Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα. Σήμερα πήγα σε έναν τελευταίο γιατρό. (Δεν είναι εξωσωματιστης  απλά είναι αυτός που ξεγεννησε τον άντρα μου και πήγα για την εμπειρία του ). Απλά για να πάρω μια γνώμη. 5η και τελευταία. 

Αυτος ήταν πολύ απότομος. Του λέω ότι προσπαθούμε κτλ. Και μου λέει κάτσε κάτσε τι προσπαθείτε ;έχεις κάνει σαλπιγγογραφια.;; Του λέω ναι. Και το έφερε η κουβέντα ότι έχω κάνει υστεροσαλπιγγογραφια. Και μου λέει ωραία άρα δεν έχεις κάνει σαλπιγγογραφια. Του λέω γιατί δεν έχω κάνει; Αφού και αυτή το ίδιο είναι. Όλοι οι γιατροί ακόμα και η επιτροπή το δέχεται. Μου λέει εγώ αυτά τα νέα πράγματα δεν τα δέχομαι. Θα πας να κάνεις την παλιά μέθοδο.  Την θεωρούσε λες και είναι σκουπίδι. Του λέω αφού λέει μέσα ότι είναι όλα καλά διαβατες σάλπιγγες. Μου λέει δεν ξέρω τι λέει μέσα. Πάντως δεν έχεις κάνει 😯

 Ο άντρας σου σπερμα;. Του λέω ναι έχω. Θέλετε να μου πείτε την γνώμη σας ;οι αριθμοί μας είναι καλοί μόνο ένα μικρόβιο βρήκαμε. Εγώ λέει δεν είμαι ουρολόγος. Θα πας σε ουρολόγο. Και το σπέρμα λέει μόνο στον Λυμπερόπουλο.  Του λέω αφού έχουμε πάει σε άλλα κέντρα. Και το τελευταίο το andromed ακούγεται αξιόπιστο. 

Μου λέει αν θες να με ακούσεις δεν έχετε κάνει τίποτα. Μόνο ο Λυμπερόπουλος (σπέρμα) και σαλπιγγογραφια στο μητέρα θα βγάλετε άκρη. Πουθενά αλλού. Του λέω καλά ολόκληρη Αθήνα μόνο αυτοί κάνουν την δουλειά τους. Μου λέει εγώ αυτά σου προτείνω. Κάνε ότι θες. Αν θες να δεις παιδί θα πας εκεί. Παιδιά λέει κάνουν ο Λυμπερόπουλος και το μητέρα. Και λέει στην γραμματέα του , γράψε σπέρμα στην κοπέλα και σαλπιγγογραφια. Και μου έδωσε ένα ιατρικό σημειωμα με τηλέφωνο κτλ. 

Μόλις ήρθα σπίτι βλεπω το σημείωμα. Το ένα έλεγε για σπέρμα εκεί και το άλλο για υστεροσαλπιγγογραφια στο μητέρα. Τον παίρνω. Του λέω δεν μου είπατε ότι δεν μετράει αυτή η εξέταση και θέλετε κλασική.;;; Ναι λέει .κλασική θελω. Επειδή του λέω γράφει υστεροσαλπιγγογραφια. Ναι λέει. Εεεε του κάνω και η δικιά μου που έχω κάνει έτσι γράφει πάνω πάνω.  Μου λέει δεν μου είπες έκανες με τον υπέρηχο και τον αφρό.; Ναι του λέω. Έτσι λέει πάνω πάνω το χαρτί  μου. Και μου λέει εεεε αυτά είναι κόλπα του επαγγέλματος που πάνε και γράφουν 🤦🤷🏻

Πφφφφ τι πράγμα ήταν αυτό; Μου έριξε πολύ την ψυχολογία. Μια χαρά ήμουν και ξαφνικά μπερδεύτηκα .τι φάση ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Σήμερα πήγα σε έναν τελευταίο γιατρό. (Δεν είναι εξωσωματιστης  απλά είναι αυτός που ξεγεννησε τον άντρα μου και πήγα για την εμπειρία του ). Απλά για να πάρω μια γνώμη. 5η και τελευταία. 

Αυτος ήταν πολύ απότομος. Του λέω ότι προσπαθούμε κτλ. Και μου λέει κάτσε κάτσε τι προσπαθείτε ;έχεις κάνει σαλπιγγογραφια.;; Του λέω ναι. Και το έφερε η κουβέντα ότι έχω κάνει υστεροσαλπιγγογραφια. Και μου λέει ωραία άρα δεν έχεις κάνει σαλπιγγογραφια. Του λέω γιατί δεν έχω κάνει; Αφού και αυτή το ίδιο είναι. Όλοι οι γιατροί ακόμα και η επιτροπή το δέχεται. Μου λέει εγώ αυτά τα νέα πράγματα δεν τα δέχομαι. Θα πας να κάνεις την παλιά μέθοδο.  Την θεωρούσε λες και είναι σκουπίδι. Του λέω αφού λέει μέσα ότι είναι όλα καλά διαβατες σάλπιγγες. Μου λέει δεν ξέρω τι λέει μέσα. Πάντως δεν έχεις κάνει 😯

 Ο άντρας σου σπερμα;. Του λέω ναι έχω. Θέλετε να μου πείτε την γνώμη σας ;οι αριθμοί μας είναι καλοί μόνο ένα μικρόβιο βρήκαμε. Εγώ λέει δεν είμαι ουρολόγος. Θα πας σε ουρολόγο. Και το σπέρμα λέει μόνο στον Λυμπερόπουλο.  Του λέω αφού έχουμε πάει σε άλλα κέντρα. Και το τελευταίο το andromed ακούγεται αξιόπιστο. 

