Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάει ο παλιός ο χρόνος, ας γιορτάσουμε παιδιά, και ο νέος να γεμίσει τις κοιλιές μας με μωρά! 🤰🦋🎁💟


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια πήγα σήμερα στον γιατρό. Το Αυγουλάκι πήγε 17 αλλά το σερπαφαρ αντέδρασε αρνητικά στο ενδομήτριο και είναι μόνο 6. 

Αρα μου λέει από 7 και πάνω μπορεί να επιτευχθεί μια εγγυμοσυνη. Με 6 μου λέει είναι απίθανο . Ο οργανισμός μου είναι ανθεκτικός στα σερπαφαρ. Οπότε σταματαω τα χάπια αυτά..με κουρασανε να μην έχουν πάνω μου αποτέλεσμα. 

Δεν προχωράμε σε σπερματεγχυση, δεν υπάρχει λόγος να απογοητευτουμε χωρίς λόγο. 

Άρα την άλλη Πέμπτη πάω για την επιτροπή , την Παρασκευή στης 14 θα πάρω τα αποτελέσματα.  Ο γιατρός μου λέει ότι θα εγκριθω. Άρα θα μου δώσουν να πάρω ενέσεις και ο επόμενος κύκλος θα γίνει με ενέσεις και σπερματεγχυση. Άντε να δούμε....

Ενα μηνα υπομονη και ολα θα ερθουν στη σωστη στιγμη!!! Μπραβο στο γιατρο σου που τα συνυπολογιζει ολα και δεν ειναι αιντε-αιντε (που λενε και στο χωριο μου 😂😂😂😂)..

Καλα αποτελεσματα στην επιτροπη!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλή ξεκούραση ❤️❤️

Εμεις σήμερα ξυπνήσαμε με δυσάρεστα νέα!!! Ήτανε να κάνει τραπέζι η μαμα μου σήμερα στα Θεοφάνεια και μάθαμε ότι πέθανε ο άντρας της ξαδερφης της μαμας μου! Πάλευε 11 χρόνια με τον καρκίνο! Αν δεν ήταν η θετική του ενέργεια σε αυτήν την αρρώστια θα είχε πέθανει πολύ πιο νωρις!!!! Έχει 3 παιδιά το μικρότερο 11χρ το μεγαλύτερο 24χρ! Πέρασε και η θεία δύσκολα τόσα χρόνια!! Μακάρι ο θεός να αναπαύσει την ψυχή του!! 

Καλημέρα κορίτσι μου. Συλλυπητήρια! Να είστε καλά να τον θυμάστε, κουράγιο σε όλους κ κυρίως στην γυναίκα κ στα παιδιά του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλή ξεκούραση ❤️❤️

Εμεις σήμερα ξυπνήσαμε με δυσάρεστα νέα!!! Ήτανε να κάνει τραπέζι η μαμα μου σήμερα στα Θεοφάνεια και μάθαμε ότι πέθανε ο άντρας της ξαδερφης της μαμας μου! Πάλευε 11 χρόνια με τον καρκίνο! Αν δεν ήταν η θετική του ενέργεια σε αυτήν την αρρώστια θα είχε πέθανει πολύ πιο νωρις!!!! Έχει 3 παιδιά το μικρότερο 11χρ το μεγαλύτερο 24χρ! Πέρασε και η θεία δύσκολα τόσα χρόνια!! Μακάρι ο θεός να αναπαύσει την ψυχή του!! 

Συλληπητηρια Ραφαελα μου.... 😔 Ζωη σε εσας... Δωσε κουραγιο και δυναμη στη θεια σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! 

@Antonia2 μου γλυκιά πως είσαι? Έχεις ακόμα άδεια ή επέστρεψες στη δουλειά?

Γεια σου αγαπημενη μου @Froufro! Εχουμε αδεια και παμε εκδρομη στην καστορια!! Τωρα θα σταματησουμε στα τρικαλα να βολταρουμε! 

