Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καθυστέρηση περιόδου 7 μέρες και κράμπες σε βαθμό λιποθυμίας :(


Kleopatra.MB

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια , λοιπόν αποφάσισα και εγώ να γράψω την ιστορία μου (τον κατεβατό μου :D ). Κανονικά δεν έχω πολύ σταθερό κύκλο με 2-3 μέρες καθυστέρηση κάθε μήνα το οποίο είναι φυσιολογικό ... Αυτό τον μήνα έχω 7 μέρες καθυστέρηση με συμπτώματα κανονικού περιόδου "Πρησμένο στήθος , κόπωση , αλλαγές στην διάθεση μου "... Υπάρχει όμως ένα θεματάκι με τους πόνους στην κοιλιά λες και μου ξεριζώνουν τα έντερα ειδικά της πρωινές ώρες (το ξημέρωμα ) , εδώ και 6 μέρες κοιμάμαι  με μια θερμοφόρα αγκαλιά και με βοηθάει αρκετά ... Τώρα για το τεστ ,θα μου πείτε κάντο,τη περιμένεις ... και έχετε δίκιο, απλά προσπαθώ να το καθυστερήσω μπας και αδιαθετήσω, γιατί δεν θέλω να απογοητευτώ και πάλι και να είμαι ράκος από το αρνητικό αποτέλεσμα ... Εσείς είχατε ποτέ τέτοιους πόνους στην κοιλιά ; 
Ευχαριστώ για την υπομονή στο διάβασμα 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kleopatra.MB είπε:

Γεια σας κορίτσια , λοιπόν αποφάσισα και εγώ να γράψω την ιστορία μου (τον κατεβατό μου :D ). Κανονικά δεν έχω πολύ σταθερό κύκλο με 2-3 μέρες καθυστέρηση κάθε μήνα το οποίο είναι φυσιολογικό ... Αυτό τον μήνα έχω 7 μέρες καθυστέρηση με συμπτώματα κανονικού περιόδου "Πρησμένο στήθος , κόπωση , αλλαγές στην διάθεση μου "... Υπάρχει όμως ένα θεματάκι με τους πόνους στην κοιλιά λες και μου ξεριζώνουν τα έντερα ειδικά της πρωινές ώρες (το ξημέρωμα ) , εδώ και 6 μέρες κοιμάμαι  με μια θερμοφόρα αγκαλιά και με βοηθάει αρκετά ... Τώρα για το τεστ ,θα μου πείτε κάντο,τη περιμένεις ... και έχετε δίκιο, απλά προσπαθώ να το καθυστερήσω μπας και αδιαθετήσω, γιατί δεν θέλω να απογοητευτώ και πάλι και να είμαι ράκος από το αρνητικό αποτέλεσμα ... Εσείς είχατε ποτέ τέτοιους πόνους στην κοιλιά ; 
Ευχαριστώ για την υπομονή στο διάβασμα 😉

Καλησπέρα κορίτσι μου. 

Δε θα σου πω να κάνεις τέστ. 

Θα σου πω να κάνεις μια χοριακη οπωσδήποτε για να δεις τι παίζει. 

Γενικά πονάς αρκετά στη περίοδο; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kleopatra.MB είπε:

Γεια σας κορίτσια , λοιπόν αποφάσισα και εγώ να γράψω την ιστορία μου (τον κατεβατό μου :D ). Κανονικά δεν έχω πολύ σταθερό κύκλο με 2-3 μέρες καθυστέρηση κάθε μήνα το οποίο είναι φυσιολογικό ... Αυτό τον μήνα έχω 7 μέρες καθυστέρηση με συμπτώματα κανονικού περιόδου "Πρησμένο στήθος , κόπωση , αλλαγές στην διάθεση μου "... Υπάρχει όμως ένα θεματάκι με τους πόνους στην κοιλιά λες και μου ξεριζώνουν τα έντερα ειδικά της πρωινές ώρες (το ξημέρωμα ) , εδώ και 6 μέρες κοιμάμαι  με μια θερμοφόρα αγκαλιά και με βοηθάει αρκετά ... Τώρα για το τεστ ,θα μου πείτε κάντο,τη περιμένεις ... και έχετε δίκιο, απλά προσπαθώ να το καθυστερήσω μπας και αδιαθετήσω, γιατί δεν θέλω να απογοητευτώ και πάλι και να είμαι ράκος από το αρνητικό αποτέλεσμα ... Εσείς είχατε ποτέ τέτοιους πόνους στην κοιλιά ; 
Ευχαριστώ για την υπομονή στο διάβασμα 😉

