Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2022❤️💙❤️💙


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mary.Ger είπε:

@Maggy22Πως πήγε ο υπέρηχος??

Καλημέρα!!

Ο υπέρηχος πήγε τέλεια!! 162 παλμοί και το μέγεθος του διπλασιάστηκε από την προηγούμενη φορά.. Φαινόταν σαν μικρό μωράκι!! Θα ξανά πάω σε 10 μέρες!! Να δω πως θα περάσουν :P  

Για κάνα καφέ που μπορεί να βλέπουμε μερικές φορές μου είπε ότι μάλλον είναι όπως ανοίγει η μήτρα και όχι κάτι κακό!! 

Εσείς πως πάτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 427
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Maggy22 είπε:

Καλημέρα!!

Ο υπέρηχος πήγε τέλεια!! 162 παλμοί και το μέγεθος του διπλασιάστηκε από την προηγούμενη φορά.. Φαινόταν σαν μικρό μωράκι!! Θα ξανά πάω σε 10 μέρες!! Να δω πως θα περάσουν :P  

Για κάνα καφέ που μπορεί να βλέπουμε μερικές φορές μου είπε ότι μάλλον είναι όπως ανοίγει η μήτρα και όχι κάτι κακό!! 

Εσείς πως πάτε?

Μπραβο κορίτσι μου !!! Κ εγώ το ίδιο 164 παλμούς στις 8 εβδομάδες είμαστε, εσυ; Αλλά έχω 8.02 πάλι που είναι πολύ μακριά…. 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Riaki2022 είπε:

Μπραβο κορίτσι μου !!! Κ εγώ το ίδιο 164 παλμούς στις 8 εβδομάδες είμαστε, εσυ; Αλλά έχω 8.02 πάλι που είναι πολύ μακριά…. 😕

Εγώ είμαι 7,5..Αν έχεις αγωνία να ζητήσεις και νωρίτερα.. ε τι θα σου πει όχι?  Εγώ ζήτησα σχεδόν κάθε βδομάδα μέχρι να φύγουν οι κρίσιμες εβδομάδες γιατί αγχώνομαι μην πάθω το ίδιο με τη προηγούμενη φορά...Βέβαια τώρα κάνω ειδική θεραπεία με αντιπηκτικές ενέσεις και αποχή  από γλουτένη γιατί αυτά μου είπαν ότι είχαν φταίξει..Αλλά το άγχος δεν φεύγει ιδιαίτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Maggy22 είπε:

Καλημέρα!!

Ο υπέρηχος πήγε τέλεια!! 162 παλμοί και το μέγεθος του διπλασιάστηκε από την προηγούμενη φορά.. Φαινόταν σαν μικρό μωράκι!! Θα ξανά πάω σε 10 μέρες!! Να δω πως θα περάσουν :P  

Για κάνα καφέ που μπορεί να βλέπουμε μερικές φορές μου είπε ότι μάλλον είναι όπως ανοίγει η μήτρα και όχι κάτι κακό!! 

Εσείς πως πάτε?

Εγώ βρε κορίτσια από την αγωνία μου εκείνη την ώρα δεν ρώτησα τον γιατρό πόσους χτύπους είχε το κάθε ένα!! Μήπως το γράφει κάπου στον υπέρηχο που μου δώσανε ??! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mary.Ger είπε:

Εγώ βρε κορίτσια από την αγωνία μου εκείνη την ώρα δεν ρώτησα τον γιατρό πόσους χτύπους είχε το κάθε ένα!! Μήπως το γράφει κάπου στον υπέρηχο που μου δώσανε ??! 

Ααα το βρήκα! Γράφει ότι ημουν 6 εβδομάδες και 3 μέρες το ένα είχε 117 και το άλλο 109! Πιο ήσυχο το δεύτερο 🥰 πως θα περάσουν οι μέρες μέχρι τον επόμενο...ουφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! Σήμερα ανακάλυψα αυτό το φόρουμ κι είπα να συμμετέχω κι εγώ. Τι ωραίο να συζητάς με άτομα που διανύουν την ίδια περίπου περίοδο με εσένα.. 

