Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάει ο παλιός ο χρόνος, ας γιορτάσουμε παιδιά, και ο νέος να γεμίσει τις κοιλιές μας με μωρά! 🤰🦋🎁💟


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

καλημερα.. βασικα στην γειτονια μου ερχεσαι χαχαχαχαχαχ ..

και εγω στεναχωριεμαι γιατι θεωρω δεν εχει προβλημα απο την στιγμη που εμεινα ηδη μια φορα εγκυος.. να δω τι θα μου πει και η γιατρος

Εγώ παιρνω της pregnant care! Αν θέλεις να κανονίσω να σου στείλω να μην πληρώσεις! Την σύγκρινα με την άλλη την fertilmax που μου είπε η Διατροφολογος έχουν καποιες διαφορες μεν κάποια είναι και ίδια αλλά η pregnant care έχει πιο πολλά συστατικά και τα διάβασα όλα αναλυτικά…θα συνεχίσω αυτες που παιρνω γιατί η αλήθεια δεν την έπαιρνα και τακτικά όποτε θυμόμουνα!! Με λίγα λόγια δεν έκανα κ καλή θεραπεία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

με πηρε τηλ ο γιος μου και μου ειπε οτι ο φιλος του που ειναι συνεχεια μαζι στο σχολειο εκανε ραπιντ τεστ και βγηκε θετικος.. εκανε και pcr και περιμενουν τα αποτελεσματα.. αν βγει και εκει θετικος θα μπουνε σε καραντινα.. ειδωμεν.. εγω θα τον περιορισω σημερα στο δωματιο του να μην ερθει σε επαφη με τον μικρο τουλαχιστον και βλεπουμε τι θα γινει με το αποτελεσμα

Ωχ τώρα θα μπει καραντίνα;; Τι γίνεται με τα σχολεία; 😬😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα Ραφαελα μου!!! το αχνο θετικο σημαινει οτι αρχιζει να πεφτει η LH και να ξεκιναει η ωορρηξια (αν τα λεω καλα αλλιως διορθωστε με!🙂)... συμφωνα με τις οδηγιες στα τεστ η ωορρηξια γινεται 24-36 ωρες μετα το θετικο τεστ!!!!! οποτε σημερα σιγουρα επαφουλα!!!!😉😉 αν το τεστ σου χθες το μεσημερι ηταν θετικο, απο σημερα ο μεσημερι μεχρι τα ξημερωματα (λογικα...) θα ξεκινησει η ωορρηξια..

Πάντα τα μπερδεύω αυτά…θα έχουμε κ σήμερα σίγουρα και αύριο μπορεί να κάνουμε διάλειμμα γιατί τον ξεκανα τον καημένο 😂😂😂

δλδ δεν ξεκινά η ωορρηξία μολις πέφτει η ορμόνη; Αυτό με μπερδεύει εμένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Ωχ τώρα θα μπει καραντίνα;; Τι γίνεται με τα σχολεία; 😬😬

τους ειπαν οτι θα περιμενουν το αποτελεσμα του pcr που θα βγει αυριο και αν ειναι θετικο θα μπουνε καραντινα.. αυριο θα παει μοναδα για τεστ μεσα στο πλαισιο του προγραμματος για τα τεστ στα σχολεια αρα αν ειναι θετικος ο γιος μου θα δειξει αυριο..  τωρα συνεδριαζει ο υπουργος υγειας με την επιστημονικη ομαδα και θα αποφασισουν για το test to stay.. δηλαδη σαν ο γιος μου που ειναι επαφη θα πηγαινει σχολειο αλλα καθε μερα θα κανει τεστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Πάντα τα μπερδεύω αυτά…θα έχουμε κ σήμερα σίγουρα και αύριο μπορεί να κάνουμε διάλειμμα γιατί τον ξεκανα τον καημένο 😂😂😂

