Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κινήσεις εμβρύου


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, μόλις μπήκα στην 32 εβδομάδα της κύησης. Να σημειώσω ότι είναι δίδυμη η κύηση. Έχω δύο μέρες που τα μωρά είναι πολύ ήσυχα. Τα ακούω μόνο όταν γυρίζω στο πλάι και οι κινήσεις δεν είναι έντονες. Τη Τρίτη που πήγα στο γιατρό ήταν όλα καλά. Εγώ ωστόσο ανησυχώ. Έχει κάποια κοπέλα παρόμοια εμπειρία? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Pavlatonia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, μόλις μπήκα στην 32 εβδομάδα της κύησης. Να σημειώσω ότι είναι δίδυμη η κύηση. Έχω δύο μέρες που τα μωρά είναι πολύ ήσυχα. Τα ακούω μόνο όταν γυρίζω στο πλάι και οι κινήσεις δεν είναι έντονες. Τη Τρίτη που πήγα στο γιατρό ήταν όλα καλά. Εγώ ωστόσο ανησυχώ. Έχει κάποια κοπέλα παρόμοια εμπειρία? 

Λένε ότι όσο τα μωράκια μεγαλώνουν μπορεί να μην έχουν τόσο χώρο. Πόσο μάλλον τώρα που ειναι δίδυμα. θα έπαιρνα ένα τηλ τον γιατρό να με καθησυχάζει βέβαια.. Οσο ήμουν έγκυος υπήρχαν μέρες που δεν ήταν τόσο δραστήριος ο μπαμπακος μου και εγώ αγχωνομουν. Όταν γινόταν αυτό έλεγα στον άντρα μου να πάμε μια βόλτα με το αυτοκίνητο.. Ένιωθα καλύτερα και μετά εδινε πόνο πάλι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Pavlatonia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, μόλις μπήκα στην 32 εβδομάδα της κύησης. Να σημειώσω ότι είναι δίδυμη η κύηση. Έχω δύο μέρες που τα μωρά είναι πολύ ήσυχα. Τα ακούω μόνο όταν γυρίζω στο πλάι και οι κινήσεις δεν είναι έντονες. Τη Τρίτη που πήγα στο γιατρό ήταν όλα καλά. Εγώ ωστόσο ανησυχώ. Έχει κάποια κοπέλα παρόμοια εμπειρία? 

Καλησπέρα κ με το καλό!!

Εφόσον τα νιώθεις έστω κ λίγο νομίζω δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι...προφανώς επειδή είναι κ δύο δεν υπάρχει χώρος να κουνηθούν ιδιαίτερα...Εγώ στον μεγάλο μου όταν δεν τον είχα νιώσει για ώρες πίεζα την κοιλιά μου (με ωραίο τρόπο φυσικά) σε όλα τα σημεία κ συνήθως ανταποκρίνονταν....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/1/2022 at 1:28 ΜΜ, ο/η Pavlatonia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, μόλις μπήκα στην 32 εβδομάδα της κύησης. Να σημειώσω ότι είναι δίδυμη η κύηση. Έχω δύο μέρες που τα μωρά είναι πολύ ήσυχα. Τα ακούω μόνο όταν γυρίζω στο πλάι και οι κινήσεις δεν είναι έντονες. Τη Τρίτη που πήγα στο γιατρό ήταν όλα καλά. Εγώ ωστόσο ανησυχώ. Έχει κάποια κοπέλα παρόμοια εμπειρία? 

Οχι κοριτσι μου λυπαμαι δεν θα σου πω οπως τα αλλα κοριτσια να ησυχασεις αλλα ουτε και να αγχωθεις να πας να κανεις εναν υπερηχο εφοσον τα ακους τοσο ησυχα μπορει οντως να μην εχουν χωρο εφοσον ειναι και δυο αλλα καλυτερα να εισαι αγχωτικη για μενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλήσπερα, με το καλό!! Τα έμβρυα συνήθως κοιμούνται πολλές ωρες μέσα στη μέρα. Επισης, είναι αρκετά μεγάλα αυτη τη στιγμη οποτε δεν θα εχουν και αρκετό χώρο να κινηθούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...