερα από μια μαία..οπότε λέμε μιας που είμαστε στο νοσοκομείο να τις κάνουμε να ξεμπερδευουμε..

Πάντως Από έξοδα εμείς δώσαμε : τη διαμονή ;γιατρό και μαία ,εξετάσεις μωρού , φωτογράφηση , τα γλυκά που παίρναμε , καφέδες κεράσματα που ήρθαν κάποιοι αγαπημένοι στο κυλικείο , κάποια επιπλέον χρήματα σε μερικές μαίες που με βοήθησαν στον θηλασμό συν τα έξοδα για γάλα και μπιμπερο που πήραμε φεύγοντας. Γιατί δεν είχαμε πάρει τίποτα...κ ακόμα παίρνουμε κορίτσια γιατί έχουμε ελλείψεις σε μερικά..

Πολλά έξοδα και εγω σίγουρα υπολογίζω και τα έξτρα που θα χρειαστούν.. ναι ξέρω καποιες εξετάσεις και μέσα να μην της κάνω θα χρειαστεί να της κάνω πιο μετά όταν βγω.. 

μπιμπερό έχω βάλει στην βαλίτσα να υπάρχει μήπως και χρειαστεί  να έχω το δικό μου και μια πιπίλα που η αλήθεια είναι δεν θέλω να χρησιμοποιήσω πιπίλα στο μωρο αλλά άστην να υπάρχει και αυτήν 

και έχω να κάνω και αλλα ψώνια όταν θα βγω σίγουρα 

Βουνό μου φαίνονται όλα άντε να πάω να τελειώνω να ερθω σπίτι μου να μπω σε μια σειρά όλα στον αέρα είναι δεν υπάρχει πρόγραμμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Elk είπε:

Πολλά έξοδα και εγω σίγουρα υπολογίζω και τα έξτρα που θα χρειαστούν.. ναι ξέρω καποιες εξετάσεις και μέσα να μην της κάνω θα χρειαστεί να της κάνω πιο μετά όταν βγω.. 

μπιμπερό έχω βάλει στην βαλίτσα να υπάρχει μήπως και χρειαστεί  να έχω το δικό μου και μια πιπίλα που η αλήθεια είναι δεν θέλω να χρησιμοποιήσω πιπίλα στο μωρο αλλά άστην να υπάρχει και αυτήν 

και έχω να κάνω και αλλα ψώνια όταν θα βγω σίγουρα 

Βουνό μου φαίνονται όλα άντε να πάω να τελειώνω να ερθω σπίτι μου να μπω σε μια σειρά όλα στον αέρα είναι δεν υπάρχει πρόγραμμα 

Καλημέρα κορίτσια !!εμείς ξενύχτια !όλη ημέρα ήσυχη το βράδυ οργιάζει !χιχιν!

Λογικό μην αγχώνεσαι...είναι όλα στον αέρα μέχρι να γυρίσετε στο σπίτι..μετά θα είναι όλα πιο εύκολα κ ήρεμα μιας που είμαστε στον χώρο μας !μπιμπερο εγώ δεν είχα πάρει και πήρα τέσσερα μαζεμένα για να δω ποιο τη βολεύε..τζάμπα όμως..πιπίλα και εγώ δεν έχω πάρει ακόμα μου είπε η παιδίατρος καλό είναι να μη βάλουμε γιατί είναι πολύ μικρόυλια όπως λες κ εσύ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπιμπερο και εμενα μου είχαν φέρει 2 δώρο και μου έδωσαν και άλλα δύο στο μαιευτήριο, οπότε βολευομαι με αυτά. Με όλα τρώει δεν έχει θέμα. Πιπίλα ούτε εγώ βάζω. Εκτός από το πακέτο που είχαμε κλείσει στο Μητέρα δεν έδωσα τπτ σε μαίες ή γιατρούς  έξτρα...Λέτε να με θεώρησαν όλοι τσιγκουνα; Κάτι γλυκά πήρα για τη γειτονιά γιατί στο μαιευτήριο δεν ήρθε κανείς έτσι κι αλλιως. Συνολικά 2000 μου πήρε η κλινική και άλλα 1000 ο γιατρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Μπιμπερο και εμενα μου είχαν φέρει 2 δώρο και μου έδωσαν και άλλα δύο στο μαιευτήριο, οπότε βολευομαι με αυτά. Με όλα τρώει δεν έχει θέμα. Πιπίλα ούτε εγώ βάζω. Εκτός από το πακέτο που είχαμε κλείσει στο Μητέρα δεν έδωσα τπτ σε μαίες ή γιατρούς  έξτρα...Λέτε να με θεώρησαν όλοι τσιγκουνα; Κάτι γλυκά πήρα για τη γειτονιά γιατί στο μαιευτήριο δεν ήρθε κανείς έτσι κι αλλιως. Συνολικά 2000 μου πήρε η κλινική και άλλα 1000 ο γιατρός. 

