Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάει ο παλιός ο χρόνος, ας γιορτάσουμε παιδιά, και ο νέος να γεμίσει τις κοιλιές μας με μωρά! 🤰🦋🎁💟


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 38 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγω κορίτσια πήρα τα αποτελεσματα 

94 έχει βγει η χοριακη ( μου λένε ότι έχει βγει από την Δευτέρα. Και δεν ξέρει γιατί σε εμένα δεν έστειλαν τα αποτελέσματα. Σε όλους λέει τα έστειλαν. Ααα ο καλααααα . Καλά δεν πάω εγώ ποτέ εκεί. Έχε χάρη τώρα που ήταν τα χιόνια.) Αναγκαστικά 

Έκανα άλλη μια και περιμένω το μεσημέρι να μου τις δωσουν. 

Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι είναι αυξημένη λίγο η προγεστερόνη λόγω του ότι μου δίνει Κιολας. Αλλά και ο θυρεοειδής. 

Φοβήθηκα λιγο τώρα. Θα μιλήσουμε λέει το μεσημέρι με την νέα τιμή. 

IMG_20220126_095511.jpg

IMG_20220126_095532.jpg

 

στις πριν 13 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι είχα ελέγξει όταν πήγα και τα χαρτιά μου για την επιτροπή. Τον Δεκέμβριο .ήταν 2.80. αλλά σε άλλο διαγνωστικό. 

Ναι έκανα ήδη και θα περιμένω αποτελεσματα. 

Μίλησα με τον γιατρό μου είπε από δύο φορές προγεστερόνη που παίρνω μέσα στη μέρα να το πάω μία γιατί είναι πολύ καλή τιμή. 

Η χοριακή θέλει σήμερα περίπου να διπλασιαστεί

Και σχετικά με το θυρεοειδή μπορεί να παίζει ρόλο το κέντρο αλλά καλό είναι λέει να με δει ενδοκρινολόγος.  Λέτε να πάθω κάτι λόγω της τιμής του θυροειδή ;;; Ξέρετε από αυτά καθόλου; 

Και δεν έχω και ενδοκρινολόγο 

Κοριτσι μου ποση συγκινηση!!!!!!! ❤️❤️❤️❤️🤰🤰🤰😍😍😍 εισαι εγκυος και επισημα!!!!! καλε ασε το αγχος!!! να το ζησεις στο φουλ και να το χαρεις!!! αυτο που τοσο ονειρευομαστε τοσο καιρο, ηρθε!!! η στιγμη σας!!!!(θα μου πεις στο ταξιδι της εγκυμοσυνης και της μητροτητας δεν τελειωνουν τα αγχη αλλα εγω απ εξω θα σου ελεγα να χαλαρωσεις και να το χαρεις!!!!!!)

καλα η τιμη 94 ειναι σφαιρατηηηη!!!!!!!! φτου φτου μη σε ματιασω!!!!

σημερα εκανες την εξεταση στο δικο σου μικροβιολογικο;;

επισης για ενδοκρινολογο, εχω να σου προτεινω ενα δικο μου!! ειναι ιδιωτικος και βρισκεται στη Μιχαλακοπουλου στο κεντρο!!! ειναι αστερι!! απλα εχει μακρινα ραντεβου!! εγω βρηκα 2 μηνες μετα.. πιστευω ομως αν του πεις οτι εισαι εγκυος θα σου δωσει προτεραιοτητα και θα σε αναλαβει!! αν θες σου στελνω ονομα να παρεις ενα τηλ!!😘😘😘

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

 

Κοριτσι μου ποση συγκινηση!!!!!!! ❤️❤️❤️❤️🤰🤰🤰😍😍😍 εισαι εγκυος και επισημα!!!!! καλε ασε το αγχος!!! να το ζησεις στο φουλ και να το χαρεις!!! αυτο που τοσο ονειρευομαστε τοσο καιρο, ηρθε!!! η στιγμη σας!!!!(θα μου πεις στο ταξιδι της εγκυμοσυνης και της μητροτητας δεν τελειωνουν τα αγχη αλλα εγω απ εξω θα σου ελεγα να χαλαρωσεις και να το χαρεις!!!!!!)

καλα η τιμη 94 ειναι σφαιρατηηηη!!!!!!!! φτου φτου μη σε ματιασω!!!!

