Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάει ο παλιός ο χρόνος, ας γιορτάσουμε παιδιά, και ο νέος να γεμίσει τις κοιλιές μας με μωρά! 🤰🦋🎁💟


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια μου γλυκά γεννήθηκε η πριγκιπισσούλα μου!!! ❤❤❤ 

2.910 και 50 εκ....

Όλα πήγαν μια χαρά δώξα τω θεώ! 

Εύχομαι ολόψυχα να ζήσετε ΟΛΕΣ αυτή την ευτυχία το συντομότερο!!! Μακάρι η γέννηση ενός μωρού μέσα στην ομάδα να φέρει γούρι σε όλες σας 

Σας ευχαριστώ για την στήριξη στις αγωνίες που πέρασα κ ελπίζω να έχω την ευκαιρία να σας το ανταποδώσω! Σας στέλνω τα φιλιά μου με την μικρούλα μου αγκαλιά!!!!!!

Συγχαρητήρια αγαπημένη μανούλιτσα! 

Εύχομαι τα καλύτερα για την όμορφη οικογένεια σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου λογικο να αγχωνεσαι... κι εμεις προσπαθουμε απο περυσι το φλεβαρη αλλα τιποτα... καμια συλληψη... βεβαια δεν μπορω να πω οτι ειχαμε τοσες επαφες οσες λεγανε.. πηγαμε πολυ χαλαρα κι εγω η αληθεια ειναι οτι βασει μιας εφαρμογης στο κινητο υπολογιζα τις ημερες ωορρηξιας με μια αποκλιση. τον ιουλιο λοιπον πηρα τεστ ωορρηξιας σε ταινιες (απο hometest.. πολυ οικονομικες και εγκυρες) αλλα παλι δεν καταφεραμε κατι.. χασαμε το σεπτεμβριο (λογω του τεστ παπ δεν ειχαμε επαφη γτ μου ηρθε νωριτερα κατα 3 ημερες η ωορρηξια και χαθηκε ο μηνας) και επειτα το νοεμβριο λογω σαλπιγγογραφιας...

το καταλαβαινω οτι οι βιταμινες ειναι πανακριβες αλλα σκεψου τι χρηματα θα δωσετε αν πατε με εξωσωματικη... κι εμεις με τοσες εξετασεις εχουμε μεινει ταπι και τωρα εχουμε και μετακομιση αλλα ειπαμε να θυσιασουμε καποια αλλα πραγματα για το στοχο του παιδιου... για μενα καντε μια περικοπη καπου αλλου (αν φυσικα ειναι εφικτο....) και παρτε καποιες βιταμινες για ενα 3μηνο... μονο καλο θα κανουν..

Ευχομαι Αθηνα μου να πανε ολα καλα!!! μην τα παρατας και μην το βαζεις κατω!!!!! εμενα φιλη μου εμεινε εγκυος στα 42 φυσιολογικα.. βεβαια προσπαθουσαν 2 χρονια αλλα δεν το εβαλαν κατω.... εχε πιστη (κι εσυ κι εγω μαζι γτ κι εγω την χανω την πιστη μου οταν ερχεται περιοδος και ειμαι μαυρο χαλι....) αλλα βλεπε τον στοχο και θα φτασουμε εκει!!!! «Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς».😉❤️❤️❤️

στα λεω ολα με πολλη αγαπη!!! να μπαινεις να γραφεις για να ξαλαφρωνεις!!! εμενα με εχουν βοηθησει πολυ τοσα κοριτσια εδω στο φορουμ! να ειναι καλα!!!!🌹❤️🌹❤️

Αντωνια μου τώρα που το διάβασα αυτό έχω να σου πω να μην απογοητεύεσαι καθόλου. Για τον γιατρό προσπάθεια υπάρχει όταν ξέρεις πότε έχεις ωορρηξια και προσπαθείς τότε που σημαίνει για σένα Ιούλιο, Αύγουστο, Οκτώβριο, Δεκέμβριο, Ιανουάριο δηλ. ως τώρα 5 μήνες προσπάθειας με minimum για νέο ζευγάρι 6 μήνες με 1 χρόνο. 