Ναι κ εμείς είχαμε μπιμπερο από το μητέρα αλλά άργησα να τα δω τα δωράκια ..κ έτσι πήρα τέσσερα δυστυχώς ..μου είπε η παιδίατρος να πάρω να εχω..

Εσύ κάνεις μεικτή ε ;;πολύ καλά πλήρωσες !!όχι καλέ σιγά ..εγώ θεώρησα την ανάγκη να δώσω γτ κάποιες κοπέλες.οντως με βοήθησαν πολύ !!εμείς κλινική δώσαμε 2750 και ο γιατρός αλλά 1600..οπότε μια χαρά σου βγήκε 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πόσο χαίρομαι με αυτά που διαβάζω! Εγώ είμαι ακόμα εκτός! Σχεδόν ένα μήνα δλδ... ☀️🤣🤣☀️ Αύριο όμως επανέρχομαι γτ έχω κ γιατρό το βράδυ! Κ θα είμαι κ πιο ενεργή κ εδωωωω!!!!! Ωστόσο.... Έχω τρελές αϋπνίες το βράδυ...δλδ ξυπνάω κατά τις 3κ απλά κάθομαι μέχρι 6-7!!! αλλά νυστάζω όλη μέρα!!!! 

Καμιά πρόταση για αλλαξιερα (αυτό το μαξιλάρι) και για σειρά περιποίησης??? Αφρολουτρα κλπ... Γτ σιγά σιγά πρέπει να μαζεύομαι μου λείπουν αρκετά ακόμα! 😉 

Όσον αφορά τα πρηξιματα... Όταν είμαι αρκετες ώρες όρθια η καθιστή που πρήζονται οι αστράγαλοι... Όταν όμως είμαι ξάπλα όχι! Κ επανέρχονται! Βεβαια κάθε πρωί νιώθω λίγο πρήξιμο στα χέρια -δαχτυλα και πρόσωπο αλλά όχι για πολύ! Είμαστε προς το τέλος γι'αυτό!!!! Και είναι κ ζεστή κορίτσια που δεν μας βοηθάει να τα αποφύγουμε!!! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Εμείς όλα καλά. Έβγαλα ένα κόκκινο σημάδι κοντά στο εμβόλιο και ο γιατρός μου λέει ότι δεν είναι από το εμβόλιο. Κάτι λέει θα σε τσίμπησε. 

Επίσης έχω που και που πονακια περιόδου μου λέει κοντεύεις να μπεις στον μήνα σου. Είναι συχνά ;του λέω μια φορά μέσα στην μέρα και όχι για πολύ ώρα. Ααα εντάξει λέει. 

Επίσης με έχει πιάσει πάλι μια κάπως φαγούρα όπως πριν 2 μήνες που μου βρήκε λίγους μύκητες. Μου είπε να βάλω κρέμα για 3 μέρες και αν δεν περάσει να κάνουμε καλλιέργεια. 

Τέλος του είπα ότι παθαίνω ταχυπαλμιες κάποιες φορές όταν κάθομαι στον καναπέ.και μου λέει μετρήσεις την πίεση σου; Του λέω όχι. Μου λέει μέτρα την αν είναι βέβαια λέει κάνει και ζεστή και μπορεί να είναι από αυτό.  και αν συνεχισει να κάνεις και ένα καρδιογράφημα.... ( Γιατί με αγχωσε τώρα ; Χαχαχα ) 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα. Εμείς όλα καλά. Έβγαλα ένα κόκκινο σημάδι κοντά στο εμβόλιο και ο γιατρός μου λέει ότι δεν είναι από το εμβόλιο. Κάτι λέει θα σε τσίμπησε. 