Μου λέει αν θες να με ακούσεις δεν έχετε κάνει τίποτα. Μόνο ο Λυμπερόπουλος (σπέρμα) και σαλπιγγογραφια στο μητέρα θα βγάλετε άκρη. Πουθενά αλλού. Του λέω καλά ολόκληρη Αθήνα μόνο αυτοί κάνουν την δουλειά τους. Μου λέει εγώ αυτά σου προτείνω. Κάνε ότι θες. Αν θες να δεις παιδί θα πας εκεί. Παιδιά λέει κάνουν ο Λυμπερόπουλος και το μητέρα. Και λέει στην γραμματέα του , γράψε σπέρμα στην κοπέλα και σαλπιγγογραφια. Και μου έδωσε ένα ιατρικό σημειωμα με τηλέφωνο κτλ. 

Μόλις ήρθα σπίτι βλεπω το σημείωμα. Το ένα έλεγε για σπέρμα εκεί και το άλλο για υστεροσαλπιγγογραφια στο μητέρα. Τον παίρνω. Του λέω δεν μου είπατε ότι δεν μετράει αυτή η εξέταση και θέλετε κλασική.;;; Ναι λέει .κλασική θελω. Επειδή του λέω γράφει υστεροσαλπιγγογραφια. Ναι λέει. Εεεε του κάνω και η δικιά μου που έχω κάνει έτσι γράφει πάνω πάνω.  Μου λέει δεν μου είπες έκανες με τον υπέρηχο και τον αφρό.; Ναι του λέω. Έτσι λέει πάνω πάνω το χαρτί  μου. Και μου λέει εεεε αυτά είναι κόλπα του επαγγέλματος που πάνε και γράφουν 🤦🤷🏻

Πφφφφ τι πράγμα ήταν αυτό; Μου έριξε πολύ την ψυχολογία. Μια χαρά ήμουν και ξαφνικά μπερδεύτηκα .τι φάση ; 

Λοιπόν αν ήταν κείμενο σε Word θα σου έλεγα πάτα DELETE. Απλά έχασες χρόνο. Είναι από τους παλαιούς και υποστηρίζει τα δικά του, αφού βλέπει ότι κάποιοι τον ακούν και τον πληρώνουν συνεχίζει να λέει τα ίδια. Εσύ τι σκας; Ο άνθρωπος με αυτούς τόσα χρόνια κάνει τη δουλειά του και αυτούς σου λέει. Όταν παίρνεις πολλές γνώμες θα ακούσεις και κουφά πράγματα. Και εμείς το καλοκαίρι πήγαμε σε τρεις, ο ενας έβλεπε κάτι θολό στη μήτρα - τρομάρα του- και μου είπε να κάνω υστεροσκοπηση και μετά εξωσωματική, ο δεύτερος ανακάλυψε ότι το θολό του πρώτου ήταν πυρήνας ινομυωματος στο τοιχωμα και δεν ενοχλεί, ο τρίτος μουρμουραγε ότι ο πυρήνας είναι κοντά στο ενδομητριο και πρέπει άμεσα να μείνω έγκυος - ναι λέω θα γκουγκλαρω να παραγγείλω σπέρμα πρώτης ποιότητας αμεσα- και ο τελευταίος που ήταν ειδικός γονιμότητας μόλις είδε τις εξετάσεις μου τις πέταξε στον αέρα λέγοντας είσαι αγχώδης, το ινομυωμα αυτό δε θα το αφαιρέσεις και αν χαλαρώσεις θα μείνεις έγκυος (φόραγε μια κόκκινη χαβανεζικη μπλούζα με σχέδια 🤣🤣🤣🤣). Λοιπόν άκουσες μια γνώμη, την κρατάς στα υπόψιν, συνεχίζετε και απλά δεν κάνεις αυτά που σου είπε. Ελευθερία της άποψης έχουμε ακόμα στην Ελλάδα είπε και αυτός τη δική του! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Σήμερα πήγα σε έναν τελευταίο γιατρό. (Δεν είναι εξωσωματιστης  απλά είναι αυτός που ξεγεννησε τον άντρα μου και πήγα για την εμπειρία του ). Απλά για να πάρω μια γνώμη. 5η και τελευταία. 