Εμείς ξεκινήσαμε ελεύθερα τον Μάρτιο, Απρίλη έκανα μαγνητικη, Μάιο με τεστ ωορρηξιας, Ιούνιο-Ιούλιο τη χάσαμε την ωορρηξια λόγω εμβολίου covid, Αύγουστο-Σεπτέμβριο-Οκτώβριο με τεστ, Νοέμβριο με τεστ δηλ. 5 μήνες προσπάθειας και έμεινα έγκυος. 

Στα λέω για να μη λες μέσα σου προσπαθούμε από Φλεβάρη, 5 μήνες προσπαθείτε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Αντωνια μου τώρα που το διάβασα αυτό έχω να σου πω να μην απογοητεύεσαι καθόλου. Για τον γιατρό προσπάθεια υπάρχει όταν ξέρεις πότε έχεις ωορρηξια και προσπαθείς τότε που σημαίνει για σένα Ιούλιο, Αύγουστο, Οκτώβριο, Δεκέμβριο, Ιανουάριο δηλ. ως τώρα 5 μήνες προσπάθειας με minimum για νέο ζευγάρι 6 μήνες με 1 χρόνο. 

Εμείς ξεκινήσαμε ελεύθερα τον Μάρτιο, Απρίλη έκανα μαγνητικη, Μάιο με τεστ ωορρηξιας, Ιούνιο-Ιούλιο τη χάσαμε την ωορρηξια λόγω εμβολίου covid, Αύγουστο-Σεπτέμβριο-Οκτώβριο με τεστ, Νοέμβριο με τεστ δηλ. 5 μήνες προσπάθειας και έμεινα έγκυος. 

Στα λέω για να μη λες μέσα σου προσπαθούμε από Φλεβάρη, 5 μήνες προσπαθείτε. 

Πολυ σωστο αυτο που λες κοριτσι μου κι εγω αυτο υπολογιζω γιατι υπαρχουν παρα πολλοι μηνες πουτ δεν προσπαθησα καν και αρα δεν μετρανε στο διαστημα!💖 Εσυ πως εισαι?☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Πολυ σωστο αυτο που λες κοριτσι μου κι εγω αυτο υπολογιζω γιατι υπαρχουν παρα πολλοι μηνες πουτ δεν προσπαθησα καν και αρα δεν μετρανε στο διαστημα!💖 Εσυ πως εισαι?☺️

Καλά δόξα το Θεό με όλα τα ψυχολογικά σκαμπανεβασματα της εγκυμοσύνης, συν ότι έχω βαρεθεί λιγάκι στο σπίτι. Αλλά αυτά για τις προσπάθειες τα λέω γιατί θυμάμαι που με είχε πάρει από κάτω και όταν άρχισα να λέω στο γιατρό προσπαθώ από Μάρτιο με ρώτησε πως παρακολουθώ την ωορρηξια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Αντωνια μου τώρα που το διάβασα αυτό έχω να σου πω να μην απογοητεύεσαι καθόλου. Για τον γιατρό προσπάθεια υπάρχει όταν ξέρεις πότε έχεις ωορρηξια και προσπαθείς τότε που σημαίνει για σένα Ιούλιο, Αύγουστο, Οκτώβριο, Δεκέμβριο, Ιανουάριο δηλ. ως τώρα 5 μήνες προσπάθειας με minimum για νέο ζευγάρι 6 μήνες με 1 χρόνο. 

Εμείς ξεκινήσαμε ελεύθερα τον Μάρτιο, Απρίλη έκανα μαγνητικη, Μάιο με τεστ ωορρηξιας, Ιούνιο-Ιούλιο τη χάσαμε την ωορρηξια λόγω εμβολίου covid, Αύγουστο-Σεπτέμβριο-Οκτώβριο με τεστ, Νοέμβριο με τεστ δηλ. 5 μήνες προσπάθειας και έμεινα έγκυος. 

Στα λέω για να μη λες μέσα σου προσπαθούμε από Φλεβάρη, 5 μήνες προσπαθείτε. 