Μετά από προσπάθειες 2.5 χρόνια περίπου για δεύτερο παιδάκι. (Έχουμε ένα αγοράκι 4 ετών) έμεινα έγκυος επιτέλους και το έμαθα λίγο πριν τα Χριστούγεννα. 

Κάπου εδώ να πω ότι είμαι 8 εβδομάδων και 3 ημερών κι έχω πητ 22/08/22. Έχω κάνει 2 υπέρηχους όπου είδαμε αρχικά τον σάκο με τα εμβρυικά στοιχεία και στον επόμενο ακούσαμε και καρδούλα 150 παλμούς και το μικράκι ήταν 1 εκατοστό.

Από συμπτώματα τα πιο έντονα που έχω είναι η υπνηλία και οι αναγούλες με τους εμετούς. Δεν μπορώ να κρατήσω σχεδόν τίποτα αυτές τις μέρες και ζορίζομαι ιδιαίτερα με το νερό. Οι εμετοί ξεκίνησαν από την 6η εβδομάδα με αποτέλεσμα να έχω χάσει ήδη 3 κιλά. Κατά τα άλλα χαίρομαι πολύ που επιτέλους υπάρχει ένα μωράκι στην κοιλίτσα που μεγαλώνει μέρα με τη μέρα. Έχω ραντεβού για την αυχενική στις 7/02 κι ανυπομονώ! Εύχομαι να πάνε καλά τα πράγματα για όλες μας και να μας βρει το τέλος του καλοκαιριού με γερά μωράκια στις αγκαλιές μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Mary.Ger είπε:

Ααα το βρήκα! Γράφει ότι ημουν 6 εβδομάδες και 3 μέρες το ένα είχε 117 και το άλλο 109! Πιο ήσυχο το δεύτερο 🥰 πως θα περάσουν οι μέρες μέχρι τον επόμενο...ουφφ

Τα γλυκουλιααααα! Κάπου διάβασα κάτω από 140 είναι αγοράκι αλλά δε ξέρω κατά ποσο ισχύει!!!! Ξέρει καμία να μας πει;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Riaki2022 είπε:

Τα γλυκουλιααααα! Κάπου διάβασα κάτω από 140 είναι αγοράκι αλλά δε ξέρω κατά ποσο ισχύει!!!! Ξέρει καμία να μας πει;;; 

Οχ οχ μη μου λες τέτοια 😂!! Γιατί αν μοιάσουν στον άντρα μου την βάψαμε!! Θα το γκρεμίσουν το σπίτι! 

Αν βρείτε κορίτσια κανένα άρθρο για τους παλμούς και πόσοι πρέπει να είναι αν εβδομάδα ανεβαστε το!

Αναφορικά με την αυχενική, σας είπε ο γιατρός αν πρέπει να κλείσουμε νωρίτερα ραντεβού ή δεν χρειάζεται? Ξέχασα να τον ρωτήσω τη Δευτέρα που πηγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Mary.Ger είπε:

Οχ οχ μη μου λες τέτοια 😂!! Γιατί αν μοιάσουν στον άντρα μου την βάψαμε!! Θα το γκρεμίσουν το σπίτι! 

Αν βρείτε κορίτσια κανένα άρθρο για τους παλμούς και πόσοι πρέπει να είναι αν εβδομάδα ανεβαστε το!

Αναφορικά με την αυχενική, σας είπε ο γιατρός αν πρέπει να κλείσουμε νωρίτερα ραντεβού ή δεν χρειάζεται? Ξέχασα να τον ρωτήσω τη Δευτέρα που πηγα.

Βρε κορίτσια μου εμένα με είδε την 5η εβδομάδα που είδαμε σάκο, την 6η που ακούσαμε παλμούς και τώρα θα με δει την 11η που θα μου συστήσει και που να πάω για αυχενική. Μου είπε κιόλας ότι αν όλα πάνε καλά θα βλεπόμαστε 1 φορά το μήνα και για κάθε μήνα όσες επισκέψεις και αν χρειαστεί θα πληρώνεται 1 φορά από 50€ για τα οποία μου κόβει και απόδειξη. 

