Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάει ο παλιός ο χρόνος, ας γιορτάσουμε παιδιά, και ο νέος να γεμίσει τις κοιλιές μας με μωρά! 🤰🦋🎁💟


misofeggaro

Recommended Posts

στις On 14/1/2022 at 12:29 ΜΜ, ο/η Antonia2 είπε:

ξεκινησαμε τις ελευθερες επαφες πριν ενα χρονο.. το φεβρουαριο.. αλλα τιποτα.. αγχος πολυ (απο μεριας μου) απο την πολλη αρχη και νομιζω μας εχει παει πισω... ειναι η ανυπομονησια και το οτι το περιμενα χρονια και αγχωνομαι πολυ... το σεπτεμβρη πηγαμε σε εξειδικευμενο ουρολογο, γυναικολογο και ενδοκρινολογο και καναμε τις εξετασεις υπογονιμοτητας.. ολα καλα (καθαρη σαλπιγγογραφια, ολες οι ορμονολογικες καλες και ο υπερηχος) και ο αντρας μου εχει ενα θεματακι στην κινητικοτητα.. ειναι στο οριο βασικα.. το νοεμβριο ξεκινησε βιταμινες ο αντρας μου κι εγω αυτο το μηνα.. ελπιζω το 2022 να μας φερει ενα γερο μωρακι!!!

το σεπτεμβριο εχουμε κανονισει το γαμο μας.. αν μεχρι τοτε τιποτα, θα κανονισω πριν το γάμο επιτροπη προκειμένου να ξεκινησουμε εξωσωματικη.. (η ισως σπερματεγχυση πρωτα... θα δουμε... είμαι 32 και ο αντρας μου 36 οποτε ολοι μας λενε να δωσουμε λιγο χρονο ακομη...)

καλησπέρα Αntonia2,

Ήθελα να σρωτήσω τι βιταμίνες παίρνει ο άντρας σου και εαν παίρνεισ και εσύ κάποιες.

όποια άλλη συμβουλή είανι δεκτή κορίτσια...ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αθηνά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η athens25 είπε:

καλησπέρα Αntonia2,

Ήθελα να σρωτήσω τι βιταμίνες παίρνει ο άντρας σου και εαν παίρνεισ και εσύ κάποιες.

όποια άλλη συμβουλή είανι δεκτή κορίτσια...ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αθηνά

καλησπερα Αθηνα!! καλως ηρθες στην παρεα μας!!🤗

ο αντρας μου ξεκινησε το νοεμβριο τις Androferti και το CoQ10 των 300mg (1 καθε μερα) μετά από παρότρυνση του ουρολογου κι εγω ξεκινησα αυτο το μηνα τις sinopol. μου τις σύστησε η γυναικολογος και ο ενδοκρινολογος (γτ τα ανδρογονα μου ειναι μεν εντος ορίων αλλα στα ανώτερα ορια και μου λένε μηπως ειναι τα ωάρια μου πιο σκληρά και δεν γονιμοποιούνται...)

μέχρι να πάρω τις βιταμίνες έπαιρνα 2 φορές την εβδομάδα felicin αλλά τωρα το σταμάτησα γτ έχουν φυλλικο οι βιταμίνες που παίρνω...

μιλησαμε με τον ουρολογο και μας ειπε θα δουμε διαφορά στο σπερμα μετα το πρώτο 3μηνο βιταμινών (η κινητικότητα είναι στο όριο οποτε τη λες και μέτρια....) και τόνισε "ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΑΦΕΣ!!!4-5 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!!" νομίζω και η συχνότητα των επαφων βοηθαει στο να ανανεωθεί το σπέρμα αλλά το λέω τελείως μπακαλίστικα.. δεν εχω να το στηρίξω κάπου!!😋

εσυ κοριτσι μου προσπαθεις για παιδακι; εχετε κανει εξετασεις; (με συγχωρεις αν τα εχεις ξαναγραψει αλλα δεν τα συγκράτησα..)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλησπερα Αθηνα!! καλως ηρθες στην παρεα μας!!🤗

ο αντρας μου ξεκινησε το νοεμβριο τις Androferti και το CoQ10 των 300mg (1 καθε μερα) μετά από παρότρυνση του ουρολογου κι εγω ξεκινησα αυτο το μηνα τις sinopol. μου τις σύστησε η γυναικολογος και ο ενδοκρινολογος (γτ τα ανδρογονα μου ειναι μεν εντος ορίων αλλα στα ανώτερα ορια και μου λένε μηπως ειναι τα ωάρια μου πιο σκληρά και δεν γονιμοποιούνται...)