Και εμεις καπως έτσι! Ξεκινήσαμε Ιανουάριο 2021 κ εγω στις αρχές με βάση την εφαρμογή πήγαινα! Όποτε Ιανουάριο Φεβρουαριο και Μάρτιο πήγαν έτσι…Απρίλη πήρα τα τεστ αλλά νόμιζα ότι όταν βρεις θετικό τεστ εκείνη είναι η μέρα της ωορρηξιας όποτε λαθος και ο Απριλης, Μάης Ιούνιος κάναμε το εμβόλιο όποτε χαμένοι, Ιούλιο ξανά προσπαθήσαμε, Αύγουστο χάσαμε τις ημερες γιατί ψιλό τσακωθήκαμε με τον άντρα μου είχε κ ένα θέμα με το άγχος όποτε χάσαμε τις ημερες, και βασικά από Σεπτέμβριο μέχρι σήμερα προσπαθούμε με τεστ ωορρηξιας κανονικά! Άρα στο σύνολο είμαστε 6 μηνες! Αλλά μας φαίνεται πολύς ο καιρός κ κουραστικός αλλά αν το σκεφτείς με ότι έτυχε κτλ δεν είναι πολλοί οι μηνες…εχεις δίκιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια μου γλυκά γεννήθηκε η πριγκιπισσούλα μου!!! ❤❤❤ 

2.910 και 50 εκ....

Όλα πήγαν μια χαρά δώξα τω θεώ! 

Εύχομαι ολόψυχα να ζήσετε ΟΛΕΣ αυτή την ευτυχία το συντομότερο!!! Μακάρι η γέννηση ενός μωρού μέσα στην ομάδα να φέρει γούρι σε όλες σας 

Σας ευχαριστώ για την στήριξη στις αγωνίες που πέρασα κ ελπίζω να έχω την ευκαιρία να σας το ανταποδώσω! Σας στέλνω τα φιλιά μου με την μικρούλα μου αγκαλιά!!!!!!

Να σας ζήσει να είναι γερή και ευτυχισμένη πάντα 🙏💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Αντωνια μου τώρα που το διάβασα αυτό έχω να σου πω να μην απογοητεύεσαι καθόλου. Για τον γιατρό προσπάθεια υπάρχει όταν ξέρεις πότε έχεις ωορρηξια και προσπαθείς τότε που σημαίνει για σένα Ιούλιο, Αύγουστο, Οκτώβριο, Δεκέμβριο, Ιανουάριο δηλ. ως τώρα 5 μήνες προσπάθειας με minimum για νέο ζευγάρι 6 μήνες με 1 χρόνο. 

Εμείς ξεκινήσαμε ελεύθερα τον Μάρτιο, Απρίλη έκανα μαγνητικη, Μάιο με τεστ ωορρηξιας, Ιούνιο-Ιούλιο τη χάσαμε την ωορρηξια λόγω εμβολίου covid, Αύγουστο-Σεπτέμβριο-Οκτώβριο με τεστ, Νοέμβριο με τεστ δηλ. 5 μήνες προσπάθειας και έμεινα έγκυος. 

Στα λέω για να μη λες μέσα σου προσπαθούμε από Φλεβάρη, 5 μήνες προσπαθείτε. 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Πολυ σωστο αυτο που λες κοριτσι μου κι εγω αυτο υπολογιζω γιατι υπαρχουν παρα πολλοι μηνες πουτ δεν προσπαθησα καν και αρα δεν μετρανε στο διαστημα!💖 Εσυ πως εισαι?☺️

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Και εμεις καπως έτσι! Ξεκινήσαμε Ιανουάριο 2021 κ εγω στις αρχές με βάση την εφαρμογή πήγαινα! Όποτε Ιανουάριο Φεβρουαριο και Μάρτιο πήγαν έτσι…Απρίλη πήρα τα τεστ αλλά νόμιζα ότι όταν βρεις θετικό τεστ εκείνη είναι η μέρα της ωορρηξιας όποτε λαθος και ο Απριλης, Μάης Ιούνιος κάναμε το εμβόλιο όποτε χαμένοι, Ιούλιο ξανά προσπαθήσαμε, Αύγουστο χάσαμε τις ημερες γιατί ψιλό τσακωθήκαμε με τον άντρα μου είχε κ ένα θέμα με το άγχος όποτε χάσαμε τις ημερες, και βασικά από Σεπτέμβριο μέχρι σήμερα προσπαθούμε με τεστ ωορρηξιας κανονικά! Άρα στο σύνολο είμαστε 6 μηνες! Αλλά μας φαίνεται πολύς ο καιρός κ κουραστικός αλλά αν το σκεφτείς με ότι έτυχε κτλ δεν είναι πολλοί οι μηνες…εχεις δίκιο 

