Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάει ο παλιός ο χρόνος, ας γιορτάσουμε παιδιά, και ο νέος να γεμίσει τις κοιλιές μας με μωρά! 🤰🦋🎁💟


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Α κατάλαβα. .. Πολύ καλά θα κάνεις ναι. Πήγαινε να σε κατευθύνει, να δεις πως θα το προχωρήσεις. Και εγώ εγώ την επιτροπή την άλλη βδομάδα και μετά θα ξεκινήσω τον επόμενο κύκλο με ενέσεις δυναμικά. Αν δω μεγάλη διέγερση μπορεί να το γυρίσω σε εξωσωματική. Θα δίξει πως θα αντιδράσω. Άντε μακάρι να τελειώσουν όλα θετικά σύντομα

Εσυ πήγαινες στο κέντρο που εργάζεται η εμβρυολογος αυτή ή στον γυναικολόγο σου που τυχαίνει να συνεργαζεται με  αυτο το κεντρο;; Γιατί εγώ κάλεσα εκείνη γιατί της έχω τυφλή εμπιστοσύνη και της είπα ότι θέλω να πάω στο κέντρο που εργάζεται εκείνη με όποιον μου πει εκείνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Heart είπε:

Εσυ πήγαινες στο κέντρο που εργάζεται η εμβρυολογος αυτή ή στον γυναικολόγο σου που τυχαίνει να συνεργαζεται με  αυτο το κεντρο;; Γιατί εγώ κάλεσα εκείνη γιατί της έχω τυφλή εμπιστοσύνη και της είπα ότι θέλω να πάω στο κέντρο που εργάζεται εκείνη με όποιον μου πει εκείνη...

Έχω ταλαιπωρηθεί 3 μισή χρόνια τώρα , δεν αντέχω άλλο , σ όλο το ταξίδι έχω πάει σε 5 γυναικολόγους και σε αυτήν την εμβρυολογο για το σπέρμα και είναι η μόνη που έχω εμπιστοσύνη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Εσυ πήγαινες στο κέντρο που εργάζεται η εμβρυολογος αυτή ή στον γυναικολόγο σου που τυχαίνει να συνεργαζεται με  αυτο το κεντρο;; Γιατί εγώ κάλεσα εκείνη γιατί της έχω τυφλή εμπιστοσύνη και της είπα ότι θέλω να πάω στο κέντρο που εργάζεται εκείνη με όποιον μου πει εκείνη...

Εγώ θα πάω στο κέντρο που συνεργάζεται ο δικός μου. Αλλά επειδή και εμένα μου αρέσει η εμβρυολογος θα ήθελα να δω αν μπορώ στην δεύτερη ίσως προσπάθεια να τους συνδυάσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Έχω ταλαιπωρηθεί 3 μισή χρόνια τώρα , δεν αντέχω άλλο , σ όλο το ταξίδι έχω πάει σε 5 γυναικολόγους και σε αυτήν την εμβρυολογο για το σπέρμα και είναι η μόνη που έχω εμπιστοσύνη....

Στην Βογιατζή δεν πας; Πολύ καλή ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Στην Βογιατζή δεν πας; Πολύ καλή ε;

Εξαιρετική , πολύ καλη , πάρα πολύ καλη...Ο,τι μου πει θα κάνω...διάβασα καλά σχόλια και για το κέντρο που εργάζεται...εκεί θα συναντηθούμε ...τι να πω , ας είναι η αρχή του τέλους ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου ... Μετά τις γιορτές χαθήκαμε λίγο.. για πείτε σε τι φάση είστε τώρα ;

Εγω είμαι 14 η μέρα. Την άλλη βδομάδα έχω επιτροπή και με τον αμέσως επόμενο κύκλο ξεκινάω σπερματεγχυση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ... Μετά τις γιορτές χαθήκαμε λίγο.. για πείτε σε τι φάση είστε τώρα ;

Εγω είμαι 14 η μέρα. Την άλλη βδομάδα έχω επιτροπή και με τον αμέσως επόμενο κύκλο ξεκινάω σπερματεγχυση..

