Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!!!!! Τεταρτη σημερα!! αρχιζει η ζυγαρια να γερνει προς το τελος της εβδομαδας και το τελος τηε χρονιας!!!! 

Τελευταια Τεταρτη του 2021!!! κοιταξτε να περασετε ομορφα οτι και να κανετε!!! γεμιστε την ψυχη σας με αισιοδοξια και θετικη σκεψη για το νεο ετος!!! Τα ονειρα ειναι δωρεαν και ειναι δικα μας!!!!!❤️❤️❤️

Ονειρευτειτε ελευθερα!!!!!!!😉

Εμας απο το πουθενα ενας μεγαλος στοχος εγινε πραξη χθες!!! κλεισαμε σπιτι!!!! απο το πουθενα.... μεναμε σ ενα τελειο σπιτακι αλλα μικρο... 50 τμ (με ενα υπνοδωματιο φσκ).. και βρηκαμε μια τελεια σπιταρωνα με τζακαρα, φυσικο αέριο, παρκινγκ και φυσικά 2ο υ/δ!!!!!!😁😁😁😁 Ευχομαι το 2022 να μας το γεμισει το κενο δωματιο με ενα γερο μωρακι!!!!!!🙏🙏🤰❤️❤️❤️

Μεσα στο Ιανουαριο μετακομιζουμεεεεεεεεεεε!!!!!!!!

Υ.Γ. η κοπελα που μας το εδειξε (αδερφη του ιδιοκτητη) μας ειπε "οποιος μενει σε αυτη την πολυκατοικια κανει παιδι!!!! σας το λεω απο τωρα! αν δε θελετε παιδι, να μην ερθετε να μεινετε!!!" 😆😆😆😆 απλα ΘΕΑ!!!!!!!!

Το πρώτο σου όνειρο έγινε πραγματικότητα.. σου εύχομαι το 22 να γίνει και το μεγάλο σου όνειρο πραγματικότητα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Το πρώτο σου όνειρο έγινε πραγματικότητα.. σου εύχομαι το 22 να γίνει και το μεγάλο σου όνειρο πραγματικότητα 

αχ μακαριιιιιι!!!!!!! 🙏🙏🙏🙏❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!!!!! Τεταρτη σημερα!! αρχιζει η ζυγαρια να γερνει προς το τελος της εβδομαδας και το τελος τηε χρονιας!!!! 

Τελευταια Τεταρτη του 2021!!! κοιταξτε να περασετε ομορφα οτι και να κανετε!!! γεμιστε την ψυχη σας με αισιοδοξια και θετικη σκεψη για το νεο ετος!!! Τα ονειρα ειναι δωρεαν και ειναι δικα μας!!!!!❤️❤️❤️

Ονειρευτειτε ελευθερα!!!!!!!😉

Εμας απο το πουθενα ενας μεγαλος στοχος εγινε πραξη χθες!!! κλεισαμε σπιτι!!!! απο το πουθενα.... μεναμε σ ενα τελειο σπιτακι αλλα μικρο... 50 τμ (με ενα υπνοδωματιο φσκ).. και βρηκαμε μια τελεια σπιταρωνα με τζακαρα, φυσικο αέριο, παρκινγκ και φυσικά 2ο υ/δ!!!!!!😁😁😁😁 Ευχομαι το 2022 να μας το γεμισει το κενο δωματιο με ενα γερο μωρακι!!!!!!🙏🙏🤰❤️❤️❤️

Μεσα στο Ιανουαριο μετακομιζουμεεεεεεεεεεε!!!!!!!!

Υ.Γ. η κοπελα που μας το εδειξε (αδερφη του ιδιοκτητη) μας ειπε "οποιος μενει σε αυτη την πολυκατοικια κανει παιδι!!!! σας το λεω απο τωρα! αν δε θελετε παιδι, να μην ερθετε να μεινετε!!!" 😆😆😆😆 απλα ΘΕΑ!!!!!!!!

