Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάει ο παλιός ο χρόνος, ας γιορτάσουμε παιδιά, και ο νέος να γεμίσει τις κοιλιές μας με μωρά! 🤰🦋🎁💟


misofeggaro

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

Μακάρι πραγματικά να μην έχεις κολλήσει! Ειδικά αν η επαφή ήταν έμμεση δλδ μέσω των παιδιών κ αυτά είναι αρνητικά τότε πολύ πιθανό να παραμείνεις αρνητική! Όπως κ να έχει όμως πια δεν κινδυνεύει κανείς σας κ όλα θα πάνε καλά! Σε λίγες μέρες θα έχεις το μωρό σου αγκαλιά! 

Να είσαι καλά κορίτσι μου! Μακάρι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

και η ξαδελφη μου ανεμβολιαστη κοιμοταν διπλα στον αντρα της που ειχε και συμπτωματα και ειχε και την μεγαλη κορη με κορονοιο.. αυτη και ο γιος της δεν κολλησαν και η ξαδελφη μου οταν εκανε τεστ αντισωματων με την κορη της ειχε πιο πολλα απο την κορη που νοσησε κιολας.. αρα ειναι θεμα οργανισμου.. εσυ κοιτα να εισαι ηρεμη και ολα θα πανε καλα.. στο ευχομαι απο καρδιας 💖

Πραγματικά όχι ότι έχει κάποια σημασία, αλλά αν είχε αντισώματα (κ δεν έκανε εμβόλιο) τότε κόλλησε... Εκτός κ αν δεν κατάλαβα καλά, αυτό που κατάλαβα δλδ είναι ότι είχε αντισώματα κ η ίδια. Σε αυτή την περίπτωση το πέρασε ασυμοτωματικα κ ειδικά αν το τεστ είναι ραπιντ μπορεί εύκολα να μην το δείξει καν... Τι να οω ρε σεις πια είναι παντού δεν ξέρεις απο που να φυλαχτεις.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

και η ξαδελφη μου ανεμβολιαστη κοιμοταν διπλα στον αντρα της που ειχε και συμπτωματα και ειχε και την μεγαλη κορη με κορονοιο.. αυτη και ο γιος της δεν κολλησαν και η ξαδελφη μου οταν εκανε τεστ αντισωματων με την κορη της ειχε πιο πολλα απο την κορη που νοσησε κιολας.. αρα ειναι θεμα οργανισμου.. εσυ κοιτα να εισαι ηρεμη και ολα θα πανε καλα.. στο ευχομαι απο καρδιας 💖

Ευχαριστώ πολύ Νάντια μου! Φεύγει σιγά σιγά ο πανικός των πρώτων ωρών κ σκέφτομαι πιο ψύχραιμα.... Δεν μπορώ να κάνω κάτι αν δεν ξέρω αν έχει συμβεί ή όχι πρέπει να είμαι ψύχραιμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Πραγματικά όχι ότι έχει κάποια σημασία, αλλά αν είχε αντισώματα (κ δεν έκανε εμβόλιο) τότε κόλλησε... Εκτός κ αν δεν κατάλαβα καλά, αυτό που κατάλαβα δλδ είναι ότι είχε αντισώματα κ η ίδια. Σε αυτή την περίπτωση το πέρασε ασυμοτωματικα κ ειδικά αν το τεστ είναι ραπιντ μπορεί εύκολα να μην το δείξει καν... Τι να οω ρε σεις πια είναι παντού δεν ξέρεις απο που να φυλαχτεις.... 

Πραγματικά.... αποφεύγω κ το σούπερ μάρκετ το τελευταίο διάστημα λόγω του ότι κοντεύει η γέννα κ τελικά ήρθε μόνο του μέσα στο σπίτι μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Πραγματικά όχι ότι έχει κάποια σημασία, αλλά αν είχε αντισώματα (κ δεν έκανε εμβόλιο) τότε κόλλησε... Εκτός κ αν δεν κατάλαβα καλά, αυτό που κατάλαβα δλδ είναι ότι είχε αντισώματα κ η ίδια. Σε αυτή την περίπτωση το πέρασε ασυμοτωματικα κ ειδικά αν το τεστ είναι ραπιντ μπορεί εύκολα να μην το δείξει καν... Τι να οω ρε σεις πια είναι παντού δεν ξέρεις απο που να φυλαχτεις.... 