Καλημερα κοριτσι μου.. εγω ειμαι δουλεια και τρεχω να προλαβω να τελειωσω.. εγω ειμαι στην 15η μερα και χτες ειχα συμπτωματα ωορρηξιας αλλα 2 αχνα θετικα τεστ.. μαλλον δεν βρηκα το τοπ της ωορρηξιας αλλα ειχα επαφες.. στις 3/2 θα παω ξανα γυναικολογο για να με δει και θεωρω θα μας βαλει και σε αλλες εξετασεις .. αν εχω αντοχες θα προχωρισω αλλιως θα δω τι θα κανω..

με το καλο να κανεις την σπερματεγχυση και να πετυχει.. σου ευχομαι το 22  να ηρθε για σενα με ενα μπεμπακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!!! ❤️❤️❤️ Χρόνια πολλά στις Γιαννες/ Ιωαννες!!!! 🌹🥂

Να χαιρεστε οποιον εχετε σημερα!!!! Μεγαλη γιορτή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ... Μετά τις γιορτές χαθήκαμε λίγο.. για πείτε σε τι φάση είστε τώρα ;

Εγω είμαι 14 η μέρα. Την άλλη βδομάδα έχω επιτροπή και με τον αμέσως επόμενο κύκλο ξεκινάω σπερματεγχυση..

Με το καλό κορίτσι μου ! Να πάνε όλα καλά εύχομαι κ να πιάσει με την πρώτη ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Γεια σας κορίτσια! Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες κ στις εορτάζουσες ❤

Καλημερααα ❤️❤️ Πως είστε;;; Όλα καλά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nandia- μου εννοείται να κάνετε όλες τις εξετάσεις σας δεν το συζητώ.... απλά να είσαι αισιόδοξη κορίτσι μου μην πέφτεις! Το σώμα σου θυμάται την διαδικασία πιστεύω είναι θέμα χρόνου να συμβεί ξανά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου; Σήμερα έχω μια δύσκολη ημέρα στη δουλεια…δεν θα μου βγει πρόγραμμα κ θα τρέχω το απόγευμα να το καλυψω…

Χρόνια πολλά σε όλες και στους δικούς σας ❤️❤️❤️ 
 

Εγω μολις τελείωσα την περίοδο προχθές…όποτε σήμερα θα ξεκινήσουμε σιγά σιγά τις επαφές μας!! Θα πάρω και το χαπάκι απόψε γι τη προλακτινη και βλέπουμε 

Εύχομαι καλή επιτυχία σε ολες αυτό το μήνα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημερααα ❤️❤️ Πως είστε;;; Όλα καλά;;

Σήμερα δεν έχουμε πάει ακόμα για rapid.... Έχω κάνει παραγγελία από το σούπερ μάρκετ κ περιμένω, μόλις μου τα φέρουν φύγαμε! Πάντως ακόμα νιώθουμε καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Σήμερα δεν έχουμε πάει ακόμα για rapid.... Έχω κάνει παραγγελία από το σούπερ μάρκετ κ περιμένω, μόλις μου τα φέρουν φύγαμε! Πάντως ακόμα νιώθουμε καλά 

Όλα καλά θα πάνε θα δεις θα είστε αρνητικοί στον κοβιντ γιατί κατά αλλά είσαι μια πολύ θετικια μανούλα!!! 💕💕

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ... Μετά τις γιορτές χαθήκαμε λίγο.. για πείτε σε τι φάση είστε τώρα ;

Εγω είμαι 14 η μέρα. Την άλλη βδομάδα έχω επιτροπή και με τον αμέσως επόμενο κύκλο ξεκινάω σπερματεγχυση..

Καλημέρα να σε ρωτήσω εσυ το dostinex πήρες για την προλακτινη; Και ποσό σου είπε ο ενδοκρινολόγος ότι τη θέλει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

@Nandia- μου εννοείται να κάνετε όλες τις εξετάσεις σας δεν το συζητώ.... απλά να είσαι αισιόδοξη κορίτσι μου μην πέφτεις! Το σώμα σου θυμάται την διαδικασία πιστεύω είναι θέμα χρόνου να συμβεί ξανά 

Δεν μας ειπε να κανουμε μεχρι τωρα κατι αλλο εκτος απο τις ορμονικες που εκανα εγω.. φανταζομαι γιατι ειχα μεινει εγκυος ..αυτος ειναι ο 5ος μηνα που προσπαθουμε.. τον φεβρουαριο που θα παω θα η μερα της ωορρηξιας μου (τυχαια) αρα θα δει και θα κρινει αναλογα φανταζομαι