Για σενα μπηκα να δω πως εισαι εσυ και τα παιδακια σου! Τι κανετε;; Μιλησες με τον αντρα σου να δειτε τι θα κανετε; Σου στελνω μεγαλη αγκαλια και φιλι!!!!🤗😘🌹🌹🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. τι κάνετε;  εσείς που ξερετε καλύτερα από τεστ ωορρηξιας το κάτω το έκανα ψες και το πανω πριν λίγο.. είναι θετικά ή οχι; εχω συμπτώματα ωορρηξιας πάντως 

20220106_114943.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλή ξεκούραση ❤️❤️

Εμεις σήμερα ξυπνήσαμε με δυσάρεστα νέα!!! Ήτανε να κάνει τραπέζι η μαμα μου σήμερα στα Θεοφάνεια και μάθαμε ότι πέθανε ο άντρας της ξαδερφης της μαμας μου! Πάλευε 11 χρόνια με τον καρκίνο! Αν δεν ήταν η θετική του ενέργεια σε αυτήν την αρρώστια θα είχε πέθανει πολύ πιο νωρις!!!! Έχει 3 παιδιά το μικρότερο 11χρ το μεγαλύτερο 24χρ! Πέρασε και η θεία δύσκολα τόσα χρόνια!! Μακάρι ο θεός να αναπαύσει την ψυχή του!! 

Συλλυπητήρια κορίτσι μου! Ζωή σε εσάς και κουράγιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. τι κάνετε;  εσείς που ξερετε καλύτερα από τεστ ωορρηξιας το πάνω το έκανα ψες και το κάτω πριν λίγο.. είναι θετικά ή οχι; εχω συμπτώματα ωορρηξιας πάντως 

20220106_114943.jpg

Δεν είναι θετικά. Πρέπει η δεύτερη γραμμή να είναι πιο έντονη ή το ίδιο έντονη με την άλλη. Αυτό μπορεί να σημαίνει είτε ότι ήταν πιο πριν το θετικό και είναι σε πτώση, είτε ότι ήταν ανάμεσα θετικό και κάνει πολύ απότομη καμπύλη, είτε ότι δεν έχει γίνει ακόμα θετικό. Εγώ από τη δική μου εμπειρία προτείνω να έχετε διαρκώς επαφές όμως. Εμένα δεν ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει αλλά ενώ ένιωσα ωορρηξια και είδα θετικό τεστ 1 μέρα μετά, οι μέρες ανάπτυξης του εμβρύου είναι 4 περισσότερες, σα να έγινε πιο νωρίς σύλληψη από την ωορρηξια μου. Είχαμε όντως επαφές όμως κάθε μέρα λίγο πριν και λίγο μετά το θετικό τεστ ωορρηξιας και σε όλη τη διάρκεια του κύκλου μέρα παρά μέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Δεν είναι θετικά. Πρέπει η δεύτερη γραμμή να είναι πιο έντονη ή το ίδιο έντονη με την άλλη. Αυτό μπορεί να σημαίνει είτε ότι ήταν πιο πριν το θετικό και είναι θα σε πτώση, είτε ότι ήταν ανάμεσα θετικό και κάνει πολύ απότομη καμπύλη, είτε ότι δεν έχει γίνει ακόμα θετικό. Εγώ από τη δική μου εμπειρία προτείνω να έχετε διαρκώς επαφές όμως. Εμένα δεν ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει αλλά μου ενώ ένιωσα ωορρηξια και είδα θετικό τεστ 1 μέρα μετά, οι μέρες ανάπτυξης του εμβρύου είναι 4 περισσότερες, σα να έγινε πιο νωρίς σύλληψη από την ωορρηξια μου. Είχαμε όντως επαφές όμως κάθε μέρα λίγο πριν και λίγο μετά το θετικό τεστ ωορρηξιας και σε όλη τη διάρκεια του κύκλου μέρα παρά μέρα. 

Συμπτώματα χτες και σήμερα (κυρίως σήμερα) νοιώθω πιο έντονα.. είπα θα κάνω και ένα απόψε.. επαφές μόνο ψες δεν είχαμε αρα δεν νομίζω να παίξει ρόλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Συμπτώματα χτες και σήμερα (κυρίως σήμερα) νοιώθω πιο έντονα.. είπα θα κάνω και ένα απόψε.. επαφές μόνο ψες δεν είχαμε αρα δεν νομίζω να παίξει ρόλο 

Άρα μια χαρά. Μην τα σκέφτεσαι τα τεστ τόσο και σε αγχώνουν! Κάνε να βλέπεις περίπου τι γίνεται αλλά δεν είναι και απόλυτης εμπιστοσύνης. Αν καταλαβαίνεις το σώμα σου πιστεύω είναι πιο ακριβές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Άρα μια χαρά. Μην τα σκέφτεσαι τα τεστ τόσο και σε αγχώνουν! Κάνε να βλέπεις περίπου τι γίνεται αλλά δεν είναι και απόλυτης εμπιστοσύνης. Αν καταλαβαίνεις το σώμα σου πιστεύω είναι πιο ακριβές. 