Μπράβο βρε κορίτσι μου, τέλεια νέα! Εύχομαι το 2 υπνοδωμάτιο να γεμίσει απο παιδικές Φωνούλες, στο εύχομαι μεσα απο την καρδιά μου, το 22 να σου φέρει το ωραιότερο δώρο της ζωής σου!!!! ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι μου, τέλεια νέα! Εύχομαι το 2 υπνοδωμάτιο να γεμίσει απο παιδικές Φωνούλες, στο εύχομαι μεσα απο την καρδιά μου, το 22 να σου φέρει το ωραιότερο δώρο της ζωής σου!!!! ❤❤❤

Ευχαριστω κοριτσι μου!!!! Μακαρι για ολες μας!!!! 🙏🙏🙏❤️❤️❤️❤️❤️🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Έπλυνα προχθές τα ρούχα του αντρούλη μου που είναι κλειστά στις ντουλάπες τόσο καιρό κ σήμερα τα διπλώνω κ τα κρεμάω στη θέση τους... χθες έπλυνα κ της μικρούλας μου! Το μπαλκόνι είχε μετατραπεί σε 50 αποχωρήσεις του ροζ!!!! 😄 οπότε κ αυτά θα σιδερωθούν αύριο- μεθαύριο να μπουν στα ντουλάπια κ είμαι έτοιμη! 

Στο γιατρό πήγα εδώ πριν 6 μέρες, θα πάω άλλη μια Αθήνα τις πρώτες μέρες του χρόνου κ μάλλον άλλη μια εδώ για να είμαι ήσυχη.... μετά θα ανέβω κατευθείαν για την γέννα

Κορίτσι μου συγνώμη αλλά είσαι του γιατρού κανονικά.. Σιγά να μην έβγαζα εγώ τα πλυμένα ρούχα από την ντουλάπα να τα ξανά πλύνω... Ούτε να με πληρωσουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσι μου συγνώμη αλλά είσαι του γιατρού κανονικά.. Σιγά να μην έβγαζα εγώ τα πλυμένα ρούχα από την ντουλάπα να τα ξανά πλύνω... Ούτε να με πληρωσουν

😆😆😆😆 Ρε συ όταν έφυγε ο άνθρωπος ήταν με κοντομάνικα.... οπότε αυτά έχει να τα βάλει κοντά έναν χρόνο! Εεεε όσο να πεις μυρίζουν κάπως από την κλεισούρα. Εγώ δεν θα ήθελα να τα φορέσω έτσι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα, χτες το μεσημέρι έκανα τον υπέρηχο όλα καλά και μου είπε ο γιατρός κάνε σήμερα άλλη μια χοριακη για το τυπικό και μια προγεστερόνη. Πήγα κι εγώ το απογευματάκι κι έδωσα άλλη μια φορά αίμα. Μια χαρά η χοριακη, η προγεστερόνη με απασχολεί που ήταν 180.

Θυμάται μήπως κάποια κοπέλα πόσο prg είχε μόλις εμεινε έγκυος? Μήπως έκανα βλακεία που πήγα απόγευμα είχα  κάνει και prolutex το μεσημέρι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια της παρεας!!!!❤️❤️❤️❤️

Να εχετε μια ομορφη και δημιουργικη μερα!!!

Εμενα δυστυχως εμφανιστηκαν τα πρωτα καφε της περιοδου οποτε Δευτερα θα ερθει η ακατανομαστη.. ελπιζω το νεο σπιτι να μας φερει γουρι και να ερθει το μωρακι που τοσο θελουμε!!! 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Mary.Ger είπε:

Κορίτσια καλημέρα, χτες το μεσημέρι έκανα τον υπέρηχο όλα καλά και μου είπε ο γιατρός κάνε σήμερα άλλη μια χοριακη για το τυπικό και μια προγεστερόνη. Πήγα κι εγώ το απογευματάκι κι έδωσα άλλη μια φορά αίμα. Μια χαρά η χοριακη, η προγεστερόνη με απασχολεί που ήταν 180.

Θυμάται μήπως κάποια κοπέλα πόσο prg είχε μόλις εμεινε έγκυος? Μήπως έκανα βλακεία που πήγα απόγευμα είχα  κάνει και prolutex το μεσημέρι...

κοριτσι μου μακαρι να μπορουσα να βοηθησω αλλα δεν εχω μεινει ποτε εγκυος... ο γιατρος σου ποσο την περιμενε την προγεστερονη;

Να εχεις μια ομορφη μερα!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Mary.Ger είπε:

Κορίτσια καλημέρα, χτες το μεσημέρι έκανα τον υπέρηχο όλα καλά και μου είπε ο γιατρός κάνε σήμερα άλλη μια χοριακη για το τυπικό και μια προγεστερόνη. Πήγα κι εγώ το απογευματάκι κι έδωσα άλλη μια φορά αίμα. Μια χαρά η χοριακη, η προγεστερόνη με απασχολεί που ήταν 180.