Ούτως ή άλλως την εγκυμοσύνη μόνο να την παρακολουθεί μπορεί ο γιατρός δεν έχει άλλη δυνατότητα επέμβασης. Θέλω να πω όλα να βαίνουν καλώς διότι άλλη ιατρική παρέμβαση δεν επιδέχεται το έμβρυο πέρα από την παρατήρηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Βρε κορίτσια μου εμένα με είδε την 5η εβδομάδα που είδαμε σάκο, την 6η που ακούσαμε παλμούς και τώρα θα με δει την 11η που θα μου συστήσει και που να πάω για αυχενική. Μου είπε κιόλας ότι αν όλα πάνε καλά θα βλεπόμαστε 1 φορά το μήνα και για κάθε μήνα όσες επισκέψεις και αν χρειαστεί θα πληρώνεται 1 φορά από 50€ για τα οποία μου κόβει και απόδειξη. 

Ούτως ή άλλως την εγκυμοσύνη μόνο να την παρακολουθεί μπορεί ο γιατρός δεν έχει άλλη δυνατότητα επέμβασης. Θέλω να πω όλα να βαίνουν καλώς διότι άλλη ιατρική παρέμβαση δεν επιδέχεται το έμβρυο πέρα από την παρατήρηση. 

Έτσι είναι το σύνηθες, μια φορά το μήνα. Όπως ακριβώς το είπες! απλά βλέπει την εξέλιξη του εμβρύου. Δεν μπορει δυστυχώς ούτε να το βοηθήσει ούτε να παρέμβει.

Κι εγώ τον ρώτησα προχτές ποσο θα κοστίσει η παρακολούθηση και πότε θέλει να τον πληρώνω. Μου ότι θα πληρώσω μια φορά στο τέλος. Το πακέτο είναι 1300 ο φυσιολογικός και 1500 η καισαρική συν το κόστος της κλινικής. 

Για μένα είπε είναι μονόδρομος η καισαρική επειδή είμαι με δίδυμα από εξωσωματική...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mary.Ger είπε:

Έτσι είναι το σύνηθες, μια φορά το μήνα. Όπως ακριβώς το είπες! απλά βλέπει την εξέλιξη του εμβρύου. Δεν μπορει δυστυχώς ούτε να το βοηθήσει ούτε να παρέμβει.

Κι εγώ τον ρώτησα προχτές ποσο θα κοστίσει η παρακολούθηση και πότε θέλει να τον πληρώνω. Μου ότι θα πληρώσω μια φορά στο τέλος. Το πακέτο είναι 1300 ο φυσιολογικός και 1500 η καισαρική συν το κόστος της κλινικής. 

Για μένα είπε είναι μονόδρομος η καισαρική επειδή είμαι με δίδυμα από εξωσωματική...

Νομίζω νορμάλ στα είπε, κοίτα με την καισαρική δεν είμαι αντίθετη εγώ κανονικά λόγω μυωπίας μου είχαν πει παλιότερα ότι ίσως μπω με καισαρική όταν θα κάνω παιδι. 

Να σου πω από τις 6 ώρες που θέλει το πρώτο παιδί για να βγει δε θα στεναχωρηθω να κάνω καισαρική. Βέβαια τον δικό μου τον βλέπω πολύ να τονίζει το φυσικό γεγονός της εγκυμοσύνης και φοβάμαι μην κολλήσει και κανένα φυσικό τοκετό... Πριν 2 χρόνια έβγαλα χολή, πριν 1,5 ινομυωμα... πραγματικά αν γεννήσω και φυσιολογικα θα μετονομαστω σε γυναίκα λάστιχο... Τόσο η εμπειρία της ολικής ναρκωσης όσο και το επισκληριδιο είναι αλησμόνητα στο κεφάλι μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα.. 

Δυστυχώς έκανα σήμερα πάλι χοριακη και είχε πέσει η τιμή στα 165 από 255 της Δευτέρας...έκανα και υπέρηχο και είδαμε ότι ο σάκος βρίσκεται στον τράχηλο και όχι στην μήτρα..Δηλαδή είχα μια τραχυλικη κυηση...ο γιατρός μου είπε την Δευτέρα να ξανακανω χοριακη γιατι τώρα πρεπει σιγουρα να πέφτει η τιμή για να φύγει μόνο του...ότι έχει δημιουργηθεί...