Το σώμα μου το ξερω κσλα ευτυχως.. 4 εγκυμοσύνες είχα (2 αποτυχημενες) μόνο με το να διαβάζω το σώμα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Γεια σου αγαπημενη μου @Froufro! Εχουμε αδεια και παμε εκδρομη στην καστορια!! Τωρα θα σταματησουμε στα τρικαλα να βολταρουμε! 

Για σενα μπηκα να δω πως εισαι εσυ και τα παιδακια σου! Τι κανετε;; Μιλησες με τον αντρα σου να δειτε τι θα κανετε; Σου στελνω μεγαλη αγκαλια και φιλι!!!!🤗😘🌹🌹🌹

Τέλεια κορίτσι μου! Να περάσετε ΥΠΈΡΟΧΑ!!! Κάνε καμία βολτίτσα κ για εμάς ❤ Εμείς μόλις κάναμε ξανά rapid κ δείχνουμε ακόμα αρνητικοί 🎉 Μεγάλη ανακούφιση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Στην ουσία για να καταλάβεις. Ή πας με δικό σου κύκλο χωρίς φάρμακα χωρίς τίποτα . Και είναι στα 250-300 περίπου.

Δεύτερον παιρνεις χάπι φεμαρα ή σερπαφαρ και πας για σεπρμαυεγχυση. Πάλι κάπου στα 250-300 βγαίνει μιας και τα σερπαφαρ είναι φτηνά. 

τέλος κάνεις ενέσεις για πιο πολλές πιθανότητες να κανεις 2-3 αυγά , και να αυξήσεις λοιπόν τις πιθανότητες και επειδή οι ενέσεις πάνε κοντά 200 ανάλογα πόσες θα πάρεις. Πάει η τιμή στα 500

αλλά αν περάσεις επιτροπή πρόκλησης ωοθηλακορηξιας παιρνεις δωρεάν τις ενέσεις. Άρα σου βγαίνει στα 300 αλλά κάνωντας ενέσεις. 

εγώ τώρα έτσι θα πάω με τον τελευταίο τροπο. Από τον επόμενο μου κύκλο 

Εγώ κορίτσια είχα πάρει από την επιτροπή τα φάρμακα για σπέρματεγχυση με πρόκληση ωοθηλακιορρηξιας και τα χρησιμοποίησα για την εξωσωματική. Ήταν λιγότερες μονάδες αλλά μου έφτασαν και περίσσεψαν γιατί έκανα βραχύ πρωτόκολο. Είχα κάνει ήδη δύο σπερματεγχυσεις χωρίς φάρμακα, οπότε λέω τι να προσπαθώ αφού δεν μας έρχεται με αύτο τον τρόπο...και το πήγαμε πιο δραστικά.

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. τι κάνετε;  εσείς που ξερετε καλύτερα από τεστ ωορρηξιας το κάτω το έκανα ψες και το πανω πριν λίγο.. είναι θετικά ή οχι; εχω συμπτώματα ωορρηξιας πάντως 

20220106_114943.jpg

Δεν είναι θετικό όχι … σε ποια μέρα του κύκλου είσαι ; Εγώ όταν τα ξεκίνησα τα έκανα με πρωινά ουρα και μ έβγαινε θετικό για ένα λεπτό κ μετά εξατμιζόταν … Όοτε ξεκίνησα να τα κάνω  1 το μεσημέρι περίπου και 8 το απόγευμα κ έτσι ξεκίνησα να βρίσκω την γόνιμη ….. τώρα εσυ η είχες γόνιμη πριν η θα έχεις …. Σκέψου ότι την 13η ημέρα το πρωί ήταν αχνό προς σκούρο κ το απόγευμα τέρμα κατακόκκινη η γραμμή… έχει τύχει βέβαια να έχω 12η βράδυ σκούρα γραμμή κ την 13η το μεσημέρι τέρμα θετικό  .. θα σ πρότεινα να κανείς δυο την ημέρα μέχρι να μάθεις το σώμα σου με τα τεστ … αλλά εγώ ποτέ δεν ένιωθα ωορρηξία … πέρα από  αυτά τα γνωστά υγρά δ είχα κανέναν άλλο σύμπτωμα, αλλά κ αυτά τα υγρά πάλι με μπέρδευαν γιατί τα είχα πολύ πριν το θετικό τεστ αλλά και πολύ μετά… με βοήθησαν τα τεστ απλά πρέπει να ακολουθήσεις αυστηρά τις οδηγίες . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mary.Ger είπε:

Εγώ κορίτσια είχα πάρει από την επιτροπή τα φάρμακα για σπέρματεγχυση με πρόκληση ωοθηλακιορρηξιας και τα χρησιμοποίησα για την εξωσωματική. Ήταν λιγότερες μονάδες αλλά μου έφτασαν και περίσσεψαν γιατί έκανα βραχύ πρωτόκολο. Είχα κάνει ήδη δύο σπερματεγχυσεις χωρίς φάρμακα, οπότε λέω τι να προσπαθώ αφού δεν μας έρχεται με αύτο τον τρόπο...και το πήγαμε πιο δραστικά.

 

 

 

 

Ααα άμα σου έφτασα . Τέλεια. Και προχωρησες σε εξωσωματική; 

Ποσες μονάδες σου είχανε εγκρίνει ;

Εμένα ο γιατρός είπε ότι θα εγκρίνουν κάποιες συγκεκριμένες μονάδες και άμα δεν τις χρησιμοποιησουμε όλες, τις κρατάω είτε για επόμενη φορά ή άμα θέλω τις δίνω κάπου αλλά έχουν ημερομηνία λήξης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Τέλεια κορίτσι μου! Να περάσετε ΥΠΈΡΟΧΑ!!! Κάνε καμία βολτίτσα κ για εμάς ❤ Εμείς μόλις κάναμε ξανά rapid κ δείχνουμε ακόμα αρνητικοί 🎉 Μεγάλη ανακούφιση!

Να σε φυλαει!!!!! Εσενα και τη μπουμπουκα σου!! Και ολη την οικογενεια!!!!🙏🙏🙏🙏❤️❤️❤️❤️

16414716881141625448937715857748.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Να σε φυλαει!!!!! Εσενα και τη μπουμπουκα σου!! Και ολη την οικογενεια!!!!🙏🙏🙏🙏❤️❤️❤️❤️

16414716881141625448937715857748.jpg

Αχ κορίτσι μου με συγκινείς πολύ! Νιώθω ότι είναι ο προστάτης μου κ σε ευχαριστώ πολύ για αυτή την κίνηση! Ο άντρας μου χθες μου είπε ότι τον είδε όνειρο κ τώρα μου στέλνεις αυτό! Θα κρατήσω σίγουρα αυτή τη φωτογραφία!!! Είσαι ένας θησαυρός ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ααα άμα σου έφτασα . Τέλεια. Και προχωρησες σε εξωσωματική; 

Ποσες μονάδες σου είχανε εγκρίνει ;

Εμένα ο γιατρός είπε ότι θα εγκρίνουν κάποιες συγκεκριμένες μονάδες και άμα δεν τις χρησιμοποιησουμε όλες, τις κρατάω είτε για επόμενη φορά ή άμα θέλω τις δίνω κάπου αλλά έχουν ημερομηνία λήξης. 

Μου δώσανε 2.400 μονάδες. Με τόσες μονάδες που μας δίνουν μπορείς άνετα να προσπάθησεις δύο και τρείς ίσως φορές. Εξαρτάται από την απόκριση στα φάρμακα. Εμένα μου είχανε δώσει από το φαρμακείο του εοππυ δύο μεγάλες ενέσεις των 900, και δύο των 300. Οπότε δεν θα τις ανοίξεις όλες την πρώτη φορά. Οι κλειστές διατηρούνται στο ψυγείο μέχρι την ημερομηνία λήξης (περίπου ένα χρόνο).

