Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάει ο παλιός ο χρόνος, ας γιορτάσουμε παιδιά, και ο νέος να γεμίσει τις κοιλιές μας με μωρά! 🤰🦋🎁💟


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nandia- είπε:

οπως ειπα και στην αντωνια ψαχνει κεντρο για να κανει σπερματοδιαγραμμα (δεν ξερω αν μπορει χωρις να του το γραψει η γιατρος μου) για να μου αποδειξει οτι δεν μπορει να κανει παιδια.. οκ τον αφησα να ψαχνει.. ας κανει οτι θελει.. σιγα μην κατσω να σκασω αλλο.. δεν μπορω να μεγαλωνω και τον αντρα μου.. μεγαλωνω 2 αγορια

Χαχαχαχα Ναντια μου οι άντρες μας είναι τα πρώτα μας παιδιά τα μεγαλώνουμε από την ημέρα που κάνουμε σχέση μαζί τους χαχαχαχα 😂😂😂εγώ το πήρα απόφαση αυτό!! 
 

Να σας πω κάτι να γελάσετε; Είχαμε πάει τον μικρό του αδερφού μου στο πάρκο κ του ήρθε του μικρού 2.5 χρόνων να κάνει ποδήλατο από την ανάποδη και να τον βλέπει που πάει ανάποδα και να τον βλέπει που πάει να πέσει μέσα σε μια λεκάνη με φυτά και κάθετε κ τον βλέπει!!! Και εγώ να τρεχω κ να του φωνάζω το παιδί το παιδί 😂😂😂😂 ακόμα γελάω!!! Και τελικά να πέφτει κ να μου λέει που να ξέρω ότι θα πέσει του λεω χαζός είσαι δε το βλέπεις που πήγαινε ανάποδα κ έχασε την πορεία κ έπεσε μέσα στη λεκάνη;;; Αν κάνουμε παιδί δλδ θα το αφήσουμε να σκοτωθεί χαχαχα!! Να αγοράζω του μικρού κάτι παιδικά και να τα τρώει αυτος γιατί τα βρίσκει μέσα στο ντουλάπι!!! και να του λεω θα τρως τα πράγματα του παιδιού μας 🤣🤣🤣 είναι μόνιμα παιδιά οντως μετά μόνο ψηλώνουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

οπως ειπα και στην αντωνια ψαχνει κεντρο για να κανει σπερματοδιαγραμμα (δεν ξερω αν μπορει χωρις να του το γραψει η γιατρος μου) για να μου αποδειξει οτι δεν μπορει να κανει παιδια.. οκ τον αφησα να ψαχνει.. ας κανει οτι θελει.. σιγα μην κατσω να σκασω αλλο.. δεν μπορω να μεγαλωνω και τον αντρα μου.. μεγαλωνω 2 αγορια

Ναι μπορεί να κάνει και χωρίς να τη γράψει η γιατρός απλά ισως η γιατρος ζητήσει πιο συγκεκριμένα πράγματα... Εγώ περιμένω να δω τι θα σου πει όταν βγει εντάξει το σπέρμοδιάγραμμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Απλά του έχει πέσει η ψυχολογία μωρέ. Εντάξει και αυτός θέλει στήριξη. Βέβαια θες και εσύ στήριξη. Καταλαβαίνω και τους δύο σας. Η φάση της προσπάθειας είναι πολύ δύσκολη για πολλά ζευγάρια. Εύχομαι όλα να πάνε καλά. 

