Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Όχι είναι η πρώτη φορά ! 

Κορίτσια 1 λεπτο η φάση ήταν ....

Καθετήρας βάλε βγάλε γεια!

Όπως κ με την σπερματεγχυση.κ πιο απλό βασικά από την σπερματεγχυση.

Τίποτα δεν ήταν..... Σαν να μην έγινε 😋😋😋😋😋😋😋😋

Κορίτσια εγώ το περίμενα αλλιώς χαχαχαχα κ τώρα λέω τι ; Αυτό ήταν όλο !!!! ;;; 

Χαχααααχααχαχχααα.

Βρε κορίτσια δεν ξέρω, απίστευτο μου φαίνεται να γίνω μαμά με διαδικασία του 1 λεπτου ...καταλάβατε πως το λέω... Ότι σε φάση τόσο καιρό τόσο πεδεμα κ τσουπ...... Σε ένα λεπτό για γίνεσαι μάνα;

Λέει ο γιατρός 14 μέρες μετά χοριακη.

Λέω μήπως μπορώ να την κάνω μετά τα Χριστούγεννα;;;;; 😋😋😋😋😋

Για να μην έχουμε κλάματα ...

Καλέ πολλές σου είπε για χοριακή. Προφανώς θέλει να περάσουν οι μέρες για να έχετε ξεκάθαρο αποτέλεσμα. Η διαδικασία ναι είναι πάρααα πολύ απλή, η αναμονή δεν παλεύεται… Σου έδωσαν κ φωτογραφίες με τα εμβρυάκια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

αψε σβησε ο φιλος.. γρηγορο πιστολι χαχαχχαχχαχ

Εδώ εμείς χαροπαλευουμε να το πιάσουμε και ο άλλος λες κ το αγόρασε ρε φίλε.....δεν μπορώ .... Καλά τώρα Απού είμαι τη επαρχεία βλέπω κάτι π.........🤣🤣🤣🤣🤣🤣 ( Μπιπππππππ φωτιά θα πέσει να με κάψει ) κ κάνουν μωρά όπου βρουν με όποιον βρουν κ εμείς εδώ που είμαστε τριανταφυλενιες παιδευομαστε α σιχτιρι ....😫

@evaioan θα τρελαθώ!!!!!!!!!!!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😋👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶 Να λοιπόν πια έκανε την αρχή !!!!!!!!! Μπράβο κορίτσι μου !!!!!!! Καλή εγκυμοσύνη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Τελικά έχουμε καινούρια δεδομένα από χθες που συζητούσα με τη γιατρό.... επειδή πια με ξέρει σαν οργανισμό κ αφού θα είμαι 37+4 όταν γεννήσω δεν ανησυχεί κ μου είπε να έρθω Αθήνα μια δύο μέρες πριν.... βέβαια μέχρι τότε θα με δει άλλες δύο-τρεις τρεις φορές, οπότε αν κάτι την προβληματίζει θα μου πει 

τελεια κοριτσι μου!!!! τα εχετε κανονισει μια χαρα!!!!😉😉❤️❤️❤️ ολα θα πανε τελεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Συγχαρητήρια 😍😍😍😘😘😘😘🎉🎉🎉 ένα γερό υγιέστατο μωράκι σου εύχομαι!!!! 
 

Ποσες ημερες είχες καθυστέρηση;; 

2 ημέρες ουσιαστικά

με τεστ ωορρηξιας προσπαθούσα με 5 μήνες αλλά κορίτσια δε λειτουργούσε εύκολα ο σύζυγος, αυτή τη φορά τον έβαλα από κάτω εγώ και τα καταφέραμε 😅😅😅😅

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!!!!!! Χαιρομαι που η διαδικασια ειναι απλη τι συγκινητικο, 💖 Σου ευχομαι ολοψυχα μια τεραστια χοριακη σε 2 εβδομαδες🙏🙏🙏 και δυο υπεροχα μωρακια στην κοιλιτσα, το πιο ομορφο δωρο για τα Χριστουγεννα🥰. Τις επομενες ημερες οσο μπορεις να περασεις ομορφα, να κανεις ευχαριστες σκεψεις και πραγματα που σου αρεσουν!  Τοσο δρομο και κοπο εκανες σου αξιζουν τα καλυτερα💖💖💖

Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Αχ δεν ξέρω ήταν πολύ τσακ μπαμ που δεν μπορώ να το πιστεψω για κάποιο.λογο .....ότι σε 2 βδομάδες ίσως είμαι έγκυος! Τι να πω !!! 