σημερα εκανες την εξεταση στο δικο σου μικροβιολογικο;;

επισης για ενδοκρινολογο, εχω να σου προτεινω ενα δικο μου!! ειναι ιδιωτικος και βρισκεται στη Μιχαλακοπουλου στο κεντρο!!! ειναι αστερι!! απλα εχει μακρινα ραντεβου!! εγω βρηκα 2 μηνες μετα.. πιστευω ομως αν του πεις οτι εισαι εγκυος θα σου δωσει προτεραιοτητα και θα σε αναλαβει!! αν θες σου στελνω ονομα να παρεις ενα τηλ!!😘😘😘

 

Είναι όντως σφαιρατη ρε κορίτσια ;εγώ νόμιζα θα δω κάτι πιο μεγάλο. Θα δούμε και σήμερα 

Δεν έκανα στο δικό μου 😟 επειδή είχα κανει εκεί και πρέπει να κάνω στο ίδιο. Θα πάρω και σήμερα τα αποτελέσματα και γενικά δεν θα ξανά πάω εκεί. 

Έκλεισα σε μια κοντά στο σπίτι μου που με εβαλε αύριο λόγω της κατάστασης. Ααααν δω γενικά ότι δεν είναι καλή η κατι τέτοιο θα σου στείλω για να μου δώσεις τηλ του δικού  σου. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ♥️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

 @Raf123 μου, γλυκό μου κορίτσι.... Δεν θα σου πω και εγώ για την αμη, (γιατί κ εγώ από εσάς την έμαθα κ μετά έψαξα τι είναι) τα είπαν τα κορίτσια κ έχουν πολύ δίκιο! Εγώ θα σταθώ στο ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό να πέφτεις, αλλά αυτό να σε κάνει ακόμα πιο δυνατή να σηκωθείς κ να πισμώσεις.... κάποιος μπορεί να σκεφτεί για εμένα ότι "τι μιλάς κ εσύ, έχεις τρία παιδιά" αλλά όπως έχω ξαναπεί 8 χρόνια τώρα για να τα φέρω στον κόσμο έχω περάσει κ εγώ μεγάλη ψυχολογική φθορά, κάποια διαστήματα γιατί δεν κατάφερνα να μείνω έγκυος, κ το υπόλοιπο γιατί όσο τα είχα μέσα μου δεν ήξερα στην επόμενη επίσκεψη στον γιατρό αν θα συνεχίσω να ακούω την καρδούλα τους... Πριν μια βδομάδα, την στιγμή που άκουσα το κλάμα της μικρούλας μου κ οι γιατροί συνέχιζαν την διαδικασία έκλαιγα με λυγμούς κ νόμιζαν ότι κάτι είχα πάθει, μόνο η γιατρός μου ήξερε πόσο αγωνία είχα κ μου χάιδευε τα πόδια για να με ηρεμήσει, γιατί ακόμα κ το τελευταίο δευτερόλεπτο φοβόμουν μήπως ζήσω το χειρότερο. Γιατί στα λέω αυτά.... γιατί θέλω να πω πως είμαστε άνθρωποι κ όταν μας συμβαίνει κάτι σκεφτόμαστε το χειρότερο από τον φόβο μας, αλλά όταν κάτι το θέλουμε βαθιά δεν τα παρατάμε κ το παλεύουμε μέχρι τέλους! Έτσι κ εσύ.... αν αυτό είναι όλο το πρόβλημα θα το αντιμετωπίσεις!!! Σου στέλνω μεγάλη αγκαλιά ❤

 

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 

@misofeggaro@Nandia-@Hopemumtobe@Princess28@Antonia2@Κατεριναπαπ

και αν ξέχασα και καμία σας ζήτω συγγνώμη…ευχαριστώ παρά πολύ για τα λόγια σας! Αλήθεια νιώθω χάλια ήρθε και η περίοδος πρωί πρωί…τουλάχιστον ήρθε ακριβώς στις 14 ημερες μετά το θετικό τεστ, ενώ παλιά ερχόταν κάθε 12 ημερες κάτι είναι κ αυτό μια βελτίωση…! Ισως εχεις δίκιο να με άγχωσε ο αριθμός γιατί η αλήθεια όταν δεις το νούμερο απλά λες πρέπει να κάνω παιδί τώρα, εννοώ δεν έχει άλλη αναβολή…και όσο περνάνε κ οι μήνες κ βλέπω την περίοδο αγχώνομαι ακόμα περισσότερο! Ο άντρας μου σήμερα ήταν πολύ γλυκούλης όλο μου έλεγε να μην αγχώνομαι κ ότι θα έρθει κ ο θεος είναι μεγαλος κτλ κτλ…αυτος δεν αγχώνεται για το παιδί αγχώνεται για αλλά πράγματα τώρα η μόνη του ασχολία είναι να ελέγχει τον εργολάβο να διαβάζει τα σχέδια να ξέρει τι γίνεται πως να γίνουν οι εργασίες για τυχόν λαθος να ξερει, κάνει υπολογισμούς για τα λεφτά φτάνουν δεν φτάνουν άσε κ αυτό δεν είναι λίγο άγχος, αλλά τουλάχιστον δεν αγχώνεται για το παιδί όσο εγώ…θα κλείσω τώρα για σαλπιγγογραφια να το κάνω κ αυτό κ μετά να κλείσω ραντεβού στον γιατρο να τα δούμε…

