Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αποκόλληση / αιμάτωμα


Recommended Posts

στις πριν 21 ώρες, ο/η Chrisazre είπε:

Επειδή δεν με αφηνει να σου στειλω πμ τσεκαρε σε παρακαλω την ιστοσελιδα:

https://locus-medicus.gr/

Εχει διαφορα προφιλ γιατρων. Εμενα μου προτειναν να μιλησω με τον Β.Τ. Βρες και παρε πληροφοριες και για αυτον.

Σε νιωθω... εγω εκλεισα ενα χρονο προσπσθειων και αισθανομαι μια τεραστια απογοητευση... ομως δεν θα τα παρατησω! Θα φτασω ως εκει που μπορω...  

 

Αυτός κανει εμβολια χωρις λογο στις γυναικες τα οποια ειναι επικίνδυνα για την υγεια γενικοτερα.αυτο εχουμε διαβασει πολλες φορες εδω..προσεχε !!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Αυτός κανει εμβολια χωρις λογο στις γυναικες τα οποια ειναι επικίνδυνα για την υγεια γενικοτερα.αυτο εχουμε διαβασει πολλες φορες εδω..προσεχε !!!!!!!!!!

@Nefeliap Σε ευχαριστω για την απαντηση!

Μου τον προτεινε ενας πολυ γνωστος γυναικολογος στα Χανια. Δεν μου ανεφερε κατι για εμβολια. Μοναχα 2 ειδη εξετασεων για μικροβιωμα  Την ngs και την  Νικα. Εγω ειχα σκοπο να κλεισω ραντεβου μεσω skype για να τον ρωτησω συγκεκριμενα για αυτες.

Αν υπαρχει συζητηση για τον συγκεκριμενο γιατρο, με ενδιαφερει να την διαβασω.

Θα κανω μια αναζητηση κι εδω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Αυτός κανει εμβολια χωρις λογο στις γυναικες τα οποια ειναι επικίνδυνα για την υγεια γενικοτερα.αυτο εχουμε διαβασει πολλες φορες εδω..προσεχε !!!!!!!!!!

Ακριβώς! Είναι σαν αυτό το τύπο στη β. Ελλάδα που κάνει ακριβώς τα ίδια... Τον Δ...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Chrisazre είπε:

@Nefeliap Σε ευχαριστω για την απαντηση!

Μου τον προτεινε ενας πολυ γνωστος γυναικολογος στα Χανια. Δεν μου ανεφερε κατι για εμβολια. Μοναχα 2 ειδη εξετασεων για μικροβιωμα  Την ngs και την  Νικα. Εγω ειχα σκοπο να κλεισω ραντεβου μεσω skype για να τον ρωτησω συγκεκριμενα για αυτες.

Αν υπαρχει συζητηση για τον συγκεκριμενο γιατρο, με ενδιαφερει να την διαβασω.

Θα κανω μια αναζητηση κι εδω....

κλεισε στο γενεσις ραντεβου για να κανεις το endometriome με μεθοδο αλληλουχισης ngs!! 340€ θα σου κοστισει κ θα στο εξηγησουν εκεινοι..μη κανεις νικα δεν εχει νοημα γιατι με αυτο θα καλυφθεις ! σου λεω τι μου ειπε ο δικος μου γιατρος κ εκ του αποτελεματος ειχε δικιο.δεν υπαρχει θεμα αλλα κατα καιρους κ εδω κ στο parents εχουν γραφει διαφορΑ.η προσφατα μανουλα @troia αν εχει χρονο θα σε βοηθησει οπως το κανει παντα με χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

κλεισε στο γενεσις ραντεβου για να κανεις το endometriome με μεθοδο αλληλουχισης ngs!! 340€ θα σου κοστισει κ θα στο εξηγησουν εκεινοι..μη κανεις νικα δεν εχει νοημα γιατι με αυτο θα καλυφθεις ! σου λεω τι μου ειπε ο δικος μου γιατρος κ εκ του αποτελεματος ειχε δικιο.δεν υπαρχει θεμα αλλα κατα καιρους κ εδω κ στο parents εχουν γραφει διαφορΑ.η προσφατα μανουλα @troia αν εχει χρονο θα σε βοηθησει οπως το κανει παντα με χαρα

