Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

Κορίτσια κάλεσα μόλις στο μητέρα. Ρώτησα τις διαφορές. Μου λέει οι μόνες διαφορές είναι στο τρόπο που γίνεται. Η μία είναι με ακτινογραφίες και οι άλλη με υπέρηχο. Της λέω , το αποτέλεσμα όμως ; Είναι κάποια ποιο αξιόπιστη ;και μου λέει όχι είναι οι ίδιες εξετάσεις. Έχει να κάνει με το ποια προτιμάει ο γιατρός σου. Τις σάλπιγγες και οι δύο τις βλέπουν κανονικά απλά με διαφορετικό τρόπο. 

Πφφ μου έφυγε ένα άγχος. Εντάξει οι σάλπιγγες έχουν ελεγχθεί καλά. Τώρα αν θέλω να κάνω μήτρα προφανώς και θέλω υστεροσκοπηση. Αλλά ο γιατρός μου μου είχε πει ότι κάτι τέτοιο κάνεις  αν δουν κάτι ύποπτο ή αν κάνεις αποβολες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μια χαρά είναι τα αποτελέσματα σου εμένα μου φαίνονται οκ! Και η LH πιο ψηλή σε σχέση με την προηγούμενη φορά 

ναι εχει ισορροπισει με την FSH.. μου εφυγε ενα βαρος απιστευτο.. ειμουν και πιο ηρεμη αυτη την φορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια κάλεσα μόλις στο μητέρα. Ρώτησα τις διαφορές. Μου λέει οι μόνες διαφορές είναι στο τρόπο που γίνεται. Η μία είναι με ακτινογραφίες και οι άλλη με υπέρηχο. Της λέω , το αποτέλεσμα όμως ; Είναι κάποια ποιο αξιόπιστη ;και μου λέει όχι είναι οι ίδιες εξετάσεις. Έχει να κάνει με το ποια προτιμάει ο γιατρός σου. Τις σάλπιγγες και οι δύο τις βλέπουν κανονικά απλά με διαφορετικό τρόπο. 

Πφφ μου έφυγε ένα άγχος. Εντάξει οι σάλπιγγες έχουν ελεγχθεί καλά. Τώρα αν θέλω να κάνω μήτρα προφανώς και θέλω υστεροσκοπηση. Αλλά ο γιατρός μου μου είχε πει ότι κάτι τέτοιο κάνεις  αν δουν κάτι ύποπτο ή αν κάνεις αποβολες. 

ωραια.. αντε να ηρεμησεις απο αυτο τουλαχιστον.. ειναι η μερα των καλων νεων σημερα μαλλον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια κάλεσα μόλις στο μητέρα. Ρώτησα τις διαφορές. Μου λέει οι μόνες διαφορές είναι στο τρόπο που γίνεται. Η μία είναι με ακτινογραφίες και οι άλλη με υπέρηχο. Της λέω , το αποτέλεσμα όμως ; Είναι κάποια ποιο αξιόπιστη ;και μου λέει όχι είναι οι ίδιες εξετάσεις. Έχει να κάνει με το ποια προτιμάει ο γιατρός σου. Τις σάλπιγγες και οι δύο τις βλέπουν κανονικά απλά με διαφορετικό τρόπο. 

Πφφ μου έφυγε ένα άγχος. Εντάξει οι σάλπιγγες έχουν ελεγχθεί καλά. Τώρα αν θέλω να κάνω μήτρα προφανώς και θέλω υστεροσκοπηση. Αλλά ο γιατρός μου μου είχε πει ότι κάτι τέτοιο κάνεις  αν δουν κάτι ύποπτο ή αν κάνεις αποβολες. 

Τέλεια μια χαρά σου έφυγε ένα άγχος που είχες όλα καλά δηλαδή!! Αν στο είπαν κ στο μητέρα που σε έπρηξε ο γιατρος ότι είναι το καλύτερο μια χαρά όλα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Πολύ καλές οι εξετάσεις σου,  μπράβο ρε κορίτσι!!!!