Επίσης έχω που και που πονακια περιόδου μου λέει κοντεύεις να μπεις στον μήνα σου. Είναι συχνά ;του λέω μια φορά μέσα στην μέρα και όχι για πολύ ώρα. Ααα εντάξει λέει. 

Επίσης με έχει πιάσει πάλι μια κάπως φαγούρα όπως πριν 2 μήνες που μου βρήκε λίγους μύκητες. Μου είπε να βάλω κρέμα για 3 μέρες και αν δεν περάσει να κάνουμε καλλιέργεια. 

Τέλος του είπα ότι παθαίνω ταχυπαλμιες κάποιες φορές όταν κάθομαι στον καναπέ.και μου λέει μετρήσεις την πίεση σου; Του λέω όχι. Μου λέει μέτρα την αν είναι βέβαια λέει κάνει και ζεστή και μπορεί να είναι από αυτό.  και αν συνεχισει να κάνεις και ένα καρδιογράφημα.... ( Γιατί με αγχωσε τώρα ; Χαχαχα ) 

 

 

Όχι βρε μην αγχώνεσαι και εγώ τη μετράω την πίεση συχνά. Και όσο για το καρδιογραφημα φαντάσου εμένα με έβαλε να το κάνω προληπτικά έτσι κ αλλιώς .Νομίζω πάντως πως οι ταχυκαρδία μπορεί να είναι από την ζέστη και από το άγχος που πλησιάζουμε .την άλλη βδομάδα μπαίνεις στο μήνα σου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Όχι βρε μην αγχώνεσαι και εγώ τη μετράω την πίεση συχνά. Και όσο για το καρδιογραφημα φαντάσου εμένα με έβαλε να το κάνω προληπτικά έτσι κ αλλιώς .Νομίζω πάντως πως οι ταχυκαρδία μπορεί να είναι από την ζέστη και από το άγχος που πλησιάζουμε .την άλλη βδομάδα μπαίνεις στο μήνα σου ?

Ναι την Κυριακή βασικά μπαίνω στον μήνα μου. Και την άλλη τρίτη έχω πάλι ντόπλερ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα. Εμείς όλα καλά. Έβγαλα ένα κόκκινο σημάδι κοντά στο εμβόλιο και ο γιατρός μου λέει ότι δεν είναι από το εμβόλιο. Κάτι λέει θα σε τσίμπησε. 

Επίσης έχω που και που πονακια περιόδου μου λέει κοντεύεις να μπεις στον μήνα σου. Είναι συχνά ;του λέω μια φορά μέσα στην μέρα και όχι για πολύ ώρα. Ααα εντάξει λέει. 

Επίσης με έχει πιάσει πάλι μια κάπως φαγούρα όπως πριν 2 μήνες που μου βρήκε λίγους μύκητες. Μου είπε να βάλω κρέμα για 3 μέρες και αν δεν περάσει να κάνουμε καλλιέργεια. 

Τέλος του είπα ότι παθαίνω ταχυπαλμιες κάποιες φορές όταν κάθομαι στον καναπέ.και μου λέει μετρήσεις την πίεση σου; Του λέω όχι. Μου λέει μέτρα την αν είναι βέβαια λέει κάνει και ζεστή και μπορεί να είναι από αυτό.  και αν συνεχισει να κάνεις και ένα καρδιογράφημα.... ( Γιατί με αγχωσε τώρα ; Χαχαχα ) 

 

 

Εμένα που με πιάνει ταχυπαλμία που κάθομαι είχα μετρήσει την πίεση μου και ήταν καλή προς χαμηλή αλλά πάντα είχα λίγο χαμηλή πίεση 

Τώρα όσο πλησιάζει και ο καιρός πιστεύω είναι λογικό να μας πιάνει και τώρα που θα μπεις και στο μήνα θα είναι λίγο πιο έντονα δεν πιστεύω ότι θα σε βάλει για καρδιογράφημα πάντως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα. Εμείς όλα καλά. Έβγαλα ένα κόκκινο σημάδι κοντά στο εμβόλιο και ο γιατρός μου λέει ότι δεν είναι από το εμβόλιο. Κάτι λέει θα σε τσίμπησε. 