1 στις 100 Εξωμήτριες κυησεις είναι τραχηλικες....και έτυχε σε μένα....

Η αλήθεια είναι ότι πριν μια εβδομάδα που μάθαμε ότι ήμουν έγκυος....κάτι μέσα μου βαθιά μου έλεγε ότι δεν θα κρατήσει για πολύ...

Ο γιατρός μου είπε ότι είμαι πολύ τυχερή που το είδα σήμερα γιατί αν το άφηνα και μεγάλωνε θα είχαμε μεγάλο πρόβλημα...

Είμαι ράκος...

Το μόνο που με παρηγορεί λίγο αυτή τη στιγμή είναι ότι στην ατυχία μας ίσως βρεθήκαμε και λίγο τυχεροι που το προλάβαμε και ότι μπορέσαμε και πιάσαμε μόνοι μας μετα απο τόσες προσπάθειες και τόσο καιρό...

Αυτά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.. 

Δυστυχώς έκανα σήμερα πάλι χοριακη και είχε πέσει η τιμή στα 165 από 255 της Δευτέρας...έκανα και υπέρηχο και είδαμε ότι ο σάκος βρίσκεται στον τράχηλο και όχι στην μήτρα..Δηλαδή είχα μια τραχυλικη κυηση...ο γιατρός μου είπε την Δευτέρα να ξανακανω χοριακη γιατι τώρα πρεπει σιγουρα να πέφτει η τιμή για να φύγει μόνο του...ότι έχει δημιουργηθεί...

1 στις 100 Εξωμήτριες κυησεις είναι τραχηλικες....και έτυχε σε μένα....

Η αλήθεια είναι ότι πριν μια εβδομάδα που μάθαμε ότι ήμουν έγκυος....κάτι μέσα μου βαθιά μου έλεγε ότι δεν θα κρατήσει για πολύ...

Ο γιατρός μου είπε ότι είμαι πολύ τυχερή που το είδα σήμερα γιατί αν το άφηνα και μεγάλωνε θα είχαμε μεγάλο πρόβλημα...

Είμαι ράκος...

Το μόνο που με παρηγορεί λίγο αυτή τη στιγμή είναι ότι στην ατυχία μας ίσως βρεθήκαμε και λίγο τυχεροι που το προλάβαμε και ότι μπορέσαμε και πιάσαμε μόνοι μας μετα απο τόσες προσπάθειες και τόσο καιρό...

Αυτά...

Τι να πω... Πραγματικά λυπάμαι πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.. 

Δυστυχώς έκανα σήμερα πάλι χοριακη και είχε πέσει η τιμή στα 165 από 255 της Δευτέρας...έκανα και υπέρηχο και είδαμε ότι ο σάκος βρίσκεται στον τράχηλο και όχι στην μήτρα..Δηλαδή είχα μια τραχυλικη κυηση...ο γιατρός μου είπε την Δευτέρα να ξανακανω χοριακη γιατι τώρα πρεπει σιγουρα να πέφτει η τιμή για να φύγει μόνο του...ότι έχει δημιουργηθεί...

1 στις 100 Εξωμήτριες κυησεις είναι τραχηλικες....και έτυχε σε μένα....

Η αλήθεια είναι ότι πριν μια εβδομάδα που μάθαμε ότι ήμουν έγκυος....κάτι μέσα μου βαθιά μου έλεγε ότι δεν θα κρατήσει για πολύ...

Ο γιατρός μου είπε ότι είμαι πολύ τυχερή που το είδα σήμερα γιατί αν το άφηνα και μεγάλωνε θα είχαμε μεγάλο πρόβλημα...

Είμαι ράκος...

Το μόνο που με παρηγορεί λίγο αυτή τη στιγμή είναι ότι στην ατυχία μας ίσως βρεθήκαμε και λίγο τυχεροι που το προλάβαμε και ότι μπορέσαμε και πιάσαμε μόνοι μας μετα απο τόσες προσπάθειες και τόσο καιρό...

Αυτά...

Κρίμα κορίτσι μου! Λυπάμαι πάρα πολύ. Σου εύχομαι σύντομα να προσπαθήσετε πάλι και να έχεις μια υγιή κύηση. Όπως είπε κι ο γιατρός, δες μόνο το θετικό της υπόθεσης ότι έγινε νωρίς και δεν θα θέσει σε κίνδυνο την υγεία σου. Το επόμενο θα είναι το τυχερό 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.. 