Nαι ευτυχως ανεβηκε και η lh... περιμενω και τις δυο που σταληκαν εξωτερικο αλλα οκ θεωρω και αυτες οκ θα ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η chocolate είπε:

Καλο μηνα κοριτσια...!!δεν ξερω αυτοι οι γιατροι ειναι οτι να ναι...εγω ειμαι 39 και τις 2 φορες που εχω μεινει εγκυος εγινε απο τον πρωτο μηνα προσπαθειων...τη δευτερη φορα  ηταν παλινδρομη...και τωρα προσπαθουμε 3 μηνες...το ξερω οτι δεν ειναι μεγαλο διαστημα...αλλα λογω ηλικιας ηθελα να ψαχτω λιγο με τις ορμονες αλλα ο γιατρος ηταν καθετος...οτι και καλα αφου πιανω ευκολα δεν υπαρχει λογος...ναι αλλα η πρωτη και επιτυχημενη εγκυμοσυνη ηταν πριν απο 8 χρονια...και τωρα προβληματιστηκα και θελω να αλλαξω γιατρο...ειμαι υπερβολικη?

Όχι κορίτσι μου καθόλου υπερβολική δεν είσαι.... αυτή η επιμονή πολλών γιατρών να μας αποτρέπουν το να κάνουμε καμία εξέταση παραπάνω ενώ το ζητάμε, μου φαίνεται τόσο παράλογη. Να πας αλλού που να νιώθεις ότι υπάρχει κατανόηση στους προβληματισμούς σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η chocolate είπε:

Καλο μηνα κοριτσια...!!δεν ξερω αυτοι οι γιατροι ειναι οτι να ναι...εγω ειμαι 39 και τις 2 φορες που εχω μεινει εγκυος εγινε απο τον πρωτο μηνα προσπαθειων...τη δευτερη φορα  ηταν παλινδρομη...και τωρα προσπαθουμε 3 μηνες...το ξερω οτι δεν ειναι μεγαλο διαστημα...αλλα λογω ηλικιας ηθελα να ψαχτω λιγο με τις ορμονες αλλα ο γιατρος ηταν καθετος...οτι και καλα αφου πιανω ευκολα δεν υπαρχει λογος...ναι αλλα η πρωτη και επιτυχημενη εγκυμοσυνη ηταν πριν απο 8 χρονια...και τωρα προβληματιστηκα και θελω να αλλαξω γιατρο...ειμαι υπερβολικη?

Καλο μηνα.. εγω ειμαι 38.. εχω 2 παιδια και 2 αποβολες.. η μια αναμεσα στα παιδια και η αλλη τον περασμενο μαιο.. ξεκινησαμε ξανα προσπαθειες τον σεπτεμβριο και εκανα καποιες ορμονικες τον περασμενο μηνα και αυτο τον μηνα εκανα πιο πολλες.. θεωρω οτι καλο ειναι να αρχισεις να κανεις καποιες βασικες τουλαχιστον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Screenshot_20211202-111434_Gallery.jpg

ολα πολυ καλα!!!! Μπραβο ναντια μου!!! τις εστειλες στη γιατρο;;;

καλα ε, στην αρχη τρομαξα με την προλακτινη.. μετα ειδα οτι η μετρηση γινεται σε αλλη μοναδα.....😉🙃❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και συγγνώμη που πετάγομαι!!! Είδα ξανά γράψει πριν λίγο καιρό, έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες για μωράκι. Μετά τις συμβουλές σας είχαμε πολλές επαφές μέσα στο μήνα... Σήμερα κανονικά περίμενα περίοδο αλλά είναι άφαντη προς το παρόν. Χθες δεν άντεξα και ένα ένα τεστακι Άννα βγήκε αρνητικό. Έχω πονακια περιόδου ώρες ώρες και πρισμένο στήθος αρκετές μέρες. Επίσης, έχω άσπρο πηχτό υγρό και στο σκούπισμα διάφανη βλέννα. Δεν έχω παρατηρήσει αν γενικά έχω πριν την περίοδο, συγγνώμη για τις τόσες λεπτομέρειες απλά προσπαθώ να καταλάβω τι συμβαίνει... Εσείς τι λέτε;; Ο κύκλος μου είναι 35 ημερών περίπου.. 02/12 περίμενα, δηλαδή σήμερα . .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Σήμερα πήγα σε έναν τελευταίο γιατρό. (Δεν είναι εξωσωματιστης  απλά είναι αυτός που ξεγεννησε τον άντρα μου και πήγα για την εμπειρία του ). Απλά για να πάρω μια γνώμη. 5η και τελευταία. 