πραγματικά είναι παντού!!! Δεν ξερεις από που θα σου έρθει πλέον!!! 
 

Τωρα ήμουν σε καφετέρια και καθόμουν κάπου μόνη μου όχι κοντά σε άλλους και ήταν και ενας άντρας μονος με το λαπτοπ, έρχεται πριν από λίγο μια φίλη του κ τον ρωτάει για τα τεστ πως βγήκαν κ έλεγε αρνητικά ενώ είχε και έχει συμπτώματα γιατί κρατούσε χαρτί και σκούπιζε την μύτη και του λέει αυτή πάμε έξω να κάτσουμε κ της λέει κάτσε εδώ κ του λέει αυτή θα φοράω την μάσκα μου αν κάτσουμε μέσα!! Τραγικοί!!!!!! Κ να λέει μετά αυτος θα πάω αύριο να κάνω PCR!!! Ελεος!!!! Δλδ τώρα αν φύγει και κάτσει καποιος εκεί και αγγίξει την επιφάνεια του τραπεζιού αγγίξει το στόμα του η φάει κάτι Τελοσπαντων πολύ πιθανόν να κολλήσει αν έχει κοβιντ τελικά αυτος…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Ελπίζω να είστε όλες καλά!!! Εγώ έχω φρικάρει λίγο... χθες έμαθα πως την προηγούμενη μέρα ήρθα σε στενή επαφή με θετικό κρούσμα κ με έπιασε λίγο πανικός κ σήμερα το πρωί μάθαμε πως είναι θετική η μαμά μου κ η αδερφή μου 🤦‍♀️ Με έχει πιάσει λίγο πανικός.... Σε δύο βδομάδες είναι να γεννήσω!!!! Χθες ήμουν Αθήνα για να με δει η γιατρός κ η αδερφή μου είχε όλη μέρα τα παιδιά. Πήγαμε όλοι για τεστ κ για την ώρα οι τρεις μας είμαστε αρνητικοί.... 

Κορίτσι μου, λογικό να ανησυχείς, εύχομαι ολα καλα να πάνε και οσοι κόλλησαν (εκτός εσένα φυσικά) να το περάσουν ήπια και ανώδυνα!!! Λυπάμαι πολύ, μην ταράζεσαι οσο είναι εφικτο βέβαια.. ❤❤❤ ολα καλα θα πάνε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

πραγματικά είναι παντού!!! Δεν ξερεις από που θα σου έρθει πλέον!!! 
 

Τωρα ήμουν σε καφετέρια και καθόμουν κάπου μόνη μου όχι κοντά σε άλλους και ήταν και ενας άντρας μονος με το λαπτοπ, έρχεται πριν από λίγο μια φίλη του κ τον ρωτάει για τα τεστ πως βγήκαν κ έλεγε αρνητικά ενώ είχε και έχει συμπτώματα γιατί κρατούσε χαρτί και σκούπιζε την μύτη και του λέει αυτή πάμε έξω να κάτσουμε κ της λέει κάτσε εδώ κ του λέει αυτή θα φοράω την μάσκα μου αν κάτσουμε μέσα!! Τραγικοί!!!!!! Κ να λέει μετά αυτος θα πάω αύριο να κάνω PCR!!! Ελεος!!!! Δλδ τώρα αν φύγει και κάτσει καποιος εκεί και αγγίξει την επιφάνεια του τραπεζιού αγγίξει το στόμα του η φάει κάτι Τελοσπαντων πολύ πιθανόν να κολλήσει αν έχει κοβιντ τελικά αυτος…

Από κάτι τέτοιους έφτασαν τα κρούσματα στις 50.000 γιατί ο τύπος για να μπορεί να κάθεται μέσα στην καφετέρια προφανώς είναι εμβολιασμενος και αφού δεν κινδυνεύει ο ίδιος είναι μια χαρά να κυκλοφορεί γιατί αν τον ενδιέφερε για τους υπόλοιπους θα καθόταν σπίτι του για να μην σχολιάσω τη φίλη του που ενώ ήξερε ότι είχε συμπτώματα πήγε για καφέ καφέ μαζί του και η μόνη της έννοια ήταν να μην καθησουν μέσα για να μην φοραει τη μάσκα της..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Από κάτι τέτοιους έφτασαν τα κρούσματα στις 50.000 γιατί ο τύπος για να μπορεί να κάθεται μέσα στην καφετέρια προφανώς είναι εμβολιασμενος και αφού δεν κινδυνεύει ο ίδιος είναι μια χαρά να κυκλοφορεί γιατί αν τον ενδιέφερε για τους υπόλοιπους θα καθόταν σπίτι του για να μην σχολιάσω τη φίλη του που ενώ ήξερε ότι είχε συμπτώματα πήγε για καφέ καφέ μαζί του και η μόνη της έννοια ήταν να μην καθησουν μέσα για να μην φοραει τη μάσκα της..

