Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 35 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ααα τέλεια. Μπράβο κορίτσι μου. Πολύ εύκολα χάνονται ναι. Και σύντομα θα χαθούν και τα υπόλοιπα. Δεν θέλει άγχος. 

Σύντομα θα αποκτήσουμε πάλι και τον τίτλο της συζύγου γιατί δεν είναι ωραίο να παρατάμε τον εαυτό μας. Γινόμαστε μαμάδες αλλά δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι είμαστε γυναίκες 🥰🥰

Α! Καλά αυτό με έχει προβληματίσει πολύ μετά από όλες αυτές τις αντιαισθητικες συνθήκες που με είδε ο άντρας μου τόσες μέρες...🤣🤣🤣Ελπίζω να τα κάνει delete.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μια χαρά τα κιλακια θα εξαφανιστούν. Όσο για τον άντρα σου είμαι σίγουρη ότι δεν σκέφτεται αυτό αλλά το όμορφο μωράκι που έφερες στον κόσμο και ποσο ευτυχισμένη οικογένεια είστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ααα μόνο το δικό σου είχε τόσο ;

εμενα μου είπαν θα κάνω μοριακό εγώ και ο σύζυγος δεν ξέρω ποσό κάνει μέσα στο μαιευτήριο 

και αν θέλει κάποιος να με δει πάλι μοριακό θέλουν 

Σε τι δωμάτιο ήσουν ; Ο αντρας σου ήταν μαζί σου ολο το βράδυ στο δωμάτιο ; 
Γιατί εγώ μόνο τον αντρα μου θα έχω ως σύνοδο..αν θέλουν μοριακό για να έρθουν μια ωριτσα να δουν το μωρο δεν αξίζει να δώσουν τόσα λεφτά οι γονείς μου.. Εγώ σε τρίκλινο θα πάω δεν με παίρνει για κάτι άλλο 

Ναι μόνο το δικό μου γιατί μπήκα έκτακτα κ δεν ήταν το απλό πισιαρ..ο τι ναναι...έχουν οικονομησει εις βάρος με όλο το θέμα κοβιντ....

Τέσπα...ήμουν σε δίκλινο..το ένα βράδυ έμεινε ο άντρας μου το άλλο η μάνα μου το άλλο η πεθερά μου ..καλέ όχι δεν αξίζει να δώσουν τόσα αν είναι έτσι...

Περιμένουμε τα νέα σου σήμερα !

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Καλημέρα! Ανέβηκα σήμερα στη ζυγαριά από περιέργεια μετά από μια βδομάδα που γέννησα και ήταν μείον 6μιση κιλά και γενικά είχα πάρει 9 όλα μαζί. Μια χαρά! Πολύ χάρηκα! Μετά την καισαρική ήμουν παντού πρησμένη, πόδια, στήθος αλλά τλκ το σώμα επανέρχεται γρήγορα...Και γλίτωσα και τις ραγαδες προς το παρόν. Δεν το περίμενα γιατί γενικά έχω παραπάνω κιλά και πίστευα θα έχανα τον έλεγχο στην εγκυμοσύνη.

Καλημέρα !!!πως είμαστε ;;φαντάζομαι πέρασαν κ οι πόνοι της καισαρικής !!αχ τι ωραία !!κ εγώ έξι από τα δέκα έχω χάσει αλλά  έχω πολύ λίπος και κυτταρίτιδα παντού ...καλά το πρήξιμο δεν υπήρχε ειδικά στα πόδια μετά την καισαρική !!

Σου είπε ο γιατρός σου περπάτημα !;αχ εμένα μου πρότεινε περπάτημα αλλά βρε κορίτσια θέλω να κρατήσω τις 40ημερες όσο γίνεται τουλάχιστον 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Α! Καλά αυτό με έχει προβληματίσει πολύ μετά από όλες αυτές τις αντιαισθητικες συνθήκες που με είδε ο άντρας μου τόσες μέρες...🤣🤣🤣Ελπίζω να τα κάνει delete.

Ναι μωρέ μην τα σκέφτεσαι. Πιστεύω καταλαβαίνουν.... Θα γίνουμε πάλι όπως πριν θα δεις. Και θα αρχίσουμε πάλι να βαφομαστε και θα βρούμε την όρεξη και όλα θα είναι καλά.

Εμένα όλο με βλέπει και με χαϊδεύει και μου λέει άντε πότε θα γεννήσεις να σου κάνω δεύτερο; Του λέω χαλάρωσε. Θέλω να ηρεμήσω , δεν θέλω καπάκι δεύτερο παιδί. Και επίσης να σου θυμίσω ότι θα έχω περίοδο μόλις γεννήσω και καθόλου όρεξη χαχαχαχχαχ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Ναι μόνο το δικό μου γιατί μπήκα έκτακτα κ δεν ήταν το απλό πισιαρ..ο τι ναναι...έχουν οικονομησει εις βάρος με όλο το θέμα κοβιντ....