Μακαρι να τα καταφερουμε γιατι αυτο στο τελος θα μας διαλυσει το βλεπω να γινεται.. ειναι φοβερα εγωιστης και δεν το αντεχω σε τετοια φαση της ζωης μου.. εσυ να προσεχει το σπορακι 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Χαχαχαχα λίγο υπομονή θα κάνω,  γιατί φοβάμαι πάλι το αρνητικό και να σας πω την αλήθεια πρέπει να γίνει θαύμα, τοσο καιρό προσπαθούμε, όταν συνηθίζεις στα αρνητικά μαθαίνεις σε αυτά.. η χαρά της ζωής είμαι σήμερα 🤣🤣🤣

Αυτό είναι στάνταρ όταν κάθε μήνα είναι αρνητικό κ από το πουθενά βγει θετικό νομιζεις ότι είναι προβληματικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσακι μου καλα αποτελεσματα!!!!!! ανυπομονουμε μαζι σου!!!!!! αν και ειμαι καρασιγουρη οτι θα βγει θετικη!!!!!! περιμενουμε νουμερακι!!!!! σημερα σε ποια μερα καθυστερησης εισαι;;;;

καλα το χιονι απιστευτο!!! ειναι φανταστικα!!!!!! ειδαμε επιτελους ασπρη μερα!!!!😂😂😂

Μου είπανε ότι θα μου στείλουν τα αποτελέσματα το απογευματάκι. Και εγώ έχω σκάσει από αγωνία. Είμαι στην 2 μερα καθυστέρησης τώρα. Και μέχρι χθες τα τεστ βγαίνανε θετικά. Σήμερα δεν έχω κάνει. .έχω ένα βάρος χαμηλά και πρησμένο στήθος. Και γενικά πεινάω ανά κάποιες ώρες αλλά απότομα. Δηλαδή από εκεί που είμαι καλά ξαφνικά γουργουριζει η κοιλιά μου. Αλλά είμαι πολύ προσεκτικη . Τρώω μικρές μερίδες.  Φοβάμαι να πάω και τουαλέτα και να ζοριστω. Λίγο με έχει πιάσει δοισκιλιοτητα. Δεν πάω κάθε μέρα αυτές τις μέρες. 

Ο άντρας μου έχει γίνει τέρμα γλυκούλης και όλο μου λέει δεν θα σηκώνεις τίποτα. Θα με φωνάζεις. Πήγα να αλλάξω σεντόνια και φώναζε. Λέει θα σηκώνω εγώ το στρώμα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Τι να πω... τραγικοι.. θα ηταν οτι επρεπε σημερα.. εγω θα επερνα απο αλλου.. σιγα μην τους παρακαλαω κιολας

με τοσο χιονι ποιος θα μας φερει ξυλα;;; το θεμα ειναι να τα ειχαμε απο σαββατο... κυριακη ειναι ολοι κλειστα.... και σημερα το πρωι υποτιθεται θα τα εφερνε....... 😡

ξυλα απο τεταρτη τωρα.... δεν πειραζει. θα μας δωσει η γειτονισσα!!!! ειναι σκετη γλυκα! απο χθες μου προτεινε να μας φερει και της ειπα θα μας φερουν τη δευτερα (γτ υποτιθεται ο χιονας θα ξεκινουσε απο μεσημερι-απογευμα και μετα)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχαχα Ναντια μου οι άντρες μας είναι τα πρώτα μας παιδιά τα μεγαλώνουμε από την ημέρα που κάνουμε σχέση μαζί τους χαχαχαχα 😂😂😂εγώ το πήρα απόφαση αυτό!! 
 

Να σας πω κάτι να γελάσετε; Είχαμε πάει τον μικρό του αδερφού μου στο πάρκο κ του ήρθε του μικρού 2.5 χρόνων να κάνει ποδήλατο από την ανάποδη και να τον βλέπει που πάει ανάποδα και να τον βλέπει που πάει να πέσει μέσα σε μια λεκάνη με φυτά και κάθετε κ τον βλέπει!!! Και εγώ να τρεχω κ να του φωνάζω το παιδί το παιδί 😂😂😂😂 ακόμα γελάω!!! Και τελικά να πέφτει κ να μου λέει που να ξέρω ότι θα πέσει του λεω χαζός είσαι δε το βλέπεις που πήγαινε ανάποδα κ έχασε την πορεία κ έπεσε μέσα στη λεκάνη;;; Αν κάνουμε παιδί δλδ θα το αφήσουμε να σκοτωθεί χαχαχα!! Να αγοράζω του μικρού κάτι παιδικά και να τα τρώει αυτος γιατί τα βρίσκει μέσα στο ντουλάπι!!! και να του λεω θα τρως τα πράγματα του παιδιού μας 🤣🤣🤣 είναι μόνιμα παιδιά οντως μετά μόνο ψηλώνουν 

