Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2022❤️💙❤️💙


Recommended Posts

Η πρώτη αυχενική μια χαρα, μπουμπού περιμένουμε στις 19.8.2022😊. Μόνο που μεγαλώνει ταυτόχρονα με ένα ινομυωμα και κοντράρονται αλλά θα τα καταφέρει η μπουμπού! Καλά αποτελέσματα σε όλες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 427
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Η πρώτη αυχενική μια χαρα, μπουμπού περιμένουμε στις 19.8.2022😊. Μόνο που μεγαλώνει ταυτόχρονα με ένα ινομυωμα και κοντράρονται αλλά θα τα καταφέρει η μπουμπού! Καλά αποτελέσματα σε όλες. 

Αχχχχ τελεια με το καλό η Μπέμπα σας!!!! Πως είδατε το φύλο από τώρα;;; Εγώ αύριο έχω λες να μάθω κ εγώ;;  😬😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Η πρώτη αυχενική μια χαρα, μπουμπού περιμένουμε στις 19.8.2022😊. Μόνο που μεγαλώνει ταυτόχρονα με ένα ινομυωμα και κοντράρονται αλλά θα τα καταφέρει η μπουμπού! Καλά αποτελέσματα σε όλες. 

Αχ πολύ χαίρομαι μπράβο!!..Πώς ήταν σαν εμπειρία ?..Εγώ έχω τη Δευτέρα και προσπαθώ να μην αγχωθώ!

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Riaki2022 είπε:

Αχχχχ τελεια με το καλό η Μπέμπα σας!!!! Πως είδατε το φύλο από τώρα;;; Εγώ αύριο έχω λες να μάθω κ εγώ;;  😬😬

Εύχομαι καλά αποτελέσματα!! Να μας πεις την εμπειρία σου μετά!! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Maggy22 είπε:

Αχ πολύ χαίρομαι μπράβο!!..Πώς ήταν σαν εμπειρία ?..Εγώ έχω τη Δευτέρα και προσπαθώ να μην αγχωθώ!

Εύχομαι καλά αποτελέσματα!! Να μας πεις την εμπειρία σου μετά!! :) 

Καλημέρα κορίτσια και εγώ από Δευτέρα θα παω για αυχενική έχω λίγο άγχος να είναι ολα καλά! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Riaki2022 είπε:

Αχχχχ τελεια με το καλό η Μπέμπα σας!!!! Πως είδατε το φύλο από τώρα;;; Εγώ αύριο έχω λες να μάθω κ εγώ;;  😬😬

Η διαδικασία είναι απλή, προηγήθηκαν οι αιματολογικες που είναι μια στιγμιαία λήψη αίματος ότι ώρα της ημέρας δεν έχει σημασία και μετά ακολουθεί ο υπέρηχος όπου βλέπεις τα πάντα, το φύλο όταν είναι κορίτσι κρατούν πισινή διότι σου λέει μη φανεί κανένα πουλάκι ενδιάμεσα στη Β αυχενική και γίνουμε ρεζίλι 😂😂😂 ναι κυριολεκτικά αυτό κοιτούν. Τίποτα φοβερό σαν διαδικασία λίγο μόνο που πιέζει εκεί κάτω ο γιατρός για να έχει καλή λήψη του μωρού. Του λέω γιατρέ βλέπετε φύλο; και γελώντας μου λέει προς το παρόν ψάχνω το δεύτερο πόδι 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/2/2022 at 11:36 ΠΜ, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια και εγώ από Δευτέρα θα παω για αυχενική έχω λίγο άγχος να είναι ολα καλά! 😊

καλησπέρα κορίτσια μου! 🥰
Έκανα την αυχενική σήμερα…μια χαρά όλα για τώρα!!!

Μας κουνιόταν συνέχεια το μωρό, είχε πολύ πλάκα! Χέρια πόδια όλα στον αέρα! Φύλο δεν ήθελε να μου είπε γιατί δεν ήταν σίγουρος! Είναι νωρίς ακόμα λέει 😬 έκανα κ τις αίματος για κυστικη ίνωση κ παπει που θέλουν καμία βδομάδα μου είπαν. Ελπίζω να είναι όλα καλα!  Πως είστε εσείς;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Έκανα την αυχενική διαφάνεια την Δευτέρα ακριβώς 12 εβδομάδων κι ευτυχώς είναι όλα καλά με το μωράκι μας. Δεν φαινόταν κάτι ανάμεσα στα ποδαράκια αλλά μας είπε ότι είναι νωρίς ακόμα για να πούμε με σιγουριά για το φύλο. Στο πρώτο μου πάντως είχαμε δει από την αυχενική ξεκάθαρα ότι είναι αγοράκι. Έκανα και τις αιματολογικές κι ευτυχώς όλα τα αποτελέσματα βγήκαν τέλεια. Το μόνο που μένει είναι να μου φύγουν οι αναγούλες μπας και καταφέρω να χαρώ την εγκυμοσύνη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Riaki2022 είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου! 🥰
Έκανα την αυχενική σήμερα…μια χαρά όλα για τώρα!!!