Ακριβώς αυτό είπα και εγώ! Αφού εχεις συμπτώματα κ το υποψιάζεςε κάτσε σπίτι λιγες ημερες!!! Τραγικοί πραγματικά!!! Να προσεχείς εσυ όσο μπορείς και να σου έρχεται με αυτό το τρόπο!! Εγώ δεν είμαι υπόχρεα να κάνω τεστ σύμφωνα με το πρωτόκολλο για τα 3 εμβόλια αλλά το κάνω κάθε 3 ημερες γιατί όλοι την ημέρα είμαι σε ιατρεία (και θέλω να ειναι ασφαλησ Οι γύρω μου), στα οποία επισκέπτονται κρούσματα κορονοϊού που δε σέβονται ούτε το γιατρο ούτε τους υπόλοιπους ασθενεις… τι να σας λεω! Είναι ένα χάος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

πραγματικά είναι παντού!!! Δεν ξερεις από που θα σου έρθει πλέον!!! 
 

Τωρα ήμουν σε καφετέρια και καθόμουν κάπου μόνη μου όχι κοντά σε άλλους και ήταν και ενας άντρας μονος με το λαπτοπ, έρχεται πριν από λίγο μια φίλη του κ τον ρωτάει για τα τεστ πως βγήκαν κ έλεγε αρνητικά ενώ είχε και έχει συμπτώματα γιατί κρατούσε χαρτί και σκούπιζε την μύτη και του λέει αυτή πάμε έξω να κάτσουμε κ της λέει κάτσε εδώ κ του λέει αυτή θα φοράω την μάσκα μου αν κάτσουμε μέσα!! Τραγικοί!!!!!! Κ να λέει μετά αυτος θα πάω αύριο να κάνω PCR!!! Ελεος!!!! Δλδ τώρα αν φύγει και κάτσει καποιος εκεί και αγγίξει την επιφάνεια του τραπεζιού αγγίξει το στόμα του η φάει κάτι Τελοσπαντων πολύ πιθανόν να κολλήσει αν έχει κοβιντ τελικά αυτος…

Επικίνδυνος ο κύριος.. εμας όταν μας πήρε η κόρη του πρώην κουνιάδου μου ότι βγήκε θετική δεν άφησα τα μωρά να πάνε πουθενά γιατί ήταν επαφές και ουτε εμείς βγήκαμε έξω.. τελικά κάνει pcr την επόμενη μέρα και βγήκε αρνητική αλλά εγώ άφησα ακόμα μια μέρα σε περιορισμό όλους μας και αφού κάναμε τεστ τότε βγήκαμε εξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Πραγματικά όχι ότι έχει κάποια σημασία, αλλά αν είχε αντισώματα (κ δεν έκανε εμβόλιο) τότε κόλλησε... Εκτός κ αν δεν κατάλαβα καλά, αυτό που κατάλαβα δλδ είναι ότι είχε αντισώματα κ η ίδια. Σε αυτή την περίπτωση το πέρασε ασυμοτωματικα κ ειδικά αν το τεστ είναι ραπιντ μπορεί εύκολα να μην το δείξει καν... Τι να οω ρε σεις πια είναι παντού δεν ξέρεις απο που να φυλαχτεις.... 

Αυτο είπα και εγώ..  πρέπει να το πέρασε αν και έκανε και ραπιντ και 2 pcr όλα αρνητικά πιθανών να το πέρασε κάποια άλλη φορά..  εγω ετρωγα δίπλα στην θεία μου .. είχε συμπτώματα αν και έκανε τεστ και βγήκε αρνητικό.. έκανε και την επόμενη μέρα και βγήκε θετική.. εκανα ποσα τεστ όλα αρνητικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Froufro μην αγχώνεσαι! Μπορείς να απομωνοθεις λίγο για 3 μέρες ; Για ασφάλεια ; Έστω σε ενα συγκεκριμένο χώρο του σπιτιου....