@Froufro με το καλό !!! Κ με ένα πόνο 😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η evaioan είπε:

2 ημέρες ουσιαστικά

με τεστ ωορρηξιας προσπαθούσα με 5 μήνες αλλά κορίτσια δε λειτουργούσε εύκολα ο σύζυγος, αυτή τη φορά τον έβαλα από κάτω εγώ και τα καταφέραμε 😅😅😅😅

 

μπραβο ρε κοριτσι μου!!!! αποφασιστικη σε βρισκω!!! καλα εκανες!! 💪

με το καλο να ερθει και σ εμας ο αη Βασιλης!!!!!!!!😉🤞🤞🤰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉

Κοριτσι μου δε φανταζεσαι ποσο χαιρομαι!!!!!!!!!!!!!

Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!!!!!!!!!! να πανε ολα οπως τα εχεις ονειρευτει!!!!!!

βρε μουσιτσα εκανες το τεστ και δεν ειπες τιποτα;;; να μοιραστουμε αγωνιες... (εγω πρωτα θα το πω σ εσας οτι θα κανω τεστ και μετα θα το δειξω στον αντρα μου....🤪😂😂😂😂😂)

και παλι συγχαρητηρια!!!!!❤️🤰 ❤️🤰  ❤️🤰  ❤️🤰  ❤️🤰  ❤️🤰  ❤️🤰 ❤️

Καλά μη νομίζεις πρώτα το ανέβασα εδώ και μετά τον πήρα τηλέφωνο, τώρα το έκανα!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η evaioan είπε:

2 ημέρες ουσιαστικά

με τεστ ωορρηξιας προσπαθούσα με 5 μήνες αλλά κορίτσια δε λειτουργούσε εύκολα ο σύζυγος, αυτή τη φορά τον έβαλα από κάτω εγώ και τα καταφέραμε 😅😅😅😅

 

Ωχ καλά του έκανες 😂😂 σας βγήκε τέλεια ☺️☺️☺️☺️ Και πάλι συγχαρητήρια κορίτσι μου ότι καλύτερο σου εύχομαι μια εύκολη εγκυμοσύνη 😘😘😘😘😍😍😍😘😘🤰🤰🤰

Δλδ βρήκες θετικό τεστ και είχατε επαφές 3 ημερες σερί; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Καλέ πολλές σου είπε για χοριακή. Προφανώς θέλει να περάσουν οι μέρες για να έχετε ξεκάθαρο αποτέλεσμα. Η διαδικασία ναι είναι πάρααα πολύ απλή, η αναμονή δεν παλεύεται… Σου έδωσαν κ φωτογραφίες με τα εμβρυάκια;

Όχι μου τα έδειξε με υπέρηχο..... Δεν τις ήθελα γιατί φοβήθηκα μην γίνουν αναμνηστικές 😋🤣🤣😱😱

Ρε Ζέτα εσύ έχεις κάνει από όσο θυμάμαι.... Τόσο τσακ μπαμ είναι η διαδικασία; 🤔

Περίμενα κάτι άλλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Καλά μη νομίζεις πρώτα το ανέβασα εδώ και μετά τον πήρα τηλέφωνο, τώρα το έκανα!!!!! 

λεγεεεεε!!!! κλαις ακομα;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Εδώ εμείς χαροπαλευουμε να το πιάσουμε και ο άλλος λες κ το αγόρασε ρε φίλε.....δεν μπορώ .... Καλά τώρα Απού είμαι τη επαρχεία βλέπω κάτι π.........🤣🤣🤣🤣🤣🤣 ( Μπιπππππππ φωτιά θα πέσει να με κάψει ) κ κάνουν μωρά όπου βρουν με όποιον βρουν κ εμείς εδώ που είμαστε τριανταφυλενιες παιδευομαστε α σιχτιρι ....😫

@evaioan θα τρελαθώ!!!!!!!!!!!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😋👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶 Να λοιπόν πια έκανε την αρχή !!!!!!!!! Μπράβο κορίτσι μου !!!!!!! Καλή εγκυμοσύνη!!!!!