δλδ δεν ξεκινά η ωορρηξία μολις πέφτει η ορμόνη; Αυτό με μπερδεύει εμένα 

καπου διαβασα οτι οταν γινει η ωορρηξια η lh αρχιζει και πεφτει αρα εσενα εγινε η ωορρηξια.. στράτζιηστον και του αρεσει χαχαχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

μεχρι τωρα δεν μας εβαλε σε εξετασεις γιατι απο σεπτεμβριο αρχισαμε ξανα προσπαθεια μετα απο αποξεση αρα εμεινα εγκυος μια φορα.. βεβαια πιστευω οτι που θα παω τον φεβραρη που θα παω θα μας πει εστω για βιταμινες η και εξετασεις ...ναι μεσον του γεσυ εκανα τις δικες μου μεχρι τωρα και ειχα πληρωσει 10 ευρω για 10 ορμονες

Εμένα ήταν 330 ευρώ 😅😅κ μου έκανε έκπτωση 30 ευρώ και ένα ραπιντ τεστ δωρεάν 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

τους ειπαν οτι θα περιμενουν το αποτελεσμα του pcr που θα βγει αυριο και αν ειναι θετικο θα μπουνε καραντινα.. αυριο θα παει μοναδα για τεστ μεσα στο πλαισιο του προγραμματος για τα τεστ στα σχολεια αρα αν ειναι θετικος ο γιος μου θα δειξει αυριο..  τωρα συνεδριαζει ο υπουργος υγειας με την επιστημονικη ομαδα και θα αποφασισουν για το test to stay.. δηλαδη σαν ο γιος μου που ειναι επαφη θα πηγαινει σχολειο αλλα καθε μερα θα κανει τεστ

Τα ραπιντ τεστ δεν δείχνουν είναι αναξιόπιστα βασικά αν έχει καμία επαφή κορονοιο τελικά θα κολλούν κ τους άλλους ως να δείξουν θετικα;; Νομίζω τούτο θέλουν!!! PCR έπρεπε να κάνουν τα ραπιντ εχεις συμπτώματα κ σε βγάζουν αρνητικό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Τα ραπιντ τεστ δεν δείχνουν είναι αναξιόπιστα βασικά αν έχει καμία επαφή κορονοιο τελικά θα κολλούν κ τους άλλους ως να δείξουν θετικα;; Νομίζω τούτο θέλουν!!! PCR έπρεπε να κάνουν τα ραπιντ εχεις συμπτώματα κ σε βγάζουν αρνητικό!! 

αυτο ειπα και εγω.. και αφου βγηκε θετικο το παιδι επρεπε οι επαφες αμεσως να μπουν σε περιορισμο οχι να περιμενουμε το pcr... αφου εχει συμπτωματα κιολας..  τι να πω.. οτι μας λενε κανουμε.. αν εγκριθει το safe to stay δεν θα μπει σε καραντινα και θα κανει τεστ και αν βγει θετικος θα μπει σε καραντινα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εμένα ήταν 330 ευρώ 😅😅κ μου έκανε έκπτωση 30 ευρώ και ένα ραπιντ τεστ δωρεάν 😂😂😂

ευτυχως εγω παω μεσον γεσυ αλλιως στη φαση που ειμαστε δεν υπαρχουν ουτε για ζητω χαχαχααχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσι μου τι ανακούφιση…💗🙏 

Ελπίζω να συνεχίσεις έτσι, αν και έχουν περάσει πολλές μέρες άρα λογικά δεν κόλλησες! Τυχερή μες την ατυχία σας!!🙏

Περαστικά κ στο γιο σου κ την υπόλοιπη οικογένεια!!❤️

Απίστευτο που την άλλη εβδομάδα γεννάς! Πότε πέρασε ο καιρός;; Πόσων εβδομάδων είσαι τώρα;

Εγώ την Παρασκευή μπαίνω 30η εβδ, ανυπομονώ!!🙏🎀☺️💕💞

Καλημέρα κορίτσια μου. Μακάρι να έτσι πραγματικά! Είμαι στην 37η 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