μέχρι να πάρω τις βιταμίνες έπαιρνα 2 φορές την εβδομάδα felicin αλλά τωρα το σταμάτησα γτ έχουν φυλλικο οι βιταμίνες που παίρνω...

μιλησαμε με τον ουρολογο και μας ειπε θα δουμε διαφορά στο σπερμα μετα το πρώτο 3μηνο βιταμινών (η κινητικότητα είναι στο όριο οποτε τη λες και μέτρια....) και τόνισε "ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΑΦΕΣ!!!4-5 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!!" νομίζω και η συχνότητα των επαφων βοηθαει στο να ανανεωθεί το σπέρμα αλλά το λέω τελείως μπακαλίστικα.. δεν εχω να το στηρίξω κάπου!!😋

εσυ κοριτσι μου προσπαθεις για παιδακι; εχετε κανει εξετασεις; (με συγχωρεις αν τα εχεις ξαναγραψει αλλα δεν τα συγκράτησα..)

καλησπέρα και αρχικά σε ευχαριστώ.

εμείς προσπαθούμε σχεδόν 1 χρόνο που είπε ο γιατρός αλλά δεν πρότεινε να πάρουμε βιταμίνες. εγώ έχω λίγο χαμηλή ΑΜΗ(38ετών βλέπεις)  αλλά όχι κάτι που φοβίζει και ο άντρας μου όπως έγραψες οριακή κινητικότητα. η σαλπιγγογραφία μου κανένα θέμα οπότε είπε να προσπαθήσουμε 2-3 μήνες ακόμα ελεύθερα και όποτε νιώσουμε έτοιμοι να προσωρήσουμε σε εξωσωματική. συχνές επαφές έχουμε αλλά πραγματικά εγώ έχω πολύ άγχος το τελευταίο εξάμηνο. προσπαθώ να το αποβάλλω αλλά μόλις αδιαθετώ ξέρεις...στεναχωριέμαι..το σκέφτομαι συνέχεια.

Είπα να πάρουμε κάποιες βιταμίνες μήπως βοηθήσουν αλλά όλες είναι πανάκριβες για 3μηνη αγωγή...

 

Εαν με ακούς μπερδεμένη είμαι και σόρυ...

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου όποτε και αν το αποφασίσετε! Χαχαχα είσαι θεά! Και εγώ τις σκέφτομαι συχνά για αυτό το αποφάσισα

Μωρέ κρίμα είναι!!! Χαχα! Βέβαια ρωτάω τις δίδυμουλες να μου πουνε ποιο απ τα 4 είναι ο γιος αλλά δε μ λένε, 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Χμμμ δεν τις γνωρίζω η αλήθεια είναι! Αλλά οι μονάδες που μου λες είναι όντως πολλές. Βέβαια ξέρω οι μονάδες πάνε ανάλογα το ορμονικό προφίλ της κάθε κοπέλας . Σιγουρα ξεκινάς με αυτές και ο γιατρός κάνοντας σου τους υπερήχους θα μετράτε και ε2 και θα πρέπει να [ρπσαρμόζετε τη δόση.. Εγώ πχ επειδή είχα και εικόνα πολυκυστικών οπότε φοβόμασταν για υπερδιέγερση ξεκινησα με 225 μονάδες και αργότερα έπεσα στις 150 μονάδες. Τελικά έπαθα υπερδιεγερση βέβαια αλλά τελοσπάντως. Δεν νομίζω να έχεις θέμα πάντως θα κάνετε εξετάσεις και θα το προσαρμόζετε. Γενικά όμως μείωσε το αλάτι και τρώγε αρκετή πρωτείνη αυγά, ψάρια , ηλεκτρολύτες. Βοηθούν πάρα πολύ με τις ορμόνες να μην πριστείς!

Σήμερα που μίλησα με το κέντρο μου είπε η κοπέλα ότι θα κάνω ορμονικές 2η-3η ημέρα και μόλις τις στείλω στο γιατρό θα μου πει αυτός τι θα πάρω και πόσο. Ίσως να μην χρειαστεί να πάρω τόσες μονάδες! Από ότι κατάλαβα θα εξαρτηθεί στο αν ο κύκλος είναι καλός ώστε να ξεκινήσω!