Κοριτσια μου καλα τα λετε!!! Κ δεν ξερω αν μετραει κι ο ιουλιος γτ ιουνιο-ιουλιο εκανα τις 2, δοσεις του εμβολιου και γυρω στις 25 ιουλιου πηρα τα τεστ κ τα χρησιμοποιησα αρχες αυγουστου... Παρολαυτα να σας πω οτι αυτο το μηνα δεν τα χρησιμοποιησα για να μην το σκεφτομαι τοσο... Ειχαμε σρκετες επαφες κι οτι γινει... Αλλιως παμε τον αλλο μηνα δυναμικα!!! 💪💪💪🤞❤️❤️❤️❤️❤️🤰🤰🤰😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια μου γλυκά γεννήθηκε η πριγκιπισσούλα μου!!! ❤❤❤ 

2.910 και 50 εκ....

Όλα πήγαν μια χαρά δώξα τω θεώ! 

Εύχομαι ολόψυχα να ζήσετε ΟΛΕΣ αυτή την ευτυχία το συντομότερο!!! Μακάρι η γέννηση ενός μωρού μέσα στην ομάδα να φέρει γούρι σε όλες σας 

Σας ευχαριστώ για την στήριξη στις αγωνίες που πέρασα κ ελπίζω να έχω την ευκαιρία να σας το ανταποδώσω! Σας στέλνω τα φιλιά μου με την μικρούλα μου αγκαλιά!!!!!!

Να σας ζήσει κορίτσι μου!!Να είναι πάντα υγιής και χαμογελαστή!!Φιλακια και στις 2 σας♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια μου γλυκά γεννήθηκε η πριγκιπισσούλα μου!!! ❤❤❤ 

2.910 και 50 εκ....

Όλα πήγαν μια χαρά δώξα τω θεώ! 

Εύχομαι ολόψυχα να ζήσετε ΟΛΕΣ αυτή την ευτυχία το συντομότερο!!! Μακάρι η γέννηση ενός μωρού μέσα στην ομάδα να φέρει γούρι σε όλες σας 

Σας ευχαριστώ για την στήριξη στις αγωνίες που πέρασα κ ελπίζω να έχω την ευκαιρία να σας το ανταποδώσω! Σας στέλνω τα φιλιά μου με την μικρούλα μου αγκαλιά!!!!!!

Τι υπέροχα νέα!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!💗💗💗

Να σας ζήσει η μικρή, να είναι γερή καλότυχη και να έχει όλα τα καλά του κόσμου!!! 💓💓💓🙏🙏🌸🎀🥰🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 😘😘 μια όμορφη ημέρα σας εύχομαι!! Έχει πολύ κρύο  🥶🥶 

καλημερα Ραφαελα μου!!!! κι εδω τα ιδια!!! πολυ κρυο!! ❄️και το ΣΚ λεει -2 θα φτασει και ανώτερη 4 βαθμοι!!! παγωνιααααααα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα Ραφαελα μου!!!! κι εδω τα ιδια!!! πολυ κρυο!! ❄️και το ΣΚ λεει -2 θα φτασει και ανώτερη 4 βαθμοι!!! παγωνιααααααα.....

Εμας τώρα είναι 6 και λέει ότι θα χιονίσει και στην Λευκωσια! Χιόνισε ήδη στα ορεινά…αλλά απόψε θα πάει κ μας - κάτι σίγουρα!! 🥶🥶 

αντι να μας πουν να κάτσουμε σπίτι στην κουβέρτα μας ήρθαμε δουλεια 🤣🤣

εσυ τώρα εργάζεσαι από το σπίτι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια χθες το βράδυ πήγαινα σπίτι και έβρεχε, δεν πήγαινα με πολλή ταχύτητα αλλά είχε νερό σε ένα σημείο του δρόμου δε το είδα σαν να γλίστρισε το αυτοκίνητο κορίτσια πραγματικά είχα Άγιο μαζί μου! Ευτυχως δεν είχα αυτοκίνητο δίπλα μου ούτε πίσω ούτε μπροστά!! Κρατούσα το τιμόνι με όλη μου τη δύναμη και το έστριβα αριστερά κ παρούσα φρένο… παραλίγο να καρφωθώ στο σίδηρο που έχει στη μέση ο αυτοκινητόδρομος που χωρίζει τη πορεία…χεστηκα πάνω μου!! Μετά πήγαινα με 50κμ στον αυτοκινητόδρομο…προσέχετε όσο μπορείτε!! Αποφεύγετε την οδήγηση με τέτοιο καιρό! Και τώρα μόλις με πήρε η μαμα μου να μου πει ότι σε εκείνο το σημείο ενας αλλος χτύπησε χθες το βράδυ και χρειάστηκε οδική βοήθεια…είπα από μέσα μου εγώ είχα άγιο πραγματικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εμας τώρα είναι 6 και λέει ότι θα χιονίσει και στην Λευκωσια! Χιόνισε ήδη στα ορεινά…αλλά απόψε θα πάει κ μας - κάτι σίγουρα!! 🥶🥶 