@Nefeliap εννοεις το γενεσις στην Θεσσαλονικη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Chrisazre είπε:

@Nefeliap εννοεις το γενεσις στην Θεσσαλονικη;

Γενεσις αθηνων.οποία εξέταση θελεις μπορεις να τη κανεις εκει και ας μην σε παρακολουθει καποιος εξωσωματικος απο εκει..στο λεω γιατι εγω εκει ημουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/12/2021 at 7:48 ΜΜ, ο/η Chrisazre είπε:

Επειδή δεν με αφηνει να σου στειλω πμ τσεκαρε σε παρακαλω την ιστοσελιδα:

https://locus-medicus.gr/

Εχει διαφορα προφιλ γιατρων. Εμενα μου προτειναν να μιλησω με τον Β.Τ. Βρες και παρε πληροφοριες και για αυτον.

Σε νιωθω... εγω εκλεισα ενα χρονο προσπσθειων και αισθανομαι μια τεραστια απογοητευση... ομως δεν θα τα παρατησω! Θα φτασω ως εκει που μπορω...  

 

ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΣ ΣΤΟΝ ΤΣΙΛΙΒΑΚΟ!!!!!!!!!!! ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΝΑ ΚΆΝΕΙΣ ΤΑ ΑΝΤΙΠΑΤΡΙΚΑ ΕΜΒΟΛΙΑ, ΠΟΥ ΕΊΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ!!!!!!

Αντί γι᾽αυτόν, εγώ έχω να σου προτείνω το τμήμα αποβολών του Έλενα. Από τα άλλα 2 δημόσια νοσοκομεία που ανέφερε η peacock δεν έχω εμπειρία, αλλά δεν έχω ακούσει καλά λόγια για το Αλεξάνδρα. Ραντεβού κλείνεις από το 1535.gr και του Φεβρουαρίου και Μαρτίου πρόκειται να ανοίξουν στις αρχές του χρόνου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@troia σε ευχαριστω! Εσυ μου εστειλες το βιβλιο... ηθελα να σου πω οτι η μεθοδος δουλευει!!!

Ομως δεν ξερω γιατι παλλινδρομησε κι αυτο το εμβρυο. Σημερα με ειδοποιησαν απο το dna lab ότι το ελεγξαν για τις βασικες χρωμοσωμικες ανωμαλιες (13,18,21,Χ Υ)  και βγηκε φυσιολογικο... παρ'ολα αυτα περιμενω τα αποτελεσματα του μοριακου καρυοτυπου...

Εκλεισα ραντεβου με την Λευκου στην Θεσσαλονικη σε ενα μηνα. Δεν κανει πλεον συνεδριες απο το skype οπως περιμενα. Δεν πειραζει... θα κανω κι ενα ταξιδακι!

Αρα να κλεισω στο 1535 να κανω αλλο ενα ταξιδι στην Αθηνα;

Εδω στο Ηρακλειο που μενω βρηκα εναν πολυ καλο γυναικολογο σε δημοσιο νοσοκομειο. Ο ανθρωπος το ψαχνει πολυ... αυτος μου προτεινε την εξεταση του μικροβιωματος. Επισης ο ρευματολογος & αιματολογος μου εκαναν πληρη ελεγχο... Δεν πληρωσα για τις εξετασεις, μοναχα την επισκεψη στα απογευματινα ιατρεια.

Ομως φανταζομαι οτι στην Αθηνα ειναι πολυ πιο οργανωμενα τα πραγματα και υπαρχουν εξειδικευμενοι γιατροι για τις καθ' εξην αποβολες; Καλα το καταλαβα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/12/2021 at 12:07 ΠΜ, ο/η Chrisazre είπε:

@troia σε ευχαριστω! Εσυ μου εστειλες το βιβλιο... ηθελα να σου πω οτι η μεθοδος δουλευει!!!

