Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Κοίτα εγώ δεν έχω ιδέα για το Ρέα κ για το μητέρα γτ δεν μένω Αθήνα.αλλαααα θα σου πρότεινα αφού κ ο γιατρός σου δεν έχει θέμα να πας σε όποιο θα είναι κοντά στο σπίτι σου! Μπορεί οι ενέσεις να σε βοηθήσουν! Κ να πάρετε κ άλλες βδομάδες ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται! 😉

Ναι ...έτσι είναι το ένα είναι δίπλα το άλλο όμως το προτείνει ο γιατρός ως καλύτερο..δε ξέρω !!πραγματικά..είδαμε κ σήμερα τα δωμάτια κ του άλλου οκ..το Ρέα είναι πιο οικονομικο νομίζω γενικότερα..

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Α κορίτσια ξέχασα να σας πω προχθές που είχα πάει στο γιατρό μου έγραψε και το εμβόλιο για τον κοκκύτη να κάνω . του είπα γιατί να το κάνω και μου είπε ότι το πρώτο εμβόλιο κοκκύτη θα κάνει το παιδί θα είναι τριών μηνών οπότε θα αργήσει.  Γιατί θα πρέπει να του δώσουμε από τώρα αντισώματα. 

Εσείς κάνατε ;σας είπανε οι γιατροί σας ;

Εμένα οο γιατρός δε μου ανέφερε τίποτα...αλλά γενικά δεν είμαι κ πολύ υπέρ των εμβολίων..το έχω ακούσει ότι το κάνουν πολλές εγκυουλες κ οι σύζυγοι πάντως !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα καλή εβδομάδα σε όλες. 

Εγώ κορίτσια δυσκολεύομαι πολύ στον ύπνο δεν βολεύομαι με τίποτα και δεν κοιμάμαι καθόλου καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Katerina. είπε:

Καλημέρα καλή εβδομάδα σε όλες. 

Εγώ κορίτσια δυσκολεύομαι πολύ στον ύπνο δεν βολεύομαι με τίποτα και δεν κοιμάμαι καθόλου καλά.

Μια από τα ίδια. Άσε. 😌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Katerina. είπε:

Καλημέρα καλή εβδομάδα σε όλες. 

Εγώ κορίτσια δυσκολεύομαι πολύ στον ύπνο δεν βολεύομαι με τίποτα και δεν κοιμάμαι καθόλου καλά.

Καλημέρα! Καλή εβδομάδα!

Επίσης και εγώ το ίδιο.. υπομονή κορίτσια ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

κοριτσια καλημερα! καλη εβδομαδα να εχουμε ❤️ 

για πειτε μου λιγο, ποιο απορρυπαντικο προτιμησατε για τα ρουχαλακια?

Καλημέρα καλή εβδομάδα εγώ είχα πάρει pharmasept και τώρα πήρα ευρηκα.να σου πω την αλήθεια δεν έχω καταλήξει ακόμη θέλω να δοκιμάσω και το αρκαδι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina. είπε:

Καλημέρα καλή εβδομάδα σε όλες. 

Εγώ κορίτσια δυσκολεύομαι πολύ στον ύπνο δεν βολεύομαι με τίποτα και δεν κοιμάμαι καθόλου καλά.

μια από τα ίδια......ξυπ΄νάω και μετα δε με παίρνει με τίποτα ....αγρυπνία...χαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tina21 είπε:

κοριτσια καλημερα! καλη εβδομαδα να εχουμε ❤️ 

για πειτε μου λιγο, ποιο απορρυπαντικο προτιμησατε για τα ρουχαλακια?

Εγω πηρα της pharmasept μυρίζει τελεια δεν εχω δοκιμάσει καποια αλλο ακομα …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η mariakater είπε:

Εγω πηρα της pharmasept μυρίζει τελεια δεν εχω δοκιμάσει καποια αλλο ακομα …

εγω δοκιμασα της frezyderm αλλα δεν μυριζει σχεδον καθολου...οποτε θελω να δοκιμασω κατι αλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η mariakater είπε:

Εγω πηρα της pharmasept μυρίζει τελεια δεν εχω δοκιμάσει καποια αλλο ακομα …

και εγώ pharmasept πολύ καλό το baby planet δεν μύριζε ...δε μ άρεσε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η mariakater είπε:

Τελικα την φωλίτσα την πλύνατε ;;;  Το χαρτάκι πανω λεει οτι μπαινει πληντυριο φοβηθηκα λιγο μην το χαλάσω 😅

Εγώ έπλυνα όλα τα επιμέρους κομμάτια της και την φωλια την πέρασα με ατμοκαθαριστη.φοβήθηκα μη χαλάσει δεν το τόλμησα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Μόλις γύρισα από τον γιατρό. Ολα καλά με το μωράκι. Γύρω στα 2400-2500 γραμμ. το υπολογίζει. Γενικά, μου είπε οι συνθήκες ευνοούν να μείνει μέσα μέχρι τέλους. Είναι ψηλά ακόμα. Μου είπε να πηγαίνω για περπάτημα καθημερινά και να έχω επαφές. Επίσης, θα με ξαναστείλει για καρδιοτοκογραφημα 😢 για να με έχει σε πλήρη παρακολούθηση. Θα με ξαναδεί την Πέμπτη για ένα τσεκαρισμα πάλι. Σήμερα συνειδητοποίησα ότι φτάνω στο τέλος που μου έλεγε τι να κάνω αν σπάσουν τα νερά κτλ. Μου είπε θα χρειαστώ και 2 φιάλες αίμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η tina21 είπε:

κοριτσια καλημερα! καλη εβδομαδα να εχουμε ❤️ 

για πειτε μου λιγο, ποιο απορρυπαντικο προτιμησατε για τα ρουχαλακια?

Εμένα μου αρέσει το Αρκάδι το υγρό,μου αρέσει η μυρωδιά και καθαρίζει πολύ ωραία τα ρούχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η tina21 είπε:

κοριτσια καλημερα! καλη εβδομαδα να εχουμε ❤️ 

για πειτε μου λιγο, ποιο απορρυπαντικο προτιμησατε για τα ρουχαλακια?

Εγώ τα έπλυνα με proderm. Και κάποια με baby planet. Το δεύτερο μυρίζει πιο ωραία. Αλλά γενικά ουδέτερο άρωμα έχουν και τα δύο και είναι ωραία. Εξάλλου τα βάζω και στεγνωτηριο και μετά την ίδια μυρωδιά έχουν . 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Από δουλειές πως πάτε?τα καταφέρνετε?

Εγώ δεν έχω αφήσει το σπίτι θέλω να είναι και όλα στην εντέλεια. Απλά τα κάνω σιγά σιγα επειδή κουράζομαι. 

 

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Katerina. είπε:

Εγώ έπλυνα όλα τα επιμέρους κομμάτια της και την φωλια την πέρασα με ατμοκαθαριστη.φοβήθηκα μη χαλάσει δεν το τόλμησα 

Και εγώ έτσι το έκανα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Από δουλειές πως πάτε?τα καταφέρνετε?

Με μεγάλη δυσκολία αλλά κ μεγάλη προσοχή εδώ που φτάσαμε!!!!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η mariakater είπε:

Τελικα την φωλίτσα την πλύνατε ;;;  Το χαρτάκι πανω λεει οτι μπαινει πληντυριο φοβηθηκα λιγο μην το χαλάσω 😅

Εγώ την έδωσα στην μαμά μ κ την έβαλε στην μπανιέρα με απορρυπαντικο γτ φοβήθηκα για πλυντήριο! 🤷🤣🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η tina21 είπε:

κοριτσια καλημερα! καλη εβδομαδα να εχουμε ❤️ 

για πειτε μου λιγο, ποιο απορρυπαντικο προτιμησατε για τα ρουχαλακια?

Εγώ πήρα babyplanet! Κ μυρίζει μωρουδιλαααα!!!!!!!!! ❤️❤️❤️❤️ Αλλά μου είπαν όχι μαλακτικό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Καλησπέρα στην ομάδα! Μόλις γύρισα από τον γιατρό. Ολα καλά με το μωράκι. Γύρω στα 2400-2500 γραμμ. το υπολογίζει. Γενικά, μου είπε οι συνθήκες ευνοούν να μείνει μέσα μέχρι τέλους. Είναι ψηλά ακόμα. Μου είπε να πηγαίνω για περπάτημα καθημερινά και να έχω επαφές. Επίσης, θα με ξαναστείλει για καρδιοτοκογραφημα 😢 για να με έχει σε πλήρη παρακολούθηση. Θα με ξαναδεί την Πέμπτη για ένα τσεκαρισμα πάλι. Σήμερα συνειδητοποίησα ότι φτάνω στο τέλος που μου έλεγε τι να κάνω αν σπάσουν τα νερά κτλ. Μου είπε θα χρειαστώ και 2 φιάλες αίμα. 