Τέσπα...ήμουν σε δίκλινο..το ένα βράδυ έμεινε ο άντρας μου το άλλο η μάνα μου το άλλο η πεθερά μου ..καλέ όχι δεν αξίζει να δώσουν τόσα αν είναι έτσι...

Περιμένουμε τα νέα σου σήμερα !

Καλημέρα !!!πως είμαστε ;;φαντάζομαι πέρασαν κ οι πόνοι της καισαρικής !!αχ τι ωραία !!κ εγώ έξι από τα δέκα έχω χάσει αλλά  έχω πολύ λίπος και κυτταρίτιδα παντού ...καλά το πρήξιμο δεν υπήρχε ειδικά στα πόδια μετά την καισαρική !!

Σου είπε ο γιατρός σου περπάτημα !;αχ εμένα μου πρότεινε περπάτημα αλλά βρε κορίτσια θέλω να κρατήσω τις 40ημερες όσο γίνεται τουλάχιστον 

Όχι, δεν μου είπε για περπάτημα κι αναρωτιομουν αν είναι καλή ιδέα. Εγώ αν περπατήσω πολύ κουράζομαι αλλά φαντάζομαι βοηθάει για να επανέλθουν τα όργανα στη θέση τους. Ευτυχώς, έχω πολύ χώρο για περπάτημα και στην αυλή μου και στη γειτονιά. Δεν χρειάζεται να μη βγαίνεις καθόλου απλά να μην έρχεσαι σε επαφή με κόσμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια γύρισα από τον γιατρό

το μωρο έχει πάρει θέση αλλά είναι ακόμα ψηλά..ο τράχηλος είναι μακρης 3 εκατοστά 

μου έδωσε μια βδομαδα διορία αν δεν πέσει μέχρι την Παρασκευή θα πάμε για καισαρική ίσως και το Σάββατο θα δούμε πάντως όπως και να έχει Παρασκευή θα πάω Αθήνα..

αν κατέβει τότε θα μου δώσει +2-3 μερες ακόμα μήπως σπάσουν τα νερά και πάμε για φυσιολογικό τοκετό αλλιώς μετά πάμε για τεχνητούς πόνους δεν μπορεί να το αφήσει άλλο δηλαδή 

η μικρή έχει φτάσει 3 κιλά μου έδωσε και μια απόκλιση 200 γραμμάρια πάνω ή κάτω.. 

@irini5ααα εσένα ήρθαν και αλλά άτομα δηλαδή ως συνοδοί μια χαρά.. εγώ διάβασα το μοριακό στο Ιασώ το έχει 50 ευρώ αλλά το βγάζει σε 24 ώρες τώρα θα δείξει όταν παω τι θα μου ζητήσουν αλλά λογικά θα πρέπει να κάνει και ο άντρας μου μοριακό αφού θα είναι μέσα μαζί μου στο δωμάτιο έτσι κατάλαβα δηλαδή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γύρισα από τον γιατρό

το μωρο έχει πάρει θέση αλλά είναι ακόμα ψηλά..ο τράχηλος είναι μακρης 3 εκατοστά 

μου έδωσε μια βδομαδα διορία αν δεν πέσει μέχρι την Παρασκευή θα πάμε για καισαρική ίσως και το Σάββατο θα δούμε πάντως όπως και να έχει Παρασκευή θα πάω Αθήνα..

αν κατέβει τότε θα μου δώσει +2-3 μερες ακόμα μήπως σπάσουν τα νερά και πάμε για φυσιολογικό τοκετό αλλιώς μετά πάμε για τεχνητούς πόνους δεν μπορεί να το αφήσει άλλο δηλαδή 

η μικρή έχει φτάσει 3 κιλά μου έδωσε και μια απόκλιση 200 γραμμάρια πάνω ή κάτω.. 

@irini5ααα εσένα ήρθαν και αλλά άτομα δηλαδή ως συνοδοί μια χαρά.. εγώ διάβασα το μοριακό στο Ιασώ το έχει 50 ευρώ αλλά το βγάζει σε 24 ώρες τώρα θα δείξει όταν παω τι θα μου ζητήσουν αλλά λογικά θα πρέπει να κάνει και ο άντρας μου μοριακό αφού θα είναι μέσα μαζί μου στο δωμάτιο έτσι κατάλαβα δηλαδή.. 