Φαντάζομαι.ποσο άγχος έχεις!

εδώ εγώ έγκυος 6 βδομάδων κ έχω φρικαρει με τον κορονοιο. Ο γιατρός μου έβαλε πολύ χέρι! Μόνο δουλειά πάω 😳 αλλά όλα τα μικρά σχεδόν είναι καραντίνα 😓

Απίστευτο αυτό που ζούμε ρε κορίτσια.... Τι καταντια 😓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

@Froufro μην αγχώνεσαι! Μπορείς να απομωνοθεις λίγο για 3 μέρες ; Για ασφάλεια ; Έστω σε ενα συγκεκριμένο χώρο του σπιτιου....

Φαντάζομαι.ποσο άγχος έχεις!

εδώ εγώ έγκυος 6 βδομάδων κ έχω φρικαρει με τον κορονοιο. Ο γιατρός μου έβαλε πολύ χέρι! Μόνο δουλειά πάω 😳 αλλά όλα τα μικρά σχεδόν είναι καραντίνα 😓

Απίστευτο αυτό που ζούμε ρε κορίτσια.... Τι καταντια 😓

Πραγματικά είναι κατάντια!!! Έχω απομονωθεί στο σπίτι κ δεν έρχεται κανείς, αλλά φυσικά έχω τα παιδάκια μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Πραγματικά είναι κατάντια!!! Έχω απομονωθεί στο σπίτι κ δεν έρχεται κανείς, αλλά φυσικά έχω τα παιδάκια μου....

Κοριτσι μου τωρα μπηκα στο φορουμ.. Ειδα το μυνημα σου και λυπηθηκα πολυ, καταλαβαινω απολυτα το αγχος και ανησυχια σου αυτη τη στιγμη. Θα σου δωσω κουραγιο λεγοντας σου οτι ο κορωνοιος καποιες φορες κανει κατι  τρελα και ανθρωποι στο ιδιο σπιτι δεν κολλανε,  Δεν ξερω αν εχεις διαβασει ιστορια μου που ειχα γραψει αλλα στο ιδιο σπιτι με ανδρα μου δεν κολλησα κορωνοιο οταν ειχε κολλησει πριν απο εμβολια κλπ. Βεβαια  ημασταν μαζι μεχρι το πρωι που εκδηλωσε συμπτωματα. Και με το που ειχε εφυγα κατευθειαν.  Και το εχω ακουσει και σε αλλες περιπτωσεις. Εννοειται μπες σε καραντινα απο ολους οσους ηρθαν σε επαφη μεινε και λιγο αποσταση με παιδια, γιατι μπορει να κολλησαν κι εσυ οχι. Μιλησε με ανδρα σου  και κανε οτι καλυτερο μπορεις. Ολα θα πανε καλα σου στελνω μια τεραστια αγκαλια και την αγαπη μου💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου τωρα μπηκα στο φορουμ.. Ειδα το μυνημα σου και λυπηθηκα πολυ, καταλαβαινω απολυτα το αγχος και ανησυχια σου αυτη τη στιγμη. Θα σου δωσω κουραγιο λεγοντας σου οτι ο κορωνοιος καποιες φορες κανει κατι  τρελα και ανθρωποι στο ιδιο σπιτι δεν κολλανε,  Δεν ξερω αν εχεις διαβασει ιστορια μου που ειχα γραψει αλλα στο ιδιο σπιτι με ανδρα μου δεν κολλησα κορωνοιο οταν ειχε κολλησει πριν απο εμβολια κλπ. Βεβαια  ημασταν μαζι μεχρι το πρωι που εκδηλωσε συμπτωματα. Και με το που ειχε εφυγα κατευθειαν.  Και το εχω ακουσει και σε αλλες περιπτωσεις. Εννοειται μπες σε καραντινα απο ολους οσους ηρθαν σε επαφη μεινε και λιγο αποσταση με παιδια, γιατι μπορει να κολλησαν κι εσυ οχι. Μιλησε με ανδρα σου  και κανε οτι καλυτερο μπορεις. Ολα θα πανε καλα σου στελνω μια τεραστια αγκαλια και την αγαπη μου💗