Όταν αρχίσαμε να βγαίνουμε με τον άντρα μου ήμουν 26 και αυτός 37 όταν άρχισε να γίνεται σοβαρό το θέμα το πρώτο πράγμα που ξεκαθάρισα ήταν ότι αν θέλω να μεγαλώσω παιδί θα κάνω δικό μου εσένα του είπα σε μεγάλωσε η μάνα σου εγώ μάνα σου δεν πρόκειται να γινω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ναιιιιι!!!!!!!!!!!! τρομεροοοο;;;;!!!! εγω χοροπηδουσα απ το πρωι που χιονιζει και ο αντρας μου ετρεχε να φερει τροφιμα και καλωδιο να συνδεσει την κουζινα!!! μου λεει "θα αποκλειστουμε 2-3 μερες στο σπιτι!! παω να φερω φαγητο να εχουμε! μη γινουμε survivors!!!😂😂"

Χαχαχαχα μη το λες  αν αποκλειστεισ Οντως γίνεσαι survivor! Πρώτη χρόνια Αγγλία φοιτήτρια χιόνι χιόνι τόσο χιόνι δεν είχα ξαναδεί! Αποκλειστήκαμε το πανεπιστήμιο έκλεισε 1 εβδομάδα και ευτυχως που είμαι Κύπρια γιατί η μαμα μου κ τι δε μου εβαλε να φερω μαζί μου από φαγητά καταλαβαινεις τσακωμούς στο σπίτι οταν έκανα βαλίτσα!! Αλλά οπως πάντα η μαμα έχει δίκιο στο τέλος 😂😂😂 ευτυχως π δεν ήμουν Αγγλίδα 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

ναι το αποφασισα θα παω στην γιατρο για να δω τι θα μου πει και τουλαχιστον να νοιωθω καλα εγω οτι εκανα οτι χρειαζεται.. τωρα ψαχνει κεντρο να κανει σπερματοδιαγραμμα για να μου αποδειξει οτι δεν μπορει να κανει παιδια χαχαχαχαχαχαχαχ δεν μπορω μα τον θεο με επιασε το γελιο... τι παιδιαρισματα ειναι αυτα.. αντρες δεν μεγαλωνουν ποτε.. καλα λενε οτι μεγαλωνουν μεχρι τα 5 και μετα απλα ψηλωνουν

κλαιω ρεεε!!!!! να σαι καλα🤣😂🤣🤣😂 μονο να εχετε αποχη οσο χρειαζεται για το σπερμοδιαγραμμα... να μην εχει κανει πυρετο η να εχει αρρωστησει τους τελευταιους 3 μηνες, καλο ειναι να μην εχει πιει αλκοολ τις ημερες κοντα στο σπερμοδιαγραμμα και να μην κανει καυτο-ζεστο ντουζ πριν παει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

με τοσο χιονι ποιος θα μας φερει ξυλα;;; το θεμα ειναι να τα ειχαμε απο σαββατο... κυριακη ειναι ολοι κλειστα.... και σημερα το πρωι υποτιθεται θα τα εφερνε....... 😡

ξυλα απο τεταρτη τωρα.... δεν πειραζει. θα μας δωσει η γειτονισσα!!!! ειναι σκετη γλυκα! απο χθες μου προτεινε να μας φερει και της ειπα θα μας φερουν τη δευτερα (γτ υποτιθεται ο χιονας θα ξεκινουσε απο μεσημερι-απογευμα και μετα)..