Εγώ είχα πάρα πολλούς πόνους πριν απορροφηθεί μια κύστη κάποια στιγμή και αυτή μου είχε κάνει καθυστέρηση αλλά μήνες, όχι μέρες. Θεωρώ ότι πρέπει να κάνεις ένα τεστ ώστε να δεις πώς θα προχωρήσεις, ειδικά αν έχεις τόσους πόνους. Πχ αν είσαι όντως έγκυος το να έχεις πολύ έντονους πόνους μπορεί να απαιτεί κάποια παρέμβαση από το γιατρό σου, δεν είναι φυσιολογικό να υποφέρεις από τόσο δυνατούς πόνους στην εγκυμοσύνη. Αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την εγκυμοσύνη θα σου πει ο γιατρός να την παρακολουθήσετε λίγο, να παίρνει φυλλικό κλπ. Αν είναι απλά η περίοδος που έρχεται και σου συμβαίνει συχνά να πονάς τόσο πολύ οκ, απλά καλύτερα είναι να ξέρεις τι συμβαίνει. Ένα αρνητικό τεστ είναι ένα αρνητικό τεστ και τίποτα παραπάνω. Καταλαβαίνω τη στεναχώρια αλλά καλύτερα να μην το αφήνεις να τραβάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. 

Δε θα σου πω να κάνεις τέστ. 

Θα σου πω να κάνεις μια χοριακη οπωσδήποτε για να δεις τι παίζει. 

Γενικά πονάς αρκετά στη περίοδο; 

 

Καλημέρα Christine . Θα πάω βέβαια στον γιατρό μου να δω τη γίνεται μόλις γυρίσει από εξωτερικό... Γενικά ναι πονάω αρκετά πριν αδιαθετήσω... Όμως σήμερα ήταν η πρώτη μέρα μετά από 7 μέρες χωρίς καθόλου πόνους... Σήμερα θα πάω να πάρω ένα τεστ ... 😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Εγώ είχα πάρα πολλούς πόνους πριν απορροφηθεί μια κύστη κάποια στιγμή και αυτή μου είχε κάνει καθυστέρηση αλλά μήνες, όχι μέρες. Θεωρώ ότι πρέπει να κάνεις ένα τεστ ώστε να δεις πώς θα προχωρήσεις, ειδικά αν έχεις τόσους πόνους. Πχ αν είσαι όντως έγκυος το να έχεις πολύ έντονους πόνους μπορεί να απαιτεί κάποια παρέμβαση από το γιατρό σου, δεν είναι φυσιολογικό να υποφέρεις από τόσο δυνατούς πόνους στην εγκυμοσύνη. Αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την εγκυμοσύνη θα σου πει ο γιατρός να την παρακολουθήσετε λίγο, να παίρνει φυλλικό κλπ. Αν είναι απλά η περίοδος που έρχεται και σου συμβαίνει συχνά να πονάς τόσο πολύ οκ, απλά καλύτερα είναι να ξέρεις τι συμβαίνει. Ένα αρνητικό τεστ είναι ένα αρνητικό τεστ και τίποτα παραπάνω. Καταλαβαίνω τη στεναχώρια αλλά καλύτερα να μην το αφήνεις να τραβάει.