αντι να μας πουν να κάτσουμε σπίτι στην κουβέρτα μας ήρθαμε δουλεια 🤣🤣

εσυ τώρα εργάζεσαι από το σπίτι; 

ναιιι!!! τηλεργασια!!! ξυπνησα 8.50 για να ανοιξω λαπτοπ στις 9!!!!!🤭🤭και δουλευω στον καναπε μου με την κουβερτουλα να χουχουλιαζω!!!!! και την αλλη εβδομαδα θα παω γραφειο.. με τα μετρα που πηρε η εταιρια θα πηγαινουμε 1 εβδομαδα το μηνα στο γραφειο... (μας ζητησαν τηλεργασια το 90%) αλλα δεν ξερω αν θα συνεχισουν ετσι και το φλεβαρη....

η γνωμη μου ειναι οτι θα συνεχισουμε ετσι μεχρι το μαρτη... για αν δουμε.... 

εσεις δεν εχετε καθολου τηλεργασια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια χθες το βράδυ πήγαινα σπίτι και έβρεχε, δεν πήγαινα με πολλή ταχύτητα αλλά είχε νερό σε ένα σημείο του δρόμου δε το είδα σαν να γλίστρισε το αυτοκίνητο κορίτσια πραγματικά είχα Άγιο μαζί μου! Ευτυχως δεν είχα αυτοκίνητο δίπλα μου ούτε πίσω ούτε μπροστά!! Κρατούσα το τιμόνι με όλη μου τη δύναμη και το έστριβα αριστερά κ παρούσα φρένο… παραλίγο να καρφωθώ στο σίδηρο που έχει στη μέση ο αυτοκινητόδρομος που χωρίζει τη πορεία…χεστηκα πάνω μου!! Μετά πήγαινα με 50κμ στον αυτοκινητόδρομο…προσέχετε όσο μπορείτε!! Αποφεύγετε την οδήγηση με τέτοιο καιρό! Και τώρα μόλις με πήρε η μαμα μου να μου πει ότι σε εκείνο το σημείο ενας αλλος χτύπησε χθες το βράδυ και χρειάστηκε οδική βοήθεια…είπα από μέσα μου εγώ είχα άγιο πραγματικά 

Δε το παραδέχομαι αλλά ο βασικός λόγος που δεν ήθελα να πηγαίνω στη δουλειά είναι ότι διασχίζω τη Θεσσαλονίκη από τα ανατολικά στα δυτικά με κίνηση 50 λεπτά δρόμος αλλά όσο πας στα δυτικά ο δρόμος είναι γεμάτος φορτηγά, όταν χιονίζει στιβαζουν το χιόνι σαν τείχος αριστερά δεξιά, τρεις τέσσερις φορές μου έχει φύγει άσχημα η δεξιά ρόδα και μια φορά από φόβο κατουρηθηκα 😅 το τι άγχος είναι αυτή η διαδρομή δε λέγεται! Σε καταλαβαίνω απόλυτα για αυτό που περιγράφεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια χθες το βράδυ πήγαινα σπίτι και έβρεχε, δεν πήγαινα με πολλή ταχύτητα αλλά είχε νερό σε ένα σημείο του δρόμου δε το είδα σαν να γλίστρισε το αυτοκίνητο κορίτσια πραγματικά είχα Άγιο μαζί μου! Ευτυχως δεν είχα αυτοκίνητο δίπλα μου ούτε πίσω ούτε μπροστά!! Κρατούσα το τιμόνι με όλη μου τη δύναμη και το έστριβα αριστερά κ παρούσα φρένο… παραλίγο να καρφωθώ στο σίδηρο που έχει στη μέση ο αυτοκινητόδρομος που χωρίζει τη πορεία…χεστηκα πάνω μου!! Μετά πήγαινα με 50κμ στον αυτοκινητόδρομο…προσέχετε όσο μπορείτε!! Αποφεύγετε την οδήγηση με τέτοιο καιρό! Και τώρα μόλις με πήρε η μαμα μου να μου πει ότι σε εκείνο το σημείο ενας αλλος χτύπησε χθες το βράδυ και χρειάστηκε οδική βοήθεια…είπα από μέσα μου εγώ είχα άγιο πραγματικά 