Αχ hope μου τώρα που έπρεπε να κάνω διατροφή εγώ το παρακανα! Δεν μου έφτανε η καραντίνα μετά καπάκι ήρθαν και τα Χριστούγεννα! Και να σου τα μελομακάρονα και να τα τραπέζια! Κι όταν ήρθε η ώρα της κρίσης + 4 κιλακια εγώ!😆 Ελπίζω να μην επηρεαστούν οι εξετάσεις μου! 

Πάντως σήμερα είδα λίγο ροζ άρα θα αδιαθετησω μέχρι αύριο! Παρασκευή περίμενα αλλά πραγματικά δεν ξέρω γιατί θα μου έρθει νωρίτερα! Το σημαντικό όμως είναι ότι ξεκινάω!

🥰🥰🥰🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η athens25 είπε:

καλησπέρα και αρχικά σε ευχαριστώ.

εμείς προσπαθούμε σχεδόν 1 χρόνο που είπε ο γιατρός αλλά δεν πρότεινε να πάρουμε βιταμίνες. εγώ έχω λίγο χαμηλή ΑΜΗ(38ετών βλέπεις)  αλλά όχι κάτι που φοβίζει και ο άντρας μου όπως έγραψες οριακή κινητικότητα. η σαλπιγγογραφία μου κανένα θέμα οπότε είπε να προσπαθήσουμε 2-3 μήνες ακόμα ελεύθερα και όποτε νιώσουμε έτοιμοι να προσωρήσουμε σε εξωσωματική. συχνές επαφές έχουμε αλλά πραγματικά εγώ έχω πολύ άγχος το τελευταίο εξάμηνο. προσπαθώ να το αποβάλλω αλλά μόλις αδιαθετώ ξέρεις...στεναχωριέμαι..το σκέφτομαι συνέχεια.

Είπα να πάρουμε κάποιες βιταμίνες μήπως βοηθήσουν αλλά όλες είναι πανάκριβες για 3μηνη αγωγή...

 

Εαν με ακούς μπερδεμένη είμαι και σόρυ...

 

 

κοριτσι μου λογικο να αγχωνεσαι... κι εμεις προσπαθουμε απο περυσι το φλεβαρη αλλα τιποτα... καμια συλληψη... βεβαια δεν μπορω να πω οτι ειχαμε τοσες επαφες οσες λεγανε.. πηγαμε πολυ χαλαρα κι εγω η αληθεια ειναι οτι βασει μιας εφαρμογης στο κινητο υπολογιζα τις ημερες ωορρηξιας με μια αποκλιση. τον ιουλιο λοιπον πηρα τεστ ωορρηξιας σε ταινιες (απο hometest.. πολυ οικονομικες και εγκυρες) αλλα παλι δεν καταφεραμε κατι.. χασαμε το σεπτεμβριο (λογω του τεστ παπ δεν ειχαμε επαφη γτ μου ηρθε νωριτερα κατα 3 ημερες η ωορρηξια και χαθηκε ο μηνας) και επειτα το νοεμβριο λογω σαλπιγγογραφιας...

το καταλαβαινω οτι οι βιταμινες ειναι πανακριβες αλλα σκεψου τι χρηματα θα δωσετε αν πατε με εξωσωματικη... κι εμεις με τοσες εξετασεις εχουμε μεινει ταπι και τωρα εχουμε και μετακομιση αλλα ειπαμε να θυσιασουμε καποια αλλα πραγματα για το στοχο του παιδιου... για μενα καντε μια περικοπη καπου αλλου (αν φυσικα ειναι εφικτο....) και παρτε καποιες βιταμινες για ενα 3μηνο... μονο καλο θα κανουν..

Ευχομαι Αθηνα μου να πανε ολα καλα!!! μην τα παρατας και μην το βαζεις κατω!!!!! εμενα φιλη μου εμεινε εγκυος στα 42 φυσιολογικα.. βεβαια προσπαθουσαν 2 χρονια αλλα δεν το εβαλαν κατω.... εχε πιστη (κι εσυ κι εγω μαζι γτ κι εγω την χανω την πιστη μου οταν ερχεται περιοδος και ειμαι μαυρο χαλι....) αλλα βλεπε τον στοχο και θα φτασουμε εκει!!!! «Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς».😉❤️❤️❤️

στα λεω ολα με πολλη αγαπη!!! να μπαινεις να γραφεις για να ξαλαφρωνεις!!! εμενα με εχουν βοηθησει πολυ τοσα κοριτσια εδω στο φορουμ! να ειναι καλα!!!!🌹❤️🌹❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Σήμερα που μίλησα με το κέντρο μου είπε η κοπέλα ότι θα κάνω ορμονικές 2η-3η ημέρα και μόλις τις στείλω στο γιατρό θα μου πει αυτός τι θα πάρω και πόσο. Ίσως να μην χρειαστεί να πάρω τόσες μονάδες! Από ότι κατάλαβα θα εξαρτηθεί στο αν ο κύκλος είναι καλός ώστε να ξεκινήσω!