Δυστυχώς έκανα σήμερα πάλι χοριακη και είχε πέσει η τιμή στα 165 από 255 της Δευτέρας...έκανα και υπέρηχο και είδαμε ότι ο σάκος βρίσκεται στον τράχηλο και όχι στην μήτρα..Δηλαδή είχα μια τραχυλικη κυηση...ο γιατρός μου είπε την Δευτέρα να ξανακανω χοριακη γιατι τώρα πρεπει σιγουρα να πέφτει η τιμή για να φύγει μόνο του...ότι έχει δημιουργηθεί...

1 στις 100 Εξωμήτριες κυησεις είναι τραχηλικες....και έτυχε σε μένα....

Η αλήθεια είναι ότι πριν μια εβδομάδα που μάθαμε ότι ήμουν έγκυος....κάτι μέσα μου βαθιά μου έλεγε ότι δεν θα κρατήσει για πολύ...

Ο γιατρός μου είπε ότι είμαι πολύ τυχερή που το είδα σήμερα γιατί αν το άφηνα και μεγάλωνε θα είχαμε μεγάλο πρόβλημα...

Είμαι ράκος...

Το μόνο που με παρηγορεί λίγο αυτή τη στιγμή είναι ότι στην ατυχία μας ίσως βρεθήκαμε και λίγο τυχεροι που το προλάβαμε και ότι μπορέσαμε και πιάσαμε μόνοι μας μετα απο τόσες προσπάθειες και τόσο καιρό...

Αυτά...

Πολύ λυπάμαι κορίτσι μου. Εύχομαι σύντομα να προσπαθήσετε ξανά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Πώς είστε; Εγώ σε αναμμένα κάρβουνα. Αύριο έχω τον δεύτερο υπέρηχο και έχω πολύ αγωνία αν όλα θα είναι καλά. Ελπίζω να ακούσω καρδούλα αυτή την φορά γιατί την προηγούμενη ήταν πολύ νωρίς. Φοβάμαι πολύ. Θέλω να μιλήσω με τον γιατρό και για τα οικονομικά. Εσάς τι τιμές σας είπε ο δικός σας πάνω κάτω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Γεια σας κορίτσια! Πώς είστε; Εγώ σε αναμμένα κάρβουνα. Αύριο έχω τον δεύτερο υπέρηχο και έχω πολύ αγωνία αν όλα θα είναι καλά. Ελπίζω να ακούσω καρδούλα αυτή την φορά γιατί την προηγούμενη ήταν πολύ νωρίς. Φοβάμαι πολύ. Θέλω να μιλήσω με τον γιατρό και για τα οικονομικά. Εσάς τι τιμές σας είπε ο δικός σας πάνω κάτω; 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία αύριο!! Άσε η αγωνία χτυπάει κόκκινο πριν από κάθε υπέρηχο. Κι εγώ τον ρώτησα αρκετά πράγματα την προηγούμενη εβδομάδα όπως και για την αμοιβή.

Μου είπε ότι η αμοιβή του για την παρακολούθηση είναι 1300 για φυσικό τοκετό και 1500 για καισαρική. Συν το κόστος που θα πληρώσουμε στο Ιασώ.

Μου είπε επίσης ότι θα γεννήσω με καισαρική επειδή είμαι με δίδυμα και εξωσωματική. Δεν με πειράζει αν είναι καλύτερο για τα μωράκια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mary.Ger είπε:

Σου εύχομαι καλή επιτυχία αύριο!! Άσε η αγωνία χτυπάει κόκκινο πριν από κάθε υπέρηχο. Κι εγώ τον ρώτησα αρκετά πράγματα την προηγούμενη εβδομάδα όπως και για την αμοιβή.

Μου είπε ότι η αμοιβή του για την παρακολούθηση είναι 1300 για φυσικό τοκετό και 1500 για καισαρική. Συν το κόστος που θα πληρώσουμε στο Ιασώ.