καμια φορα και εγω λεω τι μιλαω εγω.. εχω ηδη 2 παιδια ενω αλλες κοπελες δεν εχουν.. μου τα εφερε ετσι η ζωη που επρεπε αν ηθελα να ειμαι καλα εγω και τα παιδια μου να χωρισω.. ο θεος ξεροντας ποσο πολυ θελω να εχω την οικογενεια μου μου εστειλε εναν σωστο ανθρωπο στο δρομο μου και θελει να κανει και αυτος ενα παιδι.. εγω νοιωθω οτι ειναι μια νεα αρχη.. ξανα απο το μηδεν.. εννοειται νοιωθω ευλογημενη με τα 2 παιδια που εκτος απο το 1ο τα αλλα 2 δεν μου ηρθαν ευκολα... το ενα το εχασα και τον μικρο τον εχω μαζι μου απο θαυμα.. για 2-3 λεπτα τον προλαβαμε γιατι εκανε κακα του και ευτυχως ειδα αιμα και πηγα γιατρο και με γεννησε αμεσως.. ειχε καταπιει κιολας υγρα αλλα ευτυχως τον προλαβε ο παιδιατρος πριν πανε στους πνευμονες.. τωρα ξερω οτι θα περασω δυσκολα σε περιπτωση που μεινω αλλα το θελω πολυ. κυριως για τον ανθρωπο μου που δεν εχει.. γιατι τα λεω ολα αυτα? γιατι ραφαελα μου στην ζωη ειναι καποια πραγματα που μας ερχονται δυσκολα αλλα με πιστη και θετικη σκεψη τα προσπερναμε.. ευτυχως η επιστημη εχει παει πολυ μπροστα.. αν ηταν οπως πριν 50 χρονια εμενα δεν θα μου εδιναν ελπιδες για παιδι.. ειναι δυσκολο να εισαι ηρεμη αλλα πρεπει.. οσο για το σπιτι τα περασα και ξερω πολυ καλα ποσο αγχωμενος ειναι ο αντρας σου... ειναι μεγαλο κομματι και εξαρτουνται πολλα και κυριως το οικονομικο.. εσυ να αρχισεις να σκεφτεσαι το σπιτακι σας.. την διακοσμηση κτλ για να ξεφυγει λιγο το μυαλο σου και θα ερθει και το μωρο την καταλληλη στιγμη.. πιστεψε το 💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

 

 

Κορίτσι μου σας ευχαριστώ παααρα πολύ για την στήριξη που εισπράττω, ότι κσι να πω είναι λίγο! 

Πήγα πρωί πρωί έδωσα αίμα περιμένω αποτελέσματα, πήγα μετά γιατρό με εξετάσε (μα τι αηδία να ανοίγεις τα πόδια σου με αίμα,  τι τραβάνε και αυτοί οι γιατροί)  και μου είπε ότι την τελευταία ίδια εικόνα που είχε απο άλλη ασθενή έκανε δίδυμα 😂😂😂 ναι λεω γιατρέ Μην μου φούσκωνετε τα μυαλά και την πατήσω στο τέλος, μου λέει εσύ να σκέφτεσαι ότι πας για να πετύχεις,  ολα τα αλλα να μην σε απασχολούν!  Έχω φυσιολογικές ωοθήκες με πολλά μικρά ωοθηλακια περιπου 15 ωοθηλακια η καθε ωοθηκη, μου είπε θα βγάλεις 15 με 20  ωάρια.... περιμένω τις εξετάσεις να ενημερώσω και τον γιατρό και το απόγευμα ξεκινάω μενοπουρ

καλη αρχη κοριτσι μου!!!!! ❤️❤️❤️❤️ εχουμε δει πολλα θαυματα!! ποσα κοριτσια στην εξωσωματικη εμειναν εγκυες πριν την ετ... επειδη χαλαρωσαν και το ξεχασαν.. νομιζω το αγχος ειναι που μας μπλοκαρει ολες εμας που οι εξετασεις μας ειναι καλες!!!