Πλησιάζει η στιγμή να κρατήσεις και εσύ το μωράκι σου αγκαλιά.εχει πάρει και βάρος τέλεια είναι και μέχρι την άλλη βδομάδα θα πάρει κι άλλο.οτι είναι καλύτερο για σένα και το μωρό θα κάνει κ γιατρός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Όχι, δεν μου είπε για περπάτημα κι αναρωτιομουν αν είναι καλή ιδέα. Εγώ αν περπατήσω πολύ κουράζομαι αλλά φαντάζομαι βοηθάει για να επανέλθουν τα όργανα στη θέση τους. Ευτυχώς, έχω πολύ χώρο για περπάτημα και στην αυλή μου και στη γειτονιά. Δεν χρειάζεται να μη βγαίνεις καθόλου απλά να μην έρχεσαι σε επαφή με κόσμο...

Αχ αν έχεις κ αυλή είσαι τέλεια !!!ναι κ εμένα έτσι μου είπε στη γειτονιά ..κ γενικά να μη κάθομαι σπίτι λόγω ψυχολογίας...

 

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γύρισα από τον γιατρό

το μωρο έχει πάρει θέση αλλά είναι ακόμα ψηλά..ο τράχηλος είναι μακρης 3 εκατοστά 

μου έδωσε μια βδομαδα διορία αν δεν πέσει μέχρι την Παρασκευή θα πάμε για καισαρική ίσως και το Σάββατο θα δούμε πάντως όπως και να έχει Παρασκευή θα πάω Αθήνα..

αν κατέβει τότε θα μου δώσει +2-3 μερες ακόμα μήπως σπάσουν τα νερά και πάμε για φυσιολογικό τοκετό αλλιώς μετά πάμε για τεχνητούς πόνους δεν μπορεί να το αφήσει άλλο δηλαδή 

η μικρή έχει φτάσει 3 κιλά μου έδωσε και μια απόκλιση 200 γραμμάρια πάνω ή κάτω.. 

@irini5ααα εσένα ήρθαν και αλλά άτομα δηλαδή ως συνοδοί μια χαρά.. εγώ διάβασα το μοριακό στο Ιασώ το έχει 50 ευρώ αλλά το βγάζει σε 24 ώρες τώρα θα δείξει όταν παω τι θα μου ζητήσουν αλλά λογικά θα πρέπει να κάνει και ο άντρας μου μοριακό αφού θα είναι μέσα μαζί μου στο δωμάτιο έτσι κατάλαβα δηλαδή.. 

Αχ τι ωραία !!εύχομαι να σπάσουν τα νερά γρήγορα κορίτσι μου !!!είδες ;;έχει κ τέλεια κόλα το νινακι σου !!! Ναι κ το μητέρα το απλό πισιαρ τόσο το έχει..μια χαρά !σε λίγο θα έρθει η στιγμή να υποδεχτείτε το νέο μέλος της οικογένειας σας !!πως νιώθεις ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Αχ αν έχεις κ αυλή είσαι τέλεια !!!ναι κ εμένα έτσι μου είπε στη γειτονιά ..κ γενικά να μη κάθομαι σπίτι λόγω ψυχολογίας...

 

Αχ τι ωραία !!εύχομαι να σπάσουν τα νερά γρήγορα κορίτσι μου !!!είδες ;;έχει κ τέλεια κόλα το νινακι σου !!! Ναι κ το μητέρα το απλό πισιαρ τόσο το έχει..μια χαρά !σε λίγο θα έρθει η στιγμή να υποδεχτείτε το νέο μέλος της οικογένειας σας !!πως νιώθεις ;;;

@Katerina. Ναι πλησιάζει ο καιρός μακάρι θα ηθελα να σπάσουν τα νερά από μόνα τους, αλλά δεν το βλέπω ούτε πονακια δεν έχω δεν πειράζει ότι είναι καλύτερο ο γιατρός είπε αν θέλεις πάμε και αύριο και στο παίρνουμε με καισαρική αλλά θέλω να σε αφήσω να εξαντλήσουμε όλες τις πιθανότητες για φυσιολογικό τοκετο να σε αφήσω μέχρι να κλείσεις 40 εβδομάδες αλλά δεν μου έδωσε και πολλές πιθανότητες να αλλάξει κάτι και έτσι το συζητήσαμε και καταλήξαμε ότι το καλύτερο που μπορεί να γίνει χωρίς να υπάρχει πρόβλημα είναι να περιμένουμε άλλη μια βδομαδα άντε το πολύ 10 μερες όχι παρά πάνω όμως και θα πάω να γεννήσω.. 