Ο γιατρός μου έγραψε gonal. Πήγε πάρα πολύ καλά η διέγερση και η γονιμοποίηση και τώρα είμαι στην 7η εβδομάδα με δίδυμακια. Νομίζω εξαρτάται από το πόσο αντέχει ψυχικά ο καθένας μας. Εγώ προσωπικά είχα αρχίσει να επηρεάζομαι πολύ κάθε μήνα που περνούσε και δεν ερχόταν, οπότε νομίζω καλά έκανα και δοκίμασα την εξωσωματική. Είναι εντελώς προσωπικη απόφαση όμως. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mary.Ger είπε:

Μου δώσανε 2.400 μονάδες. Με τόσες μονάδες που μας δίνουν μπορείς άνετα να προσπάθησεις δύο και τρείς ίσως φορές. Εξαρτάται από την απόκριση στα φάρμακα. Εμένα μου είχανε δώσει από το φαρμακείο του εοππυ δύο μεγάλες ενέσεις των 900, και δύο των 300. Οπότε δεν θα τις ανοίξεις όλες την πρώτη φορά. Οι κλειστές διατηρούνται στο ψυγείο μέχρι την ημερομηνία λήξης (περίπου ένα χρόνο).

Ο γιατρός μου έγραψε gonal. Πήγε πάρα πολύ καλά η διέγερση και η γονιμοποίηση και τώρα είμαι στην 7η εβδομάδα με δίδυμακια. Νομίζω εξαρτάται από το πόσο αντέχει ψυχικά ο καθένας μας. Εγώ προσωπικά είχα αρχίσει να επηρεάζομαι πολύ κάθε μήνα που περνούσε και δεν ερχόταν, οπότε νομίζω καλά έκανα και δοκίμασα την εξωσωματική. Είναι εντελώς προσωπικη απόφαση όμως. 

 

Αααααχ θα τρελαθώ. Ποσο ωραία. Μπράβο που τα κατάφερες. Να πάνε όλα καλά. 

Και εγώ αν δω ότι κάνω πολλά αυγουλάκια θα το γυρίσω σε εξωσωματική μάλλον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Εσύ κορίτσι μου. Θυμάσαι καθόλου με τον Γαβαρη πόσο σε είχε μετρήσει; Μήπως ήταν μικρό και σε προχώρησε παρόλα αυτά, και για αυτό δεν έπιασε;

Δεν νομίζω , είχα 4 , θυμάμαι μου είχε πει ένα 16 και καλό ενδομήτριο...δεν θυμάμαι βέβαια με σιγουριά , αλλά δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την ωορρηξία...τι να πω , βέβαια; Δεν ξέρω και με σιγουριά , πάντως ένιωσα την ωορρηξία μου κανονικότητα...απλά δύο μέρες πριν την σπέρματεγχυνση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Δεν νομίζω , είχα 4 , θυμάμαι μου είχε πει ένα 16 και καλό ενδομήτριο...δεν θυμάμαι βέβαια με σιγουριά , αλλά δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την ωορρηξία...τι να πω , βέβαια; Δεν ξέρω και με σιγουριά , πάντως ένιωσα την ωορρηξία μου κανονικότητα...απλά δύο μέρες πριν την σπέρματεγχυνση...

Ναι η ωορρηξία έχει να κάνει με το αυγουλάκι. Και εγώ έχω αυγουλάκι. Αλλά αν το ενδομήτριο λέει είναι μικρό, μπορεί να γονιμοποιηθεί το ωάριο αλλά να μην μπορεί να εμφυτευτει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι η ωορρηξία έχει να κάνει με το αυγουλάκι. Και εγώ έχω αυγουλάκι. Αλλά αν το ενδομήτριο λέει είναι μικρό, μπορεί να γονιμοποιηθεί το ωάριο αλλά να μην μπορεί να εμφυτευτει