Ομως δεν ξερω γιατι παλλινδρομησε κι αυτο το εμβρυο. Σημερα με ειδοποιησαν απο το dna lab ότι το ελεγξαν για τις βασικες χρωμοσωμικες ανωμαλιες (13,18,21,Χ Υ)  και βγηκε φυσιολογικο... παρ'ολα αυτα περιμενω τα αποτελεσματα του μοριακου καρυοτυπου...

Εκλεισα ραντεβου με την Λευκου στην Θεσσαλονικη σε ενα μηνα. Δεν κανει πλεον συνεδριες απο το skype οπως περιμενα. Δεν πειραζει... θα κανω κι ενα ταξιδακι!

Αρα να κλεισω στο 1535 να κανω αλλο ενα ταξιδι στην Αθηνα;

Εδω στο Ηρακλειο που μενω βρηκα εναν πολυ καλο γυναικολογο σε δημοσιο νοσοκομειο. Ο ανθρωπος το ψαχνει πολυ... αυτος μου προτεινε την εξεταση του μικροβιωματος. Επισης ο ρευματολογος & αιματολογος μου εκαναν πληρη ελεγχο... Δεν πληρωσα για τις εξετασεις, μοναχα την επισκεψη στα απογευματινα ιατρεια.

Ομως φανταζομαι οτι στην Αθηνα ειναι πολυ πιο οργανωμενα τα πραγματα και υπαρχουν εξειδικευμενοι γιατροι για τις καθ' εξην αποβολες; Καλα το καταλαβα;

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά! Εύχομαι το 2022 να σου φέρει το μωράκι σου!

Η Λευκού κάνει τον ίδιο έλεγχο με τα τμ. αποβολών των νοσοκομείων και είναι πολύ καλή. Η διαφορά όμως σε σχέση με το Έλενα που γνωρίζω εγώ είναι ότι το Έλενα είναι δημόσιο νοσοκομείο, κάνεις τα πάντα δωρεάν σε αξιόπιστα εργαστήρια και μπορούν να σε παραπέμψουν και σε άλλο τμήμα του νοσοκομείου αν υπάρχει ανάγκη. Και οι εξετάσεις που σου κάνουν ακόμα και με τη συμμετοχή του ΕΟΠΥΥ είναι πανάκριβες. Κοίτα σήμερα μήπως άνοιξαν τα ραντεβού στο Έλενα και μπορέσεις και έρθεις τον επόμενο μήνα.

Μόλις μπήκα μέσα και όντως έχουν ανοίξει. Αυτή τη στιγμή βρίσκεις για αρχές Φεβρουαρίου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@troia Καλη Χρονια! Να χαιρεσαι το μωρακι σου!

Ακολουθησα την συμβουλη σου και εκλεισα ραντεβου στο Ελενα για 2/3. Δεν με εξυπηρετει ο Φεβρουαριος, αν και ειχε!

Μεχρι τοτε θα εχω προλαβει να κανω την εξεταση για το μικροβιωμα, θα εχει βγει ο καρυοτυπος και θα εχω ελεγξει (οπως κανω καθε χρονο) τον θυροειδη.

Ολα τα υπολοιπα τα αφηνω στο νοσοκομειο... την ιδια μερα θα τελειωσω η θα χρειαστει να ξαναπαω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα! Θεωρησα καλο να ξαναγραψω στο ιδιο θεμα.

Βγηκε ο καρυοτυπος του εμβρυου. Επασχε απο τρισωμια 14...

Αυτο το εδειξε ο μοριακος καρυοτυπος, καθως ο πρωτος ανιχνευει μοναχα τις απλες χρωμοσωμικες ανωμαλιες.

Δυστυχως δεν γνωριζα πολλα πραγματα πριν απο μερικους μηνες. Θα ειχα στειλει και το δευτερο εμβρυο που εχασα με τον ιδιο τροπο. Τωρα απλως υποψιαζομαι οτι τα δικα μου ολα ηταν εν τελει αρρωστα...

Αυτο με εχει στεναχωρησει πολυ απο την μια πλευρα αλλα απο την αλλη ανακουφιστηκα μαθαινοντας την αιτια της αποβολης.

Ο γιατρος μου προτεινει αλλη μια προσπαθεια και μετα εξωσωματικη με προεμφυτευτικο...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...