Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

ποσο χρυσοχερα εισαι!!! φτου σου!!!! Να περασετε ομορφα οτι και να κανετε!!!!

Ευχομαι το 2022 να φερει το μωρακι σας!!!! και πάνω απ ολα υγεια σε ολους!!!!! ❤️❤️

Σε ευχαριστώ πολύ ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Γεια σου γλυκούλα μου ! Δεν έχω μπει καθόλου είναι η αλήθεια! Τώρα πάμε στο γιατρό είμαστε στο δρόμο πάμε για το πρώτο υπέρηχο 🧡 θέλω τόσο πολύ να τα δούμε !!

Σου στέλνω θετική ενέργεια.. σου εύχομαι να είναι όλα τέλεια ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Σου στέλνω θετική ενέργεια.. σου εύχομαι να είναι όλα τέλεια ❤

Ευχαριστώ πάρα πολύ !

Δεν ξέρω κορίτσια μου , δεν ρωτάω τίποτα από το τηλέφωνο κάνω απλά ότι μου λέει ! Κ είμαι πιο ήρεμη έτσι ! ☺️

Σε μισή ώρα θα πάω και θα σας πω τα νεα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ !

Δεν ξέρω κορίτσια μου , δεν ρωτάω τίποτα από το τηλέφωνο κάνω απλά ότι μου λέει ! Κ είμαι πιο ήρεμη έτσι ! ☺️

Σε μισή ώρα θα πάω και θα σας πω τα νεα ❤️

Ακούσαμε καρδούλες και στα δύο ❤️🧡 μόλις μου έκαναν τον υπέρηχο κ περιμένω να μιλήσω με τον γιατρό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Ακούσαμε καρδούλες και στα δύο ❤️🧡 μόλις μου έκαναν τον υπέρηχο κ περιμένω να μιλήσω με τον γιατρό!!

Κορίτσι μου τι όμορφα νέα! Συγχαρητήρια! Σου εύχομαι μια όμορφη εγκυμοσύνη κ σε λίγο καιρό θα είστε 4! Το 21 θα κλείσει με τον ομορφότερο τρόπο 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Ακούσαμε καρδούλες και στα δύο ❤️🧡 μόλις μου έκαναν τον υπέρηχο κ περιμένω να μιλήσω με τον γιατρό!!

Φανταστικα νεα!!!!!!!!!!!! 🤰🤰🤰🤰👶👶💓💓 🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎈🎈

Να πανε ολα τελεια στην εγκυμοσυνη σου Μιμη μου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μια όμορφη μέρα εύχομαι σε ολες μας! Πέμπτη σήμερα πάει η εβδομάδα πάει και ο χρόνος σιγά σιγά... 

Εγώ κορίτσια μου τα φάρμακα απο το φαρμακείο τα βρήκα με καθυστέρηση μιας μέρας,  αύριο θα πάω να τα πάρω,  τα φάρμακα απο τον εοπυ μου είπε σε 20 μέρες θα τα έχω.. οπότε κορίτσια είμαι οριακά για να ξεκινήσω τον επόμενο μήνα 😣

Ρώτησες σε άλλα φαρμακεία; Κάποια τα βρίσκουν πολύ άμεσα. Αθήνα βρίσκεσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Ακούσαμε καρδούλες και στα δύο ❤️🧡 μόλις μου έκαναν τον υπέρηχο κ περιμένω να μιλήσω με τον γιατρό!!

Μα τι όμορφα νέα! Με το καλό να υποδεχθείτε τα μωράκια σας ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραία νέα @Mimi26!!! Διπλή ευτυχία ❤ Χαίρομαι πάρα πολύ που πάνε όλα τέλεια!!!! Εύχομαι να είναι όλη η εγκυμοσύνη σου όμορφη κ να πάρεις δύο αφράτα κ υγιή μωράκια αγκαλιά! Να προσέχεις τον εαυτό σου κ τις καρδούλες που μεγαλώνουν μέσα σου! ❣❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Ακούσαμε καρδούλες και στα δύο ❤️🧡 μόλις μου έκαναν τον υπέρηχο κ περιμένω να μιλήσω με τον γιατρό!!

Συγχαρητήρια κοπέλα μου! Όλα από δω και πέρα όμορφα και χαρούμενα με δύο υπέροχα μωράκια! 💕 👶👶💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Συγχαρητήρια κοπέλα μου! Όλα από δω και πέρα όμορφα και χαρούμενα με δύο υπέροχα μωράκια! 💕 👶👶💕

Κοριτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες!!! 

