Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2022❤️💙❤️💙


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Riaki2022 είπε:

Μάνα είναι μόνο μια❤️❤️❤️ 
α ωραια τη γλίτωσες για λίγο ακόμα εεεε;;; Τελεια!!! Ποσο χρόνων είσαι; 

Ναι έτσι ακριβώς ❤️ Φαντάζομαι πιο μετά θα μου δώσει και εμένα παρά πάνω πράγματα να πίνω.. 33 είμαι εσυ ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 427
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Κορίτσια πόσο πληρώσατε στην αυχενική;

120€ αυχενική και 11€ συνταγογραφημενη pappa. Κοίτα 100-150€ παίζει η τιμή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι έτσι ακριβώς ❤️ Φαντάζομαι πιο μετά θα μου δώσει και εμένα παρά πάνω πράγματα να πίνω.. 33 είμαι εσυ ;

34! Είμαστε κοντά! 😍

Όποτε γλιτώνουμε κ την αμνιοπαρακέντηση λογικά. Δε μου είπε κάτι τέτοιο ακόμα τουλάχιστον . Νομίζω μετά τα 35 κάνουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

120€ αυχενική και 11€ συνταγογραφημενη pappa. Κοίτα 100-150€ παίζει η τιμή. 

Κ η συνταγογραφημενη κυστικη ίνωση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Riaki2022 είπε:

34! Είμαστε κοντά! 😍

Όποτε γλιτώνουμε κ την αμνιοπαρακέντηση λογικά. Δε μου είπε κάτι τέτοιο ακόμα τουλάχιστον . Νομίζω μετά τα 35 κάνουν. 

Ααα κοντά είμαστε 🥰 ααα δεν το ήξερα ότι το θέλουν μετά απο τα 35..όχι ούτε εμένα με είπε κάτι τουλάχιστον όχι ακόμα δεν ξέρω πιο μετά αν το ζητήσει το φοβάμαι πολύ αυτό να το κάνω να σου πω την αλήθεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Riaki2022 είπε:

Κορίτσι μου έκανα ότι μου έγραψε… λέει μετάλλαξη του γονιδίου ΔF508 όποτε λογικά είναι μερικός έλεγχος εεεε; 

καλησπέρα και πάλι κορίτσια!! αχ εμέις κάναμε κυστική με 300 πλήρης.. γιατί δε το ξεκαθαρίζουν..;; και μάλιστο ο σύζυγος τις έκανε για να μην τρέχω πάλι εγώ για εξετάσεις και βγήκε θετικος  ως φορέας όχι όμως στη βασική μεταλλαγή ή όπως λεγεται Δf560 αλλά σε ένα άλλο ήπιο...και έτσι ἐδωσα κι εγ΄ώ ήμερα άλλα 300 για να την κάνω.. ο γιατρός μας τιςείχε γράψει ήδη από την πρώτη επίσκεψη αλλά έκαναν 1 μήνα περίπου να βγουν και εξαιτἰας του χιονιά μας είπαν.. έχω αγχωθεί λίγο αλλά θα δειξει..ήθελα να ρωτήσω αν στην αυχενική δείχνει αν το παιδάκι θα είναι υγιές ή θα είναι φορέας ή θα νοσήσει από κυστική .. εγώ έχω αυχενική σε 2, 5 βδομάδες..

αχ και μένα αυτό ακριβώς μου είπε η μάνα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Riaki2022 είπε:

Κ η συνταγογραφημενη κυστικη ίνωση; 

ΓΙΑ την κυστική ινωση ξεχωριστά δεν ξέρω αλλά συνολικά μαζί με θυροειδη, ζάχαρο, βιταμίνη d, φυλλικο, b12 όλα μαζί γύρω στα 24€ (έχω ασφάλιση ΙΚΑ). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Riaki2022 είπε:

34! Είμαστε κοντά! 😍

Όποτε γλιτώνουμε κ την αμνιοπαρακέντηση λογικά. Δε μου είπε κάτι τέτοιο ακόμα τουλάχιστον . Νομίζω μετά τα 35 κάνουν. 