 

για να ειστε ακομα αρνητικοι λογικα δεν εχετε κολλησει γιατι καταλαβα οτι η ομικρον βγαζει σχεδον αμεσως συμπτωματα.. σου ευχομαι να παραμεινετε αρνητικοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα να σε ρωτήσω εσυ το dostinex πήρες για την προλακτινη; Και ποσό σου είπε ο ενδοκρινολόγος ότι τη θέλει; 

Kαλημερα ☺️ εγώ είχα προλακτίνη 27. Είχα πάει σε δημόσιο και μου είπε ο γιατρός να παίρνω 3 την βδομάδα για δύο βδομάδες. Και ότι το θέλει ιδανικά να πάει 15 τουλάχιστον. 

Πήγα στον γιατρό μου και του είπα τι μου πρότεινε ο άλλος. Και μου είπε θα πάρεις 2 την βδομάδα για ένα μήνα. Ναι dostinex πήρα. Τα πήρα όντως για ένα μηνα αλλά μπορεί να ήθελε λιγότερο. Σε ένα μήνα λειτούργησε πολύ καλά. Πήγε 0.6. χαχαχ έπιασα πάτο. Τα σταμάτησα και είπε ο γιατρός σιγά σιγά θα ανέβει μόνο του. Ε μετά από ένα μήνα που ξανά έκανα είχε πάει 6. Ανεβαίνει φυσιολογικα. 

Και τώρα για την επιτροπή μου είπε ότι με 6 θα με περάσουν. Με 0.6 θα μου έλεγαν φτιάξτο και ξανά έλα. 

Καλά θα τα πας. Σε ένα μήνα θα είσαι έτοιμη. Εσύ πόσο έχεις την προλακτίνη; Και πόσα χαπακια θα πάρεις την βδομάδα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Δεν μας ειπε να κανουμε μεχρι τωρα κατι αλλο εκτος απο τις ορμονικες που εκανα εγω.. φανταζομαι γιατι ειχα μεινει εγκυος ..αυτος ειναι ο 5ος μηνα που προσπαθουμε.. τον φεβρουαριο που θα παω θα η μερα της ωορρηξιας μου (τυχαια) αρα θα δει και θα κρινει αναλογα φανταζομαι

 

για να ειστε ακομα αρνητικοι λογικα δεν εχετε κολλησει γιατι καταλαβα οτι η ομικρον βγαζει σχεδον αμεσως συμπτωματα.. σου ευχομαι να παραμεινετε αρνητικοι

Κορίτσι μάλλον το αντίθετο γίνεται… Έχουμε πολλούς γνωστούς που στην όμικρον είναι τελείως ασυμπτωματικοί κ γι ´ αυτό υπάρχει τόσο μεγάλη εξάπλωση. Όπως κ να έχει μακάρι η @Froufroνα μην κόλλησε, κυρίως για να απολαύσει τη γέννα της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι μάλλον το αντίθετο γίνεται… Έχουμε πολλούς γνωστούς που στην όμικρον είναι τελείως ασυμπτωματικοί κ γι ´ αυτό υπάρχει τόσο μεγάλη εξάπλωση. Όπως κ να έχει μακάρι η @Froufroνα μην κόλλησε, κυρίως για να απολαύσει τη γέννα της.