Επίσης έχω που και που πονακια περιόδου μου λέει κοντεύεις να μπεις στον μήνα σου. Είναι συχνά ;του λέω μια φορά μέσα στην μέρα και όχι για πολύ ώρα. Ααα εντάξει λέει. 

Επίσης με έχει πιάσει πάλι μια κάπως φαγούρα όπως πριν 2 μήνες που μου βρήκε λίγους μύκητες. Μου είπε να βάλω κρέμα για 3 μέρες και αν δεν περάσει να κάνουμε καλλιέργεια. 

Τέλος του είπα ότι παθαίνω ταχυπαλμιες κάποιες φορές όταν κάθομαι στον καναπέ.και μου λέει μετρήσεις την πίεση σου; Του λέω όχι. Μου λέει μέτρα την αν είναι βέβαια λέει κάνει και ζεστή και μπορεί να είναι από αυτό.  και αν συνεχισει να κάνεις και ένα καρδιογράφημα.... ( Γιατί με αγχωσε τώρα ; Χαχαχα ) 

 

 

Βρε κορίτσι μου γτ τόσο άγχος???? Τι σε έχει πιάσει???? Πλησιάζεις να μπεις στον μήνα σου μάλλον γι'αυτό!!!! Και καρδιογράφημα να κάνεις δεν είναι απολύτως τπτ!!!! Όλα προληπτικά γίνονται....και για καλό!!!!! Πάντως λένε πως η εγκυμοσύνη ανεβάζει παλμούς!!!! Κ εγώ όταν πάω στον γιατρό έχω πολλούς και γενικότερα δλδ.... Όλα φυσιολογικά είναι!!!! Και τα πονάκια μας θα έχουμε σιγά σιγά όσο πλησιάζουμε!!!! Προσπάθησε να μην βασανίζεσαι με όλα αυτά! ❤️😉❤️😉❤️😉❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Βρε κορίτσι μου γτ τόσο άγχος???? Τι σε έχει πιάσει???? Πλησιάζεις να μπεις στον μήνα σου μάλλον γι'αυτό!!!! Και καρδιογράφημα να κάνεις δεν είναι απολύτως τπτ!!!! Όλα προληπτικά γίνονται....και για καλό!!!!! Πάντως λένε πως η εγκυμοσύνη ανεβάζει παλμούς!!!! Κ εγώ όταν πάω στον γιατρό έχω πολλούς και γενικότερα δλδ.... Όλα φυσιολογικά είναι!!!! Και τα πονάκια μας θα έχουμε σιγά σιγά όσο πλησιάζουμε!!!! Προσπάθησε να μην βασανίζεσαι με όλα αυτά! ❤️😉❤️😉❤️😉❤️

Εντάξει δεν έχω άγχος. Ανυπομονώ ίσα ίσα. Απλά όταν βλέπω κάτι καινούργιο μέχρι να το συνηθίσω.... Χαχαχαχα 

Η αλήθεια είναι ότι και ο γιατρός μου δεν είναι πολύ ομιλητικός. Πρέπει να του τα βγάζω με το τσιγκελι χαχαχα οπότε δεν με καθησυχάζει. Ενώ όταν πηγαίνω από εκεί, μιλαω και με την μαία και με ηρεμεί

 

Κυρίως έχω το αγχος του πλακούντα και να τρέφεται το μωρό, να πηγαίνουν όλα καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/8/2022 at 11:35 ΜΜ, ο/η irini5 είπε:

Έλα ρε συ !!!τι χαρούμενα νέα είναι αυτά !!!!επιτέλους θα τον χαρείτε κ να του δώσετε όλες τις αγκαλιές που όλον αυτόν τον καιρό θέλατε κ δε μπορούσατε !!!πόσα κιλακια έφτασε ;;2200;;σκεψοτ πως εμείς την πήραμε σπίτι 2090..χ κ εμείς έτσι..μαμ κακα κ νανι...κ λίγη γκρίνια τα βράδια χχαχα !!ο μπαμπάς μ τα ίδια κορίτσι μου..δεν ακούει κ τους γιατρούς κ θα χτυπάει το κεφάλι του στον τοίχο ..Τέσπα...όλα καλά κ με τους πόνους νομίζω έχουν τελειώσει...

