Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάει ο παλιός ο χρόνος, ας γιορτάσουμε παιδιά, και ο νέος να γεμίσει τις κοιλιές μας με μωρά! 🤰🦋🎁💟


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

γιουπιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🤑🤑🤑🤑🤑🎉🎉🎉🎉 τελειαααααα!!!!!! καλοφαγωταααα!!!!!! να τα χαρειτε και να φτιαξετε το σπιτακι σας οπως θελετε!!! να βγηκε και η σαλπιγγογραφια!!!! χιχιχιχιχι!!!!

ευχομαι συντομα να ερθει και το χαρμοσυνο νεο του μωρου!!!!!!!! 😁❤️❤️❤️❤️

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nandia- είπε:

μια αυξηση παντα χρειαζεται χαχαχαχαχα

ειδές ολα θα γινουν σιγα σιγα.. ακομα γενναρη ειμαστε.. μεχρι το τελος του χρονου θα εχεις και παιδακι η εγκυμοσυνη

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσια μου ❤️❤️❤️ Σίγουρα μια αύξηση είναι ότι πρέπει ειδικά τώρα!! Αλλά κ όταν ξερεις ποσό δουλεύεις για να είναι πάντα πρώτη η εταιρία μας πρέπει να ανταμειβόμαστε…τουλάχιστον επαγγελματικά διαπρέπω οικογενειακά έχουμε ακόμα 😅😅

η μαμα μου είπε ότι έπρεπε να τους πω να μου πάρουν κ ένα καινούργιο αμάξι πιο ασφαλές 😂😂😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

 

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσια μου ❤️❤️❤️ Σίγουρα μια αύξηση είναι ότι πρέπει ειδικά τώρα!! Αλλά κ όταν ξερεις ποσό δουλεύεις για να είναι πάντα πρώτη η εταιρία μας πρέπει να ανταμειβόμαστε…τουλάχιστον επαγγελματικά διαπρέπω οικογενειακά έχουμε ακόμα 😅😅

η μαμα μου είπε ότι έπρεπε να τους πω να μου πάρουν κ ένα καινούργιο αμάξι πιο ασφαλές 😂😂😂😂 

αχ αυτες οι μαναδες!!! δεν ηρεμουν ποτε....😆😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

 

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσια μου ❤️❤️❤️ Σίγουρα μια αύξηση είναι ότι πρέπει ειδικά τώρα!! Αλλά κ όταν ξερεις ποσό δουλεύεις για να είναι πάντα πρώτη η εταιρία μας πρέπει να ανταμειβόμαστε…τουλάχιστον επαγγελματικά διαπρέπω οικογενειακά έχουμε ακόμα 😅😅

η μαμα μου είπε ότι έπρεπε να τους πω να μου πάρουν κ ένα καινούργιο αμάξι πιο ασφαλές 😂😂😂😂 

Συγχαρητήρια δεν ξέρεις πόσο βοηθούν κάτι τέτοια να έχεις καλή ψυχολογία και να γίνουν όλα σιγά σιγά που λέει και ο happy traveller το πιο σημαντικό σε κάθε ταξίδι είναι η καλή μας διάθεση. Τι νομίζεις και το παιδί ταξίδι είναι! Όσον αφορά το αυτοκίνητο αν υπάρχει τέτοια δυνατότητα εγώ ψηφίζω μαμά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια τελικά πήρα αύξηση γιουπι 😁😁😁😁 το έλεγε κ στο ζώδιο 😂😂😂 ομως για παιδί κ τέτοια δεν διάβασα στο ζώδιο 😅😅

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!! Μπράβο σου, σε καλή μεριά!!!! ❤ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

 

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσια μου ❤️❤️❤️ Σίγουρα μια αύξηση είναι ότι πρέπει ειδικά τώρα!! Αλλά κ όταν ξερεις ποσό δουλεύεις για να είναι πάντα πρώτη η εταιρία μας πρέπει να ανταμειβόμαστε…τουλάχιστον επαγγελματικά διαπρέπω οικογενειακά έχουμε ακόμα 😅😅

η μαμα μου είπε ότι έπρεπε να τους πω να μου πάρουν κ ένα καινούργιο αμάξι πιο ασφαλές 😂😂😂😂 

Αααχ τι καλά.....😍😍

Είδες θετικά μπήκε το 2022. Ξεκίνησες με τύχη. 