Αχ hope μου τώρα που έπρεπε να κάνω διατροφή εγώ το παρακανα! Δεν μου έφτανε η καραντίνα μετά καπάκι ήρθαν και τα Χριστούγεννα! Και να σου τα μελομακάρονα και να τα τραπέζια! Κι όταν ήρθε η ώρα της κρίσης + 4 κιλακια εγώ!😆 Ελπίζω να μην επηρεαστούν οι εξετάσεις μου! 

Πάντως σήμερα είδα λίγο ροζ άρα θα αδιαθετησω μέχρι αύριο! Παρασκευή περίμενα αλλά πραγματικά δεν ξέρω γιατί θα μου έρθει νωρίτερα! Το σημαντικό όμως είναι ότι ξεκινάω!

🥰🥰🥰🥰

 

με το καλο κοριτσι μου!!! να πανε ολα καλα!!!!🙏❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/1/2022 at 3:35 ΜΜ, ο/η Tokyo είπε:

Γειά σου κορίτσι μου, καλή αρχή! Τις ενέσεις αυτές δεν τις γνωρίζω. Όμως νομίζω ότι έχεις δίκιο για τη δόση. Συνήθως στην ηλικία μας είναι 300 μονάδες. Όμως κ πάλι κάθε γιατρός κανονίζει ανάλογα με το προφίλ της κάθε γυναίκας. Νομίζω καλό είναι να κάνεις μια ερώτηση, να ξέρεις! 

Σε ευχαριστώ Tokyo μου! 🥰

Έχεις δίκαιο! Από ότι κατάλαβα σήμερα που μίλησα θα προσαρμόσουν την δόση ανάλογα με τα αποτελέσματα των ορμονών! Απλά τότε μου είχαν πει 375 μονάδες και νόμιζα ότι αυτό ήταν σίγουρο! Όσο περνάει ο καιρός όμως καταλαβαίνω καλύτερα τα πράγματα. Στην αρχή ξέρεις... όλα σου φαίνονται βουνό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γλυκά γεννήθηκε η πριγκιπισσούλα μου!!! ❤❤❤ 

2.910 και 50 εκ....

Όλα πήγαν μια χαρά δώξα τω θεώ! 

Εύχομαι ολόψυχα να ζήσετε ΟΛΕΣ αυτή την ευτυχία το συντομότερο!!! Μακάρι η γέννηση ενός μωρού μέσα στην ομάδα να φέρει γούρι σε όλες σας 

Σας ευχαριστώ για την στήριξη στις αγωνίες που πέρασα κ ελπίζω να έχω την ευκαιρία να σας το ανταποδώσω! Σας στέλνω τα φιλιά μου με την μικρούλα μου αγκαλιά!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

με το καλο κοριτσι μου!!! να πανε ολα καλα!!!!🙏❤️❤️❤️

Σε ευχαριστώ πολύ Antonia μου! Μακάρι αυτή να είναι η ομορφότερη χρονιά για όλους μας!😘💗💗💗💗💗💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια μου γλυκά γεννήθηκε η πριγκιπισσούλα μου!!! ❤❤❤ 

2.910 και 50 εκ....

Όλα πήγαν μια χαρά δώξα τω θεώ! 

Εύχομαι ολόψυχα να ζήσετε ΟΛΕΣ αυτή την ευτυχία το συντομότερο!!! Μακάρι η γέννηση ενός μωρού μέσα στην ομάδα να φέρει γούρι σε όλες σας 

Σας ευχαριστώ για την στήριξη στις αγωνίες που πέρασα κ ελπίζω να έχω την ευκαιρία να σας το ανταποδώσω! Σας στέλνω τα φιλιά μου με την μικρούλα μου αγκαλιά!!!!!!

Να σας ζήσει κορίτσι μου!😃🥳

Να είναι γερή, καλότυχη και ευλογημένη η κουκλίτσα σας! Μόνο καλά να της φέρνει η ζωή!

🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰💗💗💗💗💗

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια μου γλυκά γεννήθηκε η πριγκιπισσούλα μου!!! ❤❤❤ 

2.910 και 50 εκ....