Να προσεχεις πολυ Ραφαελα μου... τι σοκ να σου φευγει το αμαξι... μια φορα το επαθα σε γλιτσα και τρομαξα πολυ... ευτυχως κι εμενα γυρισε το αμαξι στην πορεια μου κανονικα και ευτυχως (οπως λες κι εσυ) δεν ειχα αλλα αμαξια γυρω αλλα ηταν 2 φιλες μου στο αμαξι και κατατρομαξαμε ολες...

ευτυχως σε φυλαξε αγιος! να προσεχεις πολυ γτ εσυ εχεις και αρκετη αποσταση απο τη δουλεια σου!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια χθες το βράδυ πήγαινα σπίτι και έβρεχε, δεν πήγαινα με πολλή ταχύτητα αλλά είχε νερό σε ένα σημείο του δρόμου δε το είδα σαν να γλίστρισε το αυτοκίνητο κορίτσια πραγματικά είχα Άγιο μαζί μου! Ευτυχως δεν είχα αυτοκίνητο δίπλα μου ούτε πίσω ούτε μπροστά!! Κρατούσα το τιμόνι με όλη μου τη δύναμη και το έστριβα αριστερά κ παρούσα φρένο… παραλίγο να καρφωθώ στο σίδηρο που έχει στη μέση ο αυτοκινητόδρομος που χωρίζει τη πορεία…χεστηκα πάνω μου!! Μετά πήγαινα με 50κμ στον αυτοκινητόδρομο…προσέχετε όσο μπορείτε!! Αποφεύγετε την οδήγηση με τέτοιο καιρό! Και τώρα μόλις με πήρε η μαμα μου να μου πει ότι σε εκείνο το σημείο ενας αλλος χτύπησε χθες το βράδυ και χρειάστηκε οδική βοήθεια…είπα από μέσα μου εγώ είχα άγιο πραγματικά 

Αχ κοριτσι μου Αγιο ειχες οντως να προσεχεις πολυ!!! ! Θελει προσοχη η οδηγηση μια κακια στιγμη και μπορει να την πατησουμε! Γιαυτο πρεπει να προσεχουμε γενικα παντα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ααααατι συγκινητικο!!!!!!!!!!!!!!! Να σας ζησει κοριτσι μου!!! 💖Παντα υγιης, τυχερη και δυνατη💗💖💗 Σε ευχαριστουμε πολυ για τις ειλικρινεις ευχες! Και στα δικα μας οι υπολοιπες που προσπαθουμεκοριτσια μου!!!!

Nα σου ζήσει κοριτσάκι η μπουμπούκα σου!

Να είναι γερή και να σε γεμίζει μόνο χαρές!

Αντε κορίτσια και στα δικά μας σύντομα!!! πρέπει να κάνουμε γαμπρούς...χαχαχα🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η athens25 είπε:

καλησπέρα και αρχικά σε ευχαριστώ.

εμείς προσπαθούμε σχεδόν 1 χρόνο που είπε ο γιατρός αλλά δεν πρότεινε να πάρουμε βιταμίνες. εγώ έχω λίγο χαμηλή ΑΜΗ(38ετών βλέπεις)  αλλά όχι κάτι που φοβίζει και ο άντρας μου όπως έγραψες οριακή κινητικότητα. η σαλπιγγογραφία μου κανένα θέμα οπότε είπε να προσπαθήσουμε 2-3 μήνες ακόμα ελεύθερα και όποτε νιώσουμε έτοιμοι να προσωρήσουμε σε εξωσωματική. συχνές επαφές έχουμε αλλά πραγματικά εγώ έχω πολύ άγχος το τελευταίο εξάμηνο. προσπαθώ να το αποβάλλω αλλά μόλις αδιαθετώ ξέρεις...στεναχωριέμαι..το σκέφτομαι συνέχεια.