Ακόμη δεν μπορώ να το πιστέψω!!!

Θα πάω σε δύο βδομάδες πάλι να με δει !

Μου έδωσε οδηγίες σχετικά με την εγκυμοσύνη τι να τρώω τι να κάνω κλπ  κ να μην βγαίνω από το σπίτι γιατί έχει άπειρα κρούσματα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Έχω επαναληπτική χοριακη αύριο να δούμε αν διπλασιάζεται σωστά. Εμένα τα συμπτώματα μου είναι κυρίως πρήξιμο (είμαι ένα στρογγυλό μπαλόνι - άνετα με περνάς για 5 μηνών) και έχω πονάκια χαμηλά κυρίως τα ξημερώματα. Το στήθος πονάει όπως στην περίοδο και θέλω να κοιμάμαι τη μισή μέρα. 
 

κυστικη ίνωση είχα κάνει στο μεγάλο ποσοστό στον προγεννητικό μαζί με καρυοτυπο ζεύγους και 3-4 άλλες 

Δε νομίζω πως μου έχει μείνει άλλη εξέταση να κάνω… ελπίζω δηλαδή  😂 

Λοιπόν πήρα τηλέφωνο στο μικροβιολογικό για την κυστική ίνωση. Θυμάσαι τι ποσοστό είχατε κάνει? Στο χαρτί ο γιατρός γράφει από 75 κι άνω. Να κάνω το πλήρες πακέτο με 99.7%? 

Εδώ στη Λαρισα οι τιμές για το πλήρες είναι από 160-200. Πήρα και στο νοσοκομείο Αγ Σοφία στην Αθήνα, μπορούμε να τα στείλουμε κι εκεί με κούριερ και η τιμή είναι 280 (ίσως αφαιρούνται τα 50 που δικαιολογεί ο εοππυ).

Κορίτσια κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη! Γιατί μας είναι όλα πρωτόγνωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κοριτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες!!! 

Ακόμη δεν μπορώ να το πιστέψω!!!

Θα πάω σε δύο βδομάδες πάλι να με δει !

Μου έδωσε οδηγίες σχετικά με την εγκυμοσύνη τι να τρώω τι να κάνω κλπ  κ να μην βγαίνω από το σπίτι γιατί έχει άπειρα κρούσματα....

Ωωωω με το καλό!!!! Να πανε ολα υπέροχα! Απόλαυσε το ταξίδι σου ! Με το καλό τα μωράκια σας! Ετοιμάσου για πολυ κλωτσιδι😅🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Ρώτησες σε άλλα φαρμακεία; Κάποια τα βρίσκουν πολύ άμεσα. Αθήνα βρίσκεσαι;

Οχι κορίτσι μου, είμαι 500 χλμ απο Αθήνα,  μου είπαν απο Αθήνα θα τα παραγγείλουν και λόγο γιορτών θα αργήσουν 😣😣😣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Mary.Ger είπε:

Λοιπόν πήρα τηλέφωνο στο μικροβιολογικό για την κυστική ίνωση. Θυμάσαι τι ποσοστό είχατε κάνει? Στο χαρτί ο γιατρός γράφει από 75 κι άνω. Να κάνω το πλήρες πακέτο με 99.7%? 

Εδώ στη Λαρισα οι τιμές για το πλήρες είναι από 160-200. Πήρα και στο νοσοκομείο Αγ Σοφία στην Αθήνα, μπορούμε να τα στείλουμε κι εκεί με κούριερ και η τιμή είναι 280 (ίσως αφαιρούνται τα 50 που δικαιολογεί ο εοππυ).

Κορίτσια κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη! Γιατί μας είναι όλα πρωτόγνωρα.

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mary.Ger είπε:

Λοιπόν πήρα τηλέφωνο στο μικροβιολογικό για την κυστική ίνωση. Θυμάσαι τι ποσοστό είχατε κάνει? Στο χαρτί ο γιατρός γράφει από 75 κι άνω. Να κάνω το πλήρες πακέτο με 99.7%? 

Εδώ στη Λαρισα οι τιμές για το πλήρες είναι από 160-200. Πήρα και στο νοσοκομείο Αγ Σοφία στην Αθήνα, μπορούμε να τα στείλουμε κι εκεί με κούριερ και η τιμή είναι 280 (ίσως αφαιρούνται τα 50 που δικαιολογεί ο εοππυ).

Κορίτσια κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη! Γιατί μας είναι όλα πρωτόγνωρα.