Όλα πήγαν μια χαρά δώξα τω θεώ! 

Εύχομαι ολόψυχα να ζήσετε ΟΛΕΣ αυτή την ευτυχία το συντομότερο!!! Μακάρι η γέννηση ενός μωρού μέσα στην ομάδα να φέρει γούρι σε όλες σας 

Σας ευχαριστώ για την στήριξη στις αγωνίες που πέρασα κ ελπίζω να έχω την ευκαιρία να σας το ανταποδώσω! Σας στέλνω τα φιλιά μου με την μικρούλα μου αγκαλιά!!!!!!

Ααααατι συγκινητικο!!!!!!!!!!!!!!! Να σας ζησει κοριτσι μου!!! 💖Παντα υγιης, τυχερη και δυνατη💗💖💗 Σε ευχαριστουμε πολυ για τις ειλικρινεις ευχες! Και στα δικα μας οι υπολοιπες που προσπαθουμεκοριτσια μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ααααατι συγκινητικο!!!!!!!!!!!!!!! Να σας ζησει κοριτσι μου!!! 💖Παντα υγιης, τυχερη και δυνατη💗💖💗 Σε ευχαριστουμε πολυ για τις ειλικρινεις ευχες! Και στα δικα μας οι υπολοιπες που προσπαθουμεκοριτσια μου!!!!

Εγώ νιώθω όταν θα δω θετικό τεστ θα λιποθύμησω. Το έχω στο μυαλό μου ως άπιαστο και ακατόρθωτο.

Καλά ας μην μιλήσω για όταν θα το δω από κοντά. Εκεί θα τα δω όλα.

Νομίζω όλες έτσι νιώθετε και εσείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου να ρωτησω τη γνωμη σας σε κατι;;; ειδικα η @Raf123 ισως γνωριζει και λογω επαγγέλματος...

παρέλαβα σημερα τα actisperm (κολπικη γελη που βοηθαει στη συλληψη). έκανα την παραγγελία 13/01 και η παραγγελία εστάλη από το φαρμακείο 14/01.

ρε κοριτσια μου γραφει λήξη 01/2022!!! ειναι δυνατον να τα δεχτω;;;; θα τους παρω αυριο τηλεφωνο αλλα θελω και τη γνώμη σας...

Αντωνία μου μολις σας διάβασα! Λοιπόν βάση νομοθεσίας μπορούν να το έχουν προς πώληση μέχρι 31/01! Ως καταναλωτής ομως εχεις πάντα δίκιο! Εμείς πχ θα το επιστρέφαμε ή δεν θα βάζαμε τέτοια ημερομηνία στον καταναλωτή! Και εγώ θα το επέστρεφα…είναι μιας χρήσης; Εννοώ το βαζεις κ τελειωσες; Ή θα σου κρατήσει καιρό; Βέβαια όλα αυτά κρατάνε μέχρι κ 6 μηνες μετά την ημερομηνία ληξησ, αλλά αν εσυ δεν νιωθεις καλά να το επιστρέψεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου λογικο να αγχωνεσαι... κι εμεις προσπαθουμε απο περυσι το φλεβαρη αλλα τιποτα... καμια συλληψη... βεβαια δεν μπορω να πω οτι ειχαμε τοσες επαφες οσες λεγανε.. πηγαμε πολυ χαλαρα κι εγω η αληθεια ειναι οτι βασει μιας εφαρμογης στο κινητο υπολογιζα τις ημερες ωορρηξιας με μια αποκλιση. τον ιουλιο λοιπον πηρα τεστ ωορρηξιας σε ταινιες (απο hometest.. πολυ οικονομικες και εγκυρες) αλλα παλι δεν καταφεραμε κατι.. χασαμε το σεπτεμβριο (λογω του τεστ παπ δεν ειχαμε επαφη γτ μου ηρθε νωριτερα κατα 3 ημερες η ωορρηξια και χαθηκε ο μηνας) και επειτα το νοεμβριο λογω σαλπιγγογραφιας...

το καταλαβαινω οτι οι βιταμινες ειναι πανακριβες αλλα σκεψου τι χρηματα θα δωσετε αν πατε με εξωσωματικη... κι εμεις με τοσες εξετασεις εχουμε μεινει ταπι και τωρα εχουμε και μετακομιση αλλα ειπαμε να θυσιασουμε καποια αλλα πραγματα για το στοχο του παιδιου... για μενα καντε μια περικοπη καπου αλλου (αν φυσικα ειναι εφικτο....) και παρτε καποιες βιταμινες για ενα 3μηνο... μονο καλο θα κανουν..