Είπα να πάρουμε κάποιες βιταμίνες μήπως βοηθήσουν αλλά όλες είναι πανάκριβες για 3μηνη αγωγή...

 

Εαν με ακούς μπερδεμένη είμαι και σόρυ...

 

 

Kαλημερα.. σε καταλαμβαινω και εγω ειμαι 38χρ.. βεβαια εγω εχω 2 παιδια και μια αποβολη απο προηγουμενο γαμο και τωρα προσπαθουμε απο τον σεπτεμβριο μετα απο αποβολη με τον νυν.. τον αλλον μηνα θα παω γιατρο να δουμε πως προχωραμε.. ευχομαι και στις δυο μας να ερθει το σπορακι.. τον περασμενο μαρτιο που ειχα μεινει εγκυος επινα βιταμινες... σταματησα οταν το εχασα και ξεκινησα παλι σεπτεμβριο και οκτωβριο αλλα δεν βοηθησαν τελικα.. τωρα μονο φολικο οξυ πινω και ασπιρινη γιατι υπαρχει υπονοια θρομβοφιλιας λογο και της 2ης αποβολης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια μου γλυκά γεννήθηκε η πριγκιπισσούλα μου!!! ❤❤❤ 

2.910 και 50 εκ....

Όλα πήγαν μια χαρά δώξα τω θεώ! 

Εύχομαι ολόψυχα να ζήσετε ΟΛΕΣ αυτή την ευτυχία το συντομότερο!!! Μακάρι η γέννηση ενός μωρού μέσα στην ομάδα να φέρει γούρι σε όλες σας 

Σας ευχαριστώ για την στήριξη στις αγωνίες που πέρασα κ ελπίζω να έχω την ευκαιρία να σας το ανταποδώσω! Σας στέλνω τα φιλιά μου με την μικρούλα μου αγκαλιά!!!!!!

σου ευχομαι να ειναι γερη, δυνατη, γεματη υγεια, αγαπη και ευλογια!!!! να χαιρεσαι τα παιδακια σου και την ομορφη οικογενεια σου.. να εχετε παντα ομορφες ευτυχισμενες στιγμες💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

@Nandia- λοιπόν εγώ έχω 7.6κγ κατακράτηση δλδ οτι κιλό με δείχνει πάνω η ζυγαριά είναι κατακράτηση σύμφωνα με την ζυγαριά της! Και αυτό λόγο διαταραχών των ορμονών δλδ της προλακτινης! Για αυτό μου είπε να πινω λεμονάδα σπιτική κ να βάζω 4-5 κόκκους αλάτι θαλασσινό θα βοηθήσει στην κατακράτηση σε 500μλ νερό μέχρι τις 10 το πρωί! Και μετά να πινω το νερό μ κανονικά! 
 

Μου είπε από την 1η ημέρα του κύκλου ως την ωορρηξία να τρώω σπόρους λιναροσπορο κ κολοκυθοσπορο ανεβάζουν τα οιστρογόνα, από την ωορρηξία κ έπειτα ως να ξανά έρθει η περίοδος  σουσάμι και ηλιόσπορο ανεβάζουν την προγεστερονη!
 

1-2 φορες την εβδομάδα κοτοπουλο ελεύθερης βοσκής

 Χοιρινό καθόλου έως 1 φορά την εβδομάδα (δλδ προτιμά να τρώω βοδινο) 

1-2 φορές την εβδομάδα ψάρια 

και τις υπόλοιπες όσπρια! 
 

οχι ντομάτα, κρεμμύδι και λάχανο, όχι λαχανάκια Βρυξελλών όχι κουνουπίδι! 
 

μπολικο ρόδι, μπρόκολο, σπανάκι, μαρούλι, μπερις γενικά, αβοκάντο παντζάρι αμύγδαλα καρύδια και Brazilian nuts! Φρούτα μου έχει περίπου 3 την ημέρα! 
 

οχι αλλαντικά όχι Γιαουρτι χαμηλών λιπαρών και γάλα να προτιμώ φυτικό εγώ δεν πινω γάλα αλλά στην βρωμη αν θέλω καμία φορά χρησιμοποιώ αμυγδάλου! 
 