καταλαβα.. ειναι ωραιο που εχετε τοσο καλη γειτονισσα.. δεν πειραζει θα το απολαυσετε παλι το τζακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχαχα Ναντια μου οι άντρες μας είναι τα πρώτα μας παιδιά τα μεγαλώνουμε από την ημέρα που κάνουμε σχέση μαζί τους χαχαχαχα 😂😂😂εγώ το πήρα απόφαση αυτό!! 
 

Να σας πω κάτι να γελάσετε; Είχαμε πάει τον μικρό του αδερφού μου στο πάρκο κ του ήρθε του μικρού 2.5 χρόνων να κάνει ποδήλατο από την ανάποδη και να τον βλέπει που πάει ανάποδα και να τον βλέπει που πάει να πέσει μέσα σε μια λεκάνη με φυτά και κάθετε κ τον βλέπει!!! Και εγώ να τρεχω κ να του φωνάζω το παιδί το παιδί 😂😂😂😂 ακόμα γελάω!!! Και τελικά να πέφτει κ να μου λέει που να ξέρω ότι θα πέσει του λεω χαζός είσαι δε το βλέπεις που πήγαινε ανάποδα κ έχασε την πορεία κ έπεσε μέσα στη λεκάνη;;; Αν κάνουμε παιδί δλδ θα το αφήσουμε να σκοτωθεί χαχαχα!! Να αγοράζω του μικρού κάτι παιδικά και να τα τρώει αυτος γιατί τα βρίσκει μέσα στο ντουλάπι!!! και να του λεω θα τρως τα πράγματα του παιδιού μας 🤣🤣🤣 είναι μόνιμα παιδιά οντως μετά μόνο ψηλώνουν 

αντρες παιδι μου.. μα να βλεπει το μωρο να πηγαινει για τρακαρισμα και να μην το καταλαβαινει? χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια μου καλημερα! 💖Αρνητικοτατο το τεστ το πρωι!!!Cleablue πηρα, πανε τα 10.50 ευρω! 🙄 Εαν ειχε βγει θετικο θα σας ειχα στειλει το επομενο λεπτο καλε εννοειται 😂 Εν τω μεταξυ Ολο το βραδυ δεν κοιμηθηκα απο αγχος μονο 3 ωρες γιατι ειχα στο μυαλο μου το τεστ χαχαχα! Μετα ειχα κλεισει ενα πολυ πρωινο ραντεβου στον οφθαλμιατρο και αργησα να ερθω γραφειο! Εχω τα στανταρντ πονακια εβαλα σερβιετα και περιμενω περιοδο!  Παμε για Φλεβαρη!!- ελπιζω! Ελπιζω να εχει καλο νεο η@Κατεριναπαπ

 

 

κριμα κοριτσακι μου... παμε τον επομενο μηνα δυνατα!!!!!💪💪💪

εν τω μεταξυ μου απαντησαν απο το φαρμακειο στη γλυφαδα "συγγνωμη για την αναστατωση και να μιλησω με την εταιρια  που τα παραγει." και μου κοτσαραν ενα αριθμο τηλεφωνου. τους πηρα τηλ και ποιος ειδε το χριστο και δε τον φοβηθηκε. εγω λεω "απο εσας αγορασα και απο εσας εχω απαιτησεις. αν θελει η εταιρια να ρωτησει κατι να με παρει. δεν θα παρω να τους ψαχνω εγω. θελω να επιστρεψετε τα χρηματα αμεσα γιατι παραλιγο να μας δηλητηριασατε και διακοψαμε μια αγωγη εξαιτιας της ανευθυνοτητας σας. και ουτε που ξερω αν η υπαιτιοτητα ειναι δικη σας γτ δεν τα φυλασσιετε σε σωστο μερος." θα το δουν με την υπευθυνη και θα με παρουν πισω ειπαν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Μου είπανε ότι θα μου στείλουν τα αποτελέσματα το απογευματάκι. Και εγώ έχω σκάσει από αγωνία. Είμαι στην 2 μερα καθυστέρησης τώρα. Και μέχρι χθες τα τεστ βγαίνανε θετικά. Σήμερα δεν έχω κάνει. .έχω ένα βάρος χαμηλά και πρησμένο στήθος. Και γενικά πεινάω ανά κάποιες ώρες αλλά απότομα. Δηλαδή από εκεί που είμαι καλά ξαφνικά γουργουριζει η κοιλιά μου. Αλλά είμαι πολύ προσεκτικη . Τρώω μικρές μερίδες.  Φοβάμαι να πάω και τουαλέτα και να ζοριστω. Λίγο με έχει πιάσει δοισκιλιοτητα. Δεν πάω κάθε μέρα αυτές τις μέρες. 