οπως και να εχει, μεσα στο 2022 θα γινεις μανουλα!!!! σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια!!!🤗😍😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι είχα ελέγξει όταν πήγα και τα χαρτιά μου για την επιτροπή. Τον Δεκέμβριο .ήταν 2.80. αλλά σε άλλο διαγνωστικό. 

Ναι έκανα ήδη και θα περιμένω αποτελεσματα. 

Μίλησα με τον γιατρό μου είπε από δύο φορές προγεστερόνη που παίρνω μέσα στη μέρα να το πάω μία γιατί είναι πολύ καλή τιμή. 

Η χοριακή θέλει σήμερα περίπου να διπλασιαστεί

Και σχετικά με το θυρεοειδή μπορεί να παίζει ρόλο το κέντρο αλλά καλό είναι λέει να με δει ενδοκρινολόγος.  Λέτε να πάθω κάτι λόγω της τιμής του θυροειδή ;;; Ξέρετε από αυτά καθόλου; 

Και δεν έχω και ενδοκρινολόγο 

Λοιπόν εμένα τον πρώτο μήνα βγήκε 5,25 ο θυρεοειδής, από 3 και πάνω θέλει ρύθμιση από ενδοκρινολογο, δηλαδή θα πας θα δει τις εξετάσεις θα σου δώσει κάποιες ακόμα να κάνεις και μετά θα δώσει θυροξινη κάποιας δοσολογίας, εμένα μέσα σε ένα μήνα θεραπεία έπεσε στο 4,25. Αυξήσαμε λίγο ακόμα το πρωινό χαπάκι θυροξινης και πιστεύω τον άλλο μήνα θα είναι κοντά στο 3,0. Θέλει όμως ρύθμιση από ενδοκρινολογο. Μην ανησυχείς ακόμα και κοπέλες που δεν είχαν πριν την εγκυμοσύνη θέμα θυροειδους μέσα στην εγκυμοσύνη απέκτησαν και μετά τη γέννα θα επανέλθει. Έτσι μου είπαν εμένα τουλάχιστον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Είναι όντως σφαιρατη ρε κορίτσια ;εγώ νόμιζα θα δω κάτι πιο μεγάλο. Θα δούμε και σήμερα 

Δεν έκανα στο δικό μου 😟 επειδή είχα κανει εκεί και πρέπει να κάνω στο ίδιο. Θα πάρω και σήμερα τα αποτελέσματα και γενικά δεν θα ξανά πάω εκεί. 

Έκλεισα σε μια κοντά στο σπίτι μου που με εβαλε αύριο λόγω της κατάστασης. Ααααν δω γενικά ότι δεν είναι καλή η κατι τέτοιο θα σου στείλω για να μου δώσεις τηλ του δικού  σου. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ♥️

 

τιποτα κοριτσι μου!! καλα εκανες και εκλεισες σε καποια κοντα σου! να μην ταλαιπωρηθεις!!! ολα θα πανε καλα θα το δεις!!!😍❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλη αρχη κοριτσι μου!!!!! ❤️❤️❤️❤️ εχουμε δει πολλα θαυματα!! ποσα κοριτσια στην εξωσωματικη εμειναν εγκυες πριν την ετ... επειδη χαλαρωσαν και το ξεχασαν.. νομιζω το αγχος ειναι που μας μπλοκαρει ολες εμας που οι εξετασεις μας ειναι καλες!!!

οπως και να εχει, μεσα στο 2022 θα γινεις μανουλα!!!! σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια!!!🤗😍😘