Μακάρι όπως είπα να είμαστε από τους τυχερούς! Με τα παιδάκια μου δυστυχώς δεν γίνεται εκ των πραγμάτων να είμαι σε απόσταση αφού δεν υπάρχει κάποιος άλλος. Ο άντρας μου ο καημένος θα έρθει μετά από τόσο καιρό κ δεν θα έρθει σπίτι αν έχουμε κολλήσει! Πρέπει να είναι υγιής τουλάχιστον εκείνος για να κινηθεί σε ότι χρειαστούμε! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Μακάρι όπως είπα να είμαστε από τους τυχερούς! Με τα παιδάκια μου δυστυχώς δεν γίνεται εκ των πραγμάτων να είμαι σε απόσταση αφού δεν υπάρχει κάποιος άλλος. Ο άντρας μου ο καημένος θα έρθει μετά από τόσο καιρό κ δεν θα έρθει σπίτι αν έχουμε κολλήσει! Πρέπει να είναι υγιής τουλάχιστον εκείνος για να κινηθεί σε ότι χρειαστούμε! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου ❤

Περαστικά κορίτσι μου. Πλέον είσαι πολύ κοντά να γνωρίσεις το παιδάκι σου και δε νομίζω να έχεις κάποια επιπλοκη. Εύχομαι φυσικά να μην κόλλησεις ούτε εσύ ούτε τα παιδάκια σου, και όσοι δικοί σου βγήκαν θετικοί να το περάσουν ελαφρά. Υπομονή, θα περάσει και αυτό και θα έρθει και ο άντρας σου και μετά θα σου φανούν όλα πιο εύκολα. Να προσέχεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Περαστικά κορίτσι μου. Πλέον είσαι πολύ κοντά να γνωρίσεις το παιδάκι σου και δε νομίζω να έχεις κάποια επιπλοκη. Εύχομαι φυσικά να μην κόλλησεις ούτε εσύ ούτε τα παιδάκια σου, και όσοι δικοί σου βγήκαν θετικοί να το περάσουν ελαφρά. Υπομονή, θα περάσει και αυτό και θα έρθει και ο άντρας σου και μετά θα σου φανούν όλα πιο εύκολα. Να προσέχεις! 

Να είσαι καλά κορίτσι μου! Εύχομαι οι ευχές σας σήμερα να ακουστούν!!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγα σήμερα στον γιατρό. Το Αυγουλάκι πήγε 17 αλλά το σερπαφαρ αντέδρασε αρνητικά στο ενδομήτριο και είναι μόνο 6. 

Αρα μου λέει από 7 και πάνω μπορεί να επιτευχθεί μια εγγυμοσυνη. Με 6 μου λέει είναι απίθανο . Ο οργανισμός μου είναι ανθεκτικός στα σερπαφαρ. Οπότε σταματαω τα χάπια αυτά..με κουρασανε να μην έχουν πάνω μου αποτέλεσμα. 

Δεν προχωράμε σε σπερματεγχυση, δεν υπάρχει λόγος να απογοητευτουμε χωρίς λόγο. 

Άρα την άλλη Πέμπτη πάω για την επιτροπή , την Παρασκευή στης 14 θα πάρω τα αποτελέσματα.  Ο γιατρός μου λέει ότι θα εγκριθω. Άρα θα μου δώσουν να πάρω ενέσεις και ο επόμενος κύκλος θα γίνει με ενέσεις και σπερματεγχυση. Άντε να δούμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια πήγα σήμερα στον γιατρό. Το Αυγουλάκι πήγε 17 αλλά το σερπαφαρ αντέδρασε αρνητικά στο ενδομήτριο και είναι μόνο 6. 

Αρα μου λέει από 7 και πάνω μπορεί να επιτευχθεί μια εγγυμοσυνη. Με 6 μου λέει είναι απίθανο . Ο οργανισμός μου είναι ανθεκτικός στα σερπαφαρ. Οπότε σταματαω τα χάπια αυτά..με κουρασανε να μην έχουν πάνω μου αποτέλεσμα. 

Δεν προχωράμε σε σπερματεγχυση, δεν υπάρχει λόγος να απογοητευτουμε χωρίς λόγο. 

Άρα την άλλη Πέμπτη πάω για την επιτροπή , την Παρασκευή στης 14 θα πάρω τα αποτελέσματα.  Ο γιατρός μου λέει ότι θα εγκριθω. Άρα θα μου δώσουν να πάρω ενέσεις και ο επόμενος κύκλος θα γίνει με ενέσεις και σπερματεγχυση. Άντε να δούμε....