και εγώ οδευω προς τα 33!! εμένα αντί παρακεντησης μου έιπε οτι κάνoυν το nifty που είναι μη παρεμβατικό ως απλή εξέταση αίματος ..το πρώτο σας είναι ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eirini55 είπε:

και εγώ οδευω προς τα 33!! εμένα αντί παρακεντησης μου έιπε οτι κάνoυν το nifty που είναι μη παρεμβατικό ως απλή εξέταση αίματος ..το πρώτο σας είναι ;; 

Ναιιιι το πρώτο μπεμπακι!!!!!!!  Σε ποιο μήνα είσαι;;  Δεν μου είπε κάτι ούτε γ αυτό. Είμαι 13 εβδομάδων σήμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

ΓΙΑ την κυστική ινωση ξεχωριστά δεν ξέρω αλλά συνολικά μαζί με θυροειδη, ζάχαρο, βιταμίνη d, φυλλικο, b12 όλα μαζί γύρω στα 24€ (έχω ασφάλιση ΙΚΑ). 

Μου κανε εντύπωση γιατί μου βγήκε με συνταγογράφηση 50€ μόνο η κυστικη . Θα ρωτήσω αύριο γιατί δεν τους εμπιστεύομαι … 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα κοντά είμαστε 🥰 ααα δεν το ήξερα ότι το θέλουν μετά απο τα 35..όχι ούτε εμένα με είπε κάτι τουλάχιστον όχι ακόμα δεν ξέρω πιο μετά αν το ζητήσει το φοβάμαι πολύ αυτό να το κάνω να σου πω την αλήθεια 

Ναι δε νομίζω να το ζητήσει όποτε μην το σκέφτεσαι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Riaki2022 είπε:

Ναιιιι το πρώτο μπεμπακι!!!!!!!  Σε ποιο μήνα είσαι;;  Δεν μου είπε κάτι ούτε γ αυτό. Είμαι 13 εβδομάδων σήμερα!

εγώ κανονικά είμαι αρχές σεπτεμβρίου αλλά  λογικά θα πάω τέλη αυγούστου λόγω πολύ πιθανής προωρότητας λόγω δυσμορφίας... διανύω την 10η!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Riaki2022 είπε:

Ναιιιι το πρώτο μπεμπακι!!!!!!!  Σε ποιο μήνα είσαι;;  Δεν μου είπε κάτι ούτε γ αυτό. Είμαι 13 εβδομάδων σήμερα!

ΓΙΑ το nipt που είναι μη παρεμβατικό και την αμνιοπαρακεντηση εξαρτάται από τα αποτελέσματα των εξετάσεων της αυχενικής. Εντάξει και εμένα μου είπε για nipt με πιθανότητες ελάχιστες και δε σκοπεύω να το κάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η evaioan είπε:

ΓΙΑ το nipt που είναι μη παρεμβατικό και την αμνιοπαρακεντηση εξαρτάται από τα αποτελέσματα των εξετάσεων της αυχενικής. Εντάξει και εμένα μου είπε για nipt με πιθανότητες ελάχιστες και δε σκοπεύω να το κάνω. 

ναι..θα δείξει η αυχενικἠ!ελπ΄ίζω τόσο να πάνε όλα καλά  μιας που έχουμε θορυβηθεί με την κυστικη!και μένα το πρώτο μου!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η eirini55 είπε:

ναι..θα δείξει η αυχενικἠ!ελπ΄ίζω τόσο να πάνε όλα καλά  μιας που έχουμε θορυβηθεί με την κυστικη!και μένα το πρώτο μου!!!❤️

Και εγώ τον πλήρη έλεγχο έκανα αλλά την έχω κάνει εγώ όχι ο σύζυγος σε λιγες μερες περιμένω αποτελέσματα θυμάμαι μου είπαν ότι αν είμαστε και οι δυο θετικοί θα γίνει εξέταση και στο μωρό τωρα λεπτομέρειες δεν γνωρίζω καθόλου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Και εγώ τον πλήρη έλεγχο έκανα αλλά την έχω κάνει εγώ όχι ο σύζυγος σε λιγες μερες περιμένω αποτελέσματα θυμάμαι μου είπαν ότι αν είμαστε και οι δυο θετικοί θα γίνει εξέταση και στο μωρό τωρα λεπτομέρειες δεν γνωρίζω καθόλου 

σε ευχαριστώ!ναι πρέπει να περιμένουμε..ας ελπίσουμε ότι όλα καλά γιατί η βασική μετάλλαξη ανιχνεύεται στο 4-5%!!καλά αποτελέσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η eirini55 είπε:

σε ευχαριστώ!ναι πρέπει να περιμένουμε..ας ελπίσουμε ότι όλα καλά γιατί η βασική μετάλλαξη ανιχνεύεται στο 4-5%!!καλά αποτελέσματα!!