Καλημέρα MyNa ...
Όπως έγραψα και στην προηγούμενη απάντηση , θα πάω και στον γιατρό μου μόλις γυρίσει ... Του μίλησα και σήμερα το πρωί και με ησύχασε, από την στιγμή που δεν έχω καθόλου ενοχλήσεις από έκθες  το βράδυ δεν υπάρχει ανησυχία ... Απλά σκεφτόμουνα μήπως έχω καθυστέρηση και λόγου μεγάλου φόρτου (είμαι γυμνάστρια) κατεβαίνω και στους αγώνες ... Παίρνω και πολλές βιταμίνες και πρωτεΐνες, όπως και να έχει θα κάνω ένα τεστάκι αύριο, μπας και... Μακάρι δλδ γιατί προσπαθώ εδώ και 3 χρόνια και τπτ ... 😪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kleopatra.MB είπε:

Καλημέρα MyNa ...
Όπως έγραψα και στην προηγούμενη απάντηση , θα πάω και στον γιατρό μου μόλις γυρίσει ... Του μίλησα και σήμερα το πρωί και με ησύχασε, από την στιγμή που δεν έχω καθόλου ενοχλήσεις από έκθες  το βράδυ δεν υπάρχει ανησυχία ... Απλά σκεφτόμουνα μήπως έχω καθυστέρηση και λόγου μεγάλου φόρτου (είμαι γυμνάστρια) κατεβαίνω και στους αγώνες ... Παίρνω και πολλές βιταμίνες και πρωτεΐνες, όπως και να έχει θα κάνω ένα τεστάκι αύριο, μπας και... Μακάρι δλδ γιατί προσπαθώ εδώ και 3 χρόνια και τπτ ... 😪

Σου εύχομαι τα καλύτερα! Ελπίζω να έχεις θετικό τεστακι! 

Φαντάζομαι ότι θα σου έχουν πει ότι η πολλή γυμναστική και το χαμηλό ποσοστό σωματικού λίπους είναι εχθροί της εγκυμοσύνης. Ο οργανισμός θεωρεί ότι η αναπαραγωγή είναι δευτερεύων μηχανισμός επιβίωσης, συνεπώς μπαίνει σε 2η μοίρα αν νιώθει απειλή ότι σε ενδεχόμενη πείνα δε θα έχει λίπος. Επίσης, το σωματικό λίπος εκκρίνει όλες τις ορμόνες που είναι απαραίτητες για τη σωστή λειτουργία του αναπαραγωγικου, οπότε μειωμένα ποσοστά λίπους λόγω αυξημένου μυϊκου ιστού - μειωμένη γονιμότητα.  Ειχα ακριβώς πρόβλημα λόγω έντονης γυμναστικής και χαμηλού βάρους στο να έχω σταθερή περίοδο και σταμάτησα τη γυμναστική για να μείνω έγκυος. Δεν ήταν το επάγγελμα μου όμως οπότε ήταν πιο εύκολο. Εκτός των θεμάτων ωορρηξιας, η έντονη γυμναστική μπορεί να εμποδίζει την εμφύτευση.

3 χρόνια είναι πολλά. Έχετε συμβουλευτεί ειδικό γονιμότητας κι έχετε κάνει εξετάσεις; τέλος επειδή είμαι και διαιτολόγος να πω ότι δεν κάνουν όλες οι βιταμίνες και τα συμπληρώματα για εγκυμοσύνη. Είναι συγκεκριμένες που ενδείκνυνται και καλό είναι και σε σχέση με αυτό να ρωτήσεις το γιατρό σου όταν φτάσει η ώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Σου εύχομαι τα καλύτερα! Ελπίζω να έχεις θετικό τεστακι! 

Φαντάζομαι ότι θα σου έχουν πει ότι η πολλή γυμναστική και το χαμηλό ποσοστό σωματικού λίπους είναι εχθροί της εγκυμοσύνης. Ο οργανισμός θεωρεί ότι η αναπαραγωγή είναι δευτερεύων μηχανισμός επιβίωσης, συνεπώς μπαίνει σε 2η μοίρα αν νιώθει απειλή ότι σε ενδεχόμενη πείνα δε θα έχει λίπος. Επίσης, το σωματικό λίπος εκκρίνει όλες τις ορμόνες που είναι απαραίτητες για τη σωστή λειτουργία του αναπαραγωγικου, οπότε μειωμένα ποσοστά λίπους λόγω αυξημένου μυϊκου ιστού - μειωμένη γονιμότητα.  Ειχα ακριβώς πρόβλημα λόγω έντονης γυμναστικής και χαμηλού βάρους στο να έχω σταθερή περίοδο και σταμάτησα τη γυμναστική για να μείνω έγκυος. Δεν ήταν το επάγγελμα μου όμως οπότε ήταν πιο εύκολο. Εκτός των θεμάτων ωορρηξιας, η έντονη γυμναστική μπορεί να εμποδίζει την εμφύτευση.