Ευχομαι Αθηνα μου να πανε ολα καλα!!! μην τα παρατας και μην το βαζεις κατω!!!!! εμενα φιλη μου εμεινε εγκυος στα 42 φυσιολογικα.. βεβαια προσπαθουσαν 2 χρονια αλλα δεν το εβαλαν κατω.... εχε πιστη (κι εσυ κι εγω μαζι γτ κι εγω την χανω την πιστη μου οταν ερχεται περιοδος και ειμαι μαυρο χαλι....) αλλα βλεπε τον στοχο και θα φτασουμε εκει!!!! «Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς».😉❤️❤️❤️

στα λεω ολα με πολλη αγαπη!!! να μπαινεις να γραφεις για να ξαλαφρωνεις!!! εμενα με εχουν βοηθησει πολυ τοσα κοριτσια εδω στο φορουμ! να ειναι καλα!!!!🌹❤️🌹❤️

Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου και για το κουράγιο που δίνεις!

εύχομαι όλα να μας πάνε καλύτερα αυτή τη χρονιά χωρίς δάκρυα λύπης παρά μόνο χαράς!!

Είμαστε στην ίδια φάση οπότε παίρνω ακόμα πρισσότερο θα΄ρρος.. και νιώθω ήδη καλύτερα!!

θα παρω τισ βιταμίνες και όπως λες μόνο καλό κάνουν..

Κουράγιο σε όλες!!!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια μου γλυκά γεννήθηκε η πριγκιπισσούλα μου!!! ❤❤❤ 

2.910 και 50 εκ....

Όλα πήγαν μια χαρά δώξα τω θεώ! 

Εύχομαι ολόψυχα να ζήσετε ΟΛΕΣ αυτή την ευτυχία το συντομότερο!!! Μακάρι η γέννηση ενός μωρού μέσα στην ομάδα να φέρει γούρι σε όλες σας 

Σας ευχαριστώ για την στήριξη στις αγωνίες που πέρασα κ ελπίζω να έχω την ευκαιρία να σας το ανταποδώσω! Σας στέλνω τα φιλιά μου με την μικρούλα μου αγκαλιά!!!!!!

Κορίτσι μου μπηκα για να δω τα νέα σας!!! Δεν ξερεις ποσό συγκινήθηκα αλήθεια!!! Εύχομαι ότι καλύτερο στο παιδάκι σας και σε όλα τα παιδιά σας!! Υγεία γερή και δυνατή και να την δείτε οπως επιθυμει!!! 🥰🥰🥰😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nandia- λοιπόν εγώ έχω 7.6κγ κατακράτηση δλδ οτι κιλό με δείχνει πάνω η ζυγαριά είναι κατακράτηση σύμφωνα με την ζυγαριά της! Και αυτό λόγο διαταραχών των ορμονών δλδ της προλακτινης! Για αυτό μου είπε να πινω λεμονάδα σπιτική κ να βάζω 4-5 κόκκους αλάτι θαλασσινό θα βοηθήσει στην κατακράτηση σε 500μλ νερό μέχρι τις 10 το πρωί! Και μετά να πινω το νερό μ κανονικά! 
 

Μου είπε από την 1η ημέρα του κύκλου ως την ωορρηξία να τρώω σπόρους λιναροσπορο κ κολοκυθοσπορο ανεβάζουν τα οιστρογόνα, από την ωορρηξία κ έπειτα ως να ξανά έρθει η περίοδος  σουσάμι και ηλιόσπορο ανεβάζουν την προγεστερονη!
 

1-2 φορες την εβδομάδα κοτοπουλο ελεύθερης βοσκής

 Χοιρινό καθόλου έως 1 φορά την εβδομάδα (δλδ προτιμά να τρώω βοδινο) 

1-2 φορές την εβδομάδα ψάρια 

και τις υπόλοιπες όσπρια! 
 

οχι ντομάτα, κρεμμύδι και λάχανο, όχι λαχανάκια Βρυξελλών όχι κουνουπίδι! 
 

μπολικο ρόδι, μπρόκολο, σπανάκι, μαρούλι, μπερις γενικά, αβοκάντο παντζάρι αμύγδαλα καρύδια και Brazilian nuts! Φρούτα μου έχει περίπου 3 την ημέρα! 
 