Μου είπε επίσης ότι θα γεννήσω με καισαρική επειδή είμαι με δίδυμα και εξωσωματική. Δεν με πειράζει αν είναι καλύτερο για τα μωράκια. 

Κορίτσια μου εγώ εχτές έκανα χαζομάρα και θα σας το πω να μην κάνετε τα ίδια. Βγήκαμε το μεσημέρι και πήγαμε φάγαμε στο εξοχικό όπου έφαγα σχετικά ελαφρά. Γυρνάμε, πεινούσα και φτιάχνω γάλα με 3-4 Παξιμάδια και μετά από λίγο μια μπάρα δημητριακών. Μετά από 20 λεπτά το πολύ σκύβω το κεφάλι ελαφρά στη ντουζιέρα να πλύνω μόνο τα μαλλιά μου. Με το που επανέρχομαι σε ορθή θέση ότι είχα φάει είχε ανέβει ψηλά στο στομάχι και έφτασε μέχρι τη μύτη μου. Δεν μπορούσα ως το επόμενο πρωί ούτε νερό να πιω. Εγώ δεν είχα καθόλου αναγούλες οπότε δεν το είχα φανταστεί και πριν μείνω έγκυος κάτι τέτοια τα εκανα συχνά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Γεια σας κορίτσια! Πώς είστε; Εγώ σε αναμμένα κάρβουνα. Αύριο έχω τον δεύτερο υπέρηχο και έχω πολύ αγωνία αν όλα θα είναι καλά. Ελπίζω να ακούσω καρδούλα αυτή την φορά γιατί την προηγούμενη ήταν πολύ νωρίς. Φοβάμαι πολύ. Θέλω να μιλήσω με τον γιατρό και για τα οικονομικά. Εσάς τι τιμές σας είπε ο δικός σας πάνω κάτω; 

Καλησπέρα! Κι εγώ αύριο έχω ραντεβού για τον δεύτερο υπέρηχο οπότε σε νιώθω!!! Αυτές οι 10 μέρες μου έχουν φανεί αιώνας πραγματικά. Εύχομαι να ακούσεις το μωράκι σου αύριο!
 

Για οικονομικά δεν έχουμε μιλήσει ακόμη. Πρέπει να τον ρωτήσω όμως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου εγώ εχτές έκανα χαζομάρα και θα σας το πω να μην κάνετε τα ίδια. Βγήκαμε το μεσημέρι και πήγαμε φάγαμε στο εξοχικό όπου έφαγα σχετικά ελαφρά. Γυρνάμε, πεινούσα και φτιάχνω γάλα με 3-4 Παξιμάδια και μετά από λίγο μια μπάρα δημητριακών. Μετά από 20 λεπτά το πολύ σκύβω το κεφάλι ελαφρά στη ντουζιέρα να πλύνω μόνο τα μαλλιά μου. Με το που επανέρχομαι σε ορθή θέση ότι είχα φάει είχε ανέβει ψηλά στο στομάχι και έφτασε μέχρι τη μύτη μου. Δεν μπορούσα ως το επόμενο πρωί ούτε νερό να πιω. Εγώ δεν είχα καθόλου αναγούλες οπότε δεν το είχα φανταστεί και πριν μείνω έγκυος κάτι τέτοια τα εκανα συχνά. 

Πωπω θέλει πολύ προσοχή. Καλύτερα να μη σκύβεις για λούσιμο αυτό το διάστημα. Εγώ αγχώνομαι ακόμα κι  όταν σκύβω με το σκουπάκι να σου πω την αλήθεια. 
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Γεια σας κορίτσια! Πώς είστε; Εγώ σε αναμμένα κάρβουνα. Αύριο έχω τον δεύτερο υπέρηχο και έχω πολύ αγωνία αν όλα θα είναι καλά. Ελπίζω να ακούσω καρδούλα αυτή την φορά γιατί την προηγούμενη ήταν πολύ νωρίς. Φοβάμαι πολύ. Θέλω να μιλήσω με τον γιατρό και για τα οικονομικά. Εσάς τι τιμές σας είπε ο δικός σας πάνω κάτω; 

