Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυχενική & φύλο μωρού


Recommended Posts

Κάναμε αυχενική ακριβώς στην 12η εβδομάδα, η γιατρός είπε ότι δεν είδε "κάτι" κατά την εξέταση οπότε οι πιθανότητες είναι μεγαλύτερες για κοριτσάκι. Πόσες κάνατε εκείνη στην 12η εβδομάδα και σας πετύχανε το φύλο? Η γυναικολόγος μου είπε ότι είναι νωρίς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοπέλα μ, καλη χρονιά! Με το καλο τ μωρακια μας. Εμεις καναμε 13η εβδομάδα αυχενική ηταν σ σωστη θεση και φανηκε κατευθείαν οτι ειμαστε μπεμπης. Μπορεί να ειναι κοριτσάκι τ ιδιο συνεβει κ σ μια φιλη μ. Στν υπερηχο τον επομενο το επιβεβαιωσαν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η FEDELA είπε:

Κάναμε αυχενική ακριβώς στην 12η εβδομάδα, η γιατρός είπε ότι δεν είδε "κάτι" κατά την εξέταση οπότε οι πιθανότητες είναι μεγαλύτερες για κοριτσάκι. Πόσες κάνατε εκείνη στην 12η εβδομάδα και σας πετύχανε το φύλο? Η γυναικολόγος μου είπε ότι είναι νωρίς...

Γενικά είναι πολύ νωρίς όντως!! 

Εγώ πάντως με αγοράκια και στις 2 περιπτώσεις παρά φάνηκε, σκέψου το κατάλαβα εγώ 😂😂 

Γενικά ποιο εύκολα αναγνωρίζεται το αγόρι αλλά αυτό δε σημαίνει ότι όλα είναι σίγουρα ! 

Μπορεί να νομίζεις κορίτσι και να είναι αγόρι και να νομίζεις αγόρι και να είναι κορίτσι. Κάνε λιιιιιγο υπομονή και θα μάθεις σύντομα τι είναι ! 

Παίζει μεγάλο ρόλο η θέση του μωρού

Με το καλό το μωράκι σου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η FEDELA είπε:

Κάναμε αυχενική ακριβώς στην 12η εβδομάδα, η γιατρός είπε ότι δεν είδε "κάτι" κατά την εξέταση οπότε οι πιθανότητες είναι μεγαλύτερες για κοριτσάκι. Πόσες κάνατε εκείνη στην 12η εβδομάδα και σας πετύχανε το φύλο? Η γυναικολόγος μου είπε ότι είναι νωρίς...

Κ γω στη 12η έκανα κ όντως δεν φαίνονταν κάτι. Μας είπε ότι μαααλλον είναι κορίτσι επειδή έβλεπε τη δομή του σκελετού, δλδ κάπως πιο μεγάλη λεκάνη ενώ στα αγόρια είναι μικρότερη. Κ όντως έχουμε κοριτσάκι! Πάντως για γεννητικά όργανα μας είχε πει ότι είναι νωρίς κ δεν θα φαίνονταν κάτι έτσι κ αλλιώς. Σε 2 βδομαδουλες θεωρώ θα το δείτε πεντακάθαρα! Με το καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω στις 14εβδ.την εκανα και φανηκε το φυλο αμεσως,αγορακι...

Συνηθως αν δεν "φαινεται"κατι,με μια επιφυλαξη,ειναι κοριτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 3/1/2022 at 1:36 ΜΜ, ο/η FEDELA είπε:

Κάναμε αυχενική ακριβώς στην 12η εβδομάδα, η γιατρός είπε ότι δεν είδε "κάτι" κατά την εξέταση οπότε οι πιθανότητες είναι μεγαλύτερες για κοριτσάκι. Πόσες κάνατε εκείνη στην 12η εβδομάδα και σας πετύχανε το φύλο? Η γυναικολόγος μου είπε ότι είναι νωρίς...