οχι αλλαντικά όχι Γιαουρτι χαμηλών λιπαρών και γάλα να προτιμώ φυτικό εγώ δεν πινω γάλα αλλά στην βρωμη αν θέλω καμία φορά χρησιμοποιώ αμυγδάλου! 
 

Αυτα βασικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια μου γλυκά γεννήθηκε η πριγκιπισσούλα μου!!! ❤❤❤ 

2.910 και 50 εκ....

Όλα πήγαν μια χαρά δώξα τω θεώ! 

Εύχομαι ολόψυχα να ζήσετε ΟΛΕΣ αυτή την ευτυχία το συντομότερο!!! Μακάρι η γέννηση ενός μωρού μέσα στην ομάδα να φέρει γούρι σε όλες σας 

Σας ευχαριστώ για την στήριξη στις αγωνίες που πέρασα κ ελπίζω να έχω την ευκαιρία να σας το ανταποδώσω! Σας στέλνω τα φιλιά μου με την μικρούλα μου αγκαλιά!!!!!!

Να σας ζήσει κορίτσι μου! Γερή κ τυχερή πάντα να είναι στη ζωή της και να χαίρεσαι όλα σου τα παιδάκια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια μου γλυκά γεννήθηκε η πριγκιπισσούλα μου!!! ❤❤❤ 

2.910 και 50 εκ....

Όλα πήγαν μια χαρά δώξα τω θεώ! 

Εύχομαι ολόψυχα να ζήσετε ΟΛΕΣ αυτή την ευτυχία το συντομότερο!!! Μακάρι η γέννηση ενός μωρού μέσα στην ομάδα να φέρει γούρι σε όλες σας 

Σας ευχαριστώ για την στήριξη στις αγωνίες που πέρασα κ ελπίζω να έχω την ευκαιρία να σας το ανταποδώσω! Σας στέλνω τα φιλιά μου με την μικρούλα μου αγκαλιά!!!!!!

Συγχαρητήρια 💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια μου γλυκά γεννήθηκε η πριγκιπισσούλα μου!!! ❤❤❤ 

2.910 και 50 εκ....

Όλα πήγαν μια χαρά δώξα τω θεώ! 

Εύχομαι ολόψυχα να ζήσετε ΟΛΕΣ αυτή την ευτυχία το συντομότερο!!! Μακάρι η γέννηση ενός μωρού μέσα στην ομάδα να φέρει γούρι σε όλες σας 

Σας ευχαριστώ για την στήριξη στις αγωνίες που πέρασα κ ελπίζω να έχω την ευκαιρία να σας το ανταποδώσω! Σας στέλνω τα φιλιά μου με την μικρούλα μου αγκαλιά!!!!!!

γλυκο μου κοριτσι να σας ζησει!!!!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️🌷🌷🌷🌷🎈🎈🎈🎈🎈να ειναι γερη, τυχερη και να εχει ολα τα καλα του κοσμου!!!!!! 

ολα πηγαν τελεια!!!! και η κορουλα σας ηρθε στη ζωη αυτη τη σημαδιακη μερα!!!!! 18/01!!!!! ευχομαι να ειναι παντα τυχερη και ευτυχισμενη!!!!!!!🙏🙏🙏🙏❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Αντωνία μου μολις σας διάβασα! Λοιπόν βάση νομοθεσίας μπορούν να το έχουν προς πώληση μέχρι 31/01! Ως καταναλωτής ομως εχεις πάντα δίκιο! Εμείς πχ θα το επιστρέφαμε ή δεν θα βάζαμε τέτοια ημερομηνία στον καταναλωτή! Και εγώ θα το επέστρεφα…είναι μιας χρήσης; Εννοώ το βαζεις κ τελειωσες; Ή θα σου κρατήσει καιρό; Βέβαια όλα αυτά κρατάνε μέχρι κ 6 μηνες μετά την ημερομηνία ληξησ, αλλά αν εσυ δεν νιωθεις καλά να το επιστρέψεις! 

καθε συσκευασια περιεχει 6 απλικατερ (εφαρμοστες) του κολπικου τζελ... και λεει το χρησιμοποιεις τις γονιμες μερες του κυκλου.. εγω το παρηγγειλα την περασμενη τεταρτη ωστε να το ειχα την περασμενη παρασκευη (αλλα ηρθε δευτερα τελικα) οποτε θελω να το χρησιμοποιησω φλεβαρη και μαρτη....