τους ειπαν οτι θα περιμενουν το αποτελεσμα του pcr που θα βγει αυριο και αν ειναι θετικο θα μπουνε καραντινα.. αυριο θα παει μοναδα για τεστ μεσα στο πλαισιο του προγραμματος για τα τεστ στα σχολεια αρα αν ειναι θετικος ο γιος μου θα δειξει αυριο..  τωρα συνεδριαζει ο υπουργος υγειας με την επιστημονικη ομαδα και θα αποφασισουν για το test to stay.. δηλαδη σαν ο γιος μου που ειναι επαφη θα πηγαινει σχολειο αλλα καθε μερα θα κανει τεστ

ελπιζω ναντια μου να βγει αρνητικο το παιδι και να μην κολλησε... αν κι ετσι που εγινε η κατασταση, ολοι θα το κολλησουμε νομιζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Ευτυχως κορίτσι μου νομίζω να μην ανησυχείς και ότι την γλίτωσες!!! Μια εβδομάδα πλησιάζει ο καιρός!! Ποτέ θα πατε Αθήνα;; 
 

Καποιες φορες τα τεστ βγαίνουν θετικά και μετά τις 10 ημερες ομως δεν μεταδιδεις έτσι λένε! Εμας πχ το πρωτόκολλο είναι καραντίνα 10 μέρες και σε αποδεσμεύουν την 10η χωρις τεστ…! Δεν ξέρω κατά ποσό ισχύει αυτό με την μη μετάδοση αλλά για να είναι έτσι το πρωτόκολλο κάποια έρευνα έγινε…(θέλω να πιστεύω) 

Καλημέρα Ραφαέλα μου. Το πρόγραμμα μας είναι να φύγουμε το Σάββατο, αν μέχρι τότε είναι όλα καλά, τότε πιστεύω πως δεν θα αλλάξει κάτι! Μακάρι να ισχύει αυτό με τη μεταδοτικότητα.... θέλω να δω λίγο το παιδάκι μου πριν φύγω! 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ελπιζω ναντια μου να βγει αρνητικο το παιδι και να μην κολλησε... αν κι ετσι που εγινε η κατασταση, ολοι θα το κολλησουμε νομιζω...

αυτο πιστευω και εγω.. απο την μερα που ανοιξαν τα σχολεια οι πιθανοτητες καθε μερα ειναι 50-50 .. ελπιζω να μην κολλησε η αν κολλησε να το περασει ηπια γιατι με την γριππη Α ηταν ο μονος που το περασε δυσκολα με ψηλους πυρετους στο νοσοκομειο.. ειχαμε και λιποθιμικο στο νοσοκομειο.. αυτο φοβαμαι.. τους δινω βιταμινες για ενυσχιση του ανοσοποιητικου.. ελπιζω να βοηθησουν

και ερχομαι και σκεφτομαι κοριτσια με τοσο χαμο γυρω καλυτερα που δεν ειμαι εγκυος.. κατι ξερει ο θεος.. οταν εχεις παιδια στο σχολειο οσο και να μην κυκλοφορεις εχεις πολλες πιθανοτητες να κολλησεις.. ολα εν σοφια εποιησεν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Χαχαχαχα πολύ επιστημονικά χαχαχαχα έχει μια αδερφή μικρότερη… τι λένε δηλαδή;; Ότι πάει εναλλάξ; Χαχαχα 😂😂😂

Όχι αφού έχει αδερφή λένε θα κάνετε κορίτσι😬😬 Αν είχε αδερφούς θα κάνατε αγόρι😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Princess28 είπε:

Όχι αφού έχει αδερφή λένε θα κάνετε κορίτσι😬😬 Αν είχε αδερφούς θα κάνατε αγόρι😆

παντως ο πρωην μου εχει 2 αδελφια και καναμε 2 αγορια αλλα ο μεγαλος τους εκανε 2 αγορια και ο μεσαιος 2 κορες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Πάντα τα μπερδεύω αυτά…θα έχουμε κ σήμερα σίγουρα και αύριο μπορεί να κάνουμε διάλειμμα γιατί τον ξεκανα τον καημένο 😂😂😂

δλδ δεν ξεκινά η ωορρηξία μολις πέφτει η ορμόνη; Αυτό με μπερδεύει εμένα 

Εγώ ξέρω ότι ανεβαίνει ανεβαίνει και φθάνει στο πικ του. Εκεί σπάει. Και κατεβαίνει η lh και ταυτόχρονα γίνεται η ωορρηξία. Δηλαδή μόλις σπάσει απελευθερώνεται το ωοθυλάκιο και έχει ζωή 24 ώρες. Άρα αν είχες το θετικό το μεσημέρι, και το βράδυ ήταν αρνητικό, σε αυτό το διάστημα έσπασε και αρχίζεις να μετράς αντίστροφα. Για αυτό λένε ότι θέλουμε να υπάρχει σπερμα( επαφή) λιγο πριν το πικ για να κατευθύνεται ήδη προς τα εκεί. Επειδή θέλει και αυτό το χρόνο του. Και επίσης θέλει επαφή μόλις καταλάβεις το πικ. Εσύ το βρήκες κιόλας. Χθες το βράδυ θα ήταν πολύ καλή η επαφή αν κάνατε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

ευτυχως εγω παω μεσον γεσυ αλλιως στη φαση που ειμαστε δεν υπαρχουν ουτε για ζητω χαχαχααχ

Ευτυχως εγώ θα κάνω κ την σαλπιγγογραφια και μετά θα βρω γιατρο του γεσυ! Αν πρέπει να κάνω κ κάτι άλλο τουλάχιστον να γίνει μέσω γεσυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Όχι αφού έχει αδερφή λένε θα κάνετε κορίτσι😬😬 Αν είχε αδερφούς θα κάνατε αγόρι😆

Αν του το πω θα μου πει καλύτερα να υιοθετήσουμε χαχαχαχαχα γιατί με την αδερφή του μαζί δεν κάνουν κ χωριά δεν μπορούν 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ ξέρω ότι ανεβαίνει ανεβαίνει και φθάνει στο πικ του. Εκεί σπάει. Και κατεβαίνει η lh και ταυτόχρονα γίνεται η ωορρηξία. Δηλαδή μόλις σπάσει απελευθερώνεται το ωοθυλάκιο και έχει ζωή 24 ώρες. Άρα αν είχες το θετικό το μεσημέρι, και το βράδυ ήταν αρνητικό, σε αυτό το διάστημα έσπασε και αρχίζεις να μετράς αντίστροφα. Για αυτό λένε ότι θέλουμε να υπάρχει σπερμα( επαφή) λιγο πριν το πικ για να κατευθύνεται ήδη προς τα εκεί. Επειδή θέλει και αυτό το χρόνο του. Και επίσης θέλει επαφή μόλις καταλάβεις το πικ. Εσύ το βρήκες κιόλας. Χθες το βράδυ θα ήταν πολύ καλή η επαφή αν κάνατε

Και εγώ αυτό ξέρω ακριβώς οπως το περιέγραψες! Αλλά με μπερδεύει αυτό που λένε 24-36 ώρες ενώ στην επιστήμη λέει ότι για να γίνει η ωορρηξία πρέπει να έχουμε peak LH όταν πέφτει πάει να πει ότι ελευθερώνεται…! Τεσπα συνήθως η πράξη με τη θεωρία δεν είναι ακριβώς ίδια! Είχαμε είχαμε και θα προσπαθήσουμε να έχουμε κ σήμερα…αύριο αν έχουμε όρεξη θα κάνουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Και εγώ αυτό ξέρω ακριβώς οπως το περιέγραψες! Αλλά με μπερδεύει αυτό που λένε 24-36 ώρες ενώ στην επιστήμη λέει ότι για να γίνει η ωορρηξία πρέπει να έχουμε peak LH όταν πέφτει πάει να πει ότι ελευθερώνεται…! Τεσπα συνήθως η πράξη με τη θεωρία δεν είναι ακριβώς ίδια! Είχαμε είχαμε και θα προσπαθήσουμε να έχουμε κ σήμερα…αύριο αν έχουμε όρεξη θα κάνουμε 