Έτσι θα συνεχίσει. Έτσι να σκέφτεσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

αχ αυτες οι μαναδες!!! δεν ηρεμουν ποτε....😆😆😆

Ποτέ ομως 😆😆 και εμεις έτσι θα είμαστε 😂😂😂 μπορεί κ χειρότερες 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Συγχαρητήρια δεν ξέρεις πόσο βοηθούν κάτι τέτοια να έχεις καλή ψυχολογία και να γίνουν όλα σιγά σιγά που λέει και ο happy traveller το πιο σημαντικό σε κάθε ταξίδι είναι η καλή μας διάθεση. Τι νομίζεις και το παιδί ταξίδι είναι! Όσον αφορά το αυτοκίνητο αν υπάρχει τέτοια δυνατότητα εγώ ψηφίζω μαμά. 

Σε ευχαριστώ παρά πολύ εχεις δίκιο…η ψυχολογία είναι το παν για όλα τα πράγματα!!! Κάλε αυτοί βγάζουν πολλά λεφτά κ τώρα η αύξηση για αυτους ψιλοπράγματα είναι για εμένα είναι τεράστιο…κ ένα αυτοκίνητο καλύτερο δεν με χαλάει 😂😂😂πηγατε κ στο γιατρο είδατε το μικρούλη σας!! Ποτέ θα ξανά πας;; 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!! Μπράβο σου, σε καλή μεριά!!!! ❤ 

Σε ευχαριστώ παρά πολύ ❣️❣️❣️💖💖💖 πως είστε σήμερα; Κοιμάται ή ξυπνάει συνέχεια τα βραδιά; 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Αααχ τι καλά.....😍😍

Είδες θετικά μπήκε το 2022. Ξεκίνησες με τύχη. 

Έτσι θα συνεχίσει. Έτσι να σκέφτεσαι. 

Έτσι πρέπει να σκέφτομαι εχεις δίκιο!!! Σε ευχαριστώ παρά πολύ!!!!! Άντε περιμένουμε τι θα σου πει η γιατρος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ποτέ ομως 😆😆 και εμεις έτσι θα είμαστε 😂😂😂 μπορεί κ χειρότερες 

 

Σε ευχαριστώ παρά πολύ εχεις δίκιο…η ψυχολογία είναι το παν για όλα τα πράγματα!!! Κάλε αυτοί βγάζουν πολλά λεφτά κ τώρα η αύξηση για αυτους ψιλοπράγματα είναι για εμένα είναι τεράστιο…κ ένα αυτοκίνητο καλύτερο δεν με χαλάει 😂😂😂πηγατε κ στο γιατρο είδατε το μικρούλη σας!! Ποτέ θα ξανά πας;; 

 

Σε ευχαριστώ παρά πολύ ❣️❣️❣️💖💖💖 πως είστε σήμερα; Κοιμάται ή ξυπνάει συνέχεια τα βραδιά; 

 

Έτσι πρέπει να σκέφτομαι εχεις δίκιο!!! Σε ευχαριστώ παρά πολύ!!!!! Άντε περιμένουμε τι θα σου πει η γιατρος!!! 

Έχω τώρα αυχενική να κανονίσω κατά τις 10.02. Μακάρι να έχουμε καλά αποτελέσματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Έχω τώρα αυχενική να κανονίσω κατά τις 10.02. Μακάρι να έχουμε καλά αποτελέσματα. 