Κορίτσι μου εγώ όλα αυτά τα βρίσκω υπέροχα!!!!!! Και τα κιλά και ότι θα φτάσεις μέχρι τέλους και ότι θέλει να σε έχει σε πλήρη παρακολούθηση!!!!! Λάθος φατσούλα έβαλες! Πλησιάζει η ώρα κ όλα θα πάνε μια χαρά!!!!! 🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Καλησπέρα στην ομάδα! Μόλις γύρισα από τον γιατρό. Ολα καλά με το μωράκι. Γύρω στα 2400-2500 γραμμ. το υπολογίζει. Γενικά, μου είπε οι συνθήκες ευνοούν να μείνει μέσα μέχρι τέλους. Είναι ψηλά ακόμα. Μου είπε να πηγαίνω για περπάτημα καθημερινά και να έχω επαφές. Επίσης, θα με ξαναστείλει για καρδιοτοκογραφημα 😢 για να με έχει σε πλήρη παρακολούθηση. Θα με ξαναδεί την Πέμπτη για ένα τσεκαρισμα πάλι. Σήμερα συνειδητοποίησα ότι φτάνω στο τέλος που μου έλεγε τι να κάνω αν σπάσουν τα νερά κτλ. Μου είπε θα χρειαστώ και 2 φιάλες αίμα. 

Όλα καλά μου ακούγονται απ το γιατρό σου και μου φαίνεται ότι σε προσέχει μια χαρά. το αιμα γιατί θα το χρειαστείς?εννοώ πως το ξέρει προκαταβολικά?λόγω αιματοκρίτη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Καλημέρα καλή εβδομάδα εγώ είχα πάρει pharmasept και τώρα πήρα ευρηκα.να σου πω την αλήθεια δεν έχω καταλήξει ακόμη θέλω να δοκιμάσω και το αρκαδι.

Αρκάδι σκόνη μην πάρεις το δοκίμασα δεν έμεινα ευχαριστημένη αν θες παρε το υγρό να δοκιμάσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Καλησπέρα στην ομάδα! Μόλις γύρισα από τον γιατρό. Ολα καλά με το μωράκι. Γύρω στα 2400-2500 γραμμ. το υπολογίζει. Γενικά, μου είπε οι συνθήκες ευνοούν να μείνει μέσα μέχρι τέλους. Είναι ψηλά ακόμα. Μου είπε να πηγαίνω για περπάτημα καθημερινά και να έχω επαφές. Επίσης, θα με ξαναστείλει για καρδιοτοκογραφημα 😢 για να με έχει σε πλήρη παρακολούθηση. Θα με ξαναδεί την Πέμπτη για ένα τσεκαρισμα πάλι. Σήμερα συνειδητοποίησα ότι φτάνω στο τέλος που μου έλεγε τι να κάνω αν σπάσουν τα νερά κτλ. Μου είπε θα χρειαστώ και 2 φιάλες αίμα. 

Καλησπέρα κορίτσια

πηγα γιατρό και εγώ σήμερα με είδε έχει κατέβει και άλλο το μωρο από την τελευταία φορά ο τράχηλος έχει απόσταση ακόμα αν ομως δηλαδή  σπάσουν τα νερά μου είπε πχ αύριο θέλω 10-12 ώρες για να γεννήσω έχω δρόμο ακόμα θα με αφήσει και εμένα μέχρι τέλος βασικά μέχρι να σπάσουν τα νερά  γιατί το είχα λίγο άγχος μην με βάλει νωρίτερα.. 

τελικα έκλεισα και την μαία κάναμε μια κουβέντα μου είπε περπάτημα, επαφες και μου έδωσε να κάνω ασκήσεις για το σπίτι με προετοιμάζει για φυσιολογικό τοκετο για την ώρα και βλέπουμε πως θα   πάει το πράγμα.. στα γραμμάρια είμαστε περίπου στα ιδια 2600 με είπε αν πάω μέχρι τέλος 2800 ευχαριστημένη θα είμαι το Doppler καλό μου είπε ..

εμένα την εξέταση καρδιοτοκογραφημα δεν μου έχει κάνει κουβέντα δεν μου έχει πει να κάνω δεν ξέρω γιατί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...