Νομίζω αυτό που λένε 24 με 36 ώρες είναι από όταν θα έχεις θετικό. Επειδή μπορεί να κρατήσει το πικ λίγες ώρες .... Αυτά όταν βλέπεις θετικό δεν ξέρεις πότε θετικοποιηιηκε. Μόνο αν κάποιος κάνει κάθε μία ώρα. Εσύ στο περίπου ξέρεις βέβαια γιατί είχε κάνει δύο. Από το θετικό σου μέχρι το αρνητικό σου σίγουρα σε αυτό το διάστημα έσπασε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ παιρνω της pregnant care! Αν θέλεις να κανονίσω να σου στείλω να μην πληρώσεις! Την σύγκρινα με την άλλη την fertilmax που μου είπε η Διατροφολογος έχουν καποιες διαφορες μεν κάποια είναι και ίδια αλλά η pregnant care έχει πιο πολλά συστατικά και τα διάβασα όλα αναλυτικά…θα συνεχίσω αυτες που παιρνω γιατί η αλήθεια δεν την έπαιρνα και τακτικά όποτε θυμόμουνα!! Με λίγα λόγια δεν έκανα κ καλή θεραπεία 

Εγώ ένα μήνα πριν κάνουμε ελεύθερα είχα ξεκινήσει κ έπαιρνα τις pregnacare conception και έμεινα αμέσως!! Οπότε τις προτείνω πάντα!! 

Επίσης γι’αυτό που λέγατε χθες, κ εγώ εκείνο το μήνα που σας λέω στο γιο μου που είχαμε ελεύθερες επαφές, έμενα ξαπλωμένη μετά λίγη ώρα😇😇😆

Εγώ γενικά να σας πω, επειδή είχα μπει στο φόρουμ κάποιους μήνες πριν κάνουμε ελεύθερα, γιατί δεν ήξερα που μου πάνε τα τέσσερα φανταστείτε δεν ήξερα ούτε ότι υπήρχαν γόνιμες κ όλαυτα, νόμιζα ότι σε όλο τον κύκλο μπορείς να μείνεις έγκυος, γενικά ήμουν τελείως άσχετη κ μπήκα εδώ κ έμαθα τα πάντα!! Γτ κάναμε κάποιες συζητήσεις με τον άντρα μου(αγόρι μου τότε) οπότε ήξερα ότι κάποια στιγμή θα κάνουμε ελεύθερα κ ήθελα να ξέρω..αυτός γενικά δίσταζε, ενώ ήθελε, (είχε άγχος κ κρίσεις πανικού κ έπαιρνε κ αγωγή τότε που έχω πει στη @Raf123) , εγώ του έλεγα ότι δεν πειράζει κ δε με νοιάζει αν θα κάνουμε ποτέ παιδιά, ότι εγώ αυτόν θέλω μόνο(εννοείται ότι το λεγα μόνο κ μόνο για να πάρει τα πάνω του γιατί ήξερα ότι αυτό θέλει ν ακούσει..κ γτ όντως δεν ήθελα γενικά να κάνω παιδιά με κάποιον μόνο κ μόνο για να κάνω, από τα 18 έλεγα πάντα ότι μόνο μαζί του θα έκανα παιδί κ το εννοούσα, ήθελα να’ναι παιδί αληθινού έρωτα💗), κ εκείνο το μήνα που ήρθε να με επισκεφτεί Λονδίνο(εκεί έμενα τότε) στις γόνιμες, είχαμε ένα τσακωμό γτ έκανε κάτι ψιλοχοντρό(άσχετο) κ εκεί φοβήθηκε μη με χάσει μάλλον κ πήρε τα πάνω του κ κάναμε ελεύθερα κ έμεινα έγκυος..οπότε όπως καταλαβαίνετε εγώ τους προηγούμενους μήνες είχα προλάβει να μάθω τα πάντα, κ τα έκανα όλα κορίτσια!!