Καλά λογικό εσύ με το φαγητό δε το συζητώ !!μην το σκέφτεσαι καν..τέλος καλό όλα καλά !!!

Τον πήραμε σπίτι την Παρασκευή  2340. Σήμερα είναι 2490. Σήμερα είναι πρώτη μέρα που εδώ κι εκεί τον πιάνει μια γκρίνια και σταματάει μετά από αγκαλιά και χάδια. Με το γάλα παιδεύομαι δυστυχώς ακόμα. Δεν προλαβαίνω πολλές αντλήσεις και δίνω τα μισά γεύματα formula 😞 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/8/2022 at 9:16 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Πολλά έξοδα και εγω σίγουρα υπολογίζω και τα έξτρα που θα χρειαστούν.. ναι ξέρω καποιες εξετάσεις και μέσα να μην της κάνω θα χρειαστεί να της κάνω πιο μετά όταν βγω.. 

μπιμπερό έχω βάλει στην βαλίτσα να υπάρχει μήπως και χρειαστεί  να έχω το δικό μου και μια πιπίλα που η αλήθεια είναι δεν θέλω να χρησιμοποιήσω πιπίλα στο μωρο αλλά άστην να υπάρχει και αυτήν 

και έχω να κάνω και αλλα ψώνια όταν θα βγω σίγουρα 

Βουνό μου φαίνονται όλα άντε να πάω να τελειώνω να ερθω σπίτι μου να μπω σε μια σειρά όλα στον αέρα είναι δεν υπάρχει πρόγραμμα 

Τι μπιμπερό πήρες; Εμείς δοκιμάσαμε 6 διαφορετικά και κατέληξα στα dr brown (έχω πάρει τα γυάλινα). Τα μόνα που δεν δοκίμασα ήταν τα avent. Μου έχουν μείνει αρκετά (chicco, nuk και mam) αν τα θέλει κάποια κοπέλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Τι μπιμπερό πήρες; Εμείς δοκιμάσαμε 6 διαφορετικά και κατέληξα στα dr brown (έχω πάρει τα γυάλινα). Τα μόνα που δεν δοκίμασα ήταν τα avent. Μου έχουν μείνει αρκετά (chicco, nuk και mam) αν τα θέλει κάποια κοπέλα. 

Χαχαχα το avent πήρα γυάλινο είναι δεν ξέρω τώρα τι θα με βολέψει και εμένα.. αποστειρωτη δεν έχω πάρει για τα μπιμπερό 

σημερα παράγγειλα και φωλιά τελικά που δεν είχα πάρει 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η blueheart είπε:

Τον πήραμε σπίτι την Παρασκευή  2340. Σήμερα είναι 2490. Σήμερα είναι πρώτη μέρα που εδώ κι εκεί τον πιάνει μια γκρίνια και σταματάει μετά από αγκαλιά και χάδια. Με το γάλα παιδεύομαι δυστυχώς ακόμα. Δεν προλαβαίνω πολλές αντλήσεις και δίνω τα μισά γεύματα formula 😞 

Μεγάλωσε το μωρακι σου μωρέ τι καλά 💕 γκρίνια λίγο πολύ θα έχουν λογικό είναι έχεις πάρει ζυγαριά για το μωρο ; Ή ο παιδίατρος μόνο στο ζυγίζει ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Μεγάλωσε το μωρακι σου μωρέ τι καλά 💕 γκρίνια λίγο πολύ θα έχουν λογικό είναι έχεις πάρει ζυγαριά για το μωρο ; Ή ο παιδίατρος μόνο στο ζυγίζει ;