Γεια σου .. συγνώμη για την ερώτηση επειδή περίπου στα ίδια είμαστε εγώ έπερνα τα φεμαρα βέβαια ..για σπερματεχυνση χρειάζεσαι επιτροπή ? Εγώ νόμιζα με ένα 500 € και τελειώνει η υπόθεση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Ελπίζω να είστε όλες καλά!!! Εγώ έχω φρικάρει λίγο... χθες έμαθα πως την προηγούμενη μέρα ήρθα σε στενή επαφή με θετικό κρούσμα κ με έπιασε λίγο πανικός κ σήμερα το πρωί μάθαμε πως είναι θετική η μαμά μου κ η αδερφή μου 🤦‍♀️ Με έχει πιάσει πλέον εντελώς πανικός.... Σε δύο βδομάδες είναι να γεννήσω!!!! Χθες ήμουν Αθήνα για να με δει η γιατρός κ η αδερφή μου είχε όλη μέρα τα παιδιά. Πήγαμε όλοι για τεστ κ για την ώρα οι τρεις μας είμαστε αρνητικοί.... 

Καταλαβαίνω το άγχος σου..όντως αν είναι η 0 είναι πολύ κολλητική, αλλά σκέψου ότι τώρα ό,τι έγινε έγινε και δε μπορείς να κάνεις τίποτα!

Τουλάχιστον να κάνεις τεστ κάθε μέρα, ώστε ΑΝ είσαι θετική(που το απεύχομαι) να το μάθεις όσο νωρίτερα γίνεται για να προλάβεις ίσως να έχουν περάσει 10 μέρες μέχρι να γεννήσεις.

Κι εγώ στη θέση σου θα πήγαινα Αθήνα από τώρα, να είμαι σίγουρη!

Δείτε τα με τον άντρα σου τι είναι το καλύτερο! Στη θέση σου θα ήμουν σε κάποια απόσταση και με τα παιδιά, σε περίπτωση που έχουν κολλήσει αυτά κ δεν έχεις κολλήσει εσύ. Πχ αν έχετε δύο μπάνια να πηγαίνουν αυτά στο ένα και εσύ στο άλλο, να χρησιμοποιείτε διαφορετικές πετσέτες, να μην κάθεστε κοντά και για ώρα, να απολυμαίνεις συχνά κλπ..

Ψυχραιμία και όλα θα πάνε καλά! 💗🙏 Σε λίγο θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Γεια σου .. συγνώμη για την ερώτηση επειδή περίπου στα ίδια είμαστε εγώ έπερνα τα φεμαρα βέβαια ..για σπερματεχυνση χρειάζεσαι επιτροπή ? Εγώ νόμιζα με ένα 500 € και τελειώνει η υπόθεση 

Καλησπέρα. Και εγώ είχα πάρει φεμαρα αλλά δεν αντέδρασα . Και με σερπαφαρ αντιδρούσα με τουλάχιστον ένα αυγουλάκι αλλά πρώτη φορά μου χάλασε λίγο το ενδομήτριο. 

Δεν είναι απαραίτητη η επιτροπή. Απλά γλυτώνεις τα φάρμακα. Αν πας μόνο με χάπια είναι κάπου στα 250-300. Αλλιώς αν πας με ενέσεις για πιο πολλές πιθανότητες είναι σύνολο 500. Αν περάσεις επιτροπή γλυτώνεις τα 200 των φαρμάκων ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Γεια σου .. συγνώμη για την ερώτηση επειδή περίπου στα ίδια είμαστε εγώ έπερνα τα φεμαρα βέβαια ..για σπερματεχυνση χρειάζεσαι επιτροπή ? Εγώ νόμιζα με ένα 500 € και τελειώνει η υπόθεση 

Στην ουσία για να καταλάβεις. Ή πας με δικό σου κύκλο χωρίς φάρμακα χωρίς τίποτα . Και είναι στα 250-300 περίπου.

Δεύτερον παιρνεις χάπι φεμαρα ή σερπαφαρ και πας για σεπρμαυεγχυση. Πάλι κάπου στα 250-300 βγαίνει μιας και τα σερπαφαρ είναι φτηνά. 