Αυτος ήταν πολύ απότομος. Του λέω ότι προσπαθούμε κτλ. Και μου λέει κάτσε κάτσε τι προσπαθείτε ;έχεις κάνει σαλπιγγογραφια.;; Του λέω ναι. Και το έφερε η κουβέντα ότι έχω κάνει υστεροσαλπιγγογραφια. Και μου λέει ωραία άρα δεν έχεις κάνει σαλπιγγογραφια. Του λέω γιατί δεν έχω κάνει; Αφού και αυτή το ίδιο είναι. Όλοι οι γιατροί ακόμα και η επιτροπή το δέχεται. Μου λέει εγώ αυτά τα νέα πράγματα δεν τα δέχομαι. Θα πας να κάνεις την παλιά μέθοδο.  Την θεωρούσε λες και είναι σκουπίδι. Του λέω αφού λέει μέσα ότι είναι όλα καλά διαβατες σάλπιγγες. Μου λέει δεν ξέρω τι λέει μέσα. Πάντως δεν έχεις κάνει 😯

 Ο άντρας σου σπερμα;. Του λέω ναι έχω. Θέλετε να μου πείτε την γνώμη σας ;οι αριθμοί μας είναι καλοί μόνο ένα μικρόβιο βρήκαμε. Εγώ λέει δεν είμαι ουρολόγος. Θα πας σε ουρολόγο. Και το σπέρμα λέει μόνο στον Λυμπερόπουλο.  Του λέω αφού έχουμε πάει σε άλλα κέντρα. Και το τελευταίο το andromed ακούγεται αξιόπιστο. 

Μου λέει αν θες να με ακούσεις δεν έχετε κάνει τίποτα. Μόνο ο Λυμπερόπουλος (σπέρμα) και σαλπιγγογραφια στο μητέρα θα βγάλετε άκρη. Πουθενά αλλού. Του λέω καλά ολόκληρη Αθήνα μόνο αυτοί κάνουν την δουλειά τους. Μου λέει εγώ αυτά σου προτείνω. Κάνε ότι θες. Αν θες να δεις παιδί θα πας εκεί. Παιδιά λέει κάνουν ο Λυμπερόπουλος και το μητέρα. Και λέει στην γραμματέα του , γράψε σπέρμα στην κοπέλα και σαλπιγγογραφια. Και μου έδωσε ένα ιατρικό σημειωμα με τηλέφωνο κτλ. 

Μόλις ήρθα σπίτι βλεπω το σημείωμα. Το ένα έλεγε για σπέρμα εκεί και το άλλο για υστεροσαλπιγγογραφια στο μητέρα. Τον παίρνω. Του λέω δεν μου είπατε ότι δεν μετράει αυτή η εξέταση και θέλετε κλασική.;;; Ναι λέει .κλασική θελω. Επειδή του λέω γράφει υστεροσαλπιγγογραφια. Ναι λέει. Εεεε του κάνω και η δικιά μου που έχω κάνει έτσι γράφει πάνω πάνω.  Μου λέει δεν μου είπες έκανες με τον υπέρηχο και τον αφρό.; Ναι του λέω. Έτσι λέει πάνω πάνω το χαρτί  μου. Και μου λέει εεεε αυτά είναι κόλπα του επαγγέλματος που πάνε και γράφουν 🤦🤷🏻

Πφφφφ τι πράγμα ήταν αυτό; Μου έριξε πολύ την ψυχολογία. Μια χαρά ήμουν και ξαφνικά μπερδεύτηκα .τι φάση ; 

Εγώ αυτό που ξέρω κορίτσι μου είναι οτι υστεροσαλπιγγογραφια και σαλπιγγογραφια είναι ακριβώς το ίδιο η υπερηχοσαλπιγγογραφια  είναι με αφρό και υπέροχο που την κάνει και ο γυναικολόγος στο ιατρείο Του.. Μήπως μπερδεύτηκατε λίγο εκεί? Όπως και να έχει, μην αγχώνεσαι, μάλλον έχασες και χρόνο και χρήμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μηνα κοριτσια...!!δεν ξερω αυτοι οι γιατροι ειναι οτι να ναι...εγω ειμαι 39 και τις 2 φορες που εχω μεινει εγκυος εγινε απο τον πρωτο μηνα προσπαθειων...τη δευτερη φορα  ηταν παλινδρομη...και τωρα προσπαθουμε 3 μηνες...το ξερω οτι δεν ειναι μεγαλο διαστημα...αλλα λογω ηλικιας ηθελα να ψαχτω λιγο με τις ορμονες αλλα ο γιατρος ηταν καθετος...οτι και καλα αφου πιανω ευκολα δεν υπαρχει λογος...ναι αλλα η πρωτη και επιτυχημενη εγκυμοσυνη ηταν πριν απο 8 χρονια...και τωρα προβληματιστηκα και θελω να αλλαξω γιατρο...ειμαι υπερβολικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Σήμερα πήγα σε έναν τελευταίο γιατρό. (Δεν είναι εξωσωματιστης  απλά είναι αυτός που ξεγεννησε τον άντρα μου και πήγα για την εμπειρία του ). Απλά για να πάρω μια γνώμη. 5η και τελευταία. 