Τέλεια σε 15 μερούλες θα μάθετε και το φύλο 💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ποτέ ομως 😆😆 και εμεις έτσι θα είμαστε 😂😂😂 μπορεί κ χειρότερες 

 

Σε ευχαριστώ παρά πολύ εχεις δίκιο…η ψυχολογία είναι το παν για όλα τα πράγματα!!! Κάλε αυτοί βγάζουν πολλά λεφτά κ τώρα η αύξηση για αυτους ψιλοπράγματα είναι για εμένα είναι τεράστιο…κ ένα αυτοκίνητο καλύτερο δεν με χαλάει 😂😂😂πηγατε κ στο γιατρο είδατε το μικρούλη σας!! Ποτέ θα ξανά πας;; 

 

Σε ευχαριστώ παρά πολύ ❣️❣️❣️💖💖💖 πως είστε σήμερα; Κοιμάται ή ξυπνάει συνέχεια τα βραδιά; 

 

Έτσι πρέπει να σκέφτομαι εχεις δίκιο!!! Σε ευχαριστώ παρά πολύ!!!!! Άντε περιμένουμε τι θα σου πει η γιατρος!!! 

Κορίτσι μου συγχαρητήρια εύχομαι του χρόνου μεγαλύτερη αύξηση! Μπράβο βρε παιδί μου, λίγο να ανέβει η ψυχολογία σου,  χαίρομαι που σε διαβάζω και είσαι καλύτερα!❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα συναγωνιστρια!!!! κοιτα να δεις!!! αναφορικα με τις βιταμινες, απλα μαθηματικα καταλαβα οτι εχει ξεχασει καμποσα... δλδ παραλαβαμε τα CoQ10 15 νοεμβρη και τα ξεκινησε και ενω εχει 60 χαπια το κουτι τα τελειωσε την περασμενη δευτερα.. οποτε σιγουρα εχει πιστολιασει χαπια μιας εβδομαδας... επισης τα androferti εχουν 1 φακελακι αν 12ωρο και εκει που το πρωι επαιρνε το πρωτο (γτ ειναι ενωμενα ανα 2 τα φακελακια) ξαφνικα επαιρνε το πρωτο φακελακι το βραδυ και το 2ο το δευτερο το πρωι... με λιγα λογια τα εχει ψιλοκανει σαλατα αλλα του ειπα οτι δεν θα καθομαι να τον κυνηγαω και για αυτο... ειναι η ευθυνη ολη δικη του. επισης, τον βοηθησα να εχει υπενθυμιση στο κινητο ωστε να του τα υπενθυμίζει και τελος...

γενικα μεσα στην καθημερινοτητα δεν ασχολιομουν τι θα παρει και ποτε (μονο κανα 2-3 φορες του θυμισα το βραδινο φακελακι) αλλα εχω τοσα δικα μου που δεν θα σκαω και για αυτο...

με τη διατροφη προσπαθουμε!! τρωμε οσπρια 2 φορες την εβδομαδα, αν παραγγειλουμε απ εξω θα ειναι 1 φορα στις 15 (βεβαια τωρα με την μετακομιση που δεν ειχα κουζινα εννοειται φαγαμε 2 μερες σερι απο εξω..) και ψαρι 1 φορα στις 15.. τηγανιτα ελαχιστα εως καθολου, χοιρινο 1 φορα την εβδομαδα συνηθως και αν.. επισης, ο αντρας μου τρωει και 4-5 φορες την εβδομαδα καρυδια, αμυγδαλα, κολοκυθοσπορο και φουντουκια (καποια απο αυτα του τα προτεινε ο ουρολογος για να ανεβασει το μαγγανιο [κολοκυθοσπορο και φουντουκια] και καποια οπως αμυγδαλα ωμα κια καρυδια βοηθανε το σπερμα!!😉😉)

Δε νομιζω οτι μπορουμε ξαφνικα να αλλαξουμε αυτο που ειμαστε και να τρωμε τοσο αυστηρα! τουλαχιστον εμεις σαν ζευγαρι... κι αυτη η προσπαθεια ειναι αρκετη με τα αποτελεσματα των εξετασεων που εχουμε γτ δεν εχουμε κατι απαγορευτικο... να ερθει ο μαρτης, θα κανουμε και επαναληπτικο σπερμοδιαγραμμα και θα δουμε πως ειμαστε...