τέλος κάνεις ενέσεις για πιο πολλές πιθανότητες να κανεις 2-3 αυγά , και να αυξήσεις λοιπόν τις πιθανότητες και επειδή οι ενέσεις πάνε κοντά 200 ανάλογα πόσες θα πάρεις. Πάει η τιμή στα 500

αλλά αν περάσεις επιτροπή πρόκλησης ωοθηλακορηξιας παιρνεις δωρεάν τις ενέσεις. Άρα σου βγαίνει στα 300 αλλά κάνωντας ενέσεις. 

εγώ τώρα έτσι θα πάω με τον τελευταίο τροπο. Από τον επόμενο μου κύκλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια πήγα σήμερα στον γιατρό. Το Αυγουλάκι πήγε 17 αλλά το σερπαφαρ αντέδρασε αρνητικά στο ενδομήτριο και είναι μόνο 6. 

Αρα μου λέει από 7 και πάνω μπορεί να επιτευχθεί μια εγγυμοσυνη. Με 6 μου λέει είναι απίθανο . Ο οργανισμός μου είναι ανθεκτικός στα σερπαφαρ. Οπότε σταματαω τα χάπια αυτά..με κουρασανε να μην έχουν πάνω μου αποτέλεσμα. 

Δεν προχωράμε σε σπερματεγχυση, δεν υπάρχει λόγος να απογοητευτουμε χωρίς λόγο. 

Άρα την άλλη Πέμπτη πάω για την επιτροπή , την Παρασκευή στης 14 θα πάρω τα αποτελέσματα.  Ο γιατρός μου λέει ότι θα εγκριθω. Άρα θα μου δώσουν να πάρω ενέσεις και ο επόμενος κύκλος θα γίνει με ενέσεις και σπερματεγχυση. Άντε να δούμε....

Δεν πειράζει κορίτσι μου , καλύτερα έτσι...κάνε υπομονή κι όλα θα γίνουν στον επόμενο κύκλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι μου , καλύτερα έτσι...κάνε υπομονή κι όλα θα γίνουν στον επόμενο κύκλο...

Εσύ κορίτσι μου. Θυμάσαι καθόλου με τον Γαβαρη πόσο σε είχε μετρήσει; Μήπως ήταν μικρό και σε προχώρησε παρόλα αυτά, και για αυτό δεν έπιασε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλή ξεκούραση ❤️❤️

Εμεις σήμερα ξυπνήσαμε με δυσάρεστα νέα!!! Ήτανε να κάνει τραπέζι η μαμα μου σήμερα στα Θεοφάνεια και μάθαμε ότι πέθανε ο άντρας της ξαδερφης της μαμας μου! Πάλευε 11 χρόνια με τον καρκίνο! Αν δεν ήταν η θετική του ενέργεια σε αυτήν την αρρώστια θα είχε πέθανει πολύ πιο νωρις!!!! Έχει 3 παιδιά το μικρότερο 11χρ το μεγαλύτερο 24χρ! Πέρασε και η θεία δύσκολα τόσα χρόνια!! Μακάρι ο θεός να αναπαύσει την ψυχή του!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια πήγα σήμερα στον γιατρό. Το Αυγουλάκι πήγε 17 αλλά το σερπαφαρ αντέδρασε αρνητικά στο ενδομήτριο και είναι μόνο 6. 

Αρα μου λέει από 7 και πάνω μπορεί να επιτευχθεί μια εγγυμοσυνη. Με 6 μου λέει είναι απίθανο . Ο οργανισμός μου είναι ανθεκτικός στα σερπαφαρ. Οπότε σταματαω τα χάπια αυτά..με κουρασανε να μην έχουν πάνω μου αποτέλεσμα. 

Δεν προχωράμε σε σπερματεγχυση, δεν υπάρχει λόγος να απογοητευτουμε χωρίς λόγο. 

Άρα την άλλη Πέμπτη πάω για την επιτροπή , την Παρασκευή στης 14 θα πάρω τα αποτελέσματα.  Ο γιατρός μου λέει ότι θα εγκριθω. Άρα θα μου δώσουν να πάρω ενέσεις και ο επόμενος κύκλος θα γίνει με ενέσεις και σπερματεγχυση. Άντε να δούμε....

Ενα μηνα υπομονη και ολα θα ερθουν στη σωστη στιγμη!!! Μπραβο στο γιατρο σου που τα συνυπολογιζει ολα και δεν ειναι αιντε-αιντε (που λενε και στο χωριο μου 😂😂😂😂)..

Καλα αποτελεσματα στην επιτροπη!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...