3 χρόνια είναι πολλά. Έχετε συμβουλευτεί ειδικό γονιμότητας κι έχετε κάνει εξετάσεις; τέλος επειδή είμαι και διαιτολόγος να πω ότι δεν κάνουν όλες οι βιταμίνες και τα συμπληρώματα για εγκυμοσύνη. Είναι συγκεκριμένες που ενδείκνυνται και καλό είναι και σε σχέση με αυτό να ρωτήσεις το γιατρό σου όταν φτάσει η ώρα. 

Αγάπη μου καταλαβαίνω απολύτως τι εννοείς έχω μιλήσει και με διαιτολόγους έχω κάνει και ένα σωρό εξετάσεις και όμως είμαι υγιέστατη και δεν υπάρχει κανένα θέμα γονιμότητας, τώρα εδώ και ένα μήνα περίπου έχω χαλαρωση  πολύ με της προπονήσεις, έχω φτάσει από 50 kg που ήμουν τόσα πολλά χρόνια σε χρόνο δετε στα 56 με 57 κιλά ... Ας ελπίσουμε να έχω ένα θετικό τεστ να μπει η χαρά καη στο δικό μας σπίτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Σου εύχομαι τα καλύτερα! Ελπίζω να έχεις θετικό τεστακι! 

Φαντάζομαι ότι θα σου έχουν πει ότι η πολλή γυμναστική και το χαμηλό ποσοστό σωματικού λίπους είναι εχθροί της εγκυμοσύνης. Ο οργανισμός θεωρεί ότι η αναπαραγωγή είναι δευτερεύων μηχανισμός επιβίωσης, συνεπώς μπαίνει σε 2η μοίρα αν νιώθει απειλή ότι σε ενδεχόμενη πείνα δε θα έχει λίπος. Επίσης, το σωματικό λίπος εκκρίνει όλες τις ορμόνες που είναι απαραίτητες για τη σωστή λειτουργία του αναπαραγωγικου, οπότε μειωμένα ποσοστά λίπους λόγω αυξημένου μυϊκου ιστού - μειωμένη γονιμότητα.  Ειχα ακριβώς πρόβλημα λόγω έντονης γυμναστικής και χαμηλού βάρους στο να έχω σταθερή περίοδο και σταμάτησα τη γυμναστική για να μείνω έγκυος. Δεν ήταν το επάγγελμα μου όμως οπότε ήταν πιο εύκολο. Εκτός των θεμάτων ωορρηξιας, η έντονη γυμναστική μπορεί να εμποδίζει την εμφύτευση.

3 χρόνια είναι πολλά. Έχετε συμβουλευτεί ειδικό γονιμότητας κι έχετε κάνει εξετάσεις; τέλος επειδή είμαι και διαιτολόγος να πω ότι δεν κάνουν όλες οι βιταμίνες και τα συμπληρώματα για εγκυμοσύνη. Είναι συγκεκριμένες που ενδείκνυνται και καλό είναι και σε σχέση με αυτό να ρωτήσεις το γιατρό σου όταν φτάσει η ώρα. 