Αυτα βασικά! 

Καλημερα.. σε ευχαριστω.. βασικα ντοματες δεν τρωω και συνεχεια.. κρεμμυδι βαζω στο φαγητο.. λαχανο τρωω μου αρεσει ειναι η αληθεια αλλα οχι σε τεραστιες ποσοτητες.. ολα τα υπολοιπα τα τρωω ανετα.. αλλαντικα σπανια τρωω..γιαουρτι χαμηλων λιπαρων το εκοψα εδω και καιρο.. γαλα αν πινω μισο ποτιρη την μερα.. χοιρινο μια φορα την βδομαδα αν θα φαω σουβλακια η σε κειμα.. αρα μια χαρα με βρισκω.. εκανα και αποτοξινοση και τωρα συνεχιζω με διατροφη.. οταν ξεκινησα περσι με διατροφη (11/3) μεχρι το τελος του μηνα που περιμενα περιοδο δεν ηρθε.. τωρα τυχαιο? βοηθησε η διατροφη και οτι πηγα στα κιλα μου? δεν ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Αντωνια μου τώρα που το διάβασα αυτό έχω να σου πω να μην απογοητεύεσαι καθόλου. Για τον γιατρό προσπάθεια υπάρχει όταν ξέρεις πότε έχεις ωορρηξια και προσπαθείς τότε που σημαίνει για σένα Ιούλιο, Αύγουστο, Οκτώβριο, Δεκέμβριο, Ιανουάριο δηλ. ως τώρα 5 μήνες προσπάθειας με minimum για νέο ζευγάρι 6 μήνες με 1 χρόνο. 

Εμείς ξεκινήσαμε ελεύθερα τον Μάρτιο, Απρίλη έκανα μαγνητικη, Μάιο με τεστ ωορρηξιας, Ιούνιο-Ιούλιο τη χάσαμε την ωορρηξια λόγω εμβολίου covid, Αύγουστο-Σεπτέμβριο-Οκτώβριο με τεστ, Νοέμβριο με τεστ δηλ. 5 μήνες προσπάθειας και έμεινα έγκυος. 

Στα λέω για να μη λες μέσα σου προσπαθούμε από Φλεβάρη, 5 μήνες προσπαθείτε. 

αρα αν το παρω ετσι μονο τον οκτωβριο ειδα ωορρηξια και ηξερα οτι οντως ειχα αλλα 2 μερες πριν δεν ειχαμε επαφη γιατι θα πηγαινα για παπ τεστ.. την ειδα στο παπ τεστ και ειχαμε επαφη το βραδυ και την επομενη.. αλλα νοεμβριο δεκεμβριο και γεναρη ειχαμε επαφη με βαση το ποτε ενοιωθα οτι ειχα ωορρηξια.. τα τεστ που εκανα δεκεμβριο και γεναρη δεν βρηκα την ωορρηξια ακριβως.. ηταν αχνη η 2η γραμμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Kαλημερα.. σε καταλαμβαινω και εγω ειμαι 38χρ.. βεβαια εγω εχω 2 παιδια και μια αποβολη απο προηγουμενο γαμο και τωρα προσπαθουμε απο τον σεπτεμβριο μετα απο αποβολη με τον νυν.. τον αλλον μηνα θα παω γιατρο να δουμε πως προχωραμε.. ευχομαι και στις δυο μας να ερθει το σπορακι.. τον περασμενο μαρτιο που ειχα μεινει εγκυος επινα βιταμινες... σταματησα οταν το εχασα και ξεκινησα παλι σεπτεμβριο και οκτωβριο αλλα δεν βοηθησαν τελικα.. τωρα μονο φολικο οξυ πινω και ασπιρινη γιατι υπαρχει υπονοια θρομβοφιλιας λογο και της 2ης αποβολης

Mak;ari να ερθει γιατί και εμείς το θέλουμε πολύ και έχουμε παέι όλα τα πράγματα πίσω για το σκοπό αυτό.

Δυστυχώς δεν μπορώ να σου στείλω προσωπικό μήνυμα καθώς είμαι νέο μέλος να τα λέγαμε λίγο καθώς και εγώ είμαι στην αναζήτηση πολλών.

Από καρδιάς εύχομαι να ακούσω ευχάριστα σύντομα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...