Δηλαδή έπαιρνα βιταμίνες, μετά από κάθε επαφή δε σηκωνόμουν κατευθείαν αλλά έμενα ξαπλωμένη, επίσης όταν μπορούσα(όχι πάντα) διακριτικά έβαζα από κάτω ένα μαξιλαράκι(μη με πει κ τρελή🤣γτ δεν είχαμε πει κ όλας εμείς ότι θα κάνουμε παιδί)…αχ δε θυμάμαι τι άλλο να σας το πω!! Παλιά τα θυμόμουν!! Πάντως τα έκανα όλα κ πέτυχε με την πρώτη!!Τυχαίο;; Δε ξέρω..πάντως κάντε τα όλα κορίτσια εγώ είμαι υπέρ😂 Εντάξει μόνο αυτό με τα πόδια στον τοίχο δεν έκανα, υπερβολή🤣🤣 Αααα κ επίσης αφού έγινε ελεύθερα κ γύρισε μετά Ελλάδα, εγώ μετά δεν το σκεφτόμουν καν…κ όποτε μου ‘ρχοταν η σκέψη α τι να χει γίνει τώρα που κάναμε ελεύθερα;γελούσα το χα πάρει για πλάκα δεν περίμενα να’χει γίνει κάτι με την πρώτη, κ προσπαθούσα να σκεφτώ κάτι άλλο να μου φύγει από το μυαλό..κ την επόμενη εβδομάδα κατέβηκα εγώ Ελλάδα για Χριστούγεννα-Πρωτοχρονιά, κ βγαίναμε πίναμε(εγώ πολύ) κλπ δεν το σκεφτόμουν καν….γτ κ αυτό είχα διαβάσει ότι βοηθάει να μην το σκέφτεσαι!! Άρχισα να σκέφτομαι βρε λες;μετά την καθυστέρηση κ με 3 μέρες καθυστέρηση έκανα τεστ (γτ πάντα είχα πολύ σταθερό κύκλο)..κ βγήκε καραθετικό στο δευτερόλεπτο κ πάλι δεν το περίμενα δηλαδή άρχισαν να τρέμουν τα χέρια μου λέω τώρα τι γίνεται😆

Τώρα σας λέω κ εγώ την ιστορία μου, κ για να με μάθετε😊 κ γιατί αυτό που θέλω να πω είναι ότι γενικά, ό,τι λένε ότι βοηθάει, καντε το!!! 😬😬😬 όντως βοηθάει😆

Κ να φανταστείτε εγώ πριν μπω εδώ δεν είχα ιδέα πραγματικά…εδώ στο φόρουμ τα έμαθα όλα!! Πώς δουλεύει ο γυναικείος οργανισμός, ο αντρικός, μέχρι κ για προλακτίνη που συζητάτε εδώ έχω μάθει, ορμόνες κλπ, για εξωσωματική, σπερματέγχυση…Γενικά πολύ βοηθητικό το φορουμ!!!☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Και εγώ αυτό ξέρω ακριβώς οπως το περιέγραψες! Αλλά με μπερδεύει αυτό που λένε 24-36 ώρες ενώ στην επιστήμη λέει ότι για να γίνει η ωορρηξία πρέπει να έχουμε peak LH όταν πέφτει πάει να πει ότι ελευθερώνεται…! Τεσπα συνήθως η πράξη με τη θεωρία δεν είναι ακριβώς ίδια! Είχαμε είχαμε και θα προσπαθήσουμε να έχουμε κ σήμερα…αύριο αν έχουμε όρεξη θα κάνουμε 

