Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έρευνα για τον τουρισμό


misofeggaro

Είδη τουρισμού που θα θέλατε να κάνετε   

21 members have voted

  1. 1. Είδη τουρισμού που θα θέλατε να κάνετε

    • Θρησκευτικός τουρισμός (τουρισμός που σχετίζεται με περιήγηση σε εκκλησίες, μοναστήρια κτλ)
    • Θαλάσσιος τουρισμός (τουρισμός που σχετίζεται με δραστηριότητες στη θάλασσα πέρα από το κολύμπι πχ ψάρεμα, κατάδυση, θαλάσσια σπορ κτλ)
    • Τουρισμός ευεξίας (τουρισμός που σαν σκοπό έχει την χαλάρωση του σώματος αλλά και την αυτοβελτιωση)
    • Πολιτιστικός τουρισμός (τουρισμός με περιηγήσεις σε αρχαιολογικους χώρους, μουσεία, εκθέσεις,συναυλίες, θεατρικές παραστάσεις κτλ)
    • Συνεδριακός τουρισμός (τουρισμός στον οποίο θα γίνεται με συμμετοχή σε συνέδρια ή σεμινάρια)
      0
    • Τουρισμός πόλης (τουρισμός ο οποίος περιλαμβάνει περιήγηση σε μεγάλη πόλη με μέσο μεταφοράς, με στάσεις στα αξιοθέατα αυτής, κάθε μορφής)
    • Ιαματικος τουρισμός (τουρισμός που σχετίζεται με την καταπολέμηση προβλημάτων υγείας μέσω επίσκεψης σε ιαματικές πηγές ή και άλλων μορφών θεραπείας πχ βελονισμός, υδροθεραπεια κτλ)
      0


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες! 

Θα ήθελα να σας ζητήσω να λάβετε μέρος στην παρακάτω έρευνα. Η γνώμη σας μετράει καθώς σχεδιάζω να κάνω την δικιά μου επιχείρηση και θα ήθελα να δω τι είναι αυτό που θα ήταν πιο ελκυστικό για τον κόσμο. 

Η ερώτηση που σας θέτω είναι απλή. 

Ποιο είναι το είδος του τουρισμού που θα θέλατε να κάνετε. 

Σας έχω μια λίστα με 7 επιλογές. 

Θα παρακαλούσα να διαλέξετε αυτή που σας φαίνεται πιο ενδιαφέρουσα. 

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό το νέο σου ξεκίνημα! Πολύ χαίρομαι που προχωράς σε όλους τους τομείς της ζωής σου! 

Απάντησα σύμφωνα με το τι θα ήθελα στην παρούσα φάση (και για τα επόμενα 15 χρόνια φαντάζομαι χαχαχα) Αν δεν είχα τα παιδιά θα απαντούσα σίγουρα αλλιώς.

Εύχομαι όλα να σου πάνε περίφημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα σε όλες! 

Θα ήθελα να σας ζητήσω να λάβετε μέρος στην παρακάτω έρευνα. Η γνώμη σας μετράει καθώς σχεδιάζω να κάνω την δικιά μου επιχείρηση και θα ήθελα να δω τι είναι αυτό που θα ήταν πιο ελκυστικό για τον κόσμο. 

Η ερώτηση που σας θέτω είναι απλή. 

Ποιο είναι το είδος του τουρισμού που θα θέλατε να κάνετε. 

Σας έχω μια λίστα με 7 επιλογές. 

Θα παρακαλούσα να διαλέξετε αυτή που σας φαίνεται πιο ενδιαφέρουσα. 

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας! 

Ωραία έρευνα είναι θα μπορούσαμε και περισσότερες επιλογές να επιλέξουμε πχ εμεις πάμε κ για χαλάρωση/ευεξία και με τη δουλεια πάμε σε συνέδρια στο εξωτερικό 

Καλη αρχή σε αυτό που ξεκινάς ☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/12/2021 at 11:25 ΠΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα σε όλες! 

Θα ήθελα να σας ζητήσω να λάβετε μέρος στην παρακάτω έρευνα. Η γνώμη σας μετράει καθώς σχεδιάζω να κάνω την δικιά μου επιχείρηση και θα ήθελα να δω τι είναι αυτό που θα ήταν πιο ελκυστικό για τον κόσμο. 

Η ερώτηση που σας θέτω είναι απλή. 

Ποιο είναι το είδος του τουρισμού που θα θέλατε να κάνετε. 

Σας έχω μια λίστα με 7 επιλογές. 

Θα παρακαλούσα να διαλέξετε αυτή που σας φαίνεται πιο ενδιαφέρουσα. 

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας! 

Καλημέρα μόλις ψήφισα έχεις ξεχάσει έναν τουρισμό που θα ήταν πάρα πολύ ελκυστικός σε πολλούς αγροτουρισμός πίστευε με θα μπορούσες να βάλεις ζώα να έρχονται να τα βλέπουν να αρμεγουν άλογα για ιππασία και άλλα διάφορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...