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ, παρα πολυ.. δεν πιστεύω όμως να γίνει κατι τέτοιο γιατι οτι ωάριο δουνε θα το πάρουν, οποτε είναι δύσκολο ένα τέτοιο θαύμα.. ξέρω γω.. Εκτός αν δεν κανω ετ στον ίδιο κύκλο.. αλλά ο σκοπός ηταν να μην έπαιρνα τα φάρμακα.. όπως και να έχει ας πετύχουμε όλες με τον έναν ή τον άλλον τρόπο! 💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Λοιπόν εμένα τον πρώτο μήνα βγήκε 5,25 ο θυρεοειδής, από 3 και πάνω θέλει ρύθμιση από ενδοκρινολογο, δηλαδή θα πας θα δει τις εξετάσεις θα σου δώσει κάποιες ακόμα να κάνεις και μετά θα δώσει θυροξινη κάποιας δοσολογίας, εμένα μέσα σε ένα μήνα θεραπεία έπεσε στο 4,25. Αυξήσαμε λίγο ακόμα το πρωινό χαπάκι θυροξινης και πιστεύω τον άλλο μήνα θα είναι κοντά στο 3,0. Θέλει όμως ρύθμιση από ενδοκρινολογο. Μην ανησυχείς ακόμα και κοπέλες που δεν είχαν πριν την εγκυμοσύνη θέμα θυροειδους μέσα στην εγκυμοσύνη απέκτησαν και μετά τη γέννα θα επανέλθει. Έτσι μου είπαν εμένα τουλάχιστον. 

Αχ ευχαριστώ...μου έφυγε ένα άγχος η αλήθεια είναι 

Τωρα μένει ένα μικρό άγχος για τον διπλασιασμό. Το συντομότερο μόλις μου απαντήσουν θα σας γράψω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Είναι όντως σφαιρατη ρε κορίτσια ;εγώ νόμιζα θα δω κάτι πιο μεγάλο. Θα δούμε και σήμερα 

Δεν έκανα στο δικό μου 😟 επειδή είχα κανει εκεί και πρέπει να κάνω στο ίδιο. Θα πάρω και σήμερα τα αποτελέσματα και γενικά δεν θα ξανά πάω εκεί. 

Έκλεισα σε μια κοντά στο σπίτι μου που με εβαλε αύριο λόγω της κατάστασης. Ααααν δω γενικά ότι δεν είναι καλή η κατι τέτοιο θα σου στείλω για να μου δώσεις τηλ του δικού  σου. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ♥️

 

Κοριτσάκι μου η μπεμπούλα μου είχε χοριακή 20 στην πρώτη αιματολογική.... Είσαι πολύ καλά 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

 

καμια φορα και εγω λεω τι μιλαω εγω.. εχω ηδη 2 παιδια ενω αλλες κοπελες δεν εχουν.. μου τα εφερε ετσι η ζωη που επρεπε αν ηθελα να ειμαι καλα εγω και τα παιδια μου να χωρισω.. ο θεος ξεροντας ποσο πολυ θελω να εχω την οικογενεια μου μου εστειλε εναν σωστο ανθρωπο στο δρομο μου και θελει να κανει και αυτος ενα παιδι.. εγω νοιωθω οτι ειναι μια νεα αρχη.. ξανα απο το μηδεν.. εννοειται νοιωθω ευλογημενη με τα 2 παιδια που εκτος απο το 1ο τα αλλα 2 δεν μου ηρθαν ευκολα... το ενα το εχασα και τον μικρο τον εχω μαζι μου απο θαυμα.. για 2-3 λεπτα τον προλαβαμε γιατι εκανε κακα του και ευτυχως ειδα αιμα και πηγα γιατρο και με γεννησε αμεσως.. ειχε καταπιει κιολας υγρα αλλα ευτυχως τον προλαβε ο παιδιατρος πριν πανε στους πνευμονες.. τωρα ξερω οτι θα περασω δυσκολα σε περιπτωση που μεινω αλλα το θελω πολυ. κυριως για τον ανθρωπο μου που δεν εχει.. γιατι τα λεω ολα αυτα? γιατι ραφαελα μου στην ζωη ειναι καποια πραγματα που μας ερχονται δυσκολα αλλα με πιστη και θετικη σκεψη τα προσπερναμε.. ευτυχως η επιστημη εχει παει πολυ μπροστα.. αν ηταν οπως πριν 50 χρονια εμενα δεν θα μου εδιναν ελπιδες για παιδι.. ειναι δυσκολο να εισαι ηρεμη αλλα πρεπει.. οσο για το σπιτι τα περασα και ξερω πολυ καλα ποσο αγχωμενος ειναι ο αντρας σου... ειναι μεγαλο κομματι και εξαρτουνται πολλα και κυριως το οικονομικο.. εσυ να αρχισεις να σκεφτεσαι το σπιτακι σας.. την διακοσμηση κτλ για να ξεφυγει λιγο το μυαλο σου και θα ερθει και το μωρο την καταλληλη στιγμη.. πιστεψε το 💖💖💖

Δεν έχει σημασία ποσά παιδιά έχει κάποιος μπορεί να θέλει κ άλλο! Κάθε φορά είναι σαν πρώτη φορά! Κάθε εγκυμοσύνη λένε είναι διαφορετική άρα να μην σκέφτεσαι έτσι…

Ναι πρέπει να αφήσω την ΑΜΗ κ να πιάσω πάλι τα καθιστικά τις κρεβατοκάμαρες να βλέπω διακοσμήσεις 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει νομίζω σήμερα έχει γίνει αρκετά έντονη. Δεν νομίζω να μην πηγαίνει καλά. 