κι εγω αυτο εχω διαβασει (γενικα ομως ειμαι ανιδεη απο βιολογια.. εχω να κανω απο το λυκειο....) οτι δηλαδη φτανει στο πικ η LH και το ωαριο απελευθερωνεται σχεδον ενα 24ωρο μετα.. γι αυτο λενε να εχεις επαφες απο το θετικο τεστ μεχρι και 2 ημερες μετα το θετικο σε καθημερινη βαση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Μακάρι να έτσι πραγματικά! Είμαι στην 37η 

Τέλεια!! Με το καλό να πάρεις την κορούλα σου αγκαλιά και να περάσουν όλες σου οι έγνοιες!!💗💗💗💗

Κ να μπορέσεις να χαρείς κ τον αντρούλη σου κ την κορούλα σας επιτέλους!!🙏💞💕💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα Ραφαέλα μου. Το πρόγραμμα μας είναι να φύγουμε το Σάββατο, αν μέχρι τότε είναι όλα καλά, τότε πιστεύω πως δεν θα αλλάξει κάτι! Μακάρι να ισχύει αυτό με τη μεταδοτικότητα.... θέλω να δω λίγο το παιδάκι μου πριν φύγω! 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια ❤

Με το καλό! ❤️ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Εγώ ένα μήνα πριν κάνουμε ελεύθερα είχα ξεκινήσει κ έπαιρνα τις pregnacare conception και έμεινα αμέσως!! Οπότε τις προτείνω πάντα!! 

Επίσης γι’αυτό που λέγατε χθες, κ εγώ εκείνο το μήνα που σας λέω στο γιο μου που είχαμε ελεύθερες επαφές, έμενα ξαπλωμένη μετά λίγη ώρα😇😇😆

Εγώ γενικά να σας πω, επειδή είχα μπει στο φόρουμ κάποιους μήνες πριν κάνουμε ελεύθερα, γιατί δεν ήξερα που μου πάνε τα τέσσερα φανταστείτε δεν ήξερα ούτε ότι υπήρχαν γόνιμες κ όλαυτα, νόμιζα ότι σε όλο τον κύκλο μπορείς να μείνεις έγκυος, γενικά ήμουν τελείως άσχετη κ μπήκα εδώ κ έμαθα τα πάντα!! Γτ κάναμε κάποιες συζητήσεις με τον άντρα μου(αγόρι μου τότε) οπότε ήξερα ότι κάποια στιγμή θα κάνουμε ελεύθερα κ ήθελα να ξέρω..αυτός γενικά δίσταζε, ενώ ήθελε, (είχε άγχος κ κρίσεις πανικού κ έπαιρνε κ αγωγή τότε που έχω πει στη @Raf123) , εγώ του έλεγα ότι δεν πειράζει κ δε με νοιάζει αν θα κάνουμε ποτέ παιδιά, ότι εγώ αυτόν θέλω μόνο(εννοείται ότι το λεγα μόνο κ μόνο για να πάρει τα πάνω του γιατί ήξερα ότι αυτό θέλει ν ακούσει..κ γτ όντως δεν ήθελα γενικά να κάνω παιδιά με κάποιον μόνο κ μόνο για να κάνω, από τα 18 έλεγα πάντα ότι μόνο μαζί του θα έκανα παιδί κ το εννοούσα, ήθελα να’ναι παιδί αληθινού έρωτα💗), κ εκείνο το μήνα που ήρθε να με επισκεφτεί Λονδίνο(εκεί έμενα τότε) στις γόνιμες, είχαμε ένα τσακωμό γτ έκανε κάτι ψιλοχοντρό(άσχετο) κ εκεί φοβήθηκε μη με χάσει μάλλον κ πήρε τα πάνω του κ κάναμε ελεύθερα κ έμεινα έγκυος..οπότε όπως καταλαβαίνετε εγώ τους προηγούμενους μήνες είχα προλάβει να μάθω τα πάντα, κ τα έκανα όλα κορίτσια!!