εγω να σου πω την αληθεια, δεδομενου οτι θα χρησιμοποιηθει σε τοσο ευαισθητη περιοχη, η θα το γυρνουσα πισω η θα το πετουσα. τους πηρα τηλ και θα το αντικαταστησουν οσο πιο αμεσα γινεται... ετσι μου ειπαν... οποτε αυριο θα ερθει να το παρει η μεταφορικη και πιστευω την ερχομενη εβδομαδα θα ερθουν τα καινουρια...

μακαρι να μην τα χρησιμοποιησω καν και να εχω καθυστερηση!!!!🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καθε συσκευασια περιεχει 6 απλικατερ (εφαρμοστες) του κολπικου τζελ... και λεει το χρησιμοποιεις τις γονιμες μερες του κυκλου.. εγω το παρηγγειλα την περασμενη τεταρτη ωστε να το ειχα την περασμενη παρασκευη (αλλα ηρθε δευτερα τελικα) οποτε θελω να το χρησιμοποιησω φλεβαρη και μαρτη....

εγω να σου πω την αληθεια, δεδομενου οτι θα χρησιμοποιηθει σε τοσο ευαισθητη περιοχη, η θα το γυρνουσα πισω η θα το πετουσα. τους πηρα τηλ και θα το αντικαταστησουν οσο πιο αμεσα γινεται... ετσι μου ειπαν... οποτε αυριο θα ερθει να το παρει η μεταφορικη και πιστευω την ερχομενη εβδομαδα θα ερθουν τα καινουρια...

μακαρι να μην τα χρησιμοποιησω καν και να εχω καθυστερηση!!!!🤣🤣

Όχι καλά έκανες και λαθος τους που το έστειλαν και έληγε σε 10 μερες! Βέβαια επειδή τους ξέρω εκεί στα φαρμακεία τα πουλάνε και αν ο καταναλωτής δε το δει όλα μια χαρά το πούλησαν, αν το δει ομως απολογούνται!! 😅😅😅 

Εννοείται σου εύχομαι να μη τα χρειαστείς καν κ να έρθει η πολυπόθητη καθυστέρηση 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

γλυκο μου κοριτσι να σας ζησει!!!!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️🌷🌷🌷🌷🎈🎈🎈🎈🎈να ειναι γερη, τυχερη και να εχει ολα τα καλα του κοσμου!!!!!! 

ολα πηγαν τελεια!!!! και η κορουλα σας ηρθε στη ζωη αυτη τη σημαδιακη μερα!!!!! 18/01!!!!! ευχομαι να ειναι παντα τυχερη και ευτυχισμενη!!!!!!!🙏🙏🙏🙏❤️❤️❤️❤️

Σας ευχαριστώ πολύ όλες!!! Να είστε καλά κ εύχομαι σύντομα να έρθει κ η δική σας σειρά ❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια μου γλυκά γεννήθηκε η πριγκιπισσούλα μου!!! ❤❤❤ 

2.910 και 50 εκ....

Όλα πήγαν μια χαρά δώξα τω θεώ! 

Εύχομαι ολόψυχα να ζήσετε ΟΛΕΣ αυτή την ευτυχία το συντομότερο!!! Μακάρι η γέννηση ενός μωρού μέσα στην ομάδα να φέρει γούρι σε όλες σας 

Σας ευχαριστώ για την στήριξη στις αγωνίες που πέρασα κ ελπίζω να έχω την ευκαιρία να σας το ανταποδώσω! Σας στέλνω τα φιλιά μου με την μικρούλα μου αγκαλιά!!!!!!

Να σας ζήσει κορίτσι μου καλότυχη να είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/1/2022 at 3:24 ΜΜ, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου!🥰 Βασικά έχω μερικές απορίες!😁 Μου έδωσαν κάποιες ενέσεις που λέγονται meriofert (αν θυμάμαι καλά!😄) Τις γνωρίζεις; Μου είχαν πει τότε ότι πρέπει να πάρω 375 μονάδες την ημέρα αλλά μου φαίνονται υπερβολικές σε σχέση με αυτά που διαβάζω από άλλες κοπέλες. Δεν ξέρω μπορεί να κάνω και λάθος!

Κορίτσι τις ιδιες χρησιμοποίησα και εγώ..η δόση μου ήταν 150 μονάδες ημερησίως. Λόγω χαμηλής ΑΜΗ μου είχε πει ο γιατρος πως οι μανάδες αυτές ειναι οκ! Και στις 2 διεγέρσεις είχα την ίδια δόση απ την αρχή ως το τελος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...