Θυμάται μήπως κάποια κοπέλα πόσο prg είχε μόλις εμεινε έγκυος? Μήπως έκανα βλακεία που πήγα απόγευμα είχα  κάνει και prolutex το μεσημέρι...

Καλημέρα! στο πρώτο τρίμηνο η προγεστερονη πρέπει να είναι μεταξύ 35.62 to 286.20 nmol/L

Αλλά με τόση προγεστερονη που λαμβάνουμε μετά την εξωσωματική φαντάζομαι πως είναι λογικό να δείχνει μεγάλα νούμερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου μακαρι να μπορουσα να βοηθησω αλλα δεν εχω μεινει ποτε εγκυος... ο γιατρος σου ποσο την περιμενε την προγεστερονη;

Να εχεις μια ομορφη μερα!❤️

Έλα ντε! Ούτε που ρώτησα! Θα πάω σε λίγο για να μου γράψουν προγεννητικό έλεγχο, κυστική ίνωση και καρυότυπο οπότε θα τον ρωτήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Καλημέρα! στο πρώτο τρίμηνο η προγεστερονη πρέπει να είναι μεταξύ 35.62 to 286.20 nmol/L

Αλλά με τόση προγεστερονη που λαμβάνουμε μετά την εξωσωματική φαντάζομαι πως είναι λογικό να δείχνει μεγάλα νούμερα. 

Μπόμπα είμαστε με τόσα φάρμακα 😅😅

Εσύ καλέ πώς είσαι?! Έχεις κανένα σύμπτωμα τώρα που είσαι και επίσημα σούπερ έγκυος?? Δεν θέλω να σε αγχωσω αλλά πάλι ένα σωρό εξετάσεις πρέπει να κάνουμε... ετοιμάσου...κι αυτοί δεν μας τα λένε όλα μαζί! Τώρα ξεκίνησα την μελέτη για την κυστική ίνωση (ούτε ακουστα δεν την είχα) και νιώθω ήδη το 300αρι να έχει φύγει από την τσέπη μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mary.Ger είπε:

Μπόμπα είμαστε με τόσα φάρμακα 😅😅

Εσύ καλέ πώς είσαι?! Έχεις κανένα σύμπτωμα τώρα που είσαι και επίσημα σούπερ έγκυος?? Δεν θέλω να σε αγχωσω αλλά πάλι ένα σωρό εξετάσεις πρέπει να κάνουμε... ετοιμάσου...κι αυτοί δεν μας τα λένε όλα μαζί! Τώρα ξεκίνησα την μελέτη για την κυστική ίνωση (ούτε ακουστα δεν την είχα) και νιώθω ήδη το 300αρι να έχει φύγει από την τσέπη μου..

Έχω επαναληπτική χοριακη αύριο να δούμε αν διπλασιάζεται σωστά. Εμένα τα συμπτώματα μου είναι κυρίως πρήξιμο (είμαι ένα στρογγυλό μπαλόνι - άνετα με περνάς για 5 μηνών) και έχω πονάκια χαμηλά κυρίως τα ξημερώματα. Το στήθος πονάει όπως στην περίοδο και θέλω να κοιμάμαι τη μισή μέρα. 
 

κυστικη ίνωση είχα κάνει στο μεγάλο ποσοστό στον προγεννητικό μαζί με καρυοτυπο ζεύγους και 3-4 άλλες 

Δε νομίζω πως μου έχει μείνει άλλη εξέταση να κάνω… ελπίζω δηλαδή  😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια της παρεας!!!!❤️❤️❤️❤️

Να εχετε μια ομορφη και δημιουργικη μερα!!!

Εμενα δυστυχως εμφανιστηκαν τα πρωτα καφε της περιοδου οποτε Δευτερα θα ερθει η ακατανομαστη.. ελπιζω το νεο σπιτι να μας φερει γουρι και να ερθει το μωρακι που τοσο θελουμε!!! 🙏🙏🙏

Καλημερα Τονια μου! Πολυ κριμα απιστευτο οτι οντως με το σπυρακι το καταλαβες και απο χθες! Αχ δεν μας θελει φιλεναδα το 2021, δεν πειραζει παμε βουρ για 2022🎅 Θα τα καταφερουμε☺️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

δεν ξερω αν το παθαινετε κι εσεις αλλα καθε μηνα λιγες ημερες πριν την περιοδο, τσαααααακ εμφανιζεται ενα σπυρακι στο προσωπο...😕😕 δεν μας εφτανε η περιοδος, εχουμε και τα γυρω γυρω.... 😅😅

οποτε απλα την περιμενω υπομονετικα..