Σε παρακολουθώ τόσο καιρό κορίτσι μου δεν ξέρω τι να πω, εγώ τώρα είδα το τεστ πήρα την εικόνα της Παναγίας τη φίλησα και της είπα ευχαριστώ! Να πάνε όλα καλά και να πιάσουν τα εμβρυακια σου, γρήγορα να έχεις τα μωράκια κορίτσι μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ωχ καλά του έκανες 😂😂 σας βγήκε τέλεια ☺️☺️☺️☺️ Και πάλι συγχαρητήρια κορίτσι μου ότι καλύτερο σου εύχομαι μια εύκολη εγκυμοσύνη 😘😘😘😘😍😍😍😘😘🤰🤰🤰

Δλδ βρήκες θετικό τεστ και είχατε επαφές 3 ημερες σερί; 

@evaioan Μιας και τα καταφερες οντως . εαν θελεις πες και σ'εμας αυτο το μηνα που τα καταφερες αν ειχες επαφες καθε μερα η καθε δευτερη? Γιατι οι αποψεις γιατρων διιστανται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η evaioan είπε:

Σε παρακολουθώ τόσο καιρό κορίτσι μου δεν ξέρω τι να πω, εγώ τώρα είδα το τεστ πήρα την εικόνα της Παναγίας τη φίλησα και της είπα ευχαριστώ! Να πάνε όλα καλά και να πιάσουν τα εμβρυακια σου, γρήγορα να έχεις τα μωράκια κορίτσι μου. 

Οπότε 6μηνες προσπαθούσατε ε; 

Και τα συμπτώματα από ποια μέρα τα ένιωθες. Δηλαδή από την επαφή σας μετά από πόσες μέρες ένιωθες βάρος κτλ ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mimi26 είπε:

Όχι μου τα έδειξε με υπέρηχο..... Δεν τις ήθελα γιατί φοβήθηκα μην γίνουν αναμνηστικές 😋🤣🤣😱😱

Ρε Ζέτα εσύ έχεις κάνει από όσο θυμάμαι.... Τόσο τσακ μπαμ είναι η διαδικασία; 🤔

Περίμενα κάτι άλλο!!

Ναι καλέ, πιο επίπονη κ καλά είναι η φάση της διέγερσης που χρειάζεται κ μέθη η ωοληψία. Η ετ τίποτα δεν είναι.  Ποιότητα σου είπανε; Βασικά σου δώσανε κάποιο έγγραφο να κρατήσεις από την διαδικασία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η evaioan είπε:

Σε παρακολουθώ τόσο καιρό κορίτσι μου δεν ξέρω τι να πω, εγώ τώρα είδα το τεστ πήρα την εικόνα της Παναγίας τη φίλησα και της είπα ευχαριστώ! Να πάνε όλα καλά και να πιάσουν τα εμβρυακια σου, γρήγορα να έχεις τα μωράκια κορίτσι μου. 

Πώς να μην με παρακολουθεις αφού το καλοκαίρι με την υπερδιέγερση που έπαθα κόντεψα να βγω στα κανάλια 🤣🙄😱😱😱🤣🤣🤣🤣🤣 αφού επέζησα πάλι καλά 🤣🤣🤣🤣🤣

Εμείς σκέψου δεν έχουμε προσπαθήσει ποτέ με επαφή .... Ποτέ.... Πήγαμε μετά από ένα χρόνο για εξωσωματικη αμέσως ! Σε ευχαριστώ πολύ ! Μακάρι!

Γιατί θα ναι κ οι γιορτές κ δεν θέλω να τις πέρασω με κλάματα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ωχ καλά του έκανες 😂😂 σας βγήκε τέλεια ☺️☺️☺️☺️ Και πάλι συγχαρητήρια κορίτσι μου ότι καλύτερο σου εύχομαι μια εύκολη εγκυμοσύνη 😘😘😘😘😍😍😍😘😘🤰🤰🤰

Δλδ βρήκες θετικό τεστ και είχατε επαφές 3 ημερες σερί; 

Είχαμε μια μέρα πριν βγει θετικό το τεστ ωορρηξιας, τη μέρα του θετικού και την επόμενη! Άσε κορίτσια είχα τσιμπιες συνέχεια στη μήτρα και σκεφτόμουν το ινομυωμα λέω θα μεγαλώνει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Οπότε 6μηνες προσπαθούσατε ε; 

Και τα συμπτώματα από ποια μέρα τα ένιωθες. Δηλαδή από την επαφή σας μετά από πόσες μέρες ένιωθες βάρος κτλ ;

Μέτα από 4 μέρες άρχισα να νοιώθω τσιμπιες, λιγο σαν να τραβάει κάποιος τη μήτρα προς τα κάτω, αλλά δε σταμάτησαν καθόλου τα συμπτώματα και επίσης πήρα άλλο ένα κιλό αυτό το μήνα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια είμαι έγκυος!!!! 