Νιωθω λίγο περίεργα έχω άγχος αλλα θέλω να τελειώνω να την δω να την παρω αγκαλιά 💕 τουλάχιστον θα πάρει λίγο ακόμα σε γραμμάρια και αυτήν την βδομαδα αλλα είμαι ευχαριστημένη και τόσο που πήγε και 2800 να βγει μια χαρά είναι δεν ειμαι αχάριστη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

@Katerina. Ναι πλησιάζει ο καιρός μακάρι θα ηθελα να σπάσουν τα νερά από μόνα τους, αλλά δεν το βλέπω ούτε πονακια δεν έχω δεν πειράζει ότι είναι καλύτερο ο γιατρός είπε αν θέλεις πάμε και αύριο και στο παίρνουμε με καισαρική αλλά θέλω να σε αφήσω να εξαντλήσουμε όλες τις πιθανότητες για φυσιολογικό τοκετο να σε αφήσω μέχρι να κλείσεις 40 εβδομάδες αλλά δεν μου έδωσε και πολλές πιθανότητες να αλλάξει κάτι και έτσι το συζητήσαμε και καταλήξαμε ότι το καλύτερο που μπορεί να γίνει χωρίς να υπάρχει πρόβλημα είναι να περιμένουμε άλλη μια βδομαδα άντε το πολύ 10 μερες όχι παρά πάνω όμως και θα πάω να γεννήσω.. 

Νιωθω λίγο περίεργα έχω άγχος αλλα θέλω να τελειώνω να την δω να την παρω αγκαλιά 💕 τουλάχιστον θα πάρει λίγο ακόμα σε γραμμάρια και αυτήν την βδομαδα αλλα είμαι ευχαριστημένη και τόσο που πήγε και 2800 να βγει μια χαρά είναι δεν ειμαι αχάριστη 

Μια χαρά όλα κορίτσι μου ...τελικά όπως και εσύ δεν ήθελες να βγεις απ' την κοιλίτσα της μαμάς σου έτσι κ το μικρό σου ..χιχι !!μια χαρά στα είπε κ ο γιατρός σου όλα καλά !!έλα Αθήνα λίγο νωρίτερα να μην έχεις αυτό το άγχος !!άντε μετράς αντίστροφα !!!!

Ε ναι κουράζει βρε παιδιά κ η εγκυμοσύνη ειδικά προς το τέλος της  και εντάξει κάνει τον κύκλο της ..είναι όμορφο κ μοναδικό να έχεις έναν άγγελο σπιτι..ι εγώ ανυπομονώ να επανέλθω στα φυσιολογικά μου ...ξέρω ότι θα αργήσει αλλά όντως μου έχει λείψει κ εμένα να είμαι λίγο γυναίκα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/8/2022 at 12:30 ΜΜ, ο/η irini5 είπε:

@Katerina. @Elk

 

Ε ναι βρε κορίτσια μου θα έχετε κάνει τέλειες κοιλίτσες ρε σεις !!!τι ωραία !λογικό να έχετε δυσκινησία ...λίγο υπομονή κάντε ακόμα !!μετά θα σκάσει η κοιλίτσα σαν φούσκα !!θα ξεπρηστειτε και θα λέτε τα πόδια μου είναι αυτά ;;;γιατί είναι έτσι ;;;τόσο αδύνατισμενα !!!;;χαχχαχαχχα 

Μια τρέλα !!ναι δίνω μόνο δικό μου... ξυπνάει όταν το ζητάει το πουλάκι μου ..κ δεν κλαίει μόνο γκρινιάζει..σαν να νιαουριζει χιχι

Κορίτσια να ξέρετε πως χρειάζομαστε άπειρα σελτεδακια....εγώ είχα 8νομιζω κ πήρα αλλά εννια...τα κάνουν παντού...ειδικά αλλαξιερα και μπάνιο...φυσικά κ πάνω μας χαχχαχαχαχ !!

Εγώ μια ημέρα μετά..αλλά κ πάλι αργά νομίζω ότι είναι...

 

@blueheartτο πήρατε το νινακι σας ;;περιμένουμε νέα σας !!!!!!

Καλησπέρα κορίτσια! τι ωραία νέα που έχετε όλες :) περιμένω να διαβάσω για την επόμενη γέννα❤️
 

Εμείς επιτέλους ήρθαμε σπίτι μας σήμερα. Όλα καλά μέχρι στιγμής. Μαμ κακά, μπανάκι και νάνι. Είναι τέλειος και δεν τον χορταίνω 

 

@irini5πως τα πάτε με την μικρή σου; Πέρασαν οι ενοχλήσεις της καισαρικής; Ο μπαμπάς σου πως είναι; Ελπίζω καλύτερα 

@ΜαργαρίτσΕσείς πως τα πάτε; Προσαρμόστηκες στη νέα πραγματικότητα; Πολύ καλά βλέπω τα πήγες με τα κιλά! Εγώ από το άγχος μετά τη γέννα το έριξα στο φαγητό και δεν έχω χάσει τίποτα ακόμα 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! τι ωραία νέα που έχετε όλες :) περιμένω να διαβάσω για την επόμενη γέννα❤️
 