Ναι καλε και πολλα που κανετε ο ανθρωπος μια χαρα αποτελεσματα ειχε! Εμεις ημαστε με χαλια αποτελσμα και παλι τον κυνηγαω, ασε! Αν δεν ημουν εγω θα εκανε το 30% και εαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα, άργησα να μπω διότι εχτές είδαμε το μωράκι 11η εβδομάδα και 4 εκατοστά. Το μόνο που με στεναχώρησε ένα ενδοτοιχωματικο ινομυωμα 2,7 εκ. που είχα έγινε 4,5 εκ. Εν τω μεταξύ όλοι μου λένε θα μεγαλώσει τώρα μετά που θα γεννήσεις θα συρρικνωθεί και ο γυναικολόγος μου λέει όχι δε συρρικνώνεται...πολυ κόντρα μου πάει λέω και έκλεισα για 2η γνώμη ραντεβού και με άλλο γυναικολόγο. @babyblue94 εγώ 6,5 εβδομάδα ήμουν και ακούσαμε καρδούλα. Σου εύχομαι μόνο καλά να ακούς από εδώ και έπειτα. Από κιλά ως τώρα που κλείνω τον τρίτο μήνα έχω βάλει 1 κιλό αλλά είχα πάρει και 5 κιλα πριν μείνω έγκυος στη ψυχοφθορα διαδικασία της προσπάθειας... Όσον αφορά τη διατροφή όσο πιο λίγο τρώμε απέξω τόσο το καλύτερο. Οι πατάτες οι τηγανιτές από έξω εμένα από τότε που έβγαλα τη χολή μου μπουμπουνιζουν το στομάχι (εμετός, διαρροια κλπ). Τις τηγανίζουν τόσες φορές με το ίδιο λάδι που είναι ότι χειρότερο. 

Κοριτσι μου αν θυμασαι εχω κι εγω ινομυωματα και ξερω οτι αυξανονται στην  εγκυμοσυνη.. Σου ειπαν οτι πειραζει αν αυξηθουν πολυ? Δεν ξερω γιαυτο ρωταω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια εγώ είμαι πολύ του junk food..κάθε μέρα τρώω είτε σουβλάκι είτε πιτσα είτε μακντοναλντς ή κάτι τέτοιο🙈 τρώω κ μαγειρεμένο, αλλά ένα γεύμα τη μέρα συνηθως είναι junk🙈 συν πατατάκια το πρωί με το τοστ, σοκολάτες κ γλυκά(ευτυχώς εδώ κ κανα μήνα έκοψα τη ζάχαρη μέχρι να γεννήσω, αν κ έχω φάει κ γλυκά με ζάχαρη όταν δεν αντέχω)..κ δεν τρώω κ πολλές σαλάτες κ φρούτα..πιστεύω είναι θέμα κακών συνηθειών όχι ηλικίας🙈

Πέρσι μετά που γέννησα περίπου 3 μήνες μετά, με έπιασε μια μανία να φροντίσω τον εαυτό μου κ ψώνιζα άπειρα, πήρα κρέμες για το πρόσωπο, καλλυντικά, ρούχα, έφτιαχνα smoothies κλπ..αλλά δεν κράτησε πολύ ούτε μήνα😆 Επίσης έβλεπα βιντεάκια στο YouTube για γυμναστική, που κ τη γυμναστική τη βαριέμαι φουλ…ούτε αυτό κράτησε πάνω από μήνα!