Δεν χρειάζεσαι ζυγαριά. Κανονικά το ζυγίζει ο παιδίατρος σε κάθε επίσκεψη. Εγώ αγχώθηκα όμως λόγω προωρότητας και χαμηλού βάρους. Θα μπορούσα να νοικιασω αλλά αγόρασα μια της chicco. Ξέχασα να τον ζυγίσω βέβαια την Παρασκευή να δω αν υπάρχει διαφορά ανάμεσα στις ζυγαριές του Ρέα και τη δική μου αλλά έχει πάρει κανονικά από το Σάββατο οπότε θα βλέπω την ανάπτυξη του με αυτή.  
 

μηπως να πάρω κι ένα avent να δοκιμασω; Έχω χάσει τη μπάλα με το λογαριασμό 😭 Το μόνο μου πρόβλημα με τα dr brown είναι πως είναι πολύ μαλακή η πιπίλα και όταν πεισμώνει και δεν ανοίγει το στόμα με τη μαλακή θηλή δυσκολεύομαι να του το ανοίξω 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Δεν χρειάζεσαι ζυγαριά. Κανονικά το ζυγίζει ο παιδίατρος σε κάθε επίσκεψη. Εγώ αγχώθηκα όμως λόγω προωρότητας και χαμηλού βάρους. Θα μπορούσα να νοικιασω αλλά αγόρασα μια της chicco. Ξέχασα να τον ζυγίσω βέβαια την Παρασκευή να δω αν υπάρχει διαφορά ανάμεσα στις ζυγαριές του Ρέα και τη δική μου αλλά έχει πάρει κανονικά από το Σάββατο οπότε θα βλέπω την ανάπτυξη του με αυτή.  
 

μηπως να πάρω κι ένα avent να δοκιμασω; Έχω χάσει τη μπάλα με το λογαριασμό 😭 Το μόνο μου πρόβλημα με τα dr brown είναι πως είναι πολύ μαλακή η πιπίλα και όταν πεισμώνει και δεν ανοίγει το στόμα με τη μαλακή θηλή δυσκολεύομαι να του το ανοίξω 🤪

Και εγω dr brown πηρα ενα προς το παρον  να υπαρχει λενε οτι ειναι καλα για τους κολικούς…

 Το γαλα το βγαζεις με θυλαστρο ; Δοκίμασες να το θυλασεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η mariakater είπε:

Και εγω dr brown πηρα ενα προς το παρον  να υπαρχει λενε οτι ειναι καλα για τους κολικούς…

 Το γαλα το βγαζεις με θυλαστρο ; Δοκίμασες να το θυλασεις ;

Ναι με νοσοκομειακό θηλαστρο. Δοκίμασα θηλασμό μόνη μου χωρίς καμία επιτυχία. Έπιασε τη θηλή για 2 λεπτά ακριβώς πιπίλα και κοιμήθηκε. Θα μιλήσω αύριο με τη σύμβουλο θηλασμού να έρθει να με βοηθήσει αν και μετά από 2 μήνες στη ΜΕΝΝ το όνειρο του αποκλειστικού θηλασμού μάλλον χάθηκε για πάντα 😭😭😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ πήγα παιδίατρο σήμερα για τον πρώτο έλεγχο. Όλα καλά τα είδε όμως δεν πήρε όσο βάρος έπρεπε. Γεννήθηκε 2530 έπεσε στο μαιευτήριο στα 2340 και τώρα έφτασε στα 2450. Μου είπε να το ταιζω πιο συχνά. Επειδή δυσκολεύομαι ακόμα με τον θηλασμό, νιώθω δηλαδή ότι δεν τρώει όσο θα έπρεπε, του δίνω με το μπιμπερο αυτό που βγάζω από το θηλαστρο. Ευτυχώς επαρκεί πλέον και δεν χρειάζεται να του δίνω συμπλήρωμα. Το βάζω επίσης στο στήθος 2-3 φορές  τη μέρα για να μην χάνουμε επαφή. Ελπίζω την άλλη βδομάδα που θα ξαναπάω να το ζυγίσουμε να έχει πάρει τα πάνω του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...