Εμείς επιτέλους ήρθαμε σπίτι μας σήμερα. Όλα καλά μέχρι στιγμής. Μαμ κακά, μπανάκι και νάνι. Είναι τέλειος και δεν τον χορταίνω 

 

@irini5πως τα πάτε με την μικρή σου; Πέρασαν οι ενοχλήσεις της καισαρικής; Ο μπαμπάς σου πως είναι; Ελπίζω καλύτερα 

@ΜαργαρίτσΕσείς πως τα πάτε; Προσαρμόστηκες στη νέα πραγματικότητα; Πολύ καλά βλέπω τα πήγες με τα κιλά! Εγώ από το άγχος μετά τη γέννα το έριξα στο φαγητό και δεν έχω χάσει τίποτα ακόμα 😂 

τι ωραια νεα κοριτσι μου!!! καλως δεχτηκατε το νεο μελος στο σπιτι σας ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

τι ωραια νεα κοριτσι μου!!! καλως δεχτηκατε το νεο μελος στο σπιτι σας ❤️❤️❤️ 

Ευχαριστώ πολύ ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! τι ωραία νέα που έχετε όλες :) περιμένω να διαβάσω για την επόμενη γέννα❤️
 

Εμείς επιτέλους ήρθαμε σπίτι μας σήμερα. Όλα καλά μέχρι στιγμής. Μαμ κακά, μπανάκι και νάνι. Είναι τέλειος και δεν τον χορταίνω 

 

@irini5πως τα πάτε με την μικρή σου; Πέρασαν οι ενοχλήσεις της καισαρικής; Ο μπαμπάς σου πως είναι; Ελπίζω καλύτερα 

@ΜαργαρίτσΕσείς πως τα πάτε; Προσαρμόστηκες στη νέα πραγματικότητα; Πολύ καλά βλέπω τα πήγες με τα κιλά! Εγώ από το άγχος μετά τη γέννα το έριξα στο φαγητό και δεν έχω χάσει τίποτα ακόμα 😂 

Έλα ρε συ !!!τι χαρούμενα νέα είναι αυτά !!!!επιτέλους θα τον χαρείτε κ να του δώσετε όλες τις αγκαλιές που όλον αυτόν τον καιρό θέλατε κ δε μπορούσατε !!!πόσα κιλακια έφτασε ;;2200;;σκεψοτ πως εμείς την πήραμε σπίτι 2090..χ κ εμείς έτσι..μαμ κακα κ νανι...κ λίγη γκρίνια τα βράδια χχαχα !!ο μπαμπάς μ τα ίδια κορίτσι μου..δεν ακούει κ τους γιατρούς κ θα χτυπάει το κεφάλι του στον τοίχο ..Τέσπα...όλα καλά κ με τους πόνους νομίζω έχουν τελειώσει...

Καλά λογικό εσύ με το φαγητό δε το συζητώ !!μην το σκέφτεσαι καν..τέλος καλό όλα καλά !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! τι ωραία νέα που έχετε όλες :) περιμένω να διαβάσω για την επόμενη γέννα❤️
 

Εμείς επιτέλους ήρθαμε σπίτι μας σήμερα. Όλα καλά μέχρι στιγμής. Μαμ κακά, μπανάκι και νάνι. Είναι τέλειος και δεν τον χορταίνω 

 

@irini5πως τα πάτε με την μικρή σου; Πέρασαν οι ενοχλήσεις της καισαρικής; Ο μπαμπάς σου πως είναι; Ελπίζω καλύτερα 

@ΜαργαρίτσΕσείς πως τα πάτε; Προσαρμόστηκες στη νέα πραγματικότητα; Πολύ καλά βλέπω τα πήγες με τα κιλά! Εγώ από το άγχος μετά τη γέννα το έριξα στο φαγητό και δεν έχω χάσει τίποτα ακόμα 😂 

Τι ευχάριστα νεα !!!  Φαντάζομαι καθεσαι ολη μερα και τον κοιτάς μετα απο τοσες μερες μακριά σου … θα αναπληρώσεις το κενο γρηγορα !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! τι ωραία νέα που έχετε όλες :) περιμένω να διαβάσω για την επόμενη γέννα❤️
 

Εμείς επιτέλους ήρθαμε σπίτι μας σήμερα. Όλα καλά μέχρι στιγμής. Μαμ κακά, μπανάκι και νάνι. Είναι τέλειος και δεν τον χορταίνω 

 

@irini5πως τα πάτε με την μικρή σου; Πέρασαν οι ενοχλήσεις της καισαρικής; Ο μπαμπάς σου πως είναι; Ελπίζω καλύτερα 

@ΜαργαρίτσΕσείς πως τα πάτε; Προσαρμόστηκες στη νέα πραγματικότητα; Πολύ καλά βλέπω τα πήγες με τα κιλά! Εγώ από το άγχος μετά τη γέννα το έριξα στο φαγητό και δεν έχω χάσει τίποτα ακόμα 😂 