16390605069661570630423397762261.jpg

Θα τρελαθωωωωω μπράβο ρε κορίτσι μου, ΜΠΡΆΒΟ! ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ!  Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι! Αχχχχχ ποοοοσο χαίρομαι ❤🎈🎊🎉💕👶📣🎊👶🎉 τι ωραία νέα είναι αυτά! Αχ πάναγια μου, μου σηκώθηκε η τρίχα,  συγκινήθηκα!!!  

Πάμε για την επόμενη ❤❤❤ που θα τα καταφέρει καο σύντομα όλες ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Ναι καλέ, πιο επίπονη κ καλά είναι η φάση της διέγερσης που χρειάζεται κ μέθη η ωοληψία. Η ετ τίποτα δεν είναι.  Ποιότητα σου είπανε; Βασικά σου δώσανε κάποιο έγγραφο να κρατήσεις από την διαδικασία;

Όχι, ζήτησα μόνο ένα χαρτί από την εμβρυολογο να μου ετοιμάσει που να λέει ότι χρησιμοποίησα τα δύο έμβρυα στην πρώτη εξωσωματική και ότι περίσσεψαν Αλλα 6 στην κατάψυξη και να αναφέρει μέσα και την ποιότητα των εμβρύων... Μου είπε θα το ετοιμάσει και θα μου το στείλει με e-mail τις επόμενες μέρες όπως είχαμε κάνει και με τα υπόλοιπα έγγραφα... Πριν μπω για την εξωσωματική ήρθε μέσα η εμβρυολόγος και μου είπε ότι θέλει να με ενημερώσει για τα έμβρυα και μου είπε ότι έχουμε δύο έμβρυα πάρα πολύ καλής ποιότητας βλαστοκύστες οι οποίες από ψήχθηκαν σωστά και μπορούμε να προχωρήσουμε τη διαδικασία της είπε ευχαριστώ και μετά ήρθε ο γιατρός ο οποίος μου είπε και αυτός το ίδιο....

Με μία πρώτη μάτια πολύ στα κλεφτά από τα χαρτιά του γιατρού είχα δει ότι είχα διάφορες ποιότητες είχα 4β β 3Α β4β α4 ΑΒ και λοιπά... Τα τελευταία που είχα δει τα πρώτα δεν ξέρω πως ήτανε γιατί ήταν εδώ χαρτί και ανέφερε πάρα πολλά έμβρυα που είχα βγάλει γιατί είχανε γονιμοποιηθεί 22 εγώ κράτησα τα 8 τώρα τι να σου πω ήτανε πολλά γραμμένα στα χαρτιά και δεν τα έχω πάρει στα χέρια μου αλλά τώρα τους είπα να μου στείλει εμβρυολόγος στο χάρτη... Δεν με νοιάζει ιδιαίτερα αυτό γιατί ο γιατρός μου λέει ότι δεν παίζει ιδιαίτερο ρόλο αρκεί να είναι καλής ποιότητας δεν σημαίνει ότι πρέπει να είναι άριστης παίζουνε πολλά ρόλο για να πιάσεις μπορεί να έχεις και σούπερ τέλεια βλαστοκύστη και να με πιάσεις ποτέ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

@evaioan Μιας και τα καταφερες οντως . εαν θελεις πες και σ'εμας αυτο το μηνα που τα καταφερες αν ειχες επαφες καθε μερα η καθε δευτερη? Γιατι οι αποψεις γιατρων διιστανται!

Ποια κάθε μέρα καλέ; νομίζεις πιεζεται το αντράκι μου; όχι κάθε 3-4 μέρες είχαμε επαφή χαλαρά, απλά μια μέρα πριν το θετικό τεστ ωορρηξιας, τη μέρα του θετικού και μια μετά κάναμε σεξ. Σε αυτή την τελευταία το πήρα απόφαση και τον έβαλα κατω. Κορίτσια είμαι και λίγο παχουλη το πως τα καταφέραμε ο Θεός είναι μεγάλος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Μέτα από 4 μέρες άρχισα να νοιώθω τσιμπιες, λιγο σαν να τραβάει κάποιος τη μήτρα προς τα κάτω, αλλά δε σταμάτησαν καθόλου τα συμπτώματα και επίσης πήρα άλλο ένα κιλό αυτό το μήνα!!!! 

