Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάει ο παλιός ο χρόνος, ας γιορτάσουμε παιδιά, και ο νέος να γεμίσει τις κοιλιές μας με μωρά! 🤰🦋🎁💟


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 22 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

κοριτσι μου καλημερα.. σου ευχομαι τον επομενο μηνα να ερθει το σπορακι αλλιως θα γινει με τον αλλο τροπο.. η ουσια ειναι οτι φετος θα εχεις σπορακι

απο που βορεια εισαι? ειναι και ο αντρα μου βορεια .. τερμα βορεια ...αλεξανδρουπολη (ελπιζω να ειναι βορεια γιατι απο γεωγραφια σκιζω χαχαχαχαχαχαχ)

αμαν μας εσκασε αυτο το μικροβιολογικο.. εσυ να εισαι ηρεμη. εισαι εγκυος και θελει ηρεμια και ομορφες σκεψεις

 

δυστυχως εμας η γιατρος δεν δεχεται να ειμαστε και οι δυο λογο κοβιτ.. χτες μου ειπε οτι ειναι τρομερα αγχομενος.. τι να του κανω.. δεν μου το ελεγε.. εδειχνε χαλαρος..εγω του ειπα για το τσιγαρο οχι μονο για το θεμα του παιδιου αλλα γενικα να το προσεξει για την υγεια του

 

αμα το σκεφτω ετσι λογικα τον νοεμβριο που ειχα κανει τις ορμονικες και η lh βγηκε πολυ χαμηλη δεν ειχα αυγουλακι γιατι ουτε ωορρηξια ενοιωσα αρα απο τους 5 μηνες παμε στους 4ς.. επισης εγω αρχισα τα τεστ ωορρηξιας δεκεμβριο αλλα δεν βρηκα την ωορρηξια.. παντα ηταν αχνη η 2η γραμμη

Εντάξει λογικό είναι. Οι άντρες δεν τα λένε αυτά, δύσκολα θα ακούσεις έναν άντρα να εκφράζει τα συναισθήματά του κ να παραδέχεται ότι είναι αγχωμένος, αλλά απόλαυτα που μας έχεις πει εγώ το είχα καταλάβει ότι έχει αγχωθεί γιατί φαίνεται ότι το θέλει πάρα πολύ..κ αυτός δε ξέρεις τι κρατάει μέσα του, κ απότι κατάλαβα τα σκέφτεται και απαισιόδοξα και κατηγορεί τον εαυτό του..την αγάπη σου θέλει μωρέ, να δει ότι τον καταλαβαίνεις κ είσαι δίπλα του. Οι γυναίκες πάντα είμαστε πιο δυνατές. Οι άντρες είναι σαν παιδιά, ειδικά σε αυτά τα θέματα που δεν τα καταλαβαίνουν και τόσο. Το τσιγάρο άστο, αν είναι κ τόσο αγχωμένος δύσκολο να το κόψει τώρα.."ξεσπάει" κι όλας εκεί..όταν νιώσει εκείνος καλύτερα ή αν του πει κάτι ο γιατρός θα δεις θα το μειώσει κ μόνος του.ούτως ή άλλως κανείς δε θέλει να του λένε τι να κάνει, κ εγώ αν κάπνιζα κ απαιτούσε ο άντρας μου να το κόψω κ φώναζε κι όλας, μόνο κ μόνο από αντίδραση δεν θα το έκανα να ξέρεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω τι με έπιασε, μια απογοήτευση έτσι στα καλά καθούμενα!! Όλη την ημέρα σήμερα όποτε είχα χρόνο έκλεβα και διάβαζα για την ΑΜΗ, από επιστημονικά άρθρα μέχρι τις εμπειρίες σας εδώ. Νιώθω ότι δεν θα τα καταφέρω ποτέ με φυσιολογική σύλληψη αλλά κ με εξωσωματική νιώθω ότι πρέπει να βιαστώ…και σκέφτομαι Είμαι σχεδόν 30 ολες οι περισσότερες γυναίκες πλέον για να κάνουν οικογένεια πρέπει να έχουν ένα σταθερό εισόδημα μια δουλεια κ ένα σύντροφο που να είναι έτοιμες να προχωρήσουν τη ζωή μαζί τους! Δλδ γύρω στα 30…Δλδ εγώ σε ποια ηλικία θα ξεκινούσα προσπάθειες  στα 18, που μάλλον η ΑΜΗ μου θα ήταν ψηλότερη; Νιώθω ότι δεν «άργησα» αλλά η εξέταση της ΑΜΗ μου δείχνει ότι άργησα…Άντε την προλακτινη θα την φτιάξω σιγά δεν είναι τίποτα, το σπερμα και αυτό φτιάχνεται αν κ δεν έχει κ ιδιαίτερο πρόβλημα την ΑΜΗ πως θα την φτιάξω; Ποσό να φτιάξει με τις βιταμινες; δεν νιώθω καθόλου καλά σήμερα ειμαι χαλια! Συγγνώμη για το κείμενο απλά ήθελα να το γράψω…

Ραφαελα μου σε καταλαβαινω απολυτα.. ολες πεφτουμε.. η αμη δεν ειναι λογος για να μην κανεις παιδι.. εγω που ειμαι 38 χρ και δεν με εβαλε η γιατρος να κανω την αμη αλλα 2 φορες την fsh, lh και Ε2 αρα αυτο δειχνει οτι σημασια εχουν πιο πολυ αυτες παρα η αμη.. εισαι πολυ μικρη.. ο οργανισμος σου ειναι πολυ πιο ξεκουραστος και δυνατος απο τον δικο μου πχ... ειτε με τον εναν τροπο ειτε με τον αλλον θα γινεις μανουλα και μαλιστα μεσα στο 22.. το αγχος ειναι χειροτερο απο την χαμηλη αμη.. εγω αν και εχω παιδια ειναι σαν να ξεκιναω παλι απο την αρχη και λογο ηλικιας και λογο νεου συντροφου.. και εγω ξεκιναω στα 38.. αλλα ελπιζω οσο και αν πεφτω ... οταν εμεινα εγκυος το μυαλο μου ηταν αλλου.. ειμασταν εκτος προσπαθειας αρα ηρεμια και ολα θα γινουν.. εσυ σιγουρα θα μεινεις πολυ πιο ευκολα.. ολες οι εξετασεις σας ειναι καλες αρα δεν υπαρχει λογος να σκεφτεσαι αρνητικα.. παντα να σκεφτομαστε θετικα.. οτι τραβαμε με την ενεργεια μας αυτο μας ερχεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλή αρχή στην εξωσωματικη που ξεκινάς, να θυμάσαι πως δεν είναι τόσο δύσκολη διαδικασία όσο λένε, ίσα ίσα. Να ακούς τον γιατρό σου και να μην διστάζεις να λύνεις οποιαδήποτε απορία σου! 

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου ευτυχως που δεν εκανες το τεστ!! Ειχες δικιο που κρατουσες πισινη... 

Καλη αρχη στην αγωγη και στην ολη διαδικασια!!!!! Βλεπε διδυμακια και κανε ονειρα!!!! Το 2022 θα σε κανει μανουλα!!!!! ❤️❤️❤️❤️🤰👶👶🤱🌺

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κατερινάκι τώρα ξεκινάει το ταξίδι σου! Καλή επιτυχία και σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!! Το 22 είναι η χρονιά σου!🤗🎉🤰🤱❤️

Κορίτσι μου σας ευχαριστώ παααρα πολύ για την στήριξη που εισπράττω, ότι κσι να πω είναι λίγο! 

Πήγα πρωί πρωί έδωσα αίμα περιμένω αποτελέσματα, πήγα μετά γιατρό με εξετάσε (μα τι αηδία να ανοίγεις τα πόδια σου με αίμα,  τι τραβάνε και αυτοί οι γιατροί)  και μου είπε ότι την τελευταία ίδια εικόνα που είχε απο άλλη ασθενή έκανε δίδυμα 😂😂😂 ναι λεω γιατρέ Μην μου φούσκωνετε τα μυαλά και την πατήσω στο τέλος, μου λέει εσύ να σκέφτεσαι ότι πας για να πετύχεις,  ολα τα αλλα να μην σε απασχολούν!  Έχω φυσιολογικές ωοθήκες με πολλά μικρά ωοθηλακια περιπου 15 ωοθηλακια η καθε ωοθηκη, μου είπε θα βγάλεις 15 με 20  ωάρια.... περιμένω τις εξετάσεις να ενημερώσω και τον γιατρό και το απόγευμα ξεκινάω μενοπουρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

 

 

Κορίτσι μου σας ευχαριστώ παααρα πολύ για την στήριξη που εισπράττω, ότι κσι να πω είναι λίγο! 

Πήγα πρωί πρωί έδωσα αίμα περιμένω αποτελέσματα, πήγα μετά γιατρό με εξετάσε (μα τι αηδία να ανοίγεις τα πόδια σου με αίμα,  τι τραβάνε και αυτοί οι γιατροί)  και μου είπε ότι την τελευταία ίδια εικόνα που είχε απο άλλη ασθενή έκανε δίδυμα 😂😂😂 ναι λεω γιατρέ Μην μου φούσκωνετε τα μυαλά και την πατήσω στο τέλος, μου λέει εσύ να σκέφτεσαι ότι πας για να πετύχεις,  ολα τα αλλα να μην σε απασχολούν!  Έχω φυσιολογικές ωοθήκες με πολλά μικρά ωοθηλακια περιπου 15 ωοθηλακια η καθε ωοθηκη, μου είπε θα βγάλεις 15 με 20  ωάρια.... περιμένω τις εξετάσεις να ενημερώσω και τον γιατρό και το απόγευμα ξεκινάω μενοπουρ

Τέλεια κορίτσι μου. Ξεκινάς. Όλα καλά θα πάνε. ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κορίτσια πήρα τα αποτελεσματα 

94 έχει βγει η χοριακη ( μου λένε ότι έχει βγει από την Δευτέρα. Και δεν ξέρει γιατί σε εμένα δεν έστειλαν τα αποτελέσματα. Σε όλους λέει τα έστειλαν. Ααα ο καλααααα . Καλά δεν πάω εγώ ποτέ εκεί. Έχε χάρη τώρα που ήταν τα χιόνια.) Αναγκαστικά 

Έκανα άλλη μια και περιμένω το μεσημέρι να μου τις δωσουν. 

Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι είναι αυξημένη λίγο η προγεστερόνη λόγω του ότι μου δίνει Κιολας. Αλλά και ο θυρεοειδής. 

Φοβήθηκα λιγο τώρα. Θα μιλήσουμε λέει το μεσημέρι με την νέα τιμή. 

IMG_20220126_095511.jpg

IMG_20220126_095532.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

 

 

Κορίτσι μου σας ευχαριστώ παααρα πολύ για την στήριξη που εισπράττω, ότι κσι να πω είναι λίγο! 

Πήγα πρωί πρωί έδωσα αίμα περιμένω αποτελέσματα, πήγα μετά γιατρό με εξετάσε (μα τι αηδία να ανοίγεις τα πόδια σου με αίμα,  τι τραβάνε και αυτοί οι γιατροί)  και μου είπε ότι την τελευταία ίδια εικόνα που είχε απο άλλη ασθενή έκανε δίδυμα 😂😂😂 ναι λεω γιατρέ Μην μου φούσκωνετε τα μυαλά και την πατήσω στο τέλος, μου λέει εσύ να σκέφτεσαι ότι πας για να πετύχεις,  ολα τα αλλα να μην σε απασχολούν!  Έχω φυσιολογικές ωοθήκες με πολλά μικρά ωοθηλακια περιπου 15 ωοθηλακια η καθε ωοθηκη, μου είπε θα βγάλεις 15 με 20  ωάρια.... περιμένω τις εξετάσεις να ενημερώσω και τον γιατρό και το απόγευμα ξεκινάω μενοπουρ

τελεια.. αντε εισαι η επομενη.. στο ευχομαι ολοψυχα

πιστευω οτι εσυ η @Raf123 @Antonia2 @misofeggaro και απολογουμαι αν μου διαφευγει καμια κοπελα θα γινετε μανουλες αυτο το χρονο.. εχετε μπει στην τελικη ευθεια με τον εναν τροπο η τον αλλον και αν δεν μπηκατε θα μπειτε ειναι θεμα χρονου.. ποσο χαιρομαι που ακουω τα θετικα δεν φανταζεστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγω κορίτσια πήρα τα αποτελεσματα 

94 έχει βγει η χοριακη ( μου λένε ότι έχει βγει από την Δευτέρα. Και δεν ξέρει γιατί σε εμένα δεν έστειλαν τα αποτελέσματα. Σε όλους λέει τα έστειλαν. Ααα ο καλααααα . Καλά δεν πάω εγώ ποτέ εκεί. Έχε χάρη τώρα που ήταν τα χιόνια.) Αναγκαστικά 

Έκανα άλλη μια και περιμένω το μεσημέρι να μου τις δωσουν. 

Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι είναι αυξημένη λίγο η προγεστερόνη λόγω του ότι μου δίνει Κιολας. Αλλά και ο θυρεοειδής. 

Φοβήθηκα λιγο τώρα. Θα μιλήσουμε λέει το μεσημέρι με την νέα τιμή. 

IMG_20220126_095511.jpg

IMG_20220126_095532.jpg

παιζει ρολο το διαγνωστικο.. την επαθα και εγω αν και σε αυτο που πηγαινα γενικα ειμουν ευχαριστημενη οταν πηγα για ορμονικες δεν μου αρεσε πολυ.. οταν πηγα σε ενα αλλο ηταν μια χαρα οι εξετασεις μου.. μπορει να μην επαιξε ρολο αλλα το 2ο ηταν πιο εξειδικευμενο και ενοιωσα περισσοτερη ασφαλεια.. οπως και να εχει ειναι θετικη η χοριακη και ολα τα υπολοιπα θα τα δειτε με τον γιατρο 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

 

 

Κορίτσι μου σας ευχαριστώ παααρα πολύ για την στήριξη που εισπράττω, ότι κσι να πω είναι λίγο! 

Πήγα πρωί πρωί έδωσα αίμα περιμένω αποτελέσματα, πήγα μετά γιατρό με εξετάσε (μα τι αηδία να ανοίγεις τα πόδια σου με αίμα,  τι τραβάνε και αυτοί οι γιατροί)  και μου είπε ότι την τελευταία ίδια εικόνα που είχε απο άλλη ασθενή έκανε δίδυμα 😂😂😂 ναι λεω γιατρέ Μην μου φούσκωνετε τα μυαλά και την πατήσω στο τέλος, μου λέει εσύ να σκέφτεσαι ότι πας για να πετύχεις,  ολα τα αλλα να μην σε απασχολούν!  Έχω φυσιολογικές ωοθήκες με πολλά μικρά ωοθηλακια περιπου 15 ωοθηλακια η καθε ωοθηκη, μου είπε θα βγάλεις 15 με 20  ωάρια.... περιμένω τις εξετάσεις να ενημερώσω και τον γιατρό και το απόγευμα ξεκινάω μενοπουρ

Κορίτσι μου καλή αρχή σου εύχομαι ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 @Raf123 μου, γλυκό μου κορίτσι.... Δεν θα σου πω και εγώ για την αμη, (γιατί κ εγώ από εσάς την έμαθα κ μετά έψαξα τι είναι) τα είπαν τα κορίτσια κ έχουν πολύ δίκιο! Εγώ θα σταθώ στο ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό να πέφτεις, αλλά αυτό να σε κάνει ακόμα πιο δυνατή να σηκωθείς κ να πισμώσεις.... κάποιος μπορεί να σκεφτεί για εμένα ότι "τι μιλάς κ εσύ, έχεις τρία παιδιά" αλλά όπως έχω ξαναπεί 8 χρόνια τώρα για να τα φέρω στον κόσμο έχω περάσει κ εγώ μεγάλη ψυχολογική φθορά, κάποια διαστήματα γιατί δεν κατάφερνα να μείνω έγκυος, κ το υπόλοιπο γιατί όσο τα είχα μέσα μου δεν ήξερα στην επόμενη επίσκεψη στον γιατρό αν θα συνεχίσω να ακούω την καρδούλα τους... Πριν μια βδομάδα, την στιγμή που άκουσα το κλάμα της μικρούλας μου κ οι γιατροί συνέχιζαν την διαδικασία έκλαιγα με λυγμούς κ νόμιζαν ότι κάτι είχα πάθει, μόνο η γιατρός μου ήξερε πόσο αγωνία είχα κ μου χάιδευε τα πόδια για να με ηρεμήσει, γιατί ακόμα κ το τελευταίο δευτερόλεπτο φοβόμουν μήπως ζήσω το χειρότερο. Γιατί στα λέω αυτά.... γιατί θέλω να πω πως είμαστε άνθρωποι κ όταν μας συμβαίνει κάτι σκεφτόμαστε το χειρότερο από τον φόβο μας, αλλά όταν κάτι το θέλουμε βαθιά δεν τα παρατάμε κ το παλεύουμε μέχρι τέλους! Έτσι κ εσύ.... αν αυτό είναι όλο το πρόβλημα θα το αντιμετωπίσεις!!! Σου στέλνω μεγάλη αγκαλιά ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου 

@misofeggaro@Nandia-@Hopemumtobe@Princess28@Antonia2@Κατεριναπαπ

και αν ξέχασα και καμία σας ζήτω συγγνώμη…ευχαριστώ παρά πολύ για τα λόγια σας! Αλήθεια νιώθω χάλια ήρθε και η περίοδος πρωί πρωί…τουλάχιστον ήρθε ακριβώς στις 14 ημερες μετά το θετικό τεστ, ενώ παλιά ερχόταν κάθε 12 ημερες κάτι είναι κ αυτό μια βελτίωση…! Ισως εχεις δίκιο να με άγχωσε ο αριθμός γιατί η αλήθεια όταν δεις το νούμερο απλά λες πρέπει να κάνω παιδί τώρα, εννοώ δεν έχει άλλη αναβολή…και όσο περνάνε κ οι μήνες κ βλέπω την περίοδο αγχώνομαι ακόμα περισσότερο! Ο άντρας μου σήμερα ήταν πολύ γλυκούλης όλο μου έλεγε να μην αγχώνομαι κ ότι θα έρθει κ ο θεος είναι μεγαλος κτλ κτλ…αυτος δεν αγχώνεται για το παιδί αγχώνεται για αλλά πράγματα τώρα η μόνη του ασχολία είναι να ελέγχει τον εργολάβο να διαβάζει τα σχέδια να ξέρει τι γίνεται πως να γίνουν οι εργασίες για τυχόν λαθος να ξερει, κάνει υπολογισμούς για τα λεφτά φτάνουν δεν φτάνουν άσε κ αυτό δεν είναι λίγο άγχος, αλλά τουλάχιστον δεν αγχώνεται για το παιδί όσο εγώ…θα κλείσω τώρα για σαλπιγγογραφια να το κάνω κ αυτό κ μετά να κλείσω ραντεβού στον γιατρο να τα δούμε…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Τέλεια κορίτσι μου. Ξεκινάς. Όλα καλά θα πάνε. ♥️♥️

 

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

τελεια.. αντε εισαι η επομενη.. στο ευχομαι ολοψυχα

πιστευω οτι εσυ η @Raf123 @Antonia2 @misofeggaro και απολογουμαι αν μου διαφευγει καμια κοπελα θα γινετε μανουλες αυτο το χρονο.. εχετε μπει στην τελικη ευθεια με τον εναν τροπο η τον αλλον και αν δεν μπηκατε θα μπειτε ειναι θεμα χρονου.. ποσο χαιρομαι που ακουω τα θετικα δεν φανταζεστε

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσι μου καλή αρχή σου εύχομαι ❤❤❤

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου,  εύχομαι να πάνε όλα καλά για ολες μας! 

@babyblue94 μπράβο κορίτσι μου πολύ καλή η χοριακη σου! Θυρεοειδή πριν είχες ελέγξει ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

 

 

Κορίτσι μου σας ευχαριστώ παααρα πολύ για την στήριξη που εισπράττω, ότι κσι να πω είναι λίγο! 

Πήγα πρωί πρωί έδωσα αίμα περιμένω αποτελέσματα, πήγα μετά γιατρό με εξετάσε (μα τι αηδία να ανοίγεις τα πόδια σου με αίμα,  τι τραβάνε και αυτοί οι γιατροί)  και μου είπε ότι την τελευταία ίδια εικόνα που είχε απο άλλη ασθενή έκανε δίδυμα 😂😂😂 ναι λεω γιατρέ Μην μου φούσκωνετε τα μυαλά και την πατήσω στο τέλος, μου λέει εσύ να σκέφτεσαι ότι πας για να πετύχεις,  ολα τα αλλα να μην σε απασχολούν!  Έχω φυσιολογικές ωοθήκες με πολλά μικρά ωοθηλακια περιπου 15 ωοθηλακια η καθε ωοθηκη, μου είπε θα βγάλεις 15 με 20  ωάρια.... περιμένω τις εξετάσεις να ενημερώσω και τον γιατρό και το απόγευμα ξεκινάω μενοπουρ

Ξεκινάς δλδ!!! Τέλεια το μεγάλο σου ταξίδι άρχισε!!!! Είσαι η επόμενη να είσαι αισιόδοξη καλά σου λέει ο γιατρος και ένα μωράκι να κανεις μια χαρά είναι πάλι!!! 😘😘😘🤰🔜🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγω κορίτσια πήρα τα αποτελεσματα 

94 έχει βγει η χοριακη ( μου λένε ότι έχει βγει από την Δευτέρα. Και δεν ξέρει γιατί σε εμένα δεν έστειλαν τα αποτελέσματα. Σε όλους λέει τα έστειλαν. Ααα ο καλααααα . Καλά δεν πάω εγώ ποτέ εκεί. Έχε χάρη τώρα που ήταν τα χιόνια.) Αναγκαστικά 

Έκανα άλλη μια και περιμένω το μεσημέρι να μου τις δωσουν. 

Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι είναι αυξημένη λίγο η προγεστερόνη λόγω του ότι μου δίνει Κιολας. Αλλά και ο θυρεοειδής. 

Φοβήθηκα λιγο τώρα. Θα μιλήσουμε λέει το μεσημέρι με την νέα τιμή. 

IMG_20220126_095511.jpg

IMG_20220126_095532.jpg

Καλημέρα, μια χαρά είναι η χοριακη, θα κανεις κ άλλη σήμερα να δεις αν διπλασιάστηκε;; Μην αγχώνεσαι ο γιατρος ξέρει τι κάνει 😉🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου,  εύχομαι να πάνε όλα καλά για ολες μας! 

@babyblue94 μπράβο κορίτσι μου πολύ καλή η χοριακη σου! Θυρεοειδή πριν είχες ελέγξει ? 

Ναι είχα ελέγξει όταν πήγα και τα χαρτιά μου για την επιτροπή. Τον Δεκέμβριο .ήταν 2.80. αλλά σε άλλο διαγνωστικό. 

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα, μια χαρά είναι η χοριακη, θα κανεις κ άλλη σήμερα να δεις αν διπλασιάστηκε;; Μην αγχώνεσαι ο γιατρος ξέρει τι κάνει 😉🥰

Ναι έκανα ήδη και θα περιμένω αποτελεσματα. 

Μίλησα με τον γιατρό μου είπε από δύο φορές προγεστερόνη που παίρνω μέσα στη μέρα να το πάω μία γιατί είναι πολύ καλή τιμή. 

Η χοριακή θέλει σήμερα περίπου να διπλασιαστεί

Και σχετικά με το θυρεοειδή μπορεί να παίζει ρόλο το κέντρο αλλά καλό είναι λέει να με δει ενδοκρινολόγος.  Λέτε να πάθω κάτι λόγω της τιμής του θυροειδή ;;; Ξέρετε από αυτά καθόλου; 

Και δεν έχω και ενδοκρινολόγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

 @Raf123 μου, γλυκό μου κορίτσι.... Δεν θα σου πω και εγώ για την αμη, (γιατί κ εγώ από εσάς την έμαθα κ μετά έψαξα τι είναι) τα είπαν τα κορίτσια κ έχουν πολύ δίκιο! Εγώ θα σταθώ στο ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό να πέφτεις, αλλά αυτό να σε κάνει ακόμα πιο δυνατή να σηκωθείς κ να πισμώσεις.... κάποιος μπορεί να σκεφτεί για εμένα ότι "τι μιλάς κ εσύ, έχεις τρία παιδιά" αλλά όπως έχω ξαναπεί 8 χρόνια τώρα για να τα φέρω στον κόσμο έχω περάσει κ εγώ μεγάλη ψυχολογική φθορά, κάποια διαστήματα γιατί δεν κατάφερνα να μείνω έγκυος, κ το υπόλοιπο γιατί όσο τα είχα μέσα μου δεν ήξερα στην επόμενη επίσκεψη στον γιατρό αν θα συνεχίσω να ακούω την καρδούλα τους... Πριν μια βδομάδα, την στιγμή που άκουσα το κλάμα της μικρούλας μου κ οι γιατροί συνέχιζαν την διαδικασία έκλαιγα με λυγμούς κ νόμιζαν ότι κάτι είχα πάθει, μόνο η γιατρός μου ήξερε πόσο αγωνία είχα κ μου χάιδευε τα πόδια για να με ηρεμήσει, γιατί ακόμα κ το τελευταίο δευτερόλεπτο φοβόμουν μήπως ζήσω το χειρότερο. Γιατί στα λέω αυτά.... γιατί θέλω να πω πως είμαστε άνθρωποι κ όταν μας συμβαίνει κάτι σκεφτόμαστε το χειρότερο από τον φόβο μας, αλλά όταν κάτι το θέλουμε βαθιά δεν τα παρατάμε κ το παλεύουμε μέχρι τέλους! Έτσι κ εσύ.... αν αυτό είναι όλο το πρόβλημα θα το αντιμετωπίσεις!!! Σου στέλνω μεγάλη αγκαλιά ❤

Καλημέρα ❣️❣️ Σε ευχαριστώ για τα λόγια σου νιώθω καλύτερα…με συγκινήσατε πολύ ολες σας με τα λόγια σας! Από αύριο θα είμαι καλύτερα! Υπόσχομαι κ στον εαυτό μου κ σε εσας💕💕 ειδικά από εσένα χρειάζομαι την υποστήριξη δεν έχει σχέση ούτε ποσά παιδιά έχει η κάθε μια! Σημασία έχει ότι ολες είμαστε κ ήμασταν σε αυτή την φαση! Θα πάω κ τενις σήμερα θα εκτονωθώ και αύριο θα είμαι καλα 😉😉 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 

@misofeggaro@Nandia-@Hopemumtobe@Princess28@Antonia2@Κατεριναπαπ

και αν ξέχασα και καμία σας ζήτω συγγνώμη…ευχαριστώ παρά πολύ για τα λόγια σας! Αλήθεια νιώθω χάλια ήρθε και η περίοδος πρωί πρωί…τουλάχιστον ήρθε ακριβώς στις 14 ημερες μετά το θετικό τεστ, ενώ παλιά ερχόταν κάθε 12 ημερες κάτι είναι κ αυτό μια βελτίωση…! Ισως εχεις δίκιο να με άγχωσε ο αριθμός γιατί η αλήθεια όταν δεις το νούμερο απλά λες πρέπει να κάνω παιδί τώρα, εννοώ δεν έχει άλλη αναβολή…και όσο περνάνε κ οι μήνες κ βλέπω την περίοδο αγχώνομαι ακόμα περισσότερο! Ο άντρας μου σήμερα ήταν πολύ γλυκούλης όλο μου έλεγε να μην αγχώνομαι κ ότι θα έρθει κ ο θεος είναι μεγαλος κτλ κτλ…αυτος δεν αγχώνεται για το παιδί αγχώνεται για αλλά πράγματα τώρα η μόνη του ασχολία είναι να ελέγχει τον εργολάβο να διαβάζει τα σχέδια να ξέρει τι γίνεται πως να γίνουν οι εργασίες για τυχόν λαθος να ξερει, κάνει υπολογισμούς για τα λεφτά φτάνουν δεν φτάνουν άσε κ αυτό δεν είναι λίγο άγχος, αλλά τουλάχιστον δεν αγχώνεται για το παιδί όσο εγώ…θα κλείσω τώρα για σαλπιγγογραφια να το κάνω κ αυτό κ μετά να κλείσω ραντεβού στον γιατρο να τα δούμε…

Κορίτσι μου, ήδη έχεις μπει στη διαδικασία του ψαξιματος, άλλες δεν έχουν βρει ακόμα τον σύντροφό που θα θελήσουν να κάνουν παιδί,  να σκέφτεσαι ότι είσαι πολύ καλο δρόμο, δεν θα σου πω να μην αγχώνεσαι γτ ξέρω είναι δύσκολο,  θα σου πω να σκέφτεσαι φουσκωμένη την κοιλίτσα σου και να κάνεις όνειρα πως έχεις  αγγελουδι σου στην αγκαλιά σου! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι είχα ελέγξει όταν πήγα και τα χαρτιά μου για την επιτροπή. Τον Δεκέμβριο .ήταν 2.80. αλλά σε άλλο διαγνωστικό. 

Ναι έκανα ήδη και θα περιμένω αποτελεσματα. 

Μίλησα με τον γιατρό μου είπε από δύο φορές προγεστερόνη που παίρνω μέσα στη μέρα να το πάω μία γιατί είναι πολύ καλή τιμή. 

Η χοριακή θέλει σήμερα περίπου να διπλασιαστεί

Και σχετικά με το θυρεοειδή μπορεί να παίζει ρόλο το κέντρο αλλά καλό είναι λέει να με δει ενδοκρινολόγος.  Λέτε να πάθω κάτι λόγω της τιμής του θυροειδή ;;; Ξέρετε από αυτά καθόλου; 

Και δεν έχω και ενδοκρινολόγο 

Ξερεις καμία φορά στην εγκυμοσύνη μπορεί να απορρυθμιστεί για αυτό καλύτερα να πας στον ενδοκρινολόγο! Δεν είναι τίποτα είναι λόγο των ορμονών που αλλάζουν! Μην αγχώνεσαι όλα καλά 🥰🥰 θα πας και θα το ρυθμίσετε! Άντε θα περιμένουμε τα αποτελέσματα…εκεί στο ίδιο το έκανες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσι μου, ήδη έχεις μπει στη διαδικασία του ψαξιματος, άλλες δεν έχουν βρει ακόμα τον σύντροφό που θα θελήσουν να κάνουν παιδί,  να σκέφτεσαι ότι είσαι πολύ καλο δρόμο, δεν θα σου πω να μην αγχώνεσαι γτ ξέρω είναι δύσκολο,  θα σου πω να σκέφτεσαι φουσκωμένη την κοιλίτσα σου και να κάνεις όνειρα πως έχεις  αγγελουδι σου στην αγκαλιά σου! ❤

Κορίτσια καθομαι κ κλαιω σαν χαζή ελεος!! Αυτό θα κάνω ευχαριστώ πολύ!! Καλή αρχή σου εύχομαι 💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Ξερεις καμία φορά στην εγκυμοσύνη μπορεί να απορρυθμιστεί για αυτό καλύτερα να πας στον ενδοκρινολόγο! Δεν είναι τίποτα είναι λόγο των ορμονών που αλλάζουν! Μην αγχώνεσαι όλα καλά 🥰🥰 θα πας και θα το ρυθμίσετε! Άντε θα περιμένουμε τα αποτελέσματα…εκεί στο ίδιο το έκανες; 

Ε στο ίδιο αναγκαστικά. Τι να κάνω .... Για να έχω τα δικά τους αποτέλεσματα. Τους κάλεσα και τους είπα να μου κάνουν και μια θυροειδή πάλι. Για να δω αν θα .ου βγάλουν το ίδιο με της Δευτέρας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια καθομαι κ κλαιω σαν χαζή ελεος!! Αυτό θα κάνω ευχαριστώ πολύ!! Καλή αρχή σου εύχομαι 💖💖💖

Θα σε δείρω, αλλά κλαψε.. κλάψε να ξεσπασεις και είμαι σίγουρη θα σηκωθείς πιο δυνατή να συνεχίσεις! Άντε χαζούλα, ολες το εχουμε περάσει αυτό η κάθε μια για για τον λόγο της..  το μεσημέρι περιμένω να σε διαβάσω πως είσαι καλύτερα! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ! 

Επίσης θα σε συμβουλευα να κάνεις και την σαλπογγογρφια σου και τα ψυχικά σου αποθέματα έχουν στερεψει, προχωρά με βοήθεια... προέχει η ψυχική μας ηρεμία, εξάλλου μόνο έτσι θα πετύχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ε στο ίδιο αναγκαστικά. Τι να κάνω .... Για να έχω τα δικά τους αποτέλεσματα. Τους κάλεσα και τους είπα να μου κάνουν και μια θυροειδή πάλι. Για να δω αν θα .ου βγάλουν το ίδιο με της Δευτέρας 

Ναι καλά έκανες κορίτσι μου! Άντε ανυπομονούμε μαζί σου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι είχα ελέγξει όταν πήγα και τα χαρτιά μου για την επιτροπή. Τον Δεκέμβριο .ήταν 2.80. αλλά σε άλλο διαγνωστικό. 

Ναι έκανα ήδη και θα περιμένω αποτελεσματα. 

Μίλησα με τον γιατρό μου είπε από δύο φορές προγεστερόνη που παίρνω μέσα στη μέρα να το πάω μία γιατί είναι πολύ καλή τιμή. 

Η χοριακή θέλει σήμερα περίπου να διπλασιαστεί

Και σχετικά με το θυρεοειδή μπορεί να παίζει ρόλο το κέντρο αλλά καλό είναι λέει να με δει ενδοκρινολόγος.  Λέτε να πάθω κάτι λόγω της τιμής του θυροειδή ;;; Ξέρετε από αυτά καθόλου; 

Και δεν έχω και ενδοκρινολόγο 

Κορίτσι μου, μπράβο στο γιατρό που σε προέτρεψε σε ενδοκρινολογο! Μην αγχώνεσαι και κλείσε ένα ραντεβού! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει έκλεισα σε μια εδώ κοντά στο σπίτι μου.ελπιζω να είναι καλή. 

Της είπα την φάση και μου είπε να μην φοβάμαι. Θα το φτιάξουμε .δεν είναι κάτι τρομερό. 

Και θα πάω αύριο το μεσημέρι..

Οπότε σήμερα περιμένουμε τον διπλασιασμό και άλλη μία φορά tsh

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγω κορίτσια πήρα τα αποτελεσματα 

94 έχει βγει η χοριακη ( μου λένε ότι έχει βγει από την Δευτέρα. Και δεν ξέρει γιατί σε εμένα δεν έστειλαν τα αποτελέσματα. Σε όλους λέει τα έστειλαν. Ααα ο καλααααα . Καλά δεν πάω εγώ ποτέ εκεί. Έχε χάρη τώρα που ήταν τα χιόνια.) Αναγκαστικά 

Έκανα άλλη μια και περιμένω το μεσημέρι να μου τις δωσουν. 

Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ότι είναι αυξημένη λίγο η προγεστερόνη λόγω του ότι μου δίνει Κιολας. Αλλά και ο θυρεοειδής. 

Φοβήθηκα λιγο τώρα. Θα μιλήσουμε λέει το μεσημέρι με την νέα τιμή. 

IMG_20220126_095511.jpg

IMG_20220126_095532.jpg

Κορίτσι μου μια χαρά η χοριακή σου!!!!❤️ Καλό διπλασιασμό να έχεις σήμερα!!! Σχετικά με τον θυροειδή πήγαινε άμεσα σε ενδοκρινολόγο για να σου δώσει χαπάκι κ θα πέσει κατευθείαν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...