Αυτος ήταν πολύ απότομος. Του λέω ότι προσπαθούμε κτλ. Και μου λέει κάτσε κάτσε τι προσπαθείτε ;έχεις κάνει σαλπιγγογραφια.;; Του λέω ναι. Και το έφερε η κουβέντα ότι έχω κάνει υστεροσαλπιγγογραφια. Και μου λέει ωραία άρα δεν έχεις κάνει σαλπιγγογραφια. Του λέω γιατί δεν έχω κάνει; Αφού και αυτή το ίδιο είναι. Όλοι οι γιατροί ακόμα και η επιτροπή το δέχεται. Μου λέει εγώ αυτά τα νέα πράγματα δεν τα δέχομαι. Θα πας να κάνεις την παλιά μέθοδο.  Την θεωρούσε λες και είναι σκουπίδι. Του λέω αφού λέει μέσα ότι είναι όλα καλά διαβατες σάλπιγγες. Μου λέει δεν ξέρω τι λέει μέσα. Πάντως δεν έχεις κάνει 😯

 Ο άντρας σου σπερμα;. Του λέω ναι έχω. Θέλετε να μου πείτε την γνώμη σας ;οι αριθμοί μας είναι καλοί μόνο ένα μικρόβιο βρήκαμε. Εγώ λέει δεν είμαι ουρολόγος. Θα πας σε ουρολόγο. Και το σπέρμα λέει μόνο στον Λυμπερόπουλο.  Του λέω αφού έχουμε πάει σε άλλα κέντρα. Και το τελευταίο το andromed ακούγεται αξιόπιστο. 

Μου λέει αν θες να με ακούσεις δεν έχετε κάνει τίποτα. Μόνο ο Λυμπερόπουλος (σπέρμα) και σαλπιγγογραφια στο μητέρα θα βγάλετε άκρη. Πουθενά αλλού. Του λέω καλά ολόκληρη Αθήνα μόνο αυτοί κάνουν την δουλειά τους. Μου λέει εγώ αυτά σου προτείνω. Κάνε ότι θες. Αν θες να δεις παιδί θα πας εκεί. Παιδιά λέει κάνουν ο Λυμπερόπουλος και το μητέρα. Και λέει στην γραμματέα του , γράψε σπέρμα στην κοπέλα και σαλπιγγογραφια. Και μου έδωσε ένα ιατρικό σημειωμα με τηλέφωνο κτλ. 

Μόλις ήρθα σπίτι βλεπω το σημείωμα. Το ένα έλεγε για σπέρμα εκεί και το άλλο για υστεροσαλπιγγογραφια στο μητέρα. Τον παίρνω. Του λέω δεν μου είπατε ότι δεν μετράει αυτή η εξέταση και θέλετε κλασική.;;; Ναι λέει .κλασική θελω. Επειδή του λέω γράφει υστεροσαλπιγγογραφια. Ναι λέει. Εεεε του κάνω και η δικιά μου που έχω κάνει έτσι γράφει πάνω πάνω.  Μου λέει δεν μου είπες έκανες με τον υπέρηχο και τον αφρό.; Ναι του λέω. Έτσι λέει πάνω πάνω το χαρτί  μου. Και μου λέει εεεε αυτά είναι κόλπα του επαγγέλματος που πάνε και γράφουν 🤦🤷🏻

Πφφφφ τι πράγμα ήταν αυτό; Μου έριξε πολύ την ψυχολογία. Μια χαρά ήμουν και ξαφνικά μπερδεύτηκα .τι φάση ; 

Καλημερα κοριτσι μου.. βασικα μια που τα ακουσες μια που τα ξεχασες.. ειχα και εγω παλιας κοπης γιατρο και τωρα που παω σε πιο νεα γιατρο βλεπω οτι τα παιδια  μου κυριως τον δευτερο τα εκανα στον αυτοματο πιλοτο.. ο θεος ηταν ο γιατρος μου.. δεν κανουν ουτε αποδεχονται τις νεες μεθοδους γιατι δεν τις ξερουν και δεν τις μαθαινουν.. εσυ απλα ηρεμησε και κρατα τις εξετασεις σου απο τους επαγγελματιες και ειδικους με τις νεες μεθοδους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εγώ αυτό που ξέρω κορίτσι μου είναι οτι υστεροσαλπιγγογραφια και σαλπιγγογραφια είναι ακριβώς το ίδιο η υπερηχοσαλπιγγογραφια  είναι με αφρό και υπέροχο που την κάνει και ο γυναικολόγος στο ιατρείο Του.. Μήπως μπερδεύτηκατε λίγο εκεί? Όπως και να έχει, μην αγχώνεσαι, μάλλον έχασες και χρόνο και χρήμα! 

Αυτός μου έγραψε υστεροσαλπιγγογραγια. 

Και αυτή που έχω κάνει λέει ακριβώς το ίδιο όνομα πάνω , αλλά έγινε με αφρό και υπέρηχο σε ιατρείο. Και υποστηρίζει αυτός ότι έτσι λέει πάνω. Και ότι είναι κόλπα αυτά. Και ότι αυτό που έχω κάνει είναι σαν να μην το χω κάνει .και να πάω στο μητέρα. Μόνο εκεί θα γίνει σωστά λέει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Αυτός μου έγραψε υστεροσαλπιγγογραγια. 

Και αυτή που έχω κάνει λέει ακριβώς το ίδιο όνομα πάνω , αλλά έγινε με αφρό και υπέρηχο σε ιατρείο. Και υποστηρίζει αυτός ότι έτσι λέει πάνω. Και ότι είναι κόλπα αυτά. Και ότι αυτό που έχω κάνει είναι σαν να μην το χω κάνει .και να πάω στο μητέρα. Μόνο εκεί θα γίνει σωστά λέει. 