Μου είχαν πει και εμένα το ίδιο και τελικά ήταν κοριτσάκι 💖 Το έμαθα δυο βδομαδες αργότερα από τον γυναικολόγο μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/1/2022 at 3:08 ΜΜ, ο/η Sofia86 είπε:

Κι εγω στις 14εβδ.την εκανα και φανηκε το φυλο αμεσως,αγορακι...

Συνηθως αν δεν "φαινεται"κατι,με μια επιφυλαξη,ειναι κοριτσι!

Στην 14η εβδομάδα είναι λογικό να φανεί σωστά είναι πολύ πιο ανεπτυγμένο, στην 12η μου είπε η γυναικολόγος μου ότι ακόμη δεν είναι σχηματισμένα πλήρως τα γεννητικά όργανα, οπότε στην αυχενική ήταν πολύ νωρίς... θα μάθουμε, ελπίζουμε, σε μερικές μέρες από τω΄ρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/1/2022 at 12:23 ΠΜ, ο/η Tokyo είπε:

Κ γω στη 12η έκανα κ όντως δεν φαίνονταν κάτι. Μας είπε ότι μαααλλον είναι κορίτσι επειδή έβλεπε τη δομή του σκελετού, δλδ κάπως πιο μεγάλη λεκάνη ενώ στα αγόρια είναι μικρότερη. Κ όντως έχουμε κοριτσάκι! Πάντως για γεννητικά όργανα μας είχε πει ότι είναι νωρίς κ δεν θα φαίνονταν κάτι έτσι κ αλλιώς. Σε 2 βδομαδουλες θεωρώ θα το δείτε πεντακάθαρα! Με το καλό! 

Εμείς δεν συζητήσαμε για λεκάνη κλπ απλά αν και με ορθάνοιχτα πόδια δεν "υπήρχε" κάτι, αν και μας είπαν είναι πολύ νωρίς και ακόμη είμαστε στο 50 - 50 πιθανότητες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έκανα αυχενική 11+5 και φάνηκε πεντακάθαρα το αγοράκι μας, οπότε δεν ξέρω τι να πιστέψω που λένε ότι δεν έχουν σχηματιστεί τα γεννητικά όργανα... Εμάς μας τα έδειξε περήφανα 😜

Τώρα έκανα αυχενική 12+5 και δε φάνηκε κάτι, ο γυναικολόγος μου μου είπε ότι βλέπει κορίτσι... Γερά να είναι όλα τα μωράκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήσπερα, στην εξέταση β' επιπέδου (18-22 εβδομαδα) θα επιβεβαιώσεις το φύλο, γιατί βλεπουν αναλυτικά την ανατομία του μωρού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/1/2022 at 1:36 ΜΜ, ο/η FEDELA είπε:

Κάναμε αυχενική ακριβώς στην 12η εβδομάδα, η γιατρός είπε ότι δεν είδε "κάτι" κατά την εξέταση οπότε οι πιθανότητες είναι μεγαλύτερες για κοριτσάκι. Πόσες κάνατε εκείνη στην 12η εβδομάδα και σας πετύχανε το φύλο? Η γυναικολόγος μου είπε ότι είναι νωρίς...

Καλησπέρα κορίτσι μου και εμένα στην αυχενική μου είπε κατά 80% ότι είναι κορίτσι, πήγα στον γιατρό μετά από δυο εβδομάδες μετά την αυχενική κ μου λέει δεν βλέπω να εξέχει κάτι όποτε φορά με την φορά θα το επιβεβαιώσεις και εσυ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η ΝικηΚ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και εμένα στην αυχενική μου είπε κατά 80% ότι είναι κορίτσι, πήγα στον γιατρό μετά από δυο εβδομάδες μετά την αυχενική κ μου λέει δεν βλέπω να εξέχει κάτι όποτε φορά με την φορά θα το επιβεβαιώσεις και εσυ. 

Εμείς που πήγαμε στην 16η για την κανονική μας εξέταση μείναμε στο 99% (το είδε 3 φορές) ότι είναι κοριτσάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...