Καλά θα έχει ανέβει.πιστευω.

Έκανα και άλλο τεστ μέχρι να πάρω την δεύτερη χοριακη. Μου βγήκε αρκετά πιο έντονο από τις άλλες μέρες. Ε; 

Screenshot_2022-01-26-11-30-20-387_com.miui.gallery.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκλεισα ραντεβού για σαλπιγγογραφια!! 02/02 ωχ αγχώθηκα θα πω στον άντρα μου αν μπορεί να έρθει μαζί μου! Μου είπαν να πάρω 2 panadol και 1 buscopan και εσας έτσι ήταν; Για να μην πονέσω μάλλον…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Εντάξει νομίζω σήμερα έχει γίνει αρκετά έντονη. Δεν νομίζω να μην πηγαίνει καλά. 

Καλά θα έχει ανέβει.πιστευω.

Έκανα και άλλο τεστ μέχρι να πάρω την δεύτερη χοριακη. Μου βγήκε αρκετά πιο έντονο από τις άλλες μέρες. Ε; 

Screenshot_2022-01-26-11-30-20-387_com.miui.gallery.jpg

Εννοείται είναι πολύ σκούρο σε σχέση με τις αλλες ταινίες!! Καλά πάει το εμβρυακι!!! 👶👶👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια έκλεισα ραντεβού για σαλπιγγογραφια!! 02/02 ωχ αγχώθηκα θα πω στον άντρα μου αν μπορεί να έρθει μαζί μου! Μου είπαν να πάρω 2 panadol και 1 buscopan και εσας έτσι ήταν; Για να μην πονέσω μάλλον…

Μπράβο άντε κοντεύεις. Εύχομαι καλά αποτελέσματα. Όλα τέλεια θα πάνε θα το δεις. 

Μολις ρυθμιστούν όλα αμέσως θα πιάσεις. Πίστεψε το. 

Και εγώ ειχα τον τελευταίο καιρό πολύ καλή ψυχολογία και θεωρουσα ότι είναι ακατόρθωτο.και ότι δεν θα δω πότε θετικό τεστ εγώ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια έκλεισα ραντεβού για σαλπιγγογραφια!! 02/02 ωχ αγχώθηκα θα πω στον άντρα μου αν μπορεί να έρθει μαζί μου! Μου είπαν να πάρω 2 panadol και 1 buscopan και εσας έτσι ήταν; Για να μην πονέσω μάλλον…

αχ σε νιωθω! κι εγω ετσι ειχα αγχωθει!! εννοειται αν μπορει να ερθει μαζι σου!!

εμενα μου ειπαν να βαλω ενα υποθετο μια ωρα πριν και να παρω ενα buscopan plus μιση ωρα πριν. και μετα αντιβιωση αν θυμαμαι καλα για 7 ημερες! τη vibramycin! δεν θυμαμαι να εοχα παρει κατι αλλο.. επισης να εχεις 1-2 σερβιετες μαζι σου (και εσωρουχο περιοδου) μηηηηπως μετα εχεις λιγο αιμα.. εγω ειχα ελαχιστο και μονο εκεινη την ημερα.. τις υπολοιπες μερες τιποτα.... 

ολα θα πανε καλα θα το δεις!!!!😍😍😍❤️❤️ κανεις και τη θεραπεια σου για την προλακτινη και τη σαλπιγγογραφια, τον αλλο μηνα θα εισαι σουπερ γονιμη!!!! (εμενα το μηνα της σαλπιγγογραφιας μου ειπαν να παιρνω προφυλαξεις και πριν και μετα την εξεταση.. την κλασσικη μεθοδο θα κανεις η με τον αφρο;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

αχ σε νιωθω! κι εγω ετσι ειχα αγχωθει!! εννοειται αν μπορει να ερθει μαζι σου!!