Mαλλον αυτος τα παιρνει απο το μητερα και τον αλλον τον γιατρο για το σπερμα.. δεν εξηγειται αλλιως η επιμονη του και το οτι ακυρωνει ολα τα αλλα κεντρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nandia- είπε:

Mαλλον αυτος τα παιρνει απο το μητερα και τον αλλον τον γιατρο για το σπερμα.. δεν εξηγειται αλλιως η επιμονη του και το οτι ακυρωνει ολα τα αλλα κεντρα

Ναι μου κάνει εντύπωση. Γιατί οκ πάντα υπάρχει κάποιος καλός..αλλά δεν γίνεται να είναι οι μόνοι καλοί αυτοί. Και άλλοι άνθρωποι κάνουν εξίσου καλά την δουλειά τους πιστεύω. Και ειδικά για το σπερματολογικο κέντρο μου είπε ότι είναι το καλύτερο σε όλη την Ευρώπη . 🤷🏻 

Ο δικός.μου γιατρός όταν τον είχα ρωτήσει. Μου είχε πει ξεκάθαρα. Ναι ακούγονται αυτά τα ονόματα. Ναι είναι καλά. Αλλά δεν συνηθίζω να βαδίζω με το μεγάλο όνομα.  Υπάρχουν και άλλοι που κάνουν την δουλειά τους. Και μου πρότεινε μια εμβρυολογο που δούλευε μαζί της στο Αττικό παλιά και λέει ότι την ξέρει από πρώτο χέρι ότι κάνει σωστά την δουλειά και για αυτό και την προτείνει. ( Ο δικός μου γενικά είναι και πολύ συνεσταλμένος και δεν είναι άνθρωπος λαμόγιο. Τον έχω δει πολλές φορές. Μα τον παρακαλάω να μου συστήσει και να μην θέλει Γιά να μην πω ότι με προωθεί κάπου) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι μου κάνει εντύπωση. Γιατί οκ πάντα υπάρχει κάποιος καλός..αλλά δεν γίνεται να είναι οι μόνοι καλοί αυτοί. Και άλλοι άνθρωποι κάνουν εξίσου καλά την δουλειά τους πιστεύω. Και ειδικά για το σπερματολογικο κέντρο μου είπε ότι είναι το καλύτερο σε όλη την Ευρώπη . 🤷🏻 

Ο δικός.μου γιατρός όταν τον είχα ρωτήσει. Μου είχε πει ξεκάθαρα. Ναι ακούγονται αυτά τα ονόματα. Ναι είναι καλά. Αλλά δεν συνηθίζω να βαδίζω με το μεγάλο όνομα.  Υπάρχουν και άλλοι που κάνουν την δουλειά τους. Και μου πρότεινε μια εμβρυολογο που δούλευε μαζί της στο Αττικό παλιά και λέει ότι την ξέρει από πρώτο χέρι ότι κάνει σωστά την δουλειά και για αυτό και την προτείνει. ( Ο δικός μου γενικά είναι και πολύ συνεσταλμένος και δεν είναι άνθρωπος λαμόγιο. Τον έχω δει πολλές φορές. Μα τον παρακαλάω να μου συστήσει και να μην θέλει Γιά να μην πω ότι με προωθεί κάπου) 

Eτσι ειναι το σωστο αλλα δυστυχως πολλοι συστηνουν γνωστους και γενικα στελνει ο ενας στον αλλον χωρις απαραιτητα να ειναι και καλοι γιατροι.. χρειαζονται προσοχη ολα αυτα.. και εγω πηγα σε μια που μου συστησε φιλη μου και δεν μου αρεσε ετσι δεν πηγα ξανα και ας ελεγαν καποιες οτι ειναι καλη.. σε μενα δεν βγηκε καλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Αυτός μου έγραψε υστεροσαλπιγγογραγια. 

Και αυτή που έχω κάνει λέει ακριβώς το ίδιο όνομα πάνω , αλλά έγινε με αφρό και υπέρηχο σε ιατρείο. Και υποστηρίζει αυτός ότι έτσι λέει πάνω. Και ότι είναι κόλπα αυτά. Και ότι αυτό που έχω κάνει είναι σαν να μην το χω κάνει .και να πάω στο μητέρα. Μόνο εκεί θα γίνει σωστά λέει. 

Κορίτσι μου τι κάνεις? Λογικό να σε άγχωσε η κουβέντα ότι "είναι σαν να μην έχεις κάνει τίποτα" φαντάζομαι πως θα ήμουν αν μου έλεγαν κάτι τέτοιο, εγώ θα πω μια άλλη άποψη (βασικά αυτό που φαντάζομαι πως θα έκανα).... Δεν ξέρω σε καμία περίπτωση αν αυτό που σου λέει είναι σωστό ή λάθος, αλλά αν πιστεύεις ότι θα σε βοηθήσει ψυχολογικά να ηρεμήσεις κ να μην τρώγεσαι για το αν έχεις δει όλα τα ενδεχόμενα (κ φυσικά αν σε παίρνει οικονομικά) ίσως να έκανες ΚΑΙ αυτό που σου λέει. Εγώ μάλλον θα το έκανα, γιατί αλλιώς θα με έτρωγε. Μπορεί να είναι κ λάθος ξαναλέω.... Μπορεί να σε στέλνει για ακριβώς το ίδιο με αυτό που έχεις ήδη κάνει... Δεν ξέρω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσι μου τι κάνεις? Λογικό να σε άγχωσε η κουβέντα ότι "είναι σαν να μην έχεις κάνει τίποτα" φαντάζομαι πως θα ήμουν αν μου έλεγαν κάτι τέτοιο, εγώ θα πω μια άλλη άποψη (βασικά αυτό που φαντάζομαι πως θα έκανα).... Δεν ξέρω σε καμία περίπτωση αν αυτό που σου λέει είναι σωστό ή λάθος, αλλά αν πιστεύεις ότι θα σε βοηθήσει ψυχολογικά να ηρεμήσεις κ να μην τρώγεσαι για το αν έχεις δει όλα τα ενδεχόμενα (κ φυσικά αν σε παίρνει οικονομικά) ίσως να έκανες ΚΑΙ αυτό που σου λέει. Εγώ μάλλον θα το έκανα, γιατί αλλιώς θα με έτρωγε. Μπορεί να είναι κ λάθος ξαναλέω.... Μπορεί να σε στέλνει για ακριβώς το ίδιο με αυτό που έχεις ήδη κάνει... Δεν ξέρω! 