ευχομαι κοριτσι μου να βρειτε γρηγορα σπιτι και να ειναι οπως το θελετε!!!!! εσεις αν εχω καταλαβει καλα ζειτε σε ποιο μικρη κοινωνια, οποτε εκει θα ειναι πιο δυσκολο να βρειτε λογω περιορισμενω επιλογων.. να αγορασετε το εχετε σκεφτει;

Ναι ζουμε σε μικρη πολη αλλα μην φανταστεις σε μικρη τυπου χωριο,υπαρχουν δηλαδη επιλογες αλλα ειναι ολα πανακριβα οπως εχω δει και στην Αθηνα! Και για νοικι αλλα και για αγορα! 😪 Αλλα κατιθα βρουμεπιστευω το 2022😁 Κοριτσια λεω να παω να αγορασω γουρακια αχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ναι ζουμε σε μικρη πολη αλλα μην φανταστεις σε μικρη τυπου χωριο,υπαρχουν δηλαδη επιλογες αλλα ειναι ολα πανακριβα οπως εχω δει και στην Αθηνα! Και για νοικι αλλα και για αγορα! 😪 Αλλα κατιθα βρουμεπιστευω το 2022😁 Κοριτσια λεω να παω να αγορασω γουρακια αχαχαχαχ

Ευχομαι κοριτσι μου να βρειτε συντομα το σπιτι που ψαχνετε!!!!🤞🤞

Ναι να παςςςς!!!!!! και να σου φερουν τυχη και ολα τα καλα!!!! Θετικη ενεργεια και παμε δυναμικα για το 2022!!!!! 💪💪❤️🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! @Antonia2τοσο νωρίς σου εμφανίζονται πάντα τα καφέ;;  γιατί μέχρι τη Δευτέρα που πιστεύεις ότι θα σου έρθει η ακατανομαστη είναι 4 μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! @Antonia2τοσο νωρίς σου εμφανίζονται πάντα τα καφέ;;  γιατί μέχρι τη Δευτέρα που πιστεύεις ότι θα σου έρθει η ακατανομαστη είναι 4 μερες

καλημερα κοριτσι μου!!! εδω και 1 χρονο εχω σε καθε κυκλο καφε 4 ημερες πριν την περιοδο.. μονο 1 μερα πριν την περιοδο κοβονται τελειως τα καφε (που εκει αρχιζω και ελπιζω οτι ηταν αιμα εμφυτευσης και η ακατανομαστη δεν θα εμφανιστει..😋) αλλα μετα παντα κανει την εμφανιση της.. το ειπα σε γυναικολογο και ενδοκρινολογο και μου ειπαν να μην ανησυχω και κατεβαινουν λιγα καφε πριν την περιοδο... δεν ειναι κατι απο τη στιγμη που οι εξετασεις μου ειναι ολες καλες!🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μια όμορφη μέρα εύχομαι σε ολες μας! Πέμπτη σήμερα πάει η εβδομάδα πάει και ο χρόνος σιγά σιγά... 

Εγώ κορίτσια μου τα φάρμακα απο το φαρμακείο τα βρήκα με καθυστέρηση μιας μέρας,  αύριο θα πάω να τα πάρω,  τα φάρμακα απο τον εοπυ μου είπε σε 20 μέρες θα τα έχω.. οπότε κορίτσια είμαι οριακά για να ξεκινήσω τον επόμενο μήνα 😣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μια όμορφη μέρα εύχομαι σε ολες μας! Πέμπτη σήμερα πάει η εβδομάδα πάει και ο χρόνος σιγά σιγά... 