εμενα μου ειπαν να βαλω ενα υποθετο μια ωρα πριν και να παρω ενα buscopan plus μιση ωρα πριν. και μετα αντιβιωση αν θυμαμαι καλα για 7 ημερες! τη vibramycin! δεν θυμαμαι να εοχα παρει κατι αλλο.. επισης να εχεις 1-2 σερβιετες μαζι σου (και εσωρουχο περιοδου) μηηηηπως μετα εχεις λιγο αιμα.. εγω ειχα ελαχιστο και μονο εκεινη την ημερα.. τις υπολοιπες μερες τιποτα.... 

ολα θα πανε καλα θα το δεις!!!!😍😍😍❤️❤️ κανεις και τη θεραπεια σου για την προλακτινη και τη σαλπιγγογραφια, τον αλλο μηνα θα εισαι σουπερ γονιμη!!!! (εμενα το μηνα της σαλπιγγογραφιας μου ειπαν να παιρνω προφυλαξεις και πριν και μετα την εξεταση.. την κλασσικη μεθοδο θα κανεις η με τον αφρο;)

Και εγώ είμαι πολύ θετική στην εξέταση σου. @Raf123

Εμεινα έγγυος 4 μήνες μετά την σαλπιγγογραφια 

Και 2 μετά την ρύθμιση της προλακτινης.

Φύγαμε λοιπόν. Δεν έχεις τίποτα άλλο να ανησυχείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εντάξει νομίζω σήμερα έχει γίνει αρκετά έντονη. Δεν νομίζω να μην πηγαίνει καλά. 

Καλά θα έχει ανέβει.πιστευω.

Έκανα και άλλο τεστ μέχρι να πάρω την δεύτερη χοριακη. Μου βγήκε αρκετά πιο έντονο από τις άλλες μέρες. Ε; 

Screenshot_2022-01-26-11-30-20-387_com.miui.gallery.jpg

πολυ πιο εντονο!!!!!! παει σφαιρααααα!!!! ❤️❤️ σημερα τι ωρα θα σου στειλουν τα αποτελεσματα;;; η θα παρεις εσυ παλι τηλεφωνο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εντάξει νομίζω σήμερα έχει γίνει αρκετά έντονη. Δεν νομίζω να μην πηγαίνει καλά. 

Καλά θα έχει ανέβει.πιστευω.

Έκανα και άλλο τεστ μέχρι να πάρω την δεύτερη χοριακη. Μου βγήκε αρκετά πιο έντονο από τις άλλες μέρες. Ε; 

Screenshot_2022-01-26-11-30-20-387_com.miui.gallery.jpg

τελεια παει το σπορακι.. ειναι αρκετα πιο σκουρο απο την προηγουμενη φορα αρα ανεβαινει μια χαρα.. θα αυξηθει ο πληθυσμος της ελλαδας κατα ενα χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

πολυ πιο εντονο!!!!!! παει σφαιρααααα!!!! ❤️❤️ σημερα τι ωρα θα σου στειλουν τα αποτελεσματα;;; η θα παρεις εσυ παλι τηλεφωνο;

Είπανε ότι θα μου τα στείλουν γύρω στο μεσημέρι. Λέει θα κλείσει 12 και δεν θα ανοίξει. Αλλά τα αποτελέσματα λέει το μεσημέρι θα τα στείλουμε

Τι να πω .είναι και χαζό αυτό να το διαγνωστικό. Τους είπα να μου κάνουν συμπλήρωμα άλλη μια φορά tsh για να δω αν θα μου το βγάλουν ίδιο με τη Δευτέρα. 

Και έστειλα τον μπαμπά μου από κει για να πληρώσει το θυρεοειδή επειδή τη χοριακή την είχα ήδη πληρώσει. Και του λένε πρέπει να πληρώσετε 20 ευρώ. Χοριακη και θυροειδής. Με παίρνει τηλέφωνο και του λέω τη χοριακη την έχω πληρώσει μόνο θυροειδή να πληρώσεις.  Α  την έχει πληρώσει λένε ; Τότε μόνο τον θυροειδή δώστε μου. Ντοοοινγκ

Μετά λέει ο μπαμπάς μου το μεσημέρι θα της στείλετε τις απαντήσεις;;. Όχι λέει το βραδάκι. 