Μου αρέσουν όμως οι κοπέλες που έχουν υγιεινό τρόπο ζωής θα ήθελα κι εγώ!!🤗 Πιστεύω μετά τη γέννα μπορεί να με ξαναπιάσει πάλι😆

Καλα διαβαζοντας το μηνυμα σου επαθα την απολυτη ταυτιση. 😂Ετσι ακριβως ημουν κι εγω, εχω φαει στη ζωη μου απειρο junk food, ουτε ενα φρουτο το χρονο και συχαινομαι τη γυμναστικη αλλα ειμαι παντα απο πολυ αδυνατη μεχρι το πολυ κανονινικη. Δεν εχωω παρει ποτε εξτρα κιλα γιαυτο το συνεχιζα για χρονια, καλα ειδικα στην Αγλλια καταλαβαινειςε...χαχα Εχω σταματησει να τρωω ετσι μονο τον τελεθταιο χρονο. Και ειμαι  η μονη ολες οι φιλες μου εννοειται ειναι της υγιεινης διατροφης η τουλαχιστον της γυμναστικης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Το εχω ξανα γραψει αυτα τα τεστ για μενα ειναι για τα σκουπιδια. Τα εκανα σε συνδυασμο υπερηχο και αυτα της hometest. Tης Hometest ηταν ολοσωστα σε συνδυασμο με υπερηχο. Τα one step μεχρι να σκουρυνουν μου επεφταν σιγουρα δυο τρεις μερες εξω αποκλιση. 

Παντως οσο αναφορα με τα τεστ οωρρηξιας και εγκυμοσυνης με τα hometest βεβαια τα ειχα δοκιμασει οταν ημουν εγκυος τις μερες που περιμενα αποτελεσμα χοριακης και ημουν εγκυος τελικα αυτα εβγαιναν θετικα. Οποτε πιστευω τα οωρηξιας βγαινουν  θετικα σιγουρα για καποιες μερες. Μετα απο καποιες μερες ομως που ηξερα οτι ημουν εγκυος ηδη εβγαιναν αρνητικα παλι. Δεν ξερω βεβαια αν ισχυει το ιδιο και για τα One step.

Γεια σου κοριτσι μου, καλθε φορα που βκλεπω το ονομα σου νομιζω οτι κατι εχω γραψει εγω επειδη εχεις κι εσυ το hope😂 Χαρηκα, σου ευχομαι καλη επιτυχια στις προσπαθεις σου💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια τελικά πήρα αύξηση γιουπι 😁😁😁😁 το έλεγε κ στο ζώδιο 😂😂😂 ομως για παιδί κ τέτοια δεν διάβασα στο ζώδιο 😅😅

Μπραβο Ραφαελα μου, πολα συχγχαρητηρια για την προοδο σου στη δουλεια💗 Τι ζωδιο εισασι?χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου,  μια όμορφη και εύκολη μέρα εύχομαι σε όλες!!! 

Κορίτσι μού σε ευχαριστώ πολύ για τα ομορφιά λογακια σου ❤❤❤ κάθε μέρα θα κάνω ενέσεις 1 ένεση με 150 μοναδες καθε απόγευμα και 6η μέρα θα κάνω και μια δεύτερη το πρωί η λεγόμενη ανταγωνιστών.. αχχχχ μακάρι να τα καταφέρω, χαίρομαι πολύ που ξεκίνησα και παρακαλαω κάθε μέρα να πάνε όλα καλά!  Το τραγουδάκι σου θα το ακούσω το απόγευμα απο το σπίτι! ❤❤❤

Τελεια παμε δυνατα για τη δευτερη λοιπον αποψε💗🌟💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hopemumtobe είπε:

Τελεια παμε δυνατα για τη δευτερη λοιπον αποψε💗🌟💗

Χαχαχα ακριβώς!!! Ελπίζω μη μου φύγει πάλι, γτ στο τέλος θα μείνω χωρίς ενέσεις και φάρμακα 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Χαχαχα ακριβώς!!! Ελπίζω μη μου φύγει πάλι, γτ στο τέλος θα μείνω χωρίς ενέσεις και φάρμακα 🤣🤣

😂βρηκα αυτο καλα φανταζομαι το ξερεις ηδη, δεν περιμενες εμενα αλλα ειπα να στο στειλω

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Ποτέ ομως 😆😆 και εμεις έτσι θα είμαστε 😂😂😂 μπορεί κ χειρότερες 

 

Σε ευχαριστώ παρά πολύ εχεις δίκιο…η ψυχολογία είναι το παν για όλα τα πράγματα!!! Κάλε αυτοί βγάζουν πολλά λεφτά κ τώρα η αύξηση για αυτους ψιλοπράγματα είναι για εμένα είναι τεράστιο…κ ένα αυτοκίνητο καλύτερο δεν με χαλάει 😂😂😂πηγατε κ στο γιατρο είδατε το μικρούλη σας!! Ποτέ θα ξανά πας;; 

 

Σε ευχαριστώ παρά πολύ ❣️❣️❣️💖💖💖 πως είστε σήμερα; Κοιμάται ή ξυπνάει συνέχεια τα βραδιά; 

 

Έτσι πρέπει να σκέφτομαι εχεις δίκιο!!! Σε ευχαριστώ παρά πολύ!!!!! Άντε περιμένουμε τι θα σου πει η γιατρος!!! 

Ραφαέλα μου δώξα τω θεώ είναι πολύ καλό μωράκι! Κάτι που φαινόταν από την κοιλιά βέβαια... οι κινήσεις της ήταν σαν χαδάκια κ έτσι συνεχίζει 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

😂βρηκα αυτο καλα φανταζομαι το ξερεις ηδη, δεν περιμενες εμενα αλλα ειπα να στο στειλω

 

 

Χαχαχαχα εννοείται πώς το εχω δει 100 φορές ειναι καο ένα αλλο βιντεάκι εξίσου κατατοπιστικό, σε ευχαριστώ βρε κοριτσάκι μου που μπαίνεις στο κόπο και ψάχνεις γις εμένα ❤❤❤

Κατά τις 8 παρα θα κάνω και την 2η ένεση, άντε να δούμε πως θα πάει,  πάντως δεν το φανταζόμουν ποοοτε πώς θα χρειαστεί νσ κάνω ένεση στον εαυτό μου,  μα ποτέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια. 

Η ενδοκρινολόγος είπε τα εξής. 

Όταν ξεκινάει να αυξάνεται η χοριακη πρέπει να μειώνεται ο θυροειδης . Αν αυξάνεται πρέπει να τον παρακολουθείς. Και να τον κρατάς σταθερό 

Εμενα λοιπόν αφού αυξήθηκε. Μου έδωσε Τ4. Και σίδηρο 

Μου είπε δεν είναι πολύ ψηλά αλλά θα το κοιτάμε..ο υπέρηχος στον λαιμό ήταν μια χαρά. Ο δείκτης μάζας μου ήταν πολύ καλός και αυτό σημαίνει λέει ότι δεν έχω περιορισμό στο πόσα κιλά θα πάρω. Προφανώς λεει δεν θέλουμε υπερβολές 

Επίσης μου έδωσε πρόγραμμα το πρέπει να τρώω και τι όχι. Εγώ τρώω που λίγο και με μάλωσε. Είπε ότι είναι μικρή αυτή η ποσότητα. Πρέπει να τρώω 6 φορές την μέρα. Και δυο από αυτές να είναι κανονικό γεύμα..της είπα ότι είναι να πάω διατροφολόγο να μου τα εξηγήσει όλα

 

Το πρόγραμμα που μου έβαλε λοιπόν είναι 

Πρωί Τ4

Φολικό

Σίδηρο το βράδυ 

Και μέσα στην μέρα 6 γεύματα 

Αυτά....😉

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nandia-μου γλυκιά όχι τα one step...sorry που επιμένω..προλαβαίνεις να πάρεις άλλα?εγώ λέω να πάρω έτσι για μία φορά μόνο για αλλα΄γη τα clearblue μπας και είναι τυχερά ...Οτι του φανεί του λωλοστεφανή χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Λοιπόν κορίτσια. 