Μας κουνιόταν συνέχεια το μωρό, είχε πολύ πλάκα! Χέρια πόδια όλα στον αέρα! Φύλο δεν ήθελε να μου είπε γιατί δεν ήταν σίγουρος! Είναι νωρίς ακόμα λέει 😬 έκανα κ τις αίματος για κυστικη ίνωση κ παπει που θέλουν καμία βδομάδα μου είπαν. Ελπίζω να είναι όλα καλα!  Πως είστε εσείς;;;

Αχ μπράβο τι ωραία 😊 εμένα μου έβαλε την άλλη Παρασκευή να πάω για αυχενική έχω λίγο άγχος να σου πω την αλήθεια.. και εγω έκανα εξετάσεις για την κυστικη ίνωση ίσως έχω αποτελέσματα σε λίγες μέρες έχω 2 βδομαδες που την έχω κάνει και περιμένω.. προχτές πήγα στο γιατρό όλα καλά με είπε εκείνος τώρα περιμένω να δω τι θα με πει και ο άλλος με την αυχενική.. εμετούς έχω φουλ ακόμα με ταλαίπωρη αλλά χαλάλι 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Και εγώ νέα στην παρέα σας !!

Εχω ένα κοριτσάκι 20 μηνών και περιμένουμε το δεύτερο μωράκι μας,με Πητ 30/8!

Σε δύο εβδομάδες περίπου κάνω και την αυχενική και ανυπομονώ να πάνε όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mariaira είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Και εγώ νέα στην παρέα σας !!

Εχω ένα κοριτσάκι 20 μηνών και περιμένουμε το δεύτερο μωράκι μας,με Πητ 30/8!

Σε δύο εβδομάδες περίπου κάνω και την αυχενική και ανυπομονώ να πάνε όλα καλά!!

Καλώς ήρθες κορίτσι μου! Όλα με το καλό! Κοντά κοντά τα μωράκια μας! Εμένα ΠΗΤ 17.08 αλλά το πρώτο μου! Ποτέ είδες το φύλο εσυ!; Θυμάσαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αχ μπράβο τι ωραία 😊 εμένα μου έβαλε την άλλη Παρασκευή να πάω για αυχενική έχω λίγο άγχος να σου πω την αλήθεια.. και εγω έκανα εξετάσεις για την κυστικη ίνωση ίσως έχω αποτελέσματα σε λίγες μέρες έχω 2 βδομαδες που την έχω κάνει και περιμένω.. προχτές πήγα στο γιατρό όλα καλά με είπε εκείνος τώρα περιμένω να δω τι θα με πει και ο άλλος με την αυχενική.. εμετούς έχω φουλ ακόμα με ταλαίπωρη αλλά χαλάλι 😊

Όλα καλα θα πάνε μην ανησυχείς καθόλου! :) λογικά θα σταματήσουν οι εμετοί μετά τις 14 εβδομάδες! Λογικά!!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mariaira είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Και εγώ νέα στην παρέα σας !!

Εχω ένα κοριτσάκι 20 μηνών και περιμένουμε το δεύτερο μωράκι μας,με Πητ 30/8!

Σε δύο εβδομάδες περίπου κάνω και την αυχενική και ανυπομονώ να πάνε όλα καλά!!

Καλώς ήρθες 😊 στην παρέα μας όλες να έχουμε υγιέστατα μωράκια.. εσύ που έχεις και μια εμπειρία να μας λες και εμάς που είναι το πρώτο μας μωράκι και δεν ξέρουμε που παν τα 4 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Riaki2022 είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου! Όλα με το καλό! Κοντά κοντά τα μωράκια μας! Εμένα ΠΗΤ 17.08 αλλά το πρώτο μου! Ποτέ είδες το φύλο εσυ!; Θυμάσαι;;

Στην αυχενική το είδαμε,μας είχε πει 80% κορίτσι,έτσι όπως έβλεπε την ουροδόχο να σχηματίζεται και τελικά είχε δίκιο 😄😄

Τωρα για το δεύτερο νινι,θα δούμε αν πέσει μέσα πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Riaki2022 είπε:

Όλα καλα θα πάνε μην ανησυχείς καθόλου! :) λογικά θα σταματήσουν οι εμετοί μετά τις 14 εβδομάδες! Λογικά!!! 🙏

Ναι περιμένω να σταματήσουν γιατί τόσο καιρό ξαπλωμένη την βγάζω δεν μπορω να κάνω τίποτα  και τώρα εχω πρωί απόγευμα χειροτέρεψε.. 😊 εμένα ΠΗΤ  25/8 με είπε αλλά λογικά φαντάζομαι στην αυχενική θα μου πει πιο σίγουρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Κορίτσια πόσο πληρώσατε στην αυχενική;

Εγώ σήμερα πλήρωσα 70€ για τις εξετάσεις αίματος για κυστικη ίνωση κ παπει κ 40€ για την επίσκεψη κ για τον υπέρηχο στο γιατρό μου. Έχω ασφάλεια Ιντεραμερικαν όποτε πληρώνω 10€ την επίσκεψη μόνο κ 30€ Κανονικά τον υπέρηχο που δεν τον καλύπτει στην εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Κορίτσια πόσο πληρώσατε στην αυχενική;

Ευτυχώς ο γιατρός μου είναι πιστοποιημένος και κάνει ο ίδιος την αυχενική διαφάνεια οπότε πλήρωσα την απλή επίσκεψη που παίρνει κανονικά. 