Μα τι ωραία νέα 😊 όλη μέρα αγκαλίτσα να τον χορτάσεις 

καλά δεν ήταν και εύκολο αυτό που περάσατε λογικό είναι να μην προσέξεις τόσο το εαυτό σου είχες το μωρακι σου στο μυαλό τώρα όμως που θα είστε όλοι μαζί στο σπίτι θα μπείτε στους ρυθμούς σας και σιγά σιγά θα έρθεις και εσυ στα κιλά σου δεν χρειάζεται ούτε πίεση ούτε άγχος όλα θα γίνουν 😊💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Μια χαρά όλα κορίτσι μου ...τελικά όπως και εσύ δεν ήθελες να βγεις απ' την κοιλίτσα της μαμάς σου έτσι κ το μικρό σου ..χιχι !!μια χαρά στα είπε κ ο γιατρός σου όλα καλά !!έλα Αθήνα λίγο νωρίτερα να μην έχεις αυτό το άγχος !!άντε μετράς αντίστροφα !!!!

Ε ναι κουράζει βρε παιδιά κ η εγκυμοσύνη ειδικά προς το τέλος της  και εντάξει κάνει τον κύκλο της ..είναι όμορφο κ μοναδικό να έχεις έναν άγγελο σπιτι..ι εγώ ανυπομονώ να επανέλθω στα φυσιολογικά μου ...ξέρω ότι θα αργήσει αλλά όντως μου έχει λείψει κ εμένα να είμαι λίγο γυναίκα !!

Ναι θα ερθω Παρασκευή Αθήνα και θα κανονίσω με τον γιατρό ποτε να πάω για γεννά, εκτός  απροόπτου αν μου σπάσουν τα νερά και ερθω νωρίτερα Αθήνα…

εχω ζοριστεί είναι η αλήθεια και με την ζεστη αλλά και στον ύπνο δεν κοιμάμαι πολύ καλά δεν μπορω να κάνω σχεδόν τίποτα πλέον έπεσαν οι δυνάμεις μου ενώ έκανε δουλειές στο σπίτι τώρα άρχισα να μην έχω αντοχή… με πιάνει δύσπνοια και άρχισα να έχω ταχυπαλμία εκεί που κάθομαι στον καναπε και με πιάνει..

ολα θα γίνουν κορίτσια θα γυρίσουμε στα παλιά μας χωρίς άγχος εγώ να πω την αλήθεια είναι το τελευταίο που σκέφτομαι αυτήν την στιγμή 😋

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Έλα ρε συ !!!τι χαρούμενα νέα είναι αυτά !!!!επιτέλους θα τον χαρείτε κ να του δώσετε όλες τις αγκαλιές που όλον αυτόν τον καιρό θέλατε κ δε μπορούσατε !!!πόσα κιλακια έφτασε ;;2200;;σκεψοτ πως εμείς την πήραμε σπίτι 2090..χ κ εμείς έτσι..μαμ κακα κ νανι...κ λίγη γκρίνια τα βράδια χχαχα !!ο μπαμπάς μ τα ίδια κορίτσι μου..δεν ακούει κ τους γιατρούς κ θα χτυπάει το κεφάλι του στον τοίχο ..Τέσπα...όλα καλά κ με τους πόνους νομίζω έχουν τελειώσει...

Καλά λογικό εσύ με το φαγητό δε το συζητώ !!μην το σκέφτεσαι καν..τέλος καλό όλα καλά !!!

Ααα δηλαδή και λιγότερο από 2.200 δεν μπαίνει θερμοκοιτίδα;; Στο δίνουν σπίτι;

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι θα ερθω Παρασκευή Αθήνα και θα κανονίσω με τον γιατρό ποτε να πάω για γεννά, εκτός  απροόπτου αν μου σπάσουν τα νερά και ερθω νωρίτερα Αθήνα…

εχω ζοριστεί είναι η αλήθεια και με την ζεστη αλλά και στον ύπνο δεν κοιμάμαι πολύ καλά δεν μπορω να κάνω σχεδόν τίποτα πλέον έπεσαν οι δυνάμεις μου ενώ έκανε δουλειές στο σπίτι τώρα άρχισα να μην έχω αντοχή… με πιάνει δύσπνοια και άρχισα να έχω ταχυπαλμία εκεί που κάθομαι στον καναπε και με πιάνει..