Ναι καταλαβαίνω. Και να μην με έτρωγε τώρα θα αρχίσει να με τρώει αυτό το πράγμα..σκέφτομαι να πάρω στο μητέρα να μου πουν την γνώμη τους.

Και μιας και έχουμε ήδη ένα θέμα να λύσουμε., Να λύναμε αυτό. Να δοκιμάζαμε και αν δούμε ότι πάλι δεν έχουμε αποτέλεσμα να πάω να ξανά κάνω κάποια στιγμή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μουυυ!!!!!❤️❤️❤️

@babyblue94κοριτσι μου μην επηρεαζεσαι.. πηρες μια γνωμη και προχωρα παρακατω. ειναι λιγο στενομυαλος ο γιατρος!!! απλα για το ειδος της σαλπιγγογραφιας (επειδη το εψαξα παρα πολυ) οντως η μεθοδος που εκανες εσυ λεγεται υπερηχοσαλπιγγογραφια και η κλασσικη μεθοδος λεγεται υστεροσαλπιγγογραφια ή σκέτο σαλπιγγογραφια. επειδη κι εγω ειχα διχαστει πολυ, μου εστειλε πμ μια κοπελα απο το φορουμ και μου εξηγουσε οτι αρχικά ειχε κανει τη νεα μεθοδο και δεν της βρηκαν ινομυωματα τα οποια εντοπιστηκαν με την κλασσικη μεθοδο. ειναι κοριτσι εξωσωματικης και οταν αλλαξε κεντρο επεμειναν να κανει και την κλασσικη μεθοδο που εδειξε αλλη εικονα.. τωρα τι να σου πω; και η δικη μου η γιατρος επεμεινε να κανω την κλασσικη γτ λεει η αλλη δε δειχνει. αλλα γιατρος δεν ειμαι.. ουτε ξερω.. απλα καταθετω εμπειριες και αποψεις... και ΠΡΟΦΑΝΩΣ αυτο με το μητερα και το λυμπεροπουλο ειναι μουφα!! Ειπαμε!!!!! λες και στην υπολοιπη αττικη/ελλαδα δεν κανουν αξιοπιστες εξετασεις!!!! Ελεος!!!!! 😒😒

@Κατεριναπαπειχες καποιο νεο με την επιτροπη;;;

@Hopemumtobe σημερα θα πατε στο γιατρο;; ελπιζω να ειναι ολα καλα με τον αντρα σου και να φυγει αμεσα ο πονος που εχει.🙏🙏 ποσο ταλαιπωριεστε ρε παιδι μου..😔 κι αυτος που ποναει κι εσυ που το περνας μαζι του! υπομονη να δουμε τι θα σας πει... 

καλη δουλιτσα σε οσα κοριτσια εργαζονται!!!! 😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Αυτός μου έγραψε υστεροσαλπιγγογραγια. 

Και αυτή που έχω κάνει λέει ακριβώς το ίδιο όνομα πάνω , αλλά έγινε με αφρό και υπέρηχο σε ιατρείο. Και υποστηρίζει αυτός ότι έτσι λέει πάνω. Και ότι είναι κόλπα αυτά. Και ότι αυτό που έχω κάνει είναι σαν να μην το χω κάνει .και να πάω στο μητέρα. Μόνο εκεί θα γίνει σωστά λέει. 

Λοιπόν με βάση αυτο

https://www.gynecology-ultrasound.gr/σαλπιγγογραφία/?gclid=Cj0KCQiA15yNBhDTARIsAGnwe0VLQ27Atx3a9U2VdbKC6uuMcCvBXeONJzJqKwdDArm7OPzNaeFWvJgaAnjfEALw_wcB 

είναι το ίδιο αυτό που έκανες με αυτό που ζητάει το οποίο περιγράφεται εδω

https://www.google.com/amp/s/amp.onmed.gr/ygeia/story/337996/salpiggografia-se-poies-periptoseis-ginetai-pos-tha-proetoimasteite-gia-tin-eksetasi

Εγώ δε βλέπω δόλο σε αυτά που σου είπε απλά πιστεύω σοβαρά ότι έχει πορευτει με την παλιά μέθοδο και αυτήν εμπιστεύεται. Εντάξει ολοι εχουμε ηλικιωμένους γύρω μας, είναι δυσκοιλιοι στις αλλαγές και καχύποπτοι, δεν είναι έγκλημα αλλά δε σημαίνει ότι δε θα προχωρήσει ο κόσμος ποτέ! 