Αυτος ήταν πολύ απότομος. Του λέω ότι προσπαθούμε κτλ. Και μου λέει κάτσε κάτσε τι προσπαθείτε ;έχεις κάνει σαλπιγγογραφια.;; Του λέω ναι. Και το έφερε η κουβέντα ότι έχω κάνει υστεροσαλπιγγογραφια. Και μου λέει ωραία άρα δεν έχεις κάνει σαλπιγγογραφια. Του λέω γιατί δεν έχω κάνει; Αφού και αυτή το ίδιο είναι. Όλοι οι γιατροί ακόμα και η επιτροπή το δέχεται. Μου λέει εγώ αυτά τα νέα πράγματα δεν τα δέχομαι. Θα πας να κάνεις την παλιά μέθοδο.  Την θεωρούσε λες και είναι σκουπίδι. Του λέω αφού λέει μέσα ότι είναι όλα καλά διαβατες σάλπιγγες. Μου λέει δεν ξέρω τι λέει μέσα. Πάντως δεν έχεις κάνει 😯

 Ο άντρας σου σπερμα;. Του λέω ναι έχω. Θέλετε να μου πείτε την γνώμη σας ;οι αριθμοί μας είναι καλοί μόνο ένα μικρόβιο βρήκαμε. Εγώ λέει δεν είμαι ουρολόγος. Θα πας σε ουρολόγο. Και το σπέρμα λέει μόνο στον Λυμπερόπουλο.  Του λέω αφού έχουμε πάει σε άλλα κέντρα. Και το τελευταίο το andromed ακούγεται αξιόπιστο. 

Μου λέει αν θες να με ακούσεις δεν έχετε κάνει τίποτα. Μόνο ο Λυμπερόπουλος (σπέρμα) και σαλπιγγογραφια στο μητέρα θα βγάλετε άκρη. Πουθενά αλλού. Του λέω καλά ολόκληρη Αθήνα μόνο αυτοί κάνουν την δουλειά τους. Μου λέει εγώ αυτά σου προτείνω. Κάνε ότι θες. Αν θες να δεις παιδί θα πας εκεί. Παιδιά λέει κάνουν ο Λυμπερόπουλος και το μητέρα. Και λέει στην γραμματέα του , γράψε σπέρμα στην κοπέλα και σαλπιγγογραφια. Και μου έδωσε ένα ιατρικό σημειωμα με τηλέφωνο κτλ. 

Μόλις ήρθα σπίτι βλεπω το σημείωμα. Το ένα έλεγε για σπέρμα εκεί και το άλλο για υστεροσαλπιγγογραφια στο μητέρα. Τον παίρνω. Του λέω δεν μου είπατε ότι δεν μετράει αυτή η εξέταση και θέλετε κλασική.;;; Ναι λέει .κλασική θελω. Επειδή του λέω γράφει υστεροσαλπιγγογραφια. Ναι λέει. Εεεε του κάνω και η δικιά μου που έχω κάνει έτσι γράφει πάνω πάνω.  Μου λέει δεν μου είπες έκανες με τον υπέρηχο και τον αφρό.; Ναι του λέω. Έτσι λέει πάνω πάνω το χαρτί  μου. Και μου λέει εεεε αυτά είναι κόλπα του επαγγέλματος που πάνε και γράφουν 🤦🤷🏻

Πφφφφ τι πράγμα ήταν αυτό; Μου έριξε πολύ την ψυχολογία. Μια χαρά ήμουν και ξαφνικά μπερδεύτηκα .τι φάση ; 

Και εμείς μικρόβιο στο σπέρμα είχαμε και έχουμε ξανά. Θέλει μια διαδικασία να φύγει... όπως και να έχει, εμείς στον Λυμπερόπουλο πήγαμε αφού πρώτα είχαμε παει σε άλλα τύπου βιοιατρική κτλ. Θεωρώ τελικά πως κάνει την πιο σωστή δουλειά, γι'αυτό το κοιτάζουν και το δέχονται στο Ελενα σε σχέση με τα άλλα. Τι να πω... το θέμα είναι να πετύχεις καλό ανδρολόγο/ουρολόγο.

Τώρα όσον αφορά τον συγκεκριμένο γιατρό, αφού είσαι και εσύ στο ψαξιμο μην ασχολήσε με αυτα που σου είπε και δες αυτούς που σου κάνουν. Και εγώ στην ΄ιδια φάση του ψαξίματος είμαι.. Ποιους έχεις δει? Και μάλλον, ποιους αποκλείεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Και εμείς μικρόβιο στο σπέρμα είχαμε και έχουμε ξανά. Θέλει μια διαδικασία να φύγει... όπως και να έχει, εμείς στον Λυμπερόπουλο πήγαμε αφού πρώτα είχαμε παει σε άλλα τύπου βιοιατρική κτλ. Θεωρώ τελικά πως κάνει την πιο σωστή δουλειά, γι'αυτό το κοιτάζουν και το δέχονται στο Ελενα σε σχέση με τα άλλα. Τι να πω... το θέμα είναι να πετύχεις καλό ανδρολόγο/ουρολόγο.