Ο άντρας μου έχει γίνει τέρμα γλυκούλης και όλο μου λέει δεν θα σηκώνεις τίποτα. Θα με φωνάζεις. Πήγα να αλλάξω σεντόνια και φώναζε. Λέει θα σηκώνω εγώ το στρώμα ...

Γλυκούλης…εντάξει έχετε περάσει τόσα εννοείται θέλει να σε προσέχει 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

με τοσο χιονι ποιος θα μας φερει ξυλα;;; το θεμα ειναι να τα ειχαμε απο σαββατο... κυριακη ειναι ολοι κλειστα.... και σημερα το πρωι υποτιθεται θα τα εφερνε....... 😡

ξυλα απο τεταρτη τωρα.... δεν πειραζει. θα μας δωσει η γειτονισσα!!!! ειναι σκετη γλυκα! απο χθες μου προτεινε να μας φερει και της ειπα θα μας φερουν τη δευτερα (γτ υποτιθεται ο χιονας θα ξεκινουσε απο μεσημερι-απογευμα και μετα)..

Άμα έχετε καλούς γείτονες είστε τυχεροί!!! Αυτοί οι μετεωρολόγοι να βγουν μια φορά σωστοί κ τι στο κόσμο …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι μπορεί να κάνει και χωρίς να τη γράψει η γιατρός απλά ισως η γιατρος ζητήσει πιο συγκεκριμένα πράγματα... Εγώ περιμένω να δω τι θα σου πει όταν βγει εντάξει το σπέρμοδιάγραμμα...

μωρε ας βγει τελειο και ας πει οτι θελει φτανει να μην εχει προβλημα γιατι δεν θα αντεχεται η κατασταση.. καλυτερα να εχω εγω

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχαχα μη το λες  αν αποκλειστεισ Οντως γίνεσαι survivor! Πρώτη χρόνια Αγγλία φοιτήτρια χιόνι χιόνι τόσο χιόνι δεν είχα ξαναδεί! Αποκλειστήκαμε το πανεπιστήμιο έκλεισε 1 εβδομάδα και ευτυχως που είμαι Κύπρια γιατί η μαμα μου κ τι δε μου εβαλε να φερω μαζί μου από φαγητά καταλαβαινεις τσακωμούς στο σπίτι οταν έκανα βαλίτσα!! Αλλά οπως πάντα η μαμα έχει δίκιο στο τέλος 😂😂😂 ευτυχως π δεν ήμουν Αγγλίδα 😂😂😂

σαν την κυπρια και ελληνιδα μανα δεν εχει χαχαχαχαχαχ

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κλαιω ρεεε!!!!! να σαι καλα🤣😂🤣🤣😂 μονο να εχετε αποχη οσο χρειαζεται για το σπερμοδιαγραμμα... να μην εχει κανει πυρετο η να εχει αρρωστησει τους τελευταιους 3 μηνες, καλο ειναι να μην εχει πιει αλκοολ τις ημερες κοντα στο σπερμοδιαγραμμα και να μην κανει καυτο-ζεστο ντουζ πριν παει... 