Αααχ κορίτσι μου τι τέλεια νέα είναι αυτά να τα ακούω. Πόσο μάλλον εσύ να τα νιώθεις. Μπράβο ρε συυυ .....με το καλό 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Πώς να μην με παρακολουθεις αφού το καλοκαίρι με την υπερδιέγερση που έπαθα κόντεψα να βγω στα κανάλια 🤣🙄😱😱😱🤣🤣🤣🤣🤣 αφού επέζησα πάλι καλά 🤣🤣🤣🤣🤣

Εμείς σκέψου δεν έχουμε προσπαθήσει ποτέ με επαφή .... Ποτέ.... Πήγαμε μετά από ένα χρόνο για εξωσωματικη αμέσως ! Σε ευχαριστώ πολύ ! Μακάρι!

Γιατί θα ναι κ οι γιορτές κ δεν θέλω να τις πέρασω με κλάματα 🤣

Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου, εμείς χάσαμε τη νύφη μου από καρκίνο τον Ιανουάριο και κάθε φορά που έκλαιγα επειδή δεν τα καταφέραμε θυμόμουν και το κορίτσι μας και δωστου κλάμα κρυφά στο μπάνιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου, εμείς χάσαμε τη νύφη μου από καρκίνο τον Ιανουάριο και κάθε φορά που έκλαιγα επειδή δεν τα καταφέραμε θυμόμουν και το κορίτσι μας και δωστου κλάμα κρυφά στο μπάνιο. 

Σε τι ηλικία η κοπέλα ;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Όχι, ζήτησα μόνο ένα χαρτί από την εμβρυολογο να μου ετοιμάσει που να λέει ότι χρησιμοποίησα τα δύο έμβρυα στην πρώτη εξωσωματική και ότι περίσσεψαν Αλλα 6 στην κατάψυξη και να αναφέρει μέσα και την ποιότητα των εμβρύων... Μου είπε θα το ετοιμάσει και θα μου το στείλει με e-mail τις επόμενες μέρες όπως είχαμε κάνει και με τα υπόλοιπα έγγραφα... Πριν μπω για την εξωσωματική ήρθε μέσα η εμβρυολόγος και μου είπε ότι θέλει να με ενημερώσει για τα έμβρυα και μου είπε ότι έχουμε δύο έμβρυα πάρα πολύ καλής ποιότητας βλαστοκύστες οι οποίες από ψήχθηκαν σωστά και μπορούμε να προχωρήσουμε τη διαδικασία της είπε ευχαριστώ και μετά ήρθε ο γιατρός ο οποίος μου είπε και αυτός το ίδιο....

Με μία πρώτη μάτια πολύ στα κλεφτά από τα χαρτιά του γιατρού είχα δει ότι είχα διάφορες ποιότητες είχα 4β β 3Α β4β α4 ΑΒ και λοιπά... Τα τελευταία που είχα δει τα πρώτα δεν ξέρω πως ήτανε γιατί ήταν εδώ χαρτί και ανέφερε πάρα πολλά έμβρυα που είχα βγάλει γιατί είχανε γονιμοποιηθεί 22 εγώ κράτησα τα 8 τώρα τι να σου πω ήτανε πολλά γραμμένα στα χαρτιά και δεν τα έχω πάρει στα χέρια μου αλλά τώρα τους είπα να μου στείλει εμβρυολόγος στο χάρτη... Δεν με νοιάζει ιδιαίτερα αυτό γιατί ο γιατρός μου λέει ότι δεν παίζει ιδιαίτερο ρόλο αρκεί να είναι καλής ποιότητας δεν σημαίνει ότι πρέπει να είναι άριστης παίζουνε πολλά ρόλο για να πιάσεις μπορεί να έχεις και σούπερ τέλεια βλαστοκύστη και να με πιάσεις ποτέ....

@Mimi26σε ποιο κέντρο πηγες; Και θυμάσαι πόσο σου πήγε όλη η διαδικασία με την ωοληψια και ετ. ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...