Ναι σε καλά ευχαριστώ και τα δικά σου να είναι καλά εύχομαι να σου φύγει το άγχος και να μην χρειαστεί να κάνετε τίποτα άλλο 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Riaki2022 είπε:

Μου κανε εντύπωση γιατί μου βγήκε με συνταγογράφηση 50€ μόνο η κυστικη . Θα ρωτήσω αύριο γιατί δεν τους εμπιστεύομαι … 

Και μια φίλη μου που είχα ρωτήσει τόσο είχε δώσει 50 ευρώ με συνταγογράφηση μόνο κυστικη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elk είπε:

Και μια φίλη μου που είχα ρωτήσει τόσο είχε δώσει 50 ευρώ με συνταγογράφηση μόνο κυστικη 

Καλημέρα κορίτσια!

στα ~50 ευρώ είναι η συνταγογράφηση της απλής εξέτασης κυστικής ίνωσης - όχι του φουλ ελέγχου 

ο φουλ έλεγχος, ανάλογα το εργαστήριο πάντα, στοιχίζει περίπου 300 ευρώ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

στα ~50 ευρώ είναι η συνταγογράφηση της απλής εξέτασης κυστικής ίνωσης - όχι του φουλ ελέγχου 

ο φουλ έλεγχος, ανάλογα το εργαστήριο πάντα, στοιχίζει περίπου 300 ευρώ 

 

Καλημερα! Πιστεύετε ότι είναι αρκετή η απλή εξέταση; 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Riaki2022 είπε:

Καλημερα! Πιστεύετε ότι είναι αρκετή η απλή εξέταση; 🥰

Καλημέρα! Φαντάζομαι πως εξαρτάται από την ηλικία και άλλους πιθανούς παράγοντες που θα δει ο γιατρός σας. Εμείς λόγω ηλικίας και εξωσωματικής επιλέξαμε να κάνουμε πριν προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορα τον φουλ προγεννητικό έλεγχο στο χωρεμειο του ΕΚΠΑ στο παίδων (φουλ κυστικη ίνωση, καρυοτυπο ζεύγους, σύνδρομο εύθραυστου Χ, νωτιαία μυική ατροφία κτλ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσιααα ☺️ Είμαι 8 κ 4 και περιμένω διδυμακιααα! Δεν έχω καταλήξει ακόμα σε γιατρό και αρχίζω και αγχονομαιι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Giwtou είπε:

Καλησπέρα κορίτσιααα ☺️ Είμαι 8 κ 4 και περιμένω διδυμακιααα! Δεν έχω καταλήξει ακόμα σε γιατρό και αρχίζω και αγχονομαιι...

Καλώς όρισες γιωτου !!άρα πας για Σεπτέμβρη και εσύ ε ;;κι εγώ Σεπτεμβρίου είμακ κανονικά αλλά λογικά θα καταλήξω Αύγουστο !καλή κ ομαλή κύηση εύχομαι !!ε σιγά σιγά πρέπει να καταλήξεις σε κάποιον που να σου εμπνέει ασφάλεια και εμπιστοσύνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η eirini55 είπε:

Καλώς όρισες γιωτου !!άρα πας για Σεπτέμβρη και εσύ ε ;;κι εγώ Σεπτεμβρίου είμακ κανονικά αλλά λογικά θα καταλήξω Αύγουστο !καλή κ ομαλή κύηση εύχομαι !!ε σιγά σιγά πρέπει να καταλήξεις σε κάποιον που να σου εμπνέει ασφάλεια και εμπιστοσύνη!!

Ναι κι εγώ λογικά για Αύγουστο παωω. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κι σε εσένα το ίδιο εύχομαι!!!☺️ Εσύ σε ποιον είσαι αν επιτρέπεται;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Giwtou είπε:

Ναι κι εγώ λογικά για Αύγουστο παωω. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κι σε εσένα το ίδιο εύχομαι!!!☺️ Εσύ σε ποιον είσαι αν επιτρέπεται;;

Αχ αμήν τα μωράκια μας !!!Εγώ διανύω την 10βδομαδα ..(9+5)για την ακρίβεια !!κ ανυπομονώ τώρα για την αυχενική !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...