Καλησπερα και εγώ αυριο εχω ραντεβου με τον γιατρό μου για να ακούσουμε πρώτη φορά καρδούλα.. Επίσης αυριο θα μάθω εάν έχω και δίδυμα 🙂🥰 για οικονομικά δεν μίλησα ακόμα εγώ να σου πω την αλήθεια μου φαίνεται και λίγο νωρίς ακομα να ανοίξω τέτοια κουβέντα κάποια στιγμή όμως σίγουρα θα τον ρωτήσω 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου εγώ εχτές έκανα χαζομάρα και θα σας το πω να μην κάνετε τα ίδια. Βγήκαμε το μεσημέρι και πήγαμε φάγαμε στο εξοχικό όπου έφαγα σχετικά ελαφρά. Γυρνάμε, πεινούσα και φτιάχνω γάλα με 3-4 Παξιμάδια και μετά από λίγο μια μπάρα δημητριακών. Μετά από 20 λεπτά το πολύ σκύβω το κεφάλι ελαφρά στη ντουζιέρα να πλύνω μόνο τα μαλλιά μου. Με το που επανέρχομαι σε ορθή θέση ότι είχα φάει είχε ανέβει ψηλά στο στομάχι και έφτασε μέχρι τη μύτη μου. Δεν μπορούσα ως το επόμενο πρωί ούτε νερό να πιω. Εγώ δεν είχα καθόλου αναγούλες οπότε δεν το είχα φανταστεί και πριν μείνω έγκυος κάτι τέτοια τα εκανα συχνά. 

Επειδή είναι αρχή και δεν έχουμε συμπτώματα ξεχνιόμαστε και κάνουμε πράγματα όπως συνηθίζαμε. Που να το φανταστείς ότι θα σου γυρίσει το φαγητό. Θέλει προσοχή κορίτσια. Εγώ φοβάμαι το αιμάτωμα που είχε δει ο γιατρός ανάμεσα στους σάκους και από εκείνη την ημέρα έγινα πιο προσεκτική. Παράτησα και το σπίτι, μόνο τα βασικά κάνω και ευτυχώς βοηθάει λίγο η μαμά μου όποτε έρχεται από το χωριό. Θέλει προσοχή και υπομονή μην την πάθουμε από καμία βλακεία και τρέχουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλησπερα και εγώ αυριο εχω ραντεβου με τον γιατρό μου για να ακούσουμε πρώτη φορά καρδούλα.. Επίσης αυριο θα μάθω εάν έχω και δίδυμα 🙂🥰 για οικονομικά δεν μίλησα ακόμα εγώ να σου πω την αλήθεια μου φαίνεται και λίγο νωρίς ακομα να ανοίξω τέτοια κουβέντα κάποια στιγμή όμως σίγουρα θα τον ρωτήσω 😊

Τέλεια!! Άντε να έρθουν κι άλλα δίδυμακια στην παρέα μας!! 

Μάλλον οι περισσότεροι γιατροί κάνουν κάτι σαν πακέτο για όλη την παρακολούθηση και τον τοκετό. Διαφορετικά, κάπως θα το είχε αναφέρει ότι είναι να πληρώσεις επίσκεψη όταν πήγες τελευταία φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mary.Ger είπε:

Τέλεια!! Άντε να έρθουν κι άλλα δίδυμακια στην παρέα μας!! 

Μάλλον οι περισσότεροι γιατροί κάνουν κάτι σαν πακέτο για όλη την παρακολούθηση και τον τοκετό. Διαφορετικά, κάπως θα το είχε αναφέρει ότι είναι να πληρώσεις επίσκεψη όταν πήγες τελευταία φορά.

Καλημέρα Μακάρι να είναι δυο🥰. Αλλα και ένα να είναι ας είναι γέρο και δεν με πειραζει..Μπα δεν μου είπε κάτι τέτοιο εγώ πληρώνω κάθε φορά που παω επίσκεψη δεν το ήξερα αυτό ότι κάνουν και τετοια πακέτα από την αρχή με τις επισκέψεις μέσα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, τλκ πήγανε όλα καλά σήμερα! Ακούσαμε καρδούλα, μπαίνω 8 η βδομάδα σιγά σιγά! Όλα καλά τα είδε. 152 παλμούς. Γύρω στο 1 εκατοστό είναι! Περιμένω και τα δικά σας νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...