Και εγώ κάνω περσοναλ 3 φορες την εβδομάδα και τενις 1 φορά…λες να είναι παράγοντας για μη εμφύτευση; Ομως από την άλλη σκέφτομαι ότι έχω μια γνωστή μιυ γυμνάστρια που έμεινε από την πρώτη προσπάθεια…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Και εγώ κάνω περσοναλ 3 φορες την εβδομάδα και τενις 1 φορά…λες να είναι παράγοντας για μη εμφύτευση; Ομως από την άλλη σκέφτομαι ότι έχω μια γνωστή μιυ γυμνάστρια που έμεινε από την πρώτη προσπάθεια…

Έχει σημασία πόσο εξοικειωμένος είναι ο οργανισμός και γενικά η απλή γυμναστική κάνει καλό. Το 3 φορές περσοναλ και 1 τένις, αν το κάνεις σταθερά, μου φαίνεται μια χαρά, ειδικά αν δεν έχεις θέματα βάρους και λίπους. Στην εμφύτευση τώρα δεν ξέρω πόσο σκληρή γυμναστική κάνεις στο περσοναλ, αν κάνεις πολύ έντονα βαρη πχ. Αυτά που απαγορευονται στο 1ο τρίμηνο μπορούν να παίξουν ρόλο κυρίως που είναι βάρη, πολύ έντονα τρανταγματα όπως άλματα και κακές προσγειωσεις και σοβαρή κόπωση. Και γενικά η σύσταση είναι αν είσαι έγκυος στο 1ο τρίμηνο να μην ξεκινήσεις νέες έντονες δραστηριότητες με τις οποίες δεν είναι εξοικειωμένος ήδη ο οργανισμός και να μην προσπαθείς για καλύτερες επιδόσεις. 

Εγώ είμαι 48κιλα στα παχιά μου, 1.66, είχα λίπος κάτω του 15% που είναι το ασφαλές για τις γυναίκες κι έκανα 12ωρες χορό την εβδομάδα. Από την περίοδο μου και μόνο φαινόταν πότε δεν πάει καλά ο οργανισμός μου. Στις εντατικές μου φάσεις είχα περίοδο ανά 2 μήνες εκτός αν έπαιρνα αντισυλληπτικα. Το κατάλαβα με τις καραντίνες που αναγκαστικά δεν έκανα κι έφτιαξε η περίοδος και μετά ενδιάμεσα ξαναξεκίνησα και χάλασε. 

Αν κάνει κάποιος πρωταθλητισμο όμως σίγουρα μπορεί να παίξει ρόλο στη γονιμότητα και είναι διαφορετικό από το να κάνει κάποιος γυμναστική. Η υπερβολή δυστυχώς μπορεί να δυσκολέψει την κατάσταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...
στις On 2/12/2021 at 2:04 ΜΜ, ο/η Kleopatra.MB είπε:

Γεια σας κορίτσια , λοιπόν αποφάσισα και εγώ να γράψω την ιστορία μου (τον κατεβατό μου :D ). Κανονικά δεν έχω πολύ σταθερό κύκλο με 2-3 μέρες καθυστέρηση κάθε μήνα το οποίο είναι φυσιολογικό ... Αυτό τον μήνα έχω 7 μέρες καθυστέρηση με συμπτώματα κανονικού περιόδου "Πρησμένο στήθος , κόπωση , αλλαγές στην διάθεση μου "... Υπάρχει όμως ένα θεματάκι με τους πόνους στην κοιλιά λες και μου ξεριζώνουν τα έντερα ειδικά της πρωινές ώρες (το ξημέρωμα ) , εδώ και 6 μέρες κοιμάμαι  με μια θερμοφόρα αγκαλιά και με βοηθάει αρκετά ... Τώρα για το τεστ ,θα μου πείτε κάντο,τη περιμένεις ... και έχετε δίκιο, απλά προσπαθώ να το καθυστερήσω μπας και αδιαθετήσω, γιατί δεν θέλω να απογοητευτώ και πάλι και να είμαι ράκος από το αρνητικό αποτέλεσμα ... Εσείς είχατε ποτέ τέτοιους πόνους στην κοιλιά ; 
Ευχαριστώ για την υπομονή στο διάβασμα 😉

Καλησπέρα.... είμαι κ γ  στην 5η μέρα καθυστερησης... δεν έχω κάνει ακόμα τεστ γτ και εγώ φοβάμαι την απογοήτευση.. λέω άστο κ ο τι γίνει...έχω κάτι πονακια από την πρώτη μέρα που περίμενα κανονικά να αδιαθετησω... χθες κ σήμερα νιώθω λίγο πιο διαρκείς τους πόνους και έχω καφέ υγρά.... τι λέτε να ναι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Καλησπέρα.... είμαι κ γ  στην 5η μέρα καθυστερησης... δεν έχω κάνει ακόμα τεστ γτ και εγώ φοβάμαι την απογοήτευση.. λέω άστο κ ο τι γίνει...έχω κάτι πονακια από την πρώτη μέρα που περίμενα κανονικά να αδιαθετησω... χθες κ σήμερα νιώθω λίγο πιο διαρκείς τους πόνους και έχω καφέ υγρά.... τι λέτε να ναι??

Λέω να πας για μια χοριακη πρωί πρωί 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Christine_ είπε:

Λέω να πας για μια χοριακη πρωί πρωί 😁

Λες?? Έχω καφέ υγρά όμως.... και σήμερα σε σχέση με χθες είναι πιο έντονα... δλδ θυμίζουν προεορτια περιόδου...

Δεν θέλω να απογοητευτώ πάλι...φιλάκια προσπαθούμε από τον Αύγουστο....και σχεδόν κάθε μήνα θα κάνω χοριακη γιατί όλο κ κάποιο περίεργο συμπτωμα θ έχω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Λες?? Έχω καφέ υγρά όμως.... και σήμερα σε σχέση με χθες είναι πιο έντονα... δλδ θυμίζουν προεορτια περιόδου...

Δεν θέλω να απογοητευτώ πάλι...φιλάκια προσπαθούμε από τον Αύγουστο....και σχεδόν κάθε μήνα θα κάνω χοριακη γιατί όλο κ κάποιο περίεργο συμπτωμα θ έχω....

Στη πρώτη εγκυμοσύνη μου είχα καφέ υγρά και ροζ την ημέρα που περίμενα περίοδο και για 10 μέρες. Έμαθα ότι είμαι έγκυος στην 8η εβδομάδα!

Δε ξέρω αν είναι αιμορραγία εμφύτευσης στα σίγουρα , εμένα ήταν σταγόνες περισσότερο το οποίο συνέχιζε και συνέχιζε.  

Καταλαβαίνω ότι υπάρχει άγχος και δε θέλεις να απογοητευτεις απλά έτσι θα ξέρεις κατευθείαν αν είσαι η όχι . 

Παίρνεις κάποιο συμπλήρωμα διατροφής; Κάτι με φολικό οξύ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Στη πρώτη εγκυμοσύνη μου είχα καφέ υγρά και ροζ την ημέρα που περίμενα περίοδο και για 10 μέρες. Έμαθα ότι είμαι έγκυος στην 8η εβδομάδα!

Δε ξέρω αν είναι αιμορραγία εμφύτευσης στα σίγουρα , εμένα ήταν σταγόνες περισσότερο το οποίο συνέχιζε και συνέχιζε.  

Καταλαβαίνω ότι υπάρχει άγχος και δε θέλεις να απογοητευτεις απλά έτσι θα ξέρεις κατευθείαν αν είσαι η όχι . 

Παίρνεις κάποιο συμπλήρωμα διατροφής; Κάτι με φολικό οξύ; 

Εμένα είναι καφέ υγρά.... τ οποία όμως δν γεμίζουν ούτε μια σερβιέτα...

Αιμα εμφυτευσης νόμιζα ότι είχα σε μια προηγούμενη περίοδο...ταίριαζαν απόλυτα η ημερομηνίες για εμφυτευση μιας κ ήταν η πρώτη φορά στη ζωη μου που έβλεπα αιμα στη μέση τ κύκλου...ήταν η φορά που τ είχα πιστέψει πολύ και μετά φυσικά ήρθε η απογοητευση....

Από συμπλήρωμα διατροφής έπαιρνα από πέρυσι φιλικό οξύ στη Χάγη και στη φέξη.... τ έκανα πιο εντατικά από τον Αύγουστο που βάλαμε μπροστά για παιδί.... τώρα ξεκίνησα να παίρνω κάτι βιταμινες π έχουν d3 και c... και τ φιλικό οξύ....αλλά όχι κάθε μέρα....πχ έχω ν τ παρω καμία βδομάδα  τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Εμένα είναι καφέ υγρά.... τ οποία όμως δν γεμίζουν ούτε μια σερβιέτα...

Αιμα εμφυτευσης νόμιζα ότι είχα σε μια προηγούμενη περίοδο...ταίριαζαν απόλυτα η ημερομηνίες για εμφυτευση μιας κ ήταν η πρώτη φορά στη ζωη μου που έβλεπα αιμα στη μέση τ κύκλου...ήταν η φορά που τ είχα πιστέψει πολύ και μετά φυσικά ήρθε η απογοητευση....

Από συμπλήρωμα διατροφής έπαιρνα από πέρυσι φιλικό οξύ στη Χάγη και στη φέξη.... τ έκανα πιο εντατικά από τον Αύγουστο που βάλαμε μπροστά για παιδί.... τώρα ξεκίνησα να παίρνω κάτι βιταμινες π έχουν d3 και c... και τ φιλικό οξύ....αλλά όχι κάθε μέρα....πχ έχω ν τ παρω καμία βδομάδα  τωρα

Oταν λες ροζ υγρά? Ροζ και καφέ βλενες η σταγόνες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Εμένα είναι καφέ υγρά.... τ οποία όμως δν γεμίζουν ούτε μια σερβιέτα...

Αιμα εμφυτευσης νόμιζα ότι είχα σε μια προηγούμενη περίοδο...ταίριαζαν απόλυτα η ημερομηνίες για εμφυτευση μιας κ ήταν η πρώτη φορά στη ζωη μου που έβλεπα αιμα στη μέση τ κύκλου...ήταν η φορά που τ είχα πιστέψει πολύ και μετά φυσικά ήρθε η απογοητευση....

Από συμπλήρωμα διατροφής έπαιρνα από πέρυσι φιλικό οξύ στη Χάγη και στη φέξη.... τ έκανα πιο εντατικά από τον Αύγουστο που βάλαμε μπροστά για παιδί.... τώρα ξεκίνησα να παίρνω κάτι βιταμινες π έχουν d3 και c... και τ φιλικό οξύ....αλλά όχι κάθε μέρα....πχ έχω ν τ παρω καμία βδομάδα  τωρα

Το φολικό οξύ βοηθάει στη σύλληψη γι'αυτό σε ρώτησα. 

Εγώ που είχα αίμα εμφύτευσης είχα σταγόνες οι οποίες όταν φορούσα σερβιετα παίζει και να την έβγαζα καθαρή , μετά να λερωνα το εσώρουχο και μετά πάλι το ίδιο. Κι όλα αυτά ήταν την ημέρα που περίμενα να αδιαθετισω και μετά .  Όχι στο μέσω του κύκλου. 

Πάντως έχεις 5 μέρες καθυστέρησης και σίγουρα θα φανεί αν είσαι . 

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είσαι εγκυουλα και να έχεις μια υπέροχη και τελειωμηνη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kate1992 είπε:

Oταν λες ροζ υγρά? Ροζ και καφέ βλενες η σταγόνες??

Σταγόνες θυμάμαι καφέ στο εσώρουχο συνέχεια και από βλέννα ήταν υποροζ, σαν να είναι ανακατεμένη με αίμα ένα πράγμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Σταγόνες θυμάμαι καφέ στο εσώρουχο συνέχεια και από βλέννα ήταν υποροζ, σαν να είναι ανακατεμένη με αίμα ένα πράγμα. 

Σταγόνες εγώ όχι.... καφέ στην σερβιέτα και καμιά φορά αίμα με βλενα ανακαταμενη όπως είπες κ εσύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Σταγόνες εγώ όχι.... καφέ στην σερβιέτα και καμιά φορά αίμα με βλενα ανακαταμενη όπως είπες κ εσύ...

Καλημέρα! Πήγες για χοριακη; 

Πόση ποσότητα έχουν οι σταγόνες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/12/2021 at 9:46 ΠΜ, ο/η Christine_ είπε:

Καλημέρα! Πήγες για χοριακη; 

Πόση ποσότητα έχουν οι σταγόνες; 

Καλησπέρα...δν έκανα χοριακη διότι μ ήρθε περίοδος....βέβαια δν πόνεσε καθόλου που εγώ όταν έχω περίοδο πονάω αφόρητα πολύ,σε σημείο λιποθυμίας και με πιάνει μόνο το υπόθετο βολταρεν....αυτή τη φορά δν πόνεσα καθόλου και αίμα είχα μόνο 2 μέρες...τωρα έχω πάλι καφέ.... χθες ένιωθα πόνο από τη δεξιά μεριά της κοιλιάς όπως όταν έχεις ωορρηξια...

Δεν ξέρω τι γίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Καλησπέρα...δν έκανα χοριακη διότι μ ήρθε περίοδος....βέβαια δν πόνεσε καθόλου που εγώ όταν έχω περίοδο πονάω αφόρητα πολύ,σε σημείο λιποθυμίας και με πιάνει μόνο το υπόθετο βολταρεν....αυτή τη φορά δν πόνεσα καθόλου και αίμα είχα μόνο 2 μέρες...τωρα έχω πάλι καφέ.... χθες ένιωθα πόνο από τη δεξιά μεριά της κοιλιάς όπως όταν έχεις ωορρηξια...

Δεν ξέρω τι γίνεται 

Μήπως καλύτερα είναι να μιλήσεις με τον γιατρό σου ; 

Δε νομίζω να είναι κάτι σοβαρό αλλά δεν έχω και ιδέα το τι μπορεί να είναι ..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Μήπως καλύτερα είναι να μιλήσεις με τον γιατρό σου ; 

Δε νομίζω να είναι κάτι σοβαρό αλλά δεν έχω και ιδέα το τι

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Μήπως καλύτερα είναι να μιλήσεις με τον γιατρό σου ; 

Δε νομίζω να είναι κάτι σοβαρό αλλά δεν έχω και ιδέα το τι μπορεί να είναι ..

 

Αρχές τ μηνα πήγα στο γιατρό για το καθιερωμένο γενικό τσεκ απ....δν είχα απολύτως τίποτα... μάλιστα μ είπε κάτι για τριφασικο ενδομητριο...δν έχω ιδέα τ σημαίνει αυτο

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

 

Ούτε εγώ ξέρω τι σημαίνει αυτό αλλά τώρα απ' ότι λες κάτι είναι τελείως διαφορετικό από το αναμενόμενο, οπότε μήπως να του κάνεις ένα τηλέφωνο να τον ρωτήσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Καλησπέρα...δν έκανα χοριακη διότι μ ήρθε περίοδος....βέβαια δν πόνεσε καθόλου που εγώ όταν έχω περίοδο πονάω αφόρητα πολύ,σε σημείο λιποθυμίας και με πιάνει μόνο το υπόθετο βολταρεν....αυτή τη φορά δν πόνεσα καθόλου και αίμα είχα μόνο 2 μέρες...τωρα έχω πάλι καφέ.... χθες ένιωθα πόνο από τη δεξιά μεριά της κοιλιάς όπως όταν έχεις ωορρηξια...

Δεν ξέρω τι γίνεται 

Καλημέρα κορίτσι μου πόσες μέρες κρατάει συνήθως η περίοδος σου;; Μήπως να έκανες μια χοριακη;; σκέφτομαι μήπως ήταν ψευδοπεριοδος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου πόσες μέρες κρατάει συνήθως η περίοδος σου;; Μήπως να έκανες μια χοριακη;; σκέφτομαι μήπως ήταν ψευδοπεριοδος

Το αίμα 5 με 6 μέρες...τα καφέ μπορεί και 8 με 10

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...