Κιστικη ινωση έχω κάνει και απο οτι θυμάμαι είναι δωρεάν και γράφεται η εξέταση,  θα δω ακριβώς σε λίγο και θα σου στείλω την εξέταση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mary.Ger είπε:

Λοιπόν πήρα τηλέφωνο στο μικροβιολογικό για την κυστική ίνωση. Θυμάσαι τι ποσοστό είχατε κάνει? Στο χαρτί ο γιατρός γράφει από 75 κι άνω. Να κάνω το πλήρες πακέτο με 99.7%? 

Εδώ στη Λαρισα οι τιμές για το πλήρες είναι από 160-200. Πήρα και στο νοσοκομείο Αγ Σοφία στην Αθήνα, μπορούμε να τα στείλουμε κι εκεί με κούριερ και η τιμή είναι 280 (ίσως αφαιρούνται τα 50 που δικαιολογεί ο εοππυ).

Κορίτσια κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη! Γιατί μας είναι όλα πρωτόγνωρα.

Εγώ είχα κάνει την εξέταση για την κυστικη ίνωση στο 99.7% στο κέντρο γενετικης του ΕΚΠΑ στο Αγία Σοφία. Για όλο το πακέτο (καρυοτυπο ζεύγους, κυστικη ίνωση, Αιμοσφαιρινοπάθειες, Νωτιαία Μυϊκή ατροφία, Σύνδρομο Ευθραύστου Χ, θρομβοφιλία και κάτι άλλο που δεν θυμάμαι  είχαμε δώσει σύνολο 620 € 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Εγώ είχα κάνει την εξέταση για την κυστικη ίνωση στο 99.7% στο κέντρο γενετικης του ΕΚΠΑ στο Αγία Σοφία. Για όλο το πακέτο (καρυοτυπο ζεύγους, κυστικη ίνωση, Αιμοσφαιρινοπάθειες, Νωτιαία Μυϊκή ατροφία, Σύνδρομο Ευθραύστου Χ, θρομβοφιλία και κάτι άλλο που δεν θυμάμαι  είχαμε δώσει σύνολο 620 € 

Κι εγώ με αυτό μίλησα. Μου δώσανε το τηλέφωνο από το πανεπιστημιακό της Λαρισας κ μου είπανε ότι μόνο στο χωρεμειο στο Αγ.Σοφιας κάνουν 100% των μεταλλάξεων.

Πολύ εξυπηρετική η κυρία στο νοσοκομείο, μου είπε να στείλω δείγματα με κούριερ κι όλη τη διαδικασία. Το πρόβλημα είναι μετά όταν πήγα στον γιατρό μου είπε η γραμματέας γιατί να τα στέλνετε Αθήνα αφού κάνουν και ιδιωτικά εργαστήρια στη Λαρισα με υψηλό ποσοστό 99%. Κι από εκείνη την ώρα μπερδεύτηκα....θα τα κάνουν σωστά? Και γιατί αφού είναι το ίδιο πράγμα στα ιδιωτικά είναι πιο φθηνά από το Αγ. Σοφία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

 

Κιστικη ινωση έχω κάνει και απο οτι θυμάμαι είναι δωρεάν και γράφεται η εξέταση,  θα δω ακριβώς σε λίγο και θα σου στείλω την εξέταση 

Μου δώσανε συνταγή για να την κάνω μέσω εοππυ αλλά καλύπτει μόνο κάποιες μεταλλάξεις (περίπου το 50%) αλλα ο γιατρός θέλει από 75% κι άνω και των δύο συζύγων. Άρα σίγουρα τα υπόλοιπα θα τα πληρώσουμε, το θέμα είναι που είναι πιο αξιόπιστα να την κάνουμε.

Κατερίνα τα φάρμακα μπορείς να τα πάρεις μόνο από το φαρμακείο του εοππυ της πόλης που βγήκε η απόφαση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mary.Ger είπε:

Κι εγώ με αυτό μίλησα. Μου δώσανε το τηλέφωνο από το πανεπιστημιακό της Λαρισας κ μου είπανε ότι μόνο στο χωρεμειο στο Αγ.Σοφιας κάνουν 100% των μεταλλάξεων.

Πολύ εξυπηρετική η κυρία στο νοσοκομείο, μου είπε να στείλω δείγματα με κούριερ κι όλη τη διαδικασία. Το πρόβλημα είναι μετά όταν πήγα στον γιατρό μου είπε η γραμματέας γιατί να τα στέλνετε Αθήνα αφού κάνουν και ιδιωτικά εργαστήρια στη Λαρισα με υψηλό ποσοστό 99%. Κι από εκείνη την ώρα μπερδεύτηκα....θα τα κάνουν σωστά? Και γιατί αφού είναι το ίδιο πράγμα στα ιδιωτικά είναι πιο φθηνά από το Αγ. Σοφία....