Εγώ κορίτσια μου τα φάρμακα απο το φαρμακείο τα βρήκα με καθυστέρηση μιας μέρας,  αύριο θα πάω να τα πάρω,  τα φάρμακα απο τον εοπυ μου είπε σε 20 μέρες θα τα έχω.. οπότε κορίτσια είμαι οριακά για να ξεκινήσω τον επόμενο μήνα 😣

Καλημερα κοριτσι μου!!!! ολα γινονται για καποιο λογο... τωρα που εχεις μπει στην τελικη ευθεια μην χαλας την ψυχολογια σου λογω ανυπομονησιας!!! ολα θα πανε καλα!!!!!!🤞❤️❤️❤️❤️

εχε πιστη, αισιοδοξια και ηρεμια!!!!!! εισαι πολυ κοντα!!!!! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!!!! ολα γινονται για καποιο λογο... τωρα που εχεις μπει στην τελικη ευθεια μην χαλας την ψυχολογια σου λογω ανυπομονησιας!!! ολα θα πανε καλα!!!!!!🤞❤️❤️❤️❤️

εχε πιστη, αισιοδοξια και ηρεμια!!!!!! εισαι πολυ κοντα!!!!! 😉

Αυτό σκέφτηκα και εγώ,  σε περίπτωση που δεν προλάβω, κάποια λόγος θα υπάρχει και ας βγει σε καλό!  

Ανυπομονώ σαν μικρό παιδί που περιμένει το δώρο του απο τον αη Βασίλη 🤣😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.. επιτελους τελείωσα τις δουλειές του σπιτιού (και τι δεν θα έδινα να ήταν το μισο) έκανα και ένα ραβανι με καρύδα γιατί θα έρθει ο νονός και η νονά του μικρού.. αύριο θα κάνω μόνο τα βασικά καθημερινά και 2 σοκολατοπιτες (δεν τρώμε την κλασσική βασιλόπιτα) μια για μας και μια για τον θείο μου που θα πάμε το βράδυ.. εσείς πως ειστε; τι κανετε;

 

Αντε σιγα σιγα να φεύγει το 2021.. να έρθει το 22 που για κάποιο λόγο μου βγάζει κάτι θετικό και να φερει σε όλα τα κοριτσια που θέλουν ενα παιδάκι .. μην σας πω και 2.. σας στέλνω οοοολη μου την θετική ενέργεια και οοοολη μου την αγάπη για να σας φέρουν οοοτι επιθυμείτε ❤❤

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.. επιτελους τελείωσα τις δουλειές του σπιτιού (και τι δεν θα έδινα να ήταν το μισο) έκανα και ένα ραβανι με καρύδα γιατί θα έρθει ο νονός και η νονά του μικρού.. αύριο θα κάνω μόνο τα βασικά καθημερινά και 2 σοκολατοπιτες (δεν τρώμε την κλασσική βασιλόπιτα) μια για μας και μια για τον θείο μου που θα πάμε το βράδυ.. εσείς πως ειστε; τι κανετε;

 

Αντε σιγα σιγα να φεύγει το 2021.. να έρθει το 22 που για κάποιο λόγο μου βγάζει κάτι θετικό και να φερει σε όλα τα κοριτσια που θέλουν ενα παιδάκι .. μην σας πω και 2.. σας στέλνω οοοολη μου την θετική ενέργεια και οοοολη μου την αγάπη για να σας φέρουν οοοτι επιθυμείτε ❤❤

 

ποσο χρυσοχερα εισαι!!! φτου σου!!!! Να περασετε ομορφα οτι και να κανετε!!!!

Ευχομαι το 2022 να φερει το μωρακι σας!!!! και πάνω απ ολα υγεια σε ολους!!!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/12/2021 at 10:50 ΠΜ, ο/η Antonia2 είπε:

@Mimi26 κοριτσι μου που εισαι;;; τι κανουν τα διδυμακια;;;; ποτε ειπες οτι πας στο γιατρο;

Γεια σου γλυκούλα μου ! Δεν έχω μπει καθόλου είναι η αλήθεια! Τώρα πάμε στο γιατρό είμαστε στο δρόμο πάμε για το πρώτο υπέρηχο 🧡 θέλω τόσο πολύ να τα δούμε !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Γεια σου γλυκούλα μου ! Δεν έχω μπει καθόλου είναι η αλήθεια! Τώρα πάμε στο γιατρό είμαστε στο δρόμο πάμε για το πρώτο υπέρηχο 🧡 θέλω τόσο πολύ να τα δούμε !!

Περιμενουμε τα νεα σας!!!!!! ολα θα πανε τελεια!!!! εχουν γαντζωθει τα μωρακια σας για τα καλα!!!😉

λογικα σημερα θα δειτε τους σακους ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...