Τώρα όσον αφορά τον συγκεκριμένο γιατρό, αφού είσαι και εσύ στο ψαξιμο μην ασχολήσε με αυτα που σου είπε και δες αυτούς που σου κάνουν. Και εγώ στην ΄ιδια φάση του ψαξίματος είμαι.. Ποιους έχεις δει? Και μάλλον, ποιους αποκλείεις?

Σου στέλνω προσωπικό κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ολα πολυ καλα!!!! Μπραβο ναντια μου!!! τις εστειλες στη γιατρο;;;

καλα ε, στην αρχη τρομαξα με την προλακτινη.. μετα ειδα οτι η μετρηση γινεται σε αλλη μοναδα.....😉🙃❤️

Και εγω στην αρχη λεω τι γινεται αλλα ευτυχως κοιταξα τις μετρησεις και προλαβα το εγκεφαλικο χαχαχαχαχαχαχαχ

τις εστειλα στην γιατρο αλλα δεν μου απαντησε ακομα ομως επειδη ειναι καλες δεν με νοιαζει κιολας.. φτανει που ανεβηκε και η lh.. πηγα σε πιο καλο χημειο.. ειναι πιο συγχρονο... ειναι του  Φίλιππου πατσαλη που ανακαλυψε την εξεταση για να βρισκεις το συνδρομο νταουν με το αιμα.. ενθουσιαστηκα με τον επαγγελματισμο τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κοριτσια για την απαντηση...ηθελα μια επιβεβαιωση οτι δεν ειμαι χαζη που το σκεφτομαι ετσι...απλα απο την παλινδρομη και μετα ειμαι και οξυθυμη και ολοι μου λενε οτι σιγα πως κανεις ετσι και θα ξαναπιασεις αμεσως και οτι να ναι...απλα δεν καταλαβαινουν...εντωμεταξυ αυτο που κανεις τεστ και βλεπεις την αρνητικουρα μεγαλη απογοητευση...πριν που προσπαθουσαν οι φιλες μου δεν τις καταλαβαινα...ελεγα σιγα καλε...χαχαχαχαχα...και εν κατακλειδι αυτο θα κανω...θα βρω εναν γιατρο που να ασχοληθει λιγο μπας και ξεαγχωθω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι άσχετο;; Πως είναι εκεί Αθήνα με τον κοβιντ;; Έχουμε προγραμματισμένο να έρθουμε τα Χριστούγεννα αλλά σκεφτόμαστε να το ακυρώσουμε…είναι πολύ τραγικά οπως λένε στην τηλεόραση;;; Ή καμια σχεση;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Και εγω στην αρχη λεω τι γινεται αλλα ευτυχως κοιταξα τις μετρησεις και προλαβα το εγκεφαλικο χαχαχαχαχαχαχαχ

τις εστειλα στην γιατρο αλλα δεν μου απαντησε ακομα ομως επειδη ειναι καλες δεν με νοιαζει κιολας.. φτανει που ανεβηκε και η lh.. πηγα σε πιο καλο χημειο.. ειναι πιο συγχρονο... ειναι του  Φίλιππου πατσαλη που ανακαλυψε την εξεταση για να βρισκεις το συνδρομο νταουν με το αιμα.. ενθουσιαστηκα με τον επαγγελματισμο τους

Επειδή είναι πολύ καλές μπορεί να καθυστερήσει να σου απαντήσει οπως εμας με το σΠερμα έκανε 2 μερες να μιλήσει ο γιατρος μαζί μας!! Γι αυτό μην αγχώνεσαι μια χαρά είναι…απλά μην αγχώνεσαι εγώ πιστεύω θα έρθει το μωράκι κ σύντομα μάλιστα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι άσχετο;; Πως είναι εκεί Αθήνα με τον κοβιντ;; Έχουμε προγραμματισμένο να έρθουμε τα Χριστούγεννα αλλά σκεφτόμαστε να το ακυρώσουμε…είναι πολύ τραγικά οπως λένε στην τηλεόραση;;; Ή καμια σχεση;; 

Γενικά στην τηλεόραση τους αρέσει το drama.