ολα θα γίνουν κορίτσια θα γυρίσουμε στα παλιά μας χωρίς άγχος εγώ να πω την αλήθεια είναι το τελευταίο που σκέφτομαι αυτήν την στιγμή 😋

 

Αχ αυτό με την ταχυπσλμια με πιάνει και εμένα τις τελευταίες μέρες. Εκεί που κάθομαι ξαφνικά στον καναπέ. Και δεν έχω ρωτήσει ακόμα τον γιατρό τι είναι; Και αν είναι καλό. Εσύ έχεις ρωτήσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ααα δηλαδή και λιγότερο από 2.200 δεν μπαίνει θερμοκοιτίδα;; Στο δίνουν σπίτι;

Αχ αυτό με την ταχυπσλμια με πιάνει και εμένα τις τελευταίες μέρες. Εκεί που κάθομαι ξαφνικά στον καναπέ. Και δεν έχω ρωτήσει ακόμα τον γιατρό τι είναι; Και αν είναι καλό. Εσύ έχεις ρωτήσει;

Καλημέρα κορίτσια 

το ανέφερα στην μαία δεν ήταν μπροστά ο γιατρός μου εκείνη την ώρα ξεχασα να το πω και σε εκείνον αλλά ότι είναι απαραίτητο τον ενημερώνει η μαία 

η μαία μου είπε δεν είναι κάτι είναι από την εγκυμοσύνη οι έγκυες έχουμε περισσότερους παλμούς εγώ συνήθως το καταλαβαίνω όταν με πιάνει δύσπνοια ανεβάζω και παλμούς με πιέζει στο διάφραγμα… όταν πας γιατρό πες του το για μην αγχώνεσαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! τι ωραία νέα που έχετε όλες :) περιμένω να διαβάσω για την επόμενη γέννα❤️
 

Εμείς επιτέλους ήρθαμε σπίτι μας σήμερα. Όλα καλά μέχρι στιγμής. Μαμ κακά, μπανάκι και νάνι. Είναι τέλειος και δεν τον χορταίνω 

 

@irini5πως τα πάτε με την μικρή σου; Πέρασαν οι ενοχλήσεις της καισαρικής; Ο μπαμπάς σου πως είναι; Ελπίζω καλύτερα 

@ΜαργαρίτσΕσείς πως τα πάτε; Προσαρμόστηκες στη νέα πραγματικότητα; Πολύ καλά βλέπω τα πήγες με τα κιλά! Εγώ από το άγχος μετά τη γέννα το έριξα στο φαγητό και δεν έχω χάσει τίποτα ακόμα 😂 

Τα πιο όμορφα νέα μας είπες, μπράβο κορίτσι μου.τα καλύτερα για σένα και το μωράκι σου.πως να τον χορτάσεις μετά από όλο αυτό που περάσατε?πάει όμως τα δύσκολα περάσανε και θα είστε όλοι μαζί. Τα κιλά είναι το τελευταίο που θα σε απασχολήσει.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι θα ερθω Παρασκευή Αθήνα και θα κανονίσω με τον γιατρό ποτε να πάω για γεννά, εκτός  απροόπτου αν μου σπάσουν τα νερά και ερθω νωρίτερα Αθήνα…

εχω ζοριστεί είναι η αλήθεια και με την ζεστη αλλά και στον ύπνο δεν κοιμάμαι πολύ καλά δεν μπορω να κάνω σχεδόν τίποτα πλέον έπεσαν οι δυνάμεις μου ενώ έκανε δουλειές στο σπίτι τώρα άρχισα να μην έχω αντοχή… με πιάνει δύσπνοια και άρχισα να έχω ταχυπαλμία εκεί που κάθομαι στον καναπε και με πιάνει..

ολα θα γίνουν κορίτσια θα γυρίσουμε στα παλιά μας χωρίς άγχος εγώ να πω την αλήθεια είναι το τελευταίο που σκέφτομαι αυτήν την στιγμή 😋

 

Ξεκουράσου που να βρεις αντοχή ;;φαντάζομαι την κοιλίτσα σου θα είναι τούρλα !χαχαχαχ !αυτό με την ταχυπαλμια δε το ήξερα...φυσιολογικό θα είναι αφού το συζητήσες και με τη μαία !!!

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Ααα δηλαδή και λιγότερο από 2.200 δεν μπαίνει θερμοκοιτίδα;; Στο δίνουν σπίτι;

Αχ αυτό με την ταχυπσλμια με πιάνει και εμένα τις τελευταίες μέρες. Εκεί που κάθομαι ξαφνικά στον καναπέ. Και δεν έχω ρωτήσει ακόμα τον γιατρό τι είναι; Και αν είναι καλό. Εσύ έχεις ρωτήσει;

Ναι ..έμας μας την έδωσαν κανονικά.ειχαμε άγχος βέβαια γτ ξέραμε ότι δεν είναι καλά σε κιλακια .δεν μπήκε καθόλου θερμοκοιτίδα το γλυκουλινι μου..σήμερα βγήκαν κ οι εξετάσεις αίματος μια χαρά .παίρνει βάρος κανονικά..

