Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2022❤️💙❤️💙


Recommended Posts

στις On 11/5/2022 at 10:54 ΠΜ, ο/η amy santiago είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια! 🥰

Μπούκωμα απ'την εγκυμοσύνη; Δε το ήξερα ότι μπορεί να συμβεί. Μπορείς να παίρνεις κάποιο αποσυμφορητικό να βελτιώνεται η κατάσταση; Υπομονή κ κουράγιο! Πρέπει να είναι ενοχλητικό! Για μένα δε το ρώτησα γιατί καταλαβαίνω ότι υποχωρεί σιγά σιγά. Έκανα κάποιες πλύσεις με φυσιολογικό όρο στη μύτη μόνο, τίποτα άλλο.

Όσο για τα πράγματα, ναι ευτυχώς θα βρούμε πολλά έτοιμα. Μέσα στο Μάιο θέλω να τα συγκεντρώσω όλα για να τα τακτοποιήσω μέχρι μέσα Ιουνίου. Δε το πιστεύω ότι πρέπει να ετοιμάσω γιατί πλησιάζει ο καιρός!! Ουφ!

Αλλαξιέρα με συρταριέρα για πράγματα από κάτω σκέφτομαι να πάρω, αλλά υπάρχει ντουλάπα εντοιχισμένη στο δωμάτιο και δεν ξέρω αν χρειάζεται. Ίσως βέβαια να είναι καλύτερα να αλλάζω το μωρό στο μπάνιο και όχι στο δωμάτιο, αλλά δεν ξέρω τι θα βολεύει καλύτερα στην πράξη.

Το άλλο που σκέφτομαι κ προσπαθώ να αποφασίσω είναι κυρίαρχο χρώμα για το δωμάτιο. Κορίτσι θα είναι αλλα΄ δε θέλω να βάψω τους τοίχους ροζ. Προτιμώ να είναι το ροζ στη διακόσμηση. Αλλά τι χρώμα να βάλουμε στους τοίχους; Εσείς τι έχετε κάνει;

Ναι από την εγκυμοσύνη..εξ αρχής δλδ..μόνο φυσιολογικός όρος μου επέτρεψε ο γιατρος αλλά δν κάνει τίποτα..πλέον συνοδεύεται κ από ρινορραγία...αλλά εντάξει όσο ανοίγει ο καιρός κάπως καλύτερα!

αχ μια χαρά!!εγώ έχω ενθουσιαστεί με τα πραγματάκια κ τις διακοσμήσεις κ όλα αυτά!!χιχιχ...έχω κάνει λίστα..αλλά θα ξεκινήσουμεμε τα βασικά!!

κ μεις έχουμε εντοιχιζόμενη ντουλάπα αλλά είναι η αλήθεια πιστεύω πως θα χρησιμευσει πολύ η συρταριέρα να είναι κ΄άπως όλα μαζεμένα τα απαραίτητα της αλλαξιάς...θαναι πολύ βολικό κ έτσι εμείς θα πάρουμε.

από χρώματα εμεις έχουμε ήδη χρώμα μπεζ στο πάτωμα -ξύλινο -κ μπεζ η ντουλάπα οπότε σκέφτομαι να είναι μπεζ κ ο τοίχος οχι ακριβώς στο ιδιο χρώμα της ντουλάπας , ωστε να δέσει με ροζ αντικείμενα/σεντόνια κ να μην είναι πολυ δεσμευτικό..συμφωνώ ότι θα είναι πιο ωραία η διακόσμηση να ναι ροζ κ ΄όχι οι τοίχοι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...
  • Απαντήσεις 427
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπέρα Ρία μου να σου ζήσει το μωρό σου γερό και καλότυχο.. έχουμε ίδια Πητ και ίδια πιθανή ημερομηνία σύλληψης με ένα χρόνο διαφορά βέβαια 😹.. Πότε γεννησες εντέλει ;

στις On 16/12/2021 at 2:42 ΜΜ, ο/η Riaki2022 είπε:

Κορίτσια μου γλυκά…. Χθες έμαθα ότι είμαι έγκυος 4 εβδομάδων κ με βάση τη σύλληψη το μωράκι μου θα γεννηθεί έως τις 22 Αυγούστου! Ακόμη δεν έχω συμπτώματα έντονα μόνο πρησμένο στήθος! 
Για να μου πείτε κ οι υπόλοιπες!!!

💙❤️💙❤️💙❤️💙❤️💙❤️💙❤️💙

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η PANAGIOTA93 είπε:

καλησπέρα Ρία μου να σου ζήσει το μωρό σου γερό και καλότυχο.. έχουμε ίδια Πητ και ίδια πιθανή ημερομηνία σύλληψης με ένα χρόνο διαφορά βέβαια 😹.. Πότε γεννησες εντέλει ;

 

Καλησπέρα! Αν και δεν είμαι η Ρία, δε μπορούσα να μην απαντήσω διαβάζοντας το μνμ σου γιατί κ εγώ πέρσι είχα ΠΗΤ 22/08 και γέννησα 23/08!

Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά και μ’ έναν πόνο που λένε! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...