Αφου το δέχεται και η επιτροπή μην το σκέφτεσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι καταλαβαίνω. Και να μην με έτρωγε τώρα θα αρχίσει να με τρώει αυτό το πράγμα..σκέφτομαι να πάρω στο μητέρα να μου πουν την γνώμη τους.

Και μιας και έχουμε ήδη ένα θέμα να λύσουμε., Να λύναμε αυτό. Να δοκιμάζαμε και αν δούμε ότι πάλι δεν έχουμε αποτέλεσμα να πάω να ξανά κάνω κάποια στιγμή. 

Θα μου επιτρέψετε να συμπληρώσω κάτι ακόμα.... Συμφωνώ 100% με αυτό που λέει η @Antonia2 ότι δεν γίνεται να μην κάνει κανένας άλλος αξιόπιστες εξετάσεις! Απλά συμπτωματικά θα σου πω πως η αδερφή μου (με σοβαρά θέματα του άντρα της) έχει καταφέρει να αποκτήσει ένα παιδάκι από συνδυασμό Λυμπερόπουλου- Μητέρα 🤔 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Θα μου επιτρέψετε να συμπληρώσω κάτι ακόμα.... Συμφωνώ 100% με αυτό που λέει η @Antonia2 ότι δεν γίνεται να μην κάνει κανένας άλλος αξιόπιστες εξετάσεις! Απλά συμπτωματικά θα σου πω πως η αδερφή μου (με σοβαρά θέματα του άντρα της) έχει καταφέρει να αποκτήσει ένα παιδάκι από συνδυασμό Λυμπερόπουλου- Μητέρα 🤔 

κι εμεις ολως τυχαιως εκει καναμε τις εξετασεις.. για το λυμπεροπουλο δεν πηγαμε τυχαια και το ειχαμε ψαξει πολυ. αλλα αν η γυναικολογος μου δεν συνεργαζοταν με το μητερα, θα ειχα κανει αλλου τη σαλπιγγογραφια... τοσα κοριτσια εχουν κανει αλλου.. τι επαθαν;;; αυτη η επιμονη του δειχνει στενομυαλια!

ε δε μπορει μονο αυτοι να ειναι αξιοπιστοι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα κοριτσια μουυυ!!!!!❤️❤️❤️

@babyblue94κοριτσι μου μην επηρεαζεσαι.. πηρες μια γνωμη και προχωρα παρακατω. ειναι λιγο στενομυαλος ο γιατρος!!! απλα για το ειδος της σαλπιγγογραφιας (επειδη το εψαξα παρα πολυ) οντως η μεθοδος που εκανες εσυ λεγεται υπερηχοσαλπιγγογραφια και η κλασσικη μεθοδος λεγεται υστεροσαλπιγγογραφια ή σκέτο σαλπιγγογραφια. επειδη κι εγω ειχα διχαστει πολυ, μου εστειλε πμ μια κοπελα απο το φορουμ και μου εξηγουσε οτι αρχικά ειχε κανει τη νεα μεθοδο και δεν της βρηκαν ινομυωματα τα οποια εντοπιστηκαν με την κλασσικη μεθοδο. ειναι κοριτσι εξωσωματικης και οταν αλλαξε κεντρο επεμειναν να κανει και την κλασσικη μεθοδο που εδειξε αλλη εικονα.. τωρα τι να σου πω; και η δικη μου η γιατρος επεμεινε να κανω την κλασσικη γτ λεει η αλλη δε δειχνει. αλλα γιατρος δεν ειμαι.. ουτε ξερω.. απλα καταθετω εμπειριες και αποψεις... και ΠΡΟΦΑΝΩΣ αυτο με το μητερα και το λυμπεροπουλο ειναι μουφα!! Ειπαμε!!!!! λες και στην υπολοιπη αττικη/ελλαδα δεν κανουν αξιοπιστες εξετασεις!!!! Ελεος!!!!! 😒😒

@Κατεριναπαπειχες καποιο νεο με την επιτροπη;;;

@Hopemumtobe σημερα θα πατε στο γιατρο;; ελπιζω να ειναι ολα καλα με τον αντρα σου και να φυγει αμεσα ο πονος που εχει.🙏🙏 ποσο ταλαιπωριεστε ρε παιδι μου..😔 κι αυτος που ποναει κι εσυ που το περνας μαζι του! υπομονη να δουμε τι θα σας πει... 

καλη δουλιτσα σε οσα κοριτσια εργαζονται!!!! 😃

Καλημέρα κορίτσια μου μια όμορφη και εύκολη μέρα να έχουμε!!! 