ναι συμβαινει και αυτο απλα εγω οσους ξερω εχουν σχεδον αμεσως συμπτωματα.. οπως και να εχει ειναι κατι που θεωρω λιγο πολυ θα το περασουμε ολοι.. και εγω ευχομαι να μην κολλησει εννοειται 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια εγώ που έλεγα δε θα σταματήσω από τη δουλειά, με το που ακούσαμε καρδούλα την 7η εβδομάδα μου έγραψε αναρρωτική 1 μήνα από τη δουλειά ο γιατρός λόγω μικρής αιμορραγίας και λογω Covid. Την παίρνω με χίλια ζόρια την άδεια και μέσα σε μια εβδομάδα σκάνε κρουσματα από το διευθυντή μας μέχρι τον συνάδερφο του διπλανού γραφείου. Εν τω μεταξύ στη δουλειά το κατάλαβαν είχαν ελαφρύ συνάχι και κάνανε επί τόπου self test. Ένας άλλος συνάδερφος με πήρε τηλέφωνο να με ειδοποιήσει να μην πατήσω και μου λέει "καλημέρα από το σημείο 0".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εγώ που έλεγα δε θα σταματήσω από τη δουλειά, με το που ακούσαμε καρδούλα την 7η εβδομάδα μου έγραψε αναρρωτική 1 μήνα από τη δουλειά ο γιατρός λόγω μικρής αιμορραγίας και λογω Covid. Την παίρνω με χίλια ζόρια την άδεια και μέσα σε μια εβδομάδα σκάνε κρουσματα από το διευθυντή μας μέχρι τον συνάδερφο του διπλανού γραφείου. Εν τω μεταξύ στη δουλειά το κατάλαβαν είχαν ελαφρύ συνάχι και κάνανε επί τόπου self test. Ένας άλλος συνάδερφος με πήρε τηλέφωνο να με ειδοποιήσει να μην πατήσω και μου λέει "καλημέρα από το σημείο 0".

και σε μας καθε μερα ακουγονται νεα κρουσματα.. πριν λιγο η κοπελα απο το διπλανο γραφειο.. την τεταρτη ειχα παει στο γραφειο της και μιλησαμε και λιγο.. ο θεος βοηθος.. να προσεχεις και να εισαι ηρεμη.. ολα θα πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

και σε μας καθε μερα ακουγονται νεα κρουσματα.. πριν λιγο η κοπελα απο το διπλανο γραφειο.. την τεταρτη ειχα παει στο γραφειο της και μιλησαμε και λιγο.. ο θεος βοηθος.. να προσεχεις και να εισαι ηρεμη.. ολα θα πανε καλα

Ο προβληματισμος μου είναι ότι και εγώ που μαζευτηκα σπίτι δεν είμαι μόνη μου, ο σύζυγος δουλεύει κανονικά και εκεί αρρώστησε ο διπλανός του στο γραφείο από τα παιδιά του 25 χρόνων που μέσα στις γιορτές δεν σταμάτησαν καμία έξοδο και δεν πρόσεξαν και τι να τους πεις; δε σταματάει η ζωή. Από την άλλη προγραμματισαμε τρίτη δόση προς τα τέλη Γενάρη-αρχές Φλεβάρη που κλείνω το α τρίμηνο. Μέχρι τότε εύχομαι να δημιουργούν μια ελαφρά ανοσία οι δύο προηγούμενες δόσεις...😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα...

Δεν ξέρω αν θυμάστε την ιστορία μου γιατί έχω καιρό να γράψω αλλά που και που σας διαβάζω.. 

Μετά από 2 χρόνια περίπου προσπαθειών με κανένα πρόβλημα και παρά πολύ άγχος....

Σήμερα το πρωί πήγα και έκανα μια χοριακη γιατί είχα 3 μέρες καθυστέρηση και τελικά είναι ΕΓΚΥΟΣ!!!!!

Δεν μπορούσα να καταλάβω τα αποτέλεσματα και πήρα κατευθείαν τον γιατρό μου και του είπα ότι η χοριακη μου ήταν 85.69 και μου φώναξε δυνατά ο καλός μου ότι είναι ΕΓΚΥΟΣ!!!!!

Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω γιατι τον τελευταίο λόγω γιορτών τρέχαμε πολύ με τις δουλειές και ειμασταν πολύ κουρασμένοι και δεν περίμενα ότι θα γινόταν το θαύμα αυτήν την φορά....

Μου είπε ο γιατρος μου σε 4 μέρες να ξανακάνω χοριακη για να σιγουρευτούμε ότι ανεβαίνει φυσιολογικά...και μα ξεκινήσω προγεστερόνη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
    • Καλησπέρα, ο γιατρός σε προετοιμάζει για το χειρότερο και καλά κάνει αππ τη μια αλλα εμεις ελπίζουμε για το καλύτερο, οπότε με πίστη προχώρα!! Ο γυναικολόγος μου οταν ξεκίνησα για πρώτη φορά την εξωσωματικη πριν τρια χρόνια μου είπε τη σήμερον ημέρα αν θες να κανεις παιδί θα κανεις! Αυτο συνεπάγεται βέβαια να έχεις και καποια χρήματα θα συμπληρώσω εγω! Εύχομαι οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...