Αν έχεις πιστοποιητικό εμβολιασμού ή νόσησης γενικά μπαίνεις παντού και δεν αντιμετωπίζει δυσκολίες ... Αν δεν έχεις ναι υπάρχει θέμα. Δεν μπορείς να κάνεις πράγματα. Θέλει συνέχεια τεστ και δεν συμφέρει . Θα σας βγει ξινό. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Γενικά στην τηλεόραση τους αρέσει το drama.

Αν έχεις πιστοποιητικό εμβολιασμού ή νόσησης γενικά μπαίνεις παντού και δεν αντιμετωπίζει δυσκολίες ... Αν δεν έχεις ναι υπάρχει θέμα. Δεν μπορείς να κάνεις πράγματα. Θέλει συνέχεια τεστ και δεν συμφέρει . Θα σας βγει ξινό. 

 

Απλά το έκαναν στην τβ ότι θα πας εξωτερικό κ θα έρθεις πίσω με τον ιό γι αυτό λίγο φοβηθήκαμε είπαμε να το ακυρώσουμε (για 4η φορά) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι άσχετο;; Πως είναι εκεί Αθήνα με τον κοβιντ;; Έχουμε προγραμματισμένο να έρθουμε τα Χριστούγεννα αλλά σκεφτόμαστε να το ακυρώσουμε…είναι πολύ τραγικά οπως λένε στην τηλεόραση;;; Ή καμια σχεση;; 

οπως τα λεει η @babyblue94!! Γενικα παντως να προσεχετε γτ πολυς κοσμος ειναι χυμα εξω.. (βεβαια ισως ειμαι κι εγω η περιεργη 😅😅 αλλα κοριτσια εγω συνεχιζω να φοραω μασκα εξω κανονικοτατα!!)

καθε μερα μαθαινω και για αλλο φιλο/γνωστο οτι εχει κοβιντ...

την περασμενη εβδομαδα κολλησε ο πεθερος μου και περασαμε μεγαλη ταραχη! ειναι 69 και εχει ΧΑΠ. δοξα το θεο το ξεπερασε, απλα ειχε για αρκετες μερες 39 πυρετο και ανεβοκατεβαινε το οξυγονο του.. ειχε εμβολιαστει με το αστρα και 2η δοση ηταν τον ιουνιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

οπως τα λεει η @babyblue94!! Γενικα παντως να προσεχετε γτ πολυς κοσμος ειναι χυμα εξω.. (βεβαια ισως ειμαι κι εγω η περιεργη 😅😅 αλλα κοριτσια εγω συνεχιζω να φοραω μασκα εξω κανονικοτατα!!)

καθε μερα μαθαινω και για αλλο φιλο/γνωστο οτι εχει κοβιντ...

την περασμενη εβδομαδα κολλησε ο πεθερος μου και περασαμε μεγαλη ταραχη! ειναι 69 και εχει ΧΑΠ. δοξα το θεο το ξεπερασε, απλα ειχε για αρκετες μερες 39 πυρετο και ανεβοκατεβαινε το οξυγονο του.. ειχε εμβολιαστει με το αστρα και 2η δοση ηταν τον ιουνιο..

Ευχαριστώ πολύ έχουμε το εμβόλιο και ως τότε θα κάνουμε και 3η δόση, ήδη για τους 30+ άνοιξαν τα ραντεβού εγώ είμαι 29 και δεν με ποιανει χαχαχα😂😂😂 

εμεις στην Κύπρο φοράμε την μάσκα και σε εξωτερικούς χώρους είναι μέτρο αυτό! Γενικά όπου πας θες κ το αξεσουάρ μάσκα!! 😷😷😷

και εμεις κάθε λίγο μαθαίνουμε ο ενας κ ο αλλος με κοβιντ! Εμεις πως γλιτώσαμε ακόμα αναρωτιέμαι όλοι μας στην οικογένεια και τα πεθερικά μου!! 
 

Ευχαριστώ κορίτσια είπαμε να το αφήσουμε ως την τελευταία στιγμή…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Επειδή είναι πολύ καλές μπορεί να καθυστερήσει να σου απαντήσει οπως εμας με το σΠερμα έκανε 2 μερες να μιλήσει ο γιατρος μαζί μας!! Γι αυτό μην αγχώνεσαι μια χαρά είναι…απλά μην αγχώνεσαι εγώ πιστεύω θα έρθει το μωράκι κ σύντομα μάλιστα 