Μα της είπατε το μεσημέρι. Για αυτό λέει ήρθε σε εσάς. ( Και ο μπαμπας μου.χαχαχα έλεος. ) Και του λένε μετά. Ναι το μεσημεράκι θα τις στείλουμε 

Αντε τώρα να τους πιστέψεις. Χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις μου τα στείλουμε πιστεύω θα ηρεμήσω αρκετά. Δεν θα χρειαστεί να κάνω άλλη χοριακγ λογικά ε; Κατευθείαν στον γιατρό μετά. Την άλλη βδομάδα έλεγα να πάω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Δεν έχει σημασία ποσά παιδιά έχει κάποιος μπορεί να θέλει κ άλλο! Κάθε φορά είναι σαν πρώτη φορά! Κάθε εγκυμοσύνη λένε είναι διαφορετική άρα να μην σκέφτεσαι έτσι…

Ναι πρέπει να αφήσω την ΑΜΗ κ να πιάσω πάλι τα καθιστικά τις κρεβατοκάμαρες να βλέπω διακοσμήσεις 😂😂😂

και εγω να σκεφτεις εχω και τον χρονο εναντιον μου..

εγω θα αρχισω να μαζευω τα κουζινικα που δεν μου χρειαζονται.. να ξεχωρισω ποια δεν θελω να τα χαρισω και να φυλαξω αυτα που θελω για να αρχισει να χαλαει ο αντρας μου την κουζινα.. ετσι να ξεφυγουμε λιγο γιατι θα αρχισουμε να διαλυομαστε με το θεμα του μωρου,, με ανησυχει που αρχισαμε καυγαδες γιαυτο το θεμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Είπανε ότι θα μου τα στείλουν γύρω στο μεσημέρι. Λέει θα κλείσει 12 και δεν θα ανοίξει. Αλλά τα αποτελέσματα λέει το μεσημέρι θα τα στείλουμε

Τι να πω .είναι και χαζό αυτό να το διαγνωστικό. Τους είπα να μου κάνουν συμπλήρωμα άλλη μια φορά tsh για να δω αν θα μου το βγάλουν ίδιο με τη Δευτέρα. 

Και έστειλα τον μπαμπά μου από κει για να πληρώσει το θυρεοειδή επειδή τη χοριακή την είχα ήδη πληρώσει. Και του λένε πρέπει να πληρώσετε 20 ευρώ. Χοριακη και θυροειδής. Με παίρνει τηλέφωνο και του λέω τη χοριακη την έχω πληρώσει μόνο θυροειδή να πληρώσεις.  Α  την έχει πληρώσει λένε ; Τότε μόνο τον θυροειδή δώστε μου. Ντοοοινγκ

Μετά λέει ο μπαμπάς μου το μεσημέρι θα της στείλετε τις απαντήσεις;;. Όχι λέει το βραδάκι. 

Μα της είπατε το μεσημέρι. Για αυτό λέει ήρθε σε εσάς. ( Και ο μπαμπας μου.χαχαχα έλεος. ) Και του λένε μετά. Ναι το μεσημεράκι θα τις στείλουμε 

Αντε τώρα να τους πιστέψεις. Χαχαχαχ

θα στο πω κυπριακα .. ειναι που σου νέφκω που πάεις σε αυτο το διαγνωστικο χαχαχαχαχα

(μεταφραση.. αλλου σου δειχνω αλλου πας)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

και εγω να σκεφτεις εχω και τον χρονο εναντιον μου..

εγω θα αρχισω να μαζευω τα κουζινικα που δεν μου χρειαζονται.. να ξεχωρισω ποια δεν θελω να τα χαρισω και να φυλαξω αυτα που θελω για να αρχισει να χαλαει ο αντρας μου την κουζινα.. ετσι να ξεφυγουμε λιγο γιατι θα αρχισουμε να διαλυομαστε με το θεμα του μωρου,, με ανησυχει που αρχισαμε καυγαδες γιαυτο το θεμα

Εμείς μόλις αρχίσαμε καυγάδες για αυτό θέμα πιάσαμε. Χαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια έκλεισα ραντεβού για σαλπιγγογραφια!! 02/02 ωχ αγχώθηκα θα πω στον άντρα μου αν μπορεί να έρθει μαζί μου! Μου είπαν να πάρω 2 panadol και 1 buscopan και εσας έτσι ήταν; Για να μην πονέσω μάλλον…

νομιζω θα κλεισω και εγω μια αφου λενε οτι εισαι πιο γονιμη αν και το λενε και μετα την αποξεση αλλα τζιφος εγω χαχαχαααχαχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Εμείς μόλις αρχίσαμε καυγάδες για αυτό θέμα πιάσαμε. Χαχαχαχαχαχα

λες να πιασουμε και εμεις τωρα με τους καυγαδες? χαχαχαχαχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...