 

Υ.Γ. Δεν ξέρω αν έχω κάνει κάτι λάθος αλλά κάθε φορά που γράφω κάτι έχω την ειδοποίηση ότι θα πρέπει να εγκριθεί από κάποιον συντονιστή και παίρνει σίγουρα πολλές ώρες για να εμφανιστεί. Αν γνωρίζει καμία κοπέλα πως μπορώ να στέλνω πιο άμεσα περιμένω συμβουλές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Riaki2022 είπε:

Εγώ σήμερα πλήρωσα 70€ για τις εξετάσεις αίματος για κυστικη ίνωση κ παπει κ 40€ για την επίσκεψη κ για τον υπέρηχο στο γιατρό μου. Έχω ασφάλεια Ιντεραμερικαν όποτε πληρώνω 10€ την επίσκεψη μόνο κ 30€ Κανονικά τον υπέρηχο που δεν τον καλύπτει στην εγκυμοσύνη. 

Να πω ότι μου συνταγογράφησε τις εξετάσεις αίματος. Δε ξέρω αν είναι νορμαλ αυτά τα νούμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Riaki2022 είπε:

Να πω ότι μου συνταγογράφησε τις εξετάσεις αίματος. Δε ξέρω αν είναι νορμαλ αυτά τα νούμερα!

Για κυστικη ίνωση έκανες τον πλήρη έλεγχο ;γιατί εγώ για το πληρη έδωσε 330 ευρώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Για κυστικη ίνωση έκανες τον πλήρη έλεγχο ;γιατί εγώ για το πληρη έδωσε 330 ευρώ 

Κορίτσι μου έκανα ότι μου έγραψε… λέει μετάλλαξη του γονιδίου ΔF508 όποτε λογικά είναι μερικός έλεγχος εεεε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Riaki2022 είπε:

Κορίτσι μου έκανα ότι μου έγραψε… λέει μετάλλαξη του γονιδίου ΔF508 όποτε λογικά είναι μερικός έλεγχος εεεε; 

Ναι κορίτσι μου είναι το απλό και από ότι έχω ρωτήσει και από άλλες κοπέλες το απλό έχουν κάνει… τώρα εμένα γιατί με είπε αν μπορω να κάνω τον πλήρη έλεγχο δεν ξέρω ίσως τελικά ήταν λίγο υπερβολικό να κάνω τον πλήρη έλεγχο τέλος πάντων τώρα το έκανα ας είναι καλά τα αποτελέσματα και δεν βαριέσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Ναι κορίτσι μου είναι το απλό και από ότι έχω ρωτήσει και από άλλες κοπέλες το απλό έχουν κάνει… τώρα εμένα γιατί με είπε αν μπορω να κάνω τον πλήρη έλεγχο δεν ξέρω ίσως τελικά ήταν λίγο υπερβολικό να κάνω τον πλήρη έλεγχο τέλος πάντων τώρα το έκανα ας είναι καλά τα αποτελέσματα και δεν βαριέσαι 

Νομίζω ότι όσο περνάνε τα χρόνια όλο κ πιο πολλά ψάχνουν… παλιά δεν έκαναν τίποτα λέει η μαμά μου.  😎 Δεν πειράζει τουλάχιστον θα είσαι σίγουρη ότι τα τσέκαρες όλα… μου έδωσε από σήμερα κ σίδηρο σε υγρή μορφή κ Ασβέστιο 1 τη μέρα. Από τον άλλο μήνα και μαγνήσιο. Εσένα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Riaki2022 είπε:

Νομίζω ότι όσο περνάνε τα χρόνια όλο κ πιο πολλά ψάχνουν… παλιά δεν έκαναν τίποτα λέει η μαμά μου.  😎 Δεν πειράζει τουλάχιστον θα είσαι σίγουρη ότι τα τσέκαρες όλα… μου έδωσε από σήμερα κ σίδηρο σε υγρή μορφή κ Ασβέστιο 1 τη μέρα. Από τον άλλο μήνα και μαγνήσιο. Εσένα; 

Χαχαχα 😂 ακριβώς το ίδιο μου ειπε και η δίκη μαμα… προς το παρών παίρνω μόνο φιλικό οξύ και βιταμίνη d δεν μου έδωσε κάτι άλλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Χαχαχα 😂 ακριβώς το ίδιο μου ειπε και η δίκη μαμα… προς το παρών παίρνω μόνο φιλικό οξύ και βιταμίνη d δεν μου έδωσε κάτι άλλο 

Μάνα είναι μόνο μια❤️❤️❤️ 
α ωραια τη γλίτωσες για λίγο ακόμα εεεε;;; Τελεια!!! Ποσο χρόνων είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...