Δεν πιστεύω ότι το πρόβλημα σ έμενα ήταν το ενδομήτριο ,Μ έχουν παρακολουθήσει 2 γιατροί με αυτά τα χάπια , μια με φυσική επαφή , δεύτερη με την σπερματεγχυνση , και τις δύο μου είχαν πει ότι είχα πολύ καλό ενδομήτριο... Στην πρώτη που είχαμε επαφή δεν είχα καταλάβει την ωορρηξία είχα πάρει 1 χάπι , στη δεύτερη την κατάλαβα πολύ καλά είχα πάρει 2 χάπια... Στην πρώτη δεν ξέρω γιατί δεν πέτυχε , στην δεύτερη είμαι σίγουρη ότι δεν προλάβαμε το ωάριο, έκανα την ένεση Τετάρτη 7 και τέταρτο και 10 η ώρα το βράδυ είχα κόκκινη βλέννη και έντονο πόνο...μου ήρθε περίοδος 14 μέρες μετά , εγώ πήγα κι έκανα την σπερματεγχυνση Παρασκευή 11 η ώρα!!! Πιστεύω το ωάριο ήταν ήδη έτοιμο να σπάσει όταν εγώ έκανα την ένεση...πάντως μέχρι στιγμής δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τα ωάρια και το ενδομήτριο...εχουμε κλείσει ραντεβού τώρα στην εμβρυολογο , είναι και ειδικός γονιμότητας , να δούμε πως θα κινηθούμε...περιμένω περίοδο και θα της προτείνω να πάμε σ' αυτόν τον κύκλο φυσικά με σπερματεγχυνση , ( δεν έχει νόημα να παίρνω φάρμακα αφού κάνω ωάριο ) και αν δεν πετύχει , να πάω σε εξωσωματική τουλάχιστον να πάρω χάπια να κάνω πιο πολλά άλλα να κάνω και κάτι πιο σίγουρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Δεν πιστεύω ότι το πρόβλημα σ έμενα ήταν το ενδομήτριο ,Μ έχουν παρακολουθήσει 2 γιατροί με αυτά τα χάπια , μια με φυσική επαφή , δεύτερη με την σπερματεγχυνση , και τις δύο μου είχαν πει ότι είχα πολύ καλό ενδομήτριο... Στην πρώτη που είχαμε επαφή δεν είχα καταλάβει την ωορρηξία είχα πάρει 1 χάπι , στη δεύτερη την κατάλαβα πολύ καλά είχα πάρει 2 χάπια... Στην πρώτη δεν ξέρω γιατί δεν πέτυχε , στην δεύτερη είμαι σίγουρη ότι δεν προλάβαμε το ωάριο, έκανα την ένεση Τετάρτη 7 και τέταρτο και 10 η ώρα το βράδυ είχα κόκκινη βλέννη και έντονο πόνο...μου ήρθε περίοδος 14 μέρες μετά , εγώ πήγα κι έκανα την σπερματεγχυνση Παρασκευή 11 η ώρα!!! Πιστεύω το ωάριο ήταν ήδη έτοιμο να σπάσει όταν εγώ έκανα την ένεση...πάντως μέχρι στιγμής δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τα ωάρια και το ενδομήτριο...εχουμε κλείσει ραντεβού τώρα στην εμβρυολογο , είναι και ειδικός γονιμότητας , να δούμε πως θα κινηθούμε...περιμένω περίοδο και θα της προτείνω να πάμε σ' αυτόν τον κύκλο φυσικά με σπερματεγχυνση , ( δεν έχει νόημα να παίρνω φάρμακα αφού κάνω ωάριο ) και αν δεν πετύχει , να πάω σε εξωσωματική τουλάχιστον να πάρω χάπια να κάνω πιο πολλά άλλα να κάνω και κάτι πιο σίγουρο...

Α κατάλαβα. .. Πολύ καλά θα κάνεις ναι. Πήγαινε να σε κατευθύνει, να δεις πως θα το προχωρήσεις. Και εγώ εγώ την επιτροπή την άλλη βδομάδα και μετά θα ξεκινήσω τον επόμενο κύκλο με ενέσεις δυναμικά. Αν δω μεγάλη διέγερση μπορεί να το γυρίσω σε εξωσωματική. Θα δίξει πως θα αντιδράσω. Άντε μακάρι να τελειώσουν όλα θετικά σύντομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Αχ κορίτσι μου με συγκινείς πολύ! Νιώθω ότι είναι ο προστάτης μου κ σε ευχαριστώ πολύ για αυτή την κίνηση! Ο άντρας μου χθες μου είπε ότι τον είδε όνειρο κ τώρα μου στέλνεις αυτό! Θα κρατήσω σίγουρα αυτή τη φωτογραφία!!! Είσαι ένας θησαυρός ❤

Μου το χαρισαν το καλοκαιρι η νυφη μου και ο αδερφος μου!! Μενουν ροδο και ειχαν παει στη συμη τον ιουλιο!!!!

Εχω και μια εικονιτσα του και στο πορτοφολι μου απο το 2013 που επισκεφθηκα τη μονη! Παντα μαζι μου!! Ευχομαι να σε φυλαει εσενα και την οικογενεια σου!! Ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα!!!!! Προσευχομαι γι αυτο!! 🙏🙏❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...