Βασικά μου απάντησε για την ασπιρίνη αν πρέπει να συνεχίσω να την παίρνω και μου είπε μέχρι το ραντεβού μας.. εν το μεταξύ εμένα δεν μου είπε να κλείσω ραντεβού.. περιμένω να μου πει αν θέλω να κλείσω τον Δεκέμβριο.. την ρώτησα εγω αν είναι καλές αν και το βλέπω κιολας.. δεν αγχώθηκα ευτυχως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η artist 12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και συγγνώμη που πετάγομαι!!! Είδα ξανά γράψει πριν λίγο καιρό, έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες για μωράκι. Μετά τις συμβουλές σας είχαμε πολλές επαφές μέσα στο μήνα... Σήμερα κανονικά περίμενα περίοδο αλλά είναι άφαντη προς το παρόν. Χθες δεν άντεξα και ένα ένα τεστακι Άννα βγήκε αρνητικό. Έχω πονακια περιόδου ώρες ώρες και πρισμένο στήθος αρκετές μέρες. Επίσης, έχω άσπρο πηχτό υγρό και στο σκούπισμα διάφανη βλέννα. Δεν έχω παρατηρήσει αν γενικά έχω πριν την περίοδο, συγγνώμη για τις τόσες λεπτομέρειες απλά προσπαθώ να καταλάβω τι συμβαίνει... Εσείς τι λέτε;; Ο κύκλος μου είναι 35 ημερών περίπου.. 02/12 περίμενα, δηλαδή σήμερα . .

Καλησπέρα κορίτσι μου. Λέω αύριο να κάνεις πάλι ένα τεστάκι ή ακόμα καλύτερα μια χοριακή, μόνο αυτά θα δείξουν τι συμβαίνει... εύχομαι να δεις το θετικό αποτέλεσμα που θες ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η artist 12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και συγγνώμη που πετάγομαι!!! Είδα ξανά γράψει πριν λίγο καιρό, έχουμε ξεκινήσει προσπάθειες για μωράκι. Μετά τις συμβουλές σας είχαμε πολλές επαφές μέσα στο μήνα... Σήμερα κανονικά περίμενα περίοδο αλλά είναι άφαντη προς το παρόν. Χθες δεν άντεξα και ένα ένα τεστακι Άννα βγήκε αρνητικό. Έχω πονακια περιόδου ώρες ώρες και πρισμένο στήθος αρκετές μέρες. Επίσης, έχω άσπρο πηχτό υγρό και στο σκούπισμα διάφανη βλέννα. Δεν έχω παρατηρήσει αν γενικά έχω πριν την περίοδο, συγγνώμη για τις τόσες λεπτομέρειες απλά προσπαθώ να καταλάβω τι συμβαίνει... Εσείς τι λέτε;; Ο κύκλος μου είναι 35 ημερών περίπου.. 02/12 περίμενα, δηλαδή σήμερα . .

καλησπερα κοριτσι μου!!! δυστυχως στα νεα μελη αργουν πολυ τα μνματα γτ παιρνουν εγκριση και συνηθως εμφανιζονται ωρες μετα... το ειχα παθει κι εγω στην αρχη κι ελεγα γτ δεν μου απανταει κανεις;;;; 😅

αν δεν σου απαντουσε τωρα η froufro δεν θα διαβαζα το μνμα σου...

εκανες το τεστ με πρωινα ουρα;; επισης ποιο τεστ εκανες;; με συγχωρεις που ρωταω, αλλα πολλα κοριτσια εχουν αναφερει οτι τα τεστ εγκυμοσυνης σε ταινιες ειναι λιγο αναξιοπιστα...

κι εγω ειμαι της αποψης να κανεις μια χοριακη αυριο πρωι που ειναι πιο εγκυρη...

Ευχομαι να εχεις θετικη χοριακη και να εισαι εγκυος κοριτσι μου!!!!!! 🙏🙏🙏🤰❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ειμαι πολυ χαρουμενη!!!! μολις γυρισα απο τουαλετα και ηρθαν τα γνωστα προεορτια!!! (βεβαια πιο κοκκινα απ οτι συνηθως αλλα λογικα αυτα ειναι...) ερχεται η περιοδος και ξαναρχιζουμε προσπαθειες!!!!!!!! 😁😁😁

Επιτελους θα πεταξουμε το σκουφακι!!!!!! 😆😆🎉🎉🎉🎉

(δεν ξερω αν αιμαι υπερβολικη με την προφυλαξη-δεδομενου οτι οι γονιμες μερες εχουν περασει προ πολλου αλλα μεχρι και χθες που ειχαμε επαφη, πηραμε προφυλαξεις να ειμαστε σιγουροι....)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...