Δηλαδή έπαιρνα βιταμίνες, μετά από κάθε επαφή δε σηκωνόμουν κατευθείαν αλλά έμενα ξαπλωμένη, επίσης όταν μπορούσα(όχι πάντα) διακριτικά έβαζα από κάτω ένα μαξιλαράκι(μη με πει κ τρελή🤣γτ δεν είχαμε πει κ όλας εμείς ότι θα κάνουμε παιδί)…αχ δε θυμάμαι τι άλλο να σας το πω!! Παλιά τα θυμόμουν!! Πάντως τα έκανα όλα κ πέτυχε με την πρώτη!!Τυχαίο;; Δε ξέρω..πάντως κάντε τα όλα κορίτσια εγώ είμαι υπέρ😂 Εντάξει μόνο αυτό με τα πόδια στον τοίχο δεν έκανα, υπερβολή🤣🤣 Αααα κ επίσης αφού έγινε ελεύθερα κ γύρισε μετά Ελλάδα, εγώ μετά δεν το σκεφτόμουν καν…κ όποτε μου ‘ρχοταν η σκέψη α τι να χει γίνει τώρα που κάναμε ελεύθερα;γελούσα το χα πάρει για πλάκα δεν περίμενα να’χει γίνει κάτι με την πρώτη, κ προσπαθούσα να σκεφτώ κάτι άλλο να μου φύγει από το μυαλό..κ την επόμενη εβδομάδα κατέβηκα εγώ Ελλάδα για Χριστούγεννα-Πρωτοχρονιά, κ βγαίναμε πίναμε(εγώ πολύ) κλπ δεν το σκεφτόμουν καν….γτ κ αυτό είχα διαβάσει ότι βοηθάει να μην το σκέφτεσαι!! Άρχισα να σκέφτομαι βρε λες;μετά την καθυστέρηση κ με 3 μέρες καθυστέρηση έκανα τεστ (γτ πάντα είχα πολύ σταθερό κύκλο)..κ βγήκε καραθετικό στο δευτερόλεπτο κ πάλι δεν το περίμενα δηλαδή άρχισαν να τρέμουν τα χέρια μου λέω τώρα τι γίνεται😆

Τώρα σας λέω κ εγώ την ιστορία μου, κ για να με μάθετε😊 κ γιατί αυτό που θέλω να πω είναι ότι γενικά, ό,τι λένε ότι βοηθάει, καντε το!!! 😬😬😬 όντως βοηθάει😆

Κ να φανταστείτε εγώ πριν μπω εδώ δεν είχα ιδέα πραγματικά…εδώ στο φόρουμ τα έμαθα όλα!! Πώς δουλεύει ο γυναικείος οργανισμός, ο αντρικός, μέχρι κ για προλακτίνη που συζητάτε εδώ έχω μάθει, ορμόνες κλπ, για εξωσωματική, σπερματέγχυση…Γενικά πολύ βοηθητικό το φορουμ!!!☺️

Ευχαριστουμε κοριτσι μου για ολες τις συμβουλες και που καταθετεις την προσωπικη σου ιστορια!!!

Η ζωη σας ειναι λίγο βγαλμενη απο παραμυθι και φυσικα με παραμυθενιο τελος... αφου εχετε μια ομορφη οικογενεια και ξεπερασατε καθε εμποδιο!!!!💘🌺

με το καλο να ερθει η κορουλα σας!!! η μικρη σας πριγκιπισουλα και να πανε ολα καλα!!!!❤️❤️❤️

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
    • Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 
    • Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...