Καλημέρα σε όλες !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Ξεκουράσου που να βρεις αντοχή ;;φαντάζομαι την κοιλίτσα σου θα είναι τούρλα !χαχαχαχ !αυτό με την ταχυπαλμια δε το ήξερα...φυσιολογικό θα είναι αφού το συζητήσες και με τη μαία !!!

 

Ναι ..έμας μας την έδωσαν κανονικά.ειχαμε άγχος βέβαια γτ ξέραμε ότι δεν είναι καλά σε κιλακια .δεν μπήκε καθόλου θερμοκοιτίδα το γλυκουλινι μου..σήμερα βγήκαν κ οι εξετάσεις αίματος μια χαρά .παίρνει βάρος κανονικά..

Καλημέρα σε όλες !!!!!

Όλα μια χαρά σημασία έχει να παίρνει βαρος το μωρακι να μεγαλώνει😊  εξετάσεις αίματος τις είχες κάνει στο μαιευτήριο και βγήκαν τώρα το αποτελέσματα ; Στο μαιευτήριο εκανες όλες τις εξετάσεις που είναι περίπου 300 ευρώ έξτρα ; 

σε σχέση με άλλες η κοιλιά μου είναι μικρή δηλαδή δεν πιστεύω ότι φαίνομαι ότι είμαι έτοιμη να γεννήσω αν με δει κάποιος που δεν με ξέρει αλλά πάω σαν βάρκα όμως όταν περπατάω 😂

Με βλέπουν στο χωριό και μου λένε άντε ποτε θα γεννήσεις ακόμα ; Λέω φαντάσου μέχρι και ο κόσμος έχει βαρεθεί να με βλέπει με την κοιλιά, λέω τώρα την άλλη βδομαδα θα πάω να γεννήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Όλα μια χαρά σημασία έχει να παίρνει βαρος το μωρακι να μεγαλώνει😊  εξετάσεις αίματος τις είχες κάνει στο μαιευτήριο και βγήκαν τώρα το αποτελέσματα ; Στο μαιευτήριο εκανες όλες τις εξετάσεις που είναι περίπου 300 ευρώ έξτρα ; 

σε σχέση με άλλες η κοιλιά μου είναι μικρή δηλαδή δεν πιστεύω ότι φαίνομαι ότι είμαι έτοιμη να γεννήσω αν με δει κάποιος που δεν με ξέρει αλλά πάω σαν βάρκα όμως όταν περπατάω 😂

Με βλέπουν στο χωριό και μου λένε άντε ποτε θα γεννήσεις ακόμα ; Λέω φαντάσου μέχρι και ο κόσμος έχει βαρεθεί να με βλέπει με την κοιλιά, λέω τώρα την άλλη βδομαδα θα πάω να γεννήσω 

Ναι τις είχαν κάνει εξετάσεις αίματος και τα αποτελέσματα θα έβγαιναν μετά από εφτά ημέρες...οχτώ σελίδες !!όλα καλά πήρα και τηλ το μαιευτηριο..

είχαμε κάνει όλο το πακέτο εξετάσεων..τις έκαναν στη μικρή μέρα με την ημέρα ..μόνο ισχία δεν αναλάμβανε το νοσοκομείο..μας τα είδε η παιδίατρος σπίτι.

Επίσης κοριτσια κάναμε κ φωτογράφηση στο μαιευτήριο !!απλά τέλεια !δεν ήξερα ότι γινόταν !

Χαχαχαχαχχα !περιμένουν κ οι γείτονες το νινακι σου !τι ωραία που μένεις σε χωριό !!ίσως σας λείψουν οι κοιλίτσες σας !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Ναι τις είχαν κάνει εξετάσεις αίματος και τα αποτελέσματα θα έβγαιναν μετά από εφτά ημέρες...οχτώ σελίδες !!όλα καλά πήρα και τηλ το μαιευτηριο..

είχαμε κάνει όλο το πακέτο εξετάσεων..τις έκαναν στη μικρή μέρα με την ημέρα ..μόνο ισχία δεν αναλάμβανε το νοσοκομείο..μας τα είδε η παιδίατρος σπίτι.

Επίσης κοριτσια κάναμε κ φωτογράφηση στο μαιευτήριο !!απλά τέλεια !δεν ήξερα ότι γινόταν !

Χαχαχαχαχχα !περιμένουν κ οι γείτονες το νινακι σου !τι ωραία που μένεις σε χωριό !!ίσως σας λείψουν οι κοιλίτσες σας !!

Μου είχε πει το μητέρα ότι το πλήρες πακέτο έχει 320€ για το παιδί. Τόσο πλήρωσες; 

Επίσης η φωτογράφιση πόσο κόστισε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...