Κορίτσι μού,  σε αναμμένα κάρβουνα κάθομαι 😂 έστειλα τον φάκελο, τον παρέλαβαν την Δευτέρα,  δεν με ενόχλησαν όπως την προηγούμενη φορά,  οπότε υποθέτω πως δεν θέλουν περεταίρω διευκρινήσεις και τους κάλυψε ο τελευταίος φάκελος... προσπαθώ να επικοινωνήσω μαζί τους αλλά δεν σηκώνουν τηλέφωνο... πάντως μετά στην εβδομάδα απο Τρίτη και μετά μου είπαν θα περάσω.. περιμένω μς αγωνία! Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου για το ενδιαφέρον σου ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου 

@babyblue94μην το σκέφτεσαι κανε ότι δεν πηγές ποτέ και δε τα άκουσες ποτέ!!! Το είπες κ μόνη σου είναι ενας γιατρος παλιός με τις δικές του στενές απόψεις που δε σημαίνει ότι είναι κ σωστές!!! 
 

@Κατεριναπαποταν εχεις νέα θα περιμένουμε να μας πεις :) μην αγχώνεσαι όλα καλά θα είναι

 

@Hopemumtobeμακαρι να μην είναι τίποτα άλλο και απλά να καθυστερεί η ανάρρωση :) περαστικά σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Αυτός μου έγραψε υστεροσαλπιγγογραγια. 

Και αυτή που έχω κάνει λέει ακριβώς το ίδιο όνομα πάνω , αλλά έγινε με αφρό και υπέρηχο σε ιατρείο. Και υποστηρίζει αυτός ότι έτσι λέει πάνω. Και ότι είναι κόλπα αυτά. Και ότι αυτό που έχω κάνει είναι σαν να μην το χω κάνει .και να πάω στο μητέρα. Μόνο εκεί θα γίνει σωστά λέει. 

Αυτό που έκανες κορίτσι μου είναι υπερηχοσαλπιγγογραφια και όχι ύστερο.. Εγω βρίσκω πώς έχει ένα δίκαιο όσο αφορά την διαφορά ανάμεσα στις ονομασίες των εξετάσεων.. 

Όσο αφορά την αξιοπιστία και εκεί ξέρω πώς υπάρχει διαφορά, δλδ η σαλπογγογρφια είναι πιο αξιόπιστη γιατί ελέγχει καλύτερα και το ενδομήτριο χωρίς να σημαίνει ότι αφού είδε ο γιατρός διαβατες σάλπιγγες να μην ισχύει αυτό! 

Όταν ετοίμαζα τον φάκελο με τον γιατρό μου, που θα με παρακολουθεί εδω στην πόλη Μου,  μου λέει "ααα θα βάλω και εγώ υστεροσαλπιγγογραφια, δεν είναι τίποτα μου λέει και πάει να μου εξηγήσει τι είναι... του λέω  "γιατρέ Μην το βάλετε γιατί η σαλπογγογρφια δεν είναι πιο αξιόπιστη?" Μου λεει "βέβαια " ε του λέω "Δεν θα το κάνει καμία " 

Αξιόπιστη οσο αφορά Τον έλεγχο του ενδομητρίου.. οι σάλπιγγες από τη στιγμή που περνάει το υγρο και με τιε 2 εξετάσεις γίνετε σωστοτατη η διάγνωση... μην ανησυχείς και κυρίως μην αγχώνεσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 

@babyblue94μην το σκέφτεσαι κανε ότι δεν πηγές ποτέ και δε τα άκουσες ποτέ!!! Το είπες κ μόνη σου είναι ενας γιατρος παλιός με τις δικές του στενές απόψεις που δε σημαίνει ότι είναι κ σωστές!!! 
 

@Κατεριναπαποταν εχεις νέα θα περιμένουμε να μας πεις :) μην αγχώνεσαι όλα καλά θα είναι

 

@Hopemumtobeμακαρι να μην είναι τίποτα άλλο και απλά να καθυστερεί η ανάρρωση :) περαστικά σας 

Ναι ναι κορίτσι μου θα σας ενημερώσω, πρώτα εσας και μετά τον άντρα μου 😂😂 

@Hopemumtobe αχχ έχασα αυτό το μνμ... τι έγινε κορίτσι μου? Ο άντρας σου πονάει ? Σωστά κατάλαβα? Μιλήσατε με γιατρό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα 

20211202_104803.jpg

20211202_104750.jpg

Κορίτσι μου. Αν θες ανέβασε τα πάλι χωρίς το όνομα σου. Στο λέω για τα προσωπικά σου δεδομένα μήπως σου διέφυγε. Γιατι οκ εμείς μπορεί να το δούμε σιγά. Αλλά αυτά μενουν στο ίντερνετ μετά. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα 

20211202_104803.jpg

20211202_104750.jpg

Εγώ τα βλέπω καλά τα αποτελέσματα σου πάντως. Από τα όσα ξέρω , δεν βλέπω κάτι περίεργο. Αλλά θα σου πει ο γιατρός σου και περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου. 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ναι ναι κορίτσι μου θα σας ενημερώσω, πρώτα εσας και μετά τον άντρα μου 😂😂 

@Hopemumtobe αχχ έχασα αυτό το μνμ... τι έγινε κορίτσι μου? Ο άντρας σου πονάει ? Σωστά κατάλαβα? Μιλήσατε με γιατρό? 

Χαχαχχα εννοείται 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Κορίτσια βγήκαν τα αποτελέσματα 

20211202_104803.jpg

20211202_104750.jpg

Μια χαρά είναι τα αποτελέσματα σου εμένα μου φαίνονται οκ! Και η LH πιο ψηλή σε σχέση με την προηγούμενη φορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...