Η ενδοκρινολόγος είπε τα εξής. 

Όταν ξεκινάει να αυξάνεται η χοριακη πρέπει να μειώνεται ο θυροειδης . Αν αυξάνεται πρέπει να τον παρακολουθείς. Και να τον κρατάς σταθερό 

Εμενα λοιπόν αφού αυξήθηκε. Μου έδωσε Τ4. Και σίδηρο 

Μου είπε δεν είναι πολύ ψηλά αλλά θα το κοιτάμε..ο υπέρηχος στον λαιμό ήταν μια χαρά. Ο δείκτης μάζας μου ήταν πολύ καλός και αυτό σημαίνει λέει ότι δεν έχω περιορισμό στο πόσα κιλά θα πάρω. Προφανώς λεει δεν θέλουμε υπερβολές 

Επίσης μου έδωσε πρόγραμμα το πρέπει να τρώω και τι όχι. Εγώ τρώω που λίγο και με μάλωσε. Είπε ότι είναι μικρή αυτή η ποσότητα. Πρέπει να τρώω 6 φορές την μέρα. Και δυο από αυτές να είναι κανονικό γεύμα..της είπα ότι είναι να πάω διατροφολόγο να μου τα εξηγήσει όλα

 

Το πρόγραμμα που μου έβαλε λοιπόν είναι 

Πρωί Τ4

Φολικό

Σίδηρο το βράδυ 

Και μέσα στην μέρα 6 γεύματα 

Αυτά....😉

 

μια χαρά η γιατρος! Πως σου φάνηκε εσένα; 
 

Αρα όλα υπό έλεγχο ειδες; Μια χαρά είναι όλα!! Έχει δίκιο πρέπει να τρως τόσα γεύματα, εγώ εγκυος δεν είμαι και τρώω 8 γεύματα χαχαχαχαχα τα δυο ομως είναι κανονικά τα υπόλοιπα μικρά μικρά (βέβαια δε τα τρώω όλα αυτά, από 6-7 συνήθως)  αλλά ξυπνάω πολύ πρωί γύρω στις 6:00 γι αυτό έχω τόσα γεύματα κ πάω κ γυμναστική π πρέπει οποσδηποτε να φάω πριν κ μετά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

μια χαρά η γιατρος! Πως σου φάνηκε εσένα; 
 

Αρα όλα υπό έλεγχο ειδες; Μια χαρά είναι όλα!! Έχει δίκιο πρέπει να τρως τόσα γεύματα, εγώ εγκυος δεν είμαι και τρώω 8 γεύματα χαχαχαχαχα τα δυο ομως είναι κανονικά τα υπόλοιπα μικρά μικρά (βέβαια δε τα τρώω όλα αυτά, από 6-7 συνήθως)  αλλά ξυπνάω πολύ πρωί γύρω στις 6:00 γι αυτό έχω τόσα γεύματα κ πάω κ γυμναστική π πρέπει οποσδηποτε να φάω πριν κ μετά! 

Καλή μου φάνηκε. .με ρώτησε  διάφορα. Πήρε το ιστορικό και είπε γενικά να με παρακολουθεί. 

Ήρεμη ήταν..🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλή μου φάνηκε. .με ρώτησε  διάφορα. Πήρε το ιστορικό και είπε γενικά να με παρακολουθεί. 

Ήρεμη ήταν..🤗

Ωραια που πηγες κοριτσι μου! Ποσο Τ4 σου εδωσε? 50αρι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...