Τι να σου πω.,, ο γιατρός μου μας είχε πει να μην πάμε σε κανένα ιδιωτικό - μας είχε προτείνει να πάμε εκεί και αυτό κάναμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Mary.Ger είπε:

Μου δώσανε συνταγή για να την κάνω μέσω εοππυ αλλά καλύπτει μόνο κάποιες μεταλλάξεις (περίπου το 50%) αλλα ο γιατρός θέλει από 75% κι άνω και των δύο συζύγων. Άρα σίγουρα τα υπόλοιπα θα τα πληρώσουμε, το θέμα είναι που είναι πιο αξιόπιστα να την κάνουμε.

Κατερίνα τα φάρμακα μπορείς να τα πάρεις μόνο από το φαρμακείο του εοππυ της πόλης που βγήκε η απόφαση? 

Εγω έκανα αυτές τις μεταλλάξεις που ούτε ξέρω τι ειναι η καθε μία, δεν μου ζήτησε Προς το παρόν παραπάνω... δλδ πόσες είναι οι μεταλλάξεις? Εγω έκανα τις 4 και δόξα το θεό όλα καλά! Και για αυτές δεν πλήρωσα τπτ! 

 δεν υπάρχει περιορισμός ώστε να προμηθευτείς τα φάρμακα απο την πολη που πέρασες επιτροπή, εγώ πέρασα Θεσσαλονίκη,  αλλα τα φάρμακα τα παράγγειλα απο την πόλη μου, ίσως αν έπαιρνα τηλ σε φαρμακείο Του εοπυ Θεσσαλονίκης να υπήρχε διαθεσιμότητα, αλλά Παρολου που δεν το σκέφτηκα,  δεν ηταν εφικτό γιατί θα έπρεπε να πάρω άδεια απο τη δουλειά,  με νύχια και με δόντια κρατάω τις μερες μου, ώστε να τις πάρω για την παρακολούθηση στην διέγερση... ελπίζω να είναι τέλος Ιανουαρίου!!!

20211230_220929.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τελευταία μέρα του χρόνου σήμερα ας ελπίσουμε ότι το 2022 θα είναι πιο τυχερό!!!

ΥΓ:Περιμένω το καινούργιο θέματακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσιαααααααααα! Τελευταια μερα του χορνου! Παω να αγορασω δωρακια και ναδω φιλους! Φιλια σε ολες🥰💗🎅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια της παρέας!!!! Ευχομαι να περασετε ομορφα σημερα οτι και να κανετε!!! Ο ερχομός της νέας χρονιάς να μας γεμίσει με αισιοδοξία, ελπίδα, όνειρα και πολυ θετική ενέργεια!!!!

Τα καλύτερα έρχονται!!!! Αρκεί να έχουμε Υγεία!!!

Εύχομαι ό,τι καλύτερο σε όλες!!!!❤️💗❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Τελευταία μέρα του χρόνου σήμερα! Σε άλλους αφήνει κάποια πίκρα, σε άλλους ευγνωμοσύνη.... Όπως κ αν φεύγει εύχομαι ο επόμενος να είναι γεμάτος τύχη κ να πραγματοποιήσει κάθε όνειρο κ επιθυμία!!! Να είστε όλες καλά κ να περάσετε πολύ όμορφα ❤ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Τελευταία μέρα του χρόνου σήμερα! Σε άλλους αφήνει κάποια πίκρα, σε άλλους ευγνωμοσύνη.... Όπως κ αν φεύγει εύχομαι ο επόμενος να είναι γεμάτος τύχη κ να πραγματοποιήσει κάθε όνειρο κ επιθυμία!!! Να είστε όλες καλά κ να περάσετε πολύ όμορφα ❤ 

Η αλήθεια είναι οτι φανταζομουν αλλιως τη φετικη Πρωτοχρονιά.. με μωρακι στην αγκαλια ή φουσκωμένη κοιλίτσα..

Ας εχουμε την υγεια μας και καποια στιγμη θα ρθει το μωρακι σε ολες!!!

Να χαιρεσαι την οικογενεια σου @Froufro μου και με το καλο να ερθει η μπεμπα σας!!!!❤️🎀🎈🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...