ε φανταζομαι θα του τα πουνε οταν θα κλεισει το ραντεβου χαχαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Όταν αρχίσαμε να βγαίνουμε με τον άντρα μου ήμουν 26 και αυτός 37 όταν άρχισε να γίνεται σοβαρό το θέμα το πρώτο πράγμα που ξεκαθάρισα ήταν ότι αν θέλω να μεγαλώσω παιδί θα κάνω δικό μου εσένα του είπα σε μεγάλωσε η μάνα σου εγώ μάνα σου δεν πρόκειται να γινω

Καλά του είπες αλλά ρε παιδί μου ώρες ώρες αναρωτιέμαι με τι μυαλό σκέφτονται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχαχα Ναντια μου οι άντρες μας είναι τα πρώτα μας παιδιά τα μεγαλώνουμε από την ημέρα που κάνουμε σχέση μαζί τους χαχαχαχα 😂😂😂εγώ το πήρα απόφαση αυτό!! 
 

Να σας πω κάτι να γελάσετε; Είχαμε πάει τον μικρό του αδερφού μου στο πάρκο κ του ήρθε του μικρού 2.5 χρόνων να κάνει ποδήλατο από την ανάποδη και να τον βλέπει που πάει ανάποδα και να τον βλέπει που πάει να πέσει μέσα σε μια λεκάνη με φυτά και κάθετε κ τον βλέπει!!! Και εγώ να τρεχω κ να του φωνάζω το παιδί το παιδί 😂😂😂😂 ακόμα γελάω!!! Και τελικά να πέφτει κ να μου λέει που να ξέρω ότι θα πέσει του λεω χαζός είσαι δε το βλέπεις που πήγαινε ανάποδα κ έχασε την πορεία κ έπεσε μέσα στη λεκάνη;;; Αν κάνουμε παιδί δλδ θα το αφήσουμε να σκοτωθεί χαχαχα!! Να αγοράζω του μικρού κάτι παιδικά και να τα τρώει αυτος γιατί τα βρίσκει μέσα στο ντουλάπι!!! και να του λεω θα τρως τα πράγματα του παιδιού μας 🤣🤣🤣 είναι μόνιμα παιδιά οντως μετά μόνο ψηλώνουν 

αχ πεθανα στα γελιααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!! να σαι καλα ραφαελιτα!!!!!!!!😆😆😆😆😆 το εχω κανει εικονα και χτυπιεμαι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχαχα μη το λες  αν αποκλειστεισ Οντως γίνεσαι survivor! Πρώτη χρόνια Αγγλία φοιτήτρια χιόνι χιόνι τόσο χιόνι δεν είχα ξαναδεί! Αποκλειστήκαμε το πανεπιστήμιο έκλεισε 1 εβδομάδα και ευτυχως που είμαι Κύπρια γιατί η μαμα μου κ τι δε μου εβαλε να φερω μαζί μου από φαγητά καταλαβαινεις τσακωμούς στο σπίτι οταν έκανα βαλίτσα!! Αλλά οπως πάντα η μαμα έχει δίκιο στο τέλος 😂😂😂 ευτυχως π δεν ήμουν Αγγλίδα 😂😂😂

α ρε οι γλυκουλες οι μανουλες!!!!!!💘💘💘💘 στο τελος δικαιωνονται!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κριμα κοριτσακι μου... παμε τον επομενο μηνα δυνατα!!!!!💪💪💪

εν τω μεταξυ μου απαντησαν απο το φαρμακειο στη γλυφαδα "συγγνωμη για την αναστατωση και να μιλησω με την εταιρια  που τα παραγει." και μου κοτσαραν ενα αριθμο τηλεφωνου. τους πηρα τηλ και ποιος ειδε το χριστο και δε τον φοβηθηκε. εγω λεω "απο εσας αγορασα και απο εσας εχω απαιτησεις. αν θελει η εταιρια να ρωτησει κατι να με παρει. δεν θα παρω να τους ψαχνω εγω. θελω να επιστρεψετε τα χρηματα αμεσα γιατι παραλιγο να μας δηλητηριασατε και διακοψαμε μια αγωγη εξαιτιας της ανευθυνοτητας σας. και ουτε που ξερω αν η υπαιτιοτητα ειναι δικη σας γτ δεν τα φυλασσιετε σε σωστο μερος." θα το δουν με την υπευθυνη και θα με παρουν πισω ειπαν...

Καλά τους είπες έτσι και αλλιως αυτοί έχουν να κάνουν με την εταιρία όχι εσυ!! Εσυ εχεις να κανεις με αυτους που στο πούλησαν!!! Ελεος!!! Έτσι κ αλλιως ο πελάτης πάντα έχει δίκιο!! (Όχι πάντα, αλλά τώρα εσυ εχεις) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

μωρε ας βγει τελειο και ας πει οτι θελει φτανει να μην εχει προβλημα γιατι δεν θα αντεχεται η κατασταση.. καλυτερα να εχω εγω

 

σαν την κυπρια και ελληνιδα μανα δεν εχει χαχαχαχαχαχ

 

ε φανταζομαι θα του τα πουνε οταν θα κλεισει το ραντεβου χαχαχαχαχαχαχαχα

Σε εμάς απ ότι θυμάμαι από το μικρόβιολογικο δεν μας είχαν πει τίποτα μόνο ότι πρέπει να γίνει πρωί και ότι έπρεπε να παραδοθεί μέσα σε μισή ώρα ο γιατρός μας τα είχε πει και το είχα ψάξει κι εγώ γιατί ο άντρας μου νόμιζε ότι θα έχουμε κανονικά επαφή και απλά θα ολοκληρώσει στο κυπελάκι γιαυτό και όταν του το είπε ο γιατρός απάντησε βεβαίως να το κάνω... Μετά τσινισε με την διαδικασία αλλά  δεν μπορούσε να το πάρει πίσω γιατί όταν άρχισε να ψιλό γκρινιάζει του είπα εσύ είπες στον γιατρό ότι θα το κανεις αν δεν θες πάρε τηλέφωνο να του το πεις.. Και εννοείται ότι ντρεποταν να τον πάρει...

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια μου καλημερα! 💖Αρνητικοτατο το τεστ το πρωι!!!Cleablue πηρα, πανε τα 10.50 ευρω! 🙄 Εαν ειχε βγει θετικο θα σας ειχα στειλει το επομενο λεπτο καλε εννοειται 😂 Εν τω μεταξυ Ολο το βραδυ δεν κοιμηθηκα απο αγχος μονο 3 ωρες γιατι ειχα στο μυαλο μου το τεστ χαχαχα! Μετα ειχα κλεισει ενα πολυ πρωινο ραντεβου στον οφθαλμιατρο και αργησα να ερθω γραφειο! Εχω τα στανταρντ πονακια εβαλα σερβιετα και περιμενω περιοδο!  Παμε για Φλεβαρη!!- ελπιζω! Ελπιζω να εχει καλο νεο η@Κατεριναπαπ

 

 

😞😞 δε πειράζει!! Σε λιγες μερούλες αρχίζει πάλι η προσπάθεια σας :) ο άντρας σου πως ειναι; 
 

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

τετοια λεγε μουυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! αντεεεεε!!!! εσυ δεν εχεις κανα τεστ να κανεις;;;;; θα μας φαει η αγωνια!!!!!❤️❤️❤️ μακαρι ραφαελακι μου!!!!!!!!🤞🤞❤️❤️🤰🤰🤰

Τώρα το είδα…έχω πολλά σπίτι αλλά αυτά δεν δείχνουν αν δεν εχεις καθυστέρηση για αυτό θα περιμένω 😅😅😅 αλλά δε νομίζω να σου πω την αλήθεια! Αν κ από επαφές είμασταν πολύ καλά αλλά έχω ένα προαίσθημα ότι τα 200 ευρώ της σαλπιγγογραφιας δε τα γλιτώνω με τίποτα 🤣🤣😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αχ πεθανα στα γελιααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!! να σαι καλα ραφαελιτα!!!!!!!!😆😆😆😆😆 το εχω κανει εικονα και χτυπιεμαι!!!!!!!

😂😂😂😂 μετά γελούσαμε αλλ ένα φόβο τον πήρα γιατί δεν φτάνει που μου άφησαν το παιδί θα το παρέδινα με τραύματα 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

μωρε ας βγει τελειο και ας πει οτι θελει φτανει να μην εχει προβλημα γιατι δεν θα αντεχεται η κατασταση.. καλυτερα να εχω εγω

 

σαν την κυπρια και ελληνιδα μανα δεν εχει χαχαχαχαχαχ

 

ε φανταζομαι θα του τα πουνε οταν θα κλεισει το ραντεβου χαχαχαχαχαχαχαχα

Μπορεί να του το γράψει κ προσωπικός γιατρος νομίζω! Ή το καλύτερο είναι να σας γράψει ένα παραπεμπτικό για ουρολόγο! Ξερεις θα του μιλήσει κ αυτος συνήθως άντρες είναι οι ουρολόγοι και θα καταλαβει…αστον να πάει να δει τι θα του πουνε και στο τελος θα έρθει να σου πει να πατε γιατρο! Αν θες ουρολόγο καλό να σου πω που να πατε στη Λαρνακα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μπορεί να του το γράψει κ προσωπικός γιατρος νομίζω! Ή το καλύτερο είναι να σας γράψει ένα παραπεμπτικό για ουρολόγο! Ξερεις θα του μιλήσει κ αυτος συνήθως άντρες είναι οι ουρολόγοι και θα καταλαβει…αστον να πάει να δει τι θα του πουνε και στο τελος θα έρθει να σου πει να πατε γιατρο! Αν θες ουρολόγο καλό να σου πω που να πατε στη Λαρνακα 

Κατσε να δουμε τι θα κανει γιατι ειναι απλα λογια.. τον ξερω καλα.. αλλα αν ζητησει απο την πι να του γραψει φανταζομαι θα του πει οτι πρεπει σε ουρολογο.. τωρα μου ειπε οτι καθε φορα που τελειωνει σκεφτεται οτι ειναι τζουφιος.. εμ αυτα αγορι μου τα λενε να σου πω να κανεις την εξεταση να μην αγχωνεσαι αδικα και με δυσκολευεις και εμενα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Σε εμάς απ ότι θυμάμαι από το μικρόβιολογικο δεν μας είχαν πει τίποτα μόνο ότι πρέπει να γίνει πρωί και ότι έπρεπε να παραδοθεί μέσα σε μισή ώρα ο γιατρός μας τα είχε πει και το είχα ψάξει κι εγώ γιατί ο άντρας μου νόμιζε ότι θα έχουμε κανονικά επαφή και απλά θα ολοκληρώσει στο κυπελάκι γιαυτό και όταν του το είπε ο γιατρός απάντησε βεβαίως να το κάνω... Μετά τσινισε με την διαδικασία αλλά  δεν μπορούσε να το πάρει πίσω γιατί όταν άρχισε να ψιλό γκρινιάζει του είπα εσύ είπες στον γιατρό ότι θα το κανεις αν δεν θες πάρε τηλέφωνο να του το πεις.. Και εννοείται ότι ντρεποταν να τον πάρει...

 

 

εμεις θα παμε μεσον γεσυ (εσυ το δικο σας) αρα θα του την γραψει γιατρος και φανταζομαι θα του εξειγησει.. τωρα αν κανει του κεφαλιου του και παει χωρις τα προσεξει τι να πω θα βγει λαθος και μετα θα